alan dışı yüksek lisans veren üniversiteler / Özel Üniversite Yüksek Lisans Ücretleri & Fiyatları GÜNCEL

Alan Dışı Yüksek Lisans Veren Üniversiteler

alan dışı yüksek lisans veren üniversiteler

Yükseköğretim hayatına devam etmek isteyen öğrenciler, lisans eğitiminden sonra yüksek lisans yapabilir. Yüksek lisans veya İngilizce master, Türkiye’de iki farklı yöntemle gerçekleştirilir. Birinci yöntem tezli lisanstır. Tezli yüksek lisans için ALES’ten en az 55 puan alınması gerekir ayrıca lisans not ortalaması ve yabancı dil sınavı puanı en önemli faktörlerdir. Devlet üniversitelerinde tezli lisans ücretsizdir. Ancak özel üniversitelerde tezli lisans için ücret ödemeniz gerekir.

Tezsiz yüksek lisans için ALES şartı aranmamakla birlikte dönem projesi yapılması şarttır. Özel ve devlet üniversitelerinde tezsiz yüksek lisans ücretlidir. Özel üniversitelerde yüksek lisans ücreti bölüme göre farklılık gösterir. Bu durum devlet üniversiteleri için de geçerlidir.

Özel Üniversite Yüksek Lisans Ücretleri Ne Kadardır?

Özel üniversite yüksek lisans ücretleri, üniversitenin akademik kadrosu, tezli veya tezsiz yüksek lisans, bölüm, eğitim kalitesi vb. şartlara göre değişir. Öğrenciler, üniversite şartlarına uygun olacak şekilde uzaktan yüksek lisans da yapabilir. Uzaktan yüksek lisans fiyatları, diğerlerine göre daha uygundur.

Özel üniversitede tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretleri hakkında ayrıntılı bilgilere erişmek için aşağıdaki tabloları inceleyebilirsiniz.

İstanbul’daki Özel Üniversitelerde Yüksek Lisans Ücretleri

Özel üniversitelerin büyük bir çoğunluğu İstanbul’dadır. Dolayısıyla burada yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için yaklaşık elliye yakın alternatif bulunur. İstanbul’daki özel üniversitelerde yüksek lisans ücretleri aşağıda:

Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri

Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş ve Göztepe Kampüslerinde farklı programlarla yüksek lisans eğitimi vermektedir. Yüksek lisans ücretleri tezli ve tezsiz için aynıdır.

Beşiktaş Programı21.400 TL – 59.400 TL
Göztepe Programı36.000 TL 

Bahçeşehir Üniversitesi yüksek lisans ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Beykent Üniversitesi

Beykent Üniversitesi yüksek lisans ücretleri meslek gruplarına indirim sunmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca öğrenciler için tezli yüksek lisans ücretleri ve tezsiz yüksek lisans ücretleri birçok üniversiteye göre daha uygundur.

Tezsiz Yüksek                       Lisans İş Sağlığı ve Güvenliği (tezsiz, TR)Tezli Yüksek LisansKlinik Psikoloji (Tezli, TR)
13.718 TL6.640 TL27.431 TL49.875 TL

Beykent Üniversitesi tezli ve tezsiz yüksek lisans ücretleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Biruni Üniversitesi

Tıp ağırlıklı bölümleriyle ön plana çıkan Biruni Üniversitesi, tezli ve tezsiz yüksek lisans imkanı sunuyor. Biruni Üniversitesi’nden yüksek lisans almak isterseniz ortalama 20 bin TL civarında ödeme yapmanız gerekir.

Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans Programı23.651 TL
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezli24.895 TL
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezsiz17.424 TL
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Tezli Yüksek Lisans Programı20.000 TL
Ebelik Tezli Program23.651 TL
Özel Eğitim Tezli37.342 TL
Klinik Embriyoloji Tezli20.537 TL
Sağlık Yönetimi Tezsiz13.069 TL

Biruni Üniversitesi yüksek lisans programları ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak ve fiyatlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Işık Üniversitesi

1996 yılında eğitim hayatına başlayan Işık Üniversitesi, günümüzde en iyiler arasında yer alıyor. Üniversite kırktan fazla lisansüstü programa sahip.

Görsel İletişim TasarımıTezli35.417 TL
Klinik Psikoloji Çocuk-ErgenTezli63.947 TL
Uluslararası İlişkiler (İngilizce)Tezli35.417 TL
Muhasebe ve DenetimTezli12.789 TL
Ortadoğu Çalışmaları (İngilizce)Tezsiz33.695 TL
Uzaktan Eğitim İnsan Kaynakları YönetimiTezsiz11.447 TL
Uygulamalı Ekonomi (İngilizce)Tezsiz33.265 TL

Işık Üniversitesi yüksek lisans öğrenim ücretlerine erişim sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi, neredeyse her lisans bölümü için yüksek lisans avantajı sağlamaktadır. Öğrenciler, onlarca bölüm arasından dilediği bölümü seçebilir.

İşletme YönetimiTezli28.000 TL
Kamu HukukuTezli30.000 TL
PsikolojiTezsiz14.000 TL
SosyolojiTezli22.000 TL
Uluslararası İlişkiler Ve Terörizm AraştırmalarıTezli24.000 TL
Ağız Diş Çene CerrahisiTezli44.000 TL
Bilgisayar MühendisliğiTezli30.000 TL
Mimari TasarımTezsiz19.000 TL

İstanbul Aydın Üniversitesi yüksek lisans program ücretleri ve programlarını yakından incelemek buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi

Tezsiz veya tezli yüksek lisans öğrenim ücretleri arasından uygun fiyatıyla ön plana çıkan diğer bir üniversite İstanbul Gelişim Üniversitesi’dir. Aynı zamanda tezli ve tezsiz yüksek lisans arasında geçiş imkanı sunmaktadır.

Çocuk GelişimiTezsiz 14.028 TL
Havacılık YönetimiTezli 23.880 TL
İşletme (İngilizce)Tezli        28.056 TL
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkilerTezsiz        11.690 TL
Uçak MühendisliğiTezsiz        11.690 TL

İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından sağlanan tüm yüksek lisans programlarını hemen incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Okan Üniversitesi

İstanbul Okan Üniversitesi birçok bölüm için tezsiz ve tezli yüksek lisans imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda uzaktan eğitim yüksek lisans avantajı da bulunuyor.

Bilgisayar MühendisliğiTezli37.890 TL
Özel HukukTezli47.450 TL
Bilişim SistemleriTezsiz33.100 TL
HemşirelikTezsiz26.080 TL
Lojistik YönetimiTezsiz33.200 TL

İstanbul Okan Üniversitesi yüksek lisans program ücretleriyle ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

2001 yılından beri eğitim hayatına devam eden İstanbul Ticaret Üniversitesi, en iyi vakıf üniversiteleri arasında bulunuyor. İş alanları ve ekonomiye yönelik bölümleri ile nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İşletme, İşletme (İng.), Kamu Hukuku, Özel Hukuk, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Küresel pazarlama ve marka yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Avrupa Hukuku, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret (ing.),Tezsiz           19.640 TL
İşletme, İşletme (İng.), Kamu Hukuku, Özel Hukuk, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Küresel pazarlama ve marka yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Avrupa Hukuku, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret (ing.),            Tezli           23.180 TL
Diğer Yüksek Lisans Programları        Tezsiz       15.900 TL
Diğer Yüksek Lisans ProgramlarıTezli        18.705 TL

İstanbul Ticaret Üniversitesi yüksek lisans ve doktora ücretleriyle ilgili detaylı bilgilere erişim sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi, 1997 yılından itibaren eğitim hizmeti vermeye devam ediyor. Üniversitenin iki farklı yerleşkesi vardır. Lisansüstü eğitim için Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsünü tercih edebilirsiniz.

Tüm Tezli Yüksek Lisans Programları25.780 TL
Tüm Tezsiz Yüksek Lisans ProgramlarıHenüz Açıklanmadı.
Doktora Programları64.258 TL

Kadir Has Üniversitesi lisansüstü eğitim ile ilgili ayrıntılı bilgilere erişim sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Koç Üniversitesi

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında bulunan Koç Üniversitesi, 1993 yılından beri eğitim hizmetine devam ediyor. Öğrencilerine sağladığı yurtdışı ve istihdam olanaklarının yanı sıra güçlü ve donanımlı bir akademik kadrosu bulunuyor.

Klinik PsikolojiTezli135.000 TL
İmmünoloji (Yüksek Lisans ve Doktora)Tezli / Tezsiz107.000 TL
Hücresel ve Moleküler Tıp (Yüksek Lisans ve Doktora)Tezli / Tezsiz107.000 TL
Küresel SağlıkTezsiz67.500 TL
NörobilimTezsiz67.500 TL
Siber GüvenlikTezsiz67.500 TL
Elektrik – Elektronik MühendisliğiTezli / Tezsiz92.500 TL

Koç Üniversitesi yüksek lisans programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere yakından göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Maltepe Üniversitesi

İstanbul’daki en iyi üniversiteler arasında kabul edilen Maltepe Üniversitesi, yüksek lisans konusunda son derece kapsamlıdır. Alanınıza yönelik lisans üstü programları Maltepe Üniversitesi’nde bulabilirsiniz.

Rehberlik Ve Psikolojik DanışmanlıkTezli23.000 TL
İktisatTezsiz18.000 TL
MimarlıkTezli22.000 TL
Lojistik Ve Tedarik Zinciri YönetimiTezsiz20.000 TL
Okul Öncesi ÖğretmenliğiTezli23.000 TL
Finans MühendisliğiTezsiz20.000 TL

Maltepe Üniversitesi tezli ve tezsiz yüksek lisans ücretleri ile ilgili daha geniş bilgilere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Özyeğin Üniversitesi

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından Çekmeköy’de kurulan Özyeğin Üniversitesi, 2007 yılında açılmıştır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan listede Türkiye’nin en iyi 7. Üniversitesi olarak seçildi.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Doktora / Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans63.592 TL
İnşaat Mühendisliği Doktora / Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans63.592 TL
Veri Bilimi Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans63.592 TL
Finans Mühendisliği Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans43.018 TL
Fizik Tezli Yüksek Lisans63.592 TL
Yapay Zeka Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans63.592 TL

Özyeğin Üniversitesi tezsiz ve tezli yüksek lisans ücretleri ve programlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi, liberal eğitim tarzıyla Türkiye’nin öncü üniversiteleri arasında yer almaktadır. 1994 yılından beri her geçen akademik yılda daha fazla başarıya ulaşmayı başarıyor. Sabancı Üniversitesi yüksek lisans ücretleri aşağıda:

Enerji Teknolojileri ve Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı50.500 TL
Siber Güvenlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı55.175 TL
İş Analitiği Tezsiz Yüksek Lisans64.525 TL
Profesyoneller için Yönetim Yüksek Lisans64.525 TL
Veri Analitiği Tezsiz Yüksek Lisans Programı64.525 TL
 Bilişim Teknolojileri Programı50.500 TL

Sabancı Üniversitesi tüm yüksek lisans program ücretlerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi beş farklı enstitü ile yüksek lisans eğitimi veriyor. Tezli veya tezsiz yüksek lisans konusunda en başarılı üniversiteler arasında bulunmaktadır.

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programı Tezli / Tezsiz20.000TL
Atatürk İlkeleri ve İnkılapları Enstitüsü Yüksek Lisans Programı Tezli / Tezsiz12.000 TL
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programı Tezli / Tezsiz10.000 – 30.000 TL
Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programı Tezli / Tezsiz25.000 TL
Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans Programı Tezli / Tezsiz20.000 TL

Yeditepe Üniversitesi yüksek lisans programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer Üniversitelerde Yüksek Lisans Ücretleri

İstanbul dışında farklı bir şehirde okumak istiyorsanız diğer üniversitelerde yüksek lisans ücretleri ve programlarını aşağıda inceleyebilirsiniz. Her bir üniversite kendi alanında en iyiler arasında kabul ediliyor.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

Ankara İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Türkiye’nin en eski vakıf üniversitesidir. Ankara’da geniş bir arazide konumlanan üniversite, üst düzey eğitim kalitesiyle dikkat çekmektedir.

Doktora Ve Tezli Tüm Yüksek Lisans Programları50.500 TL
Tezsiz Yüksek Lisans Programları İçin Kredi Başına Ödeme Yapılıyor1 kredili ders: 1683 TL

Ankara İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi yüksek lisans programlarını hemen incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

TOBB Etü, Ankara ve Türkiye’de seçkin üniversiteler arasında bulunuyor. Yüksek lisans program ücretlerini aşağıda inceleyebilirsiniz:

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tüm Yüksek Lisans ve Doktora Programları20.790 TL
Fen Bilimleri Enstitüsü Tüm Yüksek Lisans ve Doktora Programları14.850 TL
Sosyal Bilimler Enstitüsü9000 – 29.700 TL arasında değişiyor

TOBB Etü tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarını yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Başkent Üniversitesi

Başkent Üniversitesi, yüksek lisans programlarında kredi başına ücretlendirme yapıyor. Öğrenciler, bölüm, tez ve derslerine göre tercih edebilir.

Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans780 TL
Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans360 TL
Diş Hekimliği Programı960 TL

Başkent Üniversitesi yüksek lisans programıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kategoriler Üniversite Ücretleri

Alan Dışı Yüksek Lisans Nasıl Olur?

Sorulara Dön
Merhaba ziraat mühendisliği mezunuyum. Yüksek lisansımı hemşirelik alanında yapmak istiyorum bu mümkün mü acaba? Cevaplarsanız çok sevinirim.

1,098 görüntülenme

Cevap Ver

• Soruyu Takip Et
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir

Soruyu Soranın Seçtiği Cevap

Merhabalar,

Her sene üniversiteler yüksek lisans programlarını açıklarken başvurabilmek için ön şart bilgilerini de sunarlar. Bu bilgiler üniversiteden üniversiteye ve bölümden bölüme değişiklik gösterir. Hatta bazen alınan kararlar neticesinde bir önceki seneye göre bile ön şartlarda değişiklikler olabilir. Genellikle birbirlerine yakın bölümler arasında yüksek lisans yapılabilir, bu durumda sizden bilimsel hazırlık okumanızı isterler. Örneğin, mühendislik mezunu olup ekonomi alanında yüksek lisans yapmak istiyorsanız, ekonomi yüksek lisansından önce 1 sene bilimsel hazırlık okumanız istenebilir. Örnek olarak bir üniversitenin hemşirelik yüksek lisansı için başvuru şartlarını kaynakta görebilirsiniz. Size tavsiyem, istediğiniz üniversitelerin ve bölümlerin ön şartlarını kendi internet sitelerinden incelemenizdir çünkü ön şartlar istediğiniz yere göre değişiklik gösterecektir.

362 görüntülenme

Kaynaklar

1. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü. Hemşirelik Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı Hakkında. (1 Kasım 2021). Alındığı Tarih: 1 Kasım 2021. Alındığı Yer: uskudar.edu.tr

Uzaktan Yüksek Lisans Rehberi & Eğitim Veren Üniversiteler

Sektörünü ve Departmanını Seç Toptalent

Yeni CV örneklerini incele

Uzaktan eğitim yüksek lisans, kariyer gelişimi için birçok fırsat sunar. Kendi hızında tamamen online çalışma, çalışan öğrencilere iş ve çalışmaları dengelemek için gereken zaman esnekliğini sağlar.

Çoğu üniversite, iletişim teknolojisindeki en son gelişmeleri kullanarak online tezli/tezsiz yüksek lisans programlarında da geleneksel programlarda olduğu gibi içerik kalitesini ve öğretmen katılımını korurken, daha düşük öğrenim ücretleri sunar.

Şimdi uzaktan yüksek lisans ile hedeflerine doğru bir sonraki adımı at!

28 günlük kişisel gelişm programını al, sosyal ve profesyonel hayatında başarıya bir adım daha yaklaş!

Kişisel Gelişim Programına git ↪

Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi Nedir?

Uzaktan eğitim, akademik kurumda fiziksel olarak bulunmayan öğrencilere kaliteli eğitim vermek için yapılandırılmış bir eğitim yöntemidir. Uzaktan eğitim, eğitime daha kolay erişim, esnek zamanlama ve başka türlü fırsatı olmayan daha fazla sayıda insanın eğitime erişmesine izin verdi. Uzaktan eğitim yoluyla yüksek lisans derecesi ile öğrenciler, dünya çapındaki birçok prestijli akademik kurumdan birinci sınıf bir eğitim alabilirler.

Uzaktan yüksek lisans, kendi evinin rahatlığında tamamlayabilmen dışında, geleneksel bir yüksek lisansın akademik eşdeğeridir. Bu eğitimler, programdan programa farklılık gösterir, ancak çoğunluğu video derslerin ve çevrimiçi kaynakların bir kombinasyonunu içerir. Mühendislik, insan kaynakları, pazarlama yanı sıra; işletme, finans, bilgi teknolojisi, sosyoloji, psikoloji gibi alanlarda yüksek lisans uzaktan eğitim derecesi için seçenekler var.

Yüksek lisans derecesi uzaktan öğretim programı düşünüyorsan, ilgini çeken tezli veya tezsiz programları aşağıda bulabilirsin.

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları Hangi Üniversitelerde Var?

Uzaktan yüksek lisans programı olan üniversiteler şunlardır:

• Afyon Kocatepe Üniversitesi
    • Akdeniz Üniversitesi
    • Altınbaş Üniversitesi
    • Amasya Üniversitesi
    • Anadolu Üniversitesi
    • Ankara Üniversitesi
    • Atatürk Üniversitesi
    • Atılım Üniversitesi
    • Bahçeşehir Üniversitesi
    • Bartın Üniversitesi
    • Başkent Üniversitesi
    • Beykent Üniversitesi
    • Bülent Ecevit Üniversitesi
    • Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
    • Çankaya Üniversitesi
    • Dicle Üniversitesi
    • Dokuz Eylül Üniversitesi
    • Ege Üniversitesi
    • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
    • Gazi Üniversitesi
    • Gaziantep Üniversitesi
    • Hacettepe Üniversitesi
    • Hasan Kalyoncu Üniversitesi
    • Işık Üniversitesi
    • İnönü Üniversitesi
    • İstanbul Arel Üniversitesi
    • İstanbul Aydın Üniversitesi
    • İstanbul Bilgi Üniversitesi
    • İstanbul Esenyurt Üniversitesi
    • İstanbul Kültür Üniversitesi
    • İstanbul Medipol Üniversitesi
    • İstanbul Üniversitesi
    • İzmir Ekonomi Üniversitesi
    • Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
    • Karabük Üniversitesi
    • Karadeniz Teknik Üniversitesi
    • Kastamonu Üniversitesi
    • Kırklareli Üniversitesi
    • Kocaeli Üniversitesi
    • Maltepe Üniversitesi
    • Manisa Celal Bayar Üniversitesi
    • Marmara Üniversitesi
    • Mersin Üniversitesi
    • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
    • Namık Kemal Üniversitesi
    • Okan Üniversitesi
    • Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    • Orta Doğu Teknik Üniversitesi
    • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
    • Sakarya Üniversitesi
    • Selçuk Üniversitesi
    • Süleyman Demirel Üniversitesi
    • Trakya Üniversitesi
    • Yalova Üniversitesi
    • Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Tezli Uzaktan Yüksek Lisans Programları

Tezli uzaktan lisansüstü programlarının sayısı şu an ülkemizde sınırlı olsa da ilerleyen yıllarda çoğalacaktır. İşte tezli online yüksek lisans programları:

• Afyon Kocatepe Üniversitesi: İnternet ve Bilişim Teknolojileri Yönetimi (Tezli)
    • Ege Üniversitesi: Eğitim Programları ve Öğretim, İşletme, İktisat 
    • İstanbul Üniversitesi: Enformatik (Tezli), Finansal Ekonometri (Tezli), Kültürel Miras Alanlarının Yönetimi Bilim Dalı (Tezli)
    • İstanbul Kültür Üniversitesi: Uzaktan Eğitim İşletme (Tezli)
    • Maltepe Üniversitesi: İşletme E-Eğitim Programları (Tezli)

Tezsiz Uzaktan Yüksek Lisans Programları

Uzaktan eğitim yüksek lisans programlarının çoğu tezsiz yüksek lisans olarak açılmaktadır. İşte tezsiz online lisansüstü programları:

• Akdeniz Üniversitesi: Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    • Altınbaş Üniversitesi: İşletme Yüksek Lisans Programı, Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı
    • Amasya Üniversitesi: Sınıf Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Öğretim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Yenilenebilir Enerji ve Uygulamaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    • Anadolu Üniversitesi: Uzaktan Öğretim Online Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Konaklama İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Kurumsal İletişim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Bankacılık ve Finans Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    • Ankara Üniversitesi: Enformatik Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Gazetecilik Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Sağlık Kurumları Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı, İnsan İlişkileri Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Sosyal Hizmet Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    • Atatürk Üniversitesi: Güvenlik Adli Bilimler Tezsiz Yüksek Lisans Programı, İşletme (Türkçe) Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Yöneticiler İçin İşletme (Türkçe) Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Pazarlama Tezsiz Yüksek Lisans Programı, İşletme (İngilizce) Tezsiz Yüksek Lisans Programı, İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    • Atılım Üniversitesi: e-MBA
    • Bahçeşehir Üniversitesi: e-MBA (İngilizce, Tezsiz), e-MBA (Türkçe, Tezsiz), e-Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (Türkçe, Tezsiz), Pazarlama (Tezsiz), İnsan Kaynakları Yönetimi (Tezsiz)
    • Bartın Üniversitesi: Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme, Girişimcilik, Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği
    • Başkent Üniversitesi: Bankacılık ve Finans Tezsiz Yüksek Lisans Programı – Uzaktan Öğretim, İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı – Uzaktan Öğretim, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı – Uzaktan Öğretim, Sermaye Piyasaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı – Uzaktan Öğretim, Sigortacılık ve Risk Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı – Uzaktan Öğretim, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı – Uzaktan Öğretim, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı – Uzaktan Öğretim
    • Beykent Üniversitesi: İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim, İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Bankacılık ve Finans
    • Bülent Ecevit Üniversitesi: İşletme Uzaktan Tezsiz Yüksek Lisans Programı, İktisat Uzaktan Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    • Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi: Çalışma İlişkileri ve İnsan Kaynakları Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, İşletme Yöneticiliği Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Sınıf Eğitimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Finans ve Bankacılık Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Maliye Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Kamu Yönetimi, Kent ve Siyaset Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, İktisat Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    • Çankaya Üniversitesi: Pazarlama ve Marka Yönetimi (Türkçe) (Uzaktan Eğitim)
    • Çukurova Üniversitesi: İşletme, Yönetim ve Organizasyon, Pazarlama, İşletme ve Teknoloji Yönetimi, Muhasebe, Bankacılık ve Finans
    • Dicle Üniversitesi: İlaç Kimyası
    • Dokuz Eylül Üniversitesi: Afet Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Kalite Yönetimi, İngilizce İşletme Yönetimi, Deniz Turizmi, Maliye Bölümü
    • Ege Üniversitesi: e-MBA Programı, Lojistik Yönetimi, Finans Ekonomisi ve Yönetimi
    • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi
    • Gazi Üniversitesi: Adli Bilişim, Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri, Sağlık Bilişimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Eğitimi, Elektronik – Bilgisayar Eğitimi
    • Gaziantep Üniversitesi: Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi, İngiliz Dili Eğitimi
    • Hacettepe Üniversitesi: Sınıf Öğretmenliği, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Kimya Eğitiminde Teknoloji ve Çevre Eğitimi, Sağlık Ekonomisi ve Farmakoekonomi, Sağlık Yönetimi, Yapı İşleri Teknolojisi
    • Hasan Kalyoncu Üniversitesi: İşletme Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    • Işık Üniversitesi: İşletme Yönetimi (eMBA), Muhasebe ve Denetim (eMUH), Pazarlama ve Marka Yönetimi (ePAZ), Finans (eFIN), Lojistik ve Uluslararası Ticaret (eLOJ), İnsan Kaynakları Yönetimi (eIK)
    • İnönü Üniversitesi: Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği, Halk Sağlığı Hemşireliği, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği
    • İstanbul Arel Üniversitesi: İnsan Kaynakları ve Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, İşletme (e-MBA), Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama
    • İstanbul Aydın Üniversitesi: E-İşletme, İşletme, Dijital Pazarlama, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim, Bankacılık ve Finans
    • İstanbul Bilgi Üniversitesi: Bankacılık ve Finans Uzaktan Eğitim, İnsan Kaynakları Yönetimi Uzaktan Eğitim, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzaktan Eğitim, e-MBA Türkçe, e-MBA İngilizce
    • İstanbul Esenyurt Üniversitesi: Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, İşletme Yönetimi
    • İstanbul Gelişim Üniversitesi: İşletme (Türkçe/İngilizce)
    • İstanbul Kültür Üniversitesi: e-MBA (Tezli/Tezsiz), Lojistik
    • İstanbul Medipol Üniversitesi: Sağlık Yönetimi
    • İstanbul Üniversitesi: e-MBA, Müze Yönetim Bilim Dalı
    • İzmir Ekonomi Üniversitesi: İşletme Uzaktan Öğretim Yüksek Lisans Programı (e-MBA)
    • Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi: İşletme, Kamu Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Dış Ticaret ve Kambiyo
    • Karabük Üniversitesi: Bilgisayar Mühendisliği, İşletme, Kamu Yönetimi, Girişimcilik, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği
    • Karadeniz Teknik Üniversitesi: Kamu Yönetimi, İşletme (e-MBA), Girişimcilik ve Yenilik Yönetim İş Sağlığı ve Güvenliği
    • Kastamonu Üniversitesi: İş Sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Yüksek Lisans Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Yönetim Ve Organizasyon Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Finansal Raporlama ve Denetim Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    • Kırklareli Üniversitesi: İnsan Kaynakları Yönetimi, Turizm İşletmeciliği Yönetimi
    • Kocaeli Üniversitesi: İşletme Tezsiz
    • Manisa Celal Bayar Üniversitesi: Mühendislik Yönetimi, Kamu Yönetimi, Maliye, Sağlık Hizmetlerinde İletişim
    • Marmara Üniversitesi: Mühendislik Yönetimi, İş Güvenliği
    • Mersin Üniversitesi: Lojistik Ve Tedarik Zinciri Yönetimi, İşletme, Kadın Araştırmaları, İnsan Kaynakları Yönetimi Ve Kariyer Danışma, Kalite Yönetimi
    • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi: İşletme, İktisat, Ekonomi ve Finans
    • Namık Kemal Üniversitesi: Taşınmaz Değerleme ve Geliştirme
    • Okan Üniversitesi: İşletme, Muhasebe ve Denetim, Bankacılık, Gayrimenkul Finansmanı ve Değerleme, Lojistik Yönetimi
    • Ondokuz Mayıs Üniversitesi: Biyoloji, Eğitim Programları ve Öğretimi, Eğitim Yönetimi, Girişimcilik ve Yenilikçilik, Matematik, Sağlık Yönetimi, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi, Taşınmaz Değerleme ve Geliştirme, Veri Bilimi, Yerel Yönetimler
    • Orta Doğu Teknik Üniversitesi: Enformatik Online
    • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi: İş Sağlığı ve Güvenliği
    • Sakarya Üniversitesi: Bilişim Sistemleri, Mühendislik Yönetimi, Bilişim Teknolojileri, Kalite Yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Maliye, Mahalli İdareler ve Şehircilik, Finans ve İktisat, Toplumsal Yapı ve Sosyal Değişim Analizleri, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, İşletme, Ortadoğu Çalışmaları (Middle East Studies), Eğitim Programları ve Öğretim, Kariyer Psikolojik Danışmanlığı, Önleyici Rehberlik, Eğitim Yönetimi ve Denetimi
    • Selçuk Üniversitesi: İşletme
    • Süleyman Demirel Üniversitesi: İşletme Yöneticiliği, Sağlık Yönetimi, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Bankacılık
    • Trakya Üniversitesi: İşletme, Muhasebe ve Denetim, Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi, Yönetim ve Organizasyon
    • Yalova Üniversitesi: Uluslararası İlişkiler (İngilizce)
    • Yüzüncü Yıl Üniversitesi: İşletme Yönetimi

Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Yüksek lisans derecesi, kariyerini ilerletmek için güçlü bir araç olabilir. Ancak, birçok insanın tam zamanlı olarak okula geri dönmek için zamanı veya parası yoktur. Ayrıca, içinde bulunduğumuz koronavirüs salgını nedeniyle üniversitelerin kapalı olduğu gerçeği de mevcut. 

Uzaktan bir yüksek lisans programına başvurmayı düşünüyorsan, bunun potansiyel işverenler veya akademik kişiler tarafından güvenilir bir nitelik olarak görülmeyeceğinden endişe duyabilirsin.

Ancak korkma! Yüksek lisans derecesini çevrimiçi olarak kazanmanın birçok faydası olduğunu bilmelisin. İşte sadece birkaçı:

1. Derslere evinin rahatlığında katılabilirsin.

Yüz yüze programlarda, öğrenciler kampüsteki derslere katılmak zorundadır. Bunu yapmak için çoğu öğrencinin yakın bir yere taşınması veya işe gidip gelmesi gerekir. Ancak online alternatifler bu zorundalıkları ortadan kaldırır. Yüksek lisans üzerinde uzaktan çalışarak, konum değiştirmek zorunda kalmazsın ve işe gidip gelmene gerek yoktur.

Tüm yüksek lisans uzaktan programlar ev rahatlığında çevrimiçi olarak tamamlanabilir. Bu sadece zamandan tasarruf sağlamakla kalmaz, aynı zamanda önemli miktarda para tasarrufu sağlar.

2. Daha düşük bütçe ayırabilirsin.

Yüksek öğrenim maliyetleri son yıllarda hızla artmaya devam etti . Çoğu derecenin maliyeti 30 bin TL’den fazla olduğundan, birçok insan katılma konusunda tereddüt ediyor. Ancak, online yüksek lisans derecesi daha ucuz bir seçenektir.

Uzaktan yüksek lisans programlarının büyük çoğunluğu, yüz yüze muadillerinden daha uygun fiyatlıdır. Yani, kariyer hedeflerine ve bütçene uygun bir üniversitede yüksek lisans derecesi kazanmak mümkündür.

3. Kolay planlama yapabilirsin.

Online yüksek lisans programları daha esnektir. Öğrenme yüz yüze bir sınıfta gerçekleşmediği için istediğin zaman çalışmanı tamamlaman mümkün. Pek çok profesyonel, bu esnekliği, yüksek lisans eğitimlerini sürdürürken çalışmaya devam etmelerine izin verdiği için tercih eder. Bu sayede gündüz çalışıp gece veya hafta sonu ders alabilirler.

Ayrıca programın kendi içinde daha az zamanlama çakışması vardır ve öğrencilerin ders saatlerinin çakışmadığından emin olmak için hiçbir zaman endişelenmeleri gerekmez. Bu esneklik, okul deneyimini en üst düzeye çıkarmanın en iyi yoludur.

4. Daha fazla seçenekle karşılaşabilirsin.

Çoğu zaman, öğrenciler lisansüstü okula gittiklerinde taviz vermek zorunda kalırlar. Doğru programlara sahip üniversiteler çok uzakta olabiliyor ve yakındakiler gerekli ders seçimini sunmayabiliyor. Bu da bir düzene soktuğun hayatında ufak değişiklikler yapmak zorunda kalmadan doğru olanı bulmanın zor olabileceği anlamına gelir.

Bu, artık online lisansüstü programları için geçerli değil. Uzaktan yüksek lisans fırsatı sunan üniversiteler, almak istediğin programlara daha fazla erişim sağlayarak, kariyerini ilerletmek istediğin dereceyi almanı kolaylaştırır.

Online (uzaktan) eğitim, ileri bir dereceyi her zamankinden daha erişilebilir hale getirdi. Kariyerinde ilerlemek istiyorsan, bugün bir uzaktan lisansüstü programına katılmayı düşünebilirsin.

Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi Nasıl Yapılır?

Yüz yüze eğitimden farklı olarak uzaktan yüksek lisans eğitimi dersleri, online ortamda  yapılır. Dersler canlı olarak gerçekleşir fakat çoğu üniversite, dilediğin zaman geçmiş derslere sonradan erişebilme fırsatı sunar.

Bununla birlikte, bilgisayar üzerinden gerçekleştiği için yüksek lisans öğrencileri diledikleri yerden (ev, ofis ortamı vb.) derslerine katılabilirler.

Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimde Sınavlar Nasıl Yapılmaktadır?

Sınav sistemi üniversiteye göre değişiklik gösterse de uzaktan eğitim yüksek lisans programı sunan üniversitelerin kendi bünyesindeki vizeler çevrimiçi yapılırken, final sınavları fiziksel ortamda yapılabilmektedir.

Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Uzaktan lisansüstü programlarına başvuru için gerekli şartlar enstitüler tarafından belirlenmektedir. Başvuru yaparken bunlara göz atarak gerekli belgeleri hazırlayabilirsin. Fakat yüz yüze programlardan farklı olarak uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programlarına başvurularda Yabancı Dil ve ALES puanı aranmamaktadır. Diploma puanının yeterli olması durumunda uzaktan yüksek lisans eğitim programlarına başvurulabilirsin.

Uzaktan Yüksek Lisans Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir uzaktan yüksek lisans programına başvuru için öncelikle, her üniversitenin programları için belirlediği başvuru tarihlerini takip etmen gerekir. Yılda 1 kez olduğu için sıkı takip bu aşamada çok önemli.

Ardından, üniversitenin sitesinden kişisel bilgilerini içeren başvuru formunu doldurarak istenilen yapmak istediğin lisansüstü programı seçmelisin. Son olarak, senden istenilen resmi belgelerin (diploma, transkript vb.) elektronik versiyonlarını yüklemelisin.

Uzaktan Yüksek Lisans Fiyatları

Lisansüstü uzaktan programlarda ücretler üniversiteye ve seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir. Fiyatları üniversitelerin sitelerinden takip edebilirsin!

En iyi yeteneklerin kariyer platformu toptalent.co'ya üye ol, Türkiye'nin ve dünyanın en iyi şirketlerinin iş, staj ve kariyer fırsatlarını keşfet.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.