kızdırma buji lambası yanıp sönüyor / Kızdırma Lambası Arıza Bildirim Sorunu - Mondeo - Oto Club Türkiye

Kızdırma Buji Lambası Yanıp Sönüyor

kızdırma buji lambası yanıp sönüyor

Kızdırma bujisi lambası yanıp sönüyor

• Konu Sahibi
    Merhaba arkadaşlar,

Aracım golf mk6 tdi.

Bu sabah aracımla seyir halinde iken (km/h) birden bu lambanın yanıp s&#;nd&#;ğ&#;n&#; farkettim.
    Kızdırma bujisi lambası yanıp sönüyor

Hemen sağa &#;ekip kontağı kapattım. Aracı tekrar &#;alıştırdığımda lamba s&#;nm&#;şt&#;.

Aracın &#;ekişinde bir problem hissetmiyorum fakat yakıt t&#;ketiminde artış var. Belki &#;ekiş d&#;şm&#;şt&#;r ben gaza fazla basıyorum funduszeue.info 2 hafta &#;nce yağ filtreler değişti.

Sorun ne olabilir?

• Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

kontağı ilk a&#;tığınızda bu işaretin yanması lazım, yanmıyorsa bujiler &#;lm&#;şt&#;r. Değişim yapın. Şimdi sorun olmaz ama kışın problem olur b&#;y&#;k ihtimal.

Kontağı ilk &#;evirdiğimde lambası yanıyor. Bir s&#;re s&#;nmesini bekleyip &#;alıştırıyorum. Bu yanıp s&#;nme olayı aniden seyir halinde iken oldu. tekrar &#;alıştırdığımda yanmadı. DPF den ş&#;pheleniyorum fakat &#;ekişte bir d&#;ş&#;ş farketmedim. Sadece yakıt t&#;ketiminin biraz arttığını hissediyorum şehir i&#;inde Tabi baskı balatamın zamanı geldi t&#;ketimi birazda buna bağlıyorum. Belkide başka bir durum var. 2 hafta servise girdiğinde normal dendi ara&#;
  • shakircan kullanıcısına yanıt
    4 tane kızdırma bujisi var, belki 1 tanesi bozulmuştur , o esnada ara&#; uyarı vermiştir. En iyisi cihaza bağlatın sonucu &#;ğrenin. Kızdırma bujisi y&#;z&#;nden t&#;ketim artmamalı bence.
  • ge&#;en aylarda punto aracımdada ilk marşta 2dk kdr uyarı veriyordu.
    sanayide iş&#;ilik dahil 50 liraya değiştirdim. sorun kalktı.

bazen ak&#;dende yapabiliyormuş aklınızda olsun.

ilk esnada kızmak i&#;in akım &#;ekiyor ve gerekli akımı alamadığından yandığı s&#;yleniyordu.
  • Binbaşı
    Kızdırma bujilerinizden bir yada birden fazlası bozulmuş olabilir, veya kızdırma bujisi r&#;leside arıza yapmış yada takılı kalmış olabilir. R&#;leden olması daha y&#;ksek ihtimal &#;&#;nk&#; bir kez ikaz verdikten sonra tekrar ikaz almamışsınız. Aracı stop edince r&#;leye giden akım kesildiğinden tekrar a&#;tığınzda r&#;le bırakmış ve sorun ortadan aklkmış olabilir. Kızdır bujileriniden birinde yada bir ka&#;ında arıza olsa aracı kapatıp a&#;ınca d&#;zelmez ve buji &#;alışmadığından devamlı ikaz verdirir aynı zamanda aracınız sabahları daha uzun marşta &#;alışır. Yinede bir yerde VW'nin orjinal diyagnoz cihazına bağlatıp arıza kayıtlarına baktırın.
  • Binbaşı
    Mazot filtresi tıkalı yada mazotta su funduszeue.infonin değiştiğinden emin misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    Eski opellerde dpfnin tıkandığını g&#;steriyor o ikaz. Yenilerde dpf i&#;in &#;zel lamba var. Belki dpf olabilir.
  • Yarbay
    Bilen bilmeyen herkes profes&#;r olmuş bu forumda.
    Arızanın %99 kızdırma bujisi ile bir alakası yok.
    Genellikle debimterte, basın&#; sens&#;r&#; ya da bunun gibi sens&#;rlerin hatalarından dolayı bu ışık yanar.
    TDI Polo'da yan sanayi hava filtresi kullanımında debimterte kaynaklı bu ışık yanmıştı bende.
    Aracı diagnoz sistemine bağlayıp hata kodunu yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarmaganozturk -- 22 Haziran ; >
  • Çavuş
    58 Mesaj
    Merhaba

Aracınızun problemi neydi &#;&#;zebildiniz mi?

Aynı ışık bende de yanmaya başladı? İlk &#;alıştırıp yola koyulduğumda yanmaya başlıyor. Sonra kontak a&#; kapa yapıncs gidiyor. Bu g&#;n arabayı servisten teslim aldım, turbo nun valfini değiştirdiler. Hallettik diye teslim ettiler 3 saat sonra yine yandı ışık. Sabah tekrar g&#;stericem servise. Ara&#; golf 7 tdi hp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enzo10 -- 23 Temmuz ; >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Er
    1 Mesaj
    merhabalar arkadaşlar konuya bug&#;n vakıf birisi olarak aydınlatayım benim polo 1,2 tdı model aracımda vites ge&#;işlerinde eğer arabayı bayarsam kızdırma buji ışığı yanıyordu arabayı sağa &#;ekip stop edip tekrar calıştırdığım da ışık s&#;n&#;yordu 1 ay once yapmaya basladı ilk ustam aracı bilgisayara bağladığını ama hata bulamadığı s&#;yle di dun gene aynı problemi yaptı anma bu seferde motor arıza ışığını yaktı bug&#;n bilgisayar a bağladığımızda p kodlu arızayı verdi t&#;rk&#;e olarak yakıt basınc cok dusuk yazıyordu sonra enjektor pompacıya gittim. enjektorleri test yaptığımızda enjektorleri yuvarlak dairesel kaplara bağladılar 1 2 3 sırasıyla 1ve 2 kap mazot doldu 3. kap boştu olması gerekende boş olmasıymış y&#;z&#;k diye bir par&#;a aradılar onu bulamadık komple enjektorlerın alt kısımlarını değiştireceğiz dediler bizde aracı kullanıyoruz diye tamam dedikdiger enjektorlerin sadece takoz denilen kısım mı kullanıp p&#;sk&#;rtme yapan kısım değişecek oem par&#;a artı iş&#;ilik tl tuttu

• Konu Sahibi
    Tamamen rastlantısal olarak ejjekt&#;r bakımı yaptırmak istedim. Memeler değişti ayar yapıldı. Şu anda bu problemi yaşamıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    67 Mesaj
    Bende de bu problem var ara&#; clio dizel bilgisayarda 2 kişi basın&#; sensoru arızalı dedi ara&#; giderken &#;ekişten d&#;ş&#;yor bazen stop ediyor bazen etmiyor ama sık yapmaya başladı sorunu net olarak nasıl anlarız ? Basın&#; sensoru değişirse sorun ortadan kalkarmi acaba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IstanbuLL -- 14 Temmuz ; >
  • Er
    1 Mesaj
    Herkese merhabalar. tdi dsg octavia aracım var. Aracı biraz sıkıştırınca ısıtma bujisi lambası yanıp s&#;n&#;yor s&#;rekli. Stop edip &#;alıştırınca s&#;n&#;yor. Tekrar sıkıştırırsam yine yapıyor. Orjinal cihaza bağlatıp soruna baktığımızda 3 nolu silindir basın&#; sens&#;r&#; arızası g&#;sterdi. Ordaki ısıtma bujisini değiştirdik. 3.sıradaki ısıtma bujisinin &#;zerinde sens&#;r de varmış ondan dolayı diğer bujilere g&#;re daha pahalı. Onu değiştirdik hata kodlarını da sildik. 2 g&#;n sonra yine aynısını yaptı. Bu konuda tecr&#;beli olan birisi varsa yardımlarınızı bekliyorum

• Onbaşı
    23 Mesaj
    Herkese merhabalar.

Hala kullandığımız arabaların motorlarının her yerinde sens&#;r olduğunu, bir arıza lambası yandığında ilk olarak bilgisayarlı arıza tespiti yaptırmamız gerektiğini bilmiyoruz. Eski kara d&#;zende yaşamıyoruz, bilgisayarlı arıza tespiti de tl bir şey.

Bir lambanız yanıyorsa gidin, bilgisayara bağlatın, arıza kodunu ve arızanın fotoğrafını &#;ekin. Daha sonra arıza koduna g&#;re işlem yapın.

Bunun dışında "yok şundan yanıyordur, yok bundan yanıyordur, ge&#;en bende oldu şundanmış" dediğiniz her şey, ara&#; sahibine zaman ve nakit kaybı olarak geri d&#;ner. Maalesef g&#;r&#;yorum ki, ara&#; sahipleri de bu laflara &#;ok a&#;ık. Bu anlayışı değiştirmemiz lazım.
  • Er
    1 Mesaj
    enzo10 kullanıcısına yanıt

Merhaba

Aynı sorunla karşılaştım. Passat TDI HP.

Problem neydi? Nasıl çözdünüz?

Teşekkürler

• Er
    2 Mesaj

Merhaba, konu güncel değil ama belki faydası olur diye yazayım dedim. Benim model dizel jetta aracımda da aynı şekilde giderken kızdırma bujisi ışığı yanıp sönmeye başladı ve aracın devrinde sıkıntı oldu. Durup, kontağı kapa aç yaptığımda düzeldi. Özel Serviste bilgisayara bağlayıp dizel partikül filtresini temizlememiz gerek dediler ve temizlediler. Ancak sorun düzelmedi ve zamanla hemen hemen her gün 1 veya 2 kez aynı hatayı yapmaya başladı aracım. Başka ve daha bilinen bir özel servise gittiğimde (Ankara - Aydoğdu) bilgisayara bağlayıp "egr valfi arızası" olduğunu söyleyip; ya egr yi değiştirmem gerektiğini (en ucuz yan sanayisi TL ve işçilik) ya da egr yi iptal ettirmem gerektiğini söylediler ve egr yi iptal ettirmemin daha uygun ve mantıklı olduğunu söylediler (para da almadılar bu arada). Bana tavsiye ettikleri oto elektronikçide TL'ye egr yi iptal ettirdim ve şu anda sıkıntı yok (1 hafta oldu yaptıralı). Söylediklerine göre devamlı iptal yapıyorlarmış ve muayene vs. sıkıntı olmuyormuş. Ama servisin söylediği kızdırma bujisi ışığı onlarca farklı arızada yanıyor, sizin başınıza geldiğinde önce arabayı bilgisayara bağlatıp neden yandığını öğrenmeniz ve ona göre işlem yaptırmanız gerektiğidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksandro -- 24 Ocak ; >

• yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Benzer içerikler

Araç sahiplerinin genel problemleri otomobillerindeansızın çıkan bozukluk problemleridır. Arıza problemleri her otomobilde kesinlikle değişim gösterir. Aracın ısıtma bujisi çalışırken,kontağı açtığımızda lamba kısmının vakitsiz bir halde yanıp söndüğüne tanık oluruz. Dizel kızdırma lambasının yanması, bozukluk işareti manasına gelir. Bunun amacıyla lüzumlu bakım amacıyla daha eskiden sinyal verir. Peki,bu dizel motor ön ısıtma gösterge lambası namacıyla yanar? bu problemlere namacıyla olan bozukluk tipleri nedir sizlere bu husus ile ilgili bulgular verelim.

Ilk olarak vasıtatan gelen akım voltajında ansızın nükseden problemler meydana çıkabilir. Eğer ısıtma bujisi vakitsiz yanıp sönüyorsa,bu akıma elektrik oldukcabir halde yüklenmiş olabilir. Kızdırma bujisine asla akım gelmemeye başladığı an itibari ile bu hal kontrolden çıkarak çekince yaratabilir. Bu amaçla bu hususta ilgi etmek ve lüzumlu kontrolleri doğru vakitte gerçekleştirmek son aşama öfunduszeue.infoıtma bujisi yanmış ise lamba asla sönmemeye başlayacaktır. Bu süratli ilerleyen bozukluk devamlı yanan lamba ile kendini belirginbir halde belli etmeye,komut vermeye devam edecektir. Artık aracın iyi bir bakımdan geçme vakti gelmiştir. Eğer devamlı bu problemler ile karşılaşıyor ve vasıtaasla performans sağlayamıyorsa ve devamlı sinyal veriyorsa bozukluk büyüklüğü ve küçüklüğü daha eskiden eksper ustalar doğrultusundan belirleme edilir.

Motor arıza lambası yanıyor çözümü nedir ?

Sabah işe gittiğinizde ilk iş olarak otomobilinizi çalıştırmak olur. Arabanın emek verme ve hareketlilik anında anında aracı sürmek oluşturulan en büyük yanlışlardan biridir. Öncelik ile vasıtaminimum 5 dakika kadar hareket etmeden motoru çalıştırılmalıdır. Bu şekilde vasıta daha sıhhatlibir halde yol alacak,istenmeyen bozuklukların ortaya gelmesine zemin hazırlamayacaktır. Bir çok vakit kışın soğuk havalarda vasıta rölantinde sıkıntılar ve bozulmalar ortaya gelir. Bu havanın vermiş bulunmuş olduğu sert soğuk ile alakalıdır. Motor resmen soğuktan negatifbir halde etkilenir. Öncesinde çalıştırarak ve araya minimum 5 dakika hareket etmeden motoru çalıştırmak önemlidir. Soğuk havalarda buji bozuklukları ve rölanti bozuklukları ile sık sık karşılaşabilirsiniz.

Bir çok vakitvasıta sabah saatlerinde düzgüsel şartlardan oldukca duman çıkartıyor ise bu problem daha süratli bir halde yaygınlaşabilir. Bu tür durumların önlenmesi amacıyla seçilen yakıtın kaliteli olması son aşama önemlidir. Yakıtınızda ansızın artışlar ve harcamalar gözlemlediyseniz bu bozukluknın bulguları içinde konumunu alır. Bujilerde bozukluk nasıl belirleme edilir sorusuna verebileceğimiz yanıt ,kızdırma bujisine asla akım gelmemeye başladığı andır. Bujinin yanması ve akım çoklığı, elektriğin oldukca yüklü olması sebebi ile lambanın devamlı yanmasıdır. Bu bozukluk sinyalidir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası