istiklal marsini okuyan cocuk / Duygulandıran o anlar! İstiklal Marşı'nı kaçıran çocuk yağmurda tek başına - funduszeue.info

Istiklal Marsini Okuyan Cocuk

istiklal marsini okuyan cocuk

Mardin'in Kızıltepe İlçe Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi (ADEM) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir program düzenledi. Etkinlikte İstiklal Marşı’nın 10 kıt'asını ezbere okuyan 5 yaşındaki Cemrenur Çalı gözyaşlarına hakim olamadı. Çalı’nın bu görüntüsü katılımcıları da duygulandırdı.

VİDEO DEVAM EDİYOR

ADEM'de kurs gören kadınlar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle çocuklarıyla birlikte bir etkinlik düzenledi. Kursiyerlerden Çiğdem Çalı'nın 5 yaşındaki anaokul öğrencisi kızı Cemrenur Çalı programa katılanlara duygu dolu anlar yaşattı. Çalı, İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını da ezbere okuyacaktı. Minik Cemrenur kıtaları okumaya başlayınca gözyaşlarına hakim olamadı.

İstiklal Marşı'nın anlamını bildiği için duygularına hakim olamadığını anlatan Cemrenur Çalı, "İstiklal Marşı'nı okurken herkes beni izlerken çok duygulanıyorum. 10 kıt'asını ezbere okudum. Duygulanıyorum ve ağlıyorum" dedi.

Çalı'nın nenesi Aynur Baday, torununun İstiklal Marşı'nın anlamını bildiği için ağladığını söyledi. Baday, "Torunum İstiklal Marşı'nın anlamını bildiği için ağlıyor. Ona açıklamasını yaptığımız için ağlıyor. Bir Türk çocuğu olduğu için gurur duyuyoruz. Benim torunum duygulandığı için ağlıyor. İstiklal Marşı'nı okuduğu zaman gözyaşları kendiliğinden akıyor. Onun 4 yaşındaki küçük kardeşi de okuyor. Evde de okudukları zaman ağlıyorlar. Beni de ağlatıyorlar gurur duyuyorum onlarla. Ne mutlu Türk'üm diyene" diye konuştu.

ADEM sorumlu müdürü Aslı Gülden Çiçek de, "4 yıldır buradayım ve ana sınıfı öğrencilerimiz içerisinde İstiklal Marşı'nı okuyarak bizi duygulandıran çocuklarımız oldu. Cemre de onlardan bir tanesi. Cemrenur da küçük yaş gurubumuz. Okurken onun yaşamış olduğu duygu seli bizi de duygulandırıyor" şeklinde konuştu.

Büyükçekmece'de törene geç kalan 7 yaşındaki çocuk, yağmur altında tek başına saygı duruşunda bulundu

İHA

İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde yürekleri ısıtan bir olay yaşandı.

Mimaroba bölgesinde bulunan özel bir okulda okuyan 7 yaşındaki Kuzey Bedir, her pazartesi yapılan İstiklal Marşı törenine gecikti.

Yağmur nedeniyle tören sınıflarda yapıldı.

Bu sırada okulun bahçesine giren Bedir, İstiklal Marşı'nın okunduğunu duyunca yağmur altında tek başına eşlik etti.

O anlar kameralara yansıdı

Marş okunup bitene kadar da saygı duruşunda bulundu.

Bedir'in bu davranışı öğretmenlerinin gözünden kaçmadı ve çocukla birlikte ailesi tebrik edildi.

Yaşanan anlar güvenlik kameraları tarafından da kaydedildi.

7 yaşındaki Kuzey Bedir, "Törene geç kaldım. İstiklal Marşı başlamıştı. Zaten marş okununca durmamız lazım. Bu yüzden durdum bekledim. Ailem ve öğretmenlerim böyle yapmam gerektiğini söylemişti. Yaşıtlarım da İstiklal Marşı'na saygı duymalı." ifadelerini kullandı.

"Bizim için milli değerler çok önemli"

Kuzey Bedir'in annesi Sibel Bedir ise, şöyle konuştu:

Öğretmeni bu görüntüyü sabah bizimle paylaştı. Duygu yüklü bir mesajla. Onun orada yağmur altında olmasından ziyade o değerlere sahip çıkması beni çok mutlu etti. Bu değerleri algılayıp kabullenmiş olduğu için Kuzey ile çok gurur duydum. Okula geldiğimizde bazen İstiklal Marşı'na kapıda yakalanıyoruz. Arabanı yanında saygı duruşuna geçiyoruz. Okulda da bunu çok fazla aşılıyorlar. Kuzey böyle yetişti. Diğer oğlum Kuzey'in abisi de milli tenisçi. Bizim için milli değerler çok önemli. Buna da Kuzey'in bu yaşta sahip çıkması çok hoşumuza gitti.

Büyükçekmece'de törene geç kalan 7 yaşındaki çocuk, yağmur altında tek başına saygı duruşunda bulundu

büyükçekmeceistiklal marşı

Google News ile Takip Et

İstiklal Marşı Törenini Kaçırınca Yağmur Altında Tek Başına İstiklal Marşı'nı Okuyan Çocuk

Haberler

Video

İstiklal Marşı Törenini Kaçırınca Yağmur Altında Tek Başına İstiklal Marşı'nı Okuyan Çocuk

Sosyal medyada paylaşılan ve viral olan görüntülerde yer alan iddiaya göre, İstiklal Marşı törenini kaçıran 7 yaşındaki bir çocuk, okula girmeden önce yağmur altında tek başına İstiklal Marşı'nı okudu.

İstanbul'da yaşandığı belirtilen ve çocuğun da isminin Kuzey olarak açıklandığı o görüntüler sosyal medyada viral oldu.

İstanbul'da yaşandığı belirtilen ve çocuğun da isminin Kuzey olarak açıklandığı o görüntüler sosyal medyada viral oldu.

7 yaşındaki Kuzey Bedir, "Törene geç kaldım. İstiklal Marşı başlamıştı. Zaten marş okununca durmamız lazım. Bu yüzden durdum bekledim. Ailem ve öğretmenlerim böyle yapmam gerektiğini söylemişti. Yaşıtlarım da İstiklal Marşı'na saygı duymalı" dedi.

7 yaşındaki Kuzey Bedir, "Törene geç kaldım. İstiklal Marşı başlamıştı. Zaten marş okununca durmamız lazım. Bu yüzden durdum bekledim. Ailem ve öğretmenlerim böyle yapmam gerektiğini söylemişti. Yaşıtlarım da İstiklal Marşı'na saygı duymalı" dedi.

İşte o iddiaların yer aldığı görüntüler: 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

15 farklı şehirden 17 çocuk 23 Nisan için evlerinden İstiklal Marşı'nı okudu

15 farklı şehirden 17 çocuk 23 Nisan için evlerinden İstiklal Marşı'nı okudu "Evde kal" çağrısına uyan ve Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan 2 Gümüşhaneli vatandaşın çağrısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının
15 farklı şehirden 17 çocuk 23 Nisan için evlerinden İstiklal Marşı'nı okudu
GÜMÜŞHANE - "Evde kal" çağrısına uyan ve Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan 2 Gümüşhaneli vatandaşın çağrısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının yılına özel farklı şehirlerde yaşayan 17 çocuğun İstiklal Marşı'nı okudukları video paylaşım rekorları kırıyor.
Yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid) salgını kapsamında alınan tedbirler nedeniyle evlerinde aileleriyle birlikte yaşayan ve kendilerine ait bayramı bu yıl kutlayamayacak olan çocuklar için Gümüşhaneli Onur Çubukçu ve Yusuf Oral proje hazırladı. Haber

funduszeue.info

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası