1100 tl yardım kimlere verilecek / T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı | T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı | Anasayfa

1100 Tl Yardım Kimlere Verilecek

1100 tl yardım kimlere verilecek

1100 TL Sosyal yardım destek parası şartları neler ve kimlere verilecek, ne zaman yatacak? 1100 TL pandemi parası sosyal yardım başvuru ve sonuç sorgulama ekranı!

SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden "T.C. Kimlik Numarasının" son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.

Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.

Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

Nisan ayı aile destek ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak? (2023 aile destek ödemeleri tarihi)

Aile destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı, nisan ayına girilmesiyle birlikte, ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Her ay ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan aile destek ödemelerinin, bu ay hangi tarihlerde yatırılacağı merak edilirken, bir yandan da ödemelerin zamlanıp zamlanmayacağı araştırılıyor. Peki, nisan ayı aile destek ödemeleri ne zaman, zam yapılacak mı?

Nisan ayı aile destek ödemeleri için tarih araştırmaları başladı. Geçtiğimiz ay 9 Mart'ta hesaplara yatırılan destek ödemelerinin, bu ay hangi tarihlerde yapılacağı merak ediliyor. Peki, nisan ayı aile destek ödemeleri ne zaman, zam yapılacak mı?

NİSAN AYI AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

Geçtiğimiz ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın açıklaması ardından Aile Destek Programı kapsamında mart ayı ödemeleri 9 Mart'ta yapılmaya başlamıştı.

Nisan ayı aile destek ödemelerinin de önümüzdeki haftadan itibaren hesaplara yatırılması bekleniyor.

Nisan ayı aile destek ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak? (2023 aile destek ödemeleri tarihi) - 1

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR?

Aile Destek Programı ödemelerinde, gelir miktarına göre yardım tutarı değişiklik göstermektedir.

Bu kapsamda hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme tutarları şöyle:

450 TL ve altı olanlar 1250 TL alacak.

450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar 1100 TL alacak.

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ ZAMLANACAK MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, her ay ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan destek ödemeleriyle ilgili zam konusu henüz gündemde yok.

EKONOMİ HABERLERİ

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır