onur seyit yaran kaç doğumlu / Onur Seyit Yaran - Vikipedi

Onur Seyit Yaran Kaç Doğumlu

onur seyit yaran kaç doğumlu

Onur Seyit Yaran kimdir? Onur Seyit Yaran kaç yaşında, nereli?

Onur Seyit Yaran, son günlerde adı sıkça aratılan isimler arasında. ATV 'nin sevilen dizilerinden Kardeşlerim' de Doruk karakterine hayat veren Onur Seyit Yaran' ın hayatı merak ediliyor. Peki, Onur Seyit Yaran kimdir? Onur Seyit Yaran kaç yaşında, nereli? Detaylar haberimizde!

ONUR SEYİT YARAN KİMDİR?

Onur Seyit Yaran, 13 Ocak 1995 tarihinde İstanbul'da doğan Türk dizi oyuncusu ve eski modeldir. Best Model of Turkey 2016 birincisidir.

Eğitimini Haliç Üniversitesi Spor Akademisi Spor Yöneticiliği Bölümü'nde sürdürmektedir. Satranç, futbol gibisporlarla da ilgilenen genç oyuncu, uzun süre lisanslı olarak futbol oynamıştır.

2008-2011 yılları arasında milli platformlarda profesyonel olarak oynamıştır.

İngilizce ve Almanca dillerine hakimdir.

İlk oyunculuk deneyimine, bir zamanlar TRT1 ekranlarında yayınlanan "Kalak Gidelim" adlı dizi ile başlamıştır. Sonrasında yine TRT1 ekranlarında yayınlanmış olan Vuslat dizisinde Enes karakterine hayat vermiştir. Şimdilerde ise ATV'nin sevilen dizisi Kardeşlerim' de Doruk karakterine hayat veriyor.

Rol aldığı diziler

• 2021- Kardeşlerim (Doruk)
  • 2019- Vuslat (Enes)
  • 2018- Kalk Gidelim (Canberk)

ONUR SEYİT YARAN KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Onur Seyit Yaran, 1995 doğumlu olup 26 yaşında ve baba tarafından Orduludur.

Onur Seyit YaranKardeşlerimGündemGüncelHaberler

Onur Seyit Yaran Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler? Onur Seyit Yaran Biyografi

Onur Seyit Yaran Kimdir? Onur Seyit Yaran, 13 Ocak 1996 yılında İstanbul’da dünya’ya gözlerini açmıştır. Oğlak burcu, 1.87 boy ve 78 kilodur. Haliç Üniversitesi Spor Akademisi’nden mezun olmuştur. İngilizce ve Almanca dillerini bilmektedir. Sporla oldukça ilgili ve Fitness dışında, milli bir satranç oyuncusu olmakla beraber 8 yıl kadar lisanslı futbol oynamıştır.

Onur Seyit Yaran, 1996 yılında doğmuş ve 2022 yılı itibariyle 26 yaşındadır.

Onur Seyit Yaran Nereli?

Onur Seyit Yaran, İstanbul’ludur.

Onur Seyit Yaran Sevgilisi Kim?

Onur Seyit Yaran’ın sevgilisi vardır ve kendisi sevgilisinin kim olduğunu sır gibi saklamaktadır. Su Burcu Yazgı Coşkun ile yalnızca dizi partneridir.

Onur Seyit Yaran Hangi Takımı Tutuyor?

Onur Seyit Yaran, koyu bir Galatasaray taraftarıdır.

Onur Seyit Yaran Kimdir?

Onur Seyit Yaran, 13 Ocak 1996 yılında İstanbul’da dünya’ya gözlerini açmıştır. Oğlak burcu, 1.87 boy ve 78 kilodur. Haliç Üniversitesi Spor Akademisi’nden mezun olmuştur. İngilizce ve Almanca dillerini bilmektedir. Sporla oldukça ilgili ve Fitness dışında, milli bir satranç oyuncusu olmakla beraber 8 yıl kadar lisanslı futbol oynamıştır.  2016 Best Model Türkiye ve Best Model of The World birincisi olan Onur Seyit Yaran, oyunculuğa ilk adımını attığı Kalk Gidelim dizisi olmuştur.

Onur Seyit Yaran Oynadığı Diziler
  • Kardeşlerim (Doruk, TV Dizisi 2021)
  • Vuslat (Enes, TV Dizisi 2019-2020)
  • Kalk Gidelim (Canberk Dal, TV Dizisi 2017-2019)

Onur Seyit Yaran Kimdir?

Onur Seyit Yaran Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

97

Onur Seyit Yaran, 13 Ocak 1995 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi, sinema oyuncusu ve model.

Adı: Onur Seyit Yaran
Doğum Tarihi: 13 Ocak 1995
Doğum Yeri: İstanbul
Boyu: 1.87 m.
Kilosu: 78 kilo
Burcu: Oğlak
Göz Rengi: Yeşil
Kardeşleri: Ablası var
Instagram:https://www.instagram.com/onurseyityaran/
Evcil Hayvanları: Kedisi var.

Onur Seyit Yaran Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi 10

Ailesi: İstanbul’da doğdu, aslen baba tarafından Orduludur. Ailesi oyunculuk kararını destekledi. “Bugüne kadar en iyi tavsiyelerimi tahminimce babamdan almışımdır. Çok fazla konuşur ve fikir alışverişin de bulunuruz. Bana lise hayatımdan beri ‘doğru birdir’ der. Herkes ne olursa olsun sen doğrusu ol der. Herhalde en iyi aldığım tavsiye budur. Hep dürüst ve doğru olmaya çalışırım. Önceden futbol oynuyordum ve sahada olmayı, sahnede olmaya benzetiyordum. Görüntünün iyi olmasına gerek yok, sporla ilgilenen insanlar özgüvenli ve elinde bir bilezik fazladan olduğu için zaten diğer insanlardan bir tık daha farklı görünür. O yüzden ailem oyunculuk kararıma şaşırmadı, hatta çok bekledikleri bir şeymiş gibi karşıladılar.”

Çocukluk yılları: Çocukluğundan itibaren satranç oynuyor aynı zamanda  milli satranç oyuncusu. “Satranca ilkokul 1.sınıfta başladım. Satranç hocası sınıfa girip rastgele dört kişi seçti, seçilenlerden biri bendim. Ara sıra oynuyorum… Zamanında Magnus Carslen’i çok beğenirdim. Çok iyi yerlere geldiğini duyuyorum. Satranç oyuncusu olmanın çocukken hep gelecekte faydası olacak diyorlardı. Çocukken değil ama büyüdüğüm zaman gördüm ki bazı durumlarda çok faydası oluyor. Bir sonraki hamleyi hesaplamak her zaman kazandırır… 8 yıl kadar da hem yurt içinde hem yurt dışında lisanslı futbol oynadım.

Eğitim hayatı: Yıldız Koleji’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitim görüyor, İngilizce ve Almanca biliyor.  Oyunculuk eğitimlerini Durul Bazan’dan alıyor.

Hayatının dönüm noktası: 2016 yılında düzenlenen ‘Best Model of Turkey’de, ardından da ‘Best Model of the World Yarışması’nda birinci seçilerek dikkatleri üzerine çekti. “Ekran önünde olmak için ilk adımımı yarışmayla atmış oldum. Kesinlikle oyunculuk hedefiyle girdim yarışmaya. Hazırlık sürecinde oyunculuk eğitimi almaya başlamıştım. Yarışmanın oyunculuk anlamında bana şans getireceğine hep inanıyordum.  Çevremdeki insanlar yarışmaya katılmam konusunda çok destek ve ısrarcıydı. Oraya uygun olduğumu düşündüler ve bende bu yolda ilerlemek istedim. Spor yaptığım için fizik açısından kısmen hazırdım diyebilirim. Enerjiyle ve aldığım eğitimlerle beraber bunu destekleyince ekrana adım attım. Oyunculuk bu serüvende benim hep hedeflerim arasındaydı. ‘Ben bu mesleği yapmak istiyorum!’ dedim ve bu şekilde de başlamış oldum. İş, sadece yarışmayla bitmiyor tabii ki; kamera önünde de nasıl oynayacağını bilmek, eğitim alarak kendini daha iyi ifade yeteneği gerekiyor. Çok çalışarak, çok emek vererek, ‘ben oldum tamamdır,’ demeyerek, hep kendini geliştirerek ilerlemem gerektiğinin hep bilincindeydim. Yarışmadan sonra görüştüğümüz yapım şirketleri oldu ve ben bir sene sonunda ’Kalk Gidelim’ dizisine dahil oldum.”

Onur Seyit Yaran Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi 11

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon macerasına, 2018 yılında ‘Kalk Gidelim’ dizisinde canlandırdığı ‘Canberk Dal’ karakteriyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Vuslat’ dizisinde canlandırdığı ‘Enes’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Kişilik özellikleri: Empati kurmanın önemine inanıyor. “Zor biriyim diyebilirim. Ama tabii ki hatalı olduğum yerlerde frene basmasını bilirim. Empati kurarak sorunları çözmeye çalışırım. Hatam varsa bunu kabullenirim, kabullenemezsek bu yapılan hatanın önce kendini sonra etrafındakileri mutsuz etme olasılığı yüksek, bundan dolayı en mantıklısı hatayı kabullenip bir daha yapmamaya çalışmak aynı şeyi karşımdakinden de beklerim. Benim için hayattaki en değerli şey; aile bağları ve dostluklarım. Kendimi, gerçekten hedeflerinin peşinde koşan idealleri olan ama bu idealleri armut piş ağzıma düş şeklinde beklemeyen bunun için çaba sarf eden biri olarak tanımlayabilirim. Hayatımda ilgilendiğim her konuya nasıl ciddiyetle yanaştıysam, oyunculuk mesleğine bakış açım da hep bu şekilde oldu. ‘Çaba sarf et, emek ver ve eksiklerini gider!’”

Bilinmeyen özelliği: Saatlerce top sektirebilir. “Hiç durmadan top sektirebilirim yani gerçekten. Şaşırtıcı bir hobi olarak da atkı koleksiyonu sahibiyim diyebilirim, farklı ülkelerin takımlarımın atkılarımı koleksiyon yapıyorum…”

Sosyal: Kendini geliştiren insanlarla arkadaşlık kurmaya çalışıyor. “Öncelikle kendine faydalı olan sonrasında etrafındakilere faydalı olan, bana doğru yönlendirmeler yapan insanlarla dostluklar kurarım. Sektörü alanı ya da çabası ne olursa olsun kendini ileriye taşımaya çalışan insanlar hayatımda olsunlar ve pozitif duygularıyla beni yükseltsinler isterim. Pozitif olmanın gücüne inanırım insan ne kadar pozitif ise aynı enerjiyi etrafına da yansıtıyor.”

Onur Seyit Yaran Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi 12

Düşünce yapısı: “Aslında geçmişe donup baktığım da yaptıklarından pişman olan tiplerden değilimdir. Çocukluğumdan beri aynı fikirlere ve ideallere sahiptim. O yüzden gerek sosyal hayatımda gerek mesleki hayatımda kendim ile hiç kötü bir iç hesaplaşmak olmadı. Bulunduğum durumdan çok memnun ve mutluyum…”

Aşka bakışı: “Aşk benim için güven duygusuna dayalı ve çiftlerin karşılıklı birbirine destek olduğu bir his bütünü. Çünkü hayatı beraber yaşıyorsunuz. Çiftlerin birbirine destek olarak ilerlediği ilişkiler çok daha sağlam geliyor bana. Öncelikli olarak daha yolun başında olduğum için aşk değil iş önceliğim.”

Mutluluk kaynağı: Hayranlarının ilgisinden mutluluk duyuyor. “Günümün neredeyse bir saatini sosyal medyaya, hayran mesajlarına ve yorumlarına ayırıyorum. Onlarla aram çok iyi, karşılıksız sevgilerine aynı şekilde ben de hayranım. Her yerdeler, her yorumdalar ve bu beni çok mutlu ediyor. Eğitim sürecindeki arada kesinlikle çok destek oldular, beni bir an olsun yalnız bırakmadılar diyebilirim.”

Hayata bakışı: Oyunculuk yapmaya başladığından beri hayata bakış açısı değişti. “Her şeye farklı bakmaya başladım. Günlük hayattan da aslında neler alabileceğimi mesleğime neler katabileceğimi analiz etme yönü kattı diyebilirim. Oyunculuk uçsuz bucaksız sonu sınırı olmayan çok geniş bir alan ben bu yolda yeni sayılırım. Mümkün olduğu kadar bir sonraki gün kendime neler katabilirim diye düşünerek ilerlemeye çalışıyorum. Ders alarak, izleyerek, analiz ederek, okuyarak bunları elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.”

Onur Seyit Yaran Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi 13

İş hayatına bakışı: Oyunculuğun disiplin isteyen bir meslek olduğunu düşünüyor ve kendi adına disipline önem veriyor. “Sahneye asla çalışmadan ve ezber yapmadan gitmem, önceden her şeyi düşünmüş olmak, sahneyi vaktim ve fırsatım varsa analiz etmeye çalışmak isterim. Kendimi hep iç enerjimi yüksek tutmaya zorundaymış gibi hissederim, enerjinin çok önemli bir olgu olduğuna inanıyorum ve tabii ki isimi yaparken yanımdakilerle paslaşıp fikir alışverişinde bulunmayı severim. Kendimi çok izliyorum ve tabii ki değerlendirmeler içerisine giriyoruz. Oyuncu koçlarım ve menajerim yardımcı oluyor, en büyük eleştirmenim şüphesiz ki menajerim. Oyuncu olmak isteyenlere, bol bol izlemelerini ve okumalarını tavsiye ederim. Ama keyif için değil, öğrenmek için. Algıları açarak eğitici kısımları alabilmek için. Yolun çok başında olmama rağmen edindiğim tecrübeler hep bir yönde her günün bir önceki günden bir adım önde olsun. Okumak izlemek takip etmek bunlar her zaman altın anahtarlar diyebilirim.”

Kariyer planı: İleride psikopat bir karakteri canlandırmak istiyor. “Bir psikopatı veya La casa de papel‘deki Berlin gibi soğukkanlı bir tipi oynamayı isterdim. Benim için ters köşe bir karakter olmuş olur.”

Gelecek Hayali:  İleride, oyunculuk mesleğinin tüm eğitimlerini, donanımlarını almış kendini geliştirmiş ve herkes tarafından kabul gören bir aktör olmak istiyor. “Bir sonraki adımlarda ise yurt dışında da kendini ispatlamak ve bu meslekte başarılı biri olmak planlarım arasında.”

Kadında çekicilik kriteri: Zeki ve yetenekli kadınlar ilgisini çekiyor. “Özellikle zeka; güzellikten ve görsellikten çok daha etkili bence. Bu kriterler benim için en belirleyici özellikler diyebilirim.”

Kimlere hayranlık duyar: “James Dean hayranıyım. Türk oyunculardan Haluk Bilginer’i çok beğeniyor ve severek izliyorum.”

Formunu nasıl koruyor: Spor yapıyor ve beslenmesine dikkat ediyor. Spor kesinlikle çok önemli. Haftada en az 3 gün egzersiz öneriyorum ve tabii ki bol bol yürüyüş ve koşu. Yeşil çay ve yulaf ezmesini bol tüketiyorum. Tatlı krizlerinde fıstık ezmesi vazgeçilmezim. Diyeti bozuyoruz ama…”

Sosyal medya ile arası nasıl: Instagram’da aktif. “Günümüzde artık insanların en dikkat ettiği şey samimiyet. Özellikle fanların karşılıksız sevgisi beni en çok mutlu eden konulardan biri. Enerjini, duygunu, samimiyetini karşı tarafa verdikten sonra her şeyin olabileceğine inanıyorum. Bu tamamıyla enerjiyle, samimiyetle alakalı. Set zamanlarından fırsat buldukça hayran mesajlarını da okumaya çalışıyorum. Ama hepsine cevap verebilme imkanım olmadığından genelde attığım postlarda fan sayfalarını unutmamaya çalışıyorum. Bazen ilan-ı aşklar ya da evlilik teklifleri içeren mesajlar gelebiliyor ama ciddi olduklarını da sanmıyorum. Spor yaptığım salonu öğrenip hediye yollayanlar oluyor, yaşadığım en şaşırtıcı durumlardan biri bu aslında.”

Evde ne yapar? Boş olduğu zamanlarda gününü spor yaparak ve dizi, film izleyerek geçiyor. En az bir saat okumaya ayırmaya çalışıyor bazen bir şeyler karalıyor.

Hobisi: At biniyor, satranç oynuyor ve bateri dersleri alıyor.

DİZİLERİ

2021- Kardeşlerim/ Doruk Atakul

2019 – Vuslat / Enes

2018 – Kalk Gidelim / Canberk Dal

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

Biyografi

Onur Seyit Yaran, 13 Ocak 1995 yılında İstanbul’da doğdu. Haliç Üniversitesi Spor Akademisi Spor Yöneticiliği Bölümü’nde eğitim gören Yaran, 2016 yılında düzenlenen Best Model Türkiye ve Best Model of The World yarışmasında birinci oldu. “Kalk Gidelim1 dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan Onur Seyit Yaran, “Vuslat”, “Kardeşlerim” gibi yapımlarda da rol aldı.

Filmografi

Fotoğraflar

• Afis Onur Seyit Yaran

Yorumlar

Günün Popüler Sanatçıları

Özge Özacar

1

Gabriel Guevara

2

Annie Murphy

3

Tüm Popüler Sanatçılar

En Popüler Fragmanlar

Hızlı ve Öfkeli 10 Teaser

Hızlı ve Öfkeli 10 Teaser

Culpa mía Altyazılı Fragman

Culpa mía Altyazılı Fragman

Spider-Man: Across The Spider-Verse (Part One) Dublajlı İlk Görüntüler

Spider-Man: Across The Spider-Verse (Part One) Dublajlı İlk Görüntüler
365 Gün Fragman

Transformers: Canavarların Yükselişi Dublajlı Fragman

Transformers: Canavarların Yükselişi Dublajlı Fragman
Recep İvedik 7 Fragman
Yeni çıkan tüm fragmanlar

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır