ara dönemde kyk yurt başvurusu yapılır mı / KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Ara Dönemde Kyk Yurt Başvurusu Yapılır Mı

ara dönemde kyk yurt başvurusu yapılır mı

Ara Sınıf Öğrencileri de Yurt Başvurusu Yapabiliyor mu?

öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim görmekte olan öğrencilerin yurt başvuruları Ağustos’ta başlıyor.

KYK Yurt başvurusu yapmak için tıklayınız

Yüz binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yeni öğrencilerini karşılamak için hazırlıklarını tamamladı.

öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim görmekte olan öğrencilerin yurt başvuruları Ağustos’ta başlıyor.

Üniversiteli gençlerin barınmak için öncelikli tercihi olan KYK yurtlarına başvurular Ağustos saat ’a kadar e-devlet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden gerçekleştirilebilecek.

Başvuruya ilişkin ayrıntılı bilgi funduszeue.info adresinde bulunan “Başvuru Kılavuzu”ndan alınabilecek.

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine e-devlet üzerinden güncelleyebilecek.

Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Başvuru sonuçları funduszeue.info kurumsal internet adresinden duyurulacak.

Ara sınıf öğrencileri de yurt başvurusu yapabiliyor

KYK bünyesindeki yurtlarda kalmak için ara sınıf öğrencileri de başvurabilecek. Haziran tarihinden önce herhangi bir yükseköğrenim programına kayıt yaptıran öğrenciler de (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora) ara sınıf olarak Ağustos tarihleri arasında yurt başvuru işlemlerini yapabilecek.

Öğrenim bilgileri mutlaka e-devlet üzerinden kontrol edilmeli

Yurt başvuruları e-devlet’te yer alan öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin e-devlet’teki bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması önem taşıyor. Öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-devlet’e girerek okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşmeleri gerekiyor. Bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak.

Yurt başvuruları e- devlet üzerinden alınacak

Başvurular e-devlet üzerinden alınacağı için e-devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor.

Özel ve öncelikli durumu olduğunu beyan eden öğrenciler, yurt barınma hakkı kazandıktan sonra ilgili belgeyi yurt müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. İlgili belgenin ibraz edilmemesi durumunda öğrencinin yurt hakkı geçersiz sayılacak.

Yurt başvuru işlemini daha sonra yapacak olan başvuru türleri

öğretim dönemi için Haziran tarihinden sonra bir yükseköğrenim programına kayıt yaptıran/yaptıracak yatay/dikey geçiş öğrencileri, ek kontenjanla yerleşecek öğrenciler, özel yetenek sınavı ile yerleşecek öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile ülkemize kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrencilerin yurt başvuruları ileriki bir tarihte alınacak. Başvuru ile ilgili tüm bilgilere funduszeue.info adresinden ulaşılabilecek.

Burs/kredi başvuru tarihleri önümüzdeki haftalarda açıklanacak

Burs ve kredi başvuruları ise yurt başvuru ve kayıt işlemlerinin sonlanmasının ardından ilerleyen tarihlerde kamuoyuna duyurulacak.

• Facebook
  • Google

Üniversite öğrencileri tarafından merak edilen konulardan biri olan &#;KYK yurt başvurusu her zaman yapılabilir mi?&#; sorusunu detaylı olarak araştırdık.

Bildiğiniz gibi KYK yurt başvuruları her yıl ağustos ayında yapılmakta. Yedek listede bulunan öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumunun internet sitesini takip ederek sırayı takip edebilmekte. Yıl içinde 40&#;ın üzerinde yedek liste açıklanıyor. Bir şekilde yurttan ayrılan öğrencinin yerine yedek listedeki öğrenciler yerleştiriliyor.

KYK yurt başvurularını kaçıran öğrenciler KYK yurtlarında barınma konusunda sonraki başvuru dönemini beklemek zorunda ancak bunun bir istisnası var. Yıl içinde kalmak istediğiniz şehirde bulunan KYK kız & erkek yurdunda boş yer olması durumunda e-Devlet üzerinden yurda başvuru yapabilirsiniz.

Bu durumda normal dönem KYK yurt başvurularını beklemeden KYK yurduna yerleşebilirsiniz.

Dönem ortasında KYK yurt başvurusu yapılabilir mi?

Sene ortası, dönem ortası veya yarıyılda özetle her zaman kalmak istediğiniz yurtta boş yatak olması durumunda KYK yurt başvurusu yapabilirsiniz.

YouTube video

Başvurular hakkında merak ettiklerinizi KYK İletişim Merkezine ( 19 61) no&#;lu telefon üzerinden sorabilirsiniz.

Dönem ortasında KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

funduszeue.info adresinden &#;Yurt Yedeği Biten İl ve İlçeler&#;e başvuru yapabilirsiniz. 

İçindekiler

KYK ek tercih yurt başvuru tarihleri! Ek tercihle yerleşenler için KYK yurt başvuruları ne zaman?

Ek tercih KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor? KYK ek tercih yurt başvuru tarihleri gündemde merak edilen konulardan birisi oluyor. Üniversite ek tercih sonuçlarının duyurulmuş ve öğrenciler yerleşme hakkı kazanmıştı. Yeni kayıt yaptıracak öğrenciler KYK yurtlarından faydalanıp faydalanamadığını merak ediyor. Peki; ek tercih KYK yurt başvuruları ne zaman?

EK TERCİH KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK yurtlarına geçtiğimiz günlerde yedek alımları yapılmıştı. YKS ek tercih ile yerleşenlerin de başvuru süreçleri bekleniyor. Geçen yıl ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından eylül ayında ek yerleştirme yapılmıştı.

Konuyla ilgili GSB’den henüz bir açıklama gelmiş değil.

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-Devlet Kapısı üzerinden yapılmaktadır.

KYK YURT BAŞVURU ŞARTLARI!

a) Örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olması.

b) Öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumu veya programının, ailesinin ikamet ettiği il veya ilçe sınırları dışında bulunması.

ç) Yurt dışında bulunan yurtlarda barınan öğrencilerin öğrenim gördükleri ülke kanunlarına göre taksirli suçlar hariç herhangi bir suçtan dolayı hakkında altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezası ile kesinleşmiş mahkumiyeti bulunmaması.

d) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yükseköğrenim öğrencilerine hizmet veren yurtlarından çıkarma cezası veya yükseköğretim kurumlarından altı aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış olması.

e) Uluslararası öğrencinin, öğrenci belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından almış olduğu ikamet izni belgesi ile pasaportunun onaylı suretini ibraz etmiş olması.

f) Zorunlu staj hariç brüt asgari ücret tutarının bir buçuk katı üzerinde ücretli bir işte çalışmaması.

g) Kamu personeli olmaması.

ğ) Toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığının olmadığına ve bulaşıcı hastalığının bulunmadığına dair beyanda bulunması.

h) Yurt başvurusu yaptığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olması.

KYK YURT BAŞVURUSU Başladı! (TAM TARİHLERİ) GSB KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır, Hangi Belgeler Gerekli? İşte Adım Adım e-Devlet İle GSB Yurt Başvurusu Rehberi!

KYK yurt başvurusu süreci başladı. YKS yerleştirme işlemlerinin ardından üniversite kayıt dönemi 26 Ağustos'ta sona erecek. Fakat Gençlik ve Spor Bakanlığı üniversite kayıt tarihlerinin bile bitmesini beklemeden KYK yurt başvurusu işlemlerinin başladığını açıkladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK yurtlarının önemine dikkat çekerek pandemide ve doğal afetlerde ne kadar gerekli olduğunu vurguladı.

KYK YURT BAŞVURUSU Başladı! (TAM TARİHLERİ) GSB KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır, Hangi Belgeler Gerekli? İşte Adım Adım e-Devlet İle GSB Yurt Başvurusu Rehberi!

Ve ardından KYK yurt başvurusu sisteminin açıldığını öğrencilerle paylaştı. Peki GSB KYK yurt başvurusu nasıl ve nereye yapılır? İşte adım adım e- Devlet TC. no ile KYK yurt başvurusu yapma rehberi!

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'ne ait KYK yurtları için başvuru tarihleri bugün resmen belli oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB KYK yurt başvurusu işlemlerinin 24 Ağustos tarihi itibariyle başladığını canlı yayınla öğrencilere duyurdu.

KYK yurt ve burs işlemleri T.C. no ile e-Devlet kapısından yapılacak. Başvuru esnasında öğrencilerin mali durumu, sosyal ve eğitim hallerine ait tüm detaylar talep edilecek. 

YILLARA GÖRE KYK BURS ÜCRETLERİ

- 45

- 65

- 90

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

KYK YURT BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

• Öğrencinin, örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olması,
  • Öğrenci ailesinin Kurum yurdunun bulunduğu şehrin belediye sınırları dışında ikamet etmesi (Sağlık Kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engeli olduğu tespit edilen öğrenciler, lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı yetiştirme yurtlarında tamamlayan ve/veya Devlet koruması altında olan öğrenciler, anne ve babası vefat etmiş olan öğrenciler hariç)
  • Öğrencinin, taksirli suçlar hariç, herhangi bir suçtan dolayı hakkında 6 ay ve daha fazla hapis cezası ile kesinleşmiş mahkûmiyeti bulunmaması,(Cezası tecil edilenler hariç)
  • Cezası tecil edilmiş olsa bile, 12/4/ tarihli ve sayılı Terörle Mücadele Kanunu ile 26/9/ tarihli ve sayılı Türk Ceza Kanununun İkinci Kitap Üçüncü Kısmının Beşinci Bölümü ile Dördüncü Kısımda düzenlenen suçlardan hüküm altına alınmamış olması ve bu suçlardan haklarında açılan derdest kamu davası bulunmaması,

• Öğrencinin, Kurum veya diğer resmi kuruluşların yurtlarından "Süresiz çıkarma cezası" veya öğretim kurumlarından 6 aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış olması,
  • Uluslararası öğrencilerin öğrenci belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından alacakları Türkiye Cumhuriyeti ikamet izni belgesi ile pasaportunun tasdikli fotokopisini vermesi,
  • Zorunlu staj hariç asgari ücretin üzerinde ücretle bir işte çalışmaması,
  • Öğrencinin, toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığı veya bulaşıcı hastalığı olmaması gerekmektedir.

KYK YURT BAŞVURUSU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası