kemikli nohut yahnisi / düdüklüde kemikli nohut yemeği - KLASİK YEMEK TARİFLERİ

Kemikli Nohut Yahnisi

kemikli nohut yahnisi

Kemikli Nohut Yemeği

Herkese selamlar efendim. Bugün Türk mutfağının klasik bir tarifiyle karşınızdayım. Yemek  gibi yemektir hani. Yanına bir de pilav ve salata oh mis. Davet sofralarına da yakışır aile sofralarına da. Hiçbir zaman mahcup etmez sizi. Sadece nohut ve etin yumuşamasını ayarlamak büyük meseledir. Hadi benim tarifimi deneyin bir de. Tarif defterlerinize de eklemeyi unutmayın 🙂  Buyurun o halde enfes lezzetiyle Kemikli Nohut Yemeği tarifime.

Kemikli Nohut Yemeği Tarifi İçin Malzemeler:

• 2 su bardağı nohut
  • Kemikli et
  • Sıvı yağ
  • 1 soğan
  • 2 yemek kaşığı salça
  • Karabiber
  • Tuz
  • Su

Kemikli Nohut Yemeği Tarifinin Yapılışı:

• Öncelikle nohutlarımızı 1 gece önceden suya ıslatıyoruz.
  • Kemikli etleri düdüklüye alarak üzerine geçecek şekilde soğuk su koyup haşlıyoruz.
  • İyice haşlanan kemikleri süzüyoruz.
  • Kemik suyunu ise yemekte kullanmak üzere muhafaza ediyoruz.
  • Yemek yapacağımız düdüklü tencereyi ocağa koyup sıvı yağ ekleyerek ısıtalım.
  • Soğanı ince ince doğrayarak kızgın yağa bırakıyoruz.
  • Akabinde salçayı ekleyerek kavuruyoruz.
  • Kemikli etleri ekleyerek kavurmaya devam ediyoruz.
  • Haşlanmış nohutları ekliyoruz.
  • Biraz karıştırarak kaynar suyumuzu ekliyoruz.
  • İstediğimiz baharatları ve tuzu da koyduktan sonra düdüklünün ağzını kapatıp pişmeye bırakıyoruz.
  • Dumanı çıkmaya başladıktan 40 dakika sonra yemeğimiz hazır.
  • Herkese Afiyet olsun.

Dip Not: Herkesin düdüklü tenceresinin ayarı farklı olabilir. Kontrollü pişirmekte fayda var. Açıp kontrol edin istediğiniz gibi değilse kapağını kapatıp 10 dakika daha pişsin.

Tencerede Sufle Yapımı Tencerede sufle yapımı,&#; bire bir ölçülü bu tarifle çok pratik ve harika olacak. Kolay sufleyi süt yerine yoğurtla deneyin, inanılmaz nefis sufleler elde edeceksiniz. Acil misafirleriniz ve tatlı krizleri için bu 6 kişilik sufle tarifini kaçırmayın. Isıya dayanıklı orta boy fincanlara ya da klasik sufle kaplarına hazırlayabilirsiniz. Sufle için hangi malzemeler gerekli? derseniz, buyurun tarife: Tencerede Sufle Yapımı Tarifi İçin Malzemeler Klasik çay bardağı ölüsü ml 2 yumurta çay bardağı şeker 1 çay bardağı yoğurt sulu kısmı ile yarım çay bardağı sıvı yağ ( ben zeytin yağı kullandım.) 2 çay bardağı un ( bir çay bardağını tam buğday unu kullandım.) 2 yemek kaşağı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya&#; Çikolata ( ben bitter damla çikolata ve sütlü kırıntı çikolatayı karışık kullandım) Her türlü çikolata olur. Tencerede Sufle Yapımı Tarifi Nasıl Yapılır? Suflenin kek hamuru : yumurta ve şekeri, vanilyayı rengi açılıncaya kadar mikser ile çırpı

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası