konya meram tıp fakültesi gastroenteroloji doktorları / Meram tıp fakültesi

Konya Meram Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Doktorları

konya meram tıp fakültesi gastroenteroloji doktorları

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji

Gastroenteroloji , Nöroloji , Hematoloji , Psikiyatri , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Kardiyoloji , Dermatoloji , Romatoloji , Nefroloji , Üroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Radyasyon Onkolojisi , Aile Hekimliği , Radyoloji , Dahiliye , Fizyoloji , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Algoloji , İmmünoloji , Kulak Burun Boğaz , Nükleer Tıp , Enfeksiyon Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Neonatoloji , Kalp ve Damar Cerrahisi , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Göğüs Hastalıkları , Spor Hekimliği , Çocuk Endokrinolojisi , Pratisyen , Çocuk Nörolojisi , Çocuk Psikiyatrisi , Göğüs Cerrahisi , Acil Servis , Çocuk Cerrahisi , Hepatoloji , Çocuk Hematolojisi , Tıbbi Onkoloji , Çocuk İmmünolojisi , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Tıbbi Biyokimya , Tıbbi Mikrobiyoloji , Çocuk Kardiyolojisi , Tıbbi Farmakoloji , Çocuk Nefrolojisi , Gastroenteroloji Cerrahisi , Cerrahi Onkoloji , Çocuk Göğüs Hastalıkları , Tıbbi Patoloji ...Daha fazla göster

Gastroenteroloji Bölümü Hakkında

Adres:

Hocacihan Mah. Abdülhamid Han Cad. No: 3 / Konya

Yol tarifi, adresi nerede?

Sindirim sistemi hastalıklarının, tanı ve tedavisi gastroenteroloji bölümünde yapılmaktadır. Böbrekler hariç, tüm karın için organlar ile gastroenteroloji bilim dalı ilgilenmektedir. Sindirim sistemine ait şu organlar, gastroenteroloji alanın uzmanlık alanına girmektedir; yemek borusu, mide, ince bağırsak, kalın bağırsak (kolon), makat bölgesi (anüs), karaciğer, safra kesesi ve yolu, pankreas, karın duvarı.

Bu organlarda ortaya çıkan tüm hastalıklara, gastroenteroloji uzmanları tanı koymakta ve tedavi etmektedir. Bu hastalıkların tanısında ve tedavisinde endoskopi ile kolonoskopik yöntemlerden yararlanılmaktadır. Bunun yanı sıra, safra kanalı, karaciğer, safra kesesi ve pankreasta oluşan hastalıklar ERCP yöntemi ile tedavi edilmektedir. ERCP yöntemi, endoskopla 12 parmak bağırsağına açılan ağızdan girilerek uygulanan bir tedavi metodudur.

Hastanelerin gastroenteroloji bölümleri iki çeşit hastalıkla ilgilenmektedir.

Gastrointestinal Kanal Hastalıkları yemek borusu, mide, ince bağırsaklar, kalın bağırsak (kolon) ve makat bölgesi (anüs) organlarında meydana gelmektedir. Gastrointestinal sistemin ilk kısmı yemek borusudur. 

• Mide Hastalıkları
  • Bağırsak Hastalıkları
  • Kolon Hastalıkları
  • Rektum Hastalıkları

Karaciğer, Safra ve Pankreas Hastalıkları: Hepatobiliyer sistem olarak adlandırılan karaciğer, pankreas ve safra hastalıkları da gastroenteroloji hekimleri tarafından tedavi edilmektedir. 

KCFT, İnce Bağırsak Ameliyatı, Bağırsak Florası Testi, Laboratuvar Testleri, B4 Vitamini, Laktoz İntolerans Testi, Gaita Kültürü, Nissen Fundoplikasyon, Steroid Tedavisi, Rektosigmoidoskopi, Gaitada Gizli Kan Testi, Karsinoembriyonik Antijen, Alfa 1 Antitripsin, Sanal Kolonoskopi, Mezenkimal Kök Hücre, Gaita Tahlili, Aspartat Aminotransferaz, F Vitamini, Proteaz, Üre Nefes Testi, Kolektomi, Ileostomi, Oskültasyon, Gaita Nakli, Rektoskopi, Gastrin, H Vitamini, Alanin, Lipoprotein, Total Protein, Lipaz, Bağırsak Temizliği, Gastroskopi, Gaita Testi, DHEA, Tahlil, Kortikosteroid, Sedasyon, Niasin, INR, K2 Vitamini, B1 Vitamini, Palyatif Bakım, AFP, B17 Vitamini, Amilaz, PDW, Kan Tahlili, Biyopsi, Peg, K Vitamini, Ultrason, Check Up, Homeopati, Bakır, Kök Hücre Tedavisi, Lavman, Kolonoskopi, Endoskopi
Ergo Sigorta, Güneş Sigorta, Ak Sigorta

Gastroenteroloji Doktorları

Dr. Öğr. Üyesi Muharrem Keskin
Dr. Öğr. Üyesi Muharrem Keskin
Gastroenteroloji, Hepatoloji, Dahiliye,
Prof. Dr. Ali Demir
Uzm. Dr. Özlem Özer Çakır
Uzm. Dr. Özlem Özer Çakır
Uzm. Dr. Gökhan Güngör
Prof. Dr. Hüseyin Ataseven
Prof. Dr. Hüseyin Ataseven
Gastroenteroloji, Dahiliye, Hepatoloji,
Prof. Dr. Hakkı Polat

'Ben kurtuldum, inşallah diğer çocuklar da kurtulur'

KONYA-Metin Bolat

Konya'da 10 yaşındaki Rabia Ağırkaya'nın kadavradan yapılan karaciğer nakli sonrası yoğun bakımda gözlerini açar açmaz "Çok şükür ben kurtuldum, inşallah diğer çocuklar da kurtulur" demesi, doktorunu ve çevresindekileri duygulandırdı.

Rabia Ağırkaya'ya 6 aylıkken siroz teşhisi konuldu. İlaç tedavisine rağmen karaciğer yetmezliğinin önüne geçilemeyen Ağırkaya için 8 yaşındayken nakil başvurusu yapıldı.

Sağlık kontrolü için geldiği Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde, nakil için uygun karaciğer bulunduğunu öğrenen Ağırkaya'ya, 2 hafta önce kadavradan başarılı bir nakil yapıldı.

Hastanede yeni yaşına giren Ağırkaya'nın yoğun bakımda gözlerini açar açmaz diğer hasta çocukların da iyileşmesini dilemesi, çevresindekileri duygulandırdı.

Hastanenin Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Doktor Aylin Yücel, Rabia'nın 6 aylıkken kaşıntı şikayetiyle kendilerine başvurduğunu, tahlillerde karaciğer hastalığının ortaya çıktığını dile getirdi.

Sonrasında rahatsızlık ilerleyince naklin kaçınılmaz hale geldiğine işaret eden Yücel, şunları kaydetti:

"Başarılı şekilde nakil gerçekleşti. Rabia hayata çok bağlı bir çocuk. İçten, sevecen, düşünen çocuklarımız var. 'Ben kurtuldum, başkası da kurtulsun' düşüncesi hakim. Rabia, tek karaciğer hastasının kendisi olmadığının farkında. Dua ediyor olması çok güzel. Nakil olduktan sonra Rabia'nın bize ilk söylediği şey, 'Çok şükür ben kurtuldum, inşallah diğer çocuklar da kurtulur' oldu. Rabia çok bilinçli bir çocuk."

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Konya

Bu kategoride 4 uzman bulundu.

Prof. Dr. Hasan Ali Yüksekkaya

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

,

Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

“Kabizlik icin bebegimi goturdum. Cok ilgilendi, sorulari detaylica cevapladi. Tedavi asamasina...” Devamı

Prof. Dr. Hasan Ali Yüksekkaya Muayenehanesi
Şeyh Sadrettin Mah. K. Karabekir Cad. No: 21 / 401 Altıncaba Plaza
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi
Ardıçlı, İsmet Paşa Cd., 42250 Selçuklu/Konya

Uzm. Dr. Meltem Gümüş

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

,

Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Konya Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı(S)
Konya Eğitim ve Araştırma Hst., 42090 Meram/Konya
Yeşilyurt, Şifa Caddesi No:4, 58000 Merkez/Sivas Merkez/Sivas
Sarayköy, Akyokuş Sk., 42080

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası