zapata burger sipariş / zapata burger [patates] için neler söylenmiş? - fead things

Zapata Burger Sipariş

zapata burger sipariş

zapata burger

hamburgerleri bence bayağı lezzetli. boyut ilk başta ufak gibi görünse de yeteri kadar doyurucu. gr'lık hamburger doymak için yeterli oluyor. zapata ve baconburgersipariş ettik, ikisi de gayet lezzetli idi. patetesleri fena değildi. soslardan özellikle pancarlı olan ilginçti ve daha önce hiç bir yerde görmedim. bence tekrar gidilebilir bir hamburgerci. fiyatları da abartı değil.
çok çok seviyoruz. beğendili ve baconburgerdenedik. bacon daha çok beğendik. patatesleri çok iyi özellikle parmesanlı patatesi öneririm. en harika olansa patatesle gelen soslar. ballı hardal favorimiz.
son zamanlarda rutinim olmaya basladi. haftada bir kez mutlaka geliyorum. ayrica iyi hamburger yediginizde sadece geri donup orda yemek istiyorsunuz, istedigi kadar iyi mekan olsunburgeri burgercide yemek lazim (benim a tercihim ya zapata oluyor ya nusret ama daha cok zapata:). ztn bufelerde ve fastfood zincirlerinde yediklerinizi tamamen baska bi kategori yemek basliginda degerlendirmelisiniz. benim icin zapatada tek eksik burgerin yanina gidebilecek saglikli bir icecek. klasik olarak kola vb icecekleri tercih eder herkes ama arkasindan tatli da yemegi dusunuyorsam o gun o kadar sekeri bunyeme almak istemiyorum. onun disinda ise ayran ve soda secenekleri kaliyor. ayran da etle tuketilmese daha iyi olacak bir icecek :) velhasili kombucha olabilir mesela ya da baska sekersiz ama etle gidebilecek alternatifler olsa hic fena olmaz :) severek yiyoruz ve oneriyoruz, staff da her zaman ilgili ve kibar, tesekkurler.
zapata burger-mushroomburgersöylemiştik. ortaya da baharatlı patates aldık. hamburgeri beni tatmin etti açıkcası. ayrıca patatesi de çok beğendik:) burgerci olarak tekrar gideceğim bir mekan, tavsiye ederim:)
kusursuz bir burger. aşırı lezzetli iyi pişmiş köftesi, asla şişirmeyen ekmeği, özelburgerçeşitleri, ev yapımı pancar, hardal, bayıldığım mayonezleri ve tam kararında kaşık patatesleri sayesinde müdavimi olacağımız mekan. ( bu sefer beğendiliburgerdenedik. i̇çinde beğendi, kibrit patates, çemensiz pastırma ve chedar vardı. bidakine mushroom ve bacon çeşitlerini deneyeceğim)
anadolu yakasındaki ilk keşfim. avrupa yakasındaki favori mekanım olanburgeryiyelim’den daha başarılı. fiyatıburgeryiyelim’den pahalı ama değiyor. biz zapata ve baconburgeryedik. bacon daha iyiydi. zapata pastırmalıburgerdiyor ama o tadı alamadık maalesef. 1 yıldızı da bundan dolayı değil bekleme süresinden dolayı ve iç dekor özensizliğinden kırdım. caferağa’nın yanındasın. en işlek yerde sayılırsın. bir ızgaracı daha kaldırır orası ve ben ne kadar çabuk yiyip kalkarsam böyle işlek yerde masa boş kalmaz. müşteri de bi o kadar beklememiş olur. yine de tavsiye ederim
uzun zamandır merak ettiğimiz bir mekandk. lezzet olarak 10 numara 5 yıldız ?? honeyburgerve beğendiliburgersiparişi verdik ikisi de çok lezzetliydi. gr’lık köfte gayet doyurucu. i̇laveten söylediğimiz baharatlı patates de başarılıydı. kesinlikle tavsiye edilir.
honeyburgerve tartarburgeryedik, ikisi de harikaydı. honey burgere aşığım, muhteşem ötesi bir şey. ballı hardal seven biriyseniz mutlaka mutlaka deneyin. kadıköy'deki en güzel hamburgerlerden biri.
mushroomburgerefsaneydi ayrıca niğde gazozu da bulundurmaları benim için ayrı bir artıydı diğer burgerlarıda sırayla deneyeceğim, fiyat denge bence uygun tavsiye ederim
kadıköy’deki favori mekanımız basta’nın komşusu zapata’yı denedik ve bayıldık. zapataburgerve patates kızartması yedik. burgerin köftesi tam kıvamında pişmiş, patates kızartması nefisti. patatesin yanındaki mayonez ve hardal güzel, pancar sos bana göre zorlama ama fena da değil. 3 zapata burger, 2 cola ve patates 88 tl.
bir sonraki gelişimde zorlanacağım, zapata mı basta mı?
bir tane zapataburgersöyledim. gerek ekmeği, gerek köftesi gerçekten kötüydü. bloglardaki “sponsorlu” bir bloggerın postuna istinaden geldim. ama pişman oldum. çalışanlarıda keza suratsız ve samimiyetsiz tipler.
i̇lk gittiğimde tadı damağımda kalmıştı gerçekten. lezzetini resmen aklımdan çıkaramadım. bir sürü arkadaşıma da tavsiye ettim. sonra arkadaşları aldım gittim. saat daha civarı hafta arası kapalılar. servisimiz yok dediler. neyseki etrafta bir sürü alternatif olduğu için yeni bir yer arama durumunda kalmadık. bu pazar da kalktık taa ataşehirden geldik. en sevdiğim freshburgeri sipariş ettim ama kalmamış. nesi kalamaz bir burgerin anlamadım. yani içindeki guacamole sos kalmadıysa pazara uzaklıkları 10 dk bile değil bir koşu gitsin birisi avokado alsın gelsin. sonra pancar sos yok o da kalmamış. yani bir yer özellikle sosları ile farklı oluyorsa o sos nasıl kalmaz. hem de pazar günü. yani bugün allah göstermesin bir savaş çıksa dolabında en az 6 ay yetecek sosu olur insanın. ben gerçekten anlayamıyorum. etrafta bu kadar çok alternatif yer varken kendilerini tercih edebilmek için sürekli şartları zorluyorum. ama maalesef olmuyor. haa bir de, bir garsonlarında (artık garson mu yoksa yetkili birimi bilmiyorum gittiğimde servise yoğun olarak o bakıyordu) ciddi bir uslup sorunu var. müşterilerden biri tuz istedi. şu anda çok önemli bir sorun var hiçbirşeye bakamıyorum diyor. tabi yazılınca "ne var bunda" diyor insan ama o anı yaşadığınızda o müşterinin yerinde olmak istemediğinizi hissediyorsunuz. "ben şu anda ne ile uğraşıyorum sen hala tuz diyorsun" der gibi bir ifade hakimdi.  sorun dediği de kapının üstündeki tente de sıkıntı yaşandı. kapı açık kalmak zorundaydı falan filan. neyse, işin özü lezzetleri iyi kesinlikle tartışılmaz. ama bir gelenin bir daha gelmesi için bence biraz daha çabalamaları lazım. zira çoğu zaman sadece lezzet yetmiyor.
kadıköy’de ki favorilerimden biri. beğendiburgerdiye bir efsaneleri var mutlaka denemelisiniz. ayrıca belirtmeliyim ki sosları da efsane
kimisi amerikan burger'ciler olarak telaffuz etse de benburgergibi burger'ci demeyi tercih ediyorum. zapata işte tam da istediğimburgergibi burger'ci. neredeydiniz be abi, gençliğimizi mc donald's veburgerking'ler ile heba ettik.

mekânda klâsik ye-kalk tarzında küçük masalar ve rahatsız sandalyeler bulunuyor ve bence tek sıkıntı masalar birbirine çok yakın. birinden izin almadan kımıldayamıyorsunuz. ye-kalk konsepti olduğu için eksi yazmıyorum. ayrıca şu anki ekonomik şartlarda +1 masanın bile önemi büyük.

acelemiz olduğu için hızlıca zapataburgeristedik. servis süresi (yoğun serviste) dakika gibi ve benceburgeriçin ideal.

burger köftesinde civarı seçenekleri sevmiyorum. gr çok geliyor, gr. az kalıyor. zapata'da da seçenekleri var. biz gr. denedik. çünkü gr tahminimce çift köfte olarak geliyor. o da yemeyi zorlaştırıyor. bence ideali olmalı. ekmek boyutu değişip köfte tek köfte olmalı. tabii bu benim fikrim.

şimdi gelelim övgü kısmına. bir kere burgerin ekmeği efsane. yumuşaklığı, tazeliği, köfteye göre boyutu ideal. bu yüzden deburgerdağılmıyor. bana bundan sonra istediğinburgerekmeğini tarif et deseler, hiç uzatmam zapata ekmeği gibi derim.

burger köftesi orta iyi pişiriliyor ve bence özel istekte bulunmadığınızda en ideal pişirme derecesi. klasik türk damak tadı. lezzeti iyiydi. daha iyisini yemedim diyemem ama köfte tatmin edici.

patates cipsle, 9*18 arasında tatlı bir kıvamda olmuş. 2 burgere 1 patates söylediğinizde patatesin tabaklara bölüştürülmesini isteyin zira masa yetmiyor.

islak mendilde eyüp sabri tuncer ya da rebul kullanan işletmelere saygım büyük. reklamcı olduğum için ıslak mendil maliyetleriyle içli dışlıyım. ciddi maliyet. tavsiyem kendi logolarıyla eyüp sabri tuncer esanslarını birleştirmeleri. bunu yapan baskıcılar mevcut.

burger 26 lira ve bence gayet makul. i̇şletmeci, yatırımcı ve çalışan arkadaşları tebrik ediyorum. 5 point goes to zapata.

yenilendikten sonra sadeceburgerve hotdog cesitleri var. zapataburgerve hotdog aldim. sadece sokak lezzetleri var tatli/firinisi yok.
burgerin ekmegi yumusamiiyordu ama ici yumusak dışı sert isirilabilirdi. sandviclerinde de geleneksel lezzetlerimize her zaman onem veren sefin pastirma koymasina bayildim bayildim. cheddar sevmeme ragmen pastirmayla uyumu pacangavari bir hava yaratmisti.
hayatimda yediğim en guzel kizartilmis patatesti. ozellikle pembe pancarli sosla muazzam oluyor. ferahlatiyor. wc temiz.
her şeyi değerlendir

Kadıköy&#;de Burger Nerede Yenir? BOB, Basta, Zapata, Minieatery

BU KADIKÖY DEDİĞİMİZ NERESİ?

Daha önceki yazılarımızda olduğu gibi, hemen ilk paragrafta belirtelim: &#;Kadıköy&#;de Burger Nerede Yenir?&#; diye bir yazı yazdığımız zaman kast ettiğimiz bölge, coğrafi olarak bu güzide şehrimizin merkezi sevgili dostlar.

Yani Göztepe ya da Bostancı&#;da yer alan bir lokanta incelememiz kapsamında değil. Bazılarının çarşı diye adlandırdığı, kimilerinin kafa karışıklığı ile Moda demeye yeltendiği, benimse net bir şekilde &#;merkez&#; dediğim bu bölgenin burger tapınakları bu yazının konusudur.

Yazıyı bu bilgiler ışığında değerlendirmenizi öneririm. Özet bilgilerini geçeceğim mekanlar ise Zapata Burger, BOB &#; Best of Burger, Minieatery ve Basta Street Food Bar olacak.

Daha önce haklarında detaylı bilgiler verdiğim bu mekanları bir lezzet dosyasında toplamak elzem oldu diye düşünüyorum artık. Tıpkı lahmacun dosyasında olduğu gibi, Kadıköy merkezin güzel bir özetini çıkarmaya yolunda ilerlediğim için de kendi kendime seviniyorum.

1- ZAPATA BURGER

Zapata Burger - Fresh Burger

Coşkuyu verelim hemen. &#;Kadıköy&#;de Burger Nerede Yenir?&#; diye sorulduğunda akla ilk gelen mekanlardan birisi Zapata Burger. İşin mutfağında MSA kökenli Hakan Özfırıncı var.

En sevdiğim özelliği yarattığı burgerlerin sıradan hiçbir özelliği olmaması. Yani genel geçer kural ve reçetelere uygun burger yapmak yerine, kendi laboratuvarlarında deneye deneye ürettikleri nadide ürünleri karşımıza çıkarıyor burayı yaratanlar.

Mesajı olan burgerler yapmak da bayağı güç ve meşakkatli bir çaba bana kalırsa. Demek istediğim, siz burada ismi “Fresh Burger” olan bir yemek yerseniz, gerçekten o tazelik duygusunu tadacaksınız bana kalırsa.

Bendeniz  Tartar Burger, Fresh Burger ve Beğendi Burger indirdim mideye. Hepsi çok güzel olsa da, en çok beğendiğim Tartar Burger oldu. Denemeden Kadıköy&#;ü terk etmeyin derim!

(Zapata Burger yazımı okumak için tıklayın.)

Zapata Burger - Tartar Burger
Zapata Burger - Beğendi Burger

Not: Bir de üzerine bun ekmeğine hot dog vermiyorlar mı? İnsan şaşkınlıktan küçük dilini yutuyor. Tek kelimeyle harika!

2- BOB &#; BEST OF BURGER

Hiç şüphesiz, bu müthiş mekanın harika burgerlerini yemediyseniz, hiç sevmemiş sevilmemişsiniz sevgili dostlar diyebilirim rahatlıkla.

Bol malzeme mi desem, nefis patatesler mi desem, yanında getirdikleri haydari mi desem, yoksa burgerleri yemeniz için verdikleri eldivenler mi desem? Nereden başlasam, nasıl anlatsam?

BOB - Best of Burger Kavurmalı

Ben burada muazzam BOB XL&#;lerinden yemenizi tavsiye ediyorum. Kavurmalısı, guacamole ile taçlandırdıkları TEX&#;leri de çok güzel. Yarı brioche ekmeği kullandıklarını, cheddar dışında kaşkaval peyniri ilave etme gibi çılgınlıklar yaptıklarını da vurgulayalım.

BOB - Best of Burger

Mesele bu kadar basit değil. Üzerine bir de insanı hayrete düşüren lezzette hot doglar veriyorlar. Yeme de yanında yat.

BOB - Best of Burger Hot DOG

Buranın enerjisi, dinamizmi, lezzet yelpazesi, ufaklığı, detaycılığı tam bana göre. Tavsiye ediyorum, mutlaka gidiniz! Kadıköy&#;de burger nerede yenir merak ediyorsanız önemli cevaplardan biri bu dükkan olacak sizler için.

(BOB &#; Best of Burger yazımı okumak için tıklayınız.)

3- BASTA STREET FOOD BAR

Basta Street Food Bar Kuzu Burger

Mekan burgerci değil, yanlış anlamayın. Burada dürümler de var, humus da var, salata var, tatlılar var. Lakin farklı bir ürün sundukları için bence bu Kadıköy&#;de Burger Nerede Yenir isimli dosyada bulunmaları gerekiyor.

Kuzu Burger ismi ile sipariş edebileceğiniz ürünlerinde gram kuzu döşten yapılma köfte var. Sipariş ederken nasıl pişmiş istediğinizi soruyorlar ve buna uygun şekilde servis ediyorlar.

İçinde patlıcanlı mayonez ve salatalık turşusu var Kuzu Burger&#;in. Ekmekleri ise, -sıkı durun-, Brioche!!! İddialı bir hamle! Tabii bu yağlı köfte ve inanılmaz lezzetli, bol tereyağlı brioche biraraya gelince öyle bir lezzet bombası ortaya çıkmış ki, normal şartlarda bana az gelebilecek bu porsiyonun keyfini çıkartmak için büyük bir saygıyla, ağır ağır yedim. Almanların “klein aber fein” dedikleri türden bir çalışma. Tebrikler!!

Yine de ufak bir not: Hafif bir yemek değil bu! Bazı bünyelere dokunabilir. Normalde burgerde brioche kullanılmasına biraz karşı olsam da, kuzu eti ile yapılan köftenin bunu dengelediğini söyleyebilirim.

(Basta Street Food Bar yazımı okumak için tıklayınız.)

4- MİNİ EATERY

Beni en çok şaşırtan mekanlardan birisi. Adı gibi küçük bir dükkan ve bu felsefeye son kertede uygun küçük porsiyonlarla servis edilen yemekler. &#;Kadıköy&#;de Burger Nerede Yenir?&#; diye sorulduğunda ilk başta sayılacak lokantalardan.

Mini Eatery Burger

Burgerlerinin listesi aşağıdaki gibi:

HOUSE BURGER 70 gr burger köftesi, ev yapımı tatlı/acı sos, burger peyniri, karamelize soğan
CHEESEBURGER 70 gr burger köftesi, burger peyniri, karamelize soğan
ŞAMBURGER 70 gr burger köftesi, ev yapımı şam fıstıklı sos
ACIBURGER 70 gr burger köftesi, ev yapımı acı sos, jalapeno, burger peyniri, karamelize soğan
DUXELLES BURGER 70 gr burger köftesi, ev yapımı mantar duxelles, balzamikli mayonez, kars gravyeri
FÜMEBURGER 70 gr burger köftesi, füme et, burger peyniri, karamelize soğan
BONFİLE BURGER 50 gr bonfile, burger peyniri, karamelize soğan
VEJETARYEN BURGER Ev yapımı vejetaryen burger köftesi, roka, çeri domates
VEGAN BURGER Ev yapımı vegan burger köftesi, turşu, reyhan, domates

Bunlardan Duxelles Burger&#;den gerçekten etkilendiğimi vurgulamam gerekiyor sevgili dostlar. Bu şirin dükkanı deneyimlemenizi de tavsiye ederim.

(Mini Eatery yazımı okumak için tıklayınız.)

SON SÖZ: BURGER YEMENİN GÜZELLİĞİ KADIKÖY&#;Ü DE GÜZELLEŞTİRİYOR

Başka mekanlar da var hiç şüphesiz, ama ben kendi subjektif beğenilerime uygun olara bir liste yapacak olsam bu dörtlüyü tavsiye ederdim sizlere.

Hepsi birbirinden farklı ekoller ama hemen hepsinin bir ortak yönü var: İnovasyonu elden bırakmıyorlar, ilerlemeyi hedefliyorlar.

Bu şekilde daha da güzelleşiyor Kadıköy şehri.

In this article:
Basta Street Food Bar,bob - best of burger,kadıköy burger,kadıköy hamburger,Kadıköy'de Burger Nerede Yenir,kadıköy'de hamburger nerede yenir,mini eatery,moda burger,zapata burger

Bugün sizlere Kadıköy’ün incisi, hamburgerin nirvanası Zapata Burgerden bahsedeceğim. İddialı bir giriş oldu biliyorum ama doğma büyüme Kadıköylü olarak semtin en iyi hamburgercisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Her gün yeni bir burgerci açılan bir semtte, öne çıkmak gerçekten zor ama Zapata’nın farkını gittiğinizde anlayacaksınız. Küçük, şirin ve ulaşımı kolay bir mekan. (Caferağa spor salonunun hemmen yanı.) Çalışanları da güler yüzlü ve ilgili.

Hamburgerine gelecek olursak… Menüdeki diğer burgerlerde içerik olarak insanın dikkatini çekiyor. Ama ben genelde, ilk kez gittiğim burgercilerde mekan adını taşıyan hamburgerleri tercih ederim. Burda da Zapata Burgeri denemek istedim. Her hamburgeri için ve gr seçenekleri var. Mide fesatı geçirmek istemediğim için bu seferlik g söyledim. Patateste baharatlıyı her yerde yediğimden, başka yerde de az rastladığım parmesanlı patatesi istedim. Haftaiçi erken saatlerde gittiğimden midir siparişim alışık olmadığım bir hızda geldi. Hamburgerin ekmeğini o kadar beğendim ki sabah ekmek kızartması tadında çıtır çıtır. Köftesinin sulu sulu oluşu, malzemelerinin uyumu son derece iyi. Patatesleri de cips kıvamında kaşık patates olunca şahane bir öğle yemeğiydi. Parmesanı da öylesine gezdirmemişler, bayağı bulamışlardı. Fiyat performansı olarak, o kalibredeki rakip burgercilere göre gayet de uygun. 

Eğer bir puanlama yapıcak olursam, 5 üzerinden servis hızı(5), mekanın iç yapısı(4), lezzeti(5) ve doyumluğu() ortalaması alır.

Bunu beğen:

BeğenYükleniyor

İlgili

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası