robert koleji kayıt ücretleri / İşte Ücretlerini İlan Eden Özel Okullar! - Foto Galeri - funduszeue.info

Robert Koleji Kayıt Ücretleri

robert koleji kayıt ücretleri

İşte Ücretlerini İlan Eden Özel Okullar!

İşte ücretlerini ilan eden özel okullar!

1. Öğrencilerini Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi'nin (TEOG) yalnızca Matematik, Türkçe ile Fen ve Teknoloji derslerinin sınav sonuçlarına göre alacak yabancı özel okullarda öğretim yılı ücretleri açıklandı.

Öğrencilerini Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi'nin (TEOG) yalnızca Matematik, Türkçe ile Fen ve Teknoloji derslerinin sınav sonuçlarına göre alacak yabancı özel okullarda öğretim yılı ücretleri açıklandı.

2. Okullar arasında rekor, yarısı kız olmak üzere öğrenci alacak olan Amerikan Robert Lisesi'nde. Okulun gündüzlü yıllık peşin ücreti 47 bin TL. Geçen yıl bu ücret peşin 42 bin TL'ydi.

Okullar arasında rekor, yarısı kız olmak üzere öğrenci alacak olan Amerikan Robert Lisesi'nde. Okulun gündüzlü yıllık peşin ücreti 47 bin TL. Geçen yıl bu ücret peşin 42 bin TL'ydi.

3. Bu yıl gündüzlü öğrenim ücreti 10 taksitle 48 bin TL'ye ulaşıyor.7 gün yatılı olduğunda okulun peşin ücreti 72 bin TL'ye, 10 taksitli ücreti ise 75 bin TL'ye yükseliyor.

Bu yıl gündüzlü öğrenim ücreti 10 taksitle 48 bin TL'ye ulaşıyor.7 gün yatılı olduğunda okulun peşin ücreti 72 bin TL'ye, 10 taksitli ücreti ise 75 bin TL'ye yükseliyor.

4. Öğrenim ücretinde Robert Lisesi'ni Üsküdar Amerikan Lisesi izliyor. Okulun yeni eğitim yılı ücreti peşin 43 bin TL iken, 10 taksitli ise 45 bin TL.

Öğrenim ücretinde Robert Lisesi'ni Üsküdar Amerikan Lisesi izliyor. Okulun yeni eğitim yılı ücreti peşin 43 bin TL iken, 10 taksitli ise 45 bin TL.

5. <p><b>YATILI OKULLAR</b></p> Amerikan Robert gibi iki okul daha öğrencilerini yatılı alıyor. Bu okullardan İzmir Amerikan Koleji'nin öğrenim ücreti ve yatılılık yıllık peşin toplam 55 bin TL.

YATILI OKULLAR

Amerikan Robert gibi iki okul daha öğrencilerini yatılı alıyor. Bu okullardan İzmir Amerikan Koleji'nin öğrenim ücreti ve yatılılık yıllık peşin toplam 55 bin TL.
  6. Yatılı öğrenim veren Tarsus Amerikan Koleji'nin yıllık gündüzlü peşin ücreti 31 bin TL. Yatılılık ücreti ise 16 bin TL.

Yatılı öğrenim veren Tarsus Amerikan Koleji'nin yıllık gündüzlü peşin ücreti 31 bin TL. Yatılılık ücreti ise 16 bin TL.

7. <b>YABANCI ÖZEL LİSELERİN ÖĞRENİM YILI ÜCRETLERİ</b>

YABANCI ÖZEL LİSELERİN ÖĞRENİM YILI ÜCRETLERİ

8. <p><b>Amerikan Robert Koleji</b></p> <br>Kontenjan: Peşin </br> <br>Ücret: </br> <br>Taksitli Ücret: (10) </br> <br> Gündüzlü 10 taksitli ücret TL, </br> <br>5 gün yatılı peşin TL, </br> <br>7 gün yatılı peşin TL ve </br> <br>10 taksit TL.</br>

Amerikan Robert Koleji

Kontenjan: Peşin

Ücret:

Taksitli Ücret: (10)

Gündüzlü 10 taksitli ücret TL,

5 gün yatılı peşin TL,

7 gün yatılı peşin TL ve

10 taksit TL.
  9. <p><b>Alman Lisesi</b></p> <br> Kontenjan: </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (6)</br>

Alman Lisesi

Kontenjan:

Peşin Ücret: TL

Taksitli Ücret: TL (6)
  10. <p><b>Galileo Galilei İtalyan Lisesi</b></p> <br> Kontenjan: 50 </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: -</br>

Galileo Galilei İtalyan Lisesi

Kontenjan: 50

Taksitli Ücret: -
  11. <p><b>İtalyan Lisesi </b></p> <br>Kontenjan: 84 </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: -</br>

İtalyan Lisesi

Kontenjan: 84

Taksitli Ücret: -
  12. <p><b>Notre Dame de Sion Fransız Lisesi</b></p> <br> Kontenjan: </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (5)</br>

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi

Kontenjan:

Taksitli Ücret: TL (5)
  13. <p><b>Özel Saint Benoit Fransız Lisesi </b></p> <br>Kontenjan: </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (4)</br>

Özel Saint Benoit Fransız Lisesi

Kontenjan:

Taksitli Ücret: TL (4)
  14. <p><b>Sankt Georg Avusturya Lisesi</b></p> <br> Kontenjan: </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (5)</br>

Sankt Georg Avusturya Lisesi

Kontenjan:

15. <p><b>İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi</b></p> <br> Kontenjan: </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (5)</br>

İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi

Kontenjan:

16. <p><b>Saint Michell Fransız Lisesi</b></p> <br> Kontenjan: </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (6)</br>

Saint Michell Fransız Lisesi

Kontenjan:

Taksitli Ücret: TL (6)
  17. <p><b>Saint Pulcherie Fransız Lisesi </b></p> <br>Kontenjan: 92 </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (4)</br>

Saint Pulcherie Fransız Lisesi

Kontenjan: 92

Taksitli Ücret: TL (4)
  18. <p><b>Üsküdar Amerikan Lisesi</b></p> <br> Kontenjan: </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (10)</br>

Üsküdar Amerikan Lisesi

Kontenjan:

Taksitli Ücret: TL (10)
  19. <p><b>İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi</b></p> <br> Kontenjan: </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (10)</br>

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi

Kontenjan:

20. <p><b>İzmir St. Joseph Fr.</b></p> <br> Kontenjan: 75 </br> <br>Peşin Ücret: TL</br> <br> Taksitli Ücret: TL (10)</br>

İzmir St. Joseph Fr.

Kontenjan: 75

21. <p><b>Tarsus Amerikan Koleji </b></p> <br>Kontenjan: 48 </br> <br>Peşin Ücret: TL </br> <br>Taksitli Ücret: TL (10)</br>

Tarsus Amerikan Koleji

Kontenjan: 48

22. <p><b>ÜCRETLERİNİ İLAN EDEN ÖZEL OKULLAR </b></p> Türkiye'deki 5 bini aşkın özel okulda eğitim öğretim yılı öğrenci kayıtları devam ediyor. Bazı okullar fiyatlarını açıklarken, geçen yıla göre artışın yüzde aralığında olması bekleniyor.

ÜCRETLERİNİ İLAN EDEN ÖZEL OKULLAR

Türkiye'deki 5 bini aşkın özel okulda eğitim öğretim yılı öğrenci kayıtları devam ediyor. Bazı okullar fiyatlarını açıklarken, geçen yıla göre artışın yüzde aralığında olması bekleniyor.

Okul Ücretleri ve Mali Yardım

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda, Robert Kolej'de eğitim almaya hak kazanan, ancak kısıtlı finansal olanaklara sahip öğrencilere mali yardım sağlanmaktadır. Okulumuzda yalnızca ihtiyaca yönelik burs verilmekte olup, başarıya dayalı burs sistemi bulunmamaktadır. Okul tarafından ilan edilen tarihlerde yapılan mali yardım başvuruları, Okul Burs Komisyonu tarafından, önceden belirlenmiş kriterlere göre değfunduszeue.info yardım bütçesi çerçevesinde, belirli sayıda öğrenciye tam veya kısmi mali destek sağlanır. 

Mevcut durumda, 55 farklı şehirden gelen öğrencimizin %26’yı burslu okumakta olup, bu oran yatılı öğrencilerde %60 seviyesindedir.

Mevcut Durumda

%26Burslu

Öğrenci

55Farklı şehirden gelen öğrenciler

%60Yatılı öğrencilerdeki
bursluluk oranı

Mali Yardım Olanaklarından Yararlanma Koşulları
01

Mali yardım, velinin maddi olarak sınırlı olanaklara sahip olması durumunda verilir. İhtiyaca yöneliktir ve belgelere dayalı olarak verilir.

02

Öğrencinin, akademik ve davranış olarak olumlu özelliklere sahip olması, okulun kural ve beklentilerini karşılaması gerekir.

03

Başvuru formunda yapılan beyanın ve teslim edilen belgelerin tam ve doğru olması zorunludur. Beyan ve belgelerde eksik ve yanlış bilgi olması durumunda başvuru değerlendirilmeye alınmaz, alınmış olsa dahi iptal edilir.

04

Mali yardım başvuruları yıllıktır. Başvurular her yıl yeniden yapılır ve değerlendirilmeye alınır. Malî yardıma esas alınan koşulların değişmesi halinde mali yardım oranı da değişebilir.

Robert Koleji'nin fiyatı dudak uçuklattı

Robert Koleji''nin kayıt fiyatları dudak uçuklattı. Kolej, ara sınıf öğrencilerine, yaklaşık yüzde 36 zam yapma kararı aldı. Kolejin geçen yıl eğitim ücreti bin TL idi. Öğrenciler sadece eğitim için bin TL ücret ödeyecek. Yeni başlayanlardan ise bin TL talep edilecek. Yani kolej, birinci sınıflar için yüzde 75 oranında zam yapmış oldu.

ARA SINIFLAR İLE YENİ BAŞLAYANLAR ARASINDA 52 BİN TL''LİK FARK 

Bu yıl özel okul ücretlerindeki artış tavanı yüzde 36 ile sınırlandırılmıştı. Kolejde, okulda ara sınıflar ile yeni başlayanlar arasında 52 bin TL’lik ücret farkı oluştu. 7 günlük yatılı yurt ücreti ise TL olarak duyuruldu. Yurt ve eğitim ücreti toplam bin TL’ye ulaşan kolej taksit seçenekleri de sunuyor. 10 taksit yapılması durumunda ücret bin TL’ye çıkıyor. 

Özel okul ücretlerindeki zam sınırının birinci sınıflar için geçerli olmadığını belirten Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Öztürk ise, “Okullar birinci sınıflarda enflasyon oranında zam yapabilirler. Yüzde 36 sınır, ara sınıfta eğitimine devam eden öğrenciler için uygulanıyor” dedi. 

SERVET AKITMAK GEREKİYOR 

Diğer kolejlerde de ücretler belli olmaya başladı. İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi bin TL, Saint Michel Fransız Lisesi bin 42 TL, St. Georg Avusturya Lisesi ise bin TL eğitim ücreti talep edecek. Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesi 97 bin TL; Notre Dame de Sion Fransız Lisesi bin TL; Sainte Pulcherie Fransız Lisesi bin TL; Saint Benoit Fransız Lisesi bin TL, Alman Lisesi ise bin TL oldu. Türk kolejlerde de ücretler ortalama bin TL’yi aşıyor.

Robert Kolej’in &#;creti bin liraya ulaştı

Haberin Devamı

52 bin TL’lik fark var 

Bu yıl özel okul ücretlerindeki artış tavanı yüzde 36 ile sınırlandırılmıştı. Robert Kolej de ara sınıf öğrencilerine, yaklaşık yüzde 36 zam yaptı. Kolejin geçen yıl eğitim ücreti bin TL idi. Bu öğrenciler sadece eğitim için bin TL ücret ödeyecek. Yeni başlayanlardan ise bin TL talep edilecek. Yani kolej, birinci sınıflar için yüzde 75 oranında zam yapmış oldu. Okulda ara sınıflar ile yeni başlayanlar arasında 52 bin TL’lik ücret farkı oluştu. 

Özel okul ücretlerindeki zam sınırının birinci sınıflar için geçerli olmadığını belirten Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Öztürk, “Okullar birinci sınıflarda enflasyon oranında zam yapabilirler. Yüzde 36 sınır, ara sınıfta eğitimine devam eden öğrenciler için uygulanıyor” dedi. 

Haberin Devamı

Servet gerekiyor 

Diğer kolejlerde de ücretler belli olmaya başladı. İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi bin TL, Saint Michel Fransız Lisesi bin 42 TL, St. Georg Avusturya Lisesi ise bin TL eğitim ücreti talep edecek. Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesi 97 bin TL; Notre Dame de Sion Fransız Lisesi bin TL; Sainte Pulcherie Fransız Lisesi bin TL; Saint Benoit Fransız Lisesi bin TL, Alman Lisesi ise bin TL oldu. Türk kolejlerde de ücretler ortalama bin TL’yi aşıyor. 

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası