hyundai elantra otomatik şanzıman beyni / HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ | DonanımHaber Forum » Sayfa

Hyundai Elantra Otomatik Şanzıman Beyni

hyundai elantra otomatik şanzıman beyni

Hyundai Elantra Otomatik Şanzıman Tamiri

Hyundai Elantra otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Hyundai Elantra araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Hyundai Elantra otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Hyundai Elantra otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Hyundai Elantra Otomatik Şanzıman Tamiri

Hyundai Elantra Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir&#;deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Hyundai Elantra araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

• Hyundai Elantra >> 4 Vites A4CF1-A4CF2 Otomatik Şanzıman Tamiri

• Hyundai Elantra >> 6 Vites A6LF1/A6MF1 Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Hyundai Elantra otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Hyundai Elantra araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Hyundai Elantra şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Hyundai Elantra Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatı

Otomatik şanzıman fiyatları döviz ile ithal edilen parçalardan dolayı sürekli değişmektedir.,

Hyundai Elentra Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 06 85 &#; Dahili 16

Hyundai Elentra Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 0 &#; Dahili 17

1 Ocak &#;ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 0

Hyundai Elantra Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Hyundai Elantra şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Hyundai Elantra otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize seafoodplus.info sayfasından ulaşabilirsiniz.

Hyundai Elantra şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Hyundai Elantra şanzıman beyni fiyatlarına seafoodplus.info sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Hyundai Elantra Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

• Aracınızın model yılı
  • Aracınızın motor hacmi
  • Aracınızın yakıt tipi
  • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Hyundai Elantra aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı seafoodplus.info sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

İmparator Otomotiv; Hyundai ve Kia araçlar için her türlü yedek parçayı bulabileceğiniz  hem online hem offline alanda hizmet veren bir mağazadır. Gerek orjinal yedek parça gerek çıkma gereksede yan sanayi parçalar eksiksiz kataloğumuzda mevcuttur.

Bu sitede adı geçen tüm markalar ait oldukları şirketlerin kendi tescilleri altındadıseafoodplus.info ürün uyumluluk listesi içeriğinde bilgi verme amaçlı kullanılmıştıseafoodplus.info sayfamızdaki fiyatlar sadece online siparişler için geçerlidir,web sayfamız ve mağaza satış fiyatlarımız farklılık gösterebilir.Ürün resimleri ve ürünlerin görünümleri her zaman aynı olmayabilir.Ürün özellikleri üretici firmalar ve ithalatçılardan alınmaktadır.Ürünlerin sitedeki özellikleri ile gerçekteki özelliklerinde meydana gelebilecek farklılıklardan firmamız sorumlu değildir.Ürün stokların güncellenmediği durumlarda ürün temininde sıkıntı çekilmesi halinde doğabilecek durumlardan firmamız sorumlu değseafoodplus.info gibi durumlarda ürün alımından önce firmamızı arayarak bilgi almanızı önemle rica ederiz

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ ( sayfa)

• Yarbay
    @selimkk manuel vitesi sevmediğini, otomatikten &#;ok zevk aldığını yazmışsın. otomatik vitesin dezavantajlarını s&#;yleyeyim;
    manuel vitese g&#;re %10 fazla yakar,
    hızlanması ge&#; olurki, zaten bizim ara&#;lar ağır olduğundan ge&#; hızlanıyor, otomatikte dahada hantal olur,
    arıza vb durumunda otomatik viteslerin masrafı ağır olur, insanı acıtır (zaten sorun var diyorsun)
    lpg olayına gelirsek; ayda 3bin km yapmışsın, buda yılda ortalama en az 10bin km yapacağını g&#;steriyor. aracının otomatik olması ve biraz fazla km yapmandan dolayı sana şiddetle lpg taktırmanı tavsiye ederim. bir ağabey ve tecr&#;beli birisi olarak s&#;yl&#;yorum. tabi bilindik ve uyumlu bir markayı iyi bir ustaya taktırman şartıyla.
    lastik olayına gelirsek; bizim ara&#;ların orjinal &#;l&#;&#;s&#; x65x15 olup, muadili x60x15 dir. iki ebadıda g&#;n&#;l rahatlığıyla kullanabilirsin. aracın &#;ekişinde ve yakışında hangisini takarsan tak bi fark olmaz. neticede ikiside birbirinin muadilidir.
    kolay gelsin

• Teğmen
    Şu fiyat muhabbeti yapan arkadaşlar, ucuzcular, yeni arabaların fiyatlarına bir bakın:

ACCENT BLUE CRDI PRIME OTM TL(eranın en d&#;ş&#;ğ&#; )

LINEA 4K EMOTION PLUS MULTIJET HP E5 43, (en d&#;ş&#;ğ&#; )

Cerato Sedan CONCEPT SR (6 vites) Otomatik vites Benzin TL(en d&#;ş&#;ğ&#; TL)

Rio en pahalısı en d&#;ş&#;ğ&#;

Symbol Collection Limited Edition 85 bg. TL (en d&#;ş&#;ğ&#; )

Piyasa fiyatlarını heralde bunlarda etkiliyordur.
    Yav bu arada alt sınıf araba kalmadı be agalar. Ucuz bir araba alalım desek, yok
  • Binbaşı
    26 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackElantra

quote:

Orijinalden alıntı: Mert HH 19

cekiste sorun yasayan ve fazla yakan elantralar icin kendim bizzat denedigim ECU Reset yapmanizi tavsiye ediyorum.
    Baska forumda nasil yapildigini daha detayli yazmistim.

Hocam rica etsem anlatırmısınız şu resetleme işini? &#;ok merak ettim,araca bir zararı olurmu?

Bende Elantra var motor PS, bu araba normalde ucmasi lazim demiyorum ama tatmin edici bir sekilde yol almasi lazim. Eh iste gidiyordu cekisi fena degildi, ben bunu alali 2 ay oldu demekki bunlar da b&#;yle diyordum kendi kendime.

Bir alman hyundai forumunda okudugumu bu aksam uyguladim Big%20smile faydasini agzim acik sekilde g&#;rd&#;m.

Yapilacak islem gayet basit, ak&#;n&#;n eksi kutup basini bes dakika icin cikariyorsunuz. sonra kontagi acip 20 saniye frene basacaksiniz. Bu sayede arabanin beyni (ECU) sifirlanacak, t&#;m ayarlar ve varsa hatalar silinecek. Simdi ak&#;y&#; tekrar bagliyorsunuz ve arabayi calistirip normal s&#;rmeye basliyabilirsiniz.

Merak etmeyin beyin tam sifirlanmiyor sadece &#;grendiklerini unutuyor. Misal olarak yakit ayarlari hatali yani yanlis &#;lc&#;mlerle kayit edilmisse bu kayit s&#;rekli &#;yle kaliyor. Bu silinecek ve beyin tekrar yeniden yakit ayarni &#;lc&#;p &#;grenecek. Bu &#;grenme safhasinda &#;zel birsey yapmaniza gerek yok, normal sekilde arabanizi s&#;r&#;n yeterli.

Her arabada kesin bir degisim olacak diye bir kaide yok, yukarda saydigim hatalar yani beyinde yanlis kayitlar varsa ve bunlardan kaynaklanan fazla yakmasi ve arbanin cekisinin az olmasi varsa d&#;zelecek. Sens&#;rlerin kendisinde veya baska bir mekanik hata varsa bu resetleme ile d&#;zelmez.

• Yarbay

Elantranın otomatiği ARIZA seafoodplus.infoik elantraların hepsine her t&#;rl&#; kefilim

buyuk konusmamak lazim. servis bile senin gibi garanti veremez. yoksa mahcup olursun. yukarida @selimkk aracinda otomatik viteste sorundan bahsediyor. ilgileniver, sevaba girersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı

Orijinalden alıntı: selimkk

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

bug&#;n verdim aracın bakımaher zaman yaptırığım ustaya verdim tl kar edecem diye gerek g&#;rmedim..

2/3 ay &#;nce 75 bin bakımını yaptırdım bende skoda servisinde. otomatik

4 adet ngk buji
    1-hava filtresi
    1 adet w&#;rt enjekt&#;r temizleyici
    4 adet castrol dexron 3 otomatik şanzuman yağı
    1 adet motor yağı
    1 adet silecek suyu
    1 adet yağ filtresi

Hepsine iş&#;ilik dahil lira seafoodplus.info bakımlardan sonra benzin sarfiyatı bayağı d&#;şm&#;şt&#; ama yine 1 ay i&#;inde nerdeyse 2 depo benzin seafoodplus.infoa kışın etkileri var seafoodplus.info değişenleri ve fiyatları buraya yazarsanız bilgimiz olmuş olur.Şuan sadece otomatik şanzumanda sorunum var oda viraj d&#;nmek i&#;in yavaşladıktan sonra gaza bastığım halde ara&#; 1/2 saniye bekleyip bir anda vuruntu yapıp &#;ne atılıyor.&#;ok sık yapmıyor bir ustaya sordum selonoidlerin temizlenmesi gerekir dedi.B&#;yle sorun yaşayan varmı?

İyi akşamlar Selim seafoodplus.infoşadığınız sorunu,ben daha &#;nce hi&#; yaşamadım,bir bilgim seafoodplus.info Selonoidleri temizlettiniz mi?

• Yarbay
    Arkadaşlar merhabalar buradan cevap yazayım sizlere.

Sayın ft19

Otomatik vites km'de 11 litre benzin t&#;ketiyor bu kia-mazda-hyundai dohc motorlar i&#;in standart bir seafoodplus.infoik vitesin rahatlığı ve konforu bence buna değiyorki arada &#;ok fazla litre seafoodplus.infosi d&#;z viteste arabayı ka&#;ırdım-vites ka&#;ırdım-tekledi-kalkmadı-debriyaja basmaktan gına geldi dertleride seafoodplus.info ara&#; model ve KM hıza ulaşıyorum tam dip gaz yapmadan buda otomatik performansı zayıf olasılığını kapatıseafoodplus.info bir konuda kalkışlarda performansı g&#;zel bizzat kendim deniyorum gazın tepkilerine motor &#;ok &#;abuk karşılık veriyor o yani bu ağırlığa rağmen ben performansını beğseafoodplus.infoorum ilk kalkışlarda hızlanması bir otomatiğe g&#;re &#;ok iyi bence sizde deneyip bakmalısınız ki ben d&#;z vites elantrayada bindim aralarında pek fark g&#;remedim.

Şanzuman konusuna gelince burada METEG usta var otomatik şanzumancı ve kullanıcılara yardım seafoodplus.infoi şanzumanlarının &#;ok iyi olduğunu ve sıkıntı &#;ıkmayacağını kendisi bana anlatmıştı.Benim otomatik şanzumanda sorunum yok sadece yavaşlayıp viraj d&#;nd&#;kten sonra gaza bastığımda 1/2 saniye bekliyor ve vuruntu yapıseafoodplus.info &#;ok sık yaşadığım bir olay değil ve diğer vites atımların asla vuruntu ve sıkıntı yok &#;ok iyi şanzumanıseafoodplus.infoğ usta selonoidler tıkanmıştır 1/2 tanesini temizletin dedi seafoodplus.infoşka bir ustada aks'larda sorun olabilir dedi buda mantıklı geliyor &#;&#;nk&#; diğer vitesler vuruntu yok-kalkışlarda vuruntu yok-sadece virajı d&#;nerken yavaşlıyorum ve gaza basıyorum ara&#; 1/2 saniye bekliyor biranda &#;ne atılıyor ki aks konusu daha mantıklı seafoodplus.infoınıza şanzuman sorunlu diye gelmesin aracın şanzumanı &#;ok iyi km hıza &#;ıkıyor bu ara&#; 4 seafoodplus.infoya gidersem baktıracağıseafoodplus.info tip şanzumanlar &#;ok sağlamdır biraz yakarlar ama sağlamlıkta &#;ok iyilerdir.

Yakıt konusuna gelince aracı aldığımda t&#;p yoktu bende sıcak bakmadığım i&#;in taktırmadım hemde cepte para kalmadı.&#;&#;nk&#; bakıyorum &#;oğu kullanıcı şikayet ediyor bir noktafa mutlaka lpg aracın dengesini bozuyor.3 ay i&#;inde o kadar km yapmamın sebebi ilk arabam olduğu heyecanıyla kullanıyorum zaten bakımlarını yaptırdım dahada d&#;şt&#; sarfiyat ve hava sıcakken daha az yakıyor belli ediyor seafoodplus.infoorum hala lpg'ye sıcak bakmıyorum ilerde d&#;ş&#;n&#;rsem d&#;ş&#;n&#;r&#;m.

Lastiklere gelince bir iki arkadaş farklı şeyler s&#;ylemişler kullanıyorum ama standartı acaba ikisi arasında performans ve yakıt farkı olurmu.Eğer olursa yeni lastikleri takacağım.

• Teğmen

Sayın ft19

Otomatik vites km'de 11 litre benzin t&#;ketiyor bu kia-mazda-hyundai dohc motorlar i&#;in standart bir seafoodplus.infoik vitesin rahatlığı ve konforu bence buna değiyorki arada &#;ok fazla litre seafoodplus.infosi d&#;z viteste arabayı ka&#;ırdım-vites ka&#;ırdım-tekledi-kalkmadı-debriyaja basmaktan gına geldi dertleride seafoodplus.info ara&#; model ve KM hıza ulaşıyorum tam dip gaz yapmadan buda otomatik performansı zayıf olasılığını kapatıseafoodplus.info bir konuda kalkışlarda performansı g&#;zel bizzat kendim deniyorum gazın tepkilerine motor &#;ok &#;abuk karşılık veriyor o yani bu ağırlığa rağmen ben performansını beğseafoodplus.infoorum ilk kalkışlarda hızlanması bir otomatiğe g&#;re &#;ok iyi bence sizde deneyip bakmalısınız ki ben d&#;z vites elantrayada bindim aralarında pek fark g&#;remedim.

Şanzuman konusuna gelince burada METEG usta var otomatik şanzumancı ve kullanıcılara yardım seafoodplus.infoi şanzumanlarının &#;ok iyi olduğunu ve sıkıntı &#;ıkmayacağını kendisi bana anlatmıştı.Benim otomatik şanzumanda sorunum yok sadece yavaşlayıp viraj d&#;nd&#;kten sonra gaza bastığımda 1/2 saniye bekliyor ve vuruntu yapıseafoodplus.info &#;ok sık yaşadığım bir olay değil ve diğer vites atımların asla vuruntu ve sıkıntı yok &#;ok iyi şanzumanıseafoodplus.infoğ usta selonoidler tıkanmıştır 1/2 tanesini temizletin dedi seafoodplus.infoşka bir ustada aks'larda sorun olabilir dedi buda mantıklı geliyor &#;&#;nk&#; diğer vitesler vuruntu yok-kalkışlarda vuruntu yok-sadece virajı d&#;nerken yavaşlıyorum ve gaza basıyorum ara&#; 1/2 saniye bekliyor biranda &#;ne atılıyor ki aks konusu daha mantıklı seafoodplus.infoınıza şanzuman sorunlu diye gelmesin aracın şanzumanı &#;ok iyi km hıza &#;ıkıyor bu ara&#; 4 seafoodplus.infoya gidersem baktıracağıseafoodplus.info tip şanzumanlar &#;ok sağlamdır biraz yakarlar ama sağlamlıkta &#;ok iyilerdir.

Yakıt konusuna gelince aracı aldığımda t&#;p yoktu bende sıcak bakmadığım i&#;in taktırmadım hemde cepte para kalmadı.&#;&#;nk&#; bakıyorum &#;oğu kullanıcı şikayet ediyor bir noktafa mutlaka lpg aracın dengesini bozuyor.3 ay i&#;inde o kadar km yapmamın sebebi ilk arabam olduğu heyecanıyla kullanıyorum zaten bakımlarını yaptırdım dahada d&#;şt&#; sarfiyat ve hava sıcakken daha az yakıyor belli ediyor seafoodplus.infoorum hala lpg'ye sıcak bakmıyorum ilerde d&#;ş&#;n&#;rsem d&#;ş&#;n&#;r&#;m.

Lastiklere gelince bir iki arkadaş farklı şeyler s&#;ylemişler kullanıyorum ama standartı acaba ikisi arasında performans ve yakıt farkı olurmu.Eğer olursa yeni lastikleri takacağım.

lpg arabanın dengesini bozuyor olabilir ben aracı benzinde kullandığımda daha stabil davrandığını g&#;zl&#;yorum her s&#;r&#;ş&#;mde. lpg yle ilgili sıkıntılarım hep oldu ama d&#;n biraz canımı tehlikeye attı. arabayla km yaptım motoru da devire kadar zorladım sonra yeter bu kadar deyip boşa aldım, &#;zl&#;ce kavşağında ilerlerken g&#;z&#;m devir saatine takıldı arabanın motoru stop etmiş, hızım da bu sırada. neyse panik yapmadan yine calıstırdım calıstı elantra, sıkıntı &#;ıkarmadı hi&#;. Elantra ya g&#;venim sonsuz galiba bu problem lpg kitinden kaynaklandı. &#;n&#;m&#;zdeki yazı da &#;ıkarsın s&#;kt&#;rmeyi planlıyorum lpg yi. ya da daha erken.

• Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: LilyBurkitt

Aman kardeşim dikkat et ge&#;miş seafoodplus.infoorum lpg konusunda pekde istekli değilim zaten havalar ısınınca daha az yakacağını zannediyorum.&#;&#;nk&#; yakıt g&#;stergesinden belli ediyor kendini şuan havalar soğuk olduğu i&#;in az km yapıyorum bir depo benzinle ama yazın / km'ye &#;ıkacağımı varsayıyorum bi depo seafoodplus.info'nin takılması-ayarı-d&#;zeni hep dert birde işini adam akıllı yapan olmayınca pek gerek g&#;rm&#;yorum zaten gelen zamlarla &#;okda aşırı farkedecek bir durumu yok.
  • Çavuş
    70 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar ben de Elantra GLS sahibiyim aracımdan &#;ok memnunum ancak aracın kar performansı &#;ok k&#;t&#; Bridgestone kış lastiği kullanmama rağmen d&#;z zeminde seafoodplus.infoe dahi patinaj &#;ekiyor bulunduğum ilde &#;ok engebeli olduğu i&#;in &#;ok sıkıntı yaşatıyor benim &#;ıkamadığım rampaları &#;nden &#;ekişli ara&#;ların &#;oğu rahatlıkla &#;ıkıyorlar(megane,civic , corolla vb.) sizin durumunuz nedir acaba ?
  • Yarbay

Sayın ft19

kardeş bende aynı zamanda i30 prime otomatik var, oğlum kullanıyor. onada arasıra biniyorum. tamam otomatik vites rahat ve kullanışlı oluyor, ama hızlanması yavaş olduğundan bi manuel vites gibi seri olmuyor.
    bahsettiğin sorun aks la ilgili değil gibi. akslarda boşluk vb. sorun olsa d&#;n&#;şlerde ve rampa &#;ıkarken tekerden k&#;t&#;rt&#; vb. ses gelir. anladığım kadarıyla senin ustanında dediği gibi sanki şanzımanla alakalı bir durum.
    lpg konusunda dediğim gibi iyi bir ustaya, bilindik ve uyumlu bir markayı (brc,lovato vb) taktırırsan sorun yaşayacağını d&#;ş&#;nm&#;yorum. sorun yaşayanların &#;oğunluğu montaj hatası, ayarsızlık vb. nedenlere dayanmaktadır.
    lastik konusunu sanırım tam anlamadın. bende elantranın ara&#;la verilen kitap&#;ığı var. orada yazanlara g&#;re x65x15 veya x60x15 kullanılabilir ebatlar. aralarında performans ve yakıt sarfiyatı konusunda bi fark olacağını d&#;ş&#;nm&#;yorum. ha dersenki x65x15 takayım; o zaman performans ve yakıt konusunda negatif bir fark olur. mesela bende şu anda aracımda takılı x60x15 lastikler var, aracı de aldığımdada &#;zerinde x60x15 vardı.

• Yarbay

Orijinalden alıntı: redlion_gs

Merhaba arkadaşlar ben de Elantra GLS sahibiyim aracımdan &#;ok memnunum ancak aracın kar performansı &#;ok k&#;t&#; Bridgestone kış lastiği kullanmama rağmen d&#;z zeminde seafoodplus.infoe dahi patinaj &#;ekiyor bulunduğum ilde &#;ok engebeli olduğu i&#;in &#;ok sıkıntı yaşatıyor benim &#;ıkamadığım rampaları &#;nden &#;ekişli ara&#;ların &#;oğu rahatlıkla &#;ıkıyorlar(megane,civic , corolla vb.) sizin durumunuz nedir acaba ?

sanırım sizin durumunuz kışlık lastiklerin diş yapısı/diş derinliği veya karlı zeminde kullanım şeklinizle alakalı. kalkışlarda yarım gaz, yavaş yavaş, gaza fazla y&#;klenmeden (patinaj yaptırmadan) kalkmayı deneyin. lastiklerin diş derinliği 4mm altına d&#;ş&#;nce kışlık lastikler normal lastik durumuna geliyor ve işe yaramıyor. saydığınız ara&#;ların sizin aracınızdan fiyatının fazla olması haricinde bi &#;st&#;nl&#;ğ&#; yok.

• Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: ft19

quote:

Sayın ft19

kardeş bende aynı zamanda i30 prime otomatik var, oğlum kullanıyor. onada arasıra biniyorum. tamam otomatik vites rahat ve kullanışlı oluyor, ama hızlanması yavaş olduğundan bi manuel vites gibi seri olmuyor.
    bahsettiğin sorun aks la ilgili değil gibi. akslarda boşluk vb. sorun olsa d&#;n&#;şlerde ve rampa &#;ıkarken tekerden k&#;t&#;rt&#; vb. ses gelir. anladığım kadarıyla senin ustanında dediği gibi sanki şanzımanla alakalı bir durum.
    lpg konusunda dediğim gibi iyi bir ustaya, bilindik ve uyumlu bir markayı (brc,lovato vb) taktırırsan sorun yaşayacağını d&#;ş&#;nm&#;yorum. sorun yaşayanların &#;oğunluğu montaj hatası, ayarsızlık vb. nedenlere dayanmaktadır.
    lastik konusunu sanırım tam anlamadın. bende elantranın ara&#;la verilen kitap&#;ığı var. orada yazanlara g&#;re x65x15 veya x60x15 kullanılabilir ebatlar. aralarında performans ve yakıt sarfiyatı konusunda bi fark olacağını d&#;ş&#;nm&#;yorum. ha dersenki x65x15 takayım; o zaman performans ve yakıt konusunda negatif bir fark olur. mesela bende şu anda aracımda takılı x60x15 lastikler var, aracı de aldığımdada &#;zerinde x60x15 vardı.

Aracın hızlanması bana g&#;re iyi yani ki zaten deli dana gibi biranda kalkmanın arabaya bir faydası da yok .Ben yokuşta arabayı tekletme-ka&#;ırma-habire debriyaja basma-vites atarken ayarlayamama dertlerinden muafıseafoodplus.infoik vites harika basıyorum gaza rahat rahat ne tekleme-ne ka&#;ırma-ne debriyaj seyrede seyrede yolculuk yapıseafoodplus.infoğim gibi ilk kalkışta &#;ok hantal değil motor iyi toparlıyor aracı ki zaten f&#;ze olmaya gerek yok.Şanzuman konusuna gelince şuan tehlikeli bir sorunum yok ,vites ge&#;işleri gayet rahat ve seafoodplus.info o vuruntu sorunu var oda sık sık yapmıyor ankaraya gidince ustaya g&#;sterip baktırmak lazım.Şimdi insanları da yanıltmayayım &#;&#;nk&#; b&#;y&#;k sorun olsa diğer vites ge&#;işleride sorunlu olur ama hi&#; bir sorunum seafoodplus.info aracı aldığımda şanzuman yağı kirliydi b&#;y&#;k ihtimal ustanın dediği gibi 1/2 selonoid'lerde tıkanma yaptı ben yağı değiştirdim ama yinede kontrol ettirmek lazım.Şuan sorunsuz kullanıyorum aracı o sıkıntıda şanzumandanmı yoksa y&#;r&#;yendenmi ustaya gidince bakmak lazım.&#;&#;nk&#; motorun altında motor ile karoserin bağlantısını sağlayan bir kelep&#;e vardı ortasında plastik bilezikli.O plastik bilezik eskimiş ve kırık şekilde belkide ondanda yapabilir vuruntuları.Motorla alakalı en ufak sorunum yok d&#;z yolda dip gaz olmadan km/hız yapıyorum şanzuman sorunlu olsa bunu yapamaz seafoodplus.info konusundada bakarız artık ilerleyen seafoodplus.infoımı &#;ok seviyorum birde amasit&#;rler k&#;t k&#;t vurmasa daha iyi olcakmış ama yinede yalıtım ve malzeme kalitesi seafoodplus.info sesini ara&#; ısınınca duymuyorsun &#;ok g&#;zel sadece amasit&#;rler bozuyor yalıtımı oda tok sesli olduğu i&#;in fena değil.

• Çavuş
    70 Mesaj
    Kar lastiklerim daha km. yol yapmadı seafoodplus.infoe dahi kalkış yapmıyorum 3. vites devirde dahi patinaj &#;ekiyor ben onu anlatmaya &#;alıştım &#;nceki arabam model accentti bg olan model hadi o hafif motoru b&#;y&#;k diye b&#;yle bir şey yapıyor diyordum ama bu arabada aynısını yapıyor.
  • Yüzbaşı

quote:

quote:

cekiste sorun yasayan ve fazla yakan elantralar icin kendim bizzat denedigim ECU Reset yapmanizi tavsiye ediyorum.
    Baska forumda nasil yapildigini daha detayli yazmistim.

Hocam rica etsem anlatırmısınız şu resetleme işini? &#;ok merak ettim,araca bir zararı olurmu?

Bende Elantra var motor PS, bu araba normalde ucmasi lazim demiyorum ama tatmin edici bir sekilde yol almasi lazim. Eh iste gidiyordu cekisi fena degildi, ben bunu alali 2 ay oldu demekki bunlar da b&#;yle diyordum kendi kendime.

Bir alman hyundai forumunda okudugumu bu aksam uyguladim Big%20smile faydasini agzim acik sekilde g&#;rd&#;m.

Yapilacak islem gayet basit, ak&#;n&#;n eksi kutup basini bes dakika icin cikariyorsunuz. sonra kontagi acip 20 saniye frene basacaksiniz. Bu sayede arabanin beyni (ECU) sifirlanacak, t&#;m ayarlar ve varsa hatalar silinecek. Simdi ak&#;y&#; tekrar bagliyorsunuz ve arabayi calistirip normal s&#;rmeye basliyabilirsiniz.

Merak etmeyin beyin tam sifirlanmiyor sadece &#;grendiklerini unutuyor. Misal olarak yakit ayarlari hatali yani yanlis &#;lc&#;mlerle kayit edilmisse bu kayit s&#;rekli &#;yle kaliyor. Bu silinecek ve beyin tekrar yeniden yakit ayarni &#;lc&#;p &#;grenecek. Bu &#;grenme safhasinda &#;zel birsey yapmaniza gerek yok, normal sekilde arabanizi s&#;r&#;n yeterli.

Her arabada kesin bir degisim olacak diye bir kaide yok, yukarda saydigim hatalar yani beyinde yanlis kayitlar varsa ve bunlardan kaynaklanan fazla yakmasi ve arbanin cekisinin az olmasi varsa d&#;zelecek. Sens&#;rlerin kendisinde veya baska bir mekanik hata varsa bu resetleme ile d&#;zelmez.

Dediğini yaptım sadece yol bilgisayarında biraz d&#;zelmeler oldu gibi başka bir fark g&#;remedim a&#;ıkcası.

• Teğmen

Orijinalden alıntı: ozkn_oznr

Kar lastiklerim daha km. yol yapmadı seafoodplus.infoe dahi kalkış yapmıyorum 3. vites devirde dahi patinaj &#;ekiyor ben onu anlatmaya &#;alıştım &#;nceki arabam model accentti bg olan model hadi o hafif motoru b&#;y&#;k diye b&#;yle bir şey yapıyor diyordum ama bu arabada aynısını yapıyor.

Benim &#;nceki araba Albea idi, onda 4 adet snoways vardı, onla kıyaslanamaz bile, Megana ve Connecte bindim, Connectte &#;nde iki adet kartipi vardı, İkisindende &#;ok daha iyi, Bende 4 adet alpin var, gayet memnunum. Herhalde tamamen buz ve rampa olan bir yerde mi deniyorsun? O şekilde bile olsa kalkması lazım diye d&#;ş&#;n&#;yorum. Bende sorun yok.
  • Çavuş
    70 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gunrey

quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_oznr

Benim &#;nceki araba Albea idi, onda 4 adet snoways vardı, onla kıyaslanamaz bile, Megana ve Connecte bindim, Connectte &#;nde iki adet kartipi vardı, İkisindende &#;ok daha iyi, Bende 4 adet alpin var, gayet memnunum. Herhalde tamamen buz ve rampa olan bir yerde mi deniyorsun? O şekilde bile olsa kalkması lazım diye d&#;ş&#;n&#;yorum. Bende sorun yok.

evet zemin buz &#;st&#; kar ama ne d&#;zde ne rampada patinajdan başka bir şey yapmıyor en son &#;are olarak arkadaşım kaputun &#;st&#;ne yattı &#;yle &#;ıkabildik o da kaptırarak tabi seafoodplus.infoe sanırım lastiklerden kaynaklanıyor diye d&#;ş&#;n&#;yorum komşularla konuştum hi&#; biri Bridgestone kullanmıyor bir daha lassa alıcam kış lastiklerini.

• yeni mesaja gitYeni mesaj

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir