4n1k kitap sonu / 4N1K : Büşra Yılmaz: monash.pw: Kitap

4n1k Kitap Sonu

4n1k kitap sonu

4N1K

4N1K - Büşra Yılmaz

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

4N1K Özet

Wattpad hikayelerinin sonu gelmezken aramıza yeni bir kitap daha katıldı 4N1K. Bu kitap aslında size her şeyin aşktan mutluluktan ibaret olmadığını, arkadaşlarınızla geçirdiğiniz her dakikanın bunlara eş değer olduğunu gösterdi bizlere. Kitabın konusuna gelirsek eğer;

Yaprak, asıl kızımız ve etrafında kardeşten de öte diyebileceği 4 çocuk. Oğuz, Gökhan, Sinan ve Ali. Çoçukluktan beri hiç ayrılmamış bu dörtlü Yaprak'ın başına gelenlere kadar birbirine kardeşim diyebilecek kadar yakınlardır peki ya sonra?

Yaprak, yine her zamanki gibi annesinin ona sürekli giydirmeye çalıştığı pembe renkli bluzu koşa koşa değiştirmeye gittiği bir gün daha önce hiç rastlamadığı, belki de bu ricadan önce uzun bir zaman elbise giymediği bir olayla karşılaşmıştır. Bir çocuk karşısına çıkmış, yarın sevgilisinin doğum günü olduğunu ve aynı bedenlere sahip olduklarını söyleyip elbiseyi denemesini rica etmiştir. Yaprak başta pek sıcak bakmasa da uzun ricaların ardından kabine girmiş ve elbiseyi denemiştir. Ve daha sonra bir daha o çocuğu görmemek üzere butikten çıkmıştır. Fakat olaylar hiçte sandığı gibi gelişmemiş ve yarını eline bir kargo ulaşmıştır ve merak uyandıran bir kutu vardır. Kutuyu açtığında ise şoke olmuştur çünkü bu dün denediği elbisedir önce ne olduğunu anlamamıştır ve yanlış geldi diyerek kendini avutmuştur. Bu sırada arkadaşlarına konudan bahsetmiş ve onların dedikleriyle kendini avutmaya çalışmıştır. Çünkü çocuklar Yaprak'ın asla böyle bir elbiseyi giymeyecekleri bilmektedirler. Yaprak kendini avuturken bu kutuya benzer bir kutuyu okulda almıştır bu sefer içinde asla Yaprak gibi bir kızın rüyalarında bile giyemeyeceği türden bir topuklu ayakkabı ve bir not;

"Topuklu ayakkabılar sana göre değil, değil mi? Her zaman, Converse'lerine sığınan kızlardansın sen de. Bana geldiğin sürece, hangi ayakkabıyı giydiğini umursamıyorum. Ama Bana aşık olduğunda, bu ayakkabıları giymek zorundasın. Çünkü yüzünün tam yüzümün hizasında olmasını istiyorum. O güzel yüzünü daha iyi görebilmek için Bana aşık olduğunda, bana bu ayakkabılarla gel olur mu?"

Okudukları karşısında şoke olsa da kısa bir süre sonra kendine geldiğinde ayakkabıların topuklarının çocuklar tarafından kırıldığı görmüş ve aşkın onluk bir şey olmadığını anlamıştır. Fakat kısa bir zaman sonra bunları yollayan çocuğun okuldan bir çocuk olduğunu öğrenmiş ve nam-ı değer sırığın Barış olduğunu öğrenmiştir. Başta Ali olmak üzere çocuklar Yaprak'ı oldukça kıskanmış ve Barış'la bir daha görüşmemesini söylemişlerdi. Tabii ki Yaprak yerinde duramamış görüşmeyi bırak iddiaya bile girmiştir. Her kaybedilen iddiada birbirlerine ceza vereceklerdir. Yaprak kendinden emindir fakat Barış'ta Yaprak'ı kendine aşık etmek için daha fazla gayret gösterir. Yaprak kaybettiği her iddiadan sonra diğer kızlar gibi gözükmek gibi cezalar vermiştir Barış ona. Önce saçlarını saldırtmıştır sonraysa okulda etek giymesini istemiştir. Yaprak için bunlar oldukça uzaktır. Başta çocuklar bu durumlara sorun yapsa da hepsi Yaprak'ında aşık olmak isteyebileceğini düşünmüş ve ona denemesi için zaman vermiştir. Bir kişi haricinde Ali. Barış'ın Yaprak'a her yakınlaşmasında içi acıyan ama bir türlü bunu kimse anlatamayan Ali olanları kabullenmeye çalışır fakat git gide kıskanmaktan daha öte bir yerlere gitmektedir. Bu sırada Ali'de Yaprak'a olan ilgisi belli etmemek için Bade diye bir kızdan hoşlandığını söylemiş ve Bade de bunu bekliyormuş gibi Ali'ye adım atmıştır. Fakat Ali duygularının gerçek olmadığını belli etmiş ve Bade'den uzak durmuştur tabii Bade'yi bir çocukla tartışırken görene kadar. Ali asla kızlara zarar verilmesine dayanamazdı ve Bade'yi o halde gördükten sonra çocuğu dövmüş ve oradan uzaklaştırmıştır. Olay orada bitmemiş Yaprak'a kadar uzamıştır, Ali Yaprak'a laf ettiklerini düşündüklerine saldırmaya çalışmış ama bu sırada bıçaklanmıştır. Ali bıçaklandıktan sonra Yaprak Ali'yi kaybedeceğinden çok korkmuştu ve içindeki o anlamsız duyguya bir türlü anlam veremiyordu.

Ali iyileştikten sonra Yaprak'ın son cezası Barış'la partiye gitmektir ve partiye Barış'ın aldığı ayakkabı ve elbiseyle gitmesi gerekmektedir. Bu durumu henüz kabullenememiş olsa da o partiye gidecektir ve onu partiye Ali bırakacaktır. Uzun bir hazırlık sürecinden sonra parti zamanı gelmiştir ve Yaprak uzun zaman sonra ilk defa kız gibi giyinmiş ve makyaj yapmıştır. Ali kıskançlığını belli edemese de o partide Barışla olacak olmasına oldukça üzülüyordur.

Partiden sonra Barış Yaprak'ı Ali'nin ağladığı parka götürmüş ve Ali daha fazla dayanamayıp aşkını itiraf etmiştir. Yaprak başta kızmış olsa da o da artık hislerinden emindir ve kardeşi gibi gördüğü Ali artık sevgilisidir.

4N1K Konusu

Daha önce ders kitapları yazarak yazarlık kariyerini sürdüren Büşra Yılmaz bu kez gençlere yönelik mükemmel bir roman olan 4N1Kile okurlarının karşısına çıkıyor.

4N1K kitabında Yaprak adındaki bir genç kızın aşk ile yüzleşmesi anlatılıyor. Çocukluktan beri yakın arkadaş olduğu dört erkek yüzünden farklı bir şekilde büyüyen ve onlar yüzünden aşka uzak olan bu kız için hayatta bir tek Ali, Oğuz, Gökhan ve Sinan vardır. Fakat doğum günü çıkıp geldiğinde yeni yaşı ile birlikte hayatı da değişir. Kim olduğunu bilmediği birinden gizemli bir hediye alır ve Yaprak aşk ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Büşra Yılmaz 4N1K romanı ile genç okurlarına sesleniyor ve onlara çok farklı bir aşk hikayesi sunuyor.

4N1K Soruları ve Cevapları

4N1K kimin eseri?

Büşra Yılmaz

4N1K türü nedir?

Yerli Romanlar

4N1K kaç sayfa?

4N1K Yorumları

çok güzel bir kitaptı yorum gelmemesine şaşırdım okudukça çoğalır diye düşünüyorum

n
okumadım bilmiyorum ama nasıl onu da merak ediyorum nasıl kiii öff merak ettim

bi kitap bu kadar mı güzel olur yaaa

sizce bu roman nasıl çok merak ettim
almayı düşünüyorum da emin değilim
lütfen yorum yazar mısınız

öneririm müthiş komik bir kitap bence :))

gordugum en sacma ergen kitabi. hic kitap okumamis zerre kitap bilgisi olmayan insanlarin begenecegi kitap. basit konular cocukca anlatim komik olma cabalari. nasil cok satanlara girmis aklim almiyo. sacmalik

Dilek •

bir wattpad hikayesi daha

çok gu
çok güzel bir kitap wattpadde okumuştum ama finalini okuyamadim yayinlanmadi daha dün aldım ve dün bitirdim kurgusu farklı tavsiye ederim

bir kitap bu kadarmı sürükleyici bir günde bitirdim devamını merakla bekliyorum

bu kitap güzel değil muhteşem bi kitap :ddd

alcam daha alamadım ama çok güzel olduğundan eminim

ya ne kıtabı 12 yaşındaki çocukların sanal alemde birbirlerini kıskanarak aldıkları ve okumadıkları kıtap

afferin bu yazar genç kıza.. tv de kitap fuarındaki haberi izledimm.. çok güzel bir görüntüydü gençlerin kitap hakkındaki tezaruhatı.. umarım diyer gençlikte bu yoldan devam ederler.. ve güzel ve neşeli kitaplarla neşeyi çoğaltırlar..

bence çok ama çok güzel bir kitap

ne kitabı yaaa bu insana ne katabilir bu okumayan bir nesil olduğumuz çok açık insanlar neler yazıyor biz nerdeyız bide en çok satanlar vah halimizeki vahh okumaya deyecek kitap görmemiş kimse eminimki birbirine şekil yapan gençlerin elinde gezdirmek için alınan ama hiç okumayan kitaplardan insaallah o yüzden çok satmistir yoksa acincak haldeyiz

ben okumadım ama güzel bir kitaba benziyor bn okicam 👈🏼✔️

watpedde bunun 2. bolumu yok kaldirmislar sinir oldum ama super ussu super kitap okuyun liseliler ozellikle 😉😉😊

süper bi kitap herkese tavsiye ederim

bence çok güzel bur kitap okumalısınız

okumanız lazım !

hayatımda okuduğum en saçma ve ergence yazılmış kitaptı. almayın,okumayın. paranıza yazık,değmez

bende bu kitabı çok sevdim bağımlılık yaptı çok güzel tavsiyemdir(:

bitmesin bitmesin hikayemiz asla sonsuz olsa bu hikayeeee

yaa okudum ve bitti ikiyi istiyorum büşra
süperdi çok sevdim yarıldım adeta
bende böyle yazsam mı yazarsam umarım beğenilir

harika bir kitap ben bu kitabı alıcam

süper tavsiye edrim

uzun süredir okuyup da çoookkk etkilendiğim bi kitap yoktu bu kitap benim umdum oldu herkese tavsiye ederim

çok eğlenceli bence

karakterler çok sahici 👍 okuduğuma hiç pişman değilim😻😻

ali senin gamzelerini yerim
ali can gerisi heyecan bu arada ben ergenim kitabı beğenmdyenler sakın kötü yorum yapmayın:)

hıç guzel degıl bos beleş kıtap

kitap çok güzel bayıldım ali ilr yaprağa mutluluklar :) :)
kitap mütiş çok teşekürle büşra abla :) :)
dunyanin en harika kitabi 2 si hatta 3 u cikmali

yorumlamadan önce şunu açık yüreklilik ile ifade etmem gerekir ki 4n1k yı okumadım. okumadım ama araştırdım. okuyanların hislerini dinledim; özetlerini inceledim; okuyanların detaylı ifadelerine başvurdum.

bunun sonucunda sunu belirtmek isterim ki özel olarak bir okuma çabasına girmeyeceğim bir kitap bu. öncelikle en başta şunu bilin ki bu bir genç kız kitabı. daha dünyayı, çevreyi yeni tanımaya başlayan hepimizin evinde sokağında görebileceği karakterler ile örülmüş. öyle bir derinlik filan aramayın. dedik ya bu bir ilk gençlik kitabı diye .. :)

kitap wattpad platformunda oluşarak yayın hayatına atlamayı başarabilmiş bir yayın ki bu nedenle gençlere okumayı sevdirebileceği gibi yazma onusunda da bir ilham vericilik taşıyor.çünkü gençler bu yazarda bizden biriydi monash.pw ergen demiyorum sadece neticede onlarda birey ve bir zevkleri bir duygu dünyaları var hadii empati yeteneğinize ne oldu ;) iyi güzel kötü olmaktan bahsetmiyorum ben burada. yaş grubu olarak eğer 25 ve üzeri iseniz hiç bir şey alamayacağınız ama arkadaşlık dostluk gibi küçük bireylerin büyürken tanışması gereken erdemleri onlara veren bir kitap 4n1k.

dilin üzerinde de pek fazla durmuyorum ki bunda yayın evinin yazarına biraz daha ciddiyet katması gerektiğini düşünüyorum. ama elbette akıcı, kolay anlaşılır ve günümüz gençlerinin rağbet edeceği bir dili var. kolay anlaşılırlığı sadeliğinden kaynaklanıyor. sade hatta bazen gereğinden fazla sade ve oldu bitti ye gelmiş gibi.
oysa yazarın diğer kitabında aynı oldu bittilik mevcut değil. boş zamanınız var ise; okuldan derslerden bir fırsat bulunursa göz atılabilinir. neden olmasın. ;)

Aykırı Ruhun Fısıltıları •

kitap bitti diye ağlıycaktım.süper ötesi bir kitap💜😍

küfür içeren bir kitapmı

muhteşem arkadaşlıgı dosuluıgu sevgiyi en guzel sekılde anlatan bir kitap

çok beğendim harika bir kitap

kitap çok güzel ben çok beğendim
kitap çok güzel ben çok beğendim

kitap çooook güzel ya henüz okumamış olsamda bir gün mutlaka okuyacağımm.

çok güzel bir gitap okudum ve herkeze tavsiye ederim

4n1k' ya saçma diyen insanların hayatı ne kadar normal?

okudugumuzda eglenecegimiz, surukleyivi bir kitap. kotu yorum yapanlar siz bence yasamayin bu kitap sizden guzel bi monash.pw 4 kere bastan sona okudum tekrar tekrarda okuyabilirim 😊

harika bi kitap 😍

cok guzel bir kitap tavsiye edrim.
okurken hep guluyosunuz fazla guzel

kesinlikle alınması gereken bi kitap 4n1k *.*

çok güzel bir kitap 4n1k yazar teşeküler

oncelikle herkesin düşüncesine saygı monash.pw monash.pw hic konusunu filan beğenmedim bu kitabı okuyarak bişey kazanmayız

bence fena değiş ya
müüüütiş bir kitap öneririm

hayatım boyunca okuduğum en güzel kitap, hem mizah hem dostluk hem de aşk konusunda kusursuz yazılmış, mucize gibi mutluluk sebebi

ya aslında guzel kıtap gıbı

bayıldııım ya bunu yazan kız gerçekten çok mantıklı

bence daha çok bize faydalı olacak kitaplar okumalıyiz bu kitabın öyle bir kitap olduğunu düşünmüyorum okuyanlara ve sevenlere saygım sonsuz. herkesin kendi düşüncesi. bu arada ben de ergenim ama whatpadd okumuyorum çünkü insanları kandirmaktan başka bir şey değil önce kitabı yayinliyorlar insanlar bir hevesle okuyor sonra son bölümü ya da herhangi bir bölümünü kitap satilsin diye yayinlamiyorlar. yazık bu kadar insana

çok güzel bir kitap okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

çok beğendim harika bir kitap

cok guzel bir kitap herkeze tavsiye ederim

çok güzel bir kitap bir gün sayfa bitirdm.

çok güzel bir kitap tavsiye ederim
çok

güzel ama biraz daha k si az olsaydı

bence çok kötü bir kitap sakın almayın küfür içeriyor (sıklıkla).konusu güzel olabilir ancak kitap iyi değil .

bu kitap çok güzel herkese tavsiye ederim❤️

harika ötesi bi ağlıyosun , bi gülüyorsun , bi şaşırıyosun . hani bazı kitaplar olur ya sonunu tahmin edersin , tadi kaçar. bu kitapta hiç öyle bir sorun yok. sonunu tahmin edemiyorsun. herkese tavsiye ederim . ayrıca çok da komik.

çok güzel bir kitap kötü diyenlere acıyorum ..

kitabın devamını en kısa sürede çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum kitap çok harükaydı

kitabı okudum be bayıldım lütfen kitabın devamını istiyorum çok güzel kitap herkese tavsiye ederim.

ortaokul düzeyinde vasatın biraz altımonash.pw yazabilir bu bir kitabı

Süpürücü •

kitabın özetini okudum çok güzelmiş kitabın yazarını tebrik ederim harika bir kitap yazmış arkadaşlarıma tavsiye edeveğim başarılarının devamını dilerim kitabın devamını yazarmısın lütfen

ayyyy canım ''tuhaf topuzlu büşüümm'' kitabı wattpattan okumuştum grupta da varım kitap oldu ama hala alamadım çok özür dilerim büşümonash.pwğım ne olursa olsun o kitabı alacağım merak etmeeee çok öptümm

cok guzel bir roman tam lise caglqrindaki bir ask anlatmis sevdim yani.

küfür içeriyor mu acaba ?

çok güzel bi kitap iyiki böyle bi kitap yazmış herkezin okumasını aşırı şekilde tavsiye ederim şahsen ben 2 kere okudum 4n1k yı

ben bu kitabi cook sevdim

harika ötesi bir kitap daha teyim ama hayatımda okudugum e ene en mukemmel kitap wattpad hikayeleri saçma olur normalde ama bu muhtesem büşra yılmazzz
bana göre bu kitap gençliğin içinde geçen olayları anlatarak gençligi içine almış ve açık açık anlatmıştır ve daha önemlisi bu kitapta dostluk arkadaşlık ve samimiyet güzel bir biçimde işlenmiştir

gerçekten kitabı anlatmaya kelimeler yetmez böyle bir kitap yok hayatımda okuduğum en güzel kitap hatta bitmesin diye hergün bir bölüm okudum kitap 39 bölümden oluşuyor yani artık siz düşünün hem ağladım hemde sesli bir şekilde kahkaha attım gerçekten herkese tavsiye ediyorum şuan 2. defa okuyorum ve kitap bağımlılık yapıyor güldüğüm yerlere yeniden gülüyorum bence hemen vakit kaybetmeden en yakın kitapçıdan almalısınız.

çok güzel wattpatdan de bu tür kitaplar okuyabilirsiniz arkadaşlar:)

gökyüzümavisi •

çok beğendim kitabın devamı gelmesini çok istiyorum

tam hayal edipte tekrardan okumak istediğim bir kitap nolur devami gelsin

ergence deyip beğenmeyenlerin hayatı nasıl acaba çok merak ediyorum;-)

çok güzel bir kitap

argo ifadelerle dolu, ergenlere tavsiye edilemeyek kadar müstehcen bir kitap

kitabın ilk yetmiş sayfasını okudum çok sert ifadeler kullanmak yazarın emeğine hakarettir ama eğer gerçekten başarılı kitaplar okuduysanız beğenmezsiniz. dili çok basit bir kere ayrıca bu kadar küfür içermesi ve bunun normalmiş gibi lanse edilmesi bence hiç doğru değil. olaylar genel olarak bu yaşta ki insanların kimlik arayışını çağrıştırsa da yanlış ifadelerle anlatıldığını düşünüyorum ve ben bunları 18 yaşında biri olarak yazıyorum yanı öyle otuzlarım da değilim. kısacası size daha çok şey katacak kitaplar okumanızı öneririm :))

çok guzel bir kitap tavsiye ederim

ben bu kitabı okudum süper yha 2. çıksın

öncelikle çok iğrenç bir kitap bu kitabı beğenenler ve o iğrenç kitap için ölenler çok ama çok terbiyesiz insamlardır içinde ağza alınmayacak küfürler içermektedir büşra yilmaz ' dan nefret ediyorum bize çok kötü örnek olmaktadir ve şiddetle kiniyoruz.

oldukça basit bir kitap.
gençlerde seviye ve kültürü düşürecek bir kitap bence
bu tür kitaplar bence denetimden geçmonash.pw üç günlük insanlar eğitim seviyeleri kullandiği küfürden monash.pwarin sadece duygularindan yararlanarak faydalanmaya çalişip birilerinin sirtindan para monash.pwat ve bu tür kitaolar yan yana olamazlar mümkün değil
herkese bu tür şeylerle kötü örnek olduklarinin farkinda değiller.küfürler küfürler küfürler.üstüne birde bunu çok iyi arkadaşliklar adi altinda kafalara yerleştirmeye çalişan algi oyunlari.

ben kitabı okudum hep küfür ediyor

bir kitap bu kadar mı güzel olur . şiddetle tavsiye ediyorum

kitapta bolca küfür var topluma kötü örnek oluyo diyen insanlar siz bir emeğe iğrenç diyerek ne yapıyorunuz bu terbiyesizlik değil mi ergence veya değil küfür toplum içinde kullanılan bişey bu kitaba konulunca mı göze battı bence kitap okumayı sevmeyen insanlra kitap okumayı sevdirebilecek süper ötesi bi kitap beğenmeyenlerin de bu sitede ne işi var merak uyandırıcı

merhaba ben öykü kitabın ikincisini sabırsızlıkla bekliyorum

bende alıcam yarın inşallah bende düzceliyim hem büşra ablaaa 😄😄😄😄

ben cook begendim
begenmedim diyenler saçmalamasın lütfen

kesinlikle tavsiye monash.pw içindeki küfür ve argo kelimelerle gençlere çok kötü örnek olan bi yazar.çok basit bir dille yazılmış.bu kitap gençlere ne fayda sağlar ki zaman kaybından başka..

hayatımda okuduğum en iyi en güzel kitaptı

benim bu yasima kadar en eglenceli kitap normalde uzun romanlar skici olur ama bu kitap mutis. yazari tebrik ediyorum

valla ergen kitabı diyenlerin kendisi ergen sü per o kadar harika bir kitap bence laf söylemeyin

büşü'müzün kaleminden mükemmel bir kitap. okumazsanız gerçekten çok şey kaybedersiniz. bu kitabın arkasında binlerce düşüneceğiniz olay var. güzellik algısı kafanızda daha güzel şekillenecek, erkek gibi davranan kızların hislerini ve ne yapmak istediklerini daha iyi anlayacaksınız. çok içten bir anlatım ve farklı bir kurguyla karşınızda yaldızlı bir pakette 4 tatlı oğlan ve 1 tatlı kızın eğlenceli hikayesi

çok güzelll kitap teşekkürler

bu kitabın yaş grubu ne yaa hedef kitlesi ne? ne saçma ve yanlış yönlendiren bir kitap

okuduğum en muhteşem kitap yazarını tebrik ederim çok iyi bir çalışma muhteşem ötesi

evet beyenilen bir kitap ama okudukca heves aliniyor bu kitabi yazarken yaprak ile empati kurdum ve gokhanin ona ask olabilecegini dusundum aslinda gokhan ona aaik ama belirtmiyor. kutabi okuyup anlayanlar bilir dusununce kendinizi yapragin yeeine koymalisiniz bu kitavin yazari olmak beni mutlu ediyor

öncelikle o kadar çok derin bir kitap değil. eğer derin ve betimlemeleri güzel kitap arıyorsanız yanlış yerdesiniz. 4n1k gençlik kitabıdır. benim gibi gençler bu kitaba hayranlar. lakin genç bir kızın çok derin bir kitabı okuması iyi değildir. eğer ergenlik döneminde ise bu kitabı tavsiye ederim. eğer ergenlik döneminde olupta çok derin kitaplar okursanız pskolojik rahatsızlığa kadar gider. yani uzun lafın kısası kitabı beğenmeyenler genç değildir ve anlamazlar. bence çok güzel bir kitap tavsiye ederim.

bence de çok güzel bır kitap size the kitabını öneririm

ya nerden başlasam bilemiyorum tek kelimeyle komik ve aşk var

kitap şu an elimde. biraz okudum ancak şunu gördüm : ahlaki değer sıfır. ve yazılış dili o kadar saçma ki hiç profesyonel değil. aslında yazar zaten genç, profesyonellik beklemek hata olabilir ama küfür barindirmayabilirdi. yine de konu berbat değil.

gerçekten çok güzel bir kitap

bence güzel bir kitap
ben beğendim sizlere de tavsiye ederim

bence okunabilecek en güzel kitaplardan biri. beğenmeyen ve ergen kitabı diyenlere soruyorumda bu yaştaki yani yaşları arasındakilerin hangi kitabı okumasını bekliyorsunuz? bence kim ne istiyorsa okusun ama yeterki okusun.

evet kitabın dili edebi değil ama biz onu böyle sevdik be. biz liseliler böyle şeyler den hoşlanıyoruz. ben bu kitabı sırf eğlence için okudum . yazara teşekkür ediyoruz emeğine sağlık 😊

ya ben almak istiyorum ama annem okursa diye de korkuyorum

ben bu kitabı wattpaddeki halinden biri takip ediyorum ve şiddetle öneririm kitaptaki karakterler içinizi ısıtıyo okudukça okumak istiyorsunuz büşra yılmazın sadece 4n1k hikayesini değil ölüme fısıldayan adamıda okumanızı tavsiye ediyorum

hayatınızda hiç kaliteli bi şiir roman okumadiysaniz bu kitaba bayilacaksiniz

güzel diyenlersizlere gümonash.pwım çok güzeldir!!!

monash.pw zaman cikicakk:-(:-(:-(:-(
okunulmasi gereken harika bir kitap devamini cok merak ediyorum :-):-):-)

çok güzel çok beğendim

ya allahım çok güzel ali ye aşık oldum o nasıl bi karekterdir yaaa

herkesin aşka ihtiyacı var ben bunu anladim

ya acaba ali ile yaprak ilişkilerini nasıl yurutcekler

kitabın bir adı var bu kitap diye hitap etmeyin.
ayrıca kitap güzel .
( kişisel bilgi )

küfür toplum arasında sanki türkçenin ana kelimeleri gibi kullanılırken hiçbir sorun olmuyo da kitapta olması mı battı isteyen okur isteyen okumaz burda tutup insanlara zorla okutmuyorlar kitabı madem vasat madem kötü git okumadan önce d&r a bak alacağın kitabın bir iki bölümünü oku beğenmedin mi bırak geri ne şey yaptınız ya küfür var küfür var. ya artık tüm gençlerin her üç kelimesinden ikisi küfür yani zaten kitap genç kurgu ne bekliyodunuz ki

Sıradan biri •

merhaba benim adım hayran ben size ayran yaşasin döner ayran kitap a bayılıram
pmm

aşık oldum bu kitaba keske bende boyle arkadasliklara sahip olabilisem bana bu kadar deger veren benim onlardan gic sıkılmadığım arkadaşlıklarım olsa 😶

evet yine şaşırmayacağımız bir kitap türkler de o kadar klasklerşti ki böyle aşk romanlari sıkıldım artık içim şişti turklerin de bi gün hayal güçlerini kullanıp iyi romanlar çıkaracağı günü iple çekicem

bunu yazan kişinin hicmi kitap kültürü yok bu kadar mi ruhsuz içine almadan okutulan bir kitap şu özet bile kişinin kaleminin düzlugunü anlatıyor. bu ergenler aşk romanı arıyorsa asıl yazarların aylarca süren çalışmalarını okusunlar aşk romanı okumak isteyenler grinin elli tonu . auranin incileri kitaplarındaki asil aski okuyun 20 yaşında bir kişinin aşka bakışın da bile toyluk var yapmayın yazara yazık bence

süperr dünyanın en güzel kitabi

hayatımda okuduğum wgüzel kitaptı

kitap gerçekten güzel hem komik,hemde cok guzel bi şekilde dostluğu anlatıyor cokkk begendim

kitabı almadım fakat özetini okudum harika diyebilirim

müthis bi kitap cok sewerek zewkle okudum. cok begendm fawori kitaplarm arasında

niye bu kadar cok kotu yorum yapilmis ki bence muhtesem. kitap eglenceli oldugu gibi benim okudugum kitaplar arasinda en guzel aski anlatan kitap. baslarda baris i severdim ama àli nin aski karsisinda gercekten hicbirsey soylleyemiyorsunuz. ali 12 yil boyunca oyle masumca sevmis ki ali ninxaskina hatran kalacaksiniz. o kadar eglenceliydi ki. hem gozlerimin doldugu , hem asiri eglendigim,hemde cok guldugum bolumleri vardi. kitabi okumayanlar bu kadar kotu yaklasmasin kitaba. 13 yasindayim ve yask icin tavsiye ederim. ay su an kitap in saheleri aklima geldid kitaba tekrar ask odum su an. ayni zamanda ben bi kitap kahramanina ask oldum. ali ye cunku oyle bi karaktere sarilip saaerce konusmak askini diemek istiyorsunuz . ya ne diyeyim muhtesemdi. litabi okuyali 1yil oldu ve hala her sahneyi hatirliyorum.

çok gizel kitap ali çok tatlı yaprak film çokkkkk güzel tavsiye ederim

filmi ne zaman cikacak habriniz var mi ya merakla bekliyorum.

dili çok kötü, biz çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandıralım okusun diyoruz ama bu kitap tam bir rezalet. türkçemizi katletmış. bu kitabı yazandan daha çok basıp dağıtan suçlu.

harika bir kitap bayildim herkese tavsiye ederim

çok sıradan buldum hıç bı kız zaten bı erkekle yakın arkdas olamaz

kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum çocukca bir anlayım
bence yakın arkadaş olur sıradan değil

cok mutluyum 4n1k film oluyor bir an once izlemek istiyorum..

tek kelimeyle müthiş okudum ve bazı bölümlerde ağladım

kitabı bir hafta boyunca her gece okudum lütfen wattpada 2 yi de atın şiddetle tavsiye ederim

büşra öncelikle sana teşekkür ediyorum böyle bir kitap yazdığın için sanki okudukça ben aşık oluyorum aliye tabi en önemlisi ise yaprak ve ali milyonlarca barış gelse yaprak için bir tane ali etmez aynı şekilde ali içinde ali and yaprak teşekkürler benim için çok güzel kitap seni seviyorum büşra yilmaz

gerçekten harika bir kitap herkese tavsiye ediyorum tşk büşra yilmaz

evet küfür monash.pw aşkına siz bir lise ortamında küfredildiğinı görmediniz mi?ne sanıyosunuz?ve her wattpad kitabına lütfen ergen olarak sıfatlandırmayımonash.pw bazıları gerçekten monash.pw bu kitap öyle değmonash.pw normal bir lise ortamı yaratmış.bu kitap ve yazarı benim için çok kutsal.
ve bu arada wattpadi kötümonash.pwd bazı insanların hayallerini gerçekleştirecek bir monash.pw insanlarının yeteneklerini ortaya çkaracak keşke bu kadar ön yargılı olmasanız..

beım ask hayat guzel ask ama colk güzel

çok güzel bir kitap çok begendim

muhteşem bi kitap herkeze tavsiye ederim

kıskanan yas araligindaki insanlarin ergence gibi sacma yorumlar yapmasi cok sacma isteyen istedigini yazar okur elestiri yapacaksaniz duzeyinde yapin birde burda bu kitabi okumak ne kazamdirir diyenlere sesleniyorum kendileri cok mu bilgiç cok mu kitap okuyoda burda sacma yorumlar yapiyolar

çok iğrenç bir kitap hayatımda gördüğüm en ergen kitap kesinlikle okumayin boşa zaman kaybı okuduktan sonra sana hicbir faydası yok ben okudum pişman oldum kendinizi geliştirecek daha güzel kitaplar okuyun

beğenmedim. senaryo iyi başlamış ama çok vasat devam etmiş. ustalık yok. bir kitap yazabilmek için önce binlerce kitap okumak lazım. üzerinden 40 veriyorum.

cok. guzel bayildim hemen kitabini almam lazim .

kesinlikle çok beğendim gerçekten ,herkese de tavsiye ederim arkadaslar bu kitap bittikten sonra kötüçocuk ya da karanlık liseyi okumalsnz..

ali bıçaklandıgında agladıgım dogrudur filmini dört gözle bekliyorumm

çoook güzel en sevdiğim kitaplardan biri çok eğlenceli gülmekten oldum tam istediğim türden aşkı çok iyi anlatmış. filmini 4 gözle bekliyorum

canım arkadişim tavsiye etmiştiokumaya kısa zamanda basliyacağım

bildiğiniz aşk dizisi. bir kız olacak ve en yakın arkadaşı üç erkek. aile yapısına çok da uygun değil.

evet küfür var olabilirde beğenmeyenler için söylüyorum çok biliyosanız içinde küfür olmayan romantik komedi bi kitap yazın hiç abartmadan söylüyorum okuduğum en güzel kitap herkese öneririm

şunu açıkça söyleyebilirim ki, benim gibi, kitabın ne kadar eksi yönü olursa olsun hala sevmeye devam edenler yazım aşamasında yazarla birlikte olanlardır. birlikte olanlar derken, şöyle izah edeyim, bu kitap yazılmaya başlarken ben ergenliğimin en vasat dönemlerindeydim -şu anda ergen değilim demiyorum veya yaratıcının bize sunduğu biyolojik bir evreyle dalga geçmiyorum, lakin ruhsal olarak ergen diyebileceğimiz bir evre herkeste olmuştur- wattpad kitapları okuduğum ve idol arayışı içinde olduğum bu dönemde tanıştım büşra yılmaz'la, 4n1k'yle. o zamanlar da kitap okurdum, yalnız seri okurdum harry potter gibi -şimdi joanne jo rowling'le büşra yılmaz'ı karşılaştırmayın lütfen, amacım örnek vermekti.- hayatındaki tek eğlencesi aynı seriyi tekrar tekrar okumak ve yabancı dizi seyretmek olan bi' ergen için 4n1k gibi farklı bir kitap elbette ilgi çekici olacaktı. oldu da. hatta bazen bölüm gelsin diye beklediğim bile olmuştur. sebebi ne biliyor musunuz? gözü pek de yükseklerde olmayan bir kızın (içimizden birisiydi, türkiye'nin çooook bilinmeyen bir şehrinde yaşıyordu ve çoğu kişi tanımıyordu, ''gözü çoooook yukarılarda o cadının, büyük kadın yazarlarımıza özeniyor'' derseniz gülerim.) yazdığı yazıyı okuyan, tanımadığı yüzlerce insana koşulsuz aynı sevgiden vermesi, hepsini aynı kalple kucaklaması, beni hiç tanımadığı halde, samimi bir dille konuşması, onunla karşılaştığımızda anakuş gibi sarılması. eh, yani bunlardı genel olarak. fazla bir şey eklemeyeyim. dediğim gibi burada kitabı savunanların büyük bir çoğunluğu yazarı savunanlar, belki de bu kitabın yazarı büşra yılmaz olmasaydı beğenmeyecek, okumayacak olanlar. yalnız kendimi ayrı tutuyorum, kitabı da yazarı da savunuyorum. sebebi kitabın içinde bizlerden de kırıntılar olması. duygusal bir çöküntüdeyken yanımda olan sanal dostlarım ve benden. son olarak ise şuna değinmek istiyorum, bir yere kötü bir yorum yaparken iki defa düşünün, belki fikriniz değişir kötü yorum yapmaktan vazgeçersiniz diye değil, yorumu neden yapıyorum diye düşünün. açıkçası kötü yorum yapanların çoğunun -ki hepsi yaşları arasında- o yorumları sunmasının sebebi çok çalıştığı halde büşra yılmaz gibi toplumun büyük bir kesimi tarafından tanınmış olamamak. çünkü yorumların hemen hemen hepsi dünya klaskleriyle karşlaştırma, edebiyat, laga luga vs. ama eğer düşünürseniz tokat gop lisesi gibi köklü bir lisede okuyan öğrencinin bahsettiğiniz eserlerin hepsini ve daha fazlasını okuduğunu anlarsınız. o yüzden evet, acemi bir yazar ama hayır, çalışmamış, okumamış birisi değil, aksine çok fazla okumuş, görmüş birisi. detaylı araştırma yaptığınız zaman anlayacaksınız, şimdi değil.
(feminist bölüm: 4n1k kız kitabı d-e-ğ-i-l. kız kitabı nedir? neden kız kitabıdır? dış kapağı pembe diye mi, konusu dostluk,aşk vs. diye mi? eğer konusundan dolaylı ise ben bir erkeğin de rutininde rahatça dostluk veya aşk olduğunu söyleyebilirim, kanıtlarım. bir kızın da rutininde sizin erkek işi diyebileceğiniz vurdulu kırdılı oyunların, kitapların olduğunu söyleyebilirim, kanıtlarım. çünkü sadece zevk meselesidir. toplumda dayatma olmasa kızlar börek açar diye, hiçbir kızın mutfağa gireceğini,

kiz işi yapacağını zannetmiyorum. eğer ki dış kapağı pembe diye ise, nineler kızlara pembe erkeklere mavi yelek örmese, topluma bunu aşılamasa erkeklerin favori rengi olabilir pembe, neden olmasın? renk cinsiyeti mi belirliyor? öyleyse neden bir kız siyah rengi severken onun cinsiyeti siyah rengiyle anılmıyor, günümüzde binlerce kızın, kadının hayatı siyahtan daha kara bir rengi almışken hem de. neden sarıyı seven erkeklere mavi yakıştırılıyor, erkek rengi diye mi. peki bir şeylere -sadece bu kitaba değil, diğer şeylere de- renk ve cinsiyet etiketini yapıştırırken, en sevdiğiniz rengin hangisi olduğunu düşünüyor musunuz?)

ben bu kitabı çok uzun bir süre önce okudum. ve o kadar hoş bir kitap ki ön yargılı yaklaşan,ergen kitabı diyen insanları anlayamıyorum. hem bütün kitaplar klaskler gibi olmak zorunda değil ki. ama ben her çeşit kitabı okuyabilirim,eğer okuyamazsam sıkılırsam da kötü eleştirmem mesela,çünkü belki de sadece benim bakış açım farklıdır,bazı kişilere çok güzel şeyler ifade ediyordurdur. demek istediğim ön yargılı insanlar bu kitabı okumaz. okumaya başladığınız anda kendinizi kitap karakterleriyle özdeşleşmiş halde buluyorsunuz. bazı yerlerde gülmekten gözünüzden yaş geliyor. bazı yerlerde ise çok içten duygular barındırıyor. okumayan kendi kaybeder. ve şunu da söylemek isterim ki yazar ve okur her zaman el eledir bu kitapta.
ben bu kitabı çok uzun bir süre önce okudum. ve o kadar hoş bir kitap ki ön yargılı yaklaşan,ergen kitabı diyen insanları anlayamıyorum. hem bütün kitaplar klaskler gibi olmak zorunda değil ki. ama ben her çeşit kitabı okuyabilirim,eğer okuyamazsam sıkılırsam da kötü eleştirmem mesela,çünkü belki de sadece benim bakış açım farklıdır,bazı kişilere çok güzel şeyler ifade ediyordur. demek istediğim ön yargılı insanlar bu kitabı okumaz. okumaya başladığınız anda kendinizi kitap karakterleriyle özdeşleşmiş halde buluyorsunuz. bazı yerlerde gülmekten gözünüzden yaş geliyor. bazı yerlerde ise çok içten duygular barındırıyor. okumayan kendi kaybeder. ve şunu da söylemek isterim ki yazar ve okur her zaman el eledir bu kitapta.

12 mayista sinemalarda ne kadar güzel değil mi? film olucak. çok az kaldı. sabırsızlıkla bekliyorum konusu, arkadaşlıkları herşey çok güzel. bir an önce film olsun ve izleyelim sahsen filme en az 3 kere girmeyi düşünüyorum ben. ne de olsa hayallerim gerçek oluyor !!!

4n1k'nın film fragmani çıktı dunden beri en az 40 kez izledim bir film fragmani ancak bu kadar güzel olur düşünün internetime kıydım mb'm gitti ya daha firagmanda bu kadar heyecanlaniyorsam filmden sonra hastahanelik olurum heralde ve en güzeli filmde büşü de oynuyorrrr!!!! #teamali
canım editorcum sen niye kitaba 4 puan verdin 10 vermenin gerekirdi ya gerçekten şu ergen mevzusundan da sıkıldım allah askina lisede geçen ve karakterlerin 17 yaşında olduğu kitabı 35 yaşındaki insan okumaz heralde. allah askina adi üstünde konusu genç kurgu!!!

bayıldım çok güzel bi kitap 😍😍

mütişşş bir kitap alamayan pişmn olur net

kitap çok güzel bir kitaba benziyor yarın direk gidip alcam

kitabin adi neden 4n1k

4erkek ve bir kız var aynı zamanda almayanlara tavsiye çokk güzell

cok eglenceli bi kitap

kitabı daha okumadım ama konusundan çok etkilendim yakın zamanda kitabı alıcam😊😊😊

şöyle ki,kitabı okudum ve hiçbir şey kazanmadım diyen birçok yorumcu gördümonash.pw şunu belirtmek monash.pw kitapları bir şey kazanmak için değil,hissetmek için de monash.pwılan yorumlarda söylenen 'ergence,çocukça'tarzı kelimeler de hiç hoş değmonash.pwğenmeyenler nazik bir şekilde de beğenmediğini dile monash.pw kitabı beğmonash.pw konusu çok da farklılık içermiyor.günlük hayattan güzel karelerin daha da bi güzel anlatılmasıyla oluşmuş bir kitap gibi geldi.çok da hoş bir anlagım tarzı olmuş,beğenenlere ve büşra yılmaz'a sevgilerle😍

herkes yorumu kendine tabiki ve de ergence diyen insanlar unutuyor ki bizlerde monash.pwın bize birşey katmayacağına inananlar okumasımonash.pw kitabı alanlara acıyan varmış ben acıyorum bu yorumdan ötürü monash.pwınacak halde olan sizlersiniz

monash.pwğlık büşra aplacım. çok güzel bir şekilde dostluğu ve sevgiyi öğretmişsin. arkadaşımla monash.pw istiyoruz.

çok güzel bir kitap devamını merak ediyorum

arkadaşlar ben kitabın biraz okudum ama yazarın anlatım biçimini hiç beğenmedim. çok fazla devrik cümleler cümleler kullanmış. anlatımı süslü yapacağım diye iyice abartmiş. zaten okuyan kesime baktığımız zaman lise ve alt seviyesi. üniversite öğrencisi bırakın kitaba para verip okumayı bedava alsa yine vakit ayırmaz. kitap insanlara bir şey kazandırmaz bu açık bir gerçek. çok çok çok vaktiniz varsa okuyabilirsiniz. yazar elbetteki süslü bir dile sahip olabilmeli ancak saçmalamamak koşuluyla.

08 10 tarihinde çıktığına eminmisiniz

ben okumadım ama arkadaşlarım okuyor ve bende kitabı çok beğendim bende alacağım

arkadaşlar 4n1k ne demek yani 4n1k açılımı ne bilen var mı? hikayede dört erkek var bir kız var o yüzden 4 ve 1 var ama n ile k ne anlama geliyor. k kadın anlamına geliyor diyeceğim ama n ne demek bir türlü anlamadım cevabı bilen var mı?

kitabı daha okumadım. araştırma içerisindeyim. güzel bi kitaba benziyor. bu arda kötü yorum yapanları anlayamıyorum. yani belliki yazar büşra yilmaz baya uğraşmış. severek yazmış. şimdi kötü yorum yapanlar biraz kendilerinden utanmalılar. içinde küfür olabilir. ha bana sorarsanız evet küfüre karşıyım ama illa içinde küfür var diye kırıcı ve saçma mesajlar atmayın. yani beğenmediysen beğenmedim de geç ne var bu kadar yüklenecek. ergen kitabı diyenler acaba kaç yaşındalar merak ediyorum. yada onlar da hiç ergen olmamışlarmı? hem unutmayın renkler ve zevkler ayrıdır. kötü yorum yapınca elinize bir şey geçmiyor sadece gençleri okumaktan soğutuyorsunuz. bu arada bende 13 yaşındayım.

ewet bu kıtabı yazmak ozen ıstemıstır o kesınlıkle bellı ama ben bır konuda kafam karısık kıtap guzel ewet ama kıtabı fılme donusturduklerı zaman kıtaptan cok uzak gıbı bazı olaylar var ama bazı yerlerı degıstırılmıs ben bunu anlayamadım bız bu kıtabı boyle sevdık nıye degıstırerek fılm yaptılar bır fıkrı olan varmı acaba?

elif •

bence diğer yazarlardan çok farklı bir kurguyla düşünülüp yazılmış akıcı bir kitap ama işte okuyuculara pek bir bilgi katmıyor

sinamasina gittim !
acayip güzel. kitabını almayı düşünüyorum

hayatimda gorup okudugum en guzell kitap herkese tavsiye ediyorum

yorum yazmaya nerden başlasam bilemedim kitabi begendim :) çok basit bir dili var zaten wattpad kitabi yani çok bişey beklemeyin. kitap bana ne mi kattı? bilgi yönünden hiçbir şey ama cok eğlenceli bir kitap moralim bozukken okudum o zamanlar mutluluk katti diyebilirim :) okurken bazen sesli kahkaha attığım oldu sinan gökhan ve oguzun diyalogları cok komik fazlaca küfür içeriyor kitap keske bu kadar olmasaydi. açıkçası beni hiç rahatsiz ettmedi hatta gökhan in üretici küfürlere yeri geldi güldüm ama bu kitabi yaş arası çocuklar okuyor ve o gibi küfürleri bilmesi okuması hiç hoş değil.
kitaptaki arkadaşlıga hayran kaldim gerçekten cok samimi ve ozenilesi bir arkadaşlıklari var :) ali'nin arkadaşlarına küfür edip "yaprak sen hariç" demesi cok hoştu ya😍 alikuş sen çok guzel seviyorsun ya:) yaprağın sonda aliyi secmesine cok sevindim .tamam barış da çok guzel sevdi yaprağı ama ali başka 😍 12 yıldır seviyo😍 ah o gökhan yokmu😂 merve merve duye ölüp biten gökhan 😂 şuraya bir gökhan replikligi yazayim😂
merve 'bir öküze aşık oldum' diye tweet atmış. allah kimseyi inşallah o öküz benimdir diyecek kadar aşık etmesin."😂😂kitap cok eglenceli ve güzel gülmek isteyenlere tavsiye edebilirim:)

Arry •

filmine gitmiştim çok güzell

harika bir kitap öneririm

gerçekten güzel bir kitap 3 ünü bekliyorum 😊

sanat elbette toplum içindir aynı zamanda!
sayın yazar; henüz kişilik oluşturma çağında olan ergenlere kötü örnek olma hakkınız bulunmamaktadır.
siz de birgül ebeveyn olacaksınız, unutmayın!

editör çok bile vermiş muhteşem, öldüm bittim diyenler de birkaç sene sonra kendilerinden çok utanacaklar zaman internet zamanı hiç mi iyi kitapları araştırmasınız zevk renk meselesi değil bu resmen aptal yerine konuluyorsunuz

yılların klasklerine okuyamıyoruz çok pahalı yazanlar bu kitaba mi bu kadar para veriyorlar sahaflari gezin görün 1 sene sonra bu kitabı 5 liraliklarin arasına koyacaklar bu tip kitapların kaderi bu bir de okul bağışlarına bunları gönderiyor herkes çok ayıp kişisel gelişim ve bu tarz kitapları ayikliyoruz geriye hiç bir şey kalmıyor köy çocukları bunları mi okusun resmen utanmazlık yazan yerine resmen ben utanıyorum

güzel bir kitaba benziyor

hayatımda okumuş olduğum en iyi kitaplardan birisi.sürükleyici eğlenceli ve komik bir monash.pw 4n1k 2 de var ilk çıktığı zaman koşarak aldımonash.pwşke büşüylede tanışsam,ve kitabı monash.pwerimin birisi bu.

okudum ve çok güzel bence herkes okumalı büşra yılmaz teşekkürler

kesinlikle alıcam daha önce duymuştum ama merak etmemiştim şimdi sadece özetini okudum ve çok aşırı hoşuma gitti 😍😍😍

ben okudum süper bir kitap simdi ikinci kitabi bulmaya calisiyorum

ceren •

bide imza günlerinde hayranlar büşrayı görünce ağlıyomuş ergenmiş bilmemne onların ağlamaları ergen olduklarını değil yazarı ne kadar sevdiklerini gösterir ona nasıl bağlandıklarını gösterir zaten youtube den büşra yılmaz imza günü diye baktığınızda büşranın fanlarına olan o sevgisini o samimiyetini görebilirsiniz zaten o fanlarına fan kitlesi değil arkadaş olarak ban bir insan. 4n1k gibi gençlik kitapları zor bulunur.
ergen diyerekte aşağilamaktan vaz geçin ergen demekte sorun yok ama o kelimeyi oyle bi kullanıyosunuzki gerçekten o yaş kitlesini küçümsüyosunuz ergen belli bir yaş kitlesine verilen isim 19 yaş arası falan genç kelimesiyle hemen hemen aynı bi kelime 4n1k gençlerin dilini anlayan bir kitap okuyanları yalnızca gençlerde değil bir sürü tanıdığım var yetişkin insan o kitabı okuyupta seven

şu kitabı artık türk edebiyatı yada dünya edebiyatı klaskleriyle karşılaştırmaktan bikmadınızmı gerçekten yaptığınız şey saçmalık farklı dönemlerde yazılmış türleri farklı iki şeyi nasıl kıyaslayabiliyosunuz yılında eski türk edebiyatı klaskleri gibi romanlar yazılmasını beklemeyin o dönemfe insanların yaşadığı şeyler çok farklı ve ona göre yazılmış kitaplar onlar. yada köyü çocuk kitaplarıyla kıyaslamak gibi bir yanlışı da yapmayın elimizi sallasak kötü çocuk gibi kitaplar ama 4n1k gibi zor bulunur. 4n1k yı gerçekten anlayarak okuyan bakın gerçekten anlayarak diyorum hiç kimse bu kitaba saçma veya kötü demez her ne kadar itiraz etsenizde insanlara bir şeyler katan bir kitap tabi anlayana. bu kitap o kadar çok insana okuma alışkanlığı kazandırdıki

harika
muhteşem
olola

çok güzel kitap monash.pw okudum ve ablamın büşra yılmaz adında bi arkadaşı var o sanmıştım yaşlarıda uyuyo ama o degil o olsa okadar çok sevinirdim ki

çooook güzel bir kitap tam aradığım türden. bu kitabı bana arkadaşlarım önerdi onlarda çok sevmişler. çok güzel daha 20 sayfadayım şuana kadar mükemmel. kitabun öbür serilerinide büyük bir sabursuzlıkla bekliyorummm

çok güzel bir içerik

inşallah 3. kitapta çıkar :)

bu kitap benim herşeyim ve 2. sinin filmine gittim çok güzel. 3. sü çıkacak çünkü sonunda zaten hikaye devam edecek diyor.
ben barıi fanıyım i love you bariş
teambarış

sonunda okuyabildim kitabı :))çok ama çok sevdim yaa😍😍onların arkadaşlıklarını,alikuşumun ve sırığımın aşkı herşeyi mikemmeldi😍hele sinan gökhan ve oğuzun konuşmalarına,diyaloglarına bittim ben ya.😂ulan oğuz😂kitapta en sevdiğim karakter sensin😂tunayı da çok sevdim ben:))ve ve tabi ki de benim sırık oğlanım❤️ilk başta çok gıcık olmuştum ,ama sonra barışı o kadar sevdim monash.pwış da çok güzel sevdi be😍özellikle monash.pwan sonra tam bir #teambarış oldum monash.pwş da çok güzel sevdi de..sırıkların efendisi gönlümün de efendisi n'apayım 😂 evet çok küfür var,ilk başta rahatsız etmişti bu kadar küfümonash.pw yönündend

bilgi yönünden de pek bir şey kattığı söylenemez ama wattpad ve gençlik kitabı monash.pw gayet eğlenceli komik ve güzel bir kitaptı.içim şişmişti uzun romanlar okumaktan.eğlenmek ve gülmek isteyenlere tavsiyemdir :)
#4n1k#oğuz❤️#mese❤️#teambarış❤️#sırıklarınefendisi❤️

sonunda okuyabildim kitabı :))çok ama çok sevdim yaa😍😍onların arkadaşlıklarını,alikuşumun ve sırığımın aşkı herşeyi mikemmeldi😍hele sinan gökhan ve oğuzun konuşmalarına,diyaloglarına bittim ben ya.😂ulan oğuz😂kitapta en sevdiğim karakter sensin😂tunayı da çok sevdim ben:))ve ve tabi ki de benim sırık oğlanım❤️ilk başta çok gıcık olmuştum ,ama sonra barışı o kadar sevdim monash.pwış da çok güzel sevdi be😍özellikle monash.pwan sonra tam bir #teambarış oldum monash.pwş da çok güzel sevdi de..sırıkların efendisi gönlümün de efendisi n'apayım 😂 evet çok küfür var,ilk başta rahatsız etmişti bu kadar küfümonash.pw yönünden de pek bir şey kattığı söylenemez ama wattpad ve gençlik kitabı monash.pw gayet eğlenceli komik ve güzel bir kitaptı.içim şişmişti uzun romanlar okumaktan.eğlenmek ve gülmek isteyenlere tavsiyemdir :)
#4n1k#oğuz❤️#mese❤️#teambarış❤️#sırıklarınefendisi❤️

NiCe SeNeLeRe PReNSeSiM😍#MihMeh💜 •

benim bu kitabın içeriğinden buradaki haberim yoktu ne yalan söyleyeyim dizisi yayınlanımonash.pwa biraz utandım diziyi izleyince okumak çok kötü hissettim ama en kısa zamanda alıp kitapligima koyacağım

kız sonunda kimi seviyor

cok guzel bir kitap bayildimmmmm
bu kitap tam benlil yaa bayıldım herkese tavsiye ederik

kitabin sonu nasil bitdi?

cok guzel bir kitap en sevdiyim karakter alikusum her kese tavsiye ederim

kitap çok güzel ve eğlenceli bir kitap

filmi ve dizisi de cikti hepsi super

çok güzel bir hikaye

cok guzel bir kitap ve ali cok tatli

çok güzel filmigibi😍😍😘

super yaaaa
4n1k yaprak,ali,oğuz,gökhan ve sinan
hepsini çok seviyom

ben kitabla yeni tanış oldum
ben barışı beyendim
yaprak sonunda barışı seçse iyi olurdu
ali arkadaş olarak kalırdi
filmin sonun bildiyimden bakmıyorum
çünki barışcıyım

seni seviyoruz bariş
azerbaycandan okulumuz sana hayran kalıyoruz

yalan yok kitap okumayı pek sevmiyorum ama bu kitap verçekten harika mükemmel on numara herkeslere tavsiye ederim

bûsra abla gerçekten hem çok degisk hem çok romantik hem de çok komik bir kitap gerçekten insanda bagimlilik yaratan bir kitap yeni kitaplar bekliyoruz

keşke ali değilde yakışıklı sırığım olan barışa aşık olsaydı 😢😢😢
barış aliden daha yakışıklu bence

keşke yaprak barış'ı sevseydi😍
barış yaprağı aliden daha çok seviyor alinin sevdiğini göstermesi lazım aman ztn göstermesin de yaprak başkan sırığı sevsin❤💜

cooooooooooooook guzel kitap

coooook güzel kitap keske devamida olsaaa😍😍😍

keşke barış'ı seçmonash.pw da devamı gelirse yaprak♥️barış olsun😊

bu kitaba bayıldım diziside çok güzel yazanın ellerine sağlık iyiki yazmış rüm kalbimle teşekkür ederim

güzel kitaba benziyor okumam nasib olur insallah

özet için çok teşekkür ederim çok işime yaradı :)

evet benim de
ve çok güzel bir kitap ve filim

çokkkkk güzel bir kitap şiddetle tavsiye ediyorum . 2. kitaptayim cokkk güzel tşk büşra yılmaz seni seviyorum

çok teşekkürler bu kitabı alicam

bu kitap beni temeli değiştirdi

bence cok guzel bir kitap diziside mukkemmmel tam genclere hitap ediyor keske dizisi bu kadar kisa surmeseydi ama sezon finali yapti final degil bence bu kitabin ikiside var ama ucude cikmali busra abla sana sesleniyorum lutfen ucunude cikar rica ediyorum diziside kitaplarda bagimlilik yapti kac kere okudum kitaplari dizinin bolumlerini izledim hatirlamiyorum bayildim sonuc olarak asiri guzel

bu kitabı kesinlikle okuyacağım ve ne gerekiyorsa yapmaya hazırım bu kitabın dizisini ve filmini monash.pwçekten çok güzeldi halada izliyorum tüm bölümleri 3er defa izlemişimdir inşallah okumakta nasip olur.çok eylenceli

bu kitabı gerçekten çok sevdim evet okumadım ama özür dilerim falan baktım gerçekten harika ve bazı arkadaşlarım okumuşlar ondan dinledim ve çok beğendim özellikle ali ve yaprak çok yakıştırıyorum inşallah bana dokunmak nasip olur gerçekten okumayı çok isterim yazar çok başarılı bir kitap yazmış hatta bu kitabın 3 sı olsa onu da okumayı çok isterim filmlerine gidemedim ama internetten tüm sahnelerini izledim gerçekten harikaydı dizlerini ise ikişer üçer kez izledim ve hala yeni başlayan 4 n 1k yeni başlangıçlar dizisini izliyorum çok hoşuma gidiyor barış'ın sürekli yaprak uğraşmasın da çok seviyorum inşallah okumak nasip olur çok isterim

Emine tokalı •

çok güzel olmuş

kitabın içeriğinde fazlaca argo sözcükler kullanılmış ama kitap o kadar sürükleyici ki ona fazla takilmiyorsunuz.
kitap daha çok liselilerin okuyabileceği tarzda ama oldukça eğlenceli ve sürükleyici .
ali nın 12 yıl boyunca vazgeçemediği aşkı. yaprak ,oğuz, gökhan, sinan ve alının arkadaşlığı hem güldürecek hem de yeri geldiğinde gözlerinizi dolduracak.
ben kitabı daha önce okudum ve gerçekten çok sevdim eglenme amaçlı okuyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. :)

Kitap perisi •

çok güzel bir kitab

13 14 yaş için güzel bir okuma kitabı ama yetişkinlere hiç hitap etmiyor okuyacaksanız ona göre okuyun

bizim yaşımızda çocuk yazmış öğretmen de bize okutup karakter analizi istiyor okurken kendimden utandım

4N1K 2 Özeti
Büşra Yılmaz 4N1K 2

Büşra Yılmaz, dört erkek ve bir kızın hayatında ki maceralara kaldığı yerden devam ediyor. 4N1K ile Yaprak ve diğerlerinin eğlenceli hayatları anlatılmaktadır.

Rengarenk bir sürü balon hayal edin ve bu balonların içi en sevdiğinizin kokusu ile dolu. Öyle hayal edin ki; Yaprak adında bir genç kızın, yavaş yavaş kalbine girmiş ve tam da kalbinin ortasında patlamış bu balonlar.

Oğuz, Sinan, Gökhan, Ali ve Yaprak, hayat onları çocukluklarında karşılaştırmış ve birlikte bugüne kadar getirmiştir.

Oğuz: Hiçbir şeyi ciddiye almayan etrafındakilerle ve hayatla her koşulda dalga geçen bir karakter

Sinan: Hayatının kadınını bulmak için birçok oyuna başvuran

Gökhan: En küçük bir olayda bile sinirlenebilecek bir yapıya sahip

Ali: Ağırbaşlılığı ile her şeyi dozuna göre yaşayan, grubun en sakin ve aklı başında olan üyesidir. Yaprak'a kör kütük aşık olması haricinde

Yaprak: Aşka dair hiçbir şey bilmeyen ve Ali'nin aşkı içinde ne yapacağını bilemeyen bir karaktere sahiptir.

Yaprak ve Ali aralarında ki ilişkiyi henüz diğerlerine açıklayamamıştır. Bunun sebebi; belki de daha kendileri de aralarında ki bu garip duyguyu kabullenemediği içindir. Yaprak ve Ali'de diğerleri gibi arkadaşlardır. Ta ki Ali'nin, Yaprak'ı on iki yıl sevdiğini söylemesine kadar. Ali, Yaprak'a duygularını açtıktan sonra, Yaprak'ta Ali'ye karşı boş olmadığını hissetmiştir. Fakat çocukluğundan beridir birlikte büyüdüğü Ali'ye; artık ne tam anlamıyla arkadaş gözüyle ne de sevgili gözüyle bakabilmektedir. Yaprak, bu günlerde olayın gerginliğini yaşarken, bir de üzerine Ali ile olan ilişkisini diğerleriyle paylaşamadığı için ekstra gergin bir haldedir. Yaprak, Ali ile baş başa gelmekten çekinmektedir. Bunu nedeni ise; Ali'den utanması ve diğerlerinin hiçbir şeyden haberinin olmaması yüzünden panik yapmasıdır. Ali'nin kocaman aşkına karşılık, Yaprak'ın içinde yavaş yavaş filizlenen o masum hissi yalnızca içlerinde yaşarlar. Ali'den haberi olan bir tek kişi vardır: o da Yaprak'ın komşusu olan Tuna'dır. Tuna ve Yaprak, aslında birbirini seven ama bir türlü anlaşamayan iki arkadaşlardır. Tuna ve Yaprak, merdivende konuşurken arkalarından bir kız sesi yankılanır. Bu yankılanan ses, Tuna'nın eski kız arkadaşı ama bir türlü ilişkilerinin bittiğine ikna olmayan Gökçe'dir. Gökçe, Tuna'ya takıntılı olarak her zaman peşinde olan bir kızdır.

Tuna ve Yaprak, Gökçe'nin oradan gitmesi için kısa süreli bir oyun oynamak zorunda kalırlar. Yaprak, Tuna'nın misafiri olduğunu Gökçe'ye inandırmaya çalışır. Güçlükle de olsa Gökçe sıkıntısından kurtulurlar. Yaprak, okuldan eve dönmüştür. Odasında dinlenmeye çekildiği sırada; pencereden dışarı bakarken kafasına kapüşonunu geçirmiş, şemsiye ile bekleyen birini görür. Koşar adımlarla aşağıya iner. Fakat kapalı bir şekilde kapının kenarına bırakılmış bir şemsiye ve yanındaki not haricinde hiçbir şey göremez. Notu yazan kişinin Barış olduğunu anlayan Yaprak, ya Barış'ın peşinden gidecek ya da yağmurlu günlerde kendisine bile gitmesini istemeyen Ali'ye söz verdiği gibi eve geri dönecektir. Ne yapacağını düşünüp içinden çıkamadığı anda Tuna belirir ve ''uzun arkadaşını sobelemek istersen sokağın bitimindeki çocuk parkında'' diyerek Yaprak'ı cesaretlendirir.

Barış ve Yaprak aynı okuldadır. Barış'ta, Ali gibi Yaprak'a duygularını açıklamıştır. Fakat Yaprak'tan bunun karşılığını alamamıştır. Yaprak, Tuna'yı dinleyerek parka gitmiş ve Barış'ı, orda bir salıncakta otururken bulmuştur. Yaprak ve Barış bir süre konuşup sustuktan sonra yağmur yağarken öylece sallanırlar. Yaprak, tekrar konuşmaya karar verdiğinde Barış'ın son umutlarını da bitireceğini bildiği için konuşmakta kararsız kalır. Aralarındaki konuşmadan sonra Barış'a Ali'yi sevdiğini söyleyen ama aynı zamanda da Barış'ı da kırmak istemeyen Yaprak, koşar adımlarla eve dönmüştür. Geç kaldığı içinde annesinden iyi bir azar işitmiştir. Yaprak, tekrar odasına çekilmiş ve olanları anlamlandırmaya çalıştığı sırada bu defa pencerede Ali'yi görür; annesi ve babası uyuduğu için onu sessizce odasına alır. Ali, Yaprak'ı Barış'la olduğu sürede bir çok kez aramış, ulaşamayınca merak edip gelmiştir. Uzun zaman sonra baş başa kalmak Ali'ye de Yaprak'a da iyi gelir. O gece hava aydınlanana kadar birlikte pencereden yarım manzarayı izlerler. O manzara dünyanın en güzel manzarasından daha güzeldir Ali ve Yaprak için

Gökhan, depresyonda olduğu için evden çok fazla dışarıya çıkmamaktadır. Yaprak, Ali, Sinan ve Oğuz, Gökhan'ı ziyarete giderler. Oğuz ve Sinan'ın girdiği iddia sonucu; Oğuz yaptığı türlü oyunlarla Gökhan'ı iyice sinirlendirir. Gökhan sinirlenmeyeceğine ve küfür etmeyeceğine dair kendine söz vermiş olsa da, dayanamayıp küfür etmeye ve Oğuz'a saldırmaya başlar. Tam bu sırada odaya Gökhan'ın annesi Hale girer. Oğlunu o halde görünce psikoloğa göndermeye karar verir. Oğlunun eski kız arkadaşı Merve yüzünden bu halde olduğundan yakınırken; konunun Merve'ye gelmesi Gökhan'ı daha da sinirlendirir. Ertesi günün sabahında Gökhan'ın keyfinin yerine gelmesi için abur cubur almış, onun evine doğru giderken; Gökhan'ı bir otobüste görürler. Ellerindeki poşetlerle otobüsün peşinden koşmaya başlarlar. Otobüse durduğu durakta yetişirler. Gökhan'ı annesinin ısrarlarına dayanamayıp psikoloğa gittiğini öğrenirler.

Gökhan seansa girmiş ve psikoloğa Merve'yi ve yaşadıklarını anlatmış, biraz da olsa rahatlamıştır. Bu sırada Oğuz ve Sinan; her zaman olduğu gibi hastaneyi karıştırırlar. Yaprak ve Ali; diğerlerini bulup, seansa onlarda dahil olur. Psikolog, her birinden birlikte yaşadıkları bir anıyı anlatmalarını ister. Fakat her birinden bir önceki anlatılan anıdan daha eski bir anıyı anlatması koşuluyla.

Hepsi bibirinden eski ve komik anılarını anlatarak o günlere geri dönerek kahkahalara boğulurlar. Oldukça yoğun bir hafta geçiren Yaprak, okula gitmiş ve o gün kütüphane nöbetçisi olduğunu öğrenerek rahatlamıştır. Başına geleceklerden habersiz bir şekilde

Yaprak, o gün kütüphanenin olduğundan daha yoğun olduğunu fark eder. Okulun bitmesine yakın kitap alma trafiğinin yavaşladığı sırada içeriye Barış ve arkadaşları girer. Arkadaşları Barış'ın sarhoş olduğunu, onu kütüphanede bir kaç ders saklaması gerektiğini söylerler.

Ali ve diğerleri ders aralarında Yaprak'ı ziyarete gelirler. Yaprak, durumu zar zor idare etmeye çalışsa da; Oğuz'a yakalanır. Barış'a yardım ettiğini söylemeye çalışsa da Oğuz, her şeyi yanlış anlar. Ders bittikten sonra pizza yemek için sözleşmişlerdir. Oğuz, Yaprak'ı diğerleri basmasın diye kütüphaneye kilitler. Yaprak'a da yanda ki kafeye gittiklerini ve işi bitince haber vermesini, onları çıkarmaya geleceğini söyler. Yaprak hariç diğerleri okulun yanındaki kafeye geçerler. Ali, Oğuz'un telefonundan Yaprak'a attığı mesajı görür görmez kütüphaneye gider. Barış ve Yaprak'ı birlikte görür. Yaprak, Ali'nin sinirlenip kızacağını düşünürken; Ali'nin bu duruma sessiz kalışı Yaprak'ı daha fazla üzer.

Bir süre sonra Yaprak, Ali ile aralarındaki buzları eritmek ve ona sevgisini göstermek için bir şeyler yapmak ister. Bunun üzerine Barış'tan yardım alır. Barış, Yaprak'a görevler verir ve bunun sonucunda da Ali ile aralarının düzeleceğini söyler. Fakat her görevin sonucunda da Yaprak'tan bir kanıt istemektedir.

Görev 1: Ona özel bir hitap şekli kullan.
Görev 2: Onu kıskandığını belli et. Sürekli merak ettiğini göster.
Görev 3: Onunla baş başa dışarı çık.
Görev 4: Ona büyük bir sürpriz yap.

Barış, bu görevleri Yaprak'a sırasıyla verir ve Yaprak, görevleri başarılı bir şekilde yerine getirir. Bu sırada Sinan'ın abisi Kerem'in sevgilisinin hamile olduğunu öğrenirler ve düğün hazırlıkları başlar.

Kerem ve Lale'nin; düğününe bir kaç saat kala Yaprak hariç diğerleri içmeye başlarlar. Yaprak, düğün boyunca türlü maceralarla kendi gibi çılgın olduğunu düşündüğü arkadaşlarını idare etmeye çalışır. Lale'nin nikah sırasında doğum sancısı başlar ve hastaneye kaldırılır. Düğün sonunu hastanede bitiren bir ekip için unutulmayacak bir anı daha olur.

Üst üste yaşadıkları bu olaylı günlerin ardından ekip olarak okula devam etmeye başlamışlardır. Yaprak, yıl sonu ödevini yapmak için Ali'nin biyoloji kitabını alır ve karıştırırken arasında bir kağıt ve içerisinde el ile çizilmiş bir harita bulur. Harita da kütüphaneyi tarif eden bir yol Yaprak, haritada ki yolu takip ederek bir not ile karşılaşır. ''Bu ayakkabıyı hatırladın mı? Okulun ilk günü gökten düştü masalı başlatman için bir işaret gibi.''

Bunun üzerine Yaprak, Barış'ı arayıp çok acil kütüphaneye gelmesini söyler. Barış, okulun ilk günü Yaprak'ın camdan fırlayan sarı küçük bir bez ayakkabısının olduğunu, arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için hemen ayakkabıyı alıp çantasına attığını ve Yaprak gidip ona ayakkabısını sorduğunda görmediğini söylediğini ve Yaprak'a o gün aşık olduğunu anlatır. Yaprak için yaptıklarını anlatır. Yaprak, ağladığından dolayı güçlükle konuşsa da Barış'tan defalarca özür diler. Barış, mezun olacağı için bu konuşma Yaprak ve Barış'ın son konuşması olmuştur. Yaprak, Barış'a ''hoşça kal sırık oğlan ne olursa olsun hayatımda iyi ki vardın'' diyerek veda eder.

Yaprak'ın Barış'la konuşmasının üzerinden bir hafta geçmiş olmasına rağmen içini kemiren bir şeyler vardır. Ali'ye haritayı onun mu sakladığını yoksa bir hata mı olduğunu sormak için sabırsızlanır. İçindeki bu karmaşaya son vermek için Ali'ye bir mesaj atarak onu okulun arka bahçesine çağırır. Haritayı saklayıp, saklamadığını sorar. Fakat Ali, konuyu yanlış anlar ve aralarında bir tartışma başlar. Ali, haritayı defterinin arasına koyduğunu ve unuttuğunu söyler. Aralarında ki tartışma dudaklarının buluşmasıyla son bulur.

Bu sırada Gökhan hayal kırıklığıyla Ali ve Yaprak'ı izlemektedir.

Büşra Yılmaz'ın 4N1K2 kitabı, beni kimi yerinde güldürdü; kimi yerinde içimi burktu. Lise çağında ki gençlerin komik, birbirine bağlı, değerli hayatlarını mizah ile anlatılmıştır. Bu yüzden biraz gülmeye ihtiyacı olanların ya da eğlenmek isteyenlerin okumasını tavsiye ederim.

4N1K 2 Konusu
İnternet üzerinde yazdığı hikaye ile bir anda büyük beğeni toplayan genç yazar Büşra Yılmaz, 4N1K ile okurları ile gerçek bir kitap vasıtası ile buluşmuştu. Ünlü yazar hayranlarını fazla bekletmiyor ve serinin ikinci kitabı olan 4N1K 2 On İkiden Sonra ile yeniden okurlarının karşısına çıkıyor.

4N1K 2 romanında Yaprak, Ali, Oğuz, Gökhan ve Sinan&#;ın maceralarını okuyoruz. Karakterler kendi hayatlarını düzene sokmaya çalışırken yine günümüz gençlerinin hayatlarını mükemmel bir şekilde ele alıyor ve onların günlük sorunlarını eğlenceli bir şekilde okurlara sunuyor.

Tüm dünyada 60 milyondan fazla üyesi bulunan bir platformdan bahsedeceğiz. Wattpad, amatör yazarları bir araya getiren ücretsiz bir uygulama. Üstelik Türkiye dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde de oldukça popüler. Website ya da mobil uygulama üzerinden erişim sağladığınız platform aracılığıyla milyonlarca yazarın yazdığı hikayeleri okuyabiliyor ve bu hikayelere yorum yapabiliyorsunuz. Kısacası Wattpad, potansiyeli yüksek yazarlar için dünyanın dört bir yanındaki okurlara erişim imkanı sağlayan başarılı bir platform. Yayın dünyası da bu potansiyeli yüksek yazarları keşfetmekte geç kalmadı diyebiliriz. Aralarında Ephesus, Epsilon, Pegasus ve Martı Yayınları&#;nın da bulunduğu pek çok yayınevi, Wattpad’de keşfedilen genç yazarların kitaplarını basarak okuyucuyla buluşturuyor. Platformda yazan yazarlar arasında ilk baskıda 50 bin adet kitabı basılan yazarlar dahi bulunuyor. Üstelik bu yazarlardan bazıları henüz 18 yaşından küçük. &#;Wattpad&#;de hangi kitaplar var?&#; diye soracak olursanız size keyifli bir liste hazırladık. İlgiyi genç kitleye borçlu olan platformda yazılmış birbirinden ilginç Wattpad kitapları ve hikayeleri bu içeriğimizde sizi bekliyor.

1. Karantina &#; Beyza Alkoç

En iyi Wattpad kitapları listemizin ilk sırasında genç bir yazarın kitabı yer alıyor. Beyza Alkoç tarafından kaleme alınan “Karantina” isimli roman, Wattpad okuyucuları arasında şu sıralar oldukça popüler diyebiliriz. Yazarın genç yaşına nazaran gösterdiği başarılı performans takdire şayan. Genç yazar kitabında, sürükleyici bir maceraya kapı açıyor. Aldığı olumlu geri dönüşler sayesinde romanını keyifli bir seriye dönüştüren yazar, serinin ilk kitabı “Karantina” ile mistik bir dünyanın kapılarını aralıyor. Arkadaşlık, romantizm, gizem ve gerilim dolu kitap en iyi Watpadd kitapları arasında en dikkat çekenlerden.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

2. Yabancı &#; Öznur Yıldırım

Öznur Yıldırım tarafından kaleme alınan Şahmeran, aynı zamanda yazarın ilk kitabı olma niteliğini taşıyor. Yabancı Şahmeran romanı ile bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve oldukça geniş bir hayran kitlesine ulaşan Öznur Yıldırım serinin devamı olan yeni romanı Yabancı Veyh ile hikayeyi sürdürüyor. Öznur Yıldırım son zamanlarda çok popüler olan Wattpad ile geniş bir okur kitlesi yakalayan genç yazarlardan biri. Yazdığı Yabancı kitabı ile Wattpad’de en fazla okunanlar arasına giren genç yazar Yabancı Şahmeran ile okurlara polisiye bir hikaye sunuyor. Kitap, Doğa karakterinin etrafında şekillenen olaylardan okuyucuya kesitler sunuyor.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

3. Gündönümü &#; İdil Elif Uzun

Wattpad kitapları yazarlarından İdil Elif Uzun tarafından kaleme alınan Gündönümü platformda en çok okunan hikayelerden biri. Ütopik bir dünyanın hanedan savaşlarını anlatan Gündönümü oldukça sürükleyici bir kitap. Genç yazarın kaleme aldığı kitap ütopik bir dünyanın hanedan savaşlarını konu alıyor. Kitapta, kuzeninin kralla nişanlandığının açıklandığı güne dek kraliçe olacağı inancıyla büyüyen Celina Woodville&#;in, şansını kaybetmesiyle büyük bir krallığı hırslarının esareti altına alışı anlatılıyor.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

4. Alayına New York &#; Emine Can

Emine Can&#;ın kaleme aldığı Alayına Newyork Wattpad kitapları arasında en çok okunan hikayelerden bir diğeri. İnternet üzerinde yazdığı hikayelerle geniş bir hayran kitlesine ulaşan ve Alayına New York kitabını yazmaya başladığında henüz 18 yaşında olan yazar Emine Can, yazdığı Alayına New York romanı ile oldukça genç bir kitlenin kalbini fethetmeyi başardı. Alayına New York, genç bir kızın eğitim almak için gittiği şehirde hayatının aşkını bulduğu ve birçok macera yaşadığı romantik biraz da mizah içerikli bir kitap. Romantik kitaplar okumayı sevenlerin ilgiyle okuyacağı bu hikaye aynı zamanda okurları eğlenceli bir New York yolculuğuna davet ediyor. “Seni çok özledim,”  diye fısıldadı kulağıma. Ses tonu öyle bir özlem barındırıyordu ki… Hiçbir şey söylemeden ona sarılıyor, gözyaşlarıma engel olamıyordum. “Rüya olmasından korkuyorum, Max. Birazdan uyanacak olmaktan, yok olmandan korkuyorum.”

Amazon&#;da Fiyatını Gör

5. Kötü Çocuk &#; Büşra Küçük

Kitapçılarda sıklıkla gözümüze çarpan bir Wattpad kitabından bahsedeceğiz sizlere şimdi. Büşra Küçük tarafından kaleme alona Kötü Çocuk serisi de bir Wattpad hikayesi. Hatta bir Wattpad efsanesi desek yanlış olmaz. Kitap yayınlandığı günden bu yana tam milyon kez okunmuş. Wattpad platformunun başarılı kitaplarından biri olan Kötü Çocuk klasik iyi kız, kötü çocuk hikayesine farklı bir bakış açısı getiriyor. Gençler için de yakından tanıyabileceği karakterler sunan kitap Ephesus Yayınları tarafından basılmış olmasına rağmen hala Wattpad uygulaması üzerinden indirilip okunabiliyor. Yazarı da oldukça genç olan kitabın genç hayran kitlesi ise oldukça fazla.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

6. Bir Kavanoz Aşk &#; Buket Özdal

Buket Koyun tarafından kaleme alın Wattpad kitabı Bir Kavanoz Aşk iki kitaplık bir seriden oluşuyor. Buket Koyun, amatör yazarları okur kitlesiyle buluşturan hikaye paylaşma uygulaması Wattpad’de Buket Özdal takma adıyla bir aşk hikayesi paylaştı. Hikayesi 6 milyon tıklandı ve Epsilon Yayınevi’nden gelen teklifle kitabı “Bir Kavanoz Aşk” adıyla basılarak kitapçılarda yerini aldı. Kitap Hira ve Aras isimli iki karakterin aşkını okuyuca aktarıyor. ‘Bana kendimi evimde hissettiriyorsun,’ dedim. ‘Huzurlu, güvende, mutlu.’  “Seni tanımaya başladığım günden beri seni korumak o kadar zor ki&#; Çünkü ne zaman nereye gitsem, ne tarafa dönsem sana çarptı yüzüm. Kaçmam için hiç fırsat vermedin.  Bana git demedin. Benden hiç gitmedin. 

Amazon&#;da Fiyatını Gör

7. Psikopat &#; Mihri Mavi

Mihri Mavi tarafından kaleme alınan bir Wattpad hikayesi olan Psikopat oldukça ilgi çekici. Bir yanda lüks içinde yaşayan Buket, diğer yanda herkesin korktuğu, tehlikelidir çocuk olan Kağan baş karakterlerimiz. Buket&#;in yaşamı babasının iflasıyla değişir ve eski rahat günlerini İzmir&#;de bırakır, oldukça zorlu bir hayat yaşayacağı Ankara&#;ya taşınmak zorunda kalır. Buket, yeni çevresine ve liseye uyum sağlamaya çalışırken büyük bir hata yapar. Hatasının ardından her tavrıyla sorunlu biri olduğunu belli eden Kağan&#;ın tüm dikkatini üzerine çekmeyi başarır. İkili kendilerini imkansız bir aşkın içinde bulurken hikaye şekillenir.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

8. Ejderha&#;nın Öfkesi &#; Meltem Özkaya

Wattpad kitapları

Epik fantastik hikayeler sevenler için bir Wattpad kitabı önerimiz var sırada. Meltem Özkaya&#;nın Ejderha&#;nın Öfkesi isimli eseri fantastik dünyaları sevenler için oldukça ilgi çekici bir seçenek. Tamamen fantastik bir dünya içinde geçen iktidar savaşları, ayakta kalma mücadelesi ve birbirlerine düşman kardeşlerin çatışmaları. Ejderha&#;nın Öfkesi sürükleyici kurgusuyla okuyucusuna başarılı bir fantastik deneyim sunuyor.

9. Paralel Odalar Teorisi &#; Ayşenur Nazlı

Uyumsuz karakterlerin uyumuna şahit olacağınız Paralel Odalar Teorisi en çok okunan Wattpad kitaplarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayşenur Nazlı tarafından yazılan hikayenin dili oldukça sade ve akıcı. Wattpad&#;in ilk MBTI temelli kurgusu olan Paralel Odalar Teorisi; öncesinde adını fantastik hikayesi Aurora&#;nın Şarkısı ile duyurmuş olan genç yazarın gençlik ve mizah türündeki ilk hikayesi. Ev arkadaşlarıyla sorun yaşadıktan sonra kalacak bir yer arayan Nihan&#;la, yaşadığı evin masraflarını karşılayamayan Teoman&#;ın çaresizlikten ötürü aynı evde yaşamalarını anlatıyor kitap. Paralel Odalar Teorisi; şu sıralar Wattpad&#;de rastlayabileceğiniz en başarılı mizah hikayelerinden biri diyebiliriz. Hikaye Kayseri&#;de geçiyor.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Benimle Yan &#; Beyza Özaydın

Wattpad kitapları

Beyza Özaydın tarafından kaleme alınan Benimle Yan, tutkulu ve cesur aşk hikayeleri sevenler için birebir. Eğer ateşte yürümeyi göze alabileceğiniz bir aşk arıyorsanız bu kitaba mutlaka göz atmalısınız. Oldukça büyük bir okur kitlesi olan ve 93 milyon okunan hikaye yılında Wattsy kazananı ilan edilmiş. Beyza Özaydın ise Wattpad yazarları arasından en çok okunanlardan biri.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Walker Ailesi Serisi &#; Seray Bilgin

Wattpad kitapları

Wattpad&#;in en eski hikayelerinden biri olan Sarı Bela, yayımlanmasının üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen hala değerini korumayı başaran bir gençlik kitabı. Hikaye gençliğinin baharında olan Tyler ve Hailey&#;nin tehlikeli olmasına rağmen aşklarını sürdürmelerini konu alıyor. Walker Ailesi Serisi&#;nin ilk kitabı olan Sarı Bela, ikinci kitabı Walker Ailesi ile de oldukça dikkat çekiyor. Üstelik Sarı Bela&#;nın yazarı Seray Bilgin&#;in kitabı yazarken henüz 17 yaşında olduğunu hatırlatalım. Yazarın kitabı toplamda 5 milyonu aşkın okunma sayısı ile Watpadd kitapları arasında en popüler olanlardan bir tanesi.

Binlerce His &#; Ecem Altınok

Wattpad kitapları

İlk kitabı Beyaza Tutsak, Olimpos Yayınları aracılığıyla raflarla buluşan Ecem Altınok okurlarını fazla bekletmiyor ve Binlerce His adlı hikayesiyle tekrar platformla buluşuyor. Beyaza Tutsak eserine nazaran daha profesyonel biçimde kaleme alınan bir kitap olduğunu söyleyebiliriz. Genç yazarın eseri, Binlerce His; Çağın, Eymen ve Bade&#;nin öyküsünü konu alıyor.

Kızıl Kontes &#; Naime Nur Günbattı

Wattpad kitapları

Wattpad kitapları arasında yer alan Kızıl Kontes, Naime Nur Günbattı tarafından kaleme alınmış tarihi bir kurgu hikayesi. Henüz yazarın 18 yaşında kaleme aldığı hikaye İtalyan tarihini detaylarıyla aktarıyor. Caterine di Sforza&#;nın hikayesini akıcı bir dille işleyen genç yazar, eseriyle sağlam bir okuyucu kitlesine ulaşmayı başarmış. Kızıl Kontes, Wattpad&#;de yakaladığı popülerlikten sonra yayınevlerinin de odağına girmeyi başarmış.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Kelebek &#; İrem Gizem Günyer

İzmir&#;de yaşayan iki kız kardeşin yazdığı Kelebek adlı hikaye Wattpad&#;de hatrı sayılır bir okuyucu kitlesine sahip. Wattpad kitapları arasında en çok okunan fantastik hikaye olmasının yanı sıra akıcı kurgusuyla yayınevlerinin dikkatini çekmiş. Aksiyon ve romantizmin harmanlandığı kitap okuyucuları hikayeni içine almayı başarıyor.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

İntikamla Gelen &#; Jennifer Royce

Wattpad kitapları

Tarih romanları yazanlar arasında ilk akla gelen yazarlardan biri olan Jennifer Royce ile listemize devam ediyoruz. Gözlerinin Esareti adlı kitabı yayınlanan yazarın en dikkat çeken hikayelerinden biri İntikam Gelen adlı eseri. Kayla FiltzWater ve Falcon Francis Egerton çiftiyle beraber bir yolculuğa çıkacağınız, onlarla aynı duygulara şahit olacağınız eseri Wattpad okuma listenize eklemenizi öneriyoruz.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Yeni Dünya 1 Ametist &#; Meltem Özkaya

Wattpad platformunun genç yeteneklerinden biri olan Meltem Özkaya&#;nın kaleme aldığı Yeni Dünya Ametist, Wattpad&#;de en çok beğenilen ve okunan fantastik bilim kurgu kitaplarında biri. Ametist, yeni dünyayı diğer gezegenlerden ayıran farklılıkları konu alıyor. Genç yazar Meltem Özkaya dijital platformlardan başarılı hikayelerin de çıkabileceğini ve harika bilim kurgular yazılabileceğini adeta kanıtlıyor. Bilim kurgu okurlarının listesine eklemesini önerdiğimiz eserlerden biri yeni Dünya.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Sevgili Limon Çiçeği &#; Betül Güçlü

Wattpad kitapları

Ecrin, Meriç’in kaba bir adam olduğuna son derece emindir. Meriç, Ecrin hakkında katı ve kesin üşüncelere sahip olmasa da onunla ilgili emin olduğu tek şey vardır; bu kız bir cadıdır. Bir mektup arkadaşı, kendisi hakkında karşılıklı sohbet ettiğiniz birçok kişiden daha fazla ipucu verir. Ecrin ve Meriç’in fikirlerini savunduğu mektuplar giderek daha alaycı, daha özel mektuplara dönüşürken birbirlerine karşı olan düşünceleri gibi hisleri de değişecek gibi görünüyor. Sevgili Limon Çiçeği adlı Wattpad kitabı Betül Güçlü tarafından kaleme alınmış.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Gözlük &#; Koray Yersüren

Okuldan dışlanan Ege isimli karakterin aynı zamanda psikolojik sorunları bulunmaktadır. İnternet üzerinden tanıştığı ve tek dostu olan Heiley 17’nin gerçekte tanıdığı biri olma ihtimali ile çıktığı eğlenceli yolculuğu anlatan Gözlük ayrıca Wattpad Ödülü almaya hak kazanmış hikayelerden biri. Keyifli Wattpad eseri Koray Yersüren tarafından kaleme alınmış. Ege&#;nin iç dünyasına doğru bir yolculuğa çıkacağınız Gözlük&#;ün keyifle okuyacağınız Wattpad hikayelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Kayıp Çocuklar &#; Lilian Carmine

Wattpad kitapları

Wattpad yazarlarından Lilian Carmine&#;in yazdığı Kayıp Çocuklar içinizi ısıtacak bir hikaye örgüsüne sahip. Kitap 17 yaşındaki karakterimiz Koey Gray’ın yeni taşındığı mahallede kendini yalnız hissederken yaşadığı maceraları konu alıyor. Hikaye Gray karakterinin beklemediği bir anda mezarlıkta karşılaştığı Tristan adında yakışıklı ve gizemli bir çocukla tanışmasını ve ardından yaşanan olayları işliyor.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Av Dönencesi &#; Büşra Toraman

Wattpad kitlesi tarafından &#;Türkiye&#;de fantastik edebiyat kraliçesi&#; olarak tanınan Büşra Toraman&#;ın yazdığı hikayelerden biri olan Av Dönencesi konusu ve kurgusu ile oldukça dikkat çekiyor. Hikaye kurt adamları merkeze alıyor. Platformun en popüler Wattpad kitaplarından biri olma özelliğini taşıyan Av Dönencesi adlı hikayeyi Wattpad listenize eklemenizi öneririz.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Muzlu Pastam &#; Betül Güçlü

Wattpad kitapları

Wattpad kitapları listemize asıl mesleği pastacılık olan bi yazar ile devam ediyoruz. Betül Güçlü&#;nün kaleme aldığı Muzlu Pastam okuyucuyu biraz acıktıracak türden bir eser. İlk kitabı Süper Dadı&#;dan sonra yayınlanan Muzlu Pastam sevimli bir aşk hikayesini konu alıyor. Yazar pastacılık mesleğini birbirinden keyifli hikayelerde yazıya dökerken Wattpad platformunda sevilen yazarlardan biri olmayı başarıyor.

Sessiz &#; Gizemli Kimlik

Wattpad kitapları

Wattpad kitapları listemizde sırada gizemli bir yazar tarafından yazılan Sessiz adlı hikaye yer alıyor. Kitabın tanıtım kısmında Can Yücel&#;in harika bir şiirine yer verilmiş. Şiirin mısraları kitabın konusunu okuyucuya fısıldıyor. ‘Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun? Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek. Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? Seni seviyorum sözü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere havadan sudan bahsetmek’

Veda &#; Zeynep Sey

Wattpad kitapları

İnsan mükemmeli ararken bazen hayatındaki mevcut dengenin altüst olacağını hesaba katamayabilir. Bu süreçte yeni tanıdığı olgular, şimdiye dek fark etmediği yönlerini ona gösterebilir. Çektiği acılara rağmen dimdik durmayı başaran Nehir’in, aile ve arkadaşlarından yana bir sorunu yoktur. Kıvanç’ın aniden yurt dışına gidişiyle, kendisini meşgul edecek bir şeyler bulmaya çalışan Nehir, bir süre arkadaşlarının sorunlu aşk hayatları ile meşgul olur. Ancak Kıvanç hakkında öğrendiği yeni bir gerçek onu ve onun dürüstlüğünü sorgulamasına neden olur. Yaşadığı ani veda Nehir&#;i sarsar. Wattpad yazarlarından Zeynep Sey tarafından kaleme alınan Veda okuyucuları zaman zaman sorgulatan bir hikaye dünyasının kapılarını aralıyor.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

4N1K- Büşra Yılmaz

Wattpad kitapları

Wattpad kitapları listemizin son hikayesi ile listemizi sonlandırıyoruz. Büşra Yılmaz&#;ın kaleme aldığı 4N1K aşk için yapılacaklar listesine uymak zorunda kalan Yaprak karakterini ön plana çıkarıyor. Yaprak, çeteyi toparlamakta zorluk yaşayan Ali, mikser gibi devamlı ortalığı karıştıran Oğuz, öfke ve kıskançlık sorunlarını kontrol altına almak için psikoloğa giden Gökhan ve hayatının kadınını bulmak için gizemli bir internet karakteri yaratan Sinan karakterlerimiz arasında. Barış, Yaprak’a yol göstermek yapmak için çetenin karmaşık hayatının tam ortasında yer almayı başarır. Asıl merak edilen konu ise Yaprak geçmişten gelen gizemi çözmeyi başarabilecek midir? sürükleyici bir arkadaşlık hikayesini konu alan 4N1K adlı hikayeyi Wattpad listenize eklemeyi unutmayın.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

İlginizi çekebilir;

Kaynak: 1

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır