kıymalı sariyer börek tarifi / Hazır yufkalı kıymalı Sarıyer böreği | Yaşam

Kıymalı Sariyer Börek Tarifi

kıymalı sariyer börek tarifi

Kolay Sarıyer Böreği (Videolu Tarif)

Şimdiye kadar günlerin saat olmasını isteyen insanları hiç anlamıyordum. (Mesela çok sevdiğim bir arkadaşıma nasılsın diye her sorduğumda çok yoğunum der) Ama bugün keşke birkaç saat daha uzasa bugün diye düşününce doğrusu kendimi garip hissettim. Tamam eğer uzatamıyorsak günleri en azından Ayşe İkbal geceleri uyanmasın veya akşam erken uyusun, ben evi hayalimdeki gibi düzenli tutabileyim, onlara da razıyım. Ama kızımın hakkını yemeyeyim artık bulaşık makinesini boşaltırken bana yardım ediyor, yerleri kendince siliyor, süpürgenin peşinden dolaşıp evi süpürmeyi eğlenceli hale getiriyor&#;

Bir de  yazının başlığını &#;yeniden başlasak?&#; yapmayı düşündüm -artık daha çok yazacağım diye kendime söz verdiğim için- ama böreğin tarifini arayanlar kolay bulsunlar diye vazgeçtim.

Neyse bugün yazdıkça yazabilirmişim galiba. Ben sözü uzatmadan tarife geçiyorum, son not: portakal ağacı&#;mı ve okuyucularını çok özlemişim&#;

Kolay Sarıyer Böreği
Malzemeler:

• 4 adet yufka
  • 1,5 su bardağı süt
  • 1 çay bardağından biraz az sıvıyağ
  • 1 yumurta
  • Yarım çay bardağı zeytinyağı
  • gr kıyma
  • 1 avuç kuş üzümü
  • 1 avuç dolmalık fıstık
  • 4 adet kuru soğan
  • 1 çay bardağı doğranmış maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı funduszeue.info, pul biber
  • Tuz

Hazırlanması:

1. Kuş üzümlerini yıkayıp, ılık suda bekletin. Yarım çay bardağı zeytinyağı, doğranmış soğanlar ve dolmalık fıstığı soğanlar ölene kadar kavurun.
  2. Kıymayı ekleyin, bıraktığı suyu çekene kadar kavurun. Çekince kalan malzemeyi ekleyip karıştırın.
  3. Bir yufkayı tezgâhın üstüne serin. Süt, yağ, yumurta karışımından üzerine fırçayla her tarafını ıslatacak şekilde sürün.
  4. Yufkayı yarım daire olacak şekilde katlayın. Geniş tarafına iç harcın dörtte birini uzunlamasına yayın. Sıkıştırarak sarın. Yağlanmış tepsiye s şekli vererek koyun. Diğer yufkalara da aynı işlemi uygulayın. Üzerine çırpılmış yumurta ve bir çay kaşığı yağ karışımı sürüp C fırında kızarana kadar pişirin. Sıcak servis yapın.

Bunu beğen:

BeğenYükleniyor

İlgili

Etiketler:çarşaf böreğibörek tarifleriboşnak böreğievde sarıyer böreğikol böreğikol böreği nasıl yapılırkol böreği tarifikol böreği yapımıkıymalı börekkıymalı kol böreğimeşhur sarıyer böreğipratik sarıyer böreğisaray böreğisarıyersarıyer böreksarıyer börek tarifisarıyer böreğisarıyer böreği iç harcısarıyer böreği içisarıyer böreği nasıl yapılırsarıyer böreği tarifisarıyer böreği yapılışısarıyer böreği yapımısarıyr böreği

Hazır Yufkadan Kıymalı Ve Peynirli Sarıyer Böreği

Hazır Yufkadan Kıymalı Ve Peynirli  Sarıyer Böreği tarifi için ilk olarak yapışmaz bir tavaya zeytinyağını ve kıymayı koyup, sık sık karıştırarak suyunu çekip, yağına düşene kadar pişirin. Küp şeklinde doğranmış soğanları da ekleyip, kavurun.  

Yıkanmış üzümü, fıstığı, baharatları ve tuzu ekleyip ,karıştırın. Ocağı kapatın.  

Diğer tarafta beyaz peyniri, kaşar peynirini ve doğradığınız maydanozları da karıştırın.  

Gelelim sosa kuşlarım. Derin bir tencerede veya sos tenceresinde tereyağını iyice eritin. Ocağını kapatın. İçine zeytinyağını, sirkeyi,suyu ve nişastayı ekleyip, karıştırın, iyice çırpın. Homojen olsun kuzum.  

Masaya yufkalardan birini serin ve her yerini bu sosla ıslatın. 1/2 daire olacak şekilde ikiye katlayın. Yine sos sürün.  

Uzun kenara ister kıymalı ister peynirli harçtan koyup, kenarlarını da içine katlayarak, sıkı sıkı sarıp, uzun bir rulo yapın. Ruloyu ikiye katlayıp tepsiye yerleştirin.  

Diğer yufkaları da aynı şekilde yapıp, kalan sosu da üzerine sürün.  

Önceden ısıtılmış, °C ve alt üst ayardaki fırında nar gibi kızartın.  

Çay ve ayranla sıcak sıcak servis edin.  

Afiyet bal şeker olsun hepimize 👌🏻❤️🍀 #cnemmutfakta

Hazır Yufkadan Kıymalı Ve Peynirli Sarıyer Böreğiin it
Hazır Yufkadan Kıymalı Ve Peynirli Sarıyer Böreğiin it

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası