juke şanzıman sorunu / juke otomatik şanzıman sorunu - NISSAN CLUB TURKIYE

Juke Şanzıman Sorunu

juke şanzıman sorunu

Re: juke otomatik şanzıman sorunu

Mesajgönderen hainan » Sal May 05, 2015 6:07 pm

Merhaba

CVT vites kutusu her 90000km'de yağ bozulma kontrolü yapılarak gerekiyorsa değştirilir. (Nissan Servis Programı Bilgisi) Aracınızın vites kutusu yağı değişeceği zaman Nissan'ın özel CVT yağıyla yenilenmesi gerekiyor. Bahsetmemişsiniz ama aracın km'si nedir? Vites kutusu yağına müdahale edildi mi? (yağ ekleme, yağ değişim, katkı eklenmesi vb.) Bahsettiğiniz kavrama sorunu tork konvertörünün yağ ile dolamaması veya yağın yeterli hidrolik basıncı sağlayamaması sonucu kavrama yapamaması gibi görünüyor. Tabi çok farklı nedenlerde olabilir. (Yağ pompası yıpranması vb.) Bence servisin bazı ölçümleri yapması ve ona göre karar vermesi gerekiyor. Bir sensör arızası nedeniyle komple vites kutusu değişimi tam bir saçmalık. Ayrıca tavsiyem aracın tüm yazılım güncellemelerini kontrol ettirin. Umarım sorununuzu en hızlı ve masrafsız şekilde çözersiniz.
2014 Nissan Qashqai 1.2 Platinum Premium Pack X-Tronic (2015 donanım)

Konu: CVT Şanzuman alınır mı yoksa kaçılır mı?Sağlam olduğu nasıl anlaşılır?Sorunları nedir

• 05-05-2015, 11:12#1

Ahmet Saraçoğlu çevrimdışı
    Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CVT Şanzuman alınır mı yoksa kaçılır mı?Sağlam olduğu nasıl anlaşılır?Sorunları nedir

Arkadaşlar S.a.
    Arkadaşıma hatta belki kendime de yeni araç bakıyoruz. SUV almayı düşünüyoruz. (Compact SUV, Crossover)
    Fakat karar kıldığımız araçlarda CVT şanzuman var. Daha önceden hiç CVT'li aracımız olmadığı için bilmiyoruz.
    Sitelerdeki yorumları okuduğunuzda korkunç bir tablo çıkıyor. DSG'den kaçalım derken bir de karşımıza CVT çıktı.
    Ama özellikle arkadaşım Jeep'ten veya Juke'tan vaz geçmek istemiyor sırf CVT diye fakat kafa karışıklığı mevcut.
    Bu şanzuman nasıldır? Sorunlu mudur? Kronik sorunları nedir? Arızaları ve bakımları ortalama ne rakamlara yapılır? Alırken nelere dikkat etmeliyiz? Kendi özel yağının koyulduğunu nasıl anlarız? Agresif veya hor kullanmaya gelir mi (periyodik bakımlarını yaptırdığımızda)?
    Ve en önemlisi Jeep Compass'ta ve Nissan Juke'ta bu şanzumanlar sorun çıkartıyorlar mı, kronik sorunları var mı?

• 05-05-2015, 11:38#2

Ramcho® çevrimdışı

ilk kalkışlarda titreme varsa durmadan kaçin...yetkili servis te cvt şanzuman 30 ile 40 bin tl arası fiyat çıkıyor.

dişarda 5.7 bin arası tamiri mümkün..

nissan 2011 serisinde cikan CVT lerde hata olduğunu kabul ediyor iyi niyet garantisi adı altında yapıyor 3/1 fiyat cebinizden çikiyor.araç servis bakımlı ise

2012 lerde şimdiye kadar bir sorunla karşilaşilmadığı söyleniyor.

AlıntıDENONNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

• 05-05-2015, 11:39#3

Ramcho® çevrimdışı

benim alacağım 2011 nissan micrada böyle bir olay ile karşilaştim. bu kadar emin konuşmam bu yuzden yalniş anlaşilmasın.

dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

• 05-05-2015, 12:48#4

Teşekkür ederim yorumların için. Yani cvt sıkıntılı diyorsunuz. Peki vaz geçelim mi bu sevdadan?
    Başka görüşleri olan var mı?

• 05-05-2015, 12:58#5

gazi çevrimdışı
    gazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benim araştırdığım kadarı ile , ramcho'nunda dediği gibi tireme olayı varsa uzak duracaksın.orjinal cvt yağ kullanılması şartmış. ayrıca cvt şanzıman yüksek torka dayanmıyormuş.özellikle dizellerde sıkıntılı, örnek olarak ford focus tdci cvt şanzıman ve çoğu sıkıntılı. onun haricinde vites geçişleri mükemmel. sakin kullanımla ve turbosuz ufak motorda sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

• 05-05-2015, 13:28#6

Shadow_Dancer çevrimdışı
    Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben hanimin micrasinda kullaniyorum kardesim, yaklasik 6k km'dir. Herhangi bir sikintisini gormedim yakit tuketimine pozitif etkisi var.. Ama kullanim zevki yok hissiz bir sanziman turu. Agirlik artinca sıkıntılar basliyor diye duymustum. Genelde hafif araclarda daha iyi performans sergiliyor deniliyor. Micrada sorunsuz, arac 2014 model

• 05-05-2015, 13:33#7

TEQUILA çevrimdışı
    TEQUILA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Micra ve Juke'da cvt şanzuman kullandım. Hiç sorun yaşamadım.

şehir efsanelerine inanmayın. Kullanıp test edin.

'05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

• 05-05-2015, 13:34#8

TEQUILA çevrimdışı
    TEQUILA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu arada micram 2011 modeldi.

'05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

• 05-05-2015, 13:43#9

merttepe çevrimdışı
    merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

araçta hangi marka cvt var onu öğrenirseniz yardımcı olabilirim. Mesela;
    Torotrak: Çok naziktir, aşınması fazladır, torka hiç dayanmaz kaydırma yapar. Bu değildir muhtemelen.
    NSK: bu da aynısı. ama nsk olma ihtimali fazla (nissanın)
    Fallbrook: büyük bir sistem, kesinlikle kaydırmaz, nissanda bu yok da jeep bundan kullanıyor olabilir belki?

Nissanın kullandığı extroid cvt var, En iyi sistem olan Toroid cvtye çok yakın. extroid gayet iyidir. Tork sorunu falan olmaz.
    Hyper cvt var birde nissanda, o varsa uzak durun. kayışlı falan çok güçsüz bir sistem.
    Dediğim gibi hangi tip cvt var öğrenirseniz, yorumlayabilirim.

• 05-05-2015, 13:50#10

AlıntımerttepeNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

araçta hangi marka cvt var onu öğrenirseniz yardımcı olabilirim. Mesela;
    Torotrak: Çok naziktir, aşınması fazladır, torka hiç dayanmaz kaydırma yapar. Bu değildir muhtemelen.
    NSK: bu da aynısı. ama nsk olma ihtimali fazla (nissanın)
    Fallbrook: büyük bir sistem, kesinlikle kaydırmaz, nissanda bu yok da jeep bundan kullanıyor olabilir belki?

Nissanın kullandığı extroid cvt var, En iyi sistem olan Toroid cvtye çok yakın. extroid gayet iyidir. Tork sorunu falan olmaz.
    Hyper cvt var birde nissanda, o varsa uzak durun. kayışlı falan çok güçsüz bir sistem.
    Dediğim gibi hangi tip cvt var öğrenirseniz, yorumlayabilirim.

Detaylı yorumların için teşekkür ederim. Öğrenip yazıcam buradan tekrardan.

• 05-05-2015, 15:13#11

Ramcho® çevrimdışı

AlıntıTEQUILANickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Micra ve Juke'da cvt şanzuman kullandım. Hiç sorun yaşamadım.

şehir efsanelerine inanmayın. Kullanıp test edin.

şehir efsanesi derken 48 tane micra satmiş birisi olarak konuştum ben 1 araba da başima gelen olayı anlattım....

dsg de sorunsuz der herkez ama en sorunlu şanzuman dsg 1 cvt 2..........

• 05-05-2015, 15:53#12

Nightfish çevrimdışı
    Uzaklaştırılmış Kullanıcı

2012 Megane'ım var, benzinli ve otomatik CVT şanzımanlı. Şu anda 20.000 kmde herhangi bir sorun yaşatmadı.

• 05-05-2015, 16:18#13

Evo34 çevrimdışı
    Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha önce Mitsubishi Lancer 1.8 CVT kullandım...
    Mitsubishi CVT'yi Japon Jatco firmasından alıyor.
    Şuana kadar 11tane araç kullandım ve çoğu otomatikti.
    "Hayatımda kullandığım en konforlu, en sessiz şanzımındı" cümlesini hiç tereddütsüz kullanabilirim.
    İncelemesi için;
    Otomobil Test Garajı: Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT

Nissan'ın kullandığınında sorunsuz olduğunu biliyorum.
    Yine de yetkili serviste baktırarak almanızı öneririm.

• 05-05-2015, 16:22#14

B16 çevrimdışı

Jazz vardı otomatik sanırım o da CVT şanzımana sahipti. Yokuşlarda çok kötüydü 30 km/h hızda 3. vitese atan araba hafif rampada 2. viteste çıkmıyordu.
    Sarsıntılı geçişleri yoktu ve kaydırma yapıyordu.

• 05-05-2015, 20:23#15

baskan çevrimdışı
    baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.6 Cvt Juke ve 1.6dci x-tronic cvt2 qashqai sahibiyim.
    Öncelikle Juke'de kullanılan kayışlı tip cvt şanzıman aşırı derece hantal, araç atik değil ve gaza basınca sabit devirde hızlanıyor, ruhsuz bunu bilmenizde fayda var. Lakin yakıt tüketimi usturuplu kullanım ile 7-8 litre arasında, ekonomik.

Yeni qashqai'de kullanılan x-tronic şanzıman Jatco firmasının şanzımanı. Kevlar zincir tahrikli bir şanzıman ve sanal vites hareketleri ile o ruhsuzluk yok. Şanzıman çok atik, her türlü tepkiye müsait. Yaklaşık 6k km'dir kullanıyorum çok rahat, ister manuel 7 ister otomatik olarak kullanım imkanı var. 1.6dci 130hp 320nm motoru törpülüyor bu şanzıman diye yorumlar okuyorum, manuelini kullanmadım lakin son derece atik bu şanzıman ile..

+=

• 05-05-2015, 20:29#16

baskan çevrimdışı
    baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AlıntıbaskanNickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1.6 Cvt Juke ve 1.6dci x-tronic cvt2 qashqai sahibiyim.
    Öncelikle Juke'de kullanılan kayışlı tip cvt şanzıman aşırı derece hantal, araç atik değil ve gaza basınca sabit devirde hızlanıyor, ruhsuz bunu bilmenizde fayda var. Lakin yakıt tüketimi usturuplu kullanım ile 7-8 litre arasında, ekonomik.

Yeni qashqai'de kullanılan x-tronic şanzıman Jatco firmasının şanzımanı. Kevlar zincir tahrikli bir şanzıman ve sanal vites hareketleri ile o ruhsuzluk yok. Şanzıman çok atik, her türlü tepkiye müsait. Yaklaşık 6k km'dir kullanıyorum çok rahat, ister manuel 7 ister otomatik olarak kullanım imkanı var. 1.6dci 130hp 320nm motoru törpülüyor bu şanzıman diye yorumlar okuyorum, manuelini kullanmadım lakin son derece atik bu şanzıman ile..

Edit:

Main Media
    +=

• 06-05-2015, 09:35#17

Ramcho® çevrimdışı

cvt deil de edc olmasın ?

• 06-05-2015, 10:35#18

EREN34 çevrimdışı
    EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CVT adamı genç yaşta dert sahibi yapar.

Düşman başına...

• 06-05-2015, 11:15#19

evolution_9 çevrimdışı
    evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mitsubishi evo x dede aynı şanzuman var.evo x lerde standart kullanımda sorun çıkartmıyor ama yüklü arabalarda sıkıntı yaşayanlar oldu. evo larda 25 liraya kadr tamir parası çıkıyor. ama senn alacağın araçata sıkıntı olacağını sanmıyorum

• KRONOLOJİK ŞANZIMAN ARIZASI NİSSAN JUKE 1.6 TEKNA SIFIR OTOMATİK ŞANZIMAN 2011 ve 2015 arasi genellikle 2011 ve 2012 modeller de gaz kesme devir düşükleri nedeni ile şanziman sorunu yasamaktadir bu sorun kronik bir sorundur servisler de 16 bin 22 bin arasi fiyatlar istenmektedir piyasada tamirlisine 7000 tl ve üstü fiyatlar istenmektedir arkadaşlar gebze de 2011 ve 2012 .2013. 2014 arasi star stoplu yada duz kontakli nissan juke araclar icin sifir şanziman eskisini almak kaydi ile 8000 tl dir detayli bilgi icin bana ulaşa bilir siniz

KRONOLOJİK ŞANZIMAN ARIZASI NİSSAN JUKE 1.6 TEKNA SIFIR OTOMATİK ŞANZIMAN 2011 ve 2015 arasi genellikle 2011 ve 2012 modeller de gaz kesme devir düşükleri nedeni ile şanziman sorunu yasamaktadir bu sorun kronik bir sorundur servisler de 16 bin 22 bin arasi fiyatlar istenmektedir piyasada tamirlisine 7000 tl ve üstü fiyatlar istenmektedir arkadaşlar gebze de 2011 ve 2012 .2013. 2014 arasi star stoplu yada duz kontakli nissan juke araclar icin sifir şanziman eskisini almak kaydi ile 8000 tl dir detayli bilgi icin bana ulaşa bilir siniz

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası