aöf halkla ilişkiler 2 yıllık dersleri / AÖF Halkla Ä°liÅŸkiler ve Tanıtım Bölüm Dersleri - AÖF Soru

Aöf Halkla Ilişkiler 2 Yıllık Dersleri

aöf halkla ilişkiler 2 yıllık dersleri

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Nedir?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü, kamu kurumlarının veya özel sektörde faaliyet gösteren kuruluşların iletişimsel süreçlerini yönetebilecek personel yetiştirir. Hedef kitleyi tanımak, beklentilere uygun hizmet üretilmesini sağlar. Hizmetlere yapılan geri bildirimler, öneri ve şikayetler standartların iyileşmesi için önemlidir. Müşterilerin hizmetten memnun kalarak devamlılık göstermesinde iletişimin etkisi önemlidir. Dijital veya geleneksel metotlarla müşterilere ulaşabilmek önemlidir. Bölüm, etkili iletişim kurarak ilgili süreçleri yürütebilecek kişiler yetiştirmeyi amaçlar. Halkla İlişkiler ve Tanıtım sıralama bilgisi yıldan yıla değişiklik gösterir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2 yıllık eğitim süresine sahiptir. Programın örgün ve açık öğretim seçenekleri bulunur. Bunun yanı sıra Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünün, lisans programı da bulunur. Bölümün ön lisans programını tamamlayabilmek için , lisans programını tamamlayabilmek için AKTS şartı bulunur. Bölümün staj uygulaması bilgisi, eğitim alınan kuruma göre değişebilir. Halkla ilişkiler ve tanıtım maaş aralığının değişken olduğu bir alandır. Mezun olunan programın ön lisans veya lisans olup olmadığı ve deneyim, maaş düzeyini etkileyebilir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bölümün dersleri, kurumsal hedeflere uygun olarak konuşma ve yazma becerilerini geliştirir. Halkla İlişkiler ve Tanıtım puanları yıllara ve kurumlara göre farklılık gösterir. Bölüm derslerinin amacı; interaktif iletişim kurabilen, hızlı düşünebilen, ana diline ve yabancı dile hâkim personeller yetiştirmektir. Ön lisans ve lisans programlarında yabancı dil çoğunlukla İngilizcedir. İkinci ve üçüncü yabancı dillerin öğrenilmesi kişiye avantaj sağlayabilir. Sözel odaklı dersleri, pazarlama ve işletme içeriğine sahip dersler tamamlar. Marka temsilciliğinin gerekleri ve sektörel protokoller öğretilir. Halkla İlişkiler ve Tanıtım taban puanları yıldan yıla değişiklik gösterebilir. İlgililisans programı, sözel puan türüyle öğrenci alımı yapar.

Bu bölümünde okuyacak olan öğrenciler aşağıdaki dersleri alır:

• Halkla İlişkiler
  • Kurumsal Sosyal Sorumluluk
  • Dijital İnsan Kaynakları
  • İnsan Kaynakları Yazarlığı
  • Halkla İlişkilerde Uygulama Teknikleri
  • Halkla İlişkilerde Güncel Kavramlar
  • Sosyal Bilimlerde Temel Kavramlar
  • İletişim Bilgisi
  • Pazarlama İletişimi
  • Genel İşletme
  • Marka ve Marka Yönetimi
  • Davranış ve Protokol
  • Türk Dili
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
  • Yabancı Dil
  • Psikoloji

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Halkla ilişkiler sorumlusu, hizmet taleplerini sınıflandırır ve ilgili birimlerle paylaşır. Gerekli telefon görüşmelerini gerçekleştirir. Firmanın iletişim kanallarına gelen soruları yanıtlar. Şikayet platformlarına yazılmış olumsuz mesajları inceler ve gerekli dönüşleri sağlar. Ofise gelen müşterileri karşılayarak bilgilendirme yapar. Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunu ne iş yapar sorusuna sektörler özelinde farklı yanıtlar vermek mümkündür. İnşaat ofislerinde gayrimenkul tanıtımları, restoranlarda online veya telefon üzerinden sipariş alımı, endüstriyel firmalarda kurumsal müşterilerin bilgilendirilmesi başlıca sorumluluklardır. Halkla ilişkiler mezunu eğitim kurumlarında müşteri temsilciliği de yapabilir. Öğrenci durumu veya kampanya bilgilendirmesi için otomatik mesaj sistemini kontrol etmek önemli görevlerdendir. Ziyaretçilere eğitimci kadrosu, ders düzeni, kurum olanakları ve hizmet bedeli hakkında bilgi vermek de sorumluluk kapsamındadır. Yönetimin bilgilendirmelerini sosyal medya platformlarından duyurmak, müşterilerle yapıcı temaslar kurmak, rutin telefon görüşmeleriyle müşteri devamlılığı sağlamak çeşitli görevlerdir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş Olanakları Nelerdir?

Halkla ilişkiler ve tanıtım elemanı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun olarak ilgili alanda çalışmaya başlayan kişilere verilen bir unvandır. Özel eğitim kurumları, restoranlar, inşaat firmaları ve toptan satış firmaları, bölüm mezunlarına çalışma fırsatı sunabilir. Firmaların halkla ilişkiler sorumlusu çoğunlukla masa başında çalışır. Ofis alanlarında kurumsal temsilcilik yapar. İş bulma şansını artırabilecek faktörler, beceri odaklıdır. Halkla ilişkilerin temel kavramlarını pratiğe dökmüş, düzgün bir diksiyona sahip olan, güler yüzlü ve iletişim becerileri gelişmiş adaylar, ilgili alanda çalışmaya başlayabilirler. Halkla ilişkiler ve tanıtım iş imkanları, adayın deneyimlerine paralel olarak değişir. Henüz deneyim kazanmamış personeller, çoğunlukla orta ve küçük çaplı işletmelerde istihdam edilir. Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren ofislerinde, üretici veya toptancı firmalarda ya da büyük restoranlarda görev alınabilir. Pozisyonun görev kapsamında pazarlama ve müşteri hizmetleri ile ilgili süreçler bulunur. Disiplinli olmak, esnek mesai saatlerine uyum sağlayabilmek, iletişim becerileri gelişmiş olmak ve temsilcilik becerileri taşımaktır. Bölüm mezunları funduszeue.info üzerinden halkla ilişkiler elemanı iş ilanlarına göz atabilir.  

Açıköğretim ile Lisansa Tamamlama

Bu konu önemli, daha doğrusu lisans tamamlama ile ilgili çok fazla soru geliyor. Bu yazı Açıköğretim ile &#;Lisans Tamamlama&#;, yani tamamlamış olduğunuz önlisans programını açıköğretim ile nasıl lisansa tamamlayacağınız hakkındadır.

-Sağlıkta Lisans tamamlama bu yazının konusu değildir.

Öncelikle belirtelim, açıköğretimden de olsa lisansa tamamlamanız için Dikey Geçiş Sınavına (DGS)&#;ye girmeniz şart, DGS sınavına girmeden lisansa tamamlamanız mümkün değildir. DGS&#;ye girdikten sonra aldığınız puana bakılmaksızın mezun olduğunuz programa göre belirlenen lisans bölümlerine devam edebiliyorsunuz.

Sınavsız lisansa tamamlama bu anlamda kaldırıldı. Artık DGS sınavına girmeden öğreniminizi lisansa tamamlama olanağınız bulunmamaktadır. Bununla birlikte AÖF de belirlenen kontenjanlar ve puanınız göz önüne alınarak lisansa tamamlayabilirsiniz.

Şu an hali hazırda AÖF sosyal hizmet eğitiminin verildiği 2 üniversite bulunmaktadır. Öncelikle Anadolu AÖF tercih edilmelidir çünkü Atatürk AÖF&#;nin dönemlik harcı oldukça yüksektir ( TL)

Mezun olduğunuz önlisans programı ve okumak istediğiniz lisans bölümüne göre alttan ders alıp almayacağınız belli oluyor. Mezun olduğunuz programa yakın lisans bölümlerini tercih ettiğinizde direk 3. sınıftan başlıyorsunuz. Farklı bir bölüm seçtiğinizde ise fark dersleri almanız gerekiyor.

Bu yıl açıköğretim sosyal hizmet bölümüne tamamlayabilecek çok sayıda önlisans programı bulunuyor. Bunların bazıları fark dersleri almak zorundayken bazısı doğrudan 3.sınıftan başlıyor. Dolayısıyla mezun olduğunuz önlisans programına göre kaçıncı sınıftan başlayacağınız ve alttan almanız gereken dersler belli olmaktadır.

Sosyal Hizmet 3.Sınıftan Başlayabilecek Programlar

• Sosyal Güvenlik
  • Sosyal Hizmetler

Sosyal Hizmet Alttan Fark Dersleri Alması Gereken Programlar

• Çocuk Gelişimi
  • Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi
  • Çocuk Koruma Ve Bakım Hizmetleri
  • Engelli Bakım Ve Rehabilitasyon
  • Evde Hasta Bakımı
  • Güvenlik
  • Güvenlik Bilimleri
  • Güvenlik Ve Koruma
  • Hava Astsubay Myo Güvenlik
  • Hava Savunma
  • İstihbarat
  • İstihbarat (Foto Kıymetlendirme Dalı)
  • İstihbarat (Foto Laboratuvar Dalı)
  • İş Sağlığı Ve Güvenliği
  • İşçi Sağlığı Ve İş Güvenliği
  • İtfaiyecilik Ve Sivil Savunma
  • İtfaiyecilik Ve Yangın Güvenliği
  • Jandarma Astsubay Myo Kamu Güvenliği Ve Asayişin Sağlan.
  • Kamu Güvenlik Ve Asayişin Sağlanması
  • Mühimmat Ve Mühimmat Tahrip
  • Özel Güvenlik Ve Koruma
  • Sağlık Yönetimi
  • Savunma Ve Güvenlik
  • Sivil Savunma Ve İtfaiyecilik
  • Sosyal Bilimler
  • Toplum Sağlığı
  • Yangın Önleme
  • Yaşlı Bakım Hizmetleri
  • Yaşlı Bakımı
  • Yaşlı Hizmetleri Bakım

Sosyoloji, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği, Sosyal Hizmet lisans programlarına fark dersleri almadan 3. sınıftan başlayabilirsiniz.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans bölümüne ise fark dersleri alarak geçmeniz mümkündür. Alacağınız fark dersleri ise şöyle: 

ve DGS kılavuzunda şu bilgi yer almaktadır.

DGS’de bir yükseköğretim programına yerleştirilen adayların DGS’de ilgili ÖBP’leri 0,45 katsayısı ile çarpılacaktır. DGS’de bir yükseköğretim programına yerleştirilen adayların DGS’de ilgili ÖBP’leri 0,45 katsayısı ile çarpılacaktır.

Dolayısıyla puanınız düşecektir.

Sorularınız için lütfen aşağıya yorum yapınız. Mutlaka geri dönüş sağlayacağız.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası