buket akbaba instagram / Buket Arıkan Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Eşi kim? Kısaca Hayatı

Buket Akbaba Instagram

buket akbaba instagram

Ozan Akbaba Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

55

Ozan Akbaba, 9 Haziran tarihinde Kars’da doğmuştur. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Adı: Ozan Akbaba
Doğum Tarihi: 9 Haziran
Doğum Yeri: Kars
Boyu:  m.
Kilosu:   75 kilo
Burcu: İkizler
Göz Rengi: Kahverengi
Eşi: Buket Arıkan
Çocuğu: Ozan Ali Akbaba
Instagram:funduszeue.info

Ozan Akbaba Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi 9

Ailesi: 1 Temmuz ’de film yapımcısı Buket Arıkan ile evlendi. Çiftin Ozan Ali adında bir oğlu var.   

Çocukluk yılları: Çocukluk yıllarında aşçı yamaklığı, marangozluk yaptı, kazandığı parayla tiyatroya gitti. Ardından tiyatrolarda oyunculuk yapmaya başladı. Üniversite döneminde babasının yönlendirmesiyle iç mimarlık okusa da içindeki oyunculuk aşkını söndürememiş. “Babam ‘Bu işin eğitimini al, kendi işini yaparsın’ demişti. Gerçi o dönemde de ben tiyatrodaydım. Kısa filmlerde oynuyordum. Senaryo yazıyordum. Sanattan pek uzaklaşmadım.”

Eğitim hayatı:  Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun oldu.

Oyunculuğa ilk adım: İlk oyunculuk deneyimini yılında yayınlanan ‘Kırık Kanatlar’ dizisi ile yaşadı.

Hangi proje ile parladı? ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisindeki ‘İlyas’ karakteri ile bir anda fenomen oldu.

Kişilik özellikleri: Tuttuğunu koparır, çalışkan, disiplinli, idealist, çalışkan, üretken.

Kişisel gelişim: Dizi ve film müzikleri yapıyor. 25 kısa film için müzik besteledi. ”Aileden gelen bir yetenek. Özellikle ablam ve amcamın müzikle arası çok iyidir. Galiba onlardan bana geçti. Son profesyonel işim başrolünü oynadığım ‘Mutlak Adalet’ filminin müzikleriydi. Müziksiz bir hayat düşünemiyorum diyenler var ya, işte onlardan biriyim.”

Düşünce yapısı: 13 yaşına kadar köyde büyümesi düşünce yapısını da etkilemiş. “Köy hayatının insana kattıkları o kadar çok ki hayatımın ilk 13 yılını asla unutamam. Bir solucana gerçekten dokunmamış bir çocukla, solucanı elinde dolaştıran çocuk arasında dağlar kadar fark var. Bağışıklık sisteminden o çocuğun büyüyünce fikirlerini ne yönde geliştireceğine kadar çok şeyi etkiliyor. Malum bir şeylere rahatlıkla ulaşınca galiba onlar senin için değerli olmuyor. Ben buraya kadar bir şekilde azimle, çalışarak ve sabrederek geldim. Ve bu nedenle de oyunculuk benim için çok ama çok değerli bir yerde. Hep de öyle devam edecek.”

Ozan Akbaba Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi 10

İlk sinema filmi: Talip Karamahmutoğlu/ Bir Hikayem Var

Hayran olduğu kişi: “İlker Aksum beni kendine hayran bırakan oyunculardandır.”

Sahne mi? ekran mı?İkisi de er meydanı. İkisi de ayrı ayrı özel. İkisi de olmadan olmaz.”

Aşk tanımı: Aşkın gücüne inanıyor. “Üniversite yıllarından beri bekar yaşayan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; aşkın gücü yalnızlığa alışmış bir insana çok iyi geliyor. Sorumluluklarıyla baş etmeyi öğreniyor ve çift kişilik (artık üç kişilik) hayatı paylaşmayı, birlikte hareket edebilmeyi, kararlarını tartışmaya açmayı, planlarını doğrulatmayı öğreniyor. Paylaşımcı bir insansan işin zaten çok kolay. Evlilik bana çok iyi geldi. Evlilik aşkı öldürmez. Aşkı öldürürse ego öldürür, bencillik öldürür, dikta öldürür, empati kurma yeteneğinden gayrı yoksulluk öldürür.”

İş hayatına bakışı: Her oyuncunun kendi rolünü beklediğine inanıyor. “Bence hak eden insanı doğru zamanda doğru iş buluyor. Sadece beklemek de olmaz. Çağırmak diye bir şey var. Siz yeterince inanırsanız olur. Kendimden emin olduğum sürece o başarı beni bulur. O tamamen benim hayatımın ne yönde gideceğini bilen kaderle ilgili. Ben de şu anda onun adımlarını atıyorum. Geç kalmak ya da erken başlamak gibi bir şey olduğuna inanmıyorum. Herkesin hayatında doğru zaman vardır. ‘Her oyuncu kendi rolünü bekler’ derler. Bazılarına 70 yaşında geliyor. Bazılarında 20 yaşında, kimileri de benim gibi 33 yaşında oluyor.”

Kariyer planı: Bir sinema filmi yazıyor. Ayrıca dramaturji açısından kendini geliştirmek adına bir oyun da kaleme alıyor. Sinema filmini çekebilecek konuma getirdiğinde rejisini bildiğim bir yönetmene teslim edecek. Filmde proje tasarımcısı ve oyunculardan biri olarak kendini görmek istiyor.

Gelecek Hayali: Mesleği ile ilgili sürekli kendini geliştirmek. “Hedeflerim çok aslında, küçüklüğümden bu zamana kadar kendimi oyunculuk alanında geliştirmeye çalışıyorum ve çalışacağım da. Dans tiyatrosu üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum. Farklı ülkelerde, farklı ekiplerle workshop’lara katılıp öğrenebildiğim her şeyi öğrenmek istiyorum. Bizim işimizde sınır diye bir şey yok, öğrenmeye devam.”

Kaygıları: “Zor bir meslek yapıyoruz. Bazen aylarca hiç iş yapamadığımız oluyor. Günümüz Türkiye’sinde tiyatroda, bu konuda kimseyi eleştirmekten çekinmem. Çünkü insanların zevk alarak izledikleri işlerin özünde hep tiyatro vardır. Orası çok saygın bir yerdir. Tiyatrodan çok fazla para kazanamadım. Tiyatro oyuncuları çoğunlukla tiyatronun maddi getirisi az olduğu için sinema ve dizilerde çalışmayı tercih etmek durumunda kalıyorlar. Doğal olarak zor dönemlerimiz oldu. O dönemlerde de ‘Acaba diğer mesleğimi bırakmasaydım’ dediğim olmuştu. İş gelmeyince kendinizi unutulmuş hissediyorsunuz. Birilerinin aklına gelmek istiyorsunuz. Çok oyuncu var ve sizin gibi akla gelmek isteyen ama ben kimseye kendimi hatırlatmadım. Bekledim ve bu sırada kendimi geliştirmeye çalıştım. Doğal olarak boşluğa düştüğünde psikolojik bir gerilim yaşıyor insan. ‘Hep böyle mi gidecek?’ diye bir çaresizliğe düşüyorsunuz. Bunu da herkes yaşıyor.”

Baba olmak hayatına ne kattı? “Çok ama çok şey katıyor bana. Bu durumu kelimelere dökmek biraz zor, gerçek anlamda tecrübe etmek lazım. Ama şunu söyleyebilirim ki her sürece kolaylıkla adapte oldum. Galiba bu, ne kadar istediğinde alakalı.”

Rol modeli: “Haddim olmamasına rağmen kendimi Şener Şen’e benzetirim.  Aslında bunu bana söyleyen kişiler sayesinde hakikaten öyle gibi bir düşünce doğdu içimde. Bu benim için büyük bir gurur. Bunun nedeni de sanırım komedi ve dramatik yaklaşımları oynayabiliyor olmam.”

Kimlere hayranlık duyar? Mustafa Kemal Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet

Ozan Akbaba Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi 11

Hangi filmden etkilendi? “Er Is Wieder Da. Hitler, günümüzde yeniden dünyaya dönse neler yaşanır sorusunun cevabını veren harika bir film.”

Takip ettiğin diziler: Fi,  Masum, 7 Yüz, Game of Thrones, Vikings, Mr. Robot.

Herkese önerdiği kitap: Zülfü Livaneli / Mutluluk.

TELEVİZYON DİZİLERİ

/ – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz /İlyas Çakırbeyli

– Serçe Sarayı /Ramazan

Poyraz Karayel/ Taner

/ – BKM Güldür Güldür /Şenol Yaylam

– Arka Sokaklar 8. Sezon /Doktor

/ – Kuzey Güney /Sümer Tezkan

– Cennetin Sırları /Zafer

/ – Kavak Yelleri /Kerem Çakıroğlu

– Kırık Kanatlar /Cevdet Mercan

SİNEMA FİLMLERİ

Kovala/ Demir

Aman Reis Duymasın/ İlyas Çakırbeyli

– Abluka /Ali

– Krallar Kulübü

– Mutlak Adalet /Metin

– Ammar: Cin Tarikatı/Kemal

– Sürgün İnek / Selçuk

– Kadir ve Kardeşleri /Ali

– Yarım Kalan Mucize /Ruhi Su

– Bir Hikayem Var /Hasan Müdür

Son Sevişme (Kısa Film)

– Bumerang Kargonun Laneti /Selim(Kısa Film)

Emanet / Süleyman (Kısa Film)

Bumerang (Kısa Film)

Çatallı Katil (Kısa Film)

Heksek (Kısa Film)

Karartma (Kısa Film)

Kötülük (Kısa Film)

Hesaplaşma (Kısa Film)

TİYATRO OYUNLARI ( yılları arasında)

Arafta Kalanlar
Gölgeden Işığa Karagöz
Topuzlu
Kadınlar da Savaşı Yitirdi
Ali Ayşe’yi Seviyo
Yanlışlıklar Komedyası
Othello
Ramazan Eğlence ve Animasyonları
Margret Kısa Filmi Çöplükteki Ayı
Diş Çürükleri Krallığı
Çocuk Parkı
Yollu
İnternetten tanışan son çift

MÜZİKLERİNİ YAPTIĞI FİLMLER

– Mutlak Adalet (Sinema Filmi)
– Bumerang (Kısa Film)
– İkinci Haberci (Kısa Film)
– İki Ekmek Bi’ Yoga (Kısa Film)

SENARİSTLİĞİNİ YAPTIĞI FİLMLER

Bumerang (Kısa Film)

ÖDÜLLERİ

Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri/ En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu/ Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

funduszeue.infoy Ödülleri/ En Quality Erkek Oyuncu/ Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

GURBET YAVUKLU

Manisa’da 25 Haziran Pazar günü hangi ilçelerin, hangi mahallelerinde elektrik kesintisi yaşanacak.

İşte ilçe ilçe elektrik kesintileri ve saatleri

YUNUSEMRE / MANİSA

Saat : -

ASMACIK ( ASMACIK KÖYÜ İÇ YOLU )

KARAAHMETLİ ( KARAAHMETLİ KÖYÜ İÇ YOLU )

KARAHÜSEYİNLİ ( KARAHÜSEYİNLİ KÖYÜ İÇ YOLU )

KORUKÖY ( KORUKÖY KÖYÜ İÇ YOLU )

ÖRSELLİ ( ÖRSELLİ KÖYÜ İÇ YOLU )

PINARKÖY ( pınarköy PINARKÖY KÖYÜ YOLU )

RECEPLİ ( RECEPLİ KÖYÜ İÇ YOLU )

SAKALLI ( SAKALLI KÖYÜ İÇ YOLU )

SARIAHMETLİ ( SARIAHMETLİ KÖYÜ İÇ YOLU )

SÜNGÜLLÜ ( Süngüllü Küme Evleri )

UZUNLAR

YUNTDAĞIKÖSELER ( KÖSELER KÖYÜ İÇ YOLU YUNTDAĞIKÖSELER )

YUNTDAĞYENİCE ( YUNTDAĞYENİCE YUNTDAĞYENİCE KÖY YOLU )

ÇERKEZMAHMUDİYE ( YENİMAHMUDİYE KÖYÜ İÇ YOLU )

KARAAĞAÇLI

KULA / MANİSA

AKTAŞ ( AKTAŞ KÖYÜ İÇ YOLU AKTAŞ KÖYÜ YOLU )

EVCİLER ( EVCİLER İÇ YOL EVCİLER KÖYÜ YOLU )

KÖREZ ( KÖREZ KÖYÜ İÇ YOL )

NARINCALISÜLEYMAN

ORTAKÖY

SEYİTALİ

ŞERİTLİ

TATLIÇEŞME

ZAFERİYE ( EVCİLER KILILNÇLIDAMLARI KULA EŞME YOLU SEYİTALİ )

ALAŞEHİR / MANİSA

AKKEÇİLİ ( AKKEÇİLİ KÖYÜ İÇ YOLU AKKEÇİLİ KÖYÜ YOLU AKKEÇİLİ SOK. ARAZİ BAĞLARYOLU DENİZLİ YOLU ESKİ AKKEÇİLİSOK. ESKİ İZMİR CAD. PTİKA SAĞLIK funduszeue.info )

ŞAHYAR ( AĞILBAŞI SOK. )

YENİ ( ÇAKIRCAALİ SOKAK )

ÇARIKBOZDAĞ ( MERKEZ MERKEZ SOK. SARI AHMET ÇARIKBOZDAĞ KÖYÜ İÇ YOLU ÇARIKBOZDAĞ KÖYÜ YOLU çarıkbozdağ.. İsimsiz12 )

ÇEŞNELİ ( ÇEŞNELİ KÖYÜ İÇ YOLU ÇEŞNELİ KÖYÜ YOLU ÇEŞNELİ SOK. KIZILDAĞ YOLU MERKEZ )

ERENKÖY ( EREN KÖY YOLU ERENKÖY KÖY İÇ YOLU ERENKÖY KÖYÜ İÇ YOLU ERENKÖY KÖYÜ YOLU GÖTÜR GOVUK SOK. GÖTÜRGOVUK HACIBEY KÜME EVLERİ SOK. İsimsiz90 )

ESEN TEPE ( BAHÇEDERE SOK. )

EVRENLİ ( funduszeue.infoVA SOK. BAHCEDERE SOK. BAHÇEDERE SOK. EVRENLİ İÇ YOLU EVRENLİ KÖYÜ İÇ YOLU EVRENLİ KÖYÜ YOLU İNÇELER SOK. KAYADİBİ SOK. MERKEZ SOK. )

ILICA ( CATALTEPE SOK. DENİZLİ SALİHLİ YOLU )

İSTASYON ( ALAŞEHİR KULA YOLU AYÇA SK. CAĞRI SOK. DENİZLİ YOLU GALERİCİLER SİTESİ GÜMÜŞDERE İZMİR SALİHLİ YOLU ALTI KARABULUT OĞUZ KAĞAN )

KOZLUCA ( KAPLAN ÇUKURU KAYADİBİ KOZLUCA KOYU İÇ YOLU KOZLUCA KÖY İÇ YOLU KOZLUCA KÖYÜ İÇ YOLU NARLIK SOK. )

BAHÇELİKÖY ( BAHÇELİKÖY KÖYÜ İÇ YOLU BAHÇELİKÖY KÖYÜ YOLU İsimsiz12 )

BAKLACI ( ALAŞEHİR KULA YOLU BAKLACI BAKLACI KÖY IÇ YOLU BAKLACI KÖYÜ İÇ YOL BAKLACI KÖYÜ İÇ YOLU BAKLACI KÖYÜ YOLU BAKLACI SOK. BAKLACI SOKAK MECİT SK. PATİKA )

BARIŞ ( ORHAN GAZİ CD. SANAİ SİTESİ SOK. SANAYİ 1. SK. SANAYİ 4. SK. Sanayi 5. Sk. SANAYİ 6. SK. SANAYİ 7. SK. Y.KÜÇÜK funduszeue.infoA KISIM 2 NOLU Y.KÜÇÜK funduszeue.infoA KISIM 4 NOLU Y.KÜÇÜK funduszeue.infoA KISIM 5 NOLU YENİ KÜÇÜK funduszeue.info SOK. )

BELENYAKA

ÇAKIRCAALİ ( ALAŞEHİR EŞME YOLU ÇAKIRCAALI ÇAKIRCAALİ çakırcaali sok. ÇAKIRCAALİ SOKAK PATİKA )

BADINCA ( ALAŞEHİR EŞME YOLU BADINCA İÇ YOL BADINCA KÖYÜ İÇ YOLU BADINCA KÖYÜ YOLU CAKICALİ SOK. CAKIRCALİ SOK. DENİZLİ SALİHLİ YOLU isimsiz KIZILCA YOLU KÖY İÇİ TAŞLIGERE SOK. )

BAHADIR ( BAHADIR KOYU İÇ YOLU BAHADIR KÖYÜ İÇ YOLU BAHADIR KÖYÜ YOLU ELMACI SOK. ONBAŞILAR ONBAŞILAR SOK. PATIKA PATİKA )

BAHÇEDERE ( BAHÇEDERE KÖYÜ İÇ YOLU BAHÇEDERE KÖYÜ YOLU )

KURTULUŞ ( ALAŞEHİR KULA YOLU BAKLACI ÇAKIR SK. DENİZLİ YOLU KURTULUŞ MAH İÇ YOLU KURTULUŞ MAHALLESİ İÇ YOLU )

NARLIDERE ( NARLIDERE )

OSMANİYE ( OSMANİYE KÖY İÇ YOLU OSMANİYE KÖYÜ İÇ YOLU OSMANİYE SOK. OSMANİYE --YAYLA SOK. PATİKA TARLA İÇİ YAYALA SOK. YAYLA YAYLA SOK. )

PİYADELER

SOBRAN ( BADINCA İÇ YOLU )

YENİ

BAKLACI

YENİCE ( ESKİ İZMİR KAVAKLIDERE KEBAN KURTULUŞ KUVAİ-MİLLİYE OSMAN AKCA SÜMER ORAL ULUBATLI HASAN CD. ZİYA GÖKALP ZİYA GÖKALP 1. SK. ZİYA GÖKALP 2 NOLU ZİYA GÖKALP funduszeue.info ATATÜRK ATATÜRK 1 NOLU BEŞ EYLÜL CEVDET KAYA ÇIKMAZI CİHANGİR CUMHURİYET )

HACIBEY ( KURUDERE KURUDERE SOK. MUSTAFA PEHLİVANOĞLU CD. OSMANİYE PATİKA ÜZÜMLÜ SK. YILDIRIMLAR CD. ORUÇ REİS 1. ÇK. ALİ AKGÜN ASENA SK. BAĞARASI SK. BAKÜ SK. CAMİ SK. CEVİZLİ CEVİZLİ SK. CEVİZLİ SOK. ESKİ HAPİSHANE ARKASI ESKİ HAPİSHANE ARKASI SK. ESKİ İZMİR ESKİ İZMİR YOLU 1. SK. FERAH SK. GÜVEN SK. HACIBEY KÖY YOLU İZMİR YOLU 2. SK. İZMİR YOLU ÜSTÜ 2 SK. KAVAKLIDERE )

ILGIN

ILICA

İSTASYON ( ABİDİN PAŞA CD. ADNAN MENDERES AHMETBEYLİ SK. AKGÜL SK. AKKEÇİLİ AKKEÇİLİ CADDESİ ALİ İHSAN PAŞA ALİ KUŞÇU ANAYURT ARA ASMALI ASMALI SK. AYÇA SK. CAĞRI SOK. CEM SULTAN SK. ÇAMLI D. D. GEÇİT SK. D. D. YOLALTI SK. DENİZLİ YOLU DERMAN DERYA DÖNMEZ SK. funduszeue.info AHMET DUMAN E. SALİHLİ YOLU FATİN RÜŞTÜ ZORLU FEVZİ ÇAKMAK GAZİ GAZİ 1 NOLU GAZİ 2 NOLU GAZİ 3 NOLU GAZİ 4 NOLU GAZİ ALPASLAN GELİBOLU GÜLDEREN SK. GÜLSEREN SK. GÜMÜŞ GÜMÜŞDERE GÜMÜŞPALA GÜN SAZAK HASAN POLATKAN HİLAL HOCA AHMET YESEVİ CD. HÜNKAR KAHRAMANLAR KAMİLBEY KANALALTI SK. KARABULUT KIRMIZIGÜL MİLLİ BİRLİK MORGÜL NECİP FAZIL KISAKÜREK SK. OĞUZ KAĞAN OSMANLILAR PINAR SAĞCAN SK. SANCAK SK. SARIGÜL SERİNYAYLA SK. ŞEHİTLER SK. Şfunduszeue.infoR SÜLEYMAN AVŞAR TURHAN ALAKENT TÜRKOĞLU VATAN YAYLA SK. YUSUF İMAMOĞLU )

KURTULUŞ ( ÖZMEN ALTI UYGUR SOK. YAHYA KEMAL CD. ZAFER ZEKİ ÜNGÖR ZEYTİNLİ ZEYTİNLİK SÜLEYMAN DEMİREL ŞAİR EŞREF TELAT PAŞA İZMİR KARABAĞLAR SK. KEMAL REİS CD. KURTULUŞ MAH İÇ YOLU MEHMET AKİF MUSTAFA BEŞİKÇİOĞLU CD. MUSTAFA KEMAL MUSTAFA KEMAL funduszeue.info MUSTAFA KEMAL SOK NAHCİVAN NAMIK KEMAL NENEHATUN ÖZMEN ADNAN MENDERES BAHÇELİ BİLGE KAĞAN SK. BOZOK BURAK REİS BÜYÜK SELÇUKLULAR BÜYÜK SELÇUKLULAR funduszeue.info COŞKUN ASLAN SK. ÇAKIRBAHÇE SK. DENİZLİ YOLU DEVLET HALİDE EDİP HAZAR hazar sk. )

MENDERES ( FAZİLET )

SAKARYA ( SÜMER ORAL ZİYA GÖKALP )

YENİ ( funduszeue.infoANE SOKAK 3. SK. 7. SK. funduszeue.info DİCLE AĞRI DAĞI SK. AĞRIDAĞI AYDIN SK. AZİZLER 1 NOLU BAHÇEVAN BOZDAĞ CAMİ SK. EDİSON SK. EKİN PAZARI ELMADAĞ ERENLER SK. FABRİKALAR FIRAT FIRAT 3 NOLU GEDİZ GONCA SK. GÜLİSTAN HAPİSHANE ALTI 1 NOLU HASAN TAHSİN ILGIN ÇK. ILGIN KÖYÜ YOLU KILIÇ ALİ PAŞA KÖSEOĞLU SK. MALĞAÇ SK. MANDIRA SOKAK MANOLYA SK. MAZHAR BEY MAZHARBEY 1 NOLU SK MAZHARBEY 2 NOLU SK MAZHARBEY 3 NOLU SK MAZHARBEY 4 NOLU SK MAZHARBEY 6 NOLU SK MERAM SK. MERT SK. NİL ÖZEN SK. PARK PAŞA SK. PATİKA POLAT PORSUK RAUF DENKTAŞ SANAYİ SİTESİ 1 NOLU SK SANAYİ SİTESİ 2 NOLU SK SANAYİ SİTESİ 3 NOLU SK SANAYİ SİTESİ 4 NOLU SK SANAYİ SİTESİ 5 NOLU SK SANAYİ SİTESİ SK. SÜLEYMAN DEMİREL SÜMBÜL SK SÜMBÜL SK. TURAN CD. TURAN SK. TÜRKER SK. ULUDAĞ ULUS SK. YEŞİLIRMAK YILDIRIM SK. YILDIZ SK. YİĞİTLER SK. YONCA SK. )

AKKEÇİLİ ( DENİZLİ YOLU ESKİ İZMİR YOLU )

BARIŞ ( AZERBEYCAN CD. BARBAROS HAYRETTİN PAŞA CD. CENGİZ TOPEL CENGİZ TOPEL CD. CENGİZTEPE CD. ÇAKIRBAHÇE SK. DENİZLİ YOLU EMİR SK. ERTURUL GAZİ FARABİ SK. FUZULİ CD. GAZİ OSMAN PAŞA GAZİOSMANPAŞA CD. GİRNE CD. HAYRETTİN PAŞA CD. HIZIR REİS ILGIN KÖYÜ İBNİSİNA CD. KANALYOLU CD. KURTULUŞ MAH İÇ YOLU MALAZGİRT CD. MEŞRUTİYET SK. MEZBAHA ORHAN GAZİ CD. OSMAN AKÇA TÜCCARLAR SİTESİ 5 OSMAN AKÇA TÜCCARLAR SİTESİ 6 PİRİ REİS CD. PR. DR. TÜRKAN SAYLAN SANAYİ 3. SK. SÜLEYMANİYE CD. YAVUZ SELİM CD. YILDIRM BEYAZIT CD. )

BEŞEYLÜL ( ATATÜRK ATATÜRK BULVARI BAHÇELER BAŞI BEŞ EYLÜL CUMHURİYET ELMADAĞ FEVZİ PAŞA İNKİLAP İNÖNÜ KALE ARKASI KARANFİL SK. KURTULUŞ KUYUCAK SK. KUYUCAK SOKAK MEKTEP MİLLİ EGEMENLİK MİLLİ EGEMENLİK 1. SK. MİLLİ EGEMENLİK 2 NOLU MİLLİ EGEMENLİK 3 NOLU MİLLİ EGEMENLİK 4 NOLU MİLLİ EGEMENLİK 5 NOLU REDDİ İLHAK CD. SAKARYA SEKİNE EVREN SÜLEYMAN DEMİREL YALÇIN SK. YUNUS EMRE SK. )

ERENKÖY ( EREN KÖY YOLU ESKİ İZMİR YOLU HACIBEY KÜME EVLERİ SOK. funduszeue.infoÇAY KÜME EVLER ZEYTIÇAY KÜME EVLER )

FATİH ( SALKIM ALAŞEHİR ATATÜRK ATATÜRK 3 NOLU ATATÜRK 4 NOLU AZİZİYE CEVİZLİ CİHANGİR ÇİÇEKÇİLER D.D.Y ANBAR ÜSTÜ DEDE KORKUT DİKİLİTAŞ DİKMEN SK. ERGENEKON CD. ESKİ İZMİR FATİH İLKAY KAVAKLIDERE KIZIL ELMA KOCATEPE KÖROĞLU MELTEM METEHAN METİN MOHAÇ SK. NERGİZ SK. ÖZGÜR SK. ŞAHİN SK. TURGUT REİS CD. ULUBATLI HASAN CD. ÜLKER ÜLKER 1 NOLU ZİYA GÖKALP 1. SK. ZİYA GÖKALP 2 NOLU ZÜBEYDE HANIM SK. )

KİLLİK ( SAGLIKOCAGI SOKAK SANAYİ SİTESİ 3. SK SERİN YAYLA CADDESİ SERİNYAYLA SOKAK SÜMBÜL SOKAK ŞEHITLER SOKAK ŞEHİT HÜDAVERDİ ÖZKAN CADDESİ ŞEHİT HÜDAVERDİ ÖZKAN CADDESİ. ŞEN SK. TARIM KREDİ SOKAK TEPE SOKAK YAŞAR DOĞU SK. YOKUŞ SK. BEYLER SOKAK ÇELİK SOKAK ÇINAR SOKAK ÇİĞDEM SOKAK ÇİMENTEPE SOKAK FAİK BEY CADDESİ FAİKBEY FEVZİ PAŞA CADDESİ GÖKDERE SOK. GÜL SOKAK HİLAL SOKAK HÜRRİYET SOKAK İKİÇEŞMELİK SK. İNCİ SOKAK NOLU AKASYA AKASYA SK. AKÇESME SOKAK AKÇEŞME SK. AKÇEŞME SOKAK ALAŞEHİR ZİRAAT SOKAK ATATÜRK CD. AYNA SOKAK AYVA SOKAK BAĞLAR SOKAK BAHCELİ EVLER SOKAK BAHCELİEVLER SOKAK BAYIR SOKAK BEŞEYLÜL CADDESİ İSTASYON CADDESİ KASIMPATI SOKAK KAVAKLI SOKAK KAVUNLUK CAD. KAVUNLUK VAD. KENT SOKAK KIR SK. KİL SOKAK KİLLİK İÇ YOLU KİLLİK YOLU KUYULAR SOKAK LALE SOKAK METE SOKAK MEZAR NERGİZ SOKAK NEVRUZ SOKAK PARK SOKAK PATİKA PINAR SOKAK )

SELCE ( PATİKA SELCE KÖYÜ İÇ YOLU SELCE KÖYÜ YOLU )

SERİNYAYLA ( CARIK ALABAŞ isimsiz PATİKA SERİNYAYLA KÖYÜ İÇ YOLU SERİNYAYLA KÖYÜ İÇYOLU SERİNYAYLA KÖYÜ YOLU )

TEPEKÖY ( TEPEKÖY Tepeköy Köyü İç Yolu TEPEKÖY SK. TEPEKÖY SOK. TEPEKÖY YOLU )

TÜRKMEN

BAKLACI ( BAKLACI )

CABERFAKILI ( CABERFAKILI KÖYÜ İÇ YOLU CABERFAKILI KÖYÜ YOLU )

ÇARIKTEKKE ( PATİKA ÇARIKTEKKE KÖYÜ İÇ YOLU )

ILGIN

IŞIKLAR ( IŞIKLAR KÖYÜ İÇ YOLU IŞIKLAR KÖYÜ YOLU isimsiz KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN )

KARACALAR ( KARACALAR KARACALAR KÖYÜ İÇ YOLU KARACALAR KÖYÜ YOLU PATİKA )
ÖRNEKKÖY ( ÖRNEKKÖY KÖYÜ İÇ YOLU ÖRNEKKÖY KÖYÜ YOLU )

TÜRKMEN ( MATARLI KÖYÜ YOLU PATİKA TURKMENLER KOYU IÇ YOLU TÜRKMEN KÖYÜ İÇ YOLU TÜRKMEN KÖYÜ YOLU ALAŞEHİR KULA YOLU )

YENİKÖY ( YENİKÖY KÖYÜ İÇ YOLU YENİKÖY KÖYÜ YOLU )

YUVACALI ( TOYGAR SOK YUVACALI KÖYÜ İÇ YOLU YUVACALI KÖYÜ YOLU YUVACALI MAH İÇ YOLU )

HAYALLİ ( HAYALLİ KÖYÜ YOLU )

BEYLİKLİ

HACILI ( HACILI KÖYÜ İÇ YOLU )

KÖSEALİ

MEVLUTLU ( MEVLÜTLÜ KÖYÜ İÇ YOLU )

TORUNLU ( MEVLÜTLÜ KÖYÜ İÇ YOLU )

PİYADELER ( 2 NOLU SOKAK ARAZİ ATİLLA SK. BARBAROS SOKAK BARBOROS SOK. CAMİ CADDESİ CAMİİLER CAD. CAMİİLER CADDESI ÇAĞLAYAN SOK. DAVUTLU SK. ERDEN SK. EVREN SK. GENÇ OSMAN SOK. GENÇ OSMAN SOKAĞI GENÇLER SK. HÜRRİYET HÜRRİYET CADDESİ İSTASYON CADDESİ İSTIKLAL CADDESI İSTİKLAL CADDESİ İSTİKLAL CD. KAZIM PAŞA SOKAĞI KIŞLA SOKAK funduszeue.info EKİNCİ MEHMET AKİF SOKAGI MEHMET AKİF SOKAĞI MENDERES CADDESİ MUSTAFA KEMAL SOK. OKUL OKUL CAD. ÖZKAN SOK. PİYADELER KÖYÜ İÇ YOLU PİYADELER SOK. PİYADELER YOLU RAMAZAN DEMİR CADDESİ SAVAŞ SOKAĞI SULTAN SOK. ŞAHİN SOKAK TEKİN SOKAĞI TURGUT EKİNCİ CADDESİ TURGUT REİS SOKAĞI TÜRKER CADDESİ YALÇINLAR SOKAĞI YILDIRIM SOKAĞI ZAFER SOK. )

SOĞUKYURT ( KARAKİRSE PATİKA SOĞUKYURT KÖYÜ İÇ YOLU )

ŞAHYAR ( kemer arkası sk. PATİKA ŞAHYAR ŞAHYAR KÖYÜ İÇ YOLU ŞAHYAR KÖYÜ YOLU )

TEPEKÖY

TOYGAR ( ALAŞEHİR YOLU PATİKA TARLA YOLU TOYGAR TOYGAR KÖYÜ İÇ YOLU TOYGAR KÖYÜ YOLU TOYGAR SOK. )

İSMETİYE ( İSMETİYE KÖYÜ İÇ YOLU İSMETİYE KÖYÜ YOLU PATİKA ZAFER SOKAK )

KASAPLI ( AKÇEŞME KARŞI SOK. KASAPLI KOYU İÇ YOLU KASAPLI KÖYÜ İÇ YOLU KASAPLI KÖYÜ YOLU PATİKA )

KAVAKLIDERE ( DENİZLİ SALİHLİ YOLU NAMIK KEMAL CAD. NAMIK KEMAL CADDESİ NAMIK KEMAL SK NATO YOLU KÜME EVLERİ )

KEMALİYE ( 29 EKİM SK. ABDULLAH ÇETİN CD. AK SK. AKASYA ÇIKMAZI ALAŞEHİR YOLU ALP ERGEN SK. ASAR SOKAK İÇ YOLU ASAR SOKAK İÇ YOLU ATİLLA SOKAK AVCI SOKAK BAHAR SK. BAHÇE SOKAK BARBAROS SOKAĞI BAYINDIR SK. CAMİİ ÇIKMAZI CUMHURİYET CADDESİ DEDE SOKAK DEGİRMEN SOKAK DERE SOLAK FATİH SOKAK HAMAMDERE HIZIR REİS SOKAK HÜRİYET SOKAK ILICA SK. isimsiz İZMİR CAD. KARANFİL SOKAK KAYAK ÇIKMAZI SOKAK KEMALİYE KÖYÜ İÇ YOLU KEMALİYE PATİKA YOLU KÖPRÜLÜ SOKAK MANDİRA SOKAK MENEKŞE SOKAK PİRİ REİS SOKAK SAKARYA SOK. SARI SIĞIRLI YOLU SELANİK SOKAK SÜMBÜL SOKAK TURAN SOKAK YAY SOKAK İÇ YOLU )

OSMANİYE ( KESTANEDERESİ )

KESTANEDERESİ

KURUDERE ( HORZUMSAZDERE KÖYÜ YOLU KURUDERE KÖYÜ İÇ YOLU KURUDERE KÖYÜ YOLU KURUDERE SOK. PATİKA )

MATARLI ( MATARLI KÖYÜ İÇ YOL MATARLI KÖYÜ İÇ YOLU MATARLI KÖYÜ YOLU )

AKKEÇİLİ

ALHAN ( ALHAN KÖYÜ İÇ YOLU ALHAN KÖYÜ YOLU ALHAN SOK. PATİKA )

AZITEPE ( AZITEPE KOYU İÇ YOLU AZITEPE KÖYÜ İÇ YOLU AZITEPE KÖYÜ YOLU ÇAM isimsiz MEZARLIK SOKAK PATIKA PATİKA )

ÇAĞLAYAN ( CAGLAYAN KÖYÜ İÇ YOL ÇAĞLAYAN KÖYÜ İÇ YOLU ÇAĞLAYAN KÖYÜ İÇ YOLU ÇAĞLAYAN KÖYÜ YOLU )

GÖBEKLİ ( MEVLÜTLÜ KÖYÜ İÇ YOLU )

GÜLPINAR

GÜRSU ( GÜRSU KÖYÜ İÇ YOLU GÜRSU KÖYÜ YOLU GÜRSU SOK. GÜRSU funduszeue.info )

HORZUMEMBELLİ ( HORZUMEMBELLİ KÖYÜ İÇ YOLU HORZUMEMBELLİ KÖYÜ YOLU )

HORZUMSAZDERE ( HORZUMSAZDERE HORZUMSAZDERE KÖYÜ İÇ YOLU HORZUMSAZDERE KÖYÜ YOLU )

SARIGÖL / MANİSA

SIĞIRTMAÇLI ( SIĞIRTMAÇLI )

SİTELER ( 7 NOLU 9 NOLU ABONOZ AKBABA AKİK ALPEREN ANAFARTALAR ARAS BABA BAFRA BAHAR BİLİM BOZKIR CULA ÇAVUŞLU ÇAYLAK ÇAYLAK SOKAK ÇULLUK DENİZLİ SALİHLİ YOLU DERYA DOĞAN DOLAMANLIK DURGUN DURGUN SOKAK EĞİTİM ELMAS ERİK FATİH FİLOR GİRNE GONCA GÜREL GÜVEN GÜVERCİN ÜVEYİK YAKUT YAŞAM YAŞAR DOĞU YENİCE YEŞİLOK YIKKIN İSKETE İSTİKLAL KADIOĞLU KANARYA KARAKOL KARAKUŞ KEKLİK KELEBEK KERVAN KESKİN KÖKNAR KUBİLAY LEYLEK MARTI SK. MEHMETCİK MENEKŞE MERİÇ MEŞE MURATPAŞA NİLÜFER ÖRDEK PAPAĞAN PATİKA PENGUEN PETROL PIRLANTA REFİK ARIKAN SAKSAĞAN SAMSUN SIĞIRCIK SİTE SİTELER İÇ YOLU SU DEPOSU ŞAHİN ŞAHİN TEPESİ TAŞ TAVUS TOKİ TOKİ CAD TÖRE TURNA TÜL TÜTÜN )

MİMAR SİNAN ( İSTİKLAL KAPLAN KARCI KARDEŞ KARTAL KIRLANGIÇ KUMRU MARTI SK. METİN MİMAR SİNAN MURATPAŞA OĞUZ ORDU SAKA SAKARYA SELVİ SÖYLEMEZ SU DEPOSU TOROS VAROL YAĞMUR YANKI YELKOVAN YELKOVAN SOK. YILDIZ ANAFARTALAR ASLAN AYAZ BALIKÇIL BARIŞ BOZDAĞ BOZKURT BÜLBÜL ÇAMLI ÇETİN ELDEĞİRMEN MEVKİİ ERCİYES FİLİZ GİRNE GÖÇMEN GÖKTÜRK GÜNBATI GÜNEŞ GÜROL IŞIK )

ÖZPINAR ( ALAŞEHİR EŞME YOLU ARAZİ ÖZ PINAR İÇ YOLU ÖZPINAR İÇ YOLU Özpınar Köyü İç Yolu ÖZPINAR KÖYÜ YOLU )

ÇANAKÇI ( KONAK SOKAK KONAK SOKAK İÇ YOLU PATİKA SARIGÖL YOLU YENİ SOKAK YENİ SOKAK İÇ YOLU ÇANAKÇI KÖYÜ YOLU ÇAYALTI ÇAYALTII ÇAYALTII KÖYÜ İÇ YOLU )

ÇAVUŞLAR ( ÇAVUŞLAR ÇAVUŞLAR KÖYÜ İÇ YOLU ÇAVUŞLAR KÖYÜ YOLU )

ÇİMENTEPE ( ÇİMENTEPE KÖY İÇ YOLU ÇİMENTEPE KÖYÜ İÇ YOLU ÇİMENTEPE KÖYÜ YOLU DEDE-1 MERCAN SOK. MERCAN SOKAK MİNİK S.K SARIGÖL YOLU SON DURAK YAYLA )

DOĞUŞLAR ( DOĞUŞLAR )

EMCELLİ

GÜNEYDAMLARI ( GÜNEY DMLRI İÇ YOLU GÜNEYDAMLARI KÖYÜ YOLU KILLILAR MERKEZ )

KAHRAMANLAR ( KAHRAMANLAR KÖYÜ İÇ YOLU KAHRAMANLAR KÖYÜ YOLU KAHRAMANLAR MAH İÇ YOLU KARAMANLAR MAH İÇ YOLU )

KONAK ( AŞAĞI KOÇAKLAR BEKTAŞAĞA )

BAHADIRLAR ( KÖY İÇİ BAĞARASI BAHADIRLAR KÖYÜ BAHADIRLAR KÖYÜ İÇ YOLU BAHADIRLAR KÖYÜ YOLU BAHDIRLAR KÖYÜ İÇ YOLU ÇEŞME )

BAHARLAR ( BAHARLAR BAHARLAR İÇ YOL BAHARLAR KÖYÜ İÇ YOLU ESKİ EMCELLİ YOLU SOKAK PATİKA )

CUMHURİYET ( ALBAYRAK ANAFARTALAR ANAYURT ANI SK. ANIL AŞAĞI KOÇAKLAR AYTEKİN BARDAKÇILAR BURÇ ÇAĞ ÇAĞRI ÇAMLI DEFNE DEĞİRMEN DEREBOYU SK. DERİN DEVRİM EMEK ERDOĞAN EROĞLU ESENTEPE EZGİ FUNDA FUNDA SK. GÜNAY İSTİKLAL KUMCU MAVİ OBA ORTAM ÖNCÜ ÖYKÜ ÖZEN ÖZGÜR ÖZTÜRK PATİKA REFİK PAŞA ÇIKMAZI SAKARYA SAKARYA ÇIK. SEÇKİN SERİN SEVGİ SEVGİ SK. SEVİNÇ SEYRAN SOLMAZ SÜMBÜL ŞANLI TARLA YOLU TAŞKIN TAŞLI TATAR TİTİZ UĞUR YALIN YAREN YAYLA YEŞİL YUNUS EMRE YURT ZİRAAT )

YEŞİLYURT

AFŞAR

AHMETAĞA

AŞAĞI KOÇAKLAR ( DEREBOYU SK. ONUR PEKER SK. TAŞKIN TÜRKMEN YÖRÜK SOKAK )

AYAN ( 4 EYLÜL AÇELYA AKGÜN ALTINAY AYANKUYU AYDIN BAHÇE BEGONYA BURSALI DEMİRCİLER DIRDABAN DİNÇ DUMANLI ERYILMAZ FESLEĞEN GARAJ HACIİSALAR HAMİTAĞA HANCILAR CD. HANLI IHLAMUR İRFAN İSTİKLAL KAKTÜS KALKAN KAMELYA KARDELEN KAVAK KAVAKKIRI KOCA KOCAİMAM KUMYOLU MANOLYA MEHMETCİK MİMOZA MUSLU NERGİS ORKİDE ORTANCA ÖZ PAPATYA ŞEHİT MUSTAFA KARINCA ŞÜKRAN SOKAK TAN TUNUS TÜFEKÇİLER SK. UZUNKUYU YAN YIKKIN )

BAĞLICA ( 3. CADDE 3. CADDE. ALAŞEHİR EŞME YOLU ATATÜRK BAGLICA KÖYÜ İÇ YOLU BAĞLICA BAĞLICA KÖYÜ YOLU PATİKA ZAFER )

ŞEYHDAVUTLAR ( MERKEZ SOK. NAMAZGAH SELİMİYE KÖYÜ İÇ YOLU şeyhdavutlar ŞEYHDAVUTLAR İÇ KÖY YOLU ŞEYHDAVUTLAR İÇ YOLU ŞEYHDAVUTLAR KÖYÜ YOLU BAHARLAR isimsiz )

TIRAZLAR ( MERKEZ )

YENİKÖY ( MERKEZ YENİKÖY İÇ YOLU )

YEŞİLTEPE ( YEŞİLTEPE YEŞİLTEPE KÖYÜ İÇ YOLU )

YUKARIKOÇAKLAR ( YUKARIKOÇAKLAR )

ZİYANLAR ( ZİYANLAR )

SALİHLİ / MANİSA

KAVAKLIDERE ( HORASAN CADDESİ IŞIK SOKAK İKİÇEŞMELİK SK. İLERİ SOKAK İLİM SOK İPEK SOKAK 5 EYLÜL SOKAK ALAŞEHİR CADDESİ ARMUT ASMA SOKAK. ATA SOKAK ATA TEPE ATATÜRK BULVARI BAĞCI SOKAK BAĞLAR BULVARI BAĞLAR SK. BARBAROS SK. BARIS BULVARI BARIŞ BULVARI BUKET SOKAK BULUT SOKAK CAMİ SK. CAN SOK. CEVİZ SOKAK CEVİZLİ ÇİÇEK SOKAK ÇİLEK SOKAK DURAK SK. EFES SK. ETİLER CD. FATİH CADDESİ FUZULİ CD. GAZİ SOKAK İÇ YOLU GÜL SK. GÜNEŞ SOKAK GÜNEŞLİ SOKAK HAKAN SK. HAZREN SOK HİLAL SOKAK İSKENDER 1. SK. İSTİKLAL CADDESİ KARSIYAKA SOKAK KAVAKLIDERE KOYU İÇ YOLU KAVAKLIDERE KÖY İÇ YOLU kavaklıdere köyü iç yolu KAVAKLIDERE KÖYÜ YOLU KAVAKLIDERE YOLU KAYA SOKAK KİRAZ SOKAK KİŞLA SOKAK KURTULUŞ CAD. MEHMETCİK VADDESİ MEMET AKİF CADDESİ MERT MİHRAP SOKAK MİRMAR SİNAN SOKAK MUTKİ SK. MUTLU SOKAK NAMIK KEMAL BULVARI NAMIK KEMAL CADDESİ NERGİZ SOK PARİS SOKAK İÇ YOLU PATİKA SAKARYA SK. SEÇKİN SELANİK SOK. SERÇE SK. ŞÜHEDA CADDESİ TUNA SOKAK UYGAR SOKAK YASEMİN SOKAK YAŞAR DOĞU CADDESİ YAVUZ SELİM SOKAK YAYLA SOKAK YILDIZ SOK YONCA SK. ZAFER SOK. )

HORZUMALAYAKA ( YAYLA SOKAK )

GÖBEKLİ ( GOBEKLI KOYU IÇ YOLU GÖBEKLİ KÖYÜ İÇ YOLU GÖBEKLİ KÖYÜ YOLU )

HORZUMEMBELLİ

HORZUMKESERLER ( YIL YIL SOK. BARİŞ BULVARI DEĞİRMENDERE HORZUM KESERLER HORZUMKESERLER KÖYÜ İÇ YOLU HORZUMKESERLER KÖYÜ YOLU MERKEZ SOK. PEYNİR CUKUR SOKAK )

KARADAĞ ( KARADAĞ KÖYÜ İÇ YOLU KARADAĞ KÖYÜ YOLU MERKEZ SOK. )

KÖSEALİ

DURASILLI

KABAZLI

TURGUTLU / MANİSA

IRLAMAZ

SELVİLİTEPE

ATATÜRK ( SK. SK. SK. SK. SK SK. SK. SK. SK. SK. HAL )

YEDİ EYLÜL

ATATÜRK ( SK. SK. SK. HAL )

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası