50 indirimli üniversite fiyatları / En İyi Özel Üniversite Fiyatları Dönemi

50 Indirimli Üniversite Fiyatları

50 indirimli üniversite fiyatları

Özel Üniversitelerin Fiyatına Bakın!

• Üniversite adayları 18 Temmuz'da sınav sonuçlarını öğrendikten sonra, Temmuz tarihleri arasında tercih yapabilecekler. Öğrencilerin istedikleri bölümü okumak için devletin yanı sıra vakıf üniversiteleri seçeneği de var. Fakat bu yıl vakıf üniversitelerinin fiyatı yüzde 20 arttı.

Üniversite adayları 18 Temmuz'da sınav sonuçlarını öğrendikten sonra, Temmuz tarihleri arasında tercih yapabilecekler. Öğrencilerin istedikleri bölümü okumak için devletin yanı sıra vakıf üniversiteleri seçeneği de var. Fakat bu yıl vakıf üniversitelerinin fiyatı yüzde 20 arttı.

• Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) ön bilgilendirme için yayımladığı ' Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda, vakıf üniversitelerinin eğitim yılı program ücretleri de yer aldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) ön bilgilendirme için yayımladığı ' Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda, vakıf üniversitelerinin eğitim yılı program ücretleri de yer aldı.

• HUKUK İÇİN 55 BİN TL Bu yıl bir vakıf üniversitesinde hukuk eğitimi yıllık ortalama 55 bin TL. Dolayısıyla dört yıllık hukuk eğitiminin maliyeti bugünkü fiyatlarla bin TL'yi buluyor. Bu programda en yüksek ücret 96 bin , en düşük ise 35 bin TL. Genel olarak ücretler 40 ile 60 bin TL arasında değişiyor. Bu alanı isteyen adayların Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) eşit ağırlık puan türünde ilk bine girmesi bekleniyor.

HUKUK İÇİN 55 BİN TL Bu yıl bir vakıf üniversitesinde hukuk eğitimi yıllık ortalama 55 bin TL. Dolayısıyla dört yıllık hukuk eğitiminin maliyeti bugünkü fiyatlarla bin TL'yi buluyor. Bu programda en yüksek ücret 96 bin , en düşük ise 35 bin TL. Genel olarak ücretler 40 ile 60 bin TL arasında değişiyor. Bu alanı isteyen adayların Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) eşit ağırlık puan türünde ilk bine girmesi bekleniyor.

• MÜHENDİSLİKTE 50 BİN TL'Yİ BULDU Vakıf üniversitelerinde mühendislik ile mimarlık eğitiminin yıllık ortalama ücreti 50 bin TL. Dört yıllık lisans eğitimiyle toplam ücret bin TL'yi buluyor. En yüksek ücret ise, 96 bin TL. Bu rakam 25 bin TL'ye kadar geriliyor. Mühendislik yazacak öğrencinin başarı sırasının en az bin; mimarlıktaysa bin olması gerekiyor. Bu alanlar sayısal puanla öğrenci alıyor.

MÜHENDİSLİKTE 50 BİN TL'Yİ BULDU Vakıf üniversitelerinde mühendislik ile mimarlık eğitiminin yıllık ortalama ücreti 50 bin TL. Dört yıllık lisans eğitimiyle toplam ücret bin TL'yi buluyor. En yüksek ücret ise, 96 bin TL. Bu rakam 25 bin TL'ye kadar geriliyor. Mühendislik yazacak öğrencinin başarı sırasının en az bin; mimarlıktaysa bin olması gerekiyor. Bu alanlar sayısal puanla öğrenci alıyor.

• PSİKOLOJİ 45 BİN YKS'de eşit ağırlık puan türünde gözde alanlar arasında yer alan psikolojinin ortalama ücreti 45 bin TL. UCretler, 30 bin ile 60 bin TL arasında değişiyor. İletişim ve işletme gibi diğer lisanslarda da durum benzerlik gösteriyor. Öğretmenlik programlarındaysa ücretler 30 ile 45 bin TL arasında; ortalama 40 bin TL'yi buluyor.

PSİKOLOJİ 45 BİN YKS'de eşit ağırlık puan türünde gözde alanlar arasında yer alan psikolojinin ortalama ücreti 45 bin TL. UCretler, 30 bin ile 60 bin TL arasında değişiyor. İletişim ve işletme gibi diğer lisanslarda da durum benzerlik gösteriyor. Öğretmenlik programlarındaysa ücretler 30 ile 45 bin TL arasında; ortalama 40 bin TL'yi buluyor.

• TIP İÇİN BİN TL GÖZDEN ÇIKARILACAK eğitim yılında vakıf üniversitelerinde tip ile diş hekimliği programlarının bir yıllık ortalama ücreti 80 bin TL. Tip programlarının altı yıl sürdüğü ve yıllık artışlar dikkate alındığında yaklaşık bin TL'nin gözden çıkarılması gerekiyor. Tıpta en yüksek ücret yıllık bin, en düşük ise 55 bin TL civarında. Ücretler çoğu kurumda 60 ile 80 bin TL arasında değişiyor.

TIP İÇİN BİN TL GÖZDEN ÇIKARILACAK eğitim yılında vakıf üniversitelerinde tip ile diş hekimliği programlarının bir yıllık ortalama ücreti 80 bin TL. Tip programlarının altı yıl sürdüğü ve yıllık artışlar dikkate alındığında yaklaşık bin TL'nin gözden çıkarılması gerekiyor. Tıpta en yüksek ücret yıllık bin, en düşük ise 55 bin TL civarında. Ücretler çoğu kurumda 60 ile 80 bin TL arasında değişiyor.

• Diş hekimliğinde ise en pahalı program 90 bin TL'yi buluyor. Tıp programı tercihi için YKS'de sayısal puan türünde ilk 50 binde yer alma şartı aranıyor. İşte İstanbul'da bulunan vakıf üniversitelerinden bazılarının fiyatları şöyle.

Diş hekimliğinde ise en pahalı program 90 bin TL'yi buluyor. Tıp programı tercihi için YKS'de sayısal puan türünde ilk 50 binde yer alma şartı aranıyor. İşte İstanbul'da bulunan vakıf üniversitelerinden bazılarının fiyatları şöyle.

• SABANCI ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Sabancı Üniversitesi'nde akademik yılı için belirlenen yıllık öğrenim ücreti , KDV dahil yıllık TL'dir. Bölüm fiyatları ayrı ayrı kılavuzda belirtilmemiştir.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Sabancı Üniversitesi'nde akademik yılı için belirlenen yıllık öğrenim ücreti , KDV dahil yıllık TL'dir. Bölüm fiyatları ayrı ayrı kılavuzda belirtilmemiştir.

• BİLGİ ÜNİVERSİTESİ YILI FİYATLARI İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde eğitim ücrete tabidir ve akademik yılı için belirlenen hazırlık sınıfı ücreti 56, TL'dir. Hazırlık dışındaki sınıflarda öğrenim ücreti, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi&#;nin Psikoloji Programı hariç diğer tüm programları, İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi&#;nin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Programları için ,56 TL; Hukuk Fakültesi, Mimarlık Fakültesi&#;nin Mimarlık Programı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi&#;nin Psikoloji Programı için ,96 TL; Sağlık Bilimleri Fakültesi için ,56 TL; Sivil Havacılık Yüksekokulu, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Programları için ,41 TL; Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları için ,48 TL&#;dir. Öğrenim ücretlerine %8 KDV dahil değildir.

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ YILI FİYATLARI İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde eğitim ücrete tabidir ve akademik yılı için belirlenen hazırlık sınıfı ücreti 56, TL'dir. Hazırlık dışındaki sınıflarda öğrenim ücreti, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi&#;nin Psikoloji Programı hariç diğer tüm programları, İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi&#;nin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Programları için ,56 TL; Hukuk Fakültesi, Mimarlık Fakültesi&#;nin Mimarlık Programı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi&#;nin Psikoloji Programı için ,96 TL; Sağlık Bilimleri Fakültesi için ,56 TL; Sivil Havacılık Yüksekokulu, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Programları için ,41 TL; Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları için ,48 TL&#;dir. Öğrenim ücretlerine %8 KDV dahil değildir.

• İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI İstanbul Kültür Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretlidir ve yıllık alınır. akademik yılında ücret, Mühendislik Fakültesi için ,00 TL, Mimarlık Fakültesi ve Hukuk Fakültesi için ,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi için ,00 TL&#;dir. İngilizce Hazırlık Sınıflarının ücreti, isteğe bağlı olanlar dâhil, bütün bölümler ve programlar için ,00 TL&#;dir. Adalet Meslek Yüksekokulu ,00 TL' dir. Meslek Yüksekokulu (ikinci öğretim dâhil) ,00 TL&#;dir. Ücretlere % 8 KDV dâhildir.

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI İstanbul Kültür Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretlidir ve yıllık alınır. akademik yılında ücret, Mühendislik Fakültesi için ,00 TL, Mimarlık Fakültesi ve Hukuk Fakültesi için ,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi için ,00 TL&#;dir. İngilizce Hazırlık Sınıflarının ücreti, isteğe bağlı olanlar dâhil, bütün bölümler ve programlar için ,00 TL&#;dir. Adalet Meslek Yüksekokulu ,00 TL' dir. Meslek Yüksekokulu (ikinci öğretim dâhil) ,00 TL&#;dir. Ücretlere % 8 KDV dâhildir.

• YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Yeditepe Üniversitesinde eğitim ücretlidir. akademik yılı güz ve bahar yarıyılları toplam ücretleri: Diş Hekimliği Fakültesi 85 ,00 TL, Tıp Fakültesi 78 ,00 TL, Eczacılık Fakültesi 65 ,00 TL, Hukuk Fakültesi 60 ,00, Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesinin Mimarlık Programı 52 ,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı programları ile Ticari Bilimler Fakültesi 45 ,00 TL, Güzel Sanatlar Fakültesi 40 ,00 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Eğitim Fakültesi 35 ,00 TL, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 28 ,00 TL, Meslek Yüksekokulu programları 25 ,00 TL, Yabancı Dil Hazırlık Programları dönem ücreti 22 TL?dir. Bu ücretlere KDV dahil değildir.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Yeditepe Üniversitesinde eğitim ücretlidir. akademik yılı güz ve bahar yarıyılları toplam ücretleri: Diş Hekimliği Fakültesi 85 ,00 TL, Tıp Fakültesi 78 ,00 TL, Eczacılık Fakültesi 65 ,00 TL, Hukuk Fakültesi 60 ,00, Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesinin Mimarlık Programı 52 ,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı programları ile Ticari Bilimler Fakültesi 45 ,00 TL, Güzel Sanatlar Fakültesi 40 ,00 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Eğitim Fakültesi 35 ,00 TL, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 28 ,00 TL, Meslek Yüksekokulu programları 25 ,00 TL, Yabancı Dil Hazırlık Programları dönem ücreti 22 TL?dir. Bu ücretlere KDV dahil değildir.

• BEYKENT ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Beykent Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretli olup; eğitim-öğretim yılında yıllık ücret; Hukuk Fakültesi&#;nde TL, Psikoloji Bölümü&#;nde TL, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi&#;nde TL, diğer tüm lisans programları ve yabancı dil hazırlık programında TL, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Perfüzyon Teknikleri, Radyoterapi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri&#;nin, 1. ve 2. Öğretim ön lisans programlarında TL ve diğer ön lisans programlarında TL&#;dir. Tüm ücretlere %8 KDV dahildir.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Beykent Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretli olup; eğitim-öğretim yılında yıllık ücret; Hukuk Fakültesi&#;nde TL, Psikoloji Bölümü&#;nde TL, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi&#;nde TL, diğer tüm lisans programları ve yabancı dil hazırlık programında TL, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Perfüzyon Teknikleri, Radyoterapi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri&#;nin, 1. ve 2. Öğretim ön lisans programlarında TL ve diğer ön lisans programlarında TL&#;dir. Tüm ücretlere %8 KDV dahildir.

• ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi&#;nde eğitim ücretlidir. eğitim ve öğretim yılında öğretim ücreti Tıp Fakültesi&#;nde (Hazırlık sınıfı dahil) (yüzyirmibin) TL, Mühendislik Fakültesi&#;nde Tıp Mühendisliği Programı (Hazırlık sınıfı dahil) (Ellisekizbinseksen) TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi&#;nde; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı (Otuzdokuzbinaltıyüz) TL, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Programlarında (Kırkbinikiyüz) TL, Beslenme ve Diyetetik Programı (elliikibinikiyüz) TL&#;dir. Fen Edebiyat Fakültesi&#;nde; Moleküler Biyoloji ve Genetik Programı (Hazırlık sınıfı dahil) (elliikibinikiyüz) TL, Psikoloji Programı (elliikibinikiyüz) TL, Sosyoloji Programı (Otuzsekizbindörtyüz) TL, Eczacılık Fakültesi (Hazırlık sınıfı dahil) (yetmişbin) TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu birinci ve ikinci öğretim dahil tüm programlar (Otuzüçbinsekizyüz) TL&#;dir. Bu ücretlere %8 KDV dahild

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi&#;nde eğitim ücretlidir. eğitim ve öğretim yılında öğretim ücreti Tıp Fakültesi&#;nde (Hazırlık sınıfı dahil) (yüzyirmibin) TL, Mühendislik Fakültesi&#;nde Tıp Mühendisliği Programı (Hazırlık sınıfı dahil) (Ellisekizbinseksen) TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi&#;nde; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı (Otuzdokuzbinaltıyüz) TL, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Programlarında (Kırkbinikiyüz) TL, Beslenme ve Diyetetik Programı (elliikibinikiyüz) TL&#;dir. Fen Edebiyat Fakültesi&#;nde; Moleküler Biyoloji ve Genetik Programı (Hazırlık sınıfı dahil) (elliikibinikiyüz) TL, Psikoloji Programı (elliikibinikiyüz) TL, Sosyoloji Programı (Otuzsekizbindörtyüz) TL, Eczacılık Fakültesi (Hazırlık sınıfı dahil) (yetmişbin) TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu birinci ve ikinci öğretim dahil tüm programlar (Otuzüçbinsekizyüz) TL&#;dir. Bu ücretlere %8 KDV dahild

• FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Fenerbahçe Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücretleri; Spor Bilimleri Fakültesi tüm programları için TL, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi tüm programları için TL., İletişim Fakültesi tüm programları için TL., Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi tüm programları için TL. ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Programı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı için TL., Hemşirelik Programı için TL. dir. Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti TL.&#;dir. İsteğe bağlı hazırlık programı okumak isteyen öğrenciler bu ücreti ödemek zorundadır. Bu ücretlere % 8 KDV dahil değildir.

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Fenerbahçe Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücretleri; Spor Bilimleri Fakültesi tüm programları için TL, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi tüm programları için TL., İletişim Fakültesi tüm programları için TL., Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi tüm programları için TL. ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Programı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı için TL., Hemşirelik Programı için TL. dir. Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti TL.&#;dir. İsteğe bağlı hazırlık programı okumak isteyen öğrenciler bu ücreti ödemek zorundadır. Bu ücretlere % 8 KDV dahil değildir.

• HALİÇ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Haliç Üniversitesi'nde eğitim-öğretim ücretlidir. eğitim-öğretim yılı ücretleri, Zorunlu Hazırlık Sınıfı TL, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı TL, Tıp Fakültesi TL, Fen Edebiyat Fakültesi; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Moleküler Biyoloji ve Genetik, Psikoloji TL; Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı TL, İşletme Fakültesi tüm programları TL, Mühendislik Fakültesi tüm programları TL, Mimarlık Fakültesi tüm programları TL, Hemşirelik Yüksekokulu TL, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu; Ebelik TL, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon TL, Güzel Sanatlar Fakültesi tüm programları TL, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tüm programları TL, Meslek Yüksekokulu tüm programları TL&#;dir. KDV eğitim-öğretim ücretine dâhildir. A

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Haliç Üniversitesi'nde eğitim-öğretim ücretlidir. eğitim-öğretim yılı ücretleri, Zorunlu Hazırlık Sınıfı TL, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı TL, Tıp Fakültesi TL, Fen Edebiyat Fakültesi; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Moleküler Biyoloji ve Genetik, Psikoloji TL; Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı TL, İşletme Fakültesi tüm programları TL, Mühendislik Fakültesi tüm programları TL, Mimarlık Fakültesi tüm programları TL, Hemşirelik Yüksekokulu TL, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu; Ebelik TL, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon TL, Güzel Sanatlar Fakültesi tüm programları TL, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tüm programları TL, Meslek Yüksekokulu tüm programları TL&#;dir. KDV eğitim-öğretim ücretine dâhildir. A

• IŞIK ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Işık Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretlidir. eğitim-öğretim yılı için belirlenmiş olan yıllık eğitim-öğretim ücretleri; Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi TL, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi TL, Meslek Yüksekokulları TL'dir. Ücretlere KDV dahildir.

IŞIK ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Işık Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretlidir. eğitim-öğretim yılı için belirlenmiş olan yıllık eğitim-öğretim ücretleri; Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi TL, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi TL, Meslek Yüksekokulları TL'dir. Ücretlere KDV dahildir.

• KOÇ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Koç Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücreti Tıp Fakültesi dışındaki programlar için KDV dâhil TL&#;dir; Tıp Fakültesi için KDV dâhil TL&#;dir, Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti tüm bölümler için KDV dâhil TL&#;dir.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Koç Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücreti Tıp Fakültesi dışındaki programlar için KDV dâhil TL&#;dir; Tıp Fakültesi için KDV dâhil TL&#;dir, Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti tüm bölümler için KDV dâhil TL&#;dir.

• MALTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Maltepe Üniversitesinde eğitim-öğretim ücrete tabidir. İngilizce Hazırlık Sınıfı TL&#;dir. Eğitim Fakültesinin; Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Özel Eğitim Öğretmenliği programı TL, İlköğretim Matematik Öğretmenliği TL, İngilizce Öğretmenliği TL&#;dir. Güzel Sanatlar Fakültesinin Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı TL, Çizgi Film ve Animasyon, Grafik Tasarımı, Sahne Sanatları programları TL&#;dir. Hukuk Fakültesi TL, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinin tüm programları TL, İletişim Fakültesinin Gazetecilik programı TL, diğer tüm programları ise TL&#;dir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin; Felsefe ile Sosyal Hizmet programları TL, Sosyoloji (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Psikoloji (Türkçe ve İngilizce) TL,

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Maltepe Üniversitesinde eğitim-öğretim ücrete tabidir. İngilizce Hazırlık Sınıfı TL&#;dir. Eğitim Fakültesinin; Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Özel Eğitim Öğretmenliği programı TL, İlköğretim Matematik Öğretmenliği TL, İngilizce Öğretmenliği TL&#;dir. Güzel Sanatlar Fakültesinin Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı TL, Çizgi Film ve Animasyon, Grafik Tasarımı, Sahne Sanatları programları TL&#;dir. Hukuk Fakültesi TL, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinin tüm programları TL, İletişim Fakültesinin Gazetecilik programı TL, diğer tüm programları ise TL&#;dir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin; Felsefe ile Sosyal Hizmet programları TL, Sosyoloji (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Psikoloji (Türkçe ve İngilizce) TL,

• MALTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin; Gemi ve Yat Tasarımı programı TL, İç Mimarlık programı TL, Mimarlık (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin tüm programları TL, Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce) TL, Hemşirelik Yüksekokulu TL, Konservatuar TL&#;dir. Meslek Yüksekokulunun; Adalet, Anestezi, Bankacılık ve Sigortacılık, İlk ve Acil Yardım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Uçak Teknolojisi programları TL, Bilgisayar Programcılığı TL, Çocuk Gelişimi TL, Halkla İlişkiler ve Tanıtım TL, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı ise TL&#;dir. Bu ücretlere KDV dâhildir.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin; Gemi ve Yat Tasarımı programı TL, İç Mimarlık programı TL, Mimarlık (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin tüm programları TL, Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce) TL, Hemşirelik Yüksekokulu TL, Konservatuar TL&#;dir. Meslek Yüksekokulunun; Adalet, Anestezi, Bankacılık ve Sigortacılık, İlk ve Acil Yardım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Uçak Teknolojisi programları TL, Bilgisayar Programcılığı TL, Çocuk Gelişimi TL, Halkla İlişkiler ve Tanıtım TL, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı ise TL&#;dir. Bu ücretlere KDV dâhildir.

• ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Altınbaş Üniversitesinde eğitim-öğretim yılında öğrenim ücretleri; Hukuk Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi TL, İşletme Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi&#;ne bağlı lisans programları TL, Tıp Fakültesi TL, Diş Hekimliği Fakültesi TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulu önlisans programları (İkinci öğretimler hariç) için TL, İkinci öğretim önlisans programları TL.&#;dir. Bu ücretlere %8 KDV dahildir.

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Altınbaş Üniversitesinde eğitim-öğretim yılında öğrenim ücretleri; Hukuk Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi TL, İşletme Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi&#;ne bağlı lisans programları TL, Tıp Fakültesi TL, Diş Hekimliği Fakültesi TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulu önlisans programları (İkinci öğretimler hariç) için TL, İkinci öğretim önlisans programları TL.&#;dir. Bu ücretlere %8 KDV dahildir.

• Özel Üniversite Fiyatları Özel Üniversite Ücretleri Ne Kadar? Vakıf Üniversiteleri Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Özel üniversite fiyatları YKS tercihi yapacak olan adaylar tarafından merak edildi. YKS tercih kılavuzunun yayımlanmasının akabinde tercih maratonu başladı. Devlet üniversitelerinden ziyade özel üniversiteleri tercih etmek isteyen adaylar "Özel üniversite fiyatları ne kadar? Vakıf üniversiteleri fiyatları ne kadar oldu?" araştırmalarına hız verdi. Türkiye'nin her yerinde, eğitim veren özel üniversiteler bulunuyor. Üniversitelerin fiyatlarında geçen seneye göre yüzde 'e varan zamlar ise cep yakacak nitelikte. Zaten yüksek olan özel üniversite fiyatlarının gelen zamla birlikte rekor artışı öğrenci ve velileri zorlayacak gibi duruyor. Peki eğitim döneminin vakıf üniversiteleri ücretleri ne kadar? İşte özel üniversite bölümlerinin ücretleri

ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE EN PAHALI BÖLÜM: TIP FAKÜLTESİ!

eğitim dönemi için bölüm fiyatlarını belirlemeye başlayan Vakıf üniversiteleri tercih döneminde yakından takip ediliyor. Özel üniversite okumak isteyen öğrenciler ise bu sene fiyatların ne kadar olduğunu araştırıyor. Yüksek enflasyon ekonomiyi derinden etkilerken üniversite bölümleri de bu pahalılıktan nasibini aldı. Vakıf üniversitelerinde bu sene rekor artışlar yaşandı. Hızla yükselen fiyatlar özel üniversiteyi tercih etmek isteyen adayların gözünü korkutmuş durumda. Geçtiğimiz yıl bin kontenjana bin adayın yerleştiği vakıf üniversiteleri teker teker yıllık ücretlerini açıklamaya başladı. Eğitim yılı genel ücretlerinde tıp fakülteleri önceki yıllarda olduğu gibi yine üniversitelerin en pahalı bölümleri olarak öne çıktı. Tıp okumak şu ana kadar açıklanan rakamlara göre senelik bin ile bin TL arasında değişiyor. Yüzde 50 burs veren üniversitelerde 60 bin TL’ye inebiliyor. Geçtiğimiz yıl tıp fakültesi ücretleri 80 bin ile 90 bin TL arasında değişiyordu. Tıbbı, eczacılık ve diş hekimliği bölümleri takip ediyor. bin TL’ye ulaşan bölüm ücretleri geçtiğimiz yıl bin civarında değişiyordu.

REKOR ARTIŞ PSİKOLOJİ BÖLÜMÜNDE!

Psikologi bölümü öğrenciler tarafından en sık tercih edilen bölümlerden. Önü açık olan psikoloji bölümlerinin devlet üniversitelerinde puanlarının yüksek olması nedeniyle vakıf üniversiteleri öğrenciler tarafıdan tercih ediliyor. Son yılların en popüler mesleklerinden biri olan Psikoloji üniversite okumak isteyen adayların gözdesi. Bölüm olarak yine en sık tercih edilenler arasında gösterilen Psikoloji fiyatları ise rekor seviyede artış gösterdi. Geçen yıl 49 bin TL’ye psikoloji okumak mümkünken şimdi bu rakam bin TL’ye ulaşıyor. Psikoloji bölümü fiyatları yaklaşık yüzde artışla bu yılın rekortmeni olma özelliğini taşıyor. Bu artışın baraj sorunu olmayan ama yüksek puanlı bölümlere de giremeyen adayların ilgisinden kaynaklı olabileceği tahmin ediliyor.

YKS TERCİHLERİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER İÇİN TIKLAYIN

ÖZEL ÜNİVERSİTE: VAKIF ÜNİVERSİTELERİ ÜCLERİ NE KADAR OLDU?

YKS sınavının 18 Temmuz'da açıklandı. YKS tercih kılavuzu ise 19 Temmuz günü erişime açıldı. 27 Temmuz günü YKS tercihleri ​​başlayacak . Vakıf üniversitesi tercih etmek isteyenler ise özel üniversite fiyatlarını merak ediyor. İşte vakıf üniversiteleri ücretleri

Özel Üniversite Fiyatları Özel Üniversite Ücretleri Ne Kadar? Vakıf Üniversiteleri Fiyatları Ne Kadar Oldu?

ANTALYA AKEV ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Antalya AKEV Üniversitesi, yılında Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından Antalya'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Antalya AKEV Üniversitesi ücretleri şu şekildedir;

Özel Üniversite Fiyatları Özel Üniversite Ücretleri Ne Kadar? Vakıf Üniversiteleri Fiyatları Ne Kadar Oldu?

• Sosyoloji ( %50 İndirim) - TL
    • Psikoloji - TL
    • Yazılım Mühendisliği ( %50 İndirimli) - TL
    • Gastronomi ve Mutfak Sanatları ( %50 İndirimli) - TL
    • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ( %50 İndirimli) - TL
    • Radyo Televizyon ve Sinema (%50 İndirimli) -
    • Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (%50 İndirimli) -
    • Yönetim Bilişim Sistemleri ( %50 İndirimli) -

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Antalya Bilim Üniversitesi 21 Temmuz resmi gazete kararıyla Antalya'da kurulmuş olan ikinci üniversite ve ilk vakıf üniversitesidir. Antalya Bilim Üniversitesi ücretleri şu şekildedir;

• Pilotaj - TL
    • Psikoloji (%25 Burslu) - TL
    • Hemşirelik (%50 Burslu) - TL
    • Beslenme ve Diyetektik (%50 Burslu) - TL
    • Ebelik ( %50 Burslu) - TL
    • Gastronomi ve Mutfak Sanatları (%50 Burslu) - TL
    • Diş Hekimliği Fakültesi - TL
    • Hukuk Fakültesi (%50 Burslu) - TL
    • Turizm İşletmeciliği (%50 Burslu) - TL
    • Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%50 Burslu) - TL
    • İşletme ( %50 Burslu) - TL
    • Ekonomi (%50 Burslu) - TL
    • Mühendislik Fakültesi (%50 Burslu) - TL
    • Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi (%50 Burslu) - TL

ATILIM ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Atılım Üniversitesi, yılında Ankara'da Atılım Vakfı tarafından kurulmuş, kamu tüzel kişiliğini haiz bir vakıf üniversitesidir. Atılım Üniversitesi ücretleri şu şekildedir;

• Tıp Fakültesi - TL
    • Diğer Tüm Fakültesi ( %25 Burslu) - TL
    • Diğer Tüm Fakülteler (%50 Burslu) - TL
    • MYO (%50 Burslu) - TL

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Bahçeşehir Üniversitesi, yılında Bahçeşehir-Uğur Eğitim Vakfı tarafından açılan vakıf üniversitesi. İlk olarak İstanbul'un Bahçeşehir semtinde kurulan üniversite, akademik yılında iki farklı fakültesiyle Beşiktaş ilçesine taşındı. Bahçeşehir Üniversitesi ücretleri şu şekildedir;

• İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi - TL
    • İletişim Fakültesi - TL
    • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi - TL
    • Hukuk Fakültesi - TL
    • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi - TL
    • Eğitim Bilimleri Fakültesi - TL
    • Sağlık Bilimleri Fakültesi - TL
    • Tıp Fakültesi ( %50 Burslu) - TL
    • Konservatuar - TL
    • Sağlık Hizmetleri MYO (%50 Burslu) - TL
    • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu - TL
    • Yabancı Diller ( Lisans Türkçe Hazırlık) - TL
    • Yabancı Diller ( Ön Lisans İngilizce Hazırlık %50 Burslu) - TL

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Başkent Üniversitesi,  Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın yılında Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfını, ’de Diyaliz Merkezini, ’te ilk hastaneyi ve yılında Haberal Eğitim Vakfını kurmasının ardından; yükseköğretim kurumlarına olan gereksinimi karşılamak ve çağdaş bir eğitim sistemi kurmak amacı ile 14 Eylül tarihli sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameye dayalı olarak 13 Ocak tarihli Resmi Gazetede yayınlanan sayılı Kanun ile kurulmuştur. Başkent Üniversitesi ücretleri şu şekildedir;

• Tıp Fakültesi - TL
    • Eczacılık Fakültesi - TL
    • Mühendislik Fakültesi - TL
    • Hukuk Fakültesi - TL
    • Mimarlık Fakültesi - TL
    • Devlet Konservatuarı - TL
    • Eğitim Fakültesi - TL
    • Fen Edebiyat Fakültesi - TL
    • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - TL
    • Ticari Bilimler Fakültesi - TL
    • Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi - TL
    • Türkçe Hazırlık Programı - TL
    • Ön Lisans Programları - TL

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Beykoz Üniversitesi, İstanbul'da bulunan bir vakıf üniversitesidir. 20 Ağustos 'da 3 üniversite ile beraber Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun devamı olarak kurulmuştur. Beykoz Üniversitesi ücretleri şu şekildedir…

• İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi (%50 İndirimli) - TL
    • Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği ( %50 İndirimli) - TL
    • Endüstri Mühendisliği ( %50 İndirimli) - TL
    • Mimarlık ( %50 İndirimli) - TL
    • Psikoloji (%50 İndirimli) - TL
    • Gastronomi ve Mutfak Sanatları ( %50 İndirimli) - TL
    • Çizgi Film ve Animasyon ( %50 İndirimli) - TL
    • Dijital Oyun Tasarımı (%50 İndirimli) - TL
    • Radyo, Televizyon ve Sinema (%50 İndirimli) - TL
    • Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%50 İndirimli) - TL
    • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (%50 İndirimli) - TL

BEZM- İ ALEM ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

​Bezmiâlem Vakıf ÜniversitesiFatih, İstanbulda yerleşik vakıf üniversitesi. Bezmiâlem Valide Sultan, Silahtar Abdullah Ağa ve Abdülhamit Sani mazbut vakıfları adına Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 'da kurulmuştur. İsmini Osmanlı padişahı II. Mahmud'un eşi, Abdülmecit'in annesi Bezmialem Valide Sultan'dan alır. Üniversitede eğitim dili %70 Türkçe, %30 İngilizcedir. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi'nin kurumları şu şekildedir…

• Tıp Fakültesi - TL
    • Tıp Fakültesi ( %50 İndirimli) - TL
    • Hazırlık - TL
    • Sağlık Yönetimi Bölümü - TL
    • Ergoterapi Bölümü - TL
    • Beslenme ve Diyetetik - TL
    • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon - TL
    • Hemşirelik - TL
    • Odyoloji - TL

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 7 Haziran tarihinde İstanbul, Türkiye'de kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi kurumları şu şekildedir…

• Türkçe Hazırlık programı peşin: TL
    • Hukuk Fakültesi peşin - TL
    • İşletme Fakültesi - TL
    • Endüstriyel Tasarım ( %50 Burslu) - TL
    • Mimarlık Fakültesi TL
    • İç Mimarlık (%50 Burslu) - TL
    • Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi (%50 Burslu) - TL
    • Psikoloji - TL
    • Sivil Havacılık Yüksekokulu (%50 Burslu) - TL
    • Spor Bilimleri ve Teknoloji Yüksekokulu (%50 Burslu) - TL
    • Gastronomi ve Mutfak Sanatları - TL
    • Turizm İşletmeciliği (%50 Burslu)
    • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (%50 Burslu) - TL
    • Adalet Meslek Yüksekokulu (%50 Burslu) - TL
    • Dış Ticaret, Halkla İlişkiler ve Tanıtım (%50 Burslu) - TL
    • Bilgisayar Programcılığı ve Bilişim Güvenliği (%50 Burslu) - TL
    • E-Ticaret ve Pazarlama (%50 Burslu) - TL
    • Sivil Havacılık Kabin Hazırlama (%50 Burslu) - TL
    • Anestezi, İlk ve Acil Yardım ( %50 Burslu) - TL
    • Fizyoterapi (%50 Burslu) - TL
    • Odyometri, Optisyenlik - TL
    • Patoloji ve Laboratuvar Teknikleri - TL

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Bilkent Üniversitesi ya da resmî adıyla İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Türkiye'nin başkenti Ankara'da yer alan vakıf üniversitesi. 7 Haziran tarihinde İstanbul, Türkiye'de kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Bilkent Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde;

• Bölümlerin hepsi - TL

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Çağ Üniversitesi, Mersin ilinde, kar amacı gütmeyen özel bir üniversitedir. Resmi olarak 9 Temmuz 'de Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından Adana'da kurulmuştur. Çağ Üniversitesi ücretleri ise şu şekildedir; 

• Fakültelerin Tüm Lisans Bölümleri - TL
    • Meslek Yüksekokulundaki Tüm Bölümler TL

FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi , Fatih Sultan Mehmet Han, Sinan Ağa Bin Abdurrahman, Nurbanu Valide Sultan, Hatice Sultan ve Hacı Abdülaziz Ağa Mazbut Vakıfları tarafından yılında İstanbul'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversiteleri ücretleri şu şekildedir;

• Türk Dili ve Edebiyatı (%50 Burslu) - TL
    • İngilizce Mütercim ve Tercümanlık ( %50 Burslu) - TL
    • Tarih (%50 Burslu) - TL
    • Psikoloji (%50 Burslu) - TL
    • Psikoloji - TL
    • Sanat, Tasarım ve Mimarlık ( %50 Burslu) - TL
    • Arapça Öğretmenliği (%50 Burslu) - TL
    • Okul Öncesi Öğretmenliği (%50 Burslu) - TL
    • Özel Eğitim Öğretmenliği ( %50 Burslu) - TL
    • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (%50 Burslu) - TL
    • Türkçe Öğretmenliği (%50 Burslu) - TL
    • Grafik Tasarım (%50 Burslu) - TL
    • Geleneksel Türk Sanatları (%50 Burslu) - TL
    • Hukuk (%25 Burslu) - TL
    • İşletme (%50 İndirimli) - TL
    • Bilgisayar Mühendisliği (%50 Burslu) - TL
    • Biyomedikal Mühendisliği (%50 Burslu) - TL
    • Elektrik- Elektronik Mühendisliği (%50 İndirimli) - TL
    • İnşaat Mühendisliği (%50 İndirimli) - TL
    • Yazılım Mühendisliği (%50 İndirimli) - TL

IŞIK ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

yılında eğitim-öğretim hayatına başlayan Işık Üniversitesi, Feyziye Mektepleri Vakfı'nın yıllık köklü eğitim geleneğinin eseridir. Işık Üniversitesi ücretleri şu şekildedir…

• Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi - TL
    • Psikoloji (Türkçe ve İngilizce) - TL
    • Yönetim Bilişim Sistemleri (Türkçe ve İngilizce) - TL
    • İktisat (İngilizce) - TL
    • İşletme (İngilizce) - TL
    • Uluslararası İlişkiler ( İngilizce) - TL
    • Uluslararası Ticaret ve Finansman (İngilizce) - TL

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Haliç Üniversitesi, yılında Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından İstanbul'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Haliç Üniversitesi ücretleri şu şekildedir…

• Tıp Fakültesi ( %25 Burslu) - TL
    • Tıp Fakültesi İngilizce ( %25 Burslu) - TL
    • Psikoloji - TL
    • Psikoloji İngilizce - TL
    • Matematik ( %50 Burslu) - TL
    • Türk Dili ve Edebiyatı ( %50 Burslu) - TL
    • İşletme (%50 Burslu) - TL
    • Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik - TL
    • Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 Burslu) - TL
    • Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%50 Burslu) - TL
    • Makine Mühendisliği (%50 Burslu) - TL
    • Yazılım Mühendisliği ( %50 Burslu) - TL
    • Mimarlık (%50 Burslu) - TL
    • İç Mimarlık (%50 Burslu) - TL
    • Endüstriyel Tasarım TL
    • Görsel İletişim ve Tasarım (%50 İndirimli) - TL
    • Gastronomi ve Mutfak Sanatları (%50 İndirimli) - TL

İSTANBUL 29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İstanbul, Türkiye'de yılında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, Altunizade ve Ümraniye Yerleşkelerinde, 3 fakülte çatısı altında 12 bölümden oluşmaktadır. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde;

• Felsefe - TL
    • İngilizce Hazırlık - TL
    • İngilizce Öğretmenliği - TL
    • Okul Öncesi Öğretmenliği - TL
    • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık - TL
    • Tarih - TL
    • Türk Dili ve Edebiyatı - TL
    • Türkçe Öğretmenliği - TL
    • Ekonomi - TL
    • Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler - TL
    • Psikoloji - TL
    • Hukuk - TL

İSTANBUL ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Altınbaş Üniversitesi, yılında İstanbul'da kurulmuş olan bir vakıf üniversitesidir. Kuruluşunda Kemerburgaz Üniversitesi adıyla eğitim vermeye başlayan kurum, 1 Temmuz itibarıyla Altınbaş Üniversitesi adını almıştır. İlk öğrencilerini yılında almıştır, öğretim döneminde eğitime başlamıştır. İstanbul Altınbaş Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde;

• Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (%50 Burslu) - TL
    • İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (%50 Burslu) - TL
    • İşletme (%50 Burslu) - TL
    • Mühendislik Fakültesi  (%50 Burslu) - TL
    • Tıp Fakültesi (%50 Burslu) - TL
    • Diş Hekimliği (%25 Burslu) - TL
    • Hukuk Fakültesi (%50 Burslu) - TL

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

İstanbul Aydın Üniversitesi, Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından İstanbul'da kurulmuş vakıf üniversitesi. İstanbul Aydın Üniversitesi ücretleri şu şekilde;

• Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (%50 Burslu) TL
    • Mimarlık Fakültesi - TL
    • Hemşirelik -
    • Beslenme ve Diyetetik (%25 İndirimli) - TL
    • Gastronomi ve Mutfak Sanatları -
    • Eğitim Fakültesi (%50 Burslu) - TL
    • Pilotaj (İngilizce) - TL
    • Psikoloji - TL
    • Hukuk (%50 İndirimli) - TL
    • Tıp Fakültesi - TL

İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

İstanbul Okan Üniversitesi, İstanbul'un Tuzla Akfırat'ta bulunan bir vakıf üniversitesidir. yılında kurulmuştur ve akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır. İstanbul Okan Üniversitesi ücretleri şu şekilde;

• Spor Yöneticiliği - TL
    • Bilişim Sistemleri ve Teknoloji (%50 Burslu) - TL
    • Havacılık Yönetimi (%50 Burslu) - TL
    • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (%50 Burslu) - TL
    • Gastronomi ve Mutfak Sanatları (%50 Burslu) - TL
    • Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce) - TL
    • Mimarlık (%50 Burslu) - TL
    • Çocuk Gelişimi (%50 Burslu) - TL
    • Hemşirelik (%50 Burslu) - TL
    • Beslenme ve Diyetetik ( %50 Burslu) - TL
    • Yazılım Mühendisliği (%50 Burslu)  - TL
    • Otomotiv Mühendisliği (%50 Burslu) - TL
    • Hukuk Fakültesi - TL
    • Ekonomi ve Finans (%50 Burslu) - TL
    • İşletme (%50 Burslu) TL
    • Uluslararası İlişkiler (%50 Burslu) - TL
    • Lojistik Yönetimi (%50 Burslu) - TL
    • Psikoloji - TL
    • Müzik ve Tiyatro - TL
    • Elektrik- Elektronik Mühendisliği (%50 Burslu) - TL

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Kadir Has Üniversitesi, kuruluş çalışmaları yılında başlamış ve resmî kuruluşu tarih ve sayılı yasayla gerçekleşmiş, Üniversite, iş insanı Kadir Has tarafından yılında kurulmuş, Fatih, İstanbul'da bulunan bir vakıf üniversitesidir. yılında Bahçelievler yerleşkesini hizmete sokan Üniversite eğitim-öğretim yılından itibaren tüm Cibali Selimpaşa ve Bahçelievler yerleşkelerini kapsayacak şekilde genişletmiştir. Kadir Has Üniversitesi ücretleri;

• İngilizce Hazırlık Programı - TL
    • Hukuk Fakültesi - TL
    • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi - TL
    • Mühendislik ve Doğa Bilimleri - TL
    • Endüstriyel Tasarım, Mimarlık, İç Mimarlık - TL
    • Tiyatro - TL

KOÇ ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Koç Üniversitesi, yılında İstanbul'da eğitime başlamış olan bir vakıf üniversitesidir. Faaliyetlerine öğretim üyesi ve yaklaşık öğrenciyle devam etmektedir. Koç Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde; 

• Yabancı Dil Hazırlık Programı KDV dâhil - TL
    • Tıp Fakültesi Hariç Tüm Bölümler KDV dâhil - TL
    • Tıp Fakültesi KDV dâhil - TL

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

İstanbul Medipol Üniversitesi, İstanbul ilinde bulunan bir vakıf üniversitesidir. Üniversite, yılında Fahrettin Koca'nın kurucusu olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı tarafından kurulmuştur. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 7 Temmuz tarih ve sayılı resmi gazetede yayınlanmıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde; 

• Halkla İlişkiler ve Reklamcılık - TL
    • Medya ve Görsel Sanatlar - TL
    • Radyo, Televizyon ve Sinema - TL
    • Gazetecilik - TL
    • Yeni Medya ve İletişim - TL
    • Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı - TL
    • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı - TL
    • Uluslararası Ticaret ve Finansman - TL
    • Lojistik Yönetimi - TL
    • Havacılık Yönetimi - TL
    • Ekonomi ve Finans -  TL
    • Yönetim Bilişimleri Sistemleri - TL
    • İşletme - TL
    • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi - TL
    • Hemşirelik - TL
    • Psikoloji - TL
    • Hukuk Fakültesi - TL
    • Uluslararası Tıp Fakültesi - TL
    • Tıp Fakültesi - TL
    • Diş Hekimliği - TL
    • Mimarlık - TL
    • Eczacılık - TL

MEF ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

MEF Üniversitesi, yılında İstanbul'da kurulmuş bir vakıf üniversitesi. Yüzde 30 oranında İngilizce eğitim veren Hukuk Fakültesi dışında tüm bölümlerinde İngilizce eğitim vermektedir. Dünya çapında "Ters-yüz Sınıf" eğitim modelini benimseyen ilk üniversitedir. MEF Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde; 

• Mimarlık (%50 İndirimli) - TL
    • İç Mimarlık (%50 İndirimli) - TL
    • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (%50 İndirimli) - TL
    • Mühendislik Fakültesi (%50 İndirimli) - TL
    • Hukuk Fakültesi (%50 İndirimli) - TL
    • Eğitim Fakültesi (%50 İndirimli) TL
    • İngilizce Hazırlık Programı (%50 İndirimli) - TL

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Özyeğin Üniversitesi, 18 Mayıs tarih ve sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan sayılı kanunla Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından İstanbul'da kurulmuş vakıf üniversitesidir. Özyeğin Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde;

• Otel Yöneticiliği - TL
    • Pilotaj - TL
    • Havacılık Yönetimi - TL
    • Diğer Fakültelerin Bölümleri - TL

SABANCI ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Sabancı Üniversitesi, yılında Hacı Ömer Sabancı Vakfı önderliğinde Sabancı topluluğu tarafından kurulma kararı alınmış ve Ekim 'da ilk öğrencilerini karşılayarak öğretime başlamış bir vakıf üniversitesidir. Sabancı Üniversitesi, Türkiye'de liberal bilimler tarzı eğitim veren ilk yükseköğretim kurumudur. Sabancı Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde;

Lisans programlarının hepsi ve İngilizce hazırlık eğitimi KDV dahil - TL

TOROS ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Toros Üniversitesi, yılında Mersin'de Mersin Eğitim Vakfı tarafından kurulmuş olan bir Vakıf Üniversitesi'dir. Toros Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde; 

• Hemşirelik - TL
    • Sağlık Yönetimi - TL
    • Beslenme ve Diyetetik - TL
    • Uluslararası Ticaret ve Lojistik - TL
    • İşletme - TL
    • Uluslararası Finans ve Bankacılık - TL
    • Psikoloji - TL
    • İç Mimarlık - TL
    • Mimarlık - TL

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Üsküdar Üniversitesi, İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı tarafından yılında İstanbul'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin kurulmasına ilişkin kanun 3 Mart tarihli ve sayılı Resmî Gazete'de yayımlanmıştır. Üsküdar Üniversitesi ücretleri şu şekilde;

• Tıp Fakültesi - TL
    • Felsefe ve Tarih - TL
    • Psikoloji - TL
    • Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Mütercim Tercümanlık - TL
    • Türkçe Hazırlık - TL
    • Biyomühendislik, Elektrik ve Elektronik, Kimya Mühendisliği - TL

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Yüksek İhtisas Üniversitesi (YİÜ), Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Vakfı ile Türkiye Devlet Hastaneleri Vakfı tarafından yılında Ankara'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 3 Mart tarihli ve sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır. 12/7/ tarihli ve sayılı Kanunun 11 inci maddesiyle bu üniversitenin adı Ankara Bilge Üniversitesi iken Yüksek İhtisas Üniversitesi şeklinde değiştirilmişfunduszeue.info ve bağlum olmak üzere iki ayrı lokasyonda hizmet veriyor. Yüksek İhtisas Üniversitesi ücretleri ise şu şekilde; 

• Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu - TL
    • Sağlık Yönetimi - TL
    • Sağlık Bilimleri Fakültesindeki Bölümler - TL
    • Tıp Fakültesi - TL

KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

Konu ile ilgili Kültür Üniversitesi'nin sitesinde yer alan bilgi şöyle;

''İlk Tercih İndirimi İKÜ lisans ve önlisans programlarına, 1'inci tercihlerinden yerleşenlere veya 1'inci sıradan itibaren hiç ara vermeden (araya başka bir üniversite koymadan) İKÜ'yü tercih edenlere, bu tercihlerinden hangisine yerleştiklerine bakılmaksızın İlk Tercih İndirimi lisans programları için %15, önlisans programları için %30 olarak uygulanmaktadır.

Ön lisans programlarına özel %30 İlk Tercih İndirimi ile mesleki eğitiminizi destekliyoruz. Örneğin, tercih listesinin 1,2,3,4 ve 7 ile 8'inci sıralarında İKÜ programlarını yazan bir öğrenci, 1,2,3 ve 4'üncü sıradaki tercihlerine yerleşirse İlk Tercih İndirimi kazanırken, 7 ve 8'inci sıradaki İKÜ programlarına yerleşmesi durumunda (5 ve 6'ıncı sırada başka bir üniversite bulunduğundan) bu indirimden yararlanamaz. Anlaşmalı eğitim kurum mezunlarına ilk tercih indirimi lisans programları için %25 olarak uygulanacaktır. Avantajlardan yararlanmak ve detaylı bilgi için lütfen tıklayın Anlaşmalı eğitim kurumları indirimi önlisans programlarında geçerli değildir.''

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ (LİSANS)

Nişantaşı Üniversitesi, Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulup, 16/05/ tarih ve sayılı kuruluş kararıyla 31/05/ tarih ve sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla kamu tüzel kişiliğini kazanan bir Vakıf Üniversitesi olarak Eğitim - Öğretim yılında faaliyete başlamak üzere yükseköğretimindeki yerini almıştır. Nişantaşı Üniversitesi ücretleri şu şekilde;

Nişantaşı üniversitesi ilk tercihe %30 indirim vermektedir.

• Tıp Fakültesi Ücreti: TL
    • Diş Hekimliği Fakültesi Ücreti: TL
    • Psikoloji Ücreti: TL
    • Yeni Medya ve İletişim (Türkçe) Ücreti: TL
    • Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Ücreti: TL
    • Havacılık Elektrik ve Elektroniği: TL
    • Uçak Bakım ve Onarım Lisans Programı Ücreti: TL
    • Sağlık Bilimleri Yüksekokulu'na bağlı lisans programları: TL
    • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Ücreti: TL
    • Havacılık Yönetimi Ücreti: TL
    • Teni Medya ve İletişim (İngilizce): TL
    • Yönetim Bileşim Sistemleri Ücreti: TL
    • İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölüm Ücreti: TL
    • İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Ücreti: TL
    • Bilgisayar Mühendisliği Ücreti: TL
    • Mimarlık Bölüm Ücreti: TL
    • Yazılım Mühendisliği Bölüm Ücreti: TL
    • İç Mimarlık Bölüm Ücreti: TL
    • İletişim ve Tasarımı Bölüm Ücreti: TL
    • Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Ücreti: TL
    • Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Ücretleri: TL
    • Diğer Tüm Lisans Program Ücretleri: TL

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU ÜCRETLERİ

• Ağız ve Diş Sağlığı Bölüm Ücreti: TL
    • Ameliyathane Hizmetleri Bölüm Ücretleri: TL
    • Anestezi Bölüm Ücreti: TL
    • Aşçılık Bölüm Ücreti: TL
    • Diyaliz Bölüm Ücreti: TL
    • İlk ve Acil Yardım Bölüm Ücreti: TL
    • Odyometri Bölüm Ücreti: TL
    • Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Ücreti: TL
    • Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölüm Ücreti: TL
    • Uçak Teknolojisi Bölüm Ücreti: TL
    • Adalet: TL
    • Bilgisayar Programcılığı: TL
    • Deniz Ulaştırma ve İşletme: TL
    • Diş Protez Teknolojisi: TL
    • Eczane Hizmetleri: TL
    • Elektronörofizyoloji: TL
    • Fizyoterapi: TL
    • Grafik Tasarımı: TL
    • İç Mekan Tasarımı: TL
    • İnşaat Teknolojisi: TL
    • Mimari Restorasyon: TL
    • Optisyenlik: TL
    • Ortopedik Protez ve Ortez: TL
    • Patoloji Laboratuvar Teknikleri: TL
    • Radyo ve Televizyon Programcılığı: TL
    • Radyoterapi: TL
    • Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği: TL
    • Tıbbi Laboratuvar Teknikleri: TL
    • Diğer Meslek Yüksekokulu Bölüm Ücretleri: TL (1. ve 2. öğretim)

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ PİLOTAJ BÖLÜMÜ ÜCRETİ

Nişantaşı Üniversitesi pilotaj bölüm ücreti TL‘dir. Sevgili öğrenciler, bildiğiniz üzere bütün üniversitelerin pilotaj bölümlerinde zorunlu uçuş eğitimleri de mevcuttur. Zorunlu uçuş eğitimlerine ait eğitim ücretleri bölüm ücretlerinden ayrı olarak EURO cinsinden alınmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi pilotaj bölümü öğrencileri, anlaşmalı olunan uçuş okulundan zorunlu uçuş eğitimi alacaklardır. Zorunlu uçuş eğitimi ücreti KDV hariç EUR‘dur. Pilotaj bölümüne burslu olarak yerleşen öğrencilerin zorunlu uçuş ücretleri yerleştikleri bursluluk oranında üniversite tarafından karşılanmaktadır.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

• Felsefe: ,00 TL
    • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık: ,00 TL
    • İktisat: ,00 TL
    • İletişim Bilimleri: ,00 TL
    • İşletme: ,00 TL
    • Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi: ,00 TL
    • Özel Hukuk: ,00 TL
    • Psikoloji: ,00 TL
    • Sosyoloji: ,00 TL
    • Sinema Sanatta Yeterlilik: ,00 TL
    • Bilgisayar Mühendisliği: ,00 TL
    • Mimarlık: ,00 TL
    • Histoloji ve Embriyoloji: ,00 TL

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

• Hukuk Fakültesi Ücreti: TL
    • Psikoloji Bölümü Ücreti: TL
    • Tıp Fakültesi ücreti: TL
    • Diş Hekimliği Bölümü ücreti: TL
    • Hazırlık Sınıfı ücretleri: TL
    • Diğer Bütün Lisans Bölümü Ücretleri: TL

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS BÖLÜM ÜCRETLERİ

• Ameliyathane Hizmetleri Ücreti: TL
    • Anestezi Bölüm Ücreti: TL
    • Diş Protez Teknolojisi Bölüm Ücreti: TL
    • Diyaliz Bölüm Ücreti: TL
    • Eczane Hizmetleri Bölüm Ücreti: TL
    • Elektronörofizyoloji Bölüm Ücreti: TL
    • Fizyoterapi Bölüm Ücreti: TL
    • İlk ve Acil Yardım Bölüm Ücreti: TL
    • Odyometri Bölüm Ücreti: TL
    • Optisyenlik Bölüm Ücreti: TL
    • Ortopedik Protez ve Ortez Bölüm Ücreti: TL
    • Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölüm Ücreti: TL
    • Radyoterapi Bölüm Ücreti: TL
    • Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölüm Ücreti: TL
    • Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölüm Ücreti: TL
    • Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölüm Ücreti: TL
    • Diğer Ön Lisans Program Ücretleri: TL

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

• Tıp Fakültesi:     TL
    • Diş Hekimliği Fakültesi: TL
    • Eczacılık Fakültesi: TL
    • Mühendislik Fakültesi: TL
    • Mimarlık Fakültesi (Mimarlık Programı): TL
    • Mimarlık Fakültesi (Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı): TL
    • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: TL
    • İletişim Fakültesi: TL
    • Ticari Bilimler Fakültesi: TL
    • Fen – Edebiyat Fakültesi: TL
    • Güzel Sanatlar Fakültesi: TL
    • Eğitim Fakültesi: TL
    • Sağlık Bilimleri Fakültesi: TL
    • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: TL
    • Meslek Yüksekokulu: TL
    • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yabancı Dil Hazırlık Programı Dönem Ücreti: TL
    • Meslek Yüksekokulu Yabancı Dil Hazırlık Programı Dönem Ücreti: TL
    • Diğer Programların Yabancı Dil Hazırlık Programları Dönem Ücreti: TL

*Listede yer alan ücretlere KDV dahil edilmemiştir.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ (YILLIK)

• Hazırlık Sınıfı Ücreti: TL
    • İletişim Fakültesi Ücreti: TL
    • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Ücreti: TL
    • İşletme Fakültesi Ücreti: TL
    • Mimarlık Fakültesi Ücreti: TL
    • Mühendislik Fakültesi Ücreti: TL
    • Sanat ve Tasarım Fakültesi Ücreti: TL
    • Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Ücreti: TL
    • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Ücreti: TL
    • Meslek Yüksekokulu Ücreti: TL
    • Adalet Meslek Yüksekokulu Ücreti: TL
    • Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Ücreti: TL

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM ÜCRETLERİ VE BURSLARI

Fenerbahçe Üniversitesi tarafından yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Fenerbahçe Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir ders yılında yerleştirilen öğrenciler için kılavuzda belirtilen Fenerbahçe Üniversitesi %50 indirimli kontenjanların eğitim-öğrenim ücreti;

• İktisadi, idari ve Sosyal Bilimler Fakültesi tüm programları için: TL
    • İletişim Fakültesi tüm programları için: TL
    • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi tüm programları için: TL
    • Sağlık Bilimleri Fakültesi tüm programları için: TL
    • Spor Bilimleri Fakültesi tüm programları için: TL
    • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun tüm programları için: TL’dir.

Bu ücretlere KDV dahil değildir.

Maddi durumu iyi olan öğrenciler daha iyi imkanlarla özel üniversitelerde okuyabilir. Aynı zamanda maddi durumu iyi olmayan öğrenciler de burs imkanı ile özel üniversitede öğrenim görebilir. İstanbul özel üniversite konusunda en şanslı şehirdir. Çok sayıda özel üniversite bulunur ve her biri öğrenciler için farklı imkanlar sunar. Üniversite seçiminde kararsız kalıyorsanız İstanbul özel üniversite fiyatları ve sunulan imkanlara göz atabilirsiniz. Aşağıda İstanbul’daki özel üniversite fiyatları ve üniversitelerin öne çıkan özellikleri bulunuyor.

Özel Üniversite Ücretleri Ne Kadardır?

Özel üniversite ücretleri öğrencilere sunulan sosyal, sağlık, spor, müzik vb. imkanlar ve seçilen bölüme göre değişim gösterir. Ayrıca üniversiteler, daha fazla öğrenci almak için burs seçeneği de sunmaktadır. YKS’de başarılı olan öğrenciler %25, %50, %75 veya % burs alabilir.

Özel üniversitelerden bazıları bursun haricinde harçlık da vermektedir. İlk beş bine girebilen öğrenciler, aylık olarak para alabilir. Aşağıda İstanbul’daki özel üniversite fiyatları ve burs oranlarını inceleyebilirsiniz.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, Türkiye’deki en iyi özel üniversiteler arasında bulunur. Ayrıca öğrenciler yüzme havuzu, fitness center, öğrenci laboratuvarları, mezuniyet sonrası istihdam imkanı vb. avantajlardan yararlanabilir.

Tıp Fakültesi TL
    Fizyoterapi ve Rehabilitasyon TL
    Beslenme ve Diyetetik TL
    Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) TL
    Eczacılık Fakültesi TL
    Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi TL
    Psikoloji Bölümü TL
    Psikoloji Bölümü (İngilizce) TL

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi lisans, önlisans fiyatları ve burs oranlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi sağladığı burs oranları, merkezi konumu ve yurtdışı fırsatları ile en iyi özel üniversitelerden biridir. İstanbul’daki özel üniversite fiyatları açısından da avantajlı olduğu söylenebilir. Neredeyse her bölüm için burs olanağı sağlamaktadır.

Tıp Fakültesi TL
    Hukuk Fakültesi TL
    Mimarlık ve Mühendislik Programları TL
    Diş Hekimliği Fakültesi TL
    Hazırlık Sınıfı TL
    Konservatuvar TL
    Eğitim Bilimleri Fakültesi TL
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi TL

Bahçeşehir Üniversitesi tüm lisans, önlisans ücretlerini görmek ve burs oranlarına yakından göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Beykent Üniversitesi

yılında eğitim hayatına başlayan Beykent Üniversitesi, günümüzde en popüler üniversiteler arasında yer alıyor. Kalabalık öğrenci sayısına rağmen uzun yıllardır kaliteli eğitimini sürdürmektedir. İstanbul’daki özel üniversite ücretleri incelendiğinde üniversitenin daha uygun fiyatlar sunduğu görülebilir.

Hukuk Fakültesi TL
    Mühendislik – Mimarlık Fakültesi TL
    Tıp Fakültesi-Diş Hekimliği Fakültesi TL
    Güzel Sanatlar Fakültesi TL
    Psikoloji Bölümü TL
    Fen – Edebiyat Fakültesi TL
    İletişim Fakültesi TL

Beykent Üniversitesi tüm fakülteler ve önlisans bölümleri, burs ve indirim oranlarını detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Beykoz Üniversitesi

Beykoz Üniversitesi, İstanbul özel üniversite ücretleri ortalamasının bir hayli altında fiyatlar sunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım zor olsa da öğrenciler birçok ihtiyacını kampüs içinde karşılayabilir.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi TL
    Sosyal Bilimler Fakültesi TL
     Sivil Havacılık Yüksekokulu TL
     İşletme ve Yönetim Bilimleri F. TL
    Sanat ve Tasarım Fakültesi TL

Beykoz Üniversitesi tarafından sunulan burs ve indirim oranları veya lisans ve önlisans ücretlerine erişim sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi

Bezmiâlem Üniversitesi özellikle Tıp Fakültesi’nde verilen eğitim ile dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. yılında eğitim hayatına başlayan üniversite Fatih semtinde yer alıyor ve kolay ulaşım imkanı sağlıyor.

Tıp Fakültesi TL
    Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterepi, Odyoloji Bölümleri TL
    Hemşirelik Bölümü TL
    Eczacılık Fakültesi TL
    Hazırlık Sınıfı TL

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi kontenjan ve ücretleri detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Biruni Üniversitesi

Biruni Üniversitesi yılında Dünya Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur. Zeytinburnu’nda bulunan üniversite geniş bir kampüs ve donanımlı tıp laboratuvarları ile en iyi üniversiteler arasında yer alır. Özel üniversite ücretleri ve detaylar aşağıda:

Tıp Fakültesi TL
    Eğitim Fakültesi TL
    Mühendislik ve Doğa Bilimleri F. TL

Biruni Üniversitesi öğrenim ücretleri ve burs oranlarına yakından göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Doğuş Üniversitesi

yılında eğitim hayatına başlayan Doğuş Üniversitesi, Doğuş Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur. Vakıf üniversitesi, Ümraniye’de bulunmaktadır. Aynı zamanda farklı semtlerindeki yerleşkelerinde de eğitim hayatı devam ediyor. İstanbul özel üniversite ücretleri açısından kıyaslandığında avantajlı olduğu söylenebilir.

Hukuk Fakültesi TL
    İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi TL
    Psikoloji Bölümü TL
    Sanat ve Tasarım Fakültesi TL
    Hazırlık Sınıfı TL
    Mühendislik Fakültesi TL

Doğuş Üniversitesi lisans ve önlisans öğrenim ücretlerine erişim sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Işık Üniversitesi

Işık Üniversitesi, yılından beri eğitim hizmeti vermektedir. Şile ve Maslak’ta bulunan semtlerinin her birinde farklı fakülteler bulunur. Ancak her kampüste öğrencilerin ihtiyacını giderebileceği şekilde tasarlanmıştır. Işık Üniversitesi öğrenim ücretleri aşağıda:

Mimarlık Ve Mühendislik Fakültesi TL
    İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi TL
    Meslek Yüksekokulu TL

Işık Üniversitesi lisans, önlisans ücretleri ve indirim oranlarını yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Arel Üniversitesi

yılında eğitim hayatına başlayan İstanbul Arel Üniversitesi, bir vakıf kuruluşudur. Büyükçekmece, Zeytinburnu ve Küçükçekmece’de üç yerleşkesi vardır. Genellikle bölümlerde İngilizce eğitim verilir.

Psikoloji Bölümü TL
    İletişim Fakültesi TL
    Mühendislik – Mimarlık Fakültesi  TL

İstanbul Arel Üniversitesi öğrenim ücretleri, burs oranları ve kontenjan bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Aydın Üniversitesi

Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan İstanbul Aydın Üniversitesi, ‘aydınlık bir geleceğe’ sloganıyla biliniyor. Üniversite lisans, önlisans, lisanüstü vb. programlarla eğitim vermektedir.

Tıp Fakültesi TL
     Eğitim Fakültesi TL
     Hukuk Fakültesi TL
    İletişim Fakültesi TL
    Mimarlık Ve Mühendislik F. TL

İstanbul Aydın Üniversitesi – öğrenim ücretleri ve kontenjan durumunu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi

yılında Avcılar’da açılan İstanbul Gelişim Üniversitesi, Türkçe ve İngilizce eğitim vermektedir. Bazı bölümlerde İngilizce hazırlık okumak zorunludur. Özel üniversite ücretleri aşağıda:

Mühendislik – Mimarlık F. TL
    Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu TL
      Sağlık Bilimleri Yüksekokulu TL

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrenci ücretlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Medipol Üniversitesi

Medipol Üniversitesi, İstanbul ve Ankara’da eğitim hizmeti veriyor. İstanbul’da Bağcılar, Haliç ve Kavacık semtlerinde üç farklı yerleşkesi var. Donanımlı eğitim kadrosu ve yüksek başarı oranlarıyla en iyi üniversiteler arasında bulunmaktadır. Öğrenim ücretleri aşağıda:

Tıp Fakültesi TL
    Eczacılık Fakültesi TL
    Eğitim Fakültesi TL
    Hukuk Fakültesi TL
    Mühendislik ve Doğa Bilimleri F. TL
    İnsan ve Toplum Bilimleri F. TL

İstanbul Medipol Üniversitesi fakülte ve önlisans ücretlerini yakından incelemek ve burs oranlarına bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Okan Üniversitesi

Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından yılında kurulan Okan Üniversitesi 68 lisans ve 70 önlisans programıyla hizmet vermektedir. Ayrıca lisansüstü eğitim için 70 farklı programı bulunur. Tıp eğitimi konusunda Türkiye’nin en iyi özel üniversiteleri arasında yer almaktadır. Özel üniversite ücretleri İstanbul için yüksek bir seviyededir.

Tıp Fakültesi TL
    Hukuk Fakültesi TL
    Eğitim Fakültesi TL
    İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi TL
    İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi TL
    Konservatuvar TL

İstanbul Okan Üniversitesi eğitim ücretleri ve burs oranlarına yakından göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi, yılında eğitim hayatına başlamıştır. En fazla tercih edilen üniversitelerden biridir. Beyoğlu’nda yer alması sayesinde ulaşım son derece kolaydır ve imkanları fazladır.

Hukuk Fakültesi TL
    İletişim Fakültesi TL
    İşletme Fakültesi TL
    Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi TL
    İnsan Ve Toplum Bilimleri Fakültesi TL
    Mühendislik Fakültesi TL

İstanbul Ticaret Üniversitesi, öğrenim ücretlerine ve burs oranlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi yılından beri Fatih’te eğitim hizmeti vermektedir. Öğrencilerine sunduğu sosyal, sağlık, spor ve akademik başarı imkanlarıyla en iyiler arasında yer alır. Uzun yıllardır en fazla tercih edilen üniversitelerden biridir.

Hukuk Fakültesi TL
    Hazırlık Sınıfı TL
    İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi TL
    İletişim Fakültesi TL

Kadir Has Üniversitesi tüm lisans ücretlerine ve burs oranlarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi, Türkiye’nin en iyi vakıf üniversiteleri arasında ilk sıralarda bulunuyor. Uzun yıllardır başarı puanını her zaman yükseltmeye devam etmektedir. Öğrencilere sunulan imkanlar haricinde mezunların iş bulma oranları da oldukça yüksektir.

Tıp Fakültesi TL
    Yabancı dil hazırlık sınıfı ve diğer fakültelerin tamamı için eğitim ücreti TL

Koç Üniversitesi tarafından sağlanan burs oranları ve eğitim ücretleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Maltepe Üniversitesi

Maltepe Üniversitesi yılında eğitim vermeye başlamıştır. Dokuz fakülte, üç yüksekokul ve bir konservatuvar programı ile öğrencileri kabul etmektedir. İstanbul özel üniversite fiyatları bakımından ortalama bir uygulamaya sahiptir.

Tıp Fakültesi TL
    Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (İng.) TL
    Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi TL
    Eğitim Fakültesi TL
    Hukuk Fakültesi TL
    Konservatuvar TL
    Mimarlık ve Tasarım Fakültesi TL

Maltepe Üniversitesi lisans, önlisans ücretleri ve burs oranlarına erişim sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olmakla birlikte liberal eğitim sistemi uygulanır. Öğrenciler, üniversite işbirlikleri sayesinde kolayca yurtdışına çıkarak eğitim görebilir. Ayrıca mezun olanlar kısa sürede çalışma hayatına atılır.

Temel Geliştirme Yılı ve Lisans Programları             TL

Sabancı Üniversitesi, burs oranlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi, Türkiye’nin en yeşil kampüslü üniversitesi olmakla birlikte eğitim kalitesi oldukça yüksektir.

Tıp Fakültesi TL
    Eczacılık Fakültesi TL
    Hukuk Fakültesi TL
    Fen &#; Edebiyat Fakültesi TL
    Mühendislik Fakültesi TL
    Eğitim Fakültesi TL

Yeditepe Üniversitesi önlisans ve lisans bölümleri ücretlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kategoriler Üniversite Ücretleri

ÜCRETLER

Lisans ve Meslek Yüksekokulu Programları Ücretleri

Üniversitemiz öğretim ücretleri her akademik yıl için Mütevelli Heyetimiz tarafından belirleniyor. - akademik yılı yeni kayıtlanacak öğrenciler için öğretim ücretlerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsin.

Öğretim ücretlerine KDV dâhildir.

* YKS Başarı İndirimi ve Temel Bilimler Tercih İndirimi için burslarsayfasını inceleyebilirsin.
    ** Akademik yılı yeni kayıtlanacak öğrenciler için, program ücretine eğitim süresince kullanacakları bir Bıçak Seti dahildir.
    *** öğretim yılında Üniversitemize yeni kayıtlanacak ön lisans (2 yıllık) öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık eğitimi için (isteğe bağlı veya zorunlu) kayıtlandıkları programın ücretini ödemelidir.

ÖDEME BİLGİLERİ
    Öğretim ücretleri, nakit, online ve kredi kartına taksitlendirilerek ödenebilmektedir. Ücretler iki eşit taksitte tahsil edilmektedir. Birinci ödeme ilk kayıt sırasında, ikinci ödeme bahar dönemi ders kayıtlarından önce akademik takvimde belirlenen tarihler arasında yapılmaktadır. Nakit ödemeler Yapı Kredi şubelerinden olup, üniversitenin anlaşmalı bankalarının kredi kartı sahiplerine (Axess, Bonus, Maximum, World, Ziraat) isteğe bağlı olarak (banka koşullarına göre vade farkı eklenerek) 12 aya kadar taksitlendirme yapılabilmektedir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası