gülden karaböcek sevmez olaydım youtube / Sevmez Olaydım - Sevmez Olaydım () - Gülden Karaböcek | funduszeue.info

Gülden Karaböcek Sevmez Olaydım Youtube

gülden karaböcek sevmez olaydım youtube

kaynağı değiştir]

• Yazılanlar Gelir Başa / Garip Kaldım[65]
  • Hayat Defteri / Dünyaya Geldim Neden
  • Derdimi Dökersem Derin Dereye / Oy Bende Yare Bende
  • Adaletin Bu Mu Dünya / Oy Beni Beni
  • Hasta Gönlüm / Gönül Dağı
  • Gözlerin Güldükçe / Unuttum Artık Seni
  • Koşma Koşma / Dünyanın En Güzeli
  • Yaralı Kalp / Anca Beraber Kanca Beraber
  • Sevdim Sevdim Ne Kazandım / Şaka Yaptım Ben Sana
  • Tövbe Ettim Sevmeye / Gözümüz Yok Ama Niye Olsun
  • İşte Gidiyorum Çeşm-İ Siyahım / Dumanlı Dumanlı Oy Bizim Eller
  • Dur Bırakma Beni / Güleceksin Ağlanacak Haline
  • Kalbindeki Sevgili / Şaka
  • Ahu Gözlüm / Artık Sorma Beni
  • Nem Kaldı / Bitmez Tükenmez Geceler
  • Şu Sazıma Bir Düzen Ver / Gitme Durnam
  • Yalancısın / Ela Gözlüm
  • Bana Gerçekleri Söyle / Dur Dinle Sevgilim
  • Kır Çiçekleri / Dokunma Keyfine Yalan Dünyanın
  • Çeşme / Ne Bilirdim Ki&#;?
  • Dilek Taşı / Sevmek Nedir Ki

Albümler[değiştir kaynağı değiştir]

Asıl adı "Saniye Gülden Göktürk" olan sanatçı, ilk ve ortaöğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra, Ankara Radyosu'ndaYaşar Aydaş'tan şan, nota ve solfej eğitimi aldı. Ankara'dan ailesi ile birlikte İstanbul'a gelerek ilk plağını yaşlarında "Pathé" adlı firma hesabına doldurdu: "Yazılanlar Gelir Başa & Garip Kaldım" 45'liği. Bu plakta Karaböcek'e ünlü sanatçı Orhan Gencebay bağlamasıyla eşlik etti. İlk iki plağını Gülden Göktürk adıyla çıkartan sanatçı, yaşadığı aile içi gerilim sebebiyle dönemin ünlü yıldızı, ablası Neşe Karaböcek'in takma soyadını yılında mahkeme kararı ile alarak resmileştirdi.

70'li yıllarda AnadoluPop Folk olarak adlandırılan türküler seslendiren Gülden Karaböcek, o dönem ayrıca "Yaralı Kalp", "Anca Beraber Kanca Beraber", "Taka Taka", "Dur Bırakma Beni" gibi aranjmanları başarıyla seslendirdi. Mary Cristy'nin yılında seslendirdiği "Non Ce N'est Pas Fini"nin Türkçe sözlü versiyonu " Dur Bırakma Beni[1]" adlı şarkıda Gülden Karaböcek'e vokaldeNilüfer ve Füsun Önal eşlik etti. Şarkının Türkçe sözleri Çiğdem Talu'ya, düzenlemesi ise Onno Tunç'a aittir. Gülden Karaböcek, o dönem Onno Tunç, Zafer Dilek, Norayr Demirci, Esin Engin, Ülkü Aker, Süheyl DenizciOrkestrası gibi başarılı müzisyenlerle birlikte çalıştı.

Gülden Karaböcek, 70'li yılların ilk yarısında Aşık Veysel, Aşık Mahzuni Şerif, Neşet Ertaş, Aşık Nesimi Çimen ve Aşık Mevlüt İhsani gibi ozanların eserlerini başarıyla seslendirmiştir. Arif Sağ, Selahattin Bölük, Yücel Paşmakçı, Bedir Çağlayan gibi Türk halk müziğininduayenleriye çalışan Gülden Karaböcek bu dönemde Aşık Veysel'den "Derdimi Dökersem Derin Dereye", Aşık Mahzuni Şerif'ten "Mehmet Emmi", "Dumanlı Dumanlı", "Nem Kaldı", "Dokunma Keyfine Yalan Dünyanın", "İşte Gidiyorum Çeşm-i Siyahım" ve "Yalancısın", Sabahattin Ali'den "Aldırma Gönül", Ali Ercan'dan "Adaletin Bu mu Dünya", Neşet Ertaş'tan "Gönül Dağı", "Küstürdün Gönlümü' ve "Sarmaşık Güllere Dolandım", Aşık Mevlüt İhsani'den "Oy Beni Beni" ve "Oy Bende Yare Bende", Selahattin Bölük'ten "Gel Bari Bari", Pir Sultan Abdal'dan "Dostum Dostum", Aşık Ali İzzet Özkan'dan "Şu Sazıma Bir Düzen Ver" gibi eserleri seslendirir.[2],[3],[4][5][6] Karaböcek'in bu dönem Şah Plak'ta yayınlanan çalışmaları Anadolu Pop-Folk olarak adlandırılmakla birlikte bazıları Progressive rock ve funky ögeler de içerir.[7][8][9]

[değiştir

Albümler

Recently Popular

En son 7 günde en çok dinleyicisi olan albümler.

1. Dostum

dinleyici

· 12 parça

Benzer sanatçılar

1. Kamuran Akkor

dinleyici

2. Neşe Karaböcek

dinleyici

3. Bergen

dinleyici

4. Esmeray

dinleyici

5. Sezen Aksu

dinleyici

6. Ferdi Tayfur

dinleyici

7. Hümeyra

dinleyici

8. Ayten Alpman

dinleyici

9. Edip Akbayram

dinleyici

10. Nilüfer

dinleyici

11. Derya Uluğ

dinleyici

12. Zeki Müren

dinleyici

Benzer sanatçıları göster

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası