uludag ogrenci mail / BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SSO

Uludag Ogrenci Mail

uludag ogrenci mail

Tüm Öğrencilerimizin Dikkatine!

Öğrenci otomasyonunu kullanmakta olan tüm öğrencilerimiz adına [email protected] şeklinde e-posta hesapları kullanıma açılmıştır. Üniversitemiz de eğitime yeni başlayan öğrencilerimizin mail adreslerinin aktifleşmesi için, öğrenci otomasyonuna giriş yapmış olmaları yeterlidir.

E-posta hesabınızı kullanabilmek için, ana sayfadaki BUÜ logo üstünde Öğrenci sekmesine tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada Öğrenci Mail başlığına tıklayınız. Öğrenci otomasyonunda kullanmış olduğunuz kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Öğrencinin mezun olması ve ilişik kesme işlemi yaptırması halinde 90 gün içinde e-posta hesabı kapatılacaktır.

EDUROAM (Ücretsiz İnternet)

Eduroam hakkında bilgi almak için tıklayınız

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

kaynağı değiştir]

yılında yükseköğretim kurumları YÖK çatısında yeniden yapılandırıldığında, adları değiştirilen birçok üniversite[8] arasında Bursa Üniversitesi de yer alır. Üniversitenin adı; 20 Temmuz tarihinde Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı hakkında 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile "Uludağ Üniversitesi" olarak değiştirildi. Bursa Üniversitesinin yerini alan Uludağ Üniversitesinin Kurucu Rektörü, Nihat Balkır oldu.[8]

18 Mayıs tarih ve Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren sayılı "Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile üniversitenin adı "Bursa Uludağ Üniversitesi" olmuştur.

Üniversitenin logosu[değiştir kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir kaynağı değiştir]

Meslek yüksekokulları[değiştir

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir