renault twingo kullanıcı yorumları / Renault Twingo Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları - Otomobil Dünyası

Renault Twingo Kullanıcı Yorumları

renault twingo kullanıcı yorumları

RENAULT TWİNGO ALINIR MI?

• Konu Sahibi
    &#;niversiteye başlayacak kardeşim i&#;in araba arıyoruz.
    Deli gibi twingo istiyor vazge&#;iremedik. Normalde bin tl arası araba alıcaktık ama twingo &#;ok istiyor.
    Diyeceğim şu ki bin tl twingoya vermeye değer mi? Sanayide ki ustalarla kanka olur mu?

• bence kardeşin doğru bir karar vermiş &#;&#;nk&#; twingo &#;ok sevimli tam bir gen&#; arabası. alacaksanız &#;st&#; a&#;ılan yerine klimalısını alın bence. tabii bulabiliyorsanız (temizini bulmak zordur) hem &#;st&#; a&#;ılan hem de klimalı olanını bulmaya &#;alışabilirsiniz. &#;st&#; a&#;ılanından almayın dememin sebebi &#;st&#; a&#;ılanların genelde klimalısı az bulunuyor bu y&#;zden dedim. klima daha &#;nemli bence.

temiz bakılmış bir twingo sanayiyle dost etmez kesinlikle. 60 hp motoru az yakar fena da ka&#;maz hani sonrası modeller i 75hp clio motorudur alabiliyorsanız o versiyonları tercih etmenizi &#;neririm daha iyidirler
  • Teğmen
    alınır mı bilmem ama biraz g&#;vensiz bir ara&#; gibi geliyor bana. ufak olmasından m&#;tevellit. hava yastıkları var mı bilmiyorum fakat kardeşinizin yaşının gen&#; olması, muhtemelen ilk aracı olması sebebiyle Allah korusun ufak tefek kazalar yapması durumunda bile sıkıntı &#;ıkabilir. Daha g&#;venli bir şey bakmanızı tavsiye ederim.
  • iyi bakıldıysa neden alınmasın ki? kaldı ki bin altı twingo'da pek kalmadı zaten.

bika&#; t&#;yo vereyim;

1- 99 model ve &#;zeri &#;neririm. 99 yılında twingo makyajlandı. &#;n konsol filan değişti daha albenili oldu. &#;ift hava yastıklı bulmaya &#;alışın.
    2- twingo &#;yle ilgin&#; bir arabadır ki i&#;i &#;ift kişilik bir yatağa d&#;n&#;şebilir. ciddiyim. ayrıca bir takım filmler &#;evirmek i&#;in fena araba değildir e gen&#; adam sonu&#;ta gen&#; adama b&#;yle arabalar lazım gelir
    3- bunların 'e kadar anahtarları kızıl &#;tesi sistem immobilizer mı ne vardı, bazen anahtar sa&#;malayıp hata verebiliyor. buna dikkat edin. tamiri biraz masraflıydı ama &#;ok &#;ncedendi tabi artık anahtar teknolojisi gelişmiştir ucuza halledilir sanıyorum. anahtarı clio symbol anahtarının ışıklı ve gri renk olanıdır.
    4- bir twingo'nun kliması olup olmadığını anlamak i&#;in en iyi yol, eğer ara&#;ta torpido g&#;z&#; kapaklıysa klima yoktur. torpido g&#;z&#; kapaklı değilse ve torpido g&#;z&#;ne pek benzemiyorsa klimalıdır. zaten panelde de ac tuşu olur klimalılarda oradan da anlayabilirsin.
    5- frenleri zayıftır. fazla gazlanacak bir ara&#; değil. tek g&#;venlik donanımı 2 airbag.

zamanında twingo'yu taaaam alıyordum ki, son anda direkten d&#;nd&#;m. ama hala aklımdadır. &#;ok araştırdım. buluşmalarına gittim. bir g&#;n mutlaka alacağım eve ikinci &#;&#;&#;nc&#; ara&#; olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 18 Temmuz ; >

• &#;stteki &#;yenin de dediği gibi 99 model &#;st&#; almanızı tavsiye ederim. Makyajın yanı sıra ısı ve ses yalıtımında da gelişme olduğu s&#;ylenir. Elektrikli direksiyona sahip olması genelde dışarıdan korkutucu gelir arıza verir vs diye ama hidrolik direksiyonlu ara&#;larda hidrolik sistemleri arıza verebilirken twingo'nun elektrikli direksiyonunda şu ana kadar herhangi bir arıza g&#;r&#;lmemiş. Karşılaşılan tek sorun orijinali 80 lira olan kilometre kapt&#;r&#;n&#;n bozulabilmesidir.(sık bozulan bir şey değildir yalnızca ihtimal) bu bozulduğunda direksiyon belli belirsiz sertleşir/yumuşar, hareket halinde hız g&#;stergesi sıfır g&#;sterir. ufak olan kapt&#;r&#; değiştirip sorunsuzca binersiniz. Zaten kronik sorunu &#;ok fazla olan bir ara&#; olsaydı bu kadar seveni, kul&#;b&#; olmazdı diye d&#;ş&#;n&#;yorum. Arka koltuklarını tamamen yatırıp doblo tarzı bir bagaj elde edebilirsiniz. Bu şekildeyken &#;amaşır makinesi bile sığıyor(ger&#;ek). Şehiri&#;i i&#;in &#;retildiğinden vites aralıkları da &#;ok kısadır. Kullanımınıza g&#;re değişir ama 40'la giderken bile 5. vitese attığım &#;oğu zaman olmuştur tabi devirinde atarsanız 70 - 80'dir normali. Aslında az yakmasının en b&#;y&#;k sebebi vites aralıklarının kısa oluşu. Bir de benzin alırken, aracı yıkarken, kırmızıda beklerken s&#;rekli yanınıza gelirler meraklı meraklı sorarlar "ka&#; yakıyo bu?" "vaay i&#;ine bak ne kadar geniş" "&#;st&#; de mi a&#;ılıyo bunun ya?" "aslında tam keyif arabası hee" bu tarz c&#;mleler kurarlar mutlu olursunuz.

&#;vd&#;k parlattık şimdi de objektif olmak adına k&#;t&#; y&#;nlerinden bahsedelim.
    ESP'yi ge&#;tim ara&#;ta ABS bile yoktur. G&#;venlik donanımı olarak sadece aktif gergili(kaza anında gerilen) emniyet kemerleri ve 2 tane airbag'i bulunur(yolcu + s&#;r&#;c&#;). Frenleri d&#;ş&#;k hızda iyi olsa da y&#;ksek hızlarda kesinlikle g&#;ven vermez. Daha &#;nce de s&#;ylediğim gibi şehiri&#;i i&#;in &#;retildiğinden uzun yolda insanı yorar. Bel ağrısından vs. bahsetmiyorum koltukları rahattır ama gerek vites aralıkları gerekse performansı anlayabileceğiniz &#;zere d&#;ş&#;k oluşundan dolayı bunu s&#;yledim.

kronik sorun diyebileceğim bir şey daha varsa o da i&#; aksam plastiğidir. Her ara&#;ta olduğu gibi twingolar da g&#;neş altında kalmaktan nasibini fazlasıyla alır. Yıllarca g&#;neş altında kalınca orasını burasını s&#;kmeye kalktığınızda belli başlı par&#;alar elinizde kalabilir bisk&#;vi gibi dağılabilir. &#;rneğin 2 adet hoparl&#;r kapağı vardır bunlar yıllarca direktman g&#;neş aldığı i&#;in "dur bakayım hoparl&#;rleri neymiş" diye a&#;maya &#;alışırsanız &#;atır &#;utur dağılır. ama yenisi bulunur &#;ifti liradır mesela. belli başlı b&#;yle par&#;alar var ama her tarafı b&#;yle algısı oluşmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 18 Temmuz ; >

• Binbaşı
    şehiri&#;i /8 litre, şehirdışı /6 litre benzin t&#;ketir. bu değerleri ile &#;arpın bu da lpg t&#;ketimidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 8 Mart ; >
  • Yarbay
    Bence kardeşin sizden daha iyi arabadan anlıyor.. Twingo &#;ğrenciyi bırak herkese on numara gelicek bir arabadır..

Temizi &#;zmez sorunsuz dur usta dostudur par&#;ası tamiri ucuz basittir.. Yurtdışı dahil T&#;rkiye dede twingo nun kendine ait kemik bir m&#;şteri kesmi vardır g&#;zelde prim yapar..

Bakımı yalıtımı s&#;ylemiyorum zaten.. Altını kalın kalın &#;iziyorum temizi i&#;in diyorum..
  • yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Benzer içerikler

funduszeue.info (funduszeue.info)

Şu da mantıklı, fiyat biraz çok ama..

Arkadaşlar varsa elinde twingosu olan değerlendireceğim bilginize.

Nightfish

,

Süspansiyonu zaten çok sert bi araç, yayla vs binerken öldürür adamı yav.

GökhanAkdeniz

,

Coilover la güzel bir görüntü elde edilebilir diye düşünüyorum, zaten ilanlarda hiç birinde coi kullanan yok gördüğüm kadarıyla.

Benim tek merak ettiğim bu tüp takan arkadaşların neden taktığı.

Bu araba tüpte düşse düşse 20 kuruşa düşer, benzinde 30 kuruş yakar en fazla tahminince.

Yani hem performans kaybı hemde tüpün maliyeti bence gereksiz olur, full enjeksiyonlu mu bu araçlar biliyor musun ?

Yani sıralı lpg mi takılıyor ?

Coilover la güzel bir görüntü elde edilebilir diye düşünüyorum, zaten ilanlarda hiç birinde coi kullanan yok gördüğüm kadarıyla.

Benim tek merak ettiğim bu tüp takan arkadaşların neden taktığı.

Bu araba tüpte düşse düşse 20 kuruşa düşer, benzinde 30 kuruş yakar en fazla tahminince.

Yani hem performans kaybı hemde tüpün maliyeti bence gereksiz olur, full enjeksiyonlu mu bu araçlar biliyor musun ?

Yani sıralı lpg mi takılıyor ?

20 Kr. ile 30 Kr. arasındaki fark, km'de TL yapıyor. Daha fazla yol yapacaksanız kesinlikle lpg amorti ediyor.

Bende şu an şahini satayım ilk tercih Twi. Hem ufak az yakar hemde yeni araba kullanmaya başlayan hanım için :)

Konuyu takipteyim

Bu arada Twiler çok nokta enjeksiyonlu ve sıralı sistem takılması gerekli

O 11 küsür isteyen çıldırmış olmalı.

Arkadaşıma 9bine binde turuncu almıştık. İçini bütün trim aksamını söküp kendimiz temizledik, alttaki halıları dahil. Deri döşeme vs. yaptık koltuklarına. Baya bir zaman harcamıştık. Sonra adamın teki aldı gitti, yazın keyfini süremeden sattık.

Kullanımı çok zevklidir, içi göründüğünün aksine ferahtır. Bizim ki open air di, su almıyordu, fakat kapı fitilleri pek sağlıklı değildi, bazen oradan az da olsa alıyordu, kesinlikle üst tentesi sorunlu olmasın. Araştırırsanız uçuk tamir ve yedek parça bedelleri var. :)

funduszeue.info

Ben km konusuna takıntılıyımdır, fakat kullandığımız süreçte tık etmedi, rolantisi çok dengeliydi. Sıfırdan beri hiç lpg takılmamış olması belki motorun ömrünü de uzatmış olabilir bilmiyorum.

Tekrardan söylüyorum, kesinlikle alınması, binilmesi gereken bir araç. :D

S2K MURAT

,

Selam bende s yanına günlük kullanmak amaçlı model klima ve tuplu aldım. Çok memnunum tavsiye ederim yedek parçası bıraz pahalı ama yakıt iç hacim gayet iyi

Bende var 98 balkopugu acilir tavan yok lpg yok bel alti boyali sayilir tl

ilbeyyagci

,

Ben yılında yeşil bir twingo içinde kaza yaptım, sabah zemin çiy kaplıydı şoförümüz viraj dönerken hakimiyetini kaybetti ve karşıdan gelen otobüsle (bizi görünce yavaşlamış neredeyse durmuş sanırım) 50 km hızla çarpıştık.

Çok şükür can kaybımız olmadı ama ben arka koltuktaydım kafamı koltuğun arkasına çarpmıştım, koltuk arkası iğrenç sert bir mika ile kaplı olduğu için çarpma şiddeti ile hafif beyin sarsıntısı ve körlük geçirmiştim. Şoförün de açılan airbag şiddeti ile kolu (veya bileği) zedelenmişti. Yine de iyi korudu bizi cüssesine göre.

O günden beridir şöyle bir adım uzak dururum kendilerine.

PowerSample

,

funduszeue.info

Burada az çok twingoyla ilgili bilgi verdim.(2. sayfaya özellikle bakınız :)) Merak ettiğiniz sorulara da memnuniyetle cevap verebilirim. Zevkli araçtır :)

bi arkadaşın vardı , boyu baya uzundu bu arabaya nasıl sıgıyor diye düşünürdüm ,bir gün binme şansım oldu,ayagını uzat uzatabildigin kadar çok geniş,üstüde açıktı çok güzel araba senelerdir bindi de,,,

Hocamızda var söylediği kadarıyla parça sıkıntısı varmış fiyatları uçukmuş şuan kendisi aracı satıyor ama komple boyaya ihtiyacı var aracın dıştan yıpranmış baya güneş yanıkları vs bir de üstü açılmayan model

GökhanAkdeniz

,

Bende var 98 balkopugu acilir tavan yok lpg yok bel alti boyali sayilir tl

p.m. gönderdim.

GökhanAkdeniz

,

Yok mu open airli 99 ve üstü twisi olan ayrıca satmaya da niyeti olan :)

nasıl süspansiyonu sert ? benimki bildiğin yumuşaklıktan ölcek)

kasımda aldım bende 98 model klimalı tavanlı.

makyaj öncesi yani 99 öncesi olan twi lerde donanım biraz değişik. resmen kafalarına göre takılmışlar fabrikada. misal

kimisinde orjinal alşım jant var
kimisinde emniyet kemeri yükseklik ayarlaması
kimisinde içerden ayarlanan far yükseklik ayarı.
yolcu airbag..

98 model vergisi bu yıl zamlandı 29 oldu 6 aylık(

son gelen fahiş zamlarla 29 30 kuruş şehir içi 31 32 kuruşa çıktı:(

hidrolik direksiyon elektrikli direksiyon olayı.

hıza duyarlı elektrik destekli direksiyonlar ama hepsinde yok yani şöyleki ben hepsinde var sanıyordum fakat ustamın bir tanıdığı da bakıyormuş onun baktığı araç ta direksiyon yok klima yok tavan yokmuş duyunca şaşırmıştım.

dediğim gibi virajlarda biraz fazla yatıyoruz sağa sola aşırı yumuşak amortisörlerimiz.

yürüyen parçalar diğer renolarla uyumlu (clio,reno9,kango v.b.)

Kozmetik parçalar evet biraz sıkıntılı fakat çözümsüz değil. yurt dışından temin edilebiliyor yada sağda solda araştırınca bulunabiliyor.

park sorunu cidden yok gibi. direksiyonun en çok fayda sağladığı yer zaten :)

artık yaşının gereği biraz tıkırtıları vardır onlarıda duymazdan gelirsen şeker gibi arac.

Ben çok severek kullanıyorum. :)

Bu arada twiputter in güncel hali gelicek yakın bir zamanda.

GökhanAkdeniz

,

Fiyatlar biraz fazla uçuk şuan, bu arada maaşallah vergi de iyiymiş, 97 model e39 ye lira ödedm 6 aylık :/

99 ve üstü almak mantıklı gibi, ye kadar üretilmişler galiba

Fiyatlar biraz fazla uçuk şuan, bu arada maaşallah vergi de iyiymiş, 97 model e39 ye lira ödedm 6 aylık :/

99 ve üstü almak mantıklı gibi, ye kadar üretilmişler galiba

30 06 13 Nurburgring Nordschleife - Twingo RS Cup - Lap 4 - YouTube (funduszeue.info?v=SEnFj1Zc4k4)

Yenisi de üretildi aslında, ama bırak rs'ini normal motor seçeneğine sahip olanları dahi getirilmedi ülkeye diye biliyorum. :rolleyes:

bulabılırsen modelelr de oluyordu funduszeue.infoıklı cam tavanlıları var onlardan al. Eskı kız arkadaşım da elektrık tavanlısı vardı. su alma ya da başka bir sorun yaşamadı. diğer twingolardan farklı duruyor'du hatta meraklıları soruyordu kime yaptırdınız tavanı diye fabrıka cıkıslı oldugunu öğrendiklerin de şaşırıyorlardı :)

twi sahibiyim. Fiyatına göre donanımı fazlasıyla yerinde.

Ben LPG ile kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

Bazı parçaları pahalı, mesela kaput telim koptu Mais fiyatı TL.
Alıp takmadım. Fren teleri 11 TL iç kapı kolu 15 TL
Disk takımı 50 TL balatası 35 TL arka fren pabuçları 45 TL vs vs..

Yürüyen ve mekanik birçok parçası clio 2 ve renault 9 lar ile ortak.

Arızi durumlarda belki parça sorunu yaşatır, onun haricinde gayet makul fiyatları.

İçi gerçekten geniş, arka koltuk hareket ediyor olması çok avantaj.
Daha önce Ford Ka kullandım, içi hacim nerdeyse ikiye katlar o derece.

Görüş açısı ve direksiyon yumuşaklığı güzel.
Fren sistemi yeni nesil araçlara göre biraz garip, ben hala alışamadım.
Debriyaj genel itibariyle sert durk kalk trafikte biraz yoruyor.
Aynalar gerçekten ufak :) gerçi arabanın kendisi ufak ne bekliyorsam artık.

İç trimleri genelde deforme oluyor. Benim klima paneli orta düğmem yok mesela, Havalandırma ızgaralarım çatlak vs.
Ama uğraşmayı seven biri için çok ideal bir araba sök tak yaparsın vakit geçirtir.

Arkadaşlar yazmış, sıralı sistem LPG takılıyor, buji konusunda biraz hassas bir makina var üzerinde. Motor kodu D7F olarak geçiyor.

Benim tüketimin LT lpg / Km de.

Ben günlük olarak kullanıyorum bir sorununu görmedim şimdiye kadar.
Km kadar yol yaptım sorun çıkarmadı.

İmmobiliser sorunu var çoğunda, genelde iptal ederek çözüyorlar.

Lpg ile giderken benzin göstergesi düşer mesela, sağ arka tekeri kaldırımda bırak yerine geliyor :)

Hareret ve devir göstergesi yok. Twiputter diye bi ürün var çok faydalı. F/P oranı tartışılır. Ben ihtiyaç duymuyorum. Aynı arkadaşdan KA için benzer ürün almıştım memnun kalmıştım.

Sınıfı gereği içeri fazlaca ses alır, yalıtım ile çözülür diye düşünüyorum.

hatta benim aracım satılıkta senin istediğin özellikleri fiyat ve donanım olarak karşılamıyor ama bir bak istersen

Yıllık vergisi 58 TL şaka gibi :) tek seferde 2 taksidi de ödedim mutlu oldum :)

Connecting site (funduszeue.info)

PowerSample

,

Elektrikli direksiyon wind modellerinde yok sadece. Windler zaten 98 model ve altında oluyor. Gerisinde elektrikli direksiyon var. Orj çelik jantlarda sadece wind modellerde var garip bir araç :)

Elektrikli direksiyon wind modellerinde yok sadece. Windler zaten 98 model ve altında oluyor. Gerisinde elektrikli direksiyon var. Orj çelik jantlarda sadece wind modellerde var garip bir araç :)

windler de elektrikli direksiyon varmi yokmu bilmiyorum ama
Benim bahsettigim aracta tavanda yok direksiyonda yok.

Jant ta elite modellerinde var diye biliyorum.

Sanctuary35 te 98 elite var onda jant ve emniyet kemeri yukseik ayar var.

Benzin isigi da depo yapisindan dolayi duzgun calismiyo

Sofor tarafi yuksekte bekleyince gostergeyi etkileyen tarafa toplaniyo
Yakit diye biliyorum daha hic basima gelmedi

Nightfish

,

nasıl süspansiyonu sert ? benimki bildiğin yumuşaklıktan ölcek)

Benim araçta özel olarak bi problem olmadığına eminim ve oldukça sert. Hatta en ufak tümsek vs de saç tellerimde bile hissediyorum.

Benim araçta özel olarak bi problem olmadığına eminim ve oldukça sert. Hatta en ufak tümsek vs de saç tellerimde bile hissediyorum.

Tumseklerde filan sarsiyo tamam ama lastikler kucuk oldugundan diye dusunuyorum yani twilerin amortisorler sert degil yahu

Acaba 97 98 lerde farklilik olabilirmi?

sanctuary35

,

bende yaklaşık bir yıldır 98 twi kullanıyorm
21litre benzinle km yapıyorum hic lpg gerek duymadım
kronik arızaları frenleri, güzel bi usta ayrı ile başarılı sonuçlar çıkıyor.
yaşından dolayı plastik aksamlar (iç aksesuarlar) sıkıntı çıkarabiliyor ve bulması zor pahalı(yani 10bine araba alıp kaput teline lira vermek tuhaf gelio)
benzin göstergesi kafasına göre takılır
direksiyon elektrik destekli ve çok severek kullanıyorum
içi sanarsın e merso :)
yürüyen aksam renault diğer arabalarıyla uyumlu ama parçacıda aradığınız parça bulunmama ihtimalı stres yaratıo herhangi bir arızada
twiler 99da bir makyaj ve de bir makyaj var
makyajda tamponlar farlar stoplar koltuklar(tek kapı clio koltuğu gelio) göğüslük ve motor kapağı değişmiş sanırım.
alıcaksan bence klima tavanlı al farka değer.
otopark sıkıntısı yok ve dar yerlerden cok rahat geçebiliyor.
kliması ve kaloriferi tahmininden daha iyi :)
bende amortisörlerinin aşırı yumuşak olduğunu düşünüyorum.
sonuç olarak bin arası tavsiye edilebilecek bir araba

sanctuary35

,

orj jant elit modelinde var, ayrıca kemer geri ayarı, koltuk kılıfları farklı ve kapı açma yerinde gri bant var üzerinde e işareti var ama ilginctir far ayar düğmesi yok

GökhanAkdeniz

,

Vallahi sağolun ya, 3 sayfa da fena aydınlandım meğer bilmediğim ne çok şey varmış twi hakkında.

Şimdi Tolga Kaan nickli arkadaşım aracına bakıyorum, açıklamanı sabırla okuyorum şuan bitireyim dönücem :)

GökhanAkdeniz

,

şöyle bişi var bulduğum buygün ilana girmiş ama 98 işte, göğs ve direksiyon eski tip :/

Nightfish

,

Şunla pazarlık yapmak lazım aslında

Bence ne kadar az kurcalanmışsa o kadar iyidir

PowerSample

,

windler de elektrikli direksiyon varmi yokmu bilmiyorum ama
Benim bahsettigim aracta tavanda yok direksiyonda yok.

Jant ta elite modellerinde var diye biliyorum.

Sanctuary35 te 98 elite var onda jant ve emniyet kemeri yukseik ayar var.

Benzin isigi da depo yapisindan dolayi duzgun calismiyo

Sofor tarafi yuksekte bekleyince gostergeyi etkileyen tarafa toplaniyo
Yakit diye biliyorum daha hic basima gelmedi

orj jant elit modelinde var, ayrıca kemer geri ayarı, koltuk kılıfları farklı ve kapı açma yerinde gri bant var üzerinde e işareti var ama ilginctir far ayar düğmesi yok

Doğru isim karmaşası yaşadım. Hatta koltukları divan gibiydi o modelin yanlış hatırlamıyorsam

PowerSample

,

şöyle bişi var bulduğum buygün ilana girmiş ama 98 işte, göğs ve direksiyon eski tip :/

Çift airbag var işte bu wind olmalı. Elektrikli direksiyon yok diye biliyorum bunlarda. Yeni kasa almaya dikkat edin sonradan herkes makyajlamaya çalışıyor.

Bu aracın kafadan görüntüsü pek hoş değil, farlar kaput tampon hepsi ayrı yerde duruyor. Pek sağlıklı gelmedi..

GökhanAkdeniz

,

Şu var bir de benim favorilerimde, konuştum sahibi ılımlı birisi, hem makyajlı hem de açılır tavan aslında mantıkllı gibi.

Tek eksisi km si biraz yüksek, konuştum hiç motor yapılmamış arabaya ama yağ yakma vs yok 10 binden 10 bine bakım yaptryorm diyor.

Emre Ekrem

,

En dolu modeli hangisi acaba?

GökhanAkdeniz

,

Anladığım kadarıyla en dolu diye bişi yok, arkadşaın da dediği gibi biraz kafasına göre üretmişler fabrikada, açılır tavan çift airbag olanında far ayarı yok olmayınında far ayarı var yada hepsi bazı modelde var filan, acaba sıfır alırken opsiyonelmiydi herşey

Yiğit G.

,

-Hor kullanılmamışı sorun çıkartmaz, benim gördüğüm tek sıkıntı yazları klima açıkken rampalı yollarda biraz hararet yapıyor. asıl kronik sıkıntısı merkezi kilittir :) bir de alırken klimasını kontrol edin mutlaka.

-Ortalama 30 kuruş yakar.

-Evet, hepsi dijital saatli.

Twingo fan club'tan bir üye twiputer adlı bir gösterge yapmıştı twingolar için, eğer twingo alırsanız mutlaka almanızı tavsiye ederim,harika bir cihazdır. eliniz ayağınız olur.

twiputer (trip computer) - YouTube (funduszeue.info?v=MedgdbtqqIM)

funduszeue.info?story_fbid=&id=

-makyajlı kasalar elektrikli direksiyon bildiğim kadarıyla.

twingo efsane bir arabadır. dışarıdan gören ufacık araba bu der, bindiğinde afallar içindeki genişliği gördüğünde, yayla gibi arabadır :) benim en sevdiğim özelliklerinden biri de arka koltukları kızaklıdır. bagaj lazım olmadığında sürün geriye arkadakiler çift kale maç yapsın :D

eleman aşmış şeyler yapıyor yalnız.

funduszeue.info

blackpearl

,

iki senedir kız kardeşim kullanıfunduszeue.info bende kacıyorum :D 98 model de aldıfunduszeue.info bakıma götürdük.şehir dışınada gittim geldim gitmez diye düşünme her yere götürür ;) hor kullanmazsan yakıtta on numara ve üstü diye şartlanma funduszeue.info düşük olsun .kupa düzgün funduszeue.info bi fark da yok funduszeue.info 1,2 motor oldugu için bence funduszeue.infoı ıstedıgın kadar acarsın :) twingoların hepsi elektrik destekli direksiyon ;) hızın arttıkça sertleşir..küçük dev adam içi o kadar geniş ve rahat ;) parça bazı renault modellerininki uyma ihtimali funduszeue.infoı parçalarda yüksek fiyatlı :) bunu almadan önce15 e yakın twi baktıfunduszeue.infoğru twi yi bulduk sanıyorum :D

GökhanAkdeniz

,

iki senedir kız kardeşim kullanıfunduszeue.info bende kacıyorum :D 98 model de aldıfunduszeue.info bakıma götürdük.şehir dışınada gittim geldim gitmez diye düşünme her yere götürür ;) hor kullanmazsan yakıtta on numara ve üstü diye şartlanma funduszeue.info düşük olsun .kupa düzgün funduszeue.info bi fark da yok funduszeue.info 1,2 motor oldugu için bence funduszeue.infoı ıstedıgın kadar acarsın :) twingoların hepsi elektrik destekli direksiyon ;) hızın arttıkça sertleşir..küçük dev adam içi o kadar geniş ve rahat ;) parça bazı renault modellerininki uyma ihtimali funduszeue.infoı parçalarda yüksek fiyatlı :) bunu almadan önce15 e yakın twi baktıfunduszeue.infoğru twi yi bulduk sanıyorum :D

Vallahi zaten şartlanırsak alamıcaz gibi geliyor, hiç yok istediğim gibi, olanlarda 15 istiyor, 15 de biraz fazla gibi twi ye, kardeşiniz satıyorsa görebilirim aracı.

S2K MURAT

,

6 ay önce tl ye bursa da bakmaya gittiğim araç.. göründüğü gibi iyi değil bilginiz olsun

blackpearl

,

o fiyatlarda fazla bencede :) talip çok ama henüz öyle bir düşüncesi yok :D

blackpearl

,

6 ay önce tl ye bursa da bakmaya gittiğim araç.. göründüğü gibi iyi değil bilginiz olsun

canlı görmek şart fotolar aldatıyor ;)

sanctuary35

,

Şu var bir de benim favorilerimde, konuştum sahibi ılımlı birisi, hem makyajlı hem de açılır tavan aslında mantıkllı gibi.

Tek eksisi km si biraz yüksek, konuştum hiç motor yapılmamış arabaya ama yağ yakma vs yok 10 binden 10 bine bakım yaptryorm diyor.

klima yok bunda.

donanım konusu hakkaten komik twilerde :D neyde ne var belli değil o yüzden donanımını kontrol etmek lasım kimse tam adını bilmio.
elektriksiz direksiyon olanlar var dikkat etmek lasım.
bide bence lerde hoparlör koycak yerler sorunlu hep

GökhanAkdeniz

,

klima yok bunda.

donanım konusu hakkaten komik twilerde :D neyde ne var belli değil o yüzden donanımını kontrol etmek lasım kimse tam adını bilmio.

Evet klima da yokmuş ama böyle gderse bulamayız :/

klima yok bunda.

hoparlör yeri cidden sıkıntı.

97 model için sürücü tarafına düz şekilde monte edemiyorsunuz, hoparlör takılan kısım oval çünkü, yolcu tarafı düz allahtan.

Ben 10cm kolon takmak için ne eziyet çektim beli değil, sırtüstü taban döşemesinin üzerine yatmak şart, ayrıca tek kişi takmak çok zorluyor.

Evet klima da yokmuş ama böyle gderse bulamayız :/

Gökhan benim araba hoşuna gitmedi sanırım :) fiyattan yana sıkıntın olmasn yardımcı olacağım ;)

GökhanAkdeniz

,

Gökhan benim araba hoşuna gitmedi sanırım :) fiyattan yana sıkıntın olmasn yardımcı olacağım ;)

Abi arıyorum birazdan.

GökhanAkdeniz

,

Yahu bazılarında yazıyor :D

Bu nası iş ne acaip bir araba bu :D

blackpearl

,

yerseeee :p

''alıntı''
Motor: Önde yanlamasına yerleştirilmiş, üstten tek egsantrik, çok nokta enjeksiyon
Motor Hacmi: cc
Çap/Strok: 69x mm
Sıkıştırma oranı: :1
Motor gücü: d/d'de 43 kW (60 HP/ECE)
Max. tork: d/d'de 93 Nm
Vites oranları: , , , , , geri
Son dişli: :1
Frenler: Önde disk, arkada kampana
Bagaj: // lt
Boyut: // mm
Ağırlık: kg
Lastikler: /80 R 13

Hızlanma
km/s : sn

Esneklik( km/s)
funduszeue.infoe : sn
funduszeue.infoe : sn

Max. hız : km/s
Dönme çapı : 10 m

İç gürültü
funduszeue.info 50 km/s : 65 dB(A)
funduszeue.info km/s : 70 dB(A)
funduszeue.info km/s : 75 dB(A)

Frenler:
- 0 km/s ve süresi: 47 m/ sn

sehir disi yakit tuketimi: lt/ km
Test tüketimi: lt/ km
Depo kapasitesi: 40 lt
Menzil: km

PowerSample

,

99 modelin üzerinde en dolu modeller ALİZE oluyor. Standart donanımlarını sayayım;

- Çift airbag
- Camlar otomatik
- Aynalar otomatik
- Elektrikli direksiyon
- Klima
- Sis farı

Bunlara ek olarak açılır tavan alabiliyordunuz zamanında. Alize + açılır tavan olanlar full oluyor yani. ( modellerde cam tavan oluyor onlarda ayrı tabi)

cabrioleter

,

yukarıdaki teknik verilere göre frenler kötü ve motor ve çapına göre yakıt tüketimi normalin biraz üstü.
çok güzel ciddi kafamda olan bir araç ama sahibindende hiç uygun araç bulunmuyor.
makyajlı açılır tavanlı lpgli temiz araç pek yok gibi :/

blackpearl

,

Frenlerde model aracda bile kampana kullanan funduszeue.info tuketimi kullaniciya gore degisir :) bu ara butun modellerde fiyatlar yuksek :)

Frenlerde model aracda bile kampana kullanan funduszeue.info tuketimi kullaniciya gore degisir :) bu ara butun modellerde fiyatlar yuksek :)

Tüketim konusuna katılıyorum ama frenler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim,

ben aynı sınıfta Ford KA da kullandım. Onda da twiye yaptığım gibi disk ve balataları değiştirmiştim, Twi cidden korkutuyor bazen, benim araca has birşey diyeceğim ama 48 Metre verisi herşeyi açıklıyor aslında :)

bi de ben gün içinde sürekli fiorino, custom ya da connect kullandığımdan onlardan inince hiç fren yokmuş gibi geliyor.

Ama gerçekten güzel, şehir içi için ideal ve içi geniş ferah bir araba. Ben önceki mesajlarımda da belirttim LT lpg tüketiyorum Km de. Şehir içi ve dışı karışık kullanımda.

Gayet ekonomik bence.

blackpearl

,

Tüketim konusuna katılıyorum ama frenler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim,

ben aynı sınıfta Ford KA da kullandım. Onda da twiye yaptığım gibi disk ve balataları değiştirmiştim, Twi cidden korkutuyor bazen, benim araca has birşey diyeceğim ama 48 Metre verisi herşeyi açıklıyor aslında :)

bi de ben gün içinde sürekli fiorino, custom ya da connect kullandığımdan onlardan inince hiç fren yokmuş gibi geliyor.

Ama gerçekten güzel, şehir içi için ideal ve içi geniş ferah bir araba. Ben önceki mesajlarımda da belirttim LT lpg tüketiyorum Km de. Şehir içi ve dışı karışık kullanımda.

Gayet ekonomik bence.

burdan anlıyoruzki sürat aracı değil :D keyif aracı :D

burdan anlıyoruzki sürat aracı değil :D keyif aracı :D

:) bana o konuda hiç güven vermiyor, yüksek ya virajlarda stabil değil.

ve direksiyon tepkileri bi hafta sonradan geliyor :D

çok korkuyorum bu yüzden bazen :)

3. vitesi iyi sayılır net hızlanıyor, 1 aşırı kısa. 2 de pek kimsecikler yok.

biraderin 12" polosu ile ile 2. vites sonuna kadar kafa burun gidiyorum :d

sanctuary35

,

fren konusu ciddi sıkıntı. çoğu twi vizeden geçerke bile zorlanıo bu konuda. ama usta birini bulursanız problem yok ben tek seferde geçtim vizeden ve sıfır lastikle duruşlarım o kadarda kötü değil ama malı bilip ona göre kullanmakta fayda var.
kullanım amacı önemli, ayağımı yerden kessin, manevra yaparke kas yapmayayım, camlarım otomatik olsun diosan başarılı, yani o parada ya uno tipo alıcaksın yada twi.

cabrioleter

,

herkes bu kadar şikayetçiyse frenden fren büyütmeye kalkışan yok mu? daha büyük boyda clio diskleri/kampanaları takılsa daha iyi olmaz mı?

herkes bu kadar şikayetçiyse frenden fren büyütmeye kalkışan yok mu? daha büyük boyda clio diskleri/kampanaları takılsa daha iyi olmaz mı?

Kullanici profili genelde low&slow tarzi oldugundan sanirim kimse custom birseyler yapmak istemiyor. Kaldi ki genelde ayagimi yerden kessin. Uygun fiyata ortalama ustu bir araca bineyim mantigi hakim. Dolayisiyla kimse fazladan masraf yapmak istemez diye dusunuyorum. Frenlerle ilgili en buyuk sikinti arka kampana ayarlariyla ilgili, orada bulunan bi yay dan bahsediliyor ve genelde ustalar "bu modeller boyle" diyerek gecistiriyor. Ben de muayeneden fren hafif kusuru ile gectim. Disk ve balatalarim yeni ama beni tatmin etmiyor. Belki de arabaya haksizlik ediyoruz, sorun bizde de olabilir :) usta konusunda ist. Da Osman diye birisi var cok meth ediyorlar. Tei nin fun clubinda herkese fazlasiyla yardimci oluyor sagolsun. Arabayi da yalayip yutmus. Benim bi sorunum vardi foruma yazdim nokta atisi cevap verdi mesela.. Fren icin kendisine ugramayi dusunuyorum en kisa zamanda.

10K paraya klimali - elektrik destekli ( colt - polo - ibiza ve fiorino ile kiyas olarak) ultra hid. Direksiyonu var :) elektrikli cam - ayna. Dusuk yakit tuketimi daha ne olsun. Dun gece brandium atasehirden 30 tl lpg aldim, sakaryaya evime geldim (km) icinde hala lpg vardi.. Otobusle gelsem de ayni para :) daha ne olsun :)

Bu arada msj i telefondan yazdim TR karakter icin kusura kalmayin

de eczacı bir ablamın vardı kullandığım bir araç o zamanlar zevkli geliyordu üstü açık filan iyi dikkat çekiyordu :)

3 sene once kafaya taktim alacaktim alamadim baska arabalara yoneldik :) makyajli kasa almakta fayda var funduszeue.infooy civarinda bitane modifiyeli olani var bulut mavisi renginde araba yerin dibinde gidiyo cok hosuma gidiyo egsoz seside iyidir bu arada :D yakiti az dicem ama 30 krstan asagi yakan araba yok bu devirde

3 sene once kafaya taktim alacaktim alamadim baska arabalara yoneldik :) makyajli kasa almakta fayda var funduszeue.infooy civarinda bitane modifiyeli olani var bulut mavisi renginde araba yerin dibinde gidiyo cok hosuma gidiyo egsoz seside iyidir bu arada :D yakiti az dicem ama 30 krstan asagi yakan araba yok bu devirde

eğer tahmin ettiğim arabaysa o eski yaris, twingo değil, jantlarıda bulut mavisi arabada, basık. aynı arabaysa yaris o :)

eğer tahmin ettiğim arabaysa o eski yaris, twingo değil, jantlarıda bulut mavisi arabada, basık. aynı arabaysa yaris o :)

yok yok araba twingo linki buldum :D senin dedigin yarisle aynı renk hatta :) çok sık çekmeköyde görüyorum bunu fakat ilanı kadıkoyden vemriş

bu arada kırmızı body kitli s13 seninkimi :D

fren konusunda kullanıcıyı biraz dikkate sevk ediyo orası gercek. ama fena sayılmaz. lastikler önemli etken frende bu arada arabayı tanıyınca sıkıntı olacagını sanmıyorum.

donanım konusunda aslında pek kafaya takılcak bısey degıl zaten donanım dedıgın
aradığın standartları saymazsak
far ayarı
emnıyet kemerı ayarı
sıs farı

sıs farı makyajlıların cogunda var
emnıyet kemerı ayarı ıcın bısey dıyemıcem

far ayarı da pek onemlı degıl yanı kac kere kullanıyoruzkı ?
ama ıcerden ayarlı yada ayarsız olsun farların arkasında motor var ayar ıcın onlar eksık olmasın.

kaput acma telı eksık olmasın.

bu arada hem ekonomık hemde sundukları ozellıkler bakımından gorursenız aracı. fıyatına cok demenıze anlam veremıyorum.. :)

uno kımısınde elektrıklı cam var kımısınde yok 8 lıra dıyorlar duzgun dıye.
Bu arabanın duzgununede aynı fıyat :) olldu :)

sanctuary35

,

twingonun ederi lira arasında bence 18ler 16lar çok uçuk

yok yok araba twingo linki buldum :D senin dedigin yarisle aynı renk hatta :) çok sık çekmeköyde görüyorum bunu fakat ilanı kadıkoyden vemriş

Yes aynen benim o :)

O Yarisi hergün gördüğümden kafam ona gitti. twingoya denk gelmedim.:)

mannerboy

,

kuzen aldı dip bastık herkez bize bakıyo :) içi mezar gibi geceleri gündelik sağa sola koşturmaya güzel araba :) fiyatına görede iyi bence unodan 5 kat iyi

arifozcelik

,

funduszeue.info?v=0VvTQQLjb5I

bahsettiğiniz twii bu beni zehirleyen araba malesef, biraz konuyu hortlatmış olucam ama ilandan bilmeyen ne olduğunu çözemez.

fren konusunda megane 1 lerin fren tertibatı uyumlu diye okumuştum bir yerlerde fren sorununu çözmenin yolu megane 1 malesef ama fiyatlar çok uçtu takip etiğim bir araç vardı ramazan bayramından önce tl.'ye alıcı bulamadı düşer diye düşünürken kurban bayramı öncesi funduszeue.info satıldı malesefartık başka bahara

Draniela

,

adama twingo aldırırsınız yemin ederim :D
eve 3. bir araç lazım niyeti bozdum, içini cidden merak ettim ben.

Arka koltukları geri çekince çok geniş oluyor mu cidden :D :D

arka koltuklari bagaja dayayinca s serisinden buyuk mesafe oluyo :) ama guvenlik 0 tabi

optimus_prime

,

benim de ilk arabamdı twingo arkası cidden geniş ve ferah, kendi sınıfındakileri bıraktım c sınıfı çoğu araçtan da geniş

Konu uzun zaman sonra hortlamış.

Bende yeni bir kaç şey yazayım istedim.

Haziran civarı 98 model üstü açık lacivert elite modelini aldım.

Donanım olarak o fiyata böyle araba yoktu. Ufak olması nedeniyle park yada yolda giderken aralara girme sıkıntısı yok. Sokakta bile direk dönebiliyorum.

Yakıt olarak şu anda TL lik yaklaşık benzin ile Km kadar gittim. Kaba taslak kr civarı yakıyor. İlk günler daha azdı. Ufak

içi çok geniş. Arka koltukları ortaya aldığım zamana ait bir foto paylaşmak istiyorum

funduszeue.info? oh=1e98efefc5d37fe80ab1cb&oe=54B70DD1&__gda__=_86b14afcdabaee0e 7

Bir örnek daha. Şu resimdeki benim oğlanın akülü jeep'ini arka koltukların sırtlarını yatırdığım halde içeri sokabiliyorum. Komple koltukları kaldırdığımda ise daha rahat koyulur. Hatta bisikletini bile sıkıştırabiliyorum.

Alttaki foto ise arka koltukları komple yatırdığımdaki hal :)

funduszeue.info pg?oh=efef1acf19fd32&oe=54EF5B52&__gda__=_aac5ac 3

funduszeue.info pg?oh=74b8e34b13c0bf7b4bef&oe=54BF5

Ahmet Bby

,

Temizini bulup almayı düşündüğüm araclardan birisi

O katlanan bölüm de kolayca çıkarılabiliyor araçtan. 2 tanesine içli dışlı girdik oradan biliyorum. Çok işlevsel ve pratik araçlar :)

Aynen ekonomik ufak ama içi geniş.

Tabiki arkadaşların dediği gibi yol tutuş ve frenlere bana görede zayıf. Hoş ben genelde sakin kullanırım. 2 kere filan önümdeki trafik aniden durdu ben araba durmayacak sandım :)

optimus_prime

,

almışken temiz ve 99 üstü almak lazım

ben 4 sene 7bine almıştım piyasa her arabada oldugu gibi bunda da uçmuş

almışken temiz ve 99 üstü almak lazım

ben 4 sene 7bine almıştım piyasa her arabada oldugu gibi bunda da uçmuş

Şimdi 7 bine araba yok :)

Ragtoplu kullananlara sorularim olacak benim de.
Su sizdirma isini gectik de kışın aracin ustune kar birikmesi bir sorun yaratiyor mu?
Tavan kapaliyken km gibi hizlarda ruzgar aliyor mu?
Kisin iceriyi isitmasi zor oluyor mu?
Yagmur yagarken icerde asiri ses oluyor mu?

Su sizdirma isini gectik de kışın aracin ustune kar birikmesi bir sorun yaratiyor mu?
+1

turkuaz veya yeşil open airli satılık olan twingo varsa sahibi iletişime geçebilir mi ?

Resimlerden gözüktüğü üzere en sorun yaşamadım. Ama 2 gün tutmuyordum ne olur ne olmaz diye çünkü devaml lardaydık sıcaklık olarak

Afyonda ben sorun yaşamadım ısıtmayla alakalı. Tabiki bir lada değil :)

Benim tavan açıkken bile güzel havada Km hızlarda öyle aşırı ses gelmiyordu. Hatta cam yerine devamlı tavanı açarım. da bile bazen rüzgar girmediği olurdu.

Ben sesten hiç rahatsız olmadım diyebilirim. hatta az önce aracı yıkattım öyle aşırı ses yok.

TAbiki ragtop olmayan araçlara göre dış sesleri daha fazla alabiliyorsun. Mesela aracub tavanının üzerindeki mesafelerden gelen sesleri daha net duyuyorsun

funduszeue.info pg?oh=31d5ede70eeb3be2d98&oe=D8&__gda__=_4ca06abf36dd0bc95ea1dabec e

funduszeue.info pg?oh=f1bedc45b55adffeb&oe=B&__gda__=_7d7bceddffe0 3

Zorlanmazsa fazla arıza çıkartıcak bir araç değil ben TL ye aldım masraf yaptım motor yürüyen sıkıntısız sadece kapı menteşeleri ve şanzuman kulakçığı değişecek maksimum lira masraf var liraya satıyorum adam arıyor diyor hmm araba masraflıymış tamam o zaman :D işte bu adama daha sonra motoru şanzumanı bitik arabayı iteleyecekler bana iteledikleri gibi haberi yok :)