kolay origami kelebek yapımı / Origami kelebek yapımı - Dailymotion Video

Kolay Origami Kelebek Yapımı

kolay origami kelebek yapımı

e-aktivite K subscribers Subscribe Share K views 6 years ago Kağıdımızın boyutu isteğe göre değişebilir.

Çalışmalarımızı öğrencilerimle beraber zevkle yapıyoruz. Sınıf etkinliklerimize hızla devam ediyoruz. Çok istekli ve gayretli olmaları beni çok ama çok mutlu ediyor. Timsahımızı yaparken iki ayrı çalışma varmış gibi düşünülmesin sadece

Created by VideoShow:seafoodplus.info

Malzemelerimiz: Tel Çeşitli renklerde keçe Karton İlk olarak karıncamızı yapıyoruz: önce tellerimi düzeltiyoruz uçlarını yuvarlıyoruz farklı boyutlarda ve renklerde 3 tane yuvarlak keçe kesiyoruz, daha sonra gözler ve burun için

) YouTube. Kağıttan Cs Go Kelebek Bıçak Yapım DIY - A4 Kağittan Kelebek Biçak Nasil Yapilir - ( Butterfly Knife! Süre bin görüntüleme.

İsterseniz gövdeyi yapmak için fon kartonu yerine eva da kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede kağıttan kelebek yapabilirsiniz. Kağıttan Kelebek Yapımı Kelebeğin kanatlarını yapmak için her türlü kağıdı kullanabilirsiniz. İlk önce el işi kağıdından kare şeklinde bir parça kesin.

öndeki küçük kelebeğe kesim sonrası dilerseniz bantla üstünden geçebilirsiniz daha parlak görünür. Hayal gücünüze Merhabalaarr :) Bugün kalemi kağıttan kelebeklerle süslemeyi gösterdim sizlere.

Kağıttan kelebek yapımı nasıl olur? Türkçe anlatım - origami butterfly.

İzlediğiniz için teşekküseafoodplus.info olmayı ve videoları beğenmeyi unutmayınInstagram : @gelogrenTwitter : @gelogrenFacebook : @gelgelogren

Sınıfımızın bahar temalı panosunda ahenkle uçuşan kelebeklerimizi yapım aşamalarıyla tanıtmış olduk sizlere…

kesik çizgili yerlerden katlıyoruz. Karton üzerine koyarak kopyasını çıkarıyoruz ve etrafından kesiyoruz. Merhabalar. 4 köşesine de Aynı zamanda çocuklarla da yapılabilecek bir çalışma, kartondan çam ağacı. Parşömene kalıbını çizerek başlıyoruz.

Kağıttan kelebek yapımı

Renkli kağıt ve kartonlardan yapacağınız bu kelebekleri sonrasında oda dekoru olarak da kullanabilirsiniz. İşte, merak edilen tüm detaylar. Kağıttan ya da kartondan kelebek yapımı çocuklar ve ebeveynleri için güzel bir uğraş olabilir. Kelebek yapımı nasıldır? Kağıttan ve kartondan origami kelebek nasıl yapılır?

Yapımı kelebek kağıttan

Bu parçanın tam orta yerine yapışkan sürerek kelebeğin gövde kısmına yapıştırarak kanat kısımlarını da yapmış olursunuz. Kağıt ve Kartondan Yapılan Kelebeklerin Kullanım Alanları El işi kağıtları yardımı ile yaptığınız kelebekleri farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Bu kısım kelebeğin gövde kısmını oluşturacaktır.● Kelebeğinizin baş bölümü için de yuvarlak parçalar kesmelisiniz.● Sonrasında yapışkan yardımı ile baş ve gövdenin birbirine yapıştırılması sağlanır.● Gövde kısmına boyalar yardımı ile çeşitli kelebek desenleri yapabilirsiniz.● Kelebeklerin baş kısımları için de iki tane anten yaparak bunu da yapıştırmalısınız.● Sonrasında kare olarak kestiğiniz kağıtları bir içe bir dışa olacak şekilde katlamanız gerekmektedir. ● Öncelikli olarak renkli kağıtlardan kare parçaların makas yardımı ile kesilmesi gerekir.● Fon kartondan da aynı şekilde solucana benzer parçalar kesilmesi gerekir. Kullanım alanlarına örnekler şu şekilde verilebilir.

Bu videomuzda kağ Kağıttan Kelebek Yapımı; Merhaba hobiseverler Canim anne sitesi olarak sizlere her zaman her konuda videolar hazirlamak için calismaktayiz.

Kağıttan yapımı kelebek

Sınıf etkinliklerimiz arasında en çok beyendiğimiz ve yapmaktan da zevk aldığımız ponponlu kelebek çalışmasını sizlerle paylaşmak istedim.Çalışmamız için renkli kağıt, makas, yapıştırıcı, yün ip ve renkli pipo temizleyicisi seafoodplus.info olarak A4 renkli kağıdımıza kenarları 12 cm olan bir kare çiziyoruz.

Tahta mandallardan magnet uçak yapımı göstereceğim bugün sizlere ama önce herkese esenlikler dilerim Dondurmanın mevsiminin kalmadığını düşünürsek bu videom çok da zamansız olmasa gerek Dondurma çubuklarını kullanmak aynı zamanda bir

Uç kısımlarını ise sarmal şeklinde kıvırıyoruz. Renkli pipo temizleyicilerini alıyoruz ve şekildeki gibi kelebeğimize kıvırarak sabitliyoruz.

Yapımı kelebek kağıttan

● Makas● Yapıştırıcı● Çeşitli renklerde boyalar● Keçeli kalem● Renkli kağıt ve kartonlar● Kelebeğin gövde kısmında kullanmak için farklı renklerde fon kartonlarıKağıttan ve Kartondan Kelebek Nasıl Yapılır?

Kelebek yapımı kağıttan

Gözleri ile ponponlarım sevimlilik kazandı. Ben bu fikri çok sevdim, umarım herkesin ve küçük Rengarenk ponponlar için renkli iplerim de değerlerlenmiş oldu. Sevimli şirin ponponları küçük yeğenimin oynaması için yaptım.

Üstelik 23 Nisan gelmek üzere! Evlerde 23 Nisan coşkusu yaşamak için de bu hazırlıkları yapmak elbette olası. Bu güzel ve çok özel gün için sınıfları hazırlama zamanı da geldi çattı.

Kelebek kağıttan yapımı

Uzun yeşil Öncelikle aşağıda da görüldüğü gibi kırmızı yarım daire ve uzunlu kısalı iki şerit kartonla işe başladım. Merhaba arkadaşlar:) Bugün size arkadaşımın yılsonu gösterisi için yaptığım kızılderili şapkasını paylaşacağım.

Havlu kağıt rulosunu malzeme olarak pek bir sevmişimdir, belli olsa gerek Bu rulolar bu sefer timsah olarak karşınızda… Öncelikle orta, en uzun olmak şartı ile iki taraftan ruloları küçülte küçülte

seafoodplus.info;

seafoodplus.info;

seafoodplus.info;

seafoodplus.info;

seafoodplus.info;

seafoodplus.info;

seafoodplus.info;

seafoodplus.info;

Origami kelebek yapımı ile çok kısa sürede minik minik kelebekler hazırlayabilirsiniz. Yapım aşaması son derece kolay olan bu kelebekleri, istediğiniz boyuttan hazırlayabilirsiniz. Çocukların da çok seveceği kağıttan kelebekleri istediğiniz tür kağıtlar ile hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan çalışmanın detaylarına geçmek istiyoruz&#;

Origami Kelebek Yapımı

Kelebekler çocukların çok sevdiği canlılardandır. Bu sebeple hem okul öncesinde, hem de küçük çocukların okul eşyalarında ya da etkinliklerinde sıkça karşımıza çıkıyor. Dekoratif olarak da zarif ve hoş görünümleri olan kelebekler değişik malzemeler ile hazırlanabiliyor. Biz bugün sizlerle kağıttan kelebek yapımı çalışmalarından birisini paylaşacağız. Sizler de sadece katlama yaparak bu minik kelebeklerden hazırlayabilirsiniz.

Origami Kelebek Yapımı Resimli Anlatım

Kağıttan kelebek hazırlamak için istediğiniz renk ve desenlerde kağıtlar kullanabilirsiniz. İsterseniz düz, beyaz renkli bir kağıda kendiniz renkli kalemler ile desenler çizerek kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Kelebeği kullanmak istediğiniz yere göre boyutunu ayarlayabilirsiniz. Örnek çalışmada orta boy bir kelebek için 14&#;14 cm ebatında kare bir kağıt kullanıldı. Sizler de istediğiniz boyuta uygun kare bir kağıt kullanın.

Kare kağıdı önünüze alın. İlk olarak enlemesine ikiye katlayın, katlama yerini tırnağınız ile belirginleştirip katı açın. Aynı işlemi boyuna ikiye katlayarak da yapın. Sonrasında kağıdı üçgen şeklinde katlayıp açın. Aynı işlemi bir kere de diğer köşelerden üçgen olacak şekilde yapın. Böylece kelebeği hazırlamak için gerekli olan kat çizgilerini ortaya çıkarın.

Katları belirginleştirmek için yaptığınız bu işlemde sıra çok önemli değil. Önemli olan katların ortaya çıkmasıdır. Katları ortaya çıkardıktan sonra resimde görüldüğü şekilde yanlardan içeri doğru katlayarak üçgen oluşturun. Bu üçgenin iki kenarından yukarı doğru katlayıp baklava şekli ortaya çıkarın. Üçgen kağıdın diğer yüzünü çevirin. Resimde görüldüğü gibi hafif uç kısmında çıkıntı olacak şekilde üçgen olarak katlayın.

En son kelebek şekli vermek için çıkıntı oluşan üçgeni katlayıp kelebeğin kanatlarını yukarı doğru kaldırtın. Bu şekilde üç boyutlu bir kelebeğiniz oluşmuş olacak.

Origami kelebek yapımı çalışmasının detayları için Youtube kanalımızda yer alan videoya da göz atabilirsiniz. Son derece eğlenceli olan bu çalışmayı çocuklarınız ile birlikte yapıp eğlenebilirsiniz. İsterseniz benzer çalışmalardan birisi olan Origami Pop İt yapımı çalışmasına da göz atabilirsiniz. Ayrıca kendin yap çalışmaları için de Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Origami kelebek yapmak resimli anlatım konusu, origami çalışmalarına göz attığım ilk günden beri aklımdaydı. Kağıttan rengarenk kelebek yapmak çocuklar ile birlikte yapılabilecek eğlenceli çalışmalardan biri. Ben bu çalışmayı yaparken ufak çocuğu olan annelerin mutlaka çocukları ile birlikte yapmasını tavsiye ediyorum. Origami kelebek yapımının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Origami kelebek yapımı, origami konusunda yapılan ilk çalışmalardan biridir. Katlama sanatının tekniklerini uygulayarak elde edilen bu renkli kelebekleri el işi süslemelerinde, çerçeve tasarımında ya da çocuk odası süslemesi olarak kullanabilirsiniz. Farklı büyüklüklerde oluşturabileceğiniz bu kelebekleri istediğiniz şekilde süsleyip hoş tasarımlar yapabilirsiniz.

Origami çalışmaları benim anne ve çocuk eğitici çalışmaları arasında ilk sıralarda gördüğüm çalışmalardan. Annelerin yeni bilgiler edinmesini sağlayan bu el işi tekniği, çocukların da el becerilerinin ve zekalarının gelişimine katkı sağlıyor. Farklı renklerde hazırladığınız kağıttan kelebekleri çocuğunuz ile birlikte değerlendirerek eğlenceli ve eğitici vakitler geçirebilirsiniz.

Origami kelebek nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonunda sizlerle aşama aşama kağıttan kelebek yapımının resimli anlatımını paylaşıyorum. Bu şemaya bakarak kolaylıkla siz de kağıttan kelebekler hazırlayıp seafoodplus.info gelsin.

origami-kelebek-yapmak-resimli-anlatım

source

Kategoriler NASIL YAPILIR, OKUL ÖNCESİ
Ayraç Yapımı

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir