en yeni pop şarkılar 2019 dinle / 2019’un Yerli Albümleri ve Şarkıları | Hikmet Demirkol Köşe Yazısı - Hürriyet Haberler

En Yeni Pop Şarkılar 2019 Dinle

en yeni pop şarkılar 2019 dinle

HAREKETLİ ŞARKILAR: 2019 EN İYİ TÜRKÇE HAREKETLİ ŞARKILAR

DİNLERKEN YERİNİZDE DURAMAYACAĞINIZ HAREKETLİ ŞARKILAR LİSTESİ!

Hareketli, şarkılar, bir anda modumuzu yükseltir, stresimizi atmamıza yardımcı olur ve kendimizi çok daha keyifli hissederiz. İster arabada, ister sporda, isterseniz de evde, sokakta kısacası modunuzu yükseltmeye ihtiyaç duyduğunuz her yerde her an en sevilen şarkılar ile oluşturduğumuz 2019 en iyi Türkçe hareketli şarkılar listesi imdadınıza yetişecek.

Müziğin sesini açın ve 2019 hit şarkılar ile tüm stresinizi atın. Bırakın en çok dinlenen hareketi şarkılar modunuzu yükseltsin ve hareketli türkçe şarkılar ile çok daha iyi hissedin. Dans etmek, gülümsemek, zıplamak, hoplamak serbest. İşte dinlerken yerinizde duramayacağınız en iyi Türkçe hareketli şarkılar listesi.

Ayrıca arabada dinlenecek şarkılar için oluşturduğumuz listeye de dilerseniz göz atabilirsiniz.

1. Gülşen – Bir İhtimal Biliyorum

2. Simge – Öpücem

3. Oğuzhan Koç – Yaradana Yalvartma

4. Ece Seçkin – Dibine Dibine

5. Aleyna Tilki – Yalnız Çiçek

6. Demet Akalın – Canıma da Değisin

7. Atiye – Hisset

8. Serdar Ortaç – Sürgün

9. Yaşar Gaga- Şahane Bir Şey Yaşamak

10.  Bora Duran – Sana Doğru

11. Soner Kabadayı – Tarifi Zor

12.  Merve Özbey – Vuracak

13. Emel Müftüoğlu – Gündem Yaratayım Mı?

14. Murat Boz – Geç Olmadan

15. Edis – Bana Ne

16. Buray – Kabahat Bende

17. Banu Parlak – Dik Yokuş

18.  Ben Fero – 3 2 1

19. Umut Timur - Milyon

• CAN BONOMO'DAN PANDEMİ SONRASI İLK KONSER!Can Bonomo, pandemi nedeniyle ara verdiği canlı performanslarına 7 Ağustos Bodrum Antik Tiyatro ve 8 Ağustos Çeşme Açıkhava yaz konserleri kapsamında tekrar başlıyor.

Can Bonomo'dan Pandemi Sonrası İlk Konser!
  • HANDE YENER'DEN SEVENLERİNE MÜJDEHande Yener hayranlarının merakla beklediği 20.yılına özel Carpe Diem albümünü iki parçaya böldü.

Hande Yener'den Sevenlerine Müjde
  • ZİYNET SALİ’DEN YAZA ÖZEL SİNGLEBaşarılı isim Ziynet Sali, 'Kalbim Tatilde' single'ını sevenleriyle buluşturdu.

Ziynet Sali’den Yaza Özel Single
  • KAŞ’TA KLİP!Soner Arıca’nın geçtiğimiz hafta müzikseverlerle buluşturduğu, söz ve müziği kendisine ait ‘Çözelim Düğümü’ single’ı kliplendi.

Kaş’ta Klip!
  • ‘KİMİSİ ADIMI HATIRLAMAZ, DİNLE HATIRLANIR…’'Dinle' şarkısıyla 1997 yılında Eurovision’da ülkemizi temsil eden ve üçüncü olan Şebnem Paker yıllar sonra o süreci anlattı.

‘Kimisi Adımı Hatırlamaz, Dinle Hatırlanır…’
  • SEZEN AKSU’DAN SİMGE’YE UĞUR HEDİYESİPop müziğin başarılı temsilcilerinden Simge, 5 Ağustos’ta gerçekleşmesi planlanan Harbiye konseri öncesi Sezen Aksu’dan uğur hediyesi aldı.

Sezen Aksu’dan Simge’ye Uğur Hediyesi
  • CHARLİE DANİELS YAŞAMINI YİTİRDİ!Country müziğin efsanevi ismi Charlie Daniels, 83 yaşında hayatını kaybetti. Usta müzisyen, ABD’nin Tennessee eyaletine bağlı Hermitage bölgesinde bir hastanede tedavi görüyordu.

Charlie Daniels Yaşamını Yitirdi!
  • '4 AY SONRA İLK SAHNEM'Sertab Erener önceki gün İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi’nde düzenlenen “Park et seyret” konserleri kapsamında sahne aldı.

'4 Ay Sonra İlk Sahnem'
  • EV YAPIMI KLİPFunda Arar, 13’üncü albümü ‘Doldur Yüreğimi’nin ikinci klibini, ‘Vasiyet’e çekti.

Ev Yapımı Klip
  • 'TIKLANMA SAYILARI BAŞARI KISTASI DEĞİL'Tuğba Yurt, fenomenlerin şarkı çıkarmasıyla ilgili ‘Tıklanma sayıları benim için başarı kıstası değil’ dedi.

'Tıklanma Sayıları Başarı Kıstası Değil'

2019 YAZININ TÜRKÇE POP HİTLERİ

Tatil, güneş, kulüpler ve eğlence insanların gündemine girdi. Kimisi yazlığına gitti, kimisi tatile, kimisi evinde yaşadı yazı ama bir şekilde insanlar yaz moduna girdi. Türkiye’de tatil yapmak dövizde yaşanan yükselme sayesinden Türklerden çok yabancılara yaradı. Dolar, euro yükselince Akdeniz ve Ege yabancı doldu. Tatil mekanlarında olsun, radyolarda olsun yavaş yavaş bu yazın hitleri belli olmaya başladı.

Bu yaz çok fazla bir üretim olmadı, geçmiş yazlara göre daha az şarkı ve albüm yayınlandı.  Ama erken yol alan yürüdü. Bunlar arasında Demet Akalın, İrem Derici, Hande Yener gibi isimler yer aldı. Türkiye’de yayın yapan ulusal ve yerel radyoların yayınladığı müziği ölçümleyen Telifmetre verileri, Powertürk ve Number One Türk gibi müziğe yön veren müzik televizyonları, kulüpler, dijital platform gibi mecralardan derlediğim bilgilere kendi kanaatimi de ekledim ve şöyle bir geleneksel “bu yazın Türkçe pop hit şarkıları” listesi çıkartayım dedim.

Medyada şampiyon Demet Akalın

Medyada müzik denince akla tabii ki ilk önce radyolar geliyor. Bunlara müzik televizyonlarını da eklemek lazım. Telifmetre verilerine baktım, yazın ilk ayında şarkıları en çok radyo ve televizyonlara yayınlanan yorumcusu Demet Akalın oldu. İkinci sırada İrem Derici üçüncü sırada Tarkan yer aldı. Bu yaz başı albümünü yayınlayan Berkay medyada şarkıları en çok yayınlanan dördüncü isim oldu. Beşinci sırada ise Yalın yer alıyor. Bu beş isim Türkiye radyo ve televizyonlarında şarkıları en fazla yayınlanan yorumcuları. Ege’de özellikle Bodrum’da Demet Akalın’ın şarkıları kulüplerde en çalan şarkılarıymış. Kulüplerde en çok Demet Akalın ile Hande Yener kapışıyor.

Radyo ve televizyonlara yazın ilk çeyreğinde en çok Doğan Müzik yani DMC’ye ait olan şarkılar yayınlanmış. İkinci sırada Sony Müzik, üçüncü sırada Avrupa Müzik yer aldı. Avrupa Müzik, müzik yatırımlarına önem vererek bu yıl iyi bir sıçrama yaptı. Promosyon konusunda çok ciddi zaafları olan Poll Prodüksiyon ise daha çok üretmesine rağmen radyo ve televizyonlarda şarkıları az yayınlandı ve dördüncü sırada yer aldı. Şirketin patronu sadece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında fotoğraflar çektirerek sosyal medyada paylaşmak ve müzik camiasına kendisini göstermekle meşgul olduğu için promosyona fazla yatırım yapmıyor.

Neyse biz müziğimize geri dönelim. Türkiye’nin iki büyük müzik markası Powertürk ve Number One Türk’ün müzik listelerinde bakın durum nasıl:

Sıra
Powertürk
Number One Türk
1
İlyas Yalçıntaş - Bilmece
Ziynet Sali -  Bana da Söyle
2
Ece Seçkin Feat. Ozan Doğulu - Vazgeçtim
Edis - Ban Ne
3
Buray - Kabahat Bende
Ayşe Hatun Önal -  Katakulli
4
Mabel Matiz - Çukur
Emre Aydın - Her Şey Hala Sen
5
Ziynet Sali -  Bana da söyle
Ferhat Göçer -  Sensin
6
Simge - Aşkın Olayım
Hadise - Aşk Dediğin
7
Yalın - Deva Bize Sevişler
Aynur Aydın -  Düşüne Düşüne
8
Emre Kaya - Nasıl Diye Sorma
Seksendört - Eyvah
9
Berkay - Ayrılmam
Yalın - Deva Bize Sevişler
10
Fatma Turgut - Bir Varmış Bir Yokmuş
Ömür Gedik -   Güneş Seninle Doğar

Telifmetre’nin geçtiğimiz haftaki verilerine göre Hande Ünsal’ın “Nerdesin” şarkısı en çok yayınlanan şarkı olmuş. Bu listede yer alan Merve Özbey, Betül Demir ve Göksel’de bu yazın hitleri arasında bizim de şarkılarımız var dedi.

Sıra
Solist
Şarkı
1
Hande Ünsal
Nerdesin
2
Merve Özbey
Tebrikler
3
Ziynet Sali
Bana da Söyle
4
Göksel
Hiç Yok
5
Betül Demir
Devlerin Aşkı
6
Berkay
Ayrılmam
7
Yalın
Deva Bize Sevişler
8
Emre Kaya
Nasıl Diye Sorma
9
Nalan
Acemi Balık
10
Fatma Turgut
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş
 Telifmetre verilerine göre en çok yayınlanan on şarkı

Ve Benim Listem

Benim listem belki biraz abartılı bir söz, bilimsel veriler ve benim kanaatim sonucunda ortaya çıkan liste desem daha yerinde olacak. Bence bu yazın en hit Türkçe Pop şarkıları:

Aleyna Tilki – Nasılsın Aşkta

Bu kızı belki bazı kişiler hafife alıyor. Aleyna Tilki her şeyi ile dört dörtlük işler yapıyor, hem güzel, hem sempatik hem çok iyi şarkı söylüyor hem de Türkiye’nin yüzü batıya en dönük solisti. Bu genç yaşta az ve öz hit üreterek gelecek adına ciddi sinyaller verdi. “Nasılsın Aşkta” belki modu biraz düşük gibi ama elektronik müzik adına son dönemlerin en iyi şarkısı.

Ziynet Sali - Bana da Söyle

Sadece bu yazın değil, yaz öncesinin de hiti. Tüm listelerde bir numarayı gördü. Bir yorumcunun on dokuz yılda gelebileceği en güzel yere en güzel örnek Ziynet. “Baba” şarkısı, Greek müzik, pop müzik ve sonrasında ardına gelen hitler.

İrem Derici – Acemi Balık

Bu şarkının Nalan yorumunun ilk yapılan kaydını Selim Çaldıran’ın stüdyosunda ilk dinleyen kişilerden biriydim. Nerden baksan yirmi sene geçmiş. Nalan’a da büyük bir başarı getirmişti. İrem bu şarkıyı cover’layarak çok iyi iş yaptı. Sağlam bir hite tekrar hayat verdi ve kulüplerin, radyoların favorisi oldu. Acemi Balık ikinci kez yaz hiti olmayı başardı.

İlyas Yalçıntaş – Bilmece

Yaza ilkbahardan devir yapan bir hit. İyi bir düzenleme. Buna İlyas Yalçıntaş’ın kaliteli ve romantik yorumu eklenince trend bir şarkı çıkmış ortaya. İlyas çok iyi gidiyor, ağır ama emin adımlarla adını kazıyor pop müziğinin notalarına.

Merve Özbey - Tebrikler

Hem Arabesk hem pop bir şarkı. Baba bir dans düzenlemesi var damar sözleri: “Delikanlı gibi şimdi bana söyle, o vicdanın rahat mı? Bunun hesabını Allah adama sormaz mı?” bu cümleyi hayatı boyunca kullanmayan tek kişi bile yoktur. Ritmik kurgusu da canavar, hani derler ya ölüyü bile diriltir, öyle bir şarkı.

Göksel – Hiç Yok

Kim ne derse desin Göksel’e Retro sound çok yakışıyor. Yaza çok taze giriş yapan ve pat diye hit olmayı başaran bir şarkı. Şarkı seksenlerin dans soundu ile kurgulanmış. Kaliteli bir düzenleme, nostaljik bir dans kurgu ve Göksel’in duygusal yorumu, çok güzel olmuş.

Ayşe Hatun Önal – Katakulli

Bu kızda garip bir şeytan tüyü var. Sesinde özellikle ilginç bir tını var. Bir karakteristik sesi var. Bu şarkıda da bunu göstermiş. Ayşe Hatun Önal, biraz da ligde arada bir şampiyonluğu zorlayan bir futbol takımı gibi. Kız bir piyasadan kayboluyor, sonra bir çıkıyor pir çıkıyor. Şarkının sound ve düzenlemesi ile melodisi çok uyumlu olmuş, ciddi ciddi hit yakalamış kız.

Hande Yener – Kuş

İlk dinlediğimde sözleri çok hoşuma gitti. Aslında çok basit sözleri var ama biraz da matrak olması çok hoş. “Her kuşa yuva bir yuva, aşklarda kampanya” sözleri çok sempatik. İyi bir sound ve melodik bir nakaratı da var. Çok modern bir şarkı. Hande Yener sound işini iyi biliyor. Elektronik çalışmaları bir kenara her dönem en trend sound’ları yakalamayı başardı. Bu şarkıda müthiş bir sound var.

Buray - Kabahat Bende

Akdeniz sound’u ile popun buluştuğu şarkı. Elektronik sevmem diyenlere pop hit. Melodik yapısı ile kıpır kıpır bir şarkı. Buray da kendine has tarzı ile hit şarkı işini iyi beceriyor. Naif bir tarzı var, pozitif bir tarz. Diğerlerinin aksine gider yapmıyor. “Seni hala seviyorsam kabahat bende” diyor. Şarkının solosundaki bağlama müthiş. Bizden bir şeyler katarak batı formatında sağlam bir pop hit yapmış.

Demet Akalın - N’apıyorsan Yap

Demet Akalın albümünü çok iyi bir zamanlama ile erken yayınladı. Şarkıları pişti ve şimdi yazın hitleri arasına girmeye başladı. Yine gider yapmış, şarkısında pop ile alaturkayı birleştirmiş. Pop ama arada gizli bir Ankara türküsü formu var. Akıllıca işlenmiş bir şarkı. Bu şarkıya keşke bir remix yapsaydı. Bu yaza cuk otururdu.

Betül Demir – Devlerin Aşkı Büyük Olur

Betül Demir çok sağlam bir şarkı cover’ladı. Usta söz yazarı Aşkın Tuna’nın tribute proje albümü “Aşkın’ın Şarkıları”nın ilk çıkış şarkısı. Şarkı zaten süper. Romantik şarkılara dans sound eklendi mi olay farklı oluyor. Hem mutsuz olan insan dinliyor hem de mutlu insan dinliyor.  Ben klipteki Betül Demir’i de çok beğendim, cool ve kaliteli bakışlar atan bir dişi kız var. Acıyı kaliteli bakışları ve beden diliyle klipte iyi göstermiş, bu da şarkıya tat katmış.

Berkay - Ayrılmam

Türk pop müziğinin fenomen şarkılarından biri olan, ilk Aşkın Nur Yengi’den dinlediğimiz “Ayrılmam” şarkısının bugüne kadar yapılan en farklı düzenlemesi.  Romantik bir şarkı aslında, ama altta o kadar iyi bir ritim yazılmış ki, standart Türk popunun üstüne çıkmış. Şarkıya yeni bir intro (başlangıç) melodisi de yazmış. Biraz funk biraz reggae, çok baba bir düzenleme. Şunu rahatlıkla söylemek isterim en kaliteli yaz hiti olmuş. Berkay bu şarkıda aşmış kendisini.

Hakan Peker – Mesaj At

Doksanların lezzetinde bir pop hiti dinlemek isteyenler için biçilmiş kaftan. Hakan Peker’in hit sound’unu özleyenler bu şarkıyı çok sevecek. Hakan Peker’in hit şarkılarında hafif bir alaturkalık ve bir pop tını vardır, ikisinin bir araya gelmesi ile ortaya çıkar. Bu şarkı da öyle bir şarkı. Düzenlemesi güçlü, tam eller havaya şarkısı, tam bir kulüp şarkısı. “Geceleri uyumadan iki mesaj” sözü on ikiden vurmuş. Tam bir yaz şarkısı, eller havaya vallahi yazarken bile ritminden etkileniyorum.

Emre Kaya-  Nasıl Diye Sorma

Hüzünlü ama uçuk ritimli şarkılara bir örnek. Sert bir sound’u var. Düz bir pop düzenleme ama ritmi öylesine sert ki haykırarak söylemek istiyorsunuz. “Nasıl diye sorma, bitirdim aklımda, küçülme karşımda” hafif giderli şarkılardan. Emre kendisi yazmış şarkıyı.

Berksan – Yeni Biri

Fırından taze çıkanlardan. Berksan kardeşi Turaç Berkay ile çok iyi işlere imza atıyor. Bu kardeş Türk popuna farklı bir sound, farklı bir lezzet kattı. Biraz yenilikçi olması risk gibi, ama “Yeni Biri” fırından taze çıkmasına rağmen iyi gidiyor ve bu yaz iyi gidecek gibi. Çünkü listelere sağlam bir giriş yaptı.

Ozan Doğulu Feat. Simge -  Ne Zamandır

Fırından taze çıkan bir diğer şarkı. Listelere agresif bir giriş yaptı. Ozan Doğulu’nun “Kreşendo 130BPM” albümünün çıkış şarkısı. Ersay Üner’in bestesi. Bu son birkaç yıldır Ersay Üner’e bir haller oldu, çok daha duygusal şarkılar yazıyor. O Demet Akalın dönemindeki vurdulu kırdılı şarkıları gitmiş hafif ağlak şarkılar gelmiş. Açık söyleyeyim Ozan Doğulu ilk kez uçmamış düzenlemeyi yaparken. Simge’nin duygusal yorumu üzerine çok sağlam bir sound eklemiş. Basit, abartısız bir dans sound’u, hatta marş formunda.  Bu form tutuyor, insanın içinde ki adrenalini açığa çıkartıyor. Ozan Doğulu albümündeki bu şarkı ile “bu yazın hitleri arasında bende varım” dedi.

İzel – Saçmalık

İzel’in uzun bir aradan sonra yayınladığı “Kendiliğinden Olmalı” albümünün açılış şarkısı ve son klip şarkısı. Henüz çok yeni, İzel’in medyada yaşadığı şanssız ambargo ortadan kalkarsa bu şarkı hak ettiği yere girer.  “Ne bir masal olabildik ne kahraman” diyor şarkıda sevdiğine.  Sakin, cool ve İzel’in müthiş bir yorumunu dinliyoruz. Eğer hakkı yenmezse bu yazın hitlerinde biri olmayı hak ediyor.

Bu şarkılar kirlenen pop müziğinde kendilerini hem ticari anlamda hem de müzikal anlamda gösterebilen şarkılar. Bakkal diyebiliriz, eller havaya diyebiliriz. Özetle popüler kültüre hitap eden şarkılar diyebiliriz. Bu yaz sıcaklarında, seçim geyiklerinden bunaldığımız bir dönemde içimize biraz ritim, biraz duygu katan şarkılar. Birer sanat eseri diye sunmadım size bu şarkıları. Ama iyi şarkılar. Öyle boş şarkılar değil. Bu şarkılar bu yaza damgasını vuran ve vurmaya başlayan şarkılar, özetle 2019 yazının hitleri. Bu şarkıları dinlediğinizde Türkiye’de pop müziğin özellikle sound olarak epey bir geliştiğini göreceksiniz. Özetle pop müziğimizde hafif bir kıpırdanma oldu diyebilirim.

2019’un Yerli Albümleri ve Şarkıları

Haberin Devamı

Kilit Şarkılar: Wee Small Hours, Cut The Crap, Man Down, Almost Home

Jakuzi- Hata Payı

2017’de aklımızı başımızdan alan ‘Fantezi Müzik’ albümüyle hayatımıza giren Jakuzi bu sene merakla beklenen ikinci albümü ‘Hata Payı’nı yayınladı. İlk albüme kıyasla daha karanlık sound’larda gezinen albüm insan ilişkilerini irdeleyen özel bir albüm. Her ne kadar tür itibariyle daha karanlık desem de ‘Jakuzi’ yine kendine has özel pop dokunuşuyla şarkıyı en beklenmedik anda bir dans havasına dönüştürebilecek ustalıkta. Bu senenin en özel ve zihin açan işlerinden ‘Hata Payı’ 2019’a imzasını atan albümlerden oldu. Albümün son şarkısı olan ‘Ne Teselli Ne Avuntu’nun ‘The Soft Moon’ remiks çalışması bile kendi başına Oscar alır.

Kilit Şarkılar: Toz, Ne Teselli Ne Avuntu, Şüphe, Sana Göre Bir Şey Yok

Karsu – Karsu

Bu sene dinlemeye doyamadığım, her dinlediğimde başka bir detayına hayran olduğum albüm Karsu’nun kendi adıyla yayınladığı çalışmaydı. Albümden yayınlanan ‘İtiraf’, ‘Sana Ne’, ‘Siyah’ single’larından sonra yayınlanan albüm bir bütün olarak dinlendiğinde gerçekten farklı bir tat bırakıyor, tekrar tekrar dinleme isteği kendi kendiliğinden geliyor. Büyük bir yetenek ve verdiği his tam anlamıyla gurur.

Kilit Şarkılar: İnadına, itiraf, Sana Ne, Siyah, Reloading My Mind

She Past Away – Disko Anksiyete

2019 benim için sağlık sorunlarıyla boğuştuğum bir yıldı. She Past Away’in ‘Durdu Dünyası’ benim sabah motivasyon şarkımdı. Ne zaman modum düşse her daim bu şarkıyla yeniden normalize oldum, o yüzden bu albümün bendeki yeri bambaşka. Albümün sözleri çok net ve hedeften ne söylemek istediğini şarkılarda direk karşı tarafa geçiriyor. Baştan sona akan bir havada ilerleyen ‘Disko Anksiyete’ ile grup 10 Mart’ta Zorlu PSM’de bir konser verecek, biletler için elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Kilit Şarkılar: Durdu Dünya, Disko Anksiyete, Izole, Renksiz, Girdap

The Ringo Jets – Yadigâr

Grubun yeni EP’si henüz yayınlanalı daha 1.5 hafta oluyor belki ama bu listede anmasaydım içim rahat etmeyecekti. 2019’u bitmeden yakalayan Ringo Jets 2019 başında uluslararası plak şirketi Ferment Records ve MOREmanagement ile yaptığı anlaşmalar sonrasında Ağustos ayında Oslo ve Budapeşte’de unutulmaz iki konser vermişti. ‘Yadigar’ grubun Temmuz ayında Tommaso Colliva ile Milano’da kaydettiği nefis bir mini albüm. İki Türkçe, iki İngilizce 4 şarkıdan oluşan ‘Yadigar’ı ve hatta The Ringo Jets’i canlı izlemek şarkıların ve grubun enerjisini gerçek anlamda hissetmek için yeterli.

Kilit Şarkılar: Yadigar Ejder, Ayrılık Olsa Bile, The Light

Fatma Turgut – Elimde Dünya

Geçtiğimiz Mart ayında Fatma Turgut ilk solo albümünü yayınladı. Albümde Can Bonomo, Emre Aydın, Sibel Algan, Ersel Serdarlı, Ozan Ünlü, Umut Kaya, Cihan Güçlü gibi birbirinden önemli isimlerin söz ve besteleri ile güçlü bir albüm ortaya çıkmış. Elimde Dünya’nın bir diğer önemli yanı ise albümün prodüktörleri arasında Tarkan Gözübüyük’ün de yer alması.

Kilit Şarkılar: Unuttum Gitti, Alelade, Beni Tutmayın, Günleri Bağlarken, Bir Varmış Bir Yokmuş

Can Baydar – Ömür Dedikleri

Gece grubundan tanıdığımız Can Baydar da solo yolculuğuna bu sene adım attı. 2000’li yılların ilk dönemlerinde Ankara’dan çıkan Gece ile 4 albüm, birçok single ve 10 seneyi aşkın bir arada müzik yapan Can Baydar artık kendi müzik kariyerinde ilerliyor. ‘Ömür Dedikleri’ sanatçının ilk çıkış şarkısı olarak Mayıs ayında yayınlandıktan sonra 3 ay sonra bir Remake versiyon yayınlandı. Ekim ayında yeni single’ı ‘Yangın Yeri’nde Fatma Turgut ile düet yapan sanatçı bu şarkı için nefis de bir klip çekti. 2020 yeni single’ların yolda olduğu hatta belki bir mini albüm ile sevenlerinin daha da mutlu olacağı bir sene olabilir.

Akın Sevgör – Formation

Akın Sevgör ile ikinci albümünün yayınlandığı dönemde söyleşi yapmıştık. Müziğe bakışı, tutkusu ve üretim şekli beni çok etkilemişti. Bu buluşmanın üzerinden 2 sene geçmiş ve önümüzde yepyeni nefis bir albüm var: Formation. ‘Formation’ içinde klasik müzik öğelerini harika şekilde harmanlayan nefis bir albüm olmuş. Şarkıların kendi içindeki ahengi, iniş ve çıkışları daha doğrusu bütün bunların bir bütün olarak kompozisyonu gerçekten hayranlık uyandırıyor. Bu sene birçok albümü kaçırmış olsanız da Akın Sevgör’ün bu albümüne mutlaka bir kulak verin derim.

Kilit Şarkılar: no.II In A Flash, no.III touched, no.V Someone Else

Hedonutopia – Arzu Utopyası

Hedonutopia ne yapsa koşulsuz merakla dinlemek isteyeceğim gruplardan. Geçtiğimiz sene yayınladıkları ‘Yakamoz Sandalı’nın etkisi tam güzel bir kıvama gelmişti ki, grup yepyeni bir albümle çıkageldi. Albümün prodüktörlüğünde Taner Yücel yer alıyor. ‘Arzu Utopyası’ yine onların yarattığı bu özel dünyanın ürünü, farklı bir atmosfere götüren cinsten.

Kilit Şarkılar: Kördüğüm, Dayansam da, Rasimpaşa, Gelecekse Gelsin

Pinhani – Yollar Bizi Bekler

Pinhani bir albüm yapar da o sene nasıl insanın yüzü gülmez. Grubun 7. stüdyo albümünde Kalben ve Melis Danişmend de iki şarkıda konuk oldular. Grup ile yeni albümleri üzerine bu sene çok keyifli bir söyleşi gerçekleştirmiştik.‘Yollar Bizi Bekler’in hikâyesi tam da isminde saklı yani yaptıkları şarkılarla şehir şehir gezip müziklerini yaşatmak. Anadolu’dan öğrendiklerini şarkılarında işleyip tekrar dinleyiciye sunan Pinhani bu nefis albümleriyle 2019’u bana daha güzel hatırlatacaklar.

Kilit Şarkılar: İyi Değilim Ben, Kefen Giydim, Peki Madem, Bana El Salla

Hey! Douglas – Marşandiz

VE Yasin’in Anadolu ezgilerini bambaşka bir gözle değerlendirip dans müziğiyle harmanladığı ilk stüdyo albümü ‘Marşandiz’ kesinlikle bu senenin en unutulmaz işlerinden biriydi. Dans müziğini oldukça yaratıcı bir formda sunan sanatçı sene boyunca yayınladığı diğer single çalışmalarıyla yelpazesini daha da genişletti. Özellikle Gaye Su Akyol’un vokal yaptığı ‘Ayva Çiçek Açmış’ yorumunu burada bahsetmeden geçmek istemedim. En son Kamp Records adıyla hayat geçen yani yapım şirketinin hem kurucusu hem de prodüktörü olarak yeni yeteneklere imkân verecek sanatçıyı 2020’de yepyeni çalışmalarda daha sık duyacağımıza eminim.

Kilit Şarkılar: Eşkıya, Mesafeler, Lokomotif, Disko Han, Randevu

#Hürriyet#Hürriyet Yazarları#Hikmet Demirkol

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları
2019 Türkçe Pop Şarkılar ListesiAh Canım Ahmet - Hepimiz Yalnızız (Pop)Ajda Pekkan - Canın Sağ Olsun (Pop)Altay - Keşke Aramasaydın (Pop)Aydın Kurtoğlu - Gururdan Gömlek (Pop)Aydilge - Hayat Şaşırtır!(Pop)Ayla Çelik - Mecbur(Pop)Aynur Aydın - Gel Güzelim (Pop)Ayşe Hatun Önal - Efsane (Pop)Ayşe Hatun Önal - Katakulli (Pop)Bahadır Tatlıöz - Çaresi Nerede (Pop)Banu Parlak - Dik Yokuş (Pop)Bengü - Günaydın (Pop)Berkay - Deliler (Pop)Berkay - İki Hece (Pop)Berkay & Tepki - Deli Et Beni (Pop)Berksan ve Turaç Berkay - Yeni Biri (Pop)Berksan - Sakin (Pop)Betül Demir - Devlerin Aşkı Büyük Olur (Pop)Bora Duran - Başgan (Pop)Burcu Güneş - Ufo (Pop)Can Bonomo - Bardak Taşıyor (Alternatif)Demet Akalın - N'apıyorsan YapDemet Akalın - YektenDerya Uluğ - Ah ZamanDerya Uluğ - Göremedim Bir De Sen BakDila - Bi Kalp (Pop)Ece Seçkin - Geçmiş Zaman (Pop)Edis - Bana Ne (Pop)Edis - Efsane Sensin (Pop)Edis - Paha Biçilemez Bir Şey Başlat (Pop)Eli Türkoğlu - Kutupta Yaz Gibi (Pop)Elif Kaya - Yallah (Pop)Elis Dubaz - Git İşine (Aldanırım Sanma)(Pop)Emir - Aynen Devam (Pop)Emre Aydın & 6.Cadde - Güllerim Soldu (Pop)Emre Aydın & 6.Cadde - Yalan (Pop)Emre Kaya - Nasıl Diye Sorma (Pop)Ersay Üner - Nokta (Pop)Ersay Üner - Yıldızlar (Pop)Eylem - Yangın Var (Pop)Ferhat Göçer - Sensin (Pop)Ferhat Göçer - Sönmek Bilmiyor (Pop)Feride Hilal Akın - Yok Yok (Pop+Trap)Fettah Can - Bırak Ağlayayım (Pop)Funda Arar - Çık Aradan (Pop)Gece Yolcuları - Pişmanım (Pop)Gökçe - Bu Kalp (Pop)Gökçe - Hep Beraber Deliriyoruz (Pop)Gökçe Kırgız - Padişah (Pop)Göksel - Hiç Yok (Pop)Gülben Ergen - Müsadenle (Pop)Gülden Mutlu - Mendil (Pop)Güliz Ayla - Öyle Sev (Pop)Gülsu Dere - Kör Deli (Pop)Hadise - Geliyorum Yanına (Pop)Hakan Verbic - Ha Ha Uydurma (Pop)Hande Ünsal – Daha İyi (Pop)Hande Ünsal - Nerdesin? (Pop)Hande Yener - Aşk Tohumu (Pop)Hande Yener - Kuş (Pop)Hediye Biliç - Çevrimiçi (Pop)Irmak Arıcı & Mustafa Ceceli - Mühür (Pop)Irmak Arıcı - Mevzum Derin (Pop)Işın Karaca - Canımın Yarısı (Pop)İlyas Yalçıntaş - Farzet(Pop)İlyas Yalçıntaş - Kirli Kadeh (Pop)İrem Derici - Aşkımız Olay Olacak (Pop)İrem Derici - Meftun (Pop)İzel - Bizim Ağaç (Pop)İzel - Saçmalık (Pop)Kalben & Hayrettin Taşkaya - Günaydın (Pop)Kenan Doğulu - Vay Be (Mahmut Orhan Remix)(Pop)Kıraç - Gülpembe (Pop-Rock)Koray Avcı - Kim Bilir (Pop)Mabel Matiz - Gözlerine (Pop)Manuş Baba - Hasret Kapısı (Pop)Manuş Baba - Sallaya Sallaya (Pop)Melek Mosso - Sarıla Sarıla (Pop)Merve Özbey - Devran (Pop)Merve Özbey - Tebrikler (Pop)Murat Boz - Aşk Bu (Pop)Murat Boz - Öldür Beni Sevgilim (Pop)Murat Başaran ve Yıldız Tilbe - Yana Yana (Pop)Murat Dalkılıç - Afeta (Pop)Murat Dalkılıç - Son Liman (Pop)Mustafa Ceceli - Bedel (Pop)Mustafa Sandal ve Zeynep Bastik - Mod (Pop)Mustafa Sandal - Gel Bana (Pop)Mustafa Sandal - Masum Gibi (Pop)Nalan ve Kutsi - Yaralandım (Pop)Nalan - Aşk Senin Neyine (Pop)Nil Karaibrahimgil - Burası İstanbul (Pop)Nilüfer - Tik Tak (Pop)Göksel - Bu da Geçecek (Pop)Oğuz Berkay Fidan - Kül (Pop)Oğuzhan Koç - Sükut-u Hayal (Pop)Onur Mete - Nazlanma (Pop)Ozan - O İş Bende (Pop)Ozan Doğulu ve Buray - 40 Asırlık (Pop)Ozan Doğulu ve Simge - Ne Zamandır(Pop)Ömür Gedik - Güneş Seninle Doğar (Pop)Özgün - Aşık (Pop)Özgün - Kalbimin Her Yeri (Pop)Pınar Aylin - Aradığın Aşk Bende (Pop)Pınar Soykan - Üzülme (Pop)Pinhani - Bana El Salla (Rock)Rafet El Roman - Seveni Suçlama (Pop)Reyhan Karaca - Laga Luga (Pop)Sadık Karan - Çevrimiçi (Pop)Selim Gülgören - Gülün Soldu mu?(Pop)Seksendört - Eyvah (Pop)Serdar Ortaç - Yadigar (Pop)Sıla - Karanfil (Pop)Sıla - Sabır (Pop)Sibel Tüzün - Olaylara Gel (Pop)Simge - As Bayrakları (Pop)Simge - Aşkın Olayım (Pop)Sinan Özen - Ben Yanıyorum (Pop)Soner Arıca - Kaç Kere (Pop)Suat Ateşdağlı ve Gökçe Kırgız - Büyük Soru (Pop)Sura İskenderli - Bir Daha Yak (Pop)Tarık - Canparem (Pop)Turgay Saka ve Fulin - Panik Yok (Pop)Tuğba Özerk - Hergele (Pop)Tuğba Yurt - Çürüdüm (Pop)Tuğba Yurt - Vurkaç (Pop)Vera - Beyoğlu'nun Canını Almışlar (Rock)Yalın - Deme Bana Yokum (Pop)Yeliz - Aşk Alfabesi (Pop)Yirmi7 - Saklambaç (Pop)Yonca Lodi - Kızıl Kıyamet (Pop)Yüzyüzeyken Konuşuruz - Ölsem Yeridir(Alternatif)Zakkum - Bilemedim (Pop)Zeynep Bastık - Her Yerde Sen (Pop)Ziynet Sali - Bana Da Söyle (Pop)

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir