yurtta yapılabilecek yemekler / yurtta acıkınca yemek için ne önerirseniz? - süslüsözlük

Yurtta Yapılabilecek Yemekler

yurtta yapılabilecek yemekler

Yurtta kalan öğrenciye yemek ücretsiz

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait yurtlarda günlük beslenme yardımının 25 liradan 60 liraya çıkması öğrencileri sevindirdi. 1 Mart ’den bu yana sabah kahvaltısı 8,00 TL, akşam yemeği yardımı 17,00 TL olmak üzere toplam 25,00 TL lira olarak uygulanıyordu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün verdiği müjdeyle beslenme yardımı arttırıldı ve menü sistemine geçilerek, günlük yemek yardımı 60 liraya yükseldi. Yeni uygulamayla, Bakanlığa ait yurtlarda kalan bin öğrencinin tamamına aylık lira beslenme yardımı verilmiş olacak. Devlet yurtlarında barınan öğrenciler Bakanlığa teşekkür etti.

PARASINI VERSEK BU KADARINI YİYEMEYİZ

Samiha Ayverdi KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan Sınıf Öğretmenliği 2’inci sınıf öğrencisi Burcu Çalışkan (21) :

“Yeni sistemle birlikte porsiyon dışında bir şey alırsan o zaman ücret ödüyorsun. Şu ana kadar porsiyonu tükettiğim için yemeğe ücret ödemedim. Çorba, birkaç çeşit ana yemek, salata, meze, ekmek, su var. Menü ücretinde yapılan artışla günlük yemek ücreti 60 liraya çıktı. Eskiye göre gayet iyi, karnımız doyuyor. Normalde sadece pilav ve ana yemek alabiliyorduk, şu an menü dışında almadığımız sürece ücretsiz. Ben uygulamayı beğendim. Parasını versek bu kadarını yiyemeyiz yemekler çok güzel.”

Gazi Süleyman Paşa Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan Gazetecilik bölümü öğrencisi Mert Ergünöz (21):

“Ben bu gelişmeyi çok olumlu buluyorum. Yemekler en azından tabldot tarzı yapıldığı için daha faydalı oldu. Diğer türlü yemekhaneleri özel şirketler işlettiği için, örneğin meyve suyunun piyasa fiyatı arttığında yurtta da fiyat artıyordu. Bu uygulamayla fiyatlar bir nevi eşitlendi. Sabah 2 poğaça, 1 meyve suyu alsak para ödemiyorduk ama 3 poğaça ve su alsak para veriyorduk. Mevcut şartlarda günlük yemek ücretiyle pilav, ana yemek ve çeyrek ekmek alınabiliyordu, ikinci ekmek için para veriyorduk. Sebze yemekleri uygundu ama tavuk veya etli yemekler cidden pahalıydı. Çok sevindirici bir gelişme.”

Sağlık Yönetimi öğrencisi İslim Aslan (22):

“Eski sistemde yediğimiz kadar alıyorduk, şimdi ise verilen yemek menüleri fazla geliyor. Bazılarını yiyemiyoruz, üzülüyorum açıkçası.”

Konya Şemsi Tebrizi KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan Çocuk Gelişimi öğrencisi Melek İçöz (23):

“Uygulamayla birlikte bizim yurtta da birtakım değişiklikler oldu. Benim yemekle aram pek iyi değil zaten. Eğer yemek seçen biriyseniz, fiks menü pek iyi olmuyor.”

öğrenciden 92’si yerleşti

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu bakanlığa bağlı yurtların 2’nci faz yerleştirme sonuçlarını ve yurtlarda verilen yemek yardımlarının artırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, geçen yıl olduğu gibi bu sene de yurt ücretlerinin aylık ile lira arasında devam ettiğini belirterek, “Yurtlarımız tam donanımlı birer yaşam merkezi olarak hem uygun fiyat politikasıyla hem de yüksek bir memnuniyet oranıyla gençlerimizin her daim hizmetinde” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası bu yıl beslenme yardımını rekor artışla 25 liradan 60 liraya çıkardığını açıkladığını hatırlatan Kasapoğlu, “Yurt sayısını ve kapasitesini büyüttüğümüz, yurt ücretlerinde güncelleme yapmadığımız gibi bu yıl her ay bin lirayı beslenme desteği olarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Bu beslenme yardımı tutarıyla gençlerimiz her gün değişen menüleri, kaliteli bir şekilde sunulan yemekleri, doyurucu bir şekilde hazırlanan yemekleri tüm hassasiyetle hiçbir fark ödemeden almış olacaklar. Aynı şekilde uygulamamız kahvaltıda da gençlerimize sunuluyor. Kahvaltıya geç kalmış, kahvaltısını açık havada yapmak isteyen arkadaşlarımız içinse ‘ücretsiz sandviç al götür’ uygulamasını da başlatmış bulunuyoruz” dedi.

60 İLDEKİ YURTLARIN HEPSİ DOLDU

Bakanlık yurtlarındaki 2’nci faz yerleştirme sonuçlarını paylaşan Kasapoğlu, şunları söyledi: “2’nci faz neticesinde talep karşılama oranımızı yüzde 92 olarak gerçekleştirdik. İlk fazı nasıl rekorla tamamladıysak 2’nci fazı da önemli bir rekorla tamamlamış oluyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarımıza başvuran öğrenciden 92’sini yurtlarımıza yerleştirmiş oluyoruz. Bu gurur Türkiye’nin gururudur. İlk fazda 41 ilimizi tamamen sıfırlamıştık, bu faz itibarıyla da 60 ilimiz tamamen yedeksiz bir şekilde neticelenmiş oldu.”

Yurt Odasında Ocak ve Fırın Kullanmadan Kolaylıkla Yapabileceğiniz Birbirinden Lezzetli Yemek Tarifleri

Haberler

Yemek

Pratik Yemekler

Yurt Odasında Ocak ve Fırın Kullanmadan Kolaylıkla Yapabileceğiniz Birbirinden Lezzetli Yemek Tarifleri

Üniversiteler açıldı, öğrenciler okumaya geldikleri şehirlere, kaldıkları yurtlara alışmaya çalışıyor. Evinizde burun kırın ettiğiniz annenizin yaptığı mis gibi ev yemeklerini de özlemeye başladınız. Yurtta kimseyle didişemiyor 'ben bunu yemem' diye naz da yapamıyorsunuz öyle değil mi? Bazen yurtta damak zevkinize uygun yemekler de çıkmıyor bu sefer aklınıza 'bugün ne yiyeceğim' diye sorular gelmeye başlıyor ve çözüm önerisi aramaya başlıyorsunuz. Üzülmeyin, sizin için yurt odasında kendi imkanlarınızla ocak kullanmadan yapabileceğiniz birbirinden pratik ve ekonomik çok lezzetli yemek tariflerini yazdık. Hemen not almaya başlayın. Şimdiden afiyet olsun.

1. Bu makarna çok farklı: Elektrikli cezvede makarna tarifi

1. Bu makarna çok farklı: Elektrikli cezvede makarna tarifi

2. Sandviç sevenler bu tarife bayılacak: Soğuk kruvasan sandviç tarifi

2. Sandviç sevenler bu tarife bayılacak: Soğuk kruvasan sandviç tarifi

3. Diyet yapanlar için: Roka salatası tarifi

3. Diyet yapanlar için: Roka salatası tarifi

4. Sadece 3 malzemeyle tatlı: Hindistan cevizli toplar tarifi

4. Sadece 3 malzemeyle tatlı: Hindistan cevizli toplar tarifi

5. Her öğün yenilebilir: Çilekli bowl tarifi

5. Her öğün yenilebilir: Çilekli bowl tarifi

6. Hemen hazır: Ton balıklı wrap tarifi

6. Hemen hazır: Ton balıklı wrap tarifi

7. 5 dakikalık bir mola, modunuzu yükseltmeye yetecek: Mikrodalga keki tarifi

7. 5 dakikalık bir mola, modunuzu yükseltmeye yetecek: Mikrodalga keki tarifi

8. Sadece 2 malzemeyle yapabilirsiniz: Kurabiye tarifi

8. Sadece 2 malzemeyle yapabilirsiniz: Kurabiye tarifi

9. Mükemmel uyum: Kettle da noodle tarifi

9. Mükemmel uyum: Kettle da noodle tarifi

Tost makinesi yoksa üzülmeyin: Ütüde tost tarifi

Tost makinesi yoksa üzülmeyin: Ütüde tost tarifi

Annenizin eli değmiş gibi: Kısır tarifi

Annenizin eli değmiş gibi: Kısır tarifi

Çayı hazırlayın: Pişmeyen havuçlu kek tarifi

Çayı hazırlayın: Pişmeyen havuçlu kek tarifi

Yanına ayran mis gibi gider: Çiğ köfte tarifi

Yanına ayran mis gibi gider: Çiğ köfte tarifi

Her katı ayrı lezzetli: Kupta parfe tarifi

Her katı ayrı lezzetli: Kupta parfe tarifi

Pratik bir o kadar da lezzetli: Nohutlu dürüm tarifi

Pratik bir o kadar da lezzetli: Nohutlu dürüm tarifi

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Yurtta kalan öğrenciye ATIŞTIRMALIK tavsiyesi

• Binbaşı
    Merhaba, kyk yurdunda kalıyorum sabah ve akşamları yemek veriliyor sıkıntı yok ama &#;ğlen yemek yok ve haliyle a&#;ıkıyoruz &#;ikolata bisk&#;vi yemekten bıktım.
    oda da kettle var ocak yok şimdi marketten vs alıp ne yapabilirim, atıştırmalık tavsiyelerinizi bekliyorum.
    buna benzer bir konu vardı ama bulamadım bilen varsa link atarsa memnun olurum.
    l&#;tfen ciddi msjlar atalım boş muhabbet d&#;nmesin herkes yararlansın!

• Yüzbaşı
    Ya hocam hi&#; denemedim ama &#;ğlen men&#;s&#;n&#; meyveyle ge&#;iştirmenin v&#;cut dengesi a&#;ısından &#;ok faydalı olacağı s&#;yleniyordu. Sanırım en doğal secenek meyve olur..
  • Yüzbaşı
    şu yeni &#;ıkan i&#;ine sıcak su d&#;k&#;l&#;p yenen makarnalardan alabilirsiniz soğuk sandevi&#; yapabilirsiniz hazır &#;ig k&#;fte har&#;ları var onlardan yapabilirsiniz vb.
  • Binbaşı

Orijinalden alıntı: APPY

elma vs yiyorumda &#;ğlen ,kesmiyor beni :)
    Kilo sıkıntınız yoksa girin a bime istediğinizi alın &#;ıkın
  • Binbaşı
    38 Mesaj
    quote:

&#;yle olmuyor &#;ok sağlıksız oluyor hocam :)
    Size &#;zel mini buzdolabı bulundurma şansınız varsa, arada bir kendinize salata yapabilirsiniz. Eğer buzdolabında herhangi bir gıda barındıramayacaksanız; atıyorum, ufak, elektrikli ocaklardan alıp, &#;orba vesaire gibi sıcak yemekler yapabilirsiniz. Uzar da gider bu. Yani madem ketıl var, bu da olabilir. Hazır makarnayı ben de tavsiye ediyorum, A'de 85 kuruştu en son. Abur cubur &#;ok sıktıysa, başka şeyler yapmak zorundasınız. Her şey 2 dakikada hazır olmuyor fakat 2 dakikada hazır olacak yiyecekler elde etmek i&#;in de eldeki malzemeyi bir yerde tutmak ve pişirmek i&#;in bir gere&#; almak gerekiyor. Ha, bunun haricinde illa bir şey s&#;ylemem gerekirse; mısır gevreği sizi iyi oyalar ve kuruyemiş de iyi gider. Ama tabii ki bunlar da bir yere kadar. Bunun haricinde, dışarıdan patso falan s&#;yleyebilirsiniz. Bunlardan başka da se&#;enek &#;retmek zor.

• Binbaşı
    quote:

Orijinalden alıntı: Conservator

Size &#;zel mini buzdolabı bulundurma şansınız varsa, arada bir kendinize salata yapabilirsiniz. Eğer buzdolabında herhangi bir gıda barındıramayacaksanız; atıyorum, ufak, elektrikli ocaklardan alıp, &#;orba vesaire gibi sıcak yemekler yapabilirsiniz. Uzar da gider bu. Yani madem ketıl var, bu da olabilir. Hazır makarnayı ben de tavsiye ediyorum, A'de 85 kuruştu en son. Abur cubur &#;ok sıktıysa, başka şeyler yapmak zorundasınız. Her şey 2 dakikada hazır olmuyor fakat 2 dakikada hazır olacak yiyecekler elde etmek i&#;in de eldeki malzemeyi bir yerde tutmak ve pişirmek i&#;in bir gere&#; almak gerekiyor. Ha, bunun haricinde illa bir şey s&#;ylemem gerekirse; mısır gevreği sizi iyi oyalar ve kuruyemiş de iyi gider. Ama tabii ki bunlar da bir yere kadar. Bunun haricinde, dışarıdan patso falan s&#;yleyebilirsiniz. Bunlardan başka da se&#;enek &#;retmek zor.

Alıntıları Göster
    buzdolabı var kullanabilirm istediğim gibi
    ocak işi zor zaten yakında eve &#;ıkmayı d&#;ş&#;n&#;yorum boşa masraf
    ayrıca kettle de yasak ama saklıyoz işte
    teşekk&#;rler :)

• Teğmen
    ayrıca ton balığı olabilir. bim'de 2'li 5, şu anda migros'ta s&#;perfresh markalısı 2'li artı mısır olandan iki tane alana ikincisi %50, toplamda d&#;rtl&#; balık artı iki mısır 16,
  • Binbaşı

Orijinalden alıntı: maliyeci18

ayrıca ton balığı olabilir. bim'de 2'li 5, şu anda migros'ta s&#;perfresh markalısı 2'li artı mısır olandan iki tane alana ikincisi %50, toplamda d&#;rtl&#; balık artı iki mısır 16,
    1 tane elma yeterli bence hem din. tutar seni
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Merhaba, kyk yurdunda kalıyorum sabah ve akşamları yemek veriliyor sıkıntı yok ama &#;ğlen yemek yok ve haliyle a&#;ıkıyoruz &#;ikolata bisk&#;vi yemekten bıktım.
    oda da kettle var ocak yok şimdi marketten vs alıp ne yapabilirim, atıştırmalık tavsiyelerinizi bekliyorum.
    buna benzer bir konu vardı ama bulamadım bilen varsa link atarsa memnun olurum.
    l&#;tfen ciddi msjlar atalım boş muhabbet d&#;nmesin herkes yararlansın!

et balık kurumu falan varsa yakınlarda kavurma alabilirsin tl kilosu. tosta-yumurtaya falan &#;ok g&#;zel oluyor. bir ay gidiyor
  • Çavuş
    51 Mesaj
    Halk ekmek b&#;felerinden birinden bazlama, katmer(haşhaşlisida var ), findik parem t&#;r&#; şeyler alabilirsiniz hocam
  • Binbaşı
    o senin istediğine bağlı salam olur peynir olur dometes salatalık biber vb. birşeyler hazırlamak istyorsan zaten enaz birtane &#;atalın,bı&#;ağın,kaşıgın,tahtan olacak bunlar mecburi ihtiya&#;
  • Binbaşı

Benzer içerikler

Yurtta Kalan Öğrenciler için Yemek Tarifleri

Malzemeler

• Döner için:
  • 1 kutu et döner
  • 1 tatlı kaşığı pul biber
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Garnitür için:
  • 1 adet kuru soğan
  • 2 adet yeşil biber
  • 1 adet kırmızı biber
  • 1 tatlı kaşığı toz biber
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 3 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Diğer malzemeler:
  • 5 dilim kaşar
  • Mayonez
  • Ketçap

Adımlar

• Adım 1

İlk olarak 1 adet kuru soğanı ince ince doğruyoruz. Daha sonra soğanları yağlı kağıdın arasına koyuyoruz. Bunu da alüminyum folyonun arasına koyuyoruz. Ütüyü de bunun üzerine koyup pişiriyoruz. Bu arada biz de 2 adet yeşil ve 1 adet kırmızı biberi ince ince doğruyoruz. Pişen soğanların arasına biberleri de ekliyoruz. Üzerine 1 tatlı kaşığı toz biber, 1 çay kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı tuz, 3 yemek kaşığı sıvı yağ ekliyoruz ve bunları karıştırıyoruz.

• Adım 2

Daha sonra üzerini kapatıp ütüyü basıyoruz ve pişmesini bekliyoruz. Bunlar pişti. Şimdi de aynı şekilde yağlı kağıt ve alüminyum folyonun arasına et döner ekliyoruz. Üzerne 1 tatlı kaşığı pul biber ve 1 yemek kaşığı sıvı yağ ekliyoruz. Bunu karıştırıyoruz. Ütüyü üzerine basıp pişiriyoruz. Biraz piştikten sonra araya lavaşı da ekleyip yağlayarak, bu şekilde pişirmeye devam ediyoruz. Piştikten sonra döneri lavaşın arasına koyuyoruz.

• Adım 3

Üzerine pişen soğan, biber karışımını ekliyoruz. Bunun da üzerine mayonez, ketçap, 5 dilim kaşar ekleyip dürüm haline getiriyoruz. Yine kağıtların arasına alıp ütüyü üzerine basıyoruz. Bu şekilde peynirler de eriyecek. Tarifimiz hazır. Herkese afiyet olsun.

Tüm hakları saklıdır © Designed by Alkan

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası