ciddi ilişkide sorulacak sorular / Eski sevgiliye sorulacak 100 soru nedir?

Ciddi Ilişkide Sorulacak Sorular

ciddi ilişkide sorulacak sorular

Eski sevgiliye sorulacak 100 soru nedir?

konuşalım mı? “

Herkes eski sevgilisinden edepli ve barışçıl bir şekilde ayrılmayı başaramaz. Birçoğu skandallar, öfke nöbetleri ve karşılıklı çamur atmalar yaşamak zorunda kalır. Sonuç olarak, bir insan gibi konuşmak ve bunun nedenlerini bulmak mümkündür. ayırma birimlerine yol açtı.

Bu arada, ilkiyle sakin ve yeterli bir diyalog size iyi hizmet edebilir. Neden bu kadar sık ​​kavga ettin? Hanginiz daha bencildiniz? Kıskançlığın yersiz miydi? Belki de sorun, başlangıçta size uymayan kızlara aşık olmanızdı? Yoksa ortaklarınızı idealleştirme eğiliminde misiniz?

Zihniniz öfke ve küskünlükle bulanmışken bu ve diğer sorulara cevap bulmak zordur. Ve bu nedenle, eğer eski kalpten kalbe konuşmayı teklif ederse, bir toplantıyı (veya yazışmayı) reddetmeyin ve anaokulu mazeretleri bulmayın. Ona birkaç soru sormak için harika bir şansın var. Ona ne soracağınız konusunda kafa patlatmanıza bile gerek yok – her şeyi özellikle sizin için hazırladık.

Eski sevgili için 100 soru

• Nasıl bir izlenim bıraktım beni gördüğünde üzerinde durdun mu?
  • Beni hemen beğendin mi?
  • Beni tanımıyor olsaydın, beni nasıl tanımlardın?
  • Neyi? en çok hoşuna gidiyor mu İlk buluşmamızdan hoşlandın mı?
  • İlk buluşmamızda en sevmediğin şey ne?
  • Sen ve ben en çok ne zaman mutluyduk?
  • Benimle olan ilişkinizde sizi ne mutlu etti?
  • Hala hangi anım sizi gülümsetiyor?
  • İlişkimiz ne zaman sekteye uğradı?
  • Sorunlarımızı sizinle yeterince konuştuk mu?
  • Benimle seks hakkında konuşmak kolay mıydı?
  • Hangisi? önce barıştık mı?
  • Bir ilişkide ilk adımı kim attı?
  • Neden ayrıldık?
  • Ayrılmamıza engel olabilir miydik?
  • Ayrıldığımız günü ve duygularınızı anlatın.
  • Ayrılığımızı ne kadar yaşadınız?
  • Affettiniz mi? sana yardımcı oldu mu?
  • Artık çıkmıyoruz, bir erkek olarak benim hakkımda ne düşünüyorsun?
  • Nasıl bir adamdım?
  • Seni sebepsiz yere kıskandım mı? Kendini nasıl gösterdi?
  • Seni en çok ne zaman incittim? Bu sizi neden bu kadar üzdü?
  • Hangi özelliklerim sizi cezbetti?
  • En kötü özelliklerimi adlandırın ve bunların ilişkimizi nasıl etkilediğini açıklayın.
  • Anladık. birlikte, çünkü onlar benzerdi?
  • Benimle çıkmayı geçmiş deneyimlerinden farklı kılan neydi?
  • Benimle çıktıktan sonra erkekler hakkında ne öğrendin?
  • İlişkimiz sana ne öğretti?
  • li >
  • Benimle birlikte olmak seni nasıl değiştirdi?
  • Beni etkiledin mi?
  • Cinsiyetimizde eksik olan neydi?
  • Sevgimi nasıl daha sık gösterdim? – kelimelerle, hediyelerle, eylemlerle veya başka bir şeyle mi?
  • Kaç kez benden ayrılmayı düşündün?
  • Ne sıklıkla aldatmayı düşündün?
  • Şüpheli Beni hiç aldattın mı?Neden?
  • Hâlâ çıkıyor olsaydık, ilişkimiz nasıl olurdu?
  • İlişkimizde ne gibi hatalar yaptığını düşünüyorsun?
  • Tanıdığımızı değiştirebilseydin ya da ilişkimizde ne gibi bir şey olabilirdi? , bunu yapar mıydın?
  • Yeni ilişkinizde neyi farklı yaparsınız?
  • Erkek arkadaşınız size beni sorarsa beni nasıl tanımlarsınız?
  • İlişkimiz için kim daha fazlasını yaptı?
  • Arkadaşlarınız ayrıldığımız haberine nasıl tepki verdi?

/>

• Aileniz ayrıldığımızı öğrendiğinde ne dedi?
  • Birlikte kalsaydık, 5, 10, 20'de tipik bir günümüz nasıl olurdu?
  • Erkek arkadaşınken bende neyi değiştirmek istedin?
  • Beni gördüğünde ne hissediyorsun?
  • Arkadaşın benimle çıkmak istese, bizi tanıştırır mısın yoksa onu vazgeçirir misin? Neden?
  • İlişkimizin size getirdiği en büyük hayal kırıklığı nedir?
  • Bana ve ilişkimize ne için minnettarsınız?
  • Bunu sürdürmek ister misiniz? benimle dostane ilişkiler? Benden insan olarak hoşlanıyor musunuz?

İki yetişkin arasında ciddi bir diyalog havasında olmalısınız. Mutlu olmayan bir sondan sonra iyi bir sohbet için birkaç kural daha:

• Kendinizi pohpohlamamalı ve özellikle de zaten bir erkek arkadaşı varsa, ilişkiyi sürdürmesini ima etmemelisiniz.
  • Diyalog için hazır değilse, baskı yapmayın. Aksi takdirde, mantıklı eleştiriler yerine, siz denizcilerin bile kulaklarını kabartacak bir şey söylendiğini duyacaksınız.
  • Birinizin hâlâ duyguları varsa, arkadaşmış gibi davranmaya çalışmayın.
  • Merhaba, harika manzara, bir kriyo odası mı aldın?
  • Hayatta herhangi bir değişiklik var mı?
  • Ben seni hatırlıyorum, sen beni hatırlıyor musun?
  • Muhtemelen nefret ettiğimi hatırlıyorsundur?
  • Ayrılmamızın temel nedenlerini anladın mı?
  • Annen ve kız arkadaşlarının seni bana karşı kışkırtmadığından emin misin?
  • Anlaşmazlığımız ne zaman başladı?
  • Ayrılığa karar vermen ne kadar sürdü?
  • Seni aldattığımdan hâlâ emin misin?
  • Bir sevgilin olmayı hiç düşündün mü? kendiniz mi?
  • li>
  • Neden sadakatsiz olduğumu düşündünüz?
  • Bana hiç yalan söylediniz mi?
  • Güvenebilir miyim?
  • li>
  • Seni hiç korkuttum mu?
  • Seni bana çeken ne oldu?
  • Benim hakkımda seni rahatsız eden ne oldu?
  • Bunun suçlusu bendim. anlaşmazlık?
  • Bir şeyi beğenmediğiniz konusunda neden sessiz kalmayı tercih ettiniz?
  • Anne ve kız arkadaşları ayrılık hakkında ne hissetti?
  • Annem ve arkadaşlarım sorunlarımızı biliyor muydu?
  • Elbette ben , senin gözünde ahlak hastası mıyım?
  • Genel olarak erkekler hakkındaki düşünceni etkiledim mi?
  • İlişkimizin sonunda çok değiştiğimi düşünüyor musun?
  • li>
  • Ayrıldığımızda kendini daha özgür hissettin mi?
  • Yeni kız arkadaşımı kıskanacak mısın?
  • Yanımda kendini zihinsel olarak zorladın mı?
  • Ben seni mutlu etti mi?
  • İlişkimizde neyi yanlış yaptım?
  • Senin için seks ayarladım mı?
  • Yapmadığın zamanlar oldu yatakta bir şey gibi mi?
  • Benimle hiç orgazm numarası yaptın mı?
  • Bir aile kurabilir miyiz?
  • Benden bir bebek ister misin?
  • İyi bir baba olabilir miyim?
  • Mali durumumdan memnun muydunuz?
  • Belirli yüksekliklere ulaşabilir miyim?
  • Seni sık sık incittim mi?
  • Asla unutamayacağın bir şey var mı?
  • En iğrenç anlar hangileriydi?
  • Beni yeni adamla karşılaştırır mısın?
  • Yaptığınız bazı şeylerin aynı zamanda yangını körüklediğini anlıyor musunuz?
  • Ayrılmamız için kendinizi mi suçladınız?
  • Ayrılmamız için daha çok kimi suçluyorsunuz ve neden?
  • li>
  • Her şeyi geri almak ister miydiniz?
  • Geçmişe dönebilseydiniz, benimle bir ilişkiye başlar mıydınız?
  • Önemli bir şeyi kaybettiğinizi hissettiniz mi?
  • Benden hatıralarınız var mı?
  • Sizce karakterinizin ayrıldıktan sonra çok değişti mi?
  • Ortak bir şirketle iletişim kurmaya devam etmem sizi rahatsız ediyor mu?
  • Ortak partilerde periyodik olarak buluşsak sorun olur mu?

Not: Tüm bu kalpten kalbe konuşmalar, yalnızca hatalarınızı analiz etmeye ve değişmeye hazırsanız faydalı olacaktır. ve yeni bir ilişkide psikolojik bagaj.

РЕЦЕПТУРНО-ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЕ РЕШЕНИЯ ПРИ ПРОИЗВОДСТВЕ ЗЕРНОВЫХ БАТОНЧИКОВ НОВОГО ПОКОЛЕНИЯ

Nurudin KIDIRALİYEV

Makale

Rui Gonzalez de Clavijo'nun izinden: Emir Timur'un imparatorluğuna ilişkin İspanyol gizemi

Siyah saçlı uzun boylu bir adam efendinin önünde diz çöktü, saygısını gösterdi ve haysiyetini korudu. Emir Timur'un ilgisini çekti. Ve davranışları ve sıra dışı görünümü. İspanyol misafir son derece kibardı ve bu yeni dünya İspanyol asilzadesini şok etse de sürpriz olmadı.

İspanyol diplomat Rui Gonzalez de Clavijo'nun yolculuğu 1403 yılında liman kenti Santa Maria'dan başladı. Önlerinde maceralar ve tehlikelerle dolu uzun bir yol vardı. O ve diplomatik bir misyonu olan birkaç yardımcısı, büyük ve güçlü Emir Timur'un hüküm sürdüğü uzak Maverannahr topraklarına gitti. İspanyollar, Timur ile diplomatik ilişkiler kurmakla ilgileniyorlardı. Gerçekten de XIV-XV yüzyılların başında, Osmanlı fetih tehdidi Avrupa'yı sarmıştı. Bu arada Timur'un gücü Karadeniz kıyılarından İndus Nehri'ne kadar uzanıyordu.

De Clavijo'nun yolu Akdeniz'den, İtalya'dan, Yunanistan'dan, Küçük Asya kıyılarından, Konstantinopolis'ten ve Trabzon'a kadar uzanıyordu. Son varış noktasında, de Clavijo kışı geçirmek zorunda kaldı. Ardından Sultaniye üzerinden yolculuğuna devam ederek doğu kervan yoluna girdi. Bu yolda İspanyol heyeti Semerkant'ı geçmeden önce Tahran, Nişabur ve Belh'ten geçti. Kervan yolunun doğu kolunun Emir Timur'un kontrolünde olduğu biliniyor.

Rui Gonzalez, yolculuğu boyunca, yolculuğun ilerleyişini ayrıntılı olarak anlattığı bir günlük tuttu. "İmparatorluğunun Topraklarının Tanımı ile Büyük Timur'un Hayatı ve Yaptıkları" adlı eseri, önemli tarihi olayları anlatan ve o zamanın yaşam biçimini açıkça gösteren mükemmel bir kaynak oldu. Günlükten, diplomatın toplantısının nasıl geçtiğini ve İspanyol'un kişisel izlenimlerini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

İspanya'nın yerlileri, Surhanderya bölgesindeki Sogdiana Demir Kapıları'ndan modern Özbekistan topraklarına girdiler. Orada elçiler tarafından misafirperver bir şekilde karşılandılar ve Timur'un emriyle her gün taze atlarla donatıldılar.

28 Ağustos 1404'te diplomatlar büyük Keş şehrine (şimdi Sehrisebz) kadar sürdü. Yazar, günlüğünde şehri, hızlı akarsular ve yeşil bahçelerle çevrili düz bir alan olarak tanımlıyor. Şehrin kendisi bir savunma duvarı ile korunuyordu. De Clavijo, Timur'un anavatanının ayrıntılı bir tanımını verir. Sarayın ve türbelerin lüksü İspanyolları hayrete düşürdü. Sehrisebz'deki Dorus-Seadat Külliyesi'ni şöyle tanımlıyor: “Bu cami ve türbe çok zengin ve altın, gök mavisi ve çinilerle süslenmiş, ağaçlar ve göletler ile geniş bir alana sahip. Emir Timur'un babası ve oğlunun orada gömülü olan ruhlarının anısına her gün, beyefendinin emriyle bu camiye yirmi haşlanmış koç gönderilir. "

İspanyollar, Ak-Saray kompleksini ziyaret etmeyi başardılar: "O kadar çok oda vardı ki, hemen ayırt edemiyorsunuz, dekorasyonu altın, gök mavisi ve farklı renklerdeydi, bu kadar yetenekli ustanın, zanaatkarların bulunduğu Paris'te bile şaşırtmaya değerdi."

"Yeşil" Keş'te birkaç gün geçirdikten sonra heyet Semerkant'a gitti. Tahtakaraç geçidini (Kitab geçidi) geçtikten sonra Rui Gonzalez, Semerkant topraklarına olan hayranlığını gizlemedi: “Şehrin çevresinde bu meyve bahçelerinden ve üzüm bağlarından o kadar çok var ki, oraya gittiğinizde yaklaştığınız anlaşılıyor. uzun ağaçlardan oluşan bir orman ve ortasında şehrin kendisi var. Ve şehrin ve bu bahçelerin içinden birçok sulama kanalı döşendi, bu bahçelerde çok sayıda kavun ve pamuk yetiştirildi. Ve bu topraklardaki kavunlar bol ve mükemmel ... Bu toprak her şeyde bol - hem ekmek hem de şarap ve et, meyveler ve kümes hayvanları ... "

Aynı gün Emir Timur konuklarını ağırladı. De Clavijo, toplantı ve hediye alışverişi ve ciddi mektupların törenini ayrıntılı olarak şöylee anlattı: "Senor işlemeli küçük bir ipek hasırın üzerine oturdu ve dirseği küçük yuvarlak bir yastığa dayadı. Desensiz pürüzsüz ipek bir elbise giymişti, kafasına üstünde yakut ve değerli taşlar olan yüksek beyaz bir şapka takıyordu". Emir, heyete karşı nazik ve cömert davrandı. Büyük bir şölen düzenlendi, şenlikli bir dastarha (Sofra) sunuldu ve sanatçılar davet edildi.

İspanyol diplomat, Timur'un sarayındaki varlığını Günlüğü'nde ayrıntılı olarak anlatıyor, Semerkant'taki saraylar, kır çadırları ve yerel cazibe merkezleri kendisinde hayranlık uyandırıyor. Emir Timur, İspanyol kralının elçilerine cevap mektupları sunmuş ve heyet 21 Kasım 1404'te Buhara'ya hareket etmiştir. Buhara'da bir hafta kaldıkları süre içinde Emir Timur, Çin'e yaptığı yolculuk sırasında beklenmedik bir şekilde öldü ve İspanyollar anavatanlarına dönmek zorunda kaldılar. Gezginler, Kazak bozkırlarından İspanya'ya döndüler, ancak gizemli nedenlerle İspanyol elçisi dönüşünün tam bir tanımını vermedi. Mart 1406'da Kastilya'ya döndüler.

Bugün Özbekistan topraklarında Rui Gonzalez de Clavijo'nun ziyaret ettiği en güzel yerleri ziyaret edebilirsiniz, bunar: Surhanderya➡️ Sehrisebz ➡️ Takhtakaracha geçidi ➡️ Semerkant ➡️ Buhara güzergahıdır. Bir zamanlar Avrupalılara göre bu tür yerler vahşi bozkırlara benziyordu, ancak Rui Gonzalez'in ziyareti sırasında fikirleri değişti. Avrupalılar tarafından bilinmeyen büyük medeniyetlerin son başarılarına göre çok daha eski topraklar ortaya çıktı.

Sizi Rui Gonzalez de Clavijo'nun izinden - dünyaların ve çağların kelimenin tam anlamıyla buluştuğu yerlere - unutulmaz bir yolculuğa davet ediyoruz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.