behzat ç 81 bölüm anlamadım / behzat ç yi biri açıklasın amk (son bölüm spoiler) - instela

Behzat Ç 81 Bölüm Anlamadım

behzat ç 81 bölüm anlamadım

kaynağı değiştir]

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Samet Taha Topal tarafından canlandırılmış karakterdir. (Çeşitli)

Şevket ve Nesime'nin oğludur. Behzat'ın yeğenidir.

Konuk karakterler[değiştir kaynağı değiştir]

Cevdet
İlk görünüm 5. Bölüm - Kayıp Yaşamlar
Son görünüm Bölüm - Son Hesaplaşma
YaratanEmrah Serbes
CanlandıranBerke Üzrek
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Lahana Mühendisi
Ceco
Cevcev
Cinsiyet Erkek
Meslek Komiser Yardımcısı
Unvan Cinayet Büro Komiser Yardımcısı
Evlilik(ler) Aslı Sinanoğlu
Önemli ilişkileri Hayalet
Harun Sinanoğlu
Behzat Ç.
Eda Akkaya
Selim
UlusTürk

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Berke Üzrek tarafından canlandırılan karakter.

Ziraat Mühendisliği okumuştur fakat iş bulamadığı için polisliğe geçiş yapar. Polis memuru olarak ilk görev günü, Behzat'tan dayak yiyerek başlar. Çevreye karşı duyarlıdır. Harun'un kız kardeşi Aslı ile sevgilidir. İlişkilerinin ilk 3 ayında gizlice birbirleriyle görüşmüşlerdir. Harun'un bu ilişkiyi keşfetmesi ile aralarında kısa süreli tatsızlıklar yaşanmıştır. Ekip kısaca kendisine "Cevo", "Cevcev" diye hitap eder. Harun ise ona ilk başlarda "Lahana Mühendisi" diye hitap etmiştir. Ekibe en son katılan kişi olduğu halde kendini zamanla Selim'den daha çok kabul ettirmiştir. Fakat Selim gidince tekrar zayıf halka konumuna düşmüştür. Selim'le iyi anlaşmaktadır.

Harun ve Meliha'nın düğün gününe yakın zamanda Eda ve Selim ayrılır. Harun düğününe gelen Eda'nın parmağında yüzük görmeyince Cevdet'e "Eda ve Selim ayrıldı mı?" diye sorar. Harun cevap vermesi için Cevdet'i Aslı ile tehdit eder. Cevdet Eda ve Selim'in ayrıldığını Harun'a söyler. Bunun üzerine Harun düğünden kaçar ve ortalık karışır.

Kesik Parmak Cinayetleri ile ilgili kendisine bırakılan CD'deki işkence görüntüleri nedeniyle kendisinin cinayetler ile alakalı olduğunu düşünür. Korkuya kapılan Cevdet, bir müddet Akbaba ve Hayalet'in evinde kalmaya başlar ve onlarla ilişkilerini kısa sürede iyileştirir. Fakat Harun'a göre hâlâ antipatik bir duruş sergilemektedir. bölümde vurularak yaralanmış ve tüm alakayı üzerine toplamıştır.

Behzat ile Esra evlendikten sonra ise Eda ve Harun'un çıkmaya başlamıştır. Eda başta herkese söylemek istemez. Sadece Cevdet'e söylerler. Cevdet'te bunu Selim'e söyler. Harun'un Eda ile sevgili olduğunu Cevdet'ten öğrenir. Cevdet'e "umurumda değil unuttum ben Eda'yı" dese de bu olaya çok öfkelenir. Memduh Başgan'dan Harun'a zarar vermesini ister. Memduh da Selim'in istediğini yapar ve Selim, Memduh Başgan'ın adamlarıyla beraber Harun'u dövmüştür. Selim, Harun'u dövdüğünü Cevdet ile konuşurken ağzından kaçırır. Cevdet de bunu Harun'a söyler. Harun, Selim tarafından pusuya düşürülüp dayak yemeden önce Eda ile sevgili olduğunu Hayalet ve Akbaba'ya anlatır. Harun bunu ilk önce Cevdet'e söylediği için Hayalet ve Akbaba Harun'a tavır yapar

Cevdet, Behzat'ın isteği üzerine geçmişteki katili araştırmaya başlar. Daha sonra Cevdet'e Aziz Başkomiser de yardım etmeye başlamıştır. Cevdet araştırma yaparak şüphelileri iki kişiye indirmiştir. Bu şüpheliler Akbaba ve Nazlı'dır. Günümüzdeki kesik parmak cinayetlerinin katili Suna, yakalanacağını anlayınca intihar eder. Suna intihar etmeden önce Cevdet, Hayalet'e geçmişteki cinayetlerin şüphelilerinin Akbaba ve Nazlı olduğunu söyler. Sonrasında Akbaba, Cevdet ve Aziz Başkomiser tarafından bütün şüpheleri üstüne çeker fakat katilin aslında Nazlı olduğunu itiraf eder.

Cevdet, Behzat'ın Esra ile evlenmesinden sonra Aslı'ya evlenme teklifi etmiştir. Cevdet'in anne ve babası Aslı'yı istemek için Ankara'ya gelmişlerdir. Sonrasında Harun ve Eda aynı evde yaşamaya başlamış ve komşu olmuşlardır. bölümde Aslı'nın eski erkek arkadaşı Umut'u başından vurarak öldürmüş ve psikolojisi bozulmuştur. Daha sonrasında Umut'un, aslında kendini öldürtmek için bu olayları tasarladığı açığa çıkar. Bozulan psikolojisinin etkisiyle saçlarını makineyle üçe vurdurmuştur.

Tahsin Yılmaz[değiştir

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir