ramazan erkin ünlü kadınlar kulübü / Doç. Dr. Ramazan Erkin Ünlü Yorumlarını oku ve randevu al - funduszeue.info

Ramazan Erkin Ünlü Kadınlar Kulübü

ramazan erkin ünlü kadınlar kulübü

Sadece online’a özel bol GB’lı paketler!

İncele

Yeni gelene. 12 ay sözünüze.

Hemen Turkcell’li olun, online’a özel ’li hat ayrıcalığından yararlanın!

İncele

Dijitale özel Aynen paketleri

Paketinizi 12 ay sabit fiyatla aynen devam ettirin!

İncele

* Yeni gelene, 12 ay sözüne.

Online'a özel fiber hızı
avantajlı fiyatlarla!

Hemen Başvur

Yeni gelene, 12 ay sözüne. Kampanyalar Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş tarafından sunulmaktadır.

Ona bakarken bile sıkılıyorsan

Yenile! Yenilen!

İncele

" "

Online’a özel indirimli paketlerle
Turkcell’e gelene ek 8 GB hediye!

Turkcell'li Ol

Uygulamalar Dünyası

Turkcell Kirala
Kazan

Gayrimenkulünü Turkcell Kiralasın Durduğu Yerde Kazandırsın

Hemen Başvur

Dijitalleşme yolunda İşTurkcell danışmanlığı yanınızda.

Hemen Başvur

Şimdi İzle

Turkcell'den Haberler

Finans Bulut

​Finans sektörünün verileri Turkcell’e emanet!​​ Haberi Oku

Servis Araçlarına Akıllı Çözüm

Yeni eğitim döneminin başlamasıyla okul servis araçlarına yönelik yeni talimatına uygun olarak sunduğu Araç İçi Kamera kampanyasıyla öğrenci ve şoför güvenliği için önlemler alınabiliyor.​

Haberi Oku

Engelsiz Sinema Şenliği

​Teknolojik gücünü insana dokunan projelerde kullanmayı sürdüren Turkcell, bu kez engelli çocuklar için düzenlediği sinema şenliğin

Haberi Oku

" "

BABA BENİ ANLASANAÇOCUK KİTAPLARIERDAL KILIÇASLAN17TUDEM EĞİTİM HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.ŞANNE BENİ GERİ GETİRÇOCUK KİTAPLARIERDAL KILIÇARSLAN12TUDEM EĞİTİM HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.ŞTUDEM MODERN KLASİKLER-SAVAŞ ATIÇOCUK KİTAPLARIMİCHAEL MORPURGOARİF CEM ÜNVER3TUDEM EĞİTİM HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.ŞALLAH'IN HAKLARINI GÖZETMEK funduszeue.infoİNANÇ YAYIMLARIHARİS EL MUHASİBİKAMİL ÖZAY,SULTAN VELED ÖZAY3FEYZEM BİLİŞİM YAYINCILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİALLAH'IN HAKLARINI GÖZETMEK (funduszeue.info)İNANÇ YAYIMLARIHARİS EL MUHASİBİKAMİL ÖZAY,SULTAN VELED ÖZAY2FEYZEM BİLİŞİM YAYINCILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİBİZON RAYMONÇOCUK KİTAPLARILOU BEAUCHESNEOLCAY MAĞDEN5KIRMIZI KEDİ YAYINCILIK YAPIMCILIK MATBAACILIK REKLAMCILIK ORGANİZASYON TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİFIRTINA PASTASIÇOCUK KİTAPLARIPATRİCİA POLACCOELİF ŞİİR ŞENTEKİN2KIRMIZI KEDİ YAYINCILIK YAPIMCILIK MATBAACILIK REKLAMCILIK ORGANİZASYON TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİUMRE REHBERİİNANÇ YAYIMLARIELİF TEKOĞLU1CENGİZ DOĞANMUHTASAR DİNİ BİLGİLERİNANÇ YAYIMLARICENGİZ DOĞAN9CENGİZ DOĞANEVRAD-I KONYEVÎİNANÇ YAYIMLARIMEHMET SÖNMEZ7REYHANİ YAYIN VE MATBAACILIK funduszeue.infoŞTİ.DEVRİMİN HALKÇI KAYNAKLARIYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARCEYHUN ATUF KANSU1YENİ GÜN HABER AJANSI BASIN VE YAYINCILIK A.Ş.TÜRKİYE'DE EĞİTİM SON YILIYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARNİYAZİ ALTUNYA1YENİ GÜN HABER AJANSI BASIN VE YAYINCILIK A.Ş.HORMESİSAKADEMİK YAYIMLAREDWARD J. CALABRESE,MARK P. MATTSONMURAT BAŞ2CELSUS BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.İYOT KRİZİAKADEMİK YAYIMLARLYNN FARROWMUHAMMED İKBAL BAŞ4CELSUS BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.ATATÜRK VE ÇOCUK SEVGİSİÇOCUK KİTAPLARIZEYNEP BALA1AYTAÇ BOZKUYUÖD-KAM DİP UYGARLIKLAR [OT-OZ/OQ-ON/QUN] TÜRK ASYASI’NDA ERKEN VE ÖN TÜRÜK ÇAĞLARI ZAMAN BELİRLEMESİ [BAŞLANGIÇ D.Ö. D.Ö. ]AKADEMİK YAYIMLARMEHMET KÖMEN1AYTAÇ BOZKUYUOĞLUMA SELAM SÖYLEYİNYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARCEREN BAĞIŞLAR ÇAĞAN1AYTAÇ BOZKUYUKÜNYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISEZGİN KAYMAZ5İLETİŞİM YAYINCILIK GAZETECİLİK BASIN SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİÇOCUKLARDA VE YETİŞKİNLERDE DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞUYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARASTRİD NEUY-BARTMANNATİLLA DİRİM2İLETİŞİM YAYINCILIK GAZETECİLİK BASIN SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİMISTIK, SENİ ANLAYAMIYORUZ!ÇOCUK KİTAPLARITÜLİN KOZİKOĞLU14İLETİŞİM YAYINCILIK GAZETECİLİK BASIN SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİNOHUT ODAYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIMELİSA KESMEZ ÇAKMAN7İLETİŞİM YAYINCILIK GAZETECİLİK BASIN SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİBAZEN BAHARYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIMELİSA KESMEZ ÇAKMAN4İLETİŞİM YAYINCILIK GAZETECİLİK BASIN SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİUYKU SERSEMİYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIHAKAN BIÇAKCI4İLETİŞİM YAYINCILIK GAZETECİLİK BASIN SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİVENOM'UN DOĞUŞU 2YETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIPANİNİ SPATULGAN KÖKSAL3ERDEM AYDOĞANAMAZİNG SPİDER-MAN - ZALİM ALTILIYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIPANİNİ SPATULGAN KÖKSAL3ERDEM AYDOĞANMİNİK CANAVARLAR 1YETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIİMAGE COMİCSFURKAN KAYA1ERDEM AYDOĞANKIDS' WEB 1 SKILLS TRAINEREĞİTİM YAYIMLARISTEVEN JOHN OGDEN4SINIRSIZ EĞİTİM HİZMETLERİ YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİKIDS' WEB 2 SKILLS TRAINEREĞİTİM YAYIMLARISTEVEN JOHN OGDEN4SINIRSIZ EĞİTİM HİZMETLERİ YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİKIDS' WEB 3 SKILLS TRAINEREĞİTİM YAYIMLARISTEVEN JOHN OGDEN3SINIRSIZ EĞİTİM HİZMETLERİ YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİKIDS WEB 4 SKILLS TRAINEREĞİTİM YAYIMLARISTEVEN JOHN OGDEN1SINIRSIZ EĞİTİM HİZMETLERİ YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİİTHAL BANDROLİTHALSINIRSIZ EĞİTİM HİZMETLERİ YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİRUHLARIN CİLASI MESNEVİİNANÇ YAYIMLARINURİ ŞİMŞEKLER2MUSTAFA ÇALIŞKAN KİTAP DÜNYASIKÜLEYNİ'NİN EL-KAFİSİNE ŞİA ELEŞTİRİSİİNANÇ YAYIMLARIHASAN SELAM1MUSTAFA ÇALIŞKAN KİTAP DÜNYASIBİR GÜN MUTLAKA DÖNECEĞİMYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISAHURA ARICAN1MUSTAFA ÇALIŞKAN KİTAP DÜNYASIHATIRDA KALANLAR İSMİLYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARMURAT YAYLACI1MUSTAFA ÇALIŞKAN KİTAP DÜNYASIKONYA KAPALI HAVZASI’NDA OBRUK OLUŞUMLARI VE OBRUKLARIN TURİZM POTANSİYELİYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARMAHMUT TAHİR NALBANTÇILAR1MUSTAFA ÇALIŞKAN KİTAP DÜNYASIANILARIMDA YAŞAYAN DERGAHİNANÇ YAYIMLARIÜLKÜ ARINCI1MUSTAFA ÇALIŞKAN KİTAP DÜNYASILEO VE NOTSCHGENÇLİK KİTAPLARIJASON ROBERT PARKSMERAL ÜNALAN1PAROLA BASIM YAYIN SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİYABANCI YALNIZLIKYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISELÇUK KAYA3PAROLA BASIM YAYIN SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİOKSİJEN TYT HIZLI KAMPEĞİTİM YAYIMLARIHARUN TURSUN3OKSİJEN YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİHAYATINI YENİLEYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARİMAM GAZALİMURAT ARISAL5MUSTAFA ÇALIŞKAN KİTAP DÜNYASICONSTİTUTİONAL JUSTİCE İN ASİA “INTERPRETATİON OF CONSTİTUTİON İN THE PROTECTİON OF FUNDAMENTAL RİGHTS AND FREEDOMS10TH SUMMER SCHOOL OF THE ASSOCİATİON OF THE ASİAN CONSTİTUTİONAL COURTS AND EQUİVALENT INSTİTUTİONSAKADEMİK YAYIMLARYILMAZ ÇINAR1ANAYASA MAHKEMESİ GENEL SEKRETERLİKMARKA DENEYİMİ YARATMAKYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARDARREN COLEMANTANER GEZER2KAPİTAL MEDYA HİZMETLERİ A.Ş.MARKA STRATEJİSİ NEREYE GİDİYORYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARANA ANDJELICNADİR ÖZATA1KAPİTAL MEDYA HİZMETLERİ A.Ş.İBRETYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARABDULLAH BAKIR1REFERANS İLETİŞİM VE MEDYA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİMOR İNEKYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARSETH GODINLEVENT GÖKTEM14KAPİTAL MEDYA HİZMETLERİ A.Ş.EGO DÜŞMANINDIRYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARRYAN HOLIDAYBAŞAK GÜNDÜZ6KAPİTAL MEDYA HİZMETLERİ A.Ş.NÖROMARKETİNGYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARCHRHISTOPHE MORIN,PATRICK RENVOISEYAŞAR YERTUTAN15KAPİTAL MEDYA HİZMETLERİ A.Ş.PAZARLAMANIN 22 KURALIYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARAL RIES,JACK TROUTMURAT YAZ17KAPİTAL MEDYA HİZMETLERİ A.Ş.MARKA YARATMANIN 22 KURALIYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARAL RIES,LAURA RIESATAKAN ÖZDEMİR23KAPİTAL MEDYA HİZMETLERİ A.Ş.ALANYAYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARORHAN KARAOĞLU,MEHİBE ŞAHBAZ,ZEHRA IŞIK,MEHMET AKİF ERDOĞRU,ŞEHNAZ ERASLAN ALICIGÜZEL,SERDAR BULUT,HASAN ERTUĞ ERGÜRER,AYDIN ÇEVİRGEN,SAMET AK,HATİCE ERGÜRER,MURAT TURGUT,BURAK BAŞKAN,ÖZLEM ÜNALAN,SELİM HİLMİ ÖZKAN,DAVUT ŞAHBAZ,ALİRIZA GÖNÜLLÜ,OĞUZ NEBİOĞLU,HARUN UÇAK,MAHMUT DAVULCU2VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİAĞALAR: KONYA ALADAĞ’DA ÂYAN BİR TÜRKMEN AİLESİNİN TARİHİYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARENSAR KÖSE1VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİSATIŞIN 10 ALTIN KURALIYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARALİ TANER ÖZDEŞ25KAPİTAL MEDYA HİZMETLERİ A.Ş.BİR GENÇ EFENDİNİN DEFTERİNDENYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARMEMDUH ŞEVKET ESENDALABDULLAH EZİK1VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİAKİS DERGİSİ: NAZİK İHTİLAL ()YETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARHÜSNÜ CEMİL KOÇAK1VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİYAPAY ZEKAYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARŞAHİKA EROĞLU,MEHMET OYTUN CİBAROĞLU,BAHATTİN YALÇINKAYA,SENEM ÖNER BULUT,TÜRKAY HENKOĞLU,MUHAMMET EMİN GEDİKLİ,CANAN ERGÜN,AYŞE BANU KARADAĞ,NİLÜFER ALİMEN,FAHRETTİN ÖZDEMİRCİ,MEHMET TORUNLAR,OĞUZHAN SERİN,TOLGA ÇAKMAK,SERKAN YILDIRIM,HALİSE ŞEREFOĞLU HENKOĞLU,MEHMET ALTAY ÜNAL1VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİARİSTOTELES'İN DÖNÜŞÜMÜYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARRİCHARD SORABJİMUHAMMET FATİH KILIÇ1VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİKALP ŞEHRİNE YOLCULUKÇOCUK KİTAPLARIABDULLAH HARMANCI1VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİCARMILLAYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISEVDA UĞURDIKAN,SHERİDAN LE4REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.YUKARI BAK: RESİMLİ TELESKOP REHBERİÇOCUK KİTAPLARIJACOB KRAMERMEHMET BARAN ÖKTEN1VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİTHE ABYSMAL BRUTEYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISEVDA UĞURDIKAN,JACK LONDON2REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.ANİMAL FARMYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIGEORGE ORWELL,SEVDA UĞURDIKAN2REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.THE ROYAL GAMEYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISEVDA UĞURDIKAN,STEFAN ZWEİG3REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.THE MURDERS İN THE RUE MORGUEYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISEVDA UĞURDIKAN,EDGAR ALLAN POE5REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.TÜRKİYE İÇİN DİASPORA POLİTİKALARINA ÖNERİLERİ SİYASİ VE SİVİL HAKLARAKADEMİK YAYIMLARMEHMET KÖSE1GÖÇ ARAŞTIRMALARI VAKFI İKTİSADİ İŞLETMESİTHE DİARY OF A MADMANYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISEVDA UĞURDIKAN,NİKOLAY VASİLYEVİÇ GOGOL3REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.TOPKAPI SARAYI'NIN BİLMECELERİÇOCUK KİTAPLARILİDER HEPGENÇ,ESAT ZORKİRİŞÇİ1VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİART OF WARYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISUN TZU,SEVDA UĞURDIKAN5REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.WHAT MAN LİVE BYYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISEVDA UĞURDIKAN,LEV NİKOLAYEVİÇ TOLSTOY3REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.METAMORPHOSISYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIFRANZ KAFKA,SEVDA UĞURDIKAN7REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.RÜZGÂRGÜLÜ (CİTLİ)YETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIKÜBRANUR ÇATALBAŞ1REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.RÜZGÂRGÜLÜ CİLTSİZYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIKÜBRANUR ÇATALBAŞ1REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.KIRMIZI KURABİYE CİLTSİZYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIZEYNEP ARMAĞAN6REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.KIRMIZI KURABİYE CİLTLİYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIZEYNEP ARMAĞAN5REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.İLAHİ KURTULUŞ PROJESİ OLARAK İSLAMİNANÇ YAYIMLARIBAYRAKTAR BAYRAKLI1ADIM İLETİŞİM HİZMETLERİ VE PRODÜKSİYON LTD. ŞTİ.KISSALAR NE SÖYLER IV- HZ. HUDİNANÇ YAYIMLARIMEHMET OKUYAN1ADIM İLETİŞİM HİZMETLERİ VE PRODÜKSİYON LTD. ŞTİ.BESMELE TEFSİRİYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARHACI BEKTASI VELİHAMİYE DURAN1VAKIF PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİTÜRK DEVLETLERİ İŞBİRLİĞİ: MEVCUT DURUM POTANSİYEL İMKANLAR VE GELECEĞE YÖNELİK PERSPEKTİFLERAKADEMİK YAYIMLARMEHMET YÜCE1TÜRK DÜNYASI ARAŞTIRMALARI VAKFI İKTİSADİ İŞLETMESİSATRANÇYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISTEFAN ZWEİGTUNA ALEMDAR1REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.İNSAN NE İLE YAŞARYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARILEV TOLSTOYMEHMET ORTAÇ27REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.ÇOCUKLAR İÇİN NUTUKÇOCUK KİTAPLARIÖZGÜR BALPINAR,MUSTAFA KEMAL ATATÜRK31REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.ÇOCUKLAR İÇİN CUMHURİYETÇOCUK KİTAPLARIÖZGÜR BALPINAR6REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.NURİ KUZUCAN: PASSAGEYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARSÜREYYA EVREN TÜRKELİ,NİLÜFER ŞAŞMAZER1VEHBİ KOÇ VAKFI ARTER KÜLTÜR SANAT İKTİSADİ İŞLETMESİNURİ KUZUCAN: PASAJYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARNİLÜFER ŞAŞMAZER,SÜREYYA EVREN TÜRKELİ1VEHBİ KOÇ VAKFI ARTER KÜLTÜR SANAT İKTİSADİ İŞLETMESİHAYAT DERSLERİYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIRABİA ÖZCÖMERT1AKADEMİ BASIN YAYIN ORG. MAT. TUR. VE TEM. HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.GELECEĞİN UMUTLARIYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIEROL YALÇIN1AKADEMİ BASIN YAYIN ORG. MAT. TUR. VE TEM. HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.SESİN SOLUĞUMYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIALİ SERTER1AKADEMİ BASIN YAYIN ORG. MAT. TUR. VE TEM. HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.MAHİR KALEMLERYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIAYVAZ GÜNDÜZ1AKADEMİ BASIN YAYIN ORG. MAT. TUR. VE TEM. HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.ÖZÜMYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIMERCAN ÖZBAY1KARAHAN KİTABEVİNEW YORK’TAN İSTANBUL’A KOTRAYLAYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARSERMİN ABUT1NAVİGA BASIM YAYIN İLETİŞİM VE TURİZM HİZMETLERİ LİMİTEDŞİRKETİMUHASEBECİNİN BAŞUCU REHBERİAKADEMİK YAYIMLARKORAY ATEŞ9MUHASEBE KİTAPLARI İNTERNET YAYINCILIK EĞİTİM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ.ÇOCUKLAR İÇİN ATATÜRK..YETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIMUSTAFA KEMAL ATATÜRK,BİLGE UMUT ERDEM7REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.LETTER FROM AN UNKNOWN WOMANYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISTEFAN ZWEİGSEVDA UĞURDIKAN5REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.BİR KADININ YAŞAMINDAN YİRMİ DÖRT SAAT.YETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISTEFAN ZWEİGŞAHİN GARİPBAŞ15REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.BEYAZ GECELERYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIFYDOR DOSTOYEVSKİDOGUKAN BAL8REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.DUS AKADEMİ DUS İÇİN ANATOMİ SORU KİTABI 4. BASKIAKADEMİK YAYIMLARSAMİ SELÇUKBİRİCİK4TUS-DATA YAYIN EĞfunduszeue.infoŞ. SAĞL. VE BİLG. HİZM. SAN. TİC. A.Ş. HASEKİ ŞUBESİDUS AKADEMİ DUS İÇİN FİZYOLOJİ SORU KİTABI 4. BASKIAKADEMİK YAYIMLARSAMİ SELÇUKBİRİCİK4TUS-DATA YAYIN EĞfunduszeue.infoŞ. SAĞL. VE BİLG. HİZM. SAN. TİC. A.Ş. HASEKİ ŞUBESİDUS AKADEMİ DUS İÇİN MİKROBİYOLOJİ SORU KİTABI4. BASKIAKADEMİK YAYIMLARSAMİ SELÇUKBİRİCİK4TUS-DATA YAYIN EĞfunduszeue.infoŞ. SAĞL. VE BİLG. HİZM. SAN. TİC. A.Ş. HASEKİ ŞUBESİDUS AKADEMİ DUS İÇİN PATOLOJİ SORU KİTABI4. BASKIAKADEMİK YAYIMLARSAMİ SELÇUKBİRİCİK4TUS-DATA YAYIN EĞfunduszeue.infoŞ. SAĞL. VE BİLG. HİZM. SAN. TİC. A.Ş. HASEKİ ŞUBESİÜZÜM TADINDA ŞİİRLERLE GÖKÇELİYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARMUSTAFA KOYUNCU1MUSTAFA KOYUNCUDUS AKADEMİ DUS İÇİN FARMAKOLOJİ SORU KİTABI 4. BASKIAKADEMİK YAYIMLARSAMİ SELÇUKBİRİCİK4TUS-DATA YAYIN EĞfunduszeue.infoŞ. SAĞL. VE BİLG. HİZM. SAN. TİC. A.Ş. HASEKİ ŞUBESİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIHAVA GÜNEŞ,OLKAY AYDIN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIOLKAY AYDIN,HAVA GÜNEŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİDUS AKADEMİ DUS İÇİN PEDODONTİ SORU KİTABI4. BASKIAKADEMİK YAYIMLARSAMİ SELÇUKBİRİCİK4TUS-DATA YAYIN EĞfunduszeue.infoŞ. SAĞL. VE BİLG. HİZM. SAN. TİC. A.Ş. HASEKİ ŞUBESİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIOLKAY AYDIN,HAVA GÜNEŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ ÖSYM' NİN ORİJİNAL DUS SORULARI VE DETAYLI AÇIKLAMALARIAKADEMİK YAYIMLARSAMİ SELÇUKBİRİCİK1TUS-DATA YAYIN EĞfunduszeue.infoŞ. SAĞL. VE BİLG. HİZM. SAN. TİC. A.Ş. HASEKİ ŞUBESİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIREFİYE DEMİRDAĞ SEYMEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIREFİYE DEMİRDAĞ SEYMEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIREFİYE DEMİRDAĞ SEYMEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİDUS AKADEMİ DUS İÇİN BİYOKİMYA SORU KİTABI 4. BASKIAKADEMİK YAYIMLARSAMİ SELÇUKBİRİCİK4TUS-DATA YAYIN EĞfunduszeue.infoŞ. SAĞL. VE BİLG. HİZM. SAN. TİC. A.Ş. HASEKİ ŞUBESİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIREFİYE DEMİRDAĞ SEYMEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFENSINIF SOSYAL BİLGİLER TAM ÖĞRENME KİTABIEĞİTİM YAYIMLARIHAVA GÜNEŞ,OLKAY AYDIN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFENSINIF FEN BİLİMLERİ TAM ÖĞRENME KİTABIEĞİTİM YAYIMLARINESLİHAN SAÇAL,HATİCE YASACI1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFENSINIF MATEMATİK TAM ÖĞRENME KİTABIEĞİTİM YAYIMLARISEVİL KELEŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFENSINIF TÜRKÇE TAM ÖĞRENME KİTABIEĞİTİM YAYIMLARISERAP CEMİLE CEYLAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNETSINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ KONU ANLATIM FASİKÜLÜEĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info TÜRKÇE KONU ANLATIMLI FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info TÜRKÇE KONU ANLATIMLI FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info TÜRKÇE KONU ANLATIMLI FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT BEST TEMEL MATEMATİK KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIALİ GÜNGÖR AKYAZI4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT BEST TÜRKÇE SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIMUSTAFA ÖZÇELİK6KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT-AYT BEST GEOMETRİ KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIALİ GÜNGÖR AKYAZI4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT BEST TÜRKÇE KONU ANLATIMIYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARMUSTAFA ÖZÇELİK4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info TÜRKÇE KONU ANLATIMLI FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ50 SORUDA PARADOKSLARYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARAHMET ÇEVİK17 RENK BASIM YAYIM VE FİLMCİLİK LTD. ŞTİ.BİLNET OKULDA SINIF SOSYAL BİLGİLER FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET OKULDA SINIF SOSYAL BİLGİLER FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİAYT BEST MATEMATİK KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIALİ GÜNGÖR AKYAZI4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK KONU ANLATIMLI FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK KONU ANLATIMLI FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT-AYT BEST FELSEFE KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIBAYRAM AKBAŞ1KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 5EĞİTİM YAYIMLARIBİRSEN BAYRAM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIBİRSEN BAYRAM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIBİRSEN BAYRAM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİİNSANA DAİR HER ŞEYYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARŞEREF PINARBAŞI1GÜLENDEM GÜLTEKİN KIZILASLANBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIBİRSEN BAYRAM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIBİRSEN BAYRAM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT BEST COĞRAFYA KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIYURDANUR ÖZDEMİR5KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET OKULDA 4. SINIF FEN BİLİMLERİ FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET OKULDA 4. SINIF FEN BİLİMLERİ FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET OKULDA SINIF MATEMATİK FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET OKULDA SINIF MATEMATİK FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET OKULDA SINIF MATEMATİK FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT-AYT BEST BİYOLOJİ SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARITAN ERDOĞAN1KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET OKULDA SINIF MATEMATİK FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIMUSTAFA UYSAL1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIMUSTAFA UYSAL1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIMUSTAFA UYSAL1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT BEST FİZİK KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIBEKİR YÜKSEL ŞAHAN3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIMUSTAFA UYSAL1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 6EĞİTİM YAYIMLARIHATİCE YASACI1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ9'DAN 10'A EDEBİYAT TARİH COĞRAFYA HAZIRLIK KİTABIEĞİTİM YAYIMLARIORHAN ARSLAN,ZAFER YAZ,MURAT BAŞER3YÜKSEK BAŞARI YAYINLARI DAĞITIM PAZARLAMA ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIHATİCE YASACI1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT BEST FİZİK SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIBEKİR YÜKSEL ŞAHAN4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIHATİCE YASACI1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIHATİCE YASACI1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ9'DAN 10'A MATEMATİK HAZIRLIK KİTABIEĞİTİM YAYIMLARISELİM İNANÇ,FATİH ÖZDEMİR5YÜKSEK BAŞARI YAYINLARI DAĞITIM PAZARLAMA ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 6EĞİTİM YAYIMLARIFULYA MERİÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 5EĞİTİM YAYIMLARIFULYA MERİÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT BEST TEMEL MATEMATİK SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIALİ GÜNGÖR AKYAZI6KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIFULYA MERİÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIFULYA MERİÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİAYT BEST TÜRK EDEBİYATI KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIMUSTAFA ÖZÇELİK3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIFULYA MERİÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİİSLAM VE DEMOKRASİ MÜSLÜMAN KARDEŞLER VE MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİNDE DEMOKRASİ PRATİĞİAKADEMİK YAYIMLARONUR YILDIRIM1ENDERUN TANITIM HİZMETLERİ ORGANİZASYON YAPIM BASIN YAYIN MEDYA TURİZM İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIFULYA MERİÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 6EĞİTİM YAYIMLARISEVİL KELEŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTYT-AYT BEST TARİH KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIHAKAN FATİH ÇELİK5KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 5EĞİTİM YAYIMLARISEVİL KELEŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARISEVİL KELEŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARISEVİL KELEŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİREKABET İSTİHBARATIAKADEMİK YAYIMLARHÜLYA ABDULA ÇEVİK1ENDERUN TANITIM HİZMETLERİ ORGANİZASYON YAPIM BASIN YAYIN MEDYA TURİZM İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİGEZGİN SEZGİNYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARSEZGİN KURU1AYTEN OĞURKOD ADI BARNABASYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIKAAN CENK SALİHOĞLU1AYTEN OĞUR SINIF BEST TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIEVŞEN ÇERKEŞLİ3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİTEMAS NOKTASIYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIKEREM NAKIŞCI1AYTEN OĞURAYLİNYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIALTUN ÇELİKTÜRK1AYTEN OĞUR SINIF BEST TARİH SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIEYÜP AYDIN3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ SINIF BEST TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIEVŞEN ÇERKEŞLİ4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARISEVİL KELEŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ SINIF BEST COĞRAFYA SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIMEHMET ŞİRİN BULUT4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIÇİĞDEM KESKİN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIÇİĞDEM KESKİN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBEST SINIF FELSEFE SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIBAHAR MEDİHA ŞOHER9KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIÇİĞDEM KESKİN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIÇİĞDEM KESKİN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBUYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISTEFAN ZWEİGMERVE ÇAKMAK15REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.BİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIPINAR TANITKAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIPINAR TANITKAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIPINAR TANITKAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ SINIF BEST BİYOLOJİ SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARISELAMİ TAŞDEMİR4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIPINAR TANITKAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİİTİRAFLARIM..YETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARILEV TOLSTOYIŞINSU YURDUNUSEVER11REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.BİLNET funduszeue.info SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET funduszeue.info FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİDÖNÜŞÜMYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIFRANZ KAFKATUNA ALEMDAR15REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.BİLNET funduszeue.info FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLNET - funduszeue.info SOSYAL BİLGİLER SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIOSMAN TUFAN ŞEREFLİ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİYAKICI SIRYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISTEFAN ZWEİGMEHMET ORTAÇ4REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.BİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIOSMAN TUFAN ŞEREFLİ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIOSMAN TUFAN ŞEREFLİ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBABAYA MEKTUP..YETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIFRANZ KAFKATUNA ALEMDAR5REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.BİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIOSMAN TUFAN ŞEREFLİ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF GEOMETRİ KAÇ FASİKÜLÜEĞİTİM YAYIMLARIGİZEM TABAK1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIPELİN ORUÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİSAVAŞ SANATI..YETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARISUN TZUMEHMET ORTAÇ13REN KİTAP YAYIN PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.BİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIPELİN ORUÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIPELİN ORUÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIPELİN ORUÇ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN- funduszeue.info BİYOLOJİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIAYTÜL TEPENÇELİK1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN- funduszeue.info BİYOLOJİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIAYTÜL TEPENÇELİK1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 5EĞİTİM YAYIMLARIGÖZDE ESTİM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIGÖZDE ESTİM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIGÖZDE ESTİM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIGÖZDE ESTİM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIGÖZDE ESTİM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİSINIF BEST KİMYA SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIHAMİDE ATA ARICI4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN RENKLERLE OYNUYORUM 4+EĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN RENKLİ ÇİZGİLER 4+EĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİİLFEN ANAOKULLARI KESME KİTABİ 5+EĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ SINIF BEST FİZİK SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIİPEK ÖZTOP4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN HARFLERLE OYNUYORUMEĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN OYNA ÖĞREN 3+EĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN RENKLERLE OYNUYORUM 5+EĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info FEN BİLİMLERİ BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIIŞIK ÖZKAN14KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARIBERRİN KARAHÜSEYİN,HAVA GÜNEŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARIHAVA GÜNEŞ,BERRİN KARAHÜSEYİN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIHAVA GÜNEŞ,BERRİN KARAHÜSEYİN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF SOSYAL BİLGİLER KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIBERRİN KARAHÜSEYİN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info MATEMATİK BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIDİLEK BALCIOĞLU13KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 4EĞİTİM YAYIMLARISERAP CEMİLE CEYLAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 3EĞİTİM YAYIMLARISERAP CEMİLE CEYLAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARISERAP CEMİLE CEYLAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ7. SINIF BİL BA-NG SOSYAL BİLGİLER SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARISULTAN ÖZKAYA4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF TÜRKÇE KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARISERAP CEMİLE CEYLAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN MAGIC WORDS EVERYWHERE YAŞEĞİTİM YAYIMLARIDİLŞAD DAĞISTAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ7. SINIF BİL BA-NG TÜRKÇE SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIMERAL AYCİBİN AKGÜN4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN ANAOKULLARI SATRANÇ KİTABIEĞİTİM YAYIMLARIBAHADIR BÜYÜKBEKTAŞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN I CAN TRACE WRİTE AND BUİLDS SENTENCESEĞİTİM YAYIMLARIDİLŞAD DAĞISTAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN ANAOKULLARI KESME KİTABI 4+EĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN OYNA ÖĞREN 5+EĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN OYNA ÖĞREN 4+EĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info İNGİLİZCE BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARINİHAN ŞAHİN13KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 8EĞİTİM YAYIMLARIPINAR PEKER1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 6EĞİTİM YAYIMLARIPINAR PEKER1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİKPSS EĞİTİM BİLİMLERİ ÖĞRETİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİ TAMAMI ÇÖZÜMLÜ BRANŞ DENEMEEĞİTİM YAYIMLARIGAZİ KARABULUT4HOCA KAFASI DİJİTAL VE İNTERAKTİF YAYINCILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 2EĞİTİM YAYIMLARIPINAR PEKER1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ7. SINIF BİL BA-NG FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIIŞIK ÖZKAN3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF MATEMATİK KONU ANLATIMLI ÇALIŞMA FASİKÜL 1EĞİTİM YAYIMLARIPINAR PEKER1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN SINIF FEN BİLİMLERİ TAM ÖĞRENME KİTABIEĞİTİM YAYIMLARIGÖZDE ESTİM1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİKPSS GENEL KÜLTÜR TARİH TAMAMI ÇÖZÜMLÜ BRANŞ DENEMEEĞİTİM YAYIMLARIONUR YURDAKUL2HOCA KAFASI DİJİTAL VE İNTERAKTİF YAYINCILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİBİLNET SINIF FEN BİLİMLERİ SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIZEHRA SAĞ1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN OKUMAYI ÖĞRENİYORUM YAŞEĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info MATEMATİK BİL-BANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARIDİLEK BALCIOĞLU4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN WHEN I GROW UP OCCUPATIONEĞİTİM YAYIMLARIDİLŞAD DAĞISTAN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİLFEN YAZIYORUM 1EĞİTİM YAYIMLARIMERAL BİLKEN1BİLNET MATBAACILIK VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info SOSYAL BİLGİLER BİL-BANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARISULTAN ÖZKAYA9KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ7. SINIF BİL BA-NG TÜRKÇE KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIMERAL AYCİBİN AKGÜN3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ8. SINIF BİL BA-NG FEN BİLİMLERİ KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIIŞIK ÖZKAN3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİRÜZGÂRI DİZGİNLEYEN ÇOCUKÇOCUK KİTAPLARIWİLLİAM KAMKWAMBAFETULLAH BURAK EREN25BEYAZ BALİNA YAYIN SANAT DAĞfunduszeue.info funduszeue.infoŞTİ.8. SINIF BİL BA-NG TÜRKÇE KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARIMERAL AYCİBİN AKGÜN3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ BİL-BANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARISULTAN ÖZKAYA11KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARISULTAN ÖZKAYA10KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ8. SINIF BİL BA-NG FEN BİLİMLERİ SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIIŞIK ÖZKAN3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ8. SINIF BİL BA-NG MATEMATİK SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIDİLEK BALCIOĞLU3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info İNGİLİZCE BİL-BANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARINİHAN ŞAHİN10KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ8. SINIF BİL BA-NG MATEMATİK KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIDİLEK BALCIOĞLU4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK BİL-BANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARISULTAN ÖZKAYA9KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ SINIF BEST MATEMATİK KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIİSMAİL HAKKI ŞAHİN3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİRESİMLİ EŞ SESLİ -EŞ ANLAMLI ZIT ANLAMLI KELİMELER SÖZLÜĞÜEĞİTİM YAYIMLARIBÜLENT BARMAKSIZ2ATLAS GRUP KİTAP YAYIN DAĞITIM VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ8. SINIF BİL BA-NG T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARISULTAN ÖZKAYA3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİHER FIKRA BİR NÜKTEYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARETEM ERKOÇ1ÇORUM BELEDİYE BAŞKANLIĞIfunduszeue.info BEST TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIMUSTAFA ÖZÇELİK3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİL BA-NG 8. SINIF TÜRKÇE SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIEYÜP EĞLENCE2KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBİL BA-NG 8. SINIF İNGİLİZCE SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIEYÜP EĞLENCE2KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİBEŞİKTAŞ MUHAFIZI YEDİ SEKİZ HASAN PAŞA VE BİR DEVRİN HİKAYESİYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARETEM ERKOÇ4ÇORUM BELEDİYE BAŞKANLIĞIfunduszeue.info TÜRKÇE BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIMERAL AYCİBİN AKGÜN9KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ5. HİTİT FESTİVALİ KOMİTESİ ÇORUM TARİHİYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARNİLÜFER AŞKIN4ÇORUM BELEDİYE BAŞKANLIĞIfunduszeue.info TÜRKÇE BİLBANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARIMERAL AYCİBİN AKGÜN7KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİÇORUM YÖRESİ AĞIZLARI SÖZLÜĞÜYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARİBRAHİM GÖSTERİR6ÇORUM BELEDİYE BAŞKANLIĞIfunduszeue.info MATEMATİK BİLBANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARIDİLEK BALCIOĞLU7KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info FEN BİLİMLERİ BİLBANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARIIŞIK ÖZKAN6KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİÇORUM'DA EDEBİYAT EDEBİYATTA ÇORUMYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARMERAL DEMİRYÜREK2ÇORUM BELEDİYE BAŞKANLIĞIfunduszeue.info SOSYAL BİLGİLER BİL-BANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARISULTAN ÖZKAYA8KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info MATEMATİK BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIDİLEK BALCIOĞLU9KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info FEN BİLİMLERİ BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIIŞIK ÖZKAN10KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info SOSYAL BİLGİLER BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARISULTAN ÖZKAYA10KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info SOSYAL BİLGİLER BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARISULTAN ÖZKAYA10KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info İNGİLİZCE BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARINİHAN ŞAHİN8KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİZAKKUM ÇİÇEKLERİYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARMAZLUM KENAN KÖSTEKÇİ4ÇORUM BELEDİYE BAŞKANLIĞIGÖNÜLDEN KALBEYETİŞKİN KURGU EDEBİYAT YAYIMLARIBEKİR MADAN2ÇORUM BELEDİYE BAŞKANLIĞIfunduszeue.info TÜRKÇE BİL-BANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARIMERAL AYCİBİN AKGÜN9KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ KPSS LİSE ÇIKMIŞ SORULAR EĞİTİM YAYIMLARIİLKNUR ARSLAN1YARGI BASIM YAYIN DAĞITIM funduszeue.info funduszeue.infoŞ KPSS ÖN LİSANS ÇIKMIŞ SORULAREĞİTİM YAYIMLARIİLKNUR ARSLAN1YARGI BASIM YAYIN DAĞITIM funduszeue.info funduszeue.infoŞ KPSS LİSE - ÖN LİSANS KONU KONU ÇIKMIŞ SORULAREĞİTİM YAYIMLARIİLKNUR ARSLAN1YARGI BASIM YAYIN DAĞITIM funduszeue.info funduszeue.infoŞ LİSE ÖN LİSANS TÜRKÇE KONU KONU ÇIKMIŞ SORULAREĞİTİM YAYIMLARIİLKNUR ARSLAN1YARGI BASIM YAYIN DAĞITIM funduszeue.info funduszeue.infoŞKENAN KARA İLE TYT AYT GEOMETRİ VİDEO DERS KİTABIEĞİTİM YAYIMLARIKENAN KARA1KR KİTAP SATIŞI VE YAYINCILIK TİC. LTD. ŞTİ.AYT BEST KİMYA KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARINURSEN NAZLI4KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ KPSS LİSE ÖN LİSANS MATEMATİK KONU KONU ÇIKMIŞ SORULAREĞİTİM YAYIMLARIİLKNUR ARSLAN1YARGI BASIM YAYIN DAĞITIM funduszeue.info funduszeue.infoŞ KPSS LİSE ÖN LİSANS TARİH KONU KONU ÇIKMIŞ SORULAREĞİTİM YAYIMLARIİLKNUR ARSLAN1YARGI BASIM YAYIN DAĞITIM funduszeue.info funduszeue.infoŞ KPSS LİSE ÖN LİSANS COĞRAFYA KONU KONU ÇIKMIŞ SORULAREĞİTİM YAYIMLARIİLKNUR ARSLAN1YARGI BASIM YAYIN DAĞITIM funduszeue.info funduszeue.infoŞBEST TYT-AYT DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIMUSTAFA KIZILOVA7KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ KPSS LİSE ÖN LİSANS VATANDAŞLIK KONU KONU ÇIKMIŞ SORULAREĞİTİM YAYIMLARIİLKNUR ARSLAN1YARGI BASIM YAYIN DAĞITIM funduszeue.info funduszeue.infoŞBİR ŞEHRİN DÖNÜŞÜM ÖYKÜSÜYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARHASAN TAHSİN USTA1HARUN OSMANOĞULLARIAYT BEST COĞRAFYA SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIYURDANUR ÖZDEMİR3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİEŞ`ARİ`DE KELAMI DÜŞÜNCENİN OLUŞUMUAKADEMİK YAYIMLARASLI MENEKŞE1HARUN OSMANOĞULLARIBEST TYT-AYT DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ KONU ANLATIMIEĞİTİM YAYIMLARIABDULKADİR AYAN10KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİORTA ÇAĞ`DA OTTO RÖNESANSIAKADEMİK YAYIMLARBANU ÇETİN ÜNAL1HARUN OSMANOĞULLARITÜRK`ÜN İDEALİYETİŞKİN KÜLTÜR YAYIMLARİBRAHİM HAKKI GÜNDOĞDU1HARUN OSMANOĞULLARIAYT BEST TARİH SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIHAKAN FATİH ÇELİK3KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİfunduszeue.info MATEMATİK BİL-BANG SORU BANKASIEĞİTİM YAYIMLARIDİLEK BALCIOĞLU12KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİMİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GYS TAMAMI ÇÖZÜMLÜ 5 DENEMEEĞİTİM YAYIMLARITURGUT MEŞE3DATA KİTAPEVİ KIRTASİYE YAYIN DAĞITIM ÖZEL EĞİTİM BİLGİSAYAR İNŞAAT PAZARLAMA İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİfunduszeue.info FEN BİLİMLERİ BİL-BANG KONU ANLATIMEĞİTİM YAYIMLARIIŞIK ÖZKAN9KÜLYAY YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİMİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GYS TAMAMI ÇÖZÜMLÜ 5 DENEME_EDİTÖREĞİTİM YAYIMLARITURGUT MEŞE1DATA KİTAPEVİ KIRTASİYE YAYIN DAĞITIM ÖZEL EĞİTİM BİLGİSAYAR İNŞAAT PAZARLAMA İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

TÜRKİYE GEZGİNLER KULÜBÜ 20 YILDA NELER GEÇEKLEŞTİRDİ?

ÖNCE BİR ÖZET!

99 DIŞ GEZİDE toplam ülkeyi otuza yakın farklı acenta ile gruplar halinde ziyaret ettik. Milyonlarca kilometre yol gittik, uçtuk ve adımladık. Bazı gezilerimizi çok ekonomik yapmayı başardık.

DÖRT DEFA SOKAK VE AFRİKA FESTİVALİ

Türkiye Gezginler Kulübü, çok sayıda politikacı, yazar, düşünür, sanatçı ve gezgin dostun katılımı ile 29 Eylül tarihinde sokak şenliği ile hizmet vermeye başladı. Daha sonra iki kere daha sokak festivalini tekrarladık, bir defa da Afrika Festivali gerçekleştirdik. Çok sayıda ünlü sanatçı bu etkinliklere katıldı.

BİR DEFA GEZGİNLER ŞENLİĞİ

Sabahtan akşama kadar süren bu aktivitemizde farklı coğrafyalar ve tecrübeler saydamlarla anlatıldı. Kırgız iki hanım halk danslarını sundu. Ardından öğle yemeği sunuldu. Suna Saygan, Kemal Suman, Hüseyin Gökçe ve Mustafa Andiç gezi kitaplarını imzaladı.

DEFA ÇARŞAMBA TOPLANTISI

Bugüne kadar Çarşamba toplantılarımıza;

34 Müzisyen                                               

1 Diyetisyen

4 Belediye Başkanı                                     

8 Oyuncu

3 İllüzyonist                                                 

2 Başkonsolos

8 Dans Ekibi                                               

7 Büyükelçi

12 Gazeteci                                                 

4 İş Adamı

6 Rehber                                                     

1 Turizm Ateşesi

8 Yazar                                                         

2 Sporcu

6 Fotoğrafçı                                                  

2 Modacı

7 Ünlü Gezgin                                               

2 Bakan

7 Dernek konuk olmuştur.

Yirmi yıldır her ayın ilk çarşambasında “Çarşamba Toplantısı” geleneğini devam ettirdik. Saydam gösterileri, müzik, folklor, illüzyon, dans, sohbet, akrobasi, kitap, imza ve daha nice aktiviteler gerçekleşti. Ali Poyrazoğlu, Nermin Bezmen, Mustafa Balbay, Buket Uzuner, Okay Temiz, Dr. Can Ataklı, Haluk Cecan, Esmeray, Prof. Dr. Tarık Minkari, Semiha Yankı, Ara Güler, Ayşegül Aldinç, İsa Çelik, Mehmet Ali Alabora, Leman Sam, Özcan Yurdalan, Şevval Sam, Kenan Işık, Başaran Ulusoy, Arif Aşçı, Mithat Bereket, Aydın Boysan, İlhan Şeşen, Gültekin Çizgen, İzzet Keribar, Atilla Atasoy, Murat Evgin, Coşkun Aral, Yaşar Özel, Prof. Dr. Sabit Kalfagil, Erol Büyükburç, İbrahim Zaman, Nasuh Mahruki, Ediz Hun, Ayten Alpman, Levent Kırca, Halit Kıvanç, Ömür Göksel, Aysel Gürel, Atilla Dorsay, Gülten Dayıoğlu, Hülya Koçyiğit, Müjdat Gezen, Ahmet Selçuk İlkan, Parla Şenol, Nilgün Belgün, Rahmi Koç, Safa Önal, Selçuk Alagöz, Okan Bayülgen, Esin Afşar, Mahsun Kırmızıgül, Hakan Aysev, Armağan Çağlayan, Doğa Rutkay, Necla Akben, Neşe Erberk, Lale Manço, Türkan Şoray, Cüneyt Arkın, Meral Orhonsay, Emel Sayın, Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin), Rana Alagöz, Burhan Öcal, Esra Erol, Cihan Ünal, Ali Kibar, Melike Demirağ, Saffet Emre Tonguç, Fatih Kısaparmak, Filiz Akın, Mert Fırat, Aydan Şener, Sermet Erkin, Tamer Karadağlı, Yudum. Çoşkun Aral, Paul Dwyer.

Konuklarımız arasındaydı.

89 İSTANBUL İÇİ GEZİSİ

Tanınmış usta tur rehberleri eşliğinde yılda en az 3 adet İstanbul turu düzenliyoruz.

8 GELENEKSEL NASUH MAHRUKİ BAHÇE PARTİSİ

Onur üyemiz Nasuh Mahruki’nin Etiler’deki müstakil evinin geniş bahçesi içinde Nasuh’un müzesi de bulunuyor. Hayvanlarla da iç içe oluyoruz. Genellikle börek ile ayran ikram ediyoruz. Buluşma her yıl tekrarlanıyor, hep birlikte yaza “Merhaba” diyoruz.

71 MÜZE ZİYARETİ

Topkapı Sarayı, Ayasofya, Koç Müzesi, Sabancı Müzesi başta olmak üzere 71 müze ziyaretimiz oldu. Halka kapalı çok sayıda mekana özel izinlerle girdik. Birçok ilki başardık.

10 TİYATRO ÖDÜLÜ, 2 ÖYKÜ VE 1 FOTOĞRAF YARIŞMASI

Türkiye Gezginler Kulübü, gezginlik ruhunun yaygınlaşmasına yardımcı olan tüm sanat çalışmalarını desteklerken on yıl içinde 10 tiyatro oyununa prodüksiyon ödülü verdi. Türkiye çapında gezgin temalı iki öykü ve bir fotoğraf yarışması düzenledi.

13 ALBÜM DOLUSU HABER OLDUK

Kulübümüz yazılı basınla birlikte birçok radyo ve televizyon programına da konu edilmiştir. Derneğimizle ilgili yazılı basın haberleri ve fotoğraflar 13 albümde toplanmıştır. Yüzlerce haber demek bu. Bu arada, 60’a yakın ülkenin basınında yer aldık. 

17 GEZİ KİTABI VE ÜYE KİTAPÇIĞIMIZ ALTI DEFA YAYINLANDI

Seferi, Sefername I ve II, İslam Ülkeleri, Unutulmaz Gezi Anıları gibi içeriği zengin ve kalın kitaplar yanında altı defa üye kitapçığı yayınladık.

RADYO PROGRAMI

Orhan Kural’ın ve dernek üyelerinin hazırlayıp sunduğu “Abbas Yolcu” radyo programı birkaç kanaldan sonra iki yıldır. BloombergHT (97,2)’de her Pazartesi akşamı arası yayınlanıyor.

30 FARKLI MEKANDA DERNEK ÜYELERİ DERTLEŞTİ, SOHBET ETTİ, KENDİNİ YENİLEDİ

Bazen yemek yedik, bazen kuru pasta ama bol bol sohbet ettik, dertleştik. Birbirimizin tecrübelerinden istifade ettik. Üyelerimizle bir araya gelmemizi sağlayarak bizi misafir eden aşağıdaki kuruluşlara teşekkür borçluyuz: Enka Holding, Merter Güneş Otel, Tarihi Moda İskelesi, Miniatürk, Topkapı Fatih Belediyesi Sosyal Tesisleri, Bostancı Greenpark Oteli, Aziyade Otel, Lush Otel, Çelik Otel, İTÜ Vakıftepe, Eyüpsultan Turistik Tesisleri, Antik Arabalar Müzesi, Pera Palas, Kabataş Kahve Dünyası, Sepetçiler Kasrı, Ahmet Hamdi Tanpınar Kitaplığı, Çay İsyanbul Kitap-Kafe

20 FARKLI ÜLKE LOKANTASINDA BİRLİKTE YEMEK YEDİK

Farklı yemek kültürlerini tatmak, yine ilginç mekanları keşfetmek, kalabalık olmanın avantajını kullanarak çok makul fiyatlarla akşam yemeklerinde bir araya gelmek amacıyla bu projeyi devam ettirmek istiyoruz. Hindistan, Kore, Özbekistan, Uygur, Yunan, Çin, Rus, Malezya gibi…

11 ÖZEL ÜLKE GECESİ VE İL GECELERİ

Değişik ülke ve farklı kültürleri ilk kaynağından tanımak için Başkonsolosluk, farklı dernek ve elçiliklerle ülke geceleri gerçekleştiriyoruz. Müzik, dans, saydam gösterileri sergileniyor ve o ülkenin yemekleri tadılıyor. Hindistan, Endonezya, Özbekistan, Çin, Abhazya, Kore, Malezya, Tayland, Ruanda, Kırgızistan ve Bangladeş geceleri unutulmaz. Ayrıca Türkiye İlleri Geceleri de gerçekleştirdik. Kastamonu, Elazığ, Van, Samsun ve Kemaliye…

12 ÜYEMİZİN GEZİ KİTABINA DESTEK OLDUK

İstanbullu üyelerimiz yanında Ankaralı üyemiz Timur Özkan’ın yazdığı veya editörlüğünü üstlendiği, değerli üretken Ankaralı Gezginler’in katılımı ile hazırlanan eserlere manevi destek olduk.

10 FOTOĞRAF SERGİSİ

“Yola Çağrı” başlığı ile Sirkeci Garı’ndan başlayarak Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Metrosu gibi önemli noktalarda tekrarladık ve devam ediyoruz.

Not: Tüm yurt içi ve yurt dışı gezilerimiz “Gerçekleşen Gezilerimiz” başlığı ile web sayfasında ayrı bir bölümdedir.

Derneğimiz yirmi yıl içinde birçok yeniliğe öncülük etti. Sosyal ve çevre etkinliklerinde önemli adımlar attığımıza inanıyoruz. Gezginlik ruhunun toplumda yaygınlaşması için hep çaba içinde olduk. Gezgin dostlara ve üyelerimize daima destek olmanın gayreti içindeyiz. Muhtemelen derneğimiz dalında bugüne kadar başardıkları ile dünyada ilk sıraya yükseldi. 

KULÜP BİNAMIZ

Binamız  betona henüz teslim olmamış,  mahalle  kültürünü koruyan hatta halen zaman zaman mahalle kavgalarının bile yaşandığı, ünlü Ahırkapı Sokak Orkestrasını oluşturmuş, İstanbul’un çok özel  semtlerinden biri olan Cankurtaran’da daha önce eski sahibi döneminde yanlış insanlarca işgal edilmiş  çirkin bir beton  binanın büyük masraflarla iki yıl içinde tarihi bir Osmanlı evi şekline dönüştürülmesiyle hizmete girmiştir. Sultanahmet Camii manzaralı bir çatı, bodrum kat, büro kısmı ve ayrıca bir misafirhaneden oluşan bina;  dünyadaki diğer gezginler kulüpleri içersinde en geniş hacme sahip olmakla övünür. Ayrıca bünyesinde, Sarıay, Dans 34, Vegan ve Vejetaryenler derneklerini barındırmaktadır.  Elbette böyle bir özel binaya ayakta tutmak zor ve pahalı olmakta.

DERNEK BİNAMIZ FİLM VE DİZİLERE PLATO GÖREVİ DE YAPIYOR

Örneğin, Ayhan Sonyürek’in yönettiği Göksel Arsoy, Nevra Serezli, Altan Erkekli ve Haldun Dormen’in rol aldığı “Unutulmayanlar” adlı film bizim dernek binamızda başladı. Ayrıca çok sayıda dizide, belgeselde binamız yer aldı.

SOKAK FESTİVALİ İLE DERNEĞİMİZ AÇILDI ()

Gezginler Kulübü, çok sayıda politikacı, yazar, düşünür, sanatçı ve gezgin dostun katılımı ile 29 Eylül tarihinde bir sokak şenliği ile üyelerine hizmet vermeye başladı. Kulübün açılışındaki Erol Büyükburç, Yasemin Kumral (Şimşek), Rüstem Batum, Coşkun Aral, Leyla Tekül, Sermet ve Nuray Erkin ile Göksel Kortay sahne aldılar. Bu arada gezgin yazarlarımız Gülten Dayıoğlu, Prof. Dr. Nadir Paksoy, funduszeue.info Tarık Minkari, Hülya Koç ve Mustafa Balbay kitaplarını imzaladılar. Kulübümüz resmi açılışını ise Sn. Deniz Baykal ile dönemin Eminönü Belediye Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çetinsaya (Eminönü ilçesi daha sonra Fatih’le birleşti) birlikte gerçekleştirdiler.

DERNEĞİMİZİN BİRİNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI ()

Türkiye Gezginler Kulübü Birinci Kuruluş Yıldönümü nedeniyle, 7 Ekim tarihinde, İstanbul’daki Diplomatik Misyonu Dede Efendi Evi ve “Armada Oteli’nde” bir davette buluşturdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Prof. Dr. Erman Şener ve Eminönü Belediye Başkanı Lütfü Kibiroğlu’nun da katılımı ile renklenen bu kokteyl, Kulüp Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’ın önderliğinde genç sanatçı Pari Dukoviç’in fotoğraf sergisi ile başladı. Armada Oteli Bahçesinde devam eden kokteyl, Igor-Margarita çifti ve Ümit İris Seval Uğur çiftinin dans gösterileri ile devam etti. Patrik Barthelemous’un da katıldığı geceye ilgi oldukça büyük oldu. Beş yüze yakın dostumuz bizi yalnız bırakmadı. Dernek binamızda gezgin/yazar dostlarımız kitaplarını imzaladılar. Onur üyelerimize, kulübümüze yaptıkları katkılar dolayısıyla birer plâket takdim edildi.

SOKAK FESTİVALİ İLE DERNEĞİMİZ AÇILDI ()

Gezginler Kulübü, çok sayıda politikacı, yazar, düşünür, sanatçı ve gezgin dostun katılımı ile 29 Eylül tarihinde bir sokak şenliği ile üyelerine hizmet vermeye başladı. Kulübün açılışındaki Erol Büyükburç, Yasemin Kumral (Şimşek), Rüstem Batum, Coşkun Aral, Leyla Tekül, Sermet ve Nuray Erkin ile Göksel Kortay sahne aldılar. Bu arada gezgin yazarlarımız Gülten Dayıoğlu, Prof. Dr. Nadir Paksoy, funduszeue.info Tarık Minkari, Hülya Koç ve Mustafa Balbay kitaplarını imzaladılar. Kulübümüz resmi açılışını ise Sn. Deniz Baykal ile dönemin Eminönü Belediye Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çetinsaya (Eminönü ilçesi daha sonra Fatih’le birleşti) birlikte gerçekleştirdiler.

DERNEĞİMİZİN BİRİNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI ()

Türkiye Gezginler Kulübü Birinci Kuruluş Yıldönümü nedeniyle, 7 Ekim tarihinde, İstanbul’daki Diplomatik Misyonu Dede Efendi Evi ve “Armada Oteli’nde” bir davette buluşturdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Prof. Dr. Erman Şener ve Eminönü Belediye Başkanı Lütfü Kibiroğlu’nun da katılımı ile renklenen bu kokteyl, Kulüp Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’ın önderliğinde genç sanatçı Pari Dukoviç’in fotoğraf sergisi ile başladı. Armada Oteli Bahçesinde devam eden kokteyl, Igor-Margarita çifti ve Ümit İris Seval Uğur çiftinin dans gösterileri ile devam etti. Patrik Barthelemous’un da katıldığı geceye ilgi oldukça büyük oldu. Beş yüze yakın dostumuz bizi yalnız bırakmadı. Dernek binamızda gezgin/yazar dostlarımız kitaplarını imzaladılar. Onur üyelerimize, kulübümüze yaptıkları katkılar dolayısıyla birer plâket takdim edildi.

ÇEVRE VE GEZGİNLİK: ÇEVRE KOZASI

Doğayı ve kültürü korumayı amaçlayan Gezginler Kulübü, “Çevre Kozası” üyesi olarak değişik çevre faaliyetlerine katıldı, Türkiye Çevre Kozası’nın değerli üyelerine yılının Şubat ayında Dedefendi Evi’nde ev sahipliği yaptı.

Gezginler Kulübü 9 Haziran tarihinde Çevre Kozası tarafından “Boğazın Güvenliği” için gerçekleştirilen eylemde yer aldı. Eylül ayında aynı paraleldeki eyleme derneğimiz adına Koray Yeşilada katıldı.

Daha sonra çevre kozası faaliyetlerini devam ettirilemedi.

KUYU LOKANTASINDA BİR DAVET

Derneğimizin Java – Bali ile Romanya gezilerine katılan değerli gezi arkadaşlarımız aramızdan ayrılan sanatçı Deniz Dümer’in daveti ile Arnavutköy’deki “Kuyu” lokantasında 28 Aralık Cumartesi akşamı toplandılar.

GEZGİNLER YOLLARA DÜŞTÜKÇE, HALKLAR DOST OLACAK, SAVAŞLAR SONA ERECEK

Halim Paşa Yalısında aralarında Ahu Aysal’ın bulunduğu 65 gezgin üyemiz o güne kadar gezdikleri ülke sayısına göre bronz, gümüş, altın ve elmas ödüllerini dernek başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, Romalı Perihan, Kore İstanbul Başkonsolosu’nun elinden aldılar. Orhan Kural ülke ile Türkiye’de ilk sırada iken onu dernek ikinci başkanı Selman Arınç ülke ile takip etti.

Her gezgin törene son gittiği ülkenin kıyafeti ile katıldığı için ilginç görüntüler ortaya çıktı. Ayrıca Serap Yenici Müzisyen Özkan Turgay eşliğinde Orhan Kural’ın son Gezi kitabını gündeme getiren “Ben bir Gezginim” adlı bestesini seslendirdi. Bu aktivitemiz basında geniş yer aldı.

GENÇ GEZGİNLER

Kırk yaş altı dernek üyelerinin bilgi paylaşımı ve haberleşmesi amacı ile kurulmuş derneğimize bağlı özel bir mail grubudur. Zaman zaman  ev toplantıları, saydam gösterileri ve kısa geziler düzenlediler.

Bizce Gezgin kimdir: Gezgin, birbirinin fotokopisi olmayan günler yaşar. Rio’da gecekondular arasında dolaşır. Angkor Wat’ın tepesine çıkar. Kahire’de ölüler şehrinde, Pekin’de Çin seddin’de yürür. Everest’i uçaktan seyrederken, Hindistan’ı yaşayıp, artık hiçbir şeyden şikayetci olmayacağım diyebilir. Iguassu’da ıslanır. Yıllar içinde, Couchsurfing ile tanıştığı, 20 değişik ülkeden 80 gezgini misafir eder. Sabah kahvaltısında onlarla kültür ve bilgi alışverişi yapar. Küçük oğlunu alıp, bilmediğin bir IETT otobüsüne atlar ve son durakda iner. Petra’dan otostop ile döner.

Koray Yeşilada (Genç Gezginler Grubu Kurucusu)

“ORHAN KURAL SUSUYOR” DÖRT GEZGİN ÜYEMİZ GEZİLERİNİ ANLATIYOR

Bu faaliyet başarı ile dört yıldır sürüyor. Haziran ayının ilk çarşambası Armada Oteli’nde devam ediyordu Daha sonra daha fazla katılım sağlamak için Mart'ın üçüncü haftasına aldık. Yönetim kurulu arkadaşlarımız gayet titiz hazırlanıyor.

GELENEKSEL ÇARŞAMBA TOPLANTILARI, BİR BAKIN KİMLER KATILMIŞ

Bu faaliyet başarı ile dört yıldır Haziran ayının ilk Çarşambası Armada otelinde başarı ile devam ediyor. Yönetim kurulu arkadaşlarımızda gayet titiz hazırlanıyor.

Yirmi yıldır devam eden Çarşamba toplantılarımıza zaman zaman düşündüğümüzden çok daha fazla sayıda gezgin katılmaktadır, doğrusu bu da bize ayrı bir mutluluk ve cesaret vermektedir. Önce kendi binamızda başladık, ancak bu geniş katılımcı kitlesini ağırlayacak büyüklükte olmaması nedeniyle gezgin dostlarımıza daha geniş ve rahat bir ortam sağlamak için Eylül tarihinden sonra toplantımız komşumuz Dede Efendi Evi’nin tarih kokan mistik atmosferinde gerçekleşti. Bu nedenle Türk Tarihi Evleri Koruma Derneği’ne teşekkür ederiz. Daha sonra Dede Efendi Evi de dar gelmeye başladı. Bu yüzden toplantılarımıza uzun bir süredir derneğimize daima destek veren Armada Otel’de tüm hızı ile devam etmekteyiz. (Kasım Zoto Bey’e çok şey borçluyuz!) Derneğimizin “Çarşamba Toplantıları”na sohbet, saydam gösterisi ve müzikleri ile  katılan konuklardan bir  demet… Profesyonel kanalların bile bu kadar ünlüyü bir araya toplayamayacağını iddia ediyoruz.

Çarşamba toplantılarında saydam gösterileri, müzik, folklör, ilizyon, dans, sohbet, akrobasi, koro, kitap imza ve daha nice farklı gösteriler gerçekleşmekte!

Nevval Sevindi (Haziran ), Prof. funduszeue.info Deleon (aramızda değil) (Ekim ), Necdet Yaşar (Kasım ), Ali Poyrazoğlu (Kasım ), Zerrin – Derya Arbaş (aramızda değil) (Kasım ), Nermin Bezmen (Kasım ), Mustafa Balbay (Şubat ), Buket Uzuner (Nisan ), Nur Yoldaş (Mart ), Okay Temiz (Mart ), Güngör Bayrak (Mart ), Dr. Can Ataklı (Mart ), Haluk Cecan (Aramızda değil) (Mayıs ), Esmeray (Mayıs ), Prof. funduszeue.infoık Minkari (aramızda değil) (Mayıs ), Semiha Yankı (Aramızda değil) (Mayıs ), Ara Güler (Mayıs ), Bora Gencer (Mayıs ), Ayşegül Aldinç, (Haziran ), Bilgen Bengü (Haziran ), Ahmet Utku (Kasım ), Saadet Sun (Ocak ), İsa Çelik (Şubat ), Mehmet Ali Alabora (Mart ), Leman Sam (Haziran ), Özcan Yurdalan (Haziran ), Şevval Sam (Ekim ), Kenan Işık (Aramızda değil) (Kasım ), Gül Arda (Aralık ), Başaran Ulusoy (Mart 3), Akrep Nalan (Mart ), Ali Borovalı (Mart ), Arif Aşçı (Mayıs ),  Mithat Bereket (Haziran ), Aydın Boysan (Haziran ), İlhan Şeşen (Kasım ), Gültekin Çizgen (Kasım ), İzzet Keribar (Aralık ), Atilla Atasoy (Aralık ), Murat Evgin (Ocak ), Tolga Örnek (Ocak ), Coşkun Aral (Mart ), Yaşar Özel, (Mart ), Prof. Dr.

TÜRKİYE GEZGİNLER KULÜBÜ’NÜN ULAŞILAMAMIŞ COĞRAFYALARA YÖNLENDİRDİĞİ YURT DIŞI GEZİLERİ

Türkiye Gezginler Kulübü, zor coğrafyalara ilk gezileri düzenledi (Yemen, Uruguay, Şili, Bolivya, Ekvator, Bangladeş, Sri Lanka, Bahreyn, Sulawesi Adası, Tanzanya, Zanzibar, Madagaskar, Komor Adaları, Kanada, Alaska, Sudan, Kenya, Etiyopya, Brunei, Kuzey Kore, Kaşmir, Bhutan Krallığı, Gana, Togo, Benin, Nijerya, Ache Sultanlığı, Tibet,  Fildişi Sahilleri, Botsvana, Zambiya, Zimbabwe, Java Adası, Etiyopya, Uganda, Ruanda, Mozambik, Malawi, Svaziland, Gine, Mali, Gine Bissau, Gambiya, Senegal, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Galapagos Adaları, Kolombiya, Venezuela, Yeşil Burun Cumhuriyeti, Kamçatka, Mançurya, Hırvatistan, Buryat Cumhuriyeti, Sıkkım, Moğolistan, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Nijer, Çad,  Bengal Eyaleti, Angola, Alaska ve Bering Boğazı, Papua Adası, Sumatra Adası, İzlanda,Chukatka Özerk Bölgesi, El Salvador, Honduras, Nikaragua, Grand Cayman, Vanuatu, Palau, Yeni Kaledonya, Doğu Timor, Filipinler, St. Kitts, Grenada, St Marteen, Andamar, Tonga, Kiribati, Samao, Mısır  gibi…).

Gezilerimize katılan gezgin dostlara teşekkür borçluyuz. Yurtdışı gezilerimiz, sizleri dünyanın dört bir köşesine götürmek amacıyla, ekonomik ve daha ilginç istikametleri içeren  programlarla devam edecektir.

Kulübümüz şimdiye kadar; Duru, Vista, Tur Dünyası, İrem Tur, Air Tour,  İstmar, Uzintour, Merlin, Aktüel Tur, Merlin Turizm, Apex,  GeziciYAK, Pekin Turizm, Bien  Turizm,  MTM,  Ejder, Alakart Tur, Birsey Turizm, Antonina, OTC, Alakart, Tura Turizm, Fidan Turizm,  Koptur, Devr-i Alem, More Travel, Jolly Tur, Tale, Blue-Rain  gibi farklı seyahat acenteleri  kanalı ile  farklı coğrafyalara geziler organize etti. (Derneğimizin tek başına gezi düzenleme yetkisi yoktur.)

DERNEĞİMİZİN GEZİLERİ

Bu gezilerimizin detaylarını aşağıdaki bağlantıyı tıklayıp ilgili sayfaya giderek alabilirsiniz

İSTANBUL İÇİ FAALİYETLERİMİZ

İSTANBUL’U DA DAHA İYİ TANIMAK İSTİYORUZ  

Aramızdan ayrılan Prof. Dr. Jak Deleon başkanlığında bir Pera Turu yaptık, Pera Palas’ı yaşadık. Hep Beyoğlu’nda yürürüz ama merak edip o süslemeli taş binalara dönüp bakmayız.   (Ekim )

Prof. Dr. Jak Deleon ile Boğaz Turu, motorumuz yol aldıkça kıyıdaki yalıların hikâyeleri anlatıldı.  (Mayıs )

Fener-Balat-Eyüp  turunu yine Jak Deleon önderliğinde yaptık. İstanbul’un halen korunmuş UNESCO desteği ile de kısmen  yenilenen bu muhteşem semti yaşadık. (Mayıs )

Sultanahmet’te düzenlenen I. Geleneksel Sokak Yemekleri Festivali’ne destek veren kuruluşlar arasında yer aldı.  Sefertası Hareketi ile Eminönü Belediyesi ev sahipliği yaptı. Orhan Kural açılış konuşması yaptı.  (Haziran )

Banliyö trenle 25 üyemizin katılımı ile Darıca Hayvanat Bahçesi’ni gezdik. Aslında elbette burası da bir hayvan tutukevi. Daha sonra üyemiz Filiz Uçan Hanımın yeni işyerinde misafirdik. bize zengin bir masa sundu. (Kasım )

Kırk kadar üyemiz Patrik Bartelemous’un daveti ile Fener Rum Patrikhanesi’ni ziyaret etti. Patrik derneğimizin şeref üyesi olarak  bizleri taht salonunda kabul etti ve  çalışmalarımızı öven bir konuşma yaptı. İkramdan sonra Patrikhane gezildi. (11 Ocak )

Sayın İbrahim Eren’in liderliğinde Tophane – Galata Gezisini gerçekleştirdik. Camiler, Çeşmeler, Hanlar ziyaret edildi. İbrahim Eren hep başarılıdır. (Mayıs )

Üyemiz ve Nepal Fahri Başkonsolosu, Prof. Dr. Günseli Malkoç’un daveti ile Bağdat Caddesi’ndeki Nepal Evini ziyaret ettik (Ocak )

Atatürk Ormanı “Ağaç Müzesi” ziyareti, yörenin ağaçlarının türlerini tanımaya gayret ettik ,  keşke İstanbul’da  daha sık ağaç görebilsek.  (Nisan )

Artık faaliyet göstermeyen Moda Özel Güzel Sanatlar Lisesi’ni ziyaret ettik. Okulun öğrencileri bize kısa bir klasik müzik programı sundu. Okul yönetimi güzel Moda Koyu manzarası eşliğinde terasta üyelerimize ikramda bulundu. (Nisan )

Altın Haliç Sultan Kayıkları ile nostalji  gezisi yapıldı. Katılım fazla idi. Gezi iki ayrı kayıkla Haliç’te bir saat kadar sürdü. Farklı bir tecrübe idi.   (Haziran )

Kız Kulesi gezildi, Kız Kulesi İstanbul için  bir simge bir efsane, izahat aldık, Kız Kulesi yönetimi bize özel bir ikramda da bulundu. (Eylül )

Fener Rum Patrikhanesi ile tepelerdeki kırmızı bina Fener Rum Lisesi ziyaret edildi. Rum Patriği bizleri misafir etti. Hatta Patrikhane’nin özel kütüphanesi bile açıldı. Fener Rum Lisesi de tam bir “okul müzesi”. (Aralık   )

Mecidiyeköy’de, Ümit İris – Seval Uğur ikilisinin o sıralarda işlettiği  La Comparsita’da dans dolu bir gece yaşadık. İkram edilen ev yemekleri, müzik ile dans iç içe idi.  (Ocak )

Mimar Sinan’ın ilk eseri Eski Ortaköy Hamamı o günkü adı ile “Vezir Restaurant’ı” ziyaret ettik, bilgi aldık, kahvelerimizi yudumladık. (Nisan )

Fatih Gezisi 25 üyemizin katılımı ile yine İbrahim Eren’in anlatımı ile tekrarlandı. Tarihi Yarımada daima tarih kokar. ( Mayıs)

Pierre Loti’de geniş bir alana yayılan Sosyal Tesiste manzara eşliğinde çaylarımızı yudumladık. (Haziran )

Küçükayasofya Külliyesi’nde Hoca Ahmet Yesevi Vakfı’nın misafiri olduk. Artık aramızda olmayan Esin Afşar’ın katılımı ile Özbek pilavlı bölgesel bir öğle yemeği bizlere avludaki sevimli bahçede sunuldu.   (Haziran )

Elli üyemizle bu kez yine üstad İbrahim Eren ile Üsküdar’ı tarihi eserleri ile daha yakından  tanıdık.  (Ekim )

Yağmura rağmen 20 üyemizle Fatih’ten Yedikule’ye tek tek planlanan eserleri içimize sindirerek gezdik. İbrahim Eren daima detaylara girer ve kolay kolay geziyi sonlandırmaz.  (Kasım )

yılı yeni yıl kutlamalarını ünlü Ahırkapı Orkestrası eşliğinde Armada Oteli’nin Piyano Barında neşe ile kutladık, fazla katılım aslında bizi şaşırttı. (Aralık )

Elli beş üyemizin katılımı ile III. Selim’den bugüne Birinci Ordunun karargahı olan Selimiye Kışlası’nı  ve Kırım savaşında bir yıl burada hemşirelik yapan ünlü hemşire Florence Nightingale adına hazırlanan müzeyi gezdik. Bu gezimizin ardından Karacaahmet Cemevine gidildi, burada da özel bir gösteri izledik.   (Şubat )

Irish Pub James Joyce’da gençlerin çoğunlukta olduğu bir grup gezgin üyemiz, İrlanda müziği ile bir akşam etkinliğini gerçekleştirdi. Derneğimizin ilk kuruluş toplantısı da burada gerçekleşmişti. (Nisan )

İbrahim Eren ile Pera ve Taksim gezisinde yeni bilgiler edindik. Meğer Talimhane yıkılan tekrar inşası tartışılan kışlanın askerlerinin “talim alanı” imiş. Taksim’in ara sokaklarına da bu kez önünden geçipte hiç fark edemediklerimize şaşırdık ve tanıdık. (Haziran )

Şile Belediye Başkanı Mimar Can Tabakoğlu daveti ile Şile’yi gezdik ve daha iyi tanıdık. İkramda bulunuldu, fenerde soluklanıldı. Şile kitapçığı üyelere hediye edildi.  Üyemiz Ayşe Baturay’a desteklerinden dolayı teşekkürler. (Haziran )

Bir İstanbul Turu Daha, Kuleli Askeri Lisesi (Kapandı), Aya Yorgi Kilisesi ve Beylerbeyi yalıları gezildi. Abdullah Ağa, Sadullah Paşa, Kadir Efendi ve Mahmut Nedim Paşa yalılarını tanıdık.(Ekim )

İkinci kez Saim Orhan ve “Ayna” programının daveti ile Samanyolu Televizyonu’nun stüdyolarını 20 üyemizle gezdik. Kağıthane Belediye Başkan Fazlı Kılıç Bey de aramızdaydı. (Mart )

Prof. Dr. Mehmet Sakınç liderliğinde dönemin İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Karadoğan’nın ve sanatçı Şahsenem’in katılımı ile 15 üyemiz  güzel bir havada hem İTÜ Kampüsünde vadide yürüdük hem de ekosistem hakkında izahat aldık. Ayrıca bu sırada Expochannel’da yayınlanan Orhan Kural’ın “Yeşil Bir Dünya” programı için çekim yapıldı.  (Nisan )

Taksim’de Bedri Baykam Piramit Sanatevi’nde 30 üyemiz İzzet Keribar’ın “Çin” isimli saydam gösterisini izledi. Daha sonra Bedri Baykam’ın stüdyosunu gezerek eserleri incelendi. (Nisan )

Dünyada benzerleri arasında ilk sıralara kadar yükselen Sütlüce’deki Miniatürk’ü bir kez daha ziyaret ettik. Üyelerimiz Kültür AŞ tarafından verilen yemeğe de davetliydi.  (Mayıs )

Ünlü yazarların gezi anılarını anlatan ve dernek adına hazırlanan Seferi Kitabı için Miniatürk’te bir tanıtım toplantısı yapıldı. Miniatürk’ün gece aydınlatılmış manzarası farklı ve çok hoştu. Yoğun bir katılım oldu.   (Ekim )

Kadın Sığınma Evi Tiyatrosu’nun daveti ile kendi yaşantılarını sahneledikleri oyunu ilgi ile izledik. (Kasım  )

Deniz Fenerlerini ziyaret ettik. Bu tur, sabah erkenden Divan Oteli poğaçaları ve çayla başlayan, Fenerbahçe Feneri, Akbaba Köyü, Anadolu Feneri, Rumeli Feneri, Ceneviz Mezarlığı ve belki de en güzelleri Ahırkapı Feneri ile devam edip Yeşilköy Feneri’ndeki çaylı bir ikramla bitti. (Kasım )

On altı üyemiz deneyimli, rehberimiz İbrahim Eren önderliğinde Süleymaniye Camii ve Alfred Heilbronn imzalı İstanbul Üniversitesi Botanik Bahçesi’ni gezip Mimar Sinan’ın eseri olan Süleymaniye Hamamı’nda bir ikram ile soluklandık. Mimar Sinan’ın türbesinden sonra basamaklı Beyazıt Kulesine itfaiye’den özel bir izinle tırmandık. İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası da gezildi. Bir Türk yemek kültürü olan fasulye, pilav, turşu ve kabak tatlısı ancak Süleymaniye’de Kanaat Lokantası’nda yenir. Ve sonra sıra Zeyrek Camii’ne geldi. (Kasım )

Maskeli Yılbaşı Partisi ile yılını karşıladık. Yer Sıraselviler, Beyoğlu. Kıyafet yarışmasında birinci Atilla Atasoy oldu. Bu mekanda, dans, hareket ve neşe vardı.  (Aralık )

Takvimler 16 Kasım Pazar gününü gösteriyordu. Bir Beyoğlu Gezisi. Levanten şehrinde defalarca yürüyüp, bakmadığımız, görmediğimiz köşeleri Hollanda Şapeli’ni, Suriye Ömer Abed Hanı’nı, Eptalafos Kahvesi’ni, Surp Sineması’nı adımladık. Çay ve pasta ikramı, “Büyük Londra” otelinde idi. İbrahim Eren bu konunun üstadı, onun akıcı ve esprili anlatımı ile tabii ki gezilere her zaman renk katıyor.

Değerli Atatürk’ümüzün son üç yılını geçirdiği Florya Deniz Köşkünü ziyaret ettik. Tarih 30 Ekim Tesiste yemek yedik. Atilla Atasoy dahil 30 üyemiz katıldı. Herkes kendini tanıttı. Güldük, bilgilendik, tanıştık.

Genel istek üzerine İstanbul’un kırmızı tuğlalı kartal gibi farklı mimari üslupları içeren binasını bir kez daha geziyoruz. Balat Rum Lisesi Tarih: 16 Ocak  Orhan Kural sayısı 50 civarında olan öğrencilere ve velilere çevre konferansı verdi. Hafta içinde olmasına rağmen elliye yakın üyemiz bu özel ziyarete katıldı. Bu “müze okula” her zaman girmek mümkün değil. İkramdan sonra Bay Kosta bize sınıfları, laboratuarları ve kuleyi gezdiriyor. Hemen yakınındaki İstanbul’un en eski ve  aralıksız hizmet veren Meryem yani Kanlı Kiliseyi özel olarak açtırıp geziyoruz.

Filmlere, dizilere set olmuş bir köşk, güzel bir bahçe, “Arı Konak” – Zeyrek. Kırk üyemizle bir Pazar gününü farklı bir ortamda değerlendiriyoruz. İkbal sucukları, Akarçeşme (Üyemiz) özel Mangal odunu, domates ve ekmek. Köpeklerle renklenen sakin bir atmosferde üyelerimiz tanışabiliyor. İstanbul’un nispeten kimliğini korumuş bir mahallesindeyiz. Mehnaz Arı’ya özel teşekkürler. (3 Mayıs )

Bu kez “Atatürk İzinde” İstanbul gezisini gerçekleştirdik. Harbiye Müzesi, (Harbiye-i Şahane), Harp Akademisi, Madame Corinne Evi, Zeuve Birahanesi, Tepebaşı Bahçesi, Pera Palas, Salih Fansa Evi, Con Paşa Lokantası, Şişli Atatürk Müzesi, Zübeyde Hanımın Akaretler’deki Evi, Florya Atatürk Köşkü, Dolmabahçe Sarayı, Savarona Yatı ve Haydarpaşa Garı’nı adımladık. (29  Ekim )

Kürkleri yok ediyoruz! Eskiden kalan ve bilinçsizce satın alınan kürkler “artık giyilmesin” diye bir eylem yaptık. Çarşamba toplantımızda elimizdeki kürkleri parçaladık. Orhan Kural annesinin astragan kürkünü kesti. Lobide Mehter takımı çaldı, otel sakinleri şaşkına döndü. Bir misafir diğerine soruyor, “ne oluyor burada” diye. “Bir deli profesör kürkleri parçalıyor ama mehteri anlayamadım” diyor diğeri. Şimdi parçalanan kürkler, Yedikule Hayvan Barınağında kış mevsimlerinde hayvancıkları ısıtıyor. (Kasım ) 

19 Haziran Pazar günü mahallemizin geleneksel dondurmacısı Ersin Usta Dondurma Arabasını yine erneğimizin önüne getirdi. Kendisine Berfu Hanım özel bir kıyafet hazırlamıştı. Yenilenen terasımızın keyfini çıkardık. Yetmişe yakın üyemizle beraberdik. Zevkli anlar yaşandı.

Fatih Gezisi, İbrahim Eren ile yine tarihi yarımadayı adımladık, Orta Çağ Bizans döneminin en büyük kurumlarından biri olan Pantokrator Manastır Külliyesi, Bozdoğan Su Kemerleri, Kıztaşı, Fatih Külliyesi, Yavuz Sultan Selim Külliyesi, İsmail Ağa Camii, Aspar Sarnıcı, Kariye Müzesi, Mesihpaşa ve Fethiye Camii. (24 Ekim )

Antik Araba Müzesinde “dernek üyelerimize acaba daha iyi nasıl hizmet veririz?” sorusuna yanıt aradık.  Yirmi üyemizle bir araya geldik, her zaman gezilmesi mümkün olmayan farklı bir mekanda buluştuk. Ural Ataman’a özellikle teşekkürler. Aynı anda Necla Akben ve Şafak Karaman’ın katılımı ile televizyon programı da çekildi. Tarabya Ferahevler’deki bu müzede filmlerde ve özel günlerde kullanılan pırıl pırıl 60 adet antika araç bulunuyor. (19 Aralık )

Bu kez bir tarih hazinesi olan Pera Palas’ı gezdik, Ortalama 40 üyemiz bir araya geldi. Sohbet edildi. Gezi anıları anlatıldı. Üyemiz Rahim Bey İspanyolca şarkılar seslendirdi. İki grup halinde her köşesi tarih kokan bu oteli adımladık. Bilgi aldık. Bu arada iki televizyon programı çekildi. Kaynaştık, çay, kahve içildi. Lezzetli kurabiyeleri yiyip biraz şişmanladık. (9 Ocak )

Karaköy ve Galata civarı, muhteşem camileri, şaşırtıcı kiliseleri ve anıtları ile sanki İstanbul’un binlerce yıllık tarihinin özetidir. Yağmura ve Polis Günü kutlamaları dolayısıyla Taksim Meydanı’nda buluşmanın zorluklarına rağmen yoğun katılım bizi sevindirdi. Üyelerimiz ve misafirlerimiz İbrahim Eren’in tükenmez enerjisi, engin bilgi dağarcığı ve esprili anlatımı ile saat 17’ye kadar farklı mekanları tek tek adımladılar. (Nisan )

İbrahim Eren ile bu kez Aksaray Civarını turladık. Geziye katılım için isim yazdırıp gelmeyenlere, siyasi partilerin sokaklardaki seçim çalışmalarına rağmen gezimizi başarı ile tamamladık. Haseki Külliyesini tanıdıktan sonra  Avrat Pazarına geçildi, Arkadios sütunun günümüze kalan kaide bölümünü gördük. Ardından sırasıyla, Cerrahpaşa Camii, Davutpaşa Külliyesi, Lale Devriyle gelen yenileşmenin en güzel örneklerinden Hekim Ali Paşa Külliyesini,  Samatya Bölgesindeki Ayios Kostantinos  Kilisesini adımladık. İmparatorların Kostantinopolise girip çıkışlarında kullandıkları “Altın Kapı” ve hemen yanındaki Yedikule Zindanları gezimizin son durağı oldu. (5 Haziran )

Haliç Gezimiz, 13 Kasım  Pazar günü, yağmura ve soğuğa rağmen 30 üye ve sevenimizin katılımı ile gerçekleştirildi. Fatih Belediyesi bu kültür gezisi için bize bir otobüs tahsis etti. Teleferikle Piyer Loti Tepesine çıkıp, çayımızı içerek Haliç’e ve kente hakim müthiş manzaranın keyfine varıp değerli bilgileri aldık.  Ardından Eyüp Mezarlığı içinden geçerek, Eyüp Sultan Camii’ini, Zal Mahmut Paşa Külliyesi’ni, Hreşdagabet Ermeni Kilisesini, “Kızıl Mektep”  diye anılan Rum Patriklik Lisesi, Meryemi- Kilisesi’ni, Sveti Stefan Bulgar Kilisesini, Fener Patriklik külliyesini Aya Yorgi Patriklik kilisesi ile Aya Yorgi Patriklik Kilisesini gezdik, Fatih Belediyesi’ne derin bilgi birikimini bizimle esprili üslubu ile bir kez daha paylaşan İbrahim Eren’e bir kez daha teşekkür ederiz.

Perili Köşk Ziyareti, sıcak bir Pazar günü, havadan yana şanslıyız ama boğazda trafik çok yoğun, 60 üyemiz bu ilginç ziyarete katıldı. Önce terasta harika manzara eşliğinde çaylarımızı içiyoruz. Dernek tabağımızı ev sahiplerine armağan ettik. Dört grup halinde dünyada bir ilk olan Ofis – Müze geziliyor. Şirket personeli hafta sonu masasını tertemiz  bırakıyor. Çünkü odalara sıra ile girip eserleri inceliyoruz. Borusan’ın patronu Ahmet Kocabıyık’ın kişisel  odası da buna dahil. Çeşitli ülkelerin sanatçılarının farklı yöntemlerle hazırladığı, biblo, tablo, fotoğraf, heykel, video gösterileri sunuluyor. En üst katta harika boğaz manzarası ile kule “Kahve Odası” olarak özel düşünülmüş. Borusan’a teşekkürler. Futbol ve magazin gibi Popüler kültüre değil gerçek sanata ve klasik müziğe destek veriyorlar. (4 Aralık )

Marmara Kolejinde Derneğimizi tanıttık, dönemin Yönetim Kurulu üyemiz Metin Alkan’ın organizasyonu ile 16 Ocak  Pazartesi günü Orhan Kural gençlere Mini Bir Dünya Turu başlıklı saydam gösterisi ile gençlere yola çıkmaya, yeniliklere yelken açmaya davet etti ve  derneğimizi tanıttı. Metin Alkan’a teşekkürler. 

Marmaray Projesi’ni yapım aşamasında üç defa yerinde inceledik. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınının özel izni ile 19 Şubat,  25 Şubat ve 9 Mayıs  tarihlerinde 25 kişilik gruplar halinde Üsküdar İstasyonundan başlayan iki saatlik birer gezi düzenlendi. Baretler giyildi, formlar imzalandı ve çamurlu bir ortamda 60 metre derine indik. Dünyada bir ilk olan toplam 40 kilometrelik Marmaray projesini uygulama sırasında inceledik. Özellikle başta İbrahim Zaman olmak üzere fotoğraf sanatçıları bu geziye katıldı, sunumlar toplantıda paylaşıldı. Artık bu tünel milyonlarca İstanbullu’u iki kıta arasında birkaç dakika içinde taşıyor.

Aksaray Metrosu Kazısı Sırasında Buluntular Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü’nün özel izni ile 40’a yakın üyemizle bir ilke daha imza attık. Geç Roma ve Bizans Döneminin önemli bir limanı olan bu alanda otuza yakın Bizans Gemisi bulundu. Zeytin ve Şarap dolu amfora ile batan bu gemi National Geographic başta ve daha onlarca dergiye kapaktan konu olmuştu. Keşke civardaki o çirkin beton yığınları, araba parçacıları yıkılıp Bizans Limanı tamamen ortaya çıksa. Tüm dünyada büyük ilgi toplar. (31 Mart )

Boğaziçi Kandilli Rasathanesi Ziyareti, Ulusal Deprem İzleme İstasyonu, Tsunami Uyarı ve Eğitim Merkezi ile hizmet veren ve geniş bir yeşil alana sahip bu kuruma yaptığımız ziyaret de büyük ilgi gördü. Kırka yakın üyemiz katıldı. Önce Paşam Kahvede çaylarımızı içtik. Konferans salonunda müdür yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Meral Özel bize kurumun çalışmaları hakkında genel bilgiler verdi. Çay ve çöreklerimizi atıştırdık. Daha sonra tek tek birimler gezildi. O dönemde gündemde  olan sismik risk altındaki coğrafyalar konuşuldu. Arkadaşlarımız bilinçli sorular yöneltti. Teleskop Binası ve Müze özellikle ilgi çekti. Bilgi daima güçtür. (8 Haziran )

Yılbaşı Partimiz, Bir ilki daha başardık. Zeliha Sunal ve altı kişilik orkestrasının müziği ile coştuk. Dernek kasası maddi zarara uğradı ama doğrusu değdi. Yirmi iki aday kıyafetleri ile birincilik için Barbaros Şansal, Atilla Atasoy, Nurcan Sabur ve Romalı Perihan’dan oluşan jurinin önüne çıktı. Yemen, Rus, Peru, Osmanlı, Arap, Amerika giysileri ile adaylar jurinin ciddi sorularıyla karşılaştılar. Farklı üniversitelerin gençleri de katılıp neşe kattı. Gökhan Temel aryası ile dikkat çekti. Juri kararını açıkladı, ardından da kazananlara ödüller dağıtıldı. (5 Aralık )

Şerifler Yalısı, Tarihi Kentler Birliği ve Çekül Vakfının merkezi ve Emirgan’a “Emirgüne” olarak adını veren yalı burası XVII. yüzyıl sivil mimarisinin bugüne ulaşmış ender bir örneği. Kırk yıldır bu yalının civarında oturup içeriye girmemiş dostlarımız da  aramızdaydı. Önce üyelerimizin kaynaşmasını sağlamak için herkes kendini takdim etti. Sonra dernek faaliyetleri hakkında Orhan Kural kısa bilgi verdi. Bunu takiben üyelerimizden gelen önerileri dinledik. Daha sonra bu harika yapı hakkında bu kompleksin sorumlusu İbrahim Beyden bilgi aldık.  (17 Mart )

Kağıthane Vadi Demiryolu Turu, I. Dünya Savaşında Silahtarağa Elektrik Santraline kömür taşımak için kurulan 62 kilometrelik tarihi tren hattının o zamanlar 9 istasyonu varmış. Tarihi Sadabad’ı kısmen yaşadık. Safiye Ayla’nın çocukluğunu geçirdiği yetimhane de gezildi. Bu önemli tarihi yöreden geriye kalanları korumak adına büyük mücadele veren Kağıthane Belediyesi Basın Müdürü Hüseyin Irmak eşliğinde yola koyuluyoruz. Artık çoğu yok olmuş. İmrahor (hayvanlarla uğraşan kişi) Kasrı, Poligon Sarayı, Atiye Sultan Sarayı, Koşu Köşk. Bunların maalesef sadece yerlerini gösteriyorlar. Hepsi yıkılmış. Belediyenin önünde Açık Hava Müzesi, Sadabad Camii ve restore edilen Saray Kapılarını görüyoruz. Nurtepe’de Kağıthane Belediyesi’nin yemek ikramı sonrası Cendere yolu, Kemerburgaz Kırık Kemer, Kurt Kemeri, Ayvad Bendi, Çiftalan Köyü’ne gidiliyor. ( yılı ve 2 Haziran )

yıldır çağdaş eğitime ışık tutan Kuleli Askeri Lisesi‘nin önünden geçer ama giremezdik. Gece harika aydınlatılması bizi etkiledi. Okul Komutanı ve Eğitim Komutanı dahil herkes pazar günü olmasına rağmen bizim için oradaydı. Altmış üyemizle bir rekor kırdık. Kazım Karabekir, Gazi Osman Paşa’nın eğitim gördüğü sınıfları gezdik. Dr. Oya Erişen Ankara’dan bu ziyaret için geldi. (Ekim ) (Artık eğitime son verdi.)

Panorama  ve Türk Dünyası Evleri gezildi, geleneksel Orta Asya yemekleri ikram edildi. Kültür A.Ş.’nin misafiri idik. elliye yakın üyemiz bizimleydi. İstanbul’un fethini anlatan Panorama ’ü ikinci kez adımladık. Hava da çok güzeldi. Artık burada gezerken de sigara içmek yasak. (Kasım )

Saffet Emre Tonguç ile yemekli Kapalı Çarşı Turu yaptık. 37 üyemiz bu faaliyete katıldı. Ne de olsa Saffet’in ünü var ve herkes çok mutlu bir şekilde ayrıldı. Özellikle çatısında keyifli zaman geçirdik .(Kasım )

Avrasya Tüneli Ziyareti. Çok özel bir gündü. Bir grup olarak ilk kez bizi kabul ettiler. Çok etkileyici bir mühendislik harikası. Su kısmında zaman zaman dalgıçlar çalışıyor. Tünelin toplam maliyeti 1,3 Milyar Dolar. Ancak çıkacak egzoz gazlarının ve partiküllerin arıtılması yönünde bize tatmin eden bilimsel bir yanıt alamadık. Bakalım açılınca zaman ne gösterecek. Kasım Zoto bu konuda uyarmak için elinden geleni yaptı, sağolsun.  (Mart )

Bulgar Eksarhanesi, Hep önünden geçip merak ederdik, parmaklıkların önünden hayaller kurardık. Bizi orada ağırladılar, hikayesini öğrendik, kalabalıktık. Bir dönem Eksar’ın (Bulgar Patriği) yaşadığı (’dan itibaren) tarihi binayı gezdik. Çay, özel şurup ve tatlı ikram ettik. Atilla Atasoy da aramızdaydı. Buranın yetkilisi Alex’in eşi Aslıgül tanınmış bir piyanist, Esin Afşar’a eşlik etti. Bulgar azınlığı hala burada sık sık toplanıp, düğün, nişan, doğum günü kutluyor. (Mayıs ) 

Armada Otel’de Yeni Yıl Balomuzu yaptık. Geçmiş yıllara göre daha düşük bir katılım ancak çok daha rafine bir eğlence vardı. Sırt Çantalılar Grubu’ndan, Genç Gezginler Grubu’ndan misafirlerimiz vardı. Sene içinde instagram üzerinden en çok beğeni alan fotoğraf sahiplerine (Kıskandır beni) ödüller verdik. Can’a çok teşekkürler. Her ay bu faaliyeti yürütüyor. O yıl en fazla ülke ziyaret eden ve ülke sayısı ile kategori atlayan üyelerimize hediyelerini takdim ettik. Zafer Doğan grubu bize her yıl destek verip, harika müziği ile üye ve sevenlerimizi coşturuyor. Teşekkürler. (Aralık )

Geleneksel Dondurma Partimiz,Onaltı üyemiz, Clausthal’dan Alman hocamız ve Afgan mühendislerin katılımı ile dernek binamızın terasında buluştuk. Kapıdan dondurmasını alan yukarı çıktı.İlk amacımız üyelerimizin kaynaşması ve tanışması sonra bizim çok emek verdiğimiz binamızı tüm  üyelerimizin görmesini isteriz. (1 Eylül )

Galata Turu ,9 Ekim ’daki Galata turumuza 35 kişi katıldı. Tünel Beyoğlu’ndan başladığımız turumuzda Kırım Anı Kilisesini, Neve Şalom Sinagogunu, yıl müzesini, eski Pera surlarının bir bölümünü, İngiliz Denizciler Hastanesini, St Pier ve St Paul Kiliselerini, St Pier Hanını, Ceneviz Podesta’sı binasını, Terziler Loncası Sinagogunu, Kamondo merdivenlerini, Arap ve Yeraltı Camiilerini, Rus Ortodoks Manastır Kiliselerini rehber İbrahim Eren’in eşsiz anlatımıyla ziyaret ettik. Aralardaki sohbetlerde gezgin ruhumuzu ve kardeşliğimizi pekiştirdik. (9 Ekim )

Perili Köşk’te “Aqua Schock”  Sergisi, Borusan Contemporary Edward Burtynsky “Aqua Schock”  sergisini ziyaret ettik. Üyelerimizden ilgi çoktu. 60’a yakın üyemizle, güneşli fakat soğuk bir günde boğaz manzaralı kahvaltı ettik. ( özel fiyat 15 TL idi). Dostluklar pekişti… Sonra sanat sever patron Ahmet Kocabıyık’ın odası dahil tüm ofislerde tablo, video, ahize, heykel,  grafik gibi farklı eserleri heyecanla inceledik! En sonunda bu ilginç binanın terasında köprü manzaralı boğaz fotoğrafları çekildi. Yeni üyemiz genç Atakan’la ve Borusan Filarmoni Orkestrasının kurucusu, üyemiz Ahu Özgüven Kara’ya çok teşekkürler. (20 Kasım )

İbrahim Eren ile Mimar Sinan Eserleri,  ‘Mimar Sinan Eserleri’ turumuz 10 gezginimizin katılımıyla rehber İbrahim bey eşliğinde gerçekleşfunduszeue.infoız Edirnekapı Mihrimah Sultan Camiinden başlayarak Süleymaniye Camiine kadar devam funduszeue.infom bey gezginlerimizin ricasını kırmayarak, programda olmamasına rağmen bizlere Kariye camiini de funduszeue.info Sinan ve eserleri hakkında bilgilenirken İstanbul’un güzelliğiyle hem büyülendik, hem de tarihe verdiğimiz zararlara şahit olup üzüldük.Günün sonunda yorulduk ama dostluğumuz bir kez daha pekişfunduszeue.infoılan tüm gezginlere ve rehberimize teşekkür ederiz. (14 Mayıs )

Ahmet Ümit ile Beyoğlu'nuı Gezdik, Türkiye Gezginler Kulübü olarak düzenlediğimiz kültür gezilerinden birini bugün gerçekleştirdik Geziye 30 kişi katıldı. yıllık Lebon Pastanesinde buluştuktan sonra ilk durağımız Galata Mevlevihanesi Müzesi idi. Müzedeki hat sanatının dev örneklerinden birinin ünlü ustası Merhum İsmail Hakkı Altunbezer'in torunu Ayşe Baturay'ın da aramızda olması bizi duygulandırdıDaha sonra, dünyanın ikinci “Tünel-Metro”su olan, bizim de sadece “Tünel” diye adlandırdığımız yere gittik, “6. Daire”yi konuştuk…Önceleri Rusya Büyükelçiliği olan Narmanlı Han’ı gördük. Hala ilk günkü güzelliğini koruyan asırlık güzelim yapıları seyrede seyrede ’de hizmete giren Pera Palas’a vardık, İstanbul’un bu ilk otelinden sonra ondan birkaç ay önce kapılarını müşterilerine açan Grand Londra Oteli’nden içeri girdik…Mehmet Akif’in bir süre yaşadığı Mısır Apartmanı gibi tarihi yapılara uğrayarak, Kanuni devri eseri Hüseyin Ağa camii ve bazı kiliseleri ziyaret ederek gezimizi tamamladıfunduszeue.info, Pehlivan Lokantaları'nın Taksim şubesinde yenen öğle yemeği, sohbet, imza ve teşekkür plaketi takdimi ile son funduszeue.info Ümit beyin mütevazı halleri ve Beyoğlu’nu kendi evi, kendi bahçesi gibi içten anlatması, yerinde esprileri geziye katılan herkesi mutlu etti. Pehlivan’ın yemeklerini de beğenen üyelerimiz, geziyi plânlayan Prof. Dr. Orhan Kural’a teşekkürlerini dile getirerek ve tek tek memnuniyetini ifade ederek ayrıldı Beyoğlu denen İstanbul’un incisinden. (14 Ekim )

Yılbaşı Partimiz, 50 üyemiz ( bekliyorduk) 35 TL ödeyerek katıldı!Starbucks kahve, Seyidoğlu tatlı, Mamabus yiyecek sponsorumuz oldu!Harikalar yaratan Zafer Doğan Orkestrası bizi yine yalnız bırakmadı.Teşekkürler,Dedeman hafta sonu tatili hediye etti!Ama otele, yemişe, içkiye ve servise para ödedik!Jüri harika idi,Ahu Aysal, Sibel Gökçe, Attila Atasoy (sahnede aldı) Dilek Türker, Gül Erda ve üyemiz modacı Elif Jülide funduszeue.infoÜ Dans Grubu hepimizi gösterileri ile hayran bıraktı!Kıyafet yarışmasının şüphesiz birincisi Diyojen tiplemesi ile Vural Özmekik idi.Kırmızı burunlar takıldı.Bol dans vardı.Yemek ikramı bol ve doyurucu funduszeue.infoım seneye devam edebilecek miyiz?

Orhan Kural Çiftliğinde Piknik, Sarıyer, Silivri Belediyelerine ve Ekrem Uygun’a, bakıcımız Celal’e ve Ailesine Teşekkürler Çok kalabalık değildik. Hele üyemiz de çok azdı. Yönetim kurulundan sadece Mehmet Bey vardı. Ona yakın Maden Mühendisliği Kulübü öğrencisi katıldı.Silivri Belediyesi masaları ve sıraları temin etti. Herkes getirdiği yiyeceği masaya koydu. Elbette biz de hazırlandık. Köpekler, koyunlar ve tavuklarla birlikteydik. Ağaçlardan ceviz ve elma toplandı!Mutlu döndüler.

Niye gelmediniz?.. (24 Eylül )

3. Havalimanı Gezisi, Sarıyer Belediyesi’nin sağladığı otobüsle yola funduszeue.info 22 üyemiz katıldı. (Maalesef son anda iptal edenler oldu.)Yine maalesef hAva yağmurlu olduğu için şantiyeye funduszeue.info sevgili Nezih Torlak bir sunumla birlikte proje ile ilgili geniş bilgi funduszeue.info çok sayıda soru yönelttik, bilhassa da değerli hocamız Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu!Doyurucu bir yemek ikram funduszeue.info önünde son bilgileri aldık Ekim ’de burada operasyon başlıyor. Yeşilköy havalimanı aynı gün kapanıfunduszeue.infoçta 6 pist olacak, 3 uçak aynı anda kalkıp, funduszeue.info hızlı tren hem de metro binaya ulaşfunduszeue.infolu ise 4 şeritli oluyor bin araçlık otopark hazırlanıfunduszeue.infoerin %80’i yurtdışına olacak.Dünyanın en büyük havalimanı oluyor. Atlanta’nın bile iki katı. Ayrıca terminal binası Dünya’nın tek çatı altında en büyük binası funduszeue.infoısıyla bölgede yep yeni şehirle kuruluyor. Ne de olsa burası kente uzak!Havalimanının adı tam belli değil, herhalde yakında belli olur! (30 Eylül )

Dünyanın en çok gezenleri listesine sıradan girmeyi başaran Türkiye Gezginler Derneği Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’ın davetlisi olarak gelen Harry Mitsidis,  5 Aralık Çarşamba günü Armada Otelde düzenlenen yılsonu balosuna katıldı, Türk gezginlerle anılarını ve deneyimlerini paylaştı.Türkiye Gezginler Derneğinin Yıl Sonu Balosuna; birbirinden güzel şarkılarıyla değerli sanatçılar Selçuk Ural ve Hayko da katıldı. (6 Aralık )

Değerli dostumuz Erol Bulut’un misafiri olarak Kanuni Sultan Süleyman’ın Mimar Sinan’a yaptırdığı ve açılışında kendisinin de yıkandığı Süleymaniye Hamamını üyelerimizle gezdik, bilgi aldık.

Bize şerbet, çay ve yemiş ikram edildi. Ayrıca patenti Erol Bey’e ait olan Mimar Sinan’ın planladığı hamamın odunla özel ısıtma sistemini inceledik. Hamamda %95 rutubete rağmen herhangi bir yoğunlaşma mevcut değil. Şu anda hamam yabancı ziyaretçiler sayesinde maddi yönden ayakta funduszeue.infoe birer adet peştamal hediye edildi. Soğuk havaya rağmen epey kalabalıktık, kırka yakın üyemiz katıldı! (8 Şubat )

KARDEŞ GEZGİN KULÜBÜ ÜYELERİNDEN ZİYARETLER VE DAVETLER

Yurtdışında çok sayıdaki gezginler kulübü ile birebir ilişki kurmaya çalıştık. Kurduğumuz bağlantılar sonucu kulübümüz üyeleri yurtdışı gezileri sırasında bu kulüplerden her türlü yardımı alıp, uygun olduğu takdirde ziyaret edebilecekler. İngiltere, Fransa ve Kanada’dan sonra Finlandiya Gezginler Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri de kulübümüzü sık sık ziyaret etti. Norveç ve İsveç Gezginler Kulübü ile de protokol imzalandı. Haziran ayında, Finlandiya’daki Baltık ve Kuzey Ülkeleri Gezginler Kulübü Başkanları Toplantısına Türkiye de davet edildi. Bizi bu toplantıda bir dönem üyemiz olan Dr. Saadet Yener temsil etmişti. Los Angeles Adventures’ Club eski başkanı Mr. Robert K. Sandwick, 30 Eylül tarihinde kulübümüzü ziyaret ederek kulüplerinin bir bayrağı ile bir plâketini bize armağan ettiler. Biz de kendilerine kulübümüzün bir plâketini sunduk.

VE SONRASI

Finlandiya Gezginler Kulübü Başkanı Aimo Viitala ise Eylül ayı içinde Kulübümüzü ikinci kez ziyaret etti. Romanya Ekoloji Derneği başkanını da İstanbul’da misafir ettik.

Norveç Gezginler Kulübü yönetim üyesi Sverre Kraemer, 05 Mart tarihinde derneğimizi ziyaret etti ve 6 Mart tarihinde Armada Oteli’ndeki toplantımıza katıldı.

Vancouver Gezginler Kulübü’nün Başkanı Peter Hill ve Yardımcısı Scott Wu derneğimizi ziyaret ettiler. Sefername II’nin tanıtım kokteyline katıldılar ve Kulüp Başkanı Orhan Kural’ın evinde konuk oldular. (1 Ekim )

Baltimore – Maryland  (ABD) Gezginler Kulübü Başkanı John Kardys da aramızdaydı. (5 Mayıs )

yılı yazında Üyemiz Sema Sagat Kulübümüzü Finlandiya Gezisi sırasında kardeş kulüp Finlandiya Gezginler Kulübü tarafından davet edildi. Dr. Aimo Viitala ile buluştu, birlikte öğle yemeği yediler.

yılı Ağustos ayında Üyemiz Ayşin Karasoy Los Angeles Adventures Club toplantısına katıldı. Kısa bir konuşma yaptı. “Kulüp üyeleri” konuk konuşmacıyı ilgi ile takip etmiş.

Teksas – Austin Gezginler Kulübü Başkanı Bill Stafford   derneğimizi ziyaret etti.

Fransız Marsilya Gezginler Kulübü üyesi Jean Paul derneğimizin yılı Mayıs toplantısını takip etti. Bir hafta misafirhanemizde konuk oldu.

Sydney Avusturalya Gezginler Kulübü’nden Avukat Serena ile eşi Benjamin Millar’ı misafir ettik.(Mayıs )

Danimarka Gezginler Kulübü’nün on üyesi ve  başkanları Peter Claus’un da katılımıyla 14 Haziran ’de dernek binamızın terasında bir sucuk partisi organize edildi. Sucuk partisini yine Danimarka Gezginler Kulübü üyeleri ile Beyoğlu’nda bir gezinti ve otantik bir restoran’da gerçekleşen bir akşam yemeği takip etti.

Fransa’dan gazeteci dostlar, Xavier ve Bruno bir hafta boyunca dernek misafirhanemizde kaldılar. (Temmuz )

Tilburg Belediye Başkan Yardımcısı, Tilburg Gezginler Kulübü üyeleri – Holland Travellers Club üyeleri  ve Fransız Kanada’sı temsilcimiz Daniel Masson yılı Ekim ayında derneğimizi ziyaret etti. Tilburglu dostların ziyaretini yönetim kurulu üyemiz Hüseyin Gökçe planladı.

Çoğu zaman bir kahvede bir araya gelip güncel konuları tartışıp beyin jimnastiği gerçekleştiren Avrupa Liberal Topluluğu konuğumuzdu. Geldiler, konuştuk, mahalleyi tanıdılar, fikir alışverişinde bulunduk. Orhan Kural bir sunum yaptı. Gezi kitaplarımızı hediye ettik (19 Aralık )

Kardeş  dernek Finlandiya Gezginler Kulübü’nün 20 üyesi, 23 Eylül  Perşembe günü saat arası dernek binamızı ziyaret etti. Terasımızda bir toplantı yaptık, dernek başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’a Yılı Mareşal Manarheim Madalyası, Finlandiya’nın Avrupa Temsilcisi Timo Ihamaki tarafından kendine takdim edildi.

HEPİMİZİN EVİ (ALL HOME) PROJESİ

Hepimizin Evi, Irkutsk, Osh, Kahire, Vladivostok, Brevennik Adası ve Duşanbe’den sonra sekizinci olarak Anton Krotov’un liderliğinde İstanbul’da açıldı. (15 Mart – 15 Mayıs arası) Biz yönetim kurulu olarak bu ilginç evi ziyaret ettik, Anton Krotov’u derneğimizde üç gün misafir ettik. Ayrıca gezgin Wilco ile beraber Hepimizin Evi’ne televizyon çekimine gittik. İstanbul’dan sonra bu evler Krasnovars (Sibirya), Kunming (Çin), Mexico City ve Madagaskar’da açıldı. Hüseyin Gökçe, “Eminevim” sponsorluğunda evde misafir kalan Rus gezginleri tüm gün İstanbul’da gezdirdi.

KUZEY KORE VE PAPUA YENİ GİNE

Vize almadaki zorluk nedeniyle kolay ziyaret edilemeyen Kuzey Kore ile Papua Yeni Gine’nin Dış İşleri Bakanlıkları ile ortak yürütülen bir çalışma ile bu ülkelere özel bir gezi imkânı araştırıldı. 27 Eylül günü Kuzey Kore Cumhurbaşkanı’ndan teklifimizi kabul ettiği doğrultusunda bir mektup aldık. Pekin’den vizelerimizi alıp bu ülkeyi 50 yıl sonra barış adına ziyaret eden ilk Türk grubu olduk. Değerli sanatçı Attilâ Atasoy da grubumuza katıldı.

İşbankası, Papua Yeni Gine’yi reklamlarında alaycı bir şekilde kullanmaları yüzünden Türklere vize vermeme kararı daha sonra müracaatımız üzerine kaldırıldı, bu ilginç ülkeye ilk geziyi organize ettik. Ve artık kapı açıldı. Türkiye’den ziyaretler devam ediyor.

YOL LEVHALARIMIZ

Kulübümüz çok sayıda  “Fosforlu Yol Levhası” yaptırarak bunları mümkün olan yol kavşaklarına yerleştirmiştir. Armada Oteli de bu konuda daima bize destek vermiştir. Sultanahmet Meydanı’na yön levhası koymamıza ise belediye bize izin vermedi.

DERNEK ÇIKARTMALARI

Kulübümüzün içten ve dıştan yapıştırmalı olarak  iki cins çıkartması defalarca  hazırlanmış, yurtiçi ve yurtdışında gerekli yerlere dağıtılıp, yapıştırılmıştır. İstek üzerine üyelerimize bunlardan ücretsiz verebiliriz. Özellikle de araçlarımıza yapıştırıyoruz.

BAGAJ ETİKETLERİ

Dernek gezilerimize katılan her yolcunun bavulunda derneğimizin amblemini içeren özel bir etiket bulunmasına gayret ediyoruz. Böylelikle bavulların tespiti daha kolay oluyor, valizlerin hava limanlarında çalınma ve kaybolma riski azalıyor.  En kullanılışlı olanını bulmak için çok farklı format ve renkte bagaj etiketleri hazırlattık. En son turuncu renge karar verdik. Tibet’te ve Paris’te iki bavul çalınmak üzere iken bu etiketler sayesinde fark edildi.

ÜYELİK KİMLİK KARTLARI

Gelen öneriler doğrultusunda yeniden şekillendirilen fotoğraflı dernek kimlik kartları, yeni üyelerimize belli aralıklarla postalanmaktadır. Kimlik kartlarını kaybeden veya fotoğrafını değiştirmek isteyen üyelerimize yeni kimlik kartı hazırlıyoruz. Kimlik kartlarımızın Avrupa, Uzakdoğu ve Çin’nin bazı müzelerinde geçerli olduğunu öğrendik. Bazı otellerde bu kart sayesinde özel tenzilat sağlamak mümkün olmuyor, örneğin Peru Lima Sheraton oteli ile Laos’taki oteller üyelerimize %50 indirim uyguluyor.

DERNEK KÜTÜPHANEMİZ VE MAHALLE KİTAPLIĞIMIZ

Derneğimizin ağırlıklı olarak “Gezi Kitapları“nı içeren kütüphanesi her geçen gün biraz daha  zenginleşmektedir. Ancak kitap ve broşür seçiminde seçiciyiz. Orayı reklamlarla doldurmuyoruz. Bu kitapları lokalimizde inceleyebilirsiniz. Gezi kitaplarını, derneğimizin kütüphanesine armağan ederseniz değerlendiririz. Derneğimiz İngiltere’de yayımlanan bizce sahasında dünyanın en iyisi olan  “Wanderlust” dergisine de abonedir. Üyemiz Yako Taragano’ya kütüphanemize hediye ettiği kitaptan dolayı teşekkür ederiz. Gezi kitapları literatürü dökümü Orhan Kural’ın bazı gezi kitaplarının arkasında yer alıyor. Ayrıca Orhan Kural’ın evinde de zengin bir gezi kitapları koleksiyonu bulunmaktadır. Talep ederseniz oradan da istenen kitabı buluruz.

Binamızın dışında herkesin kullanabileceği kütüphanemiz açıldı.

Benin vatandaşı Süleyman sizi güleryüzü ile ve Afrika usulü kahvesi ile daima orada bekliyor. Terasımız Sultanahmet Camii manzaralıdır. Ayrıca mahalle çocuklarına ücretsiz kitap sağlıyoruz.

FLÂMALARIMIZ

Türkiye Gezginler Kulübü’nün yüzlerce ipek flaması dünyanın farklı coğrafyalarında değişik kuruluş, dernek, konsolosluk ve seyahat acentelerine hediye edilmiş ve edilmeye devam etmektedir.

DERNEK AMBLEMLİ TABAĞIMIZ

Başbakanlık nezdinde çalışan Yıldız Porselen’e beş  kez bazılarında derneğimizin logosunu da içeren yüzlerce özel tabak yaptırdık ve toplantılarımıza onurlandıran konuklarımıza içlerine özel yazılar hazırlatarak hediye ettik.

DERNEĞİMİZİN ÖZEL ANLAŞMALARI 

Armada Oteli ile Türkiye Gezginler Kulübü arasında anlaşma ile bu kardeş otel, “Türkiye Gezginler Kulübü” üyelerinin yurtiçi ve yurtdışından gezgin dostlarının ağırlanmaları sırasında ve ayrıca lokantada, barda % 10 indirim uygulamaktadır.

Ayrıca dernek binamıza çok yakın olan bina sahibi Orhan Kural olan Dos Hermanos’da çok ucuza genç üyelerimiz ve gezgin konukları, müracaat ederek kalabilirler.

Büyükada’daki Gala Butik Otel, üyelerimizi özel karşılıyor. Otelin sahibi üyemiz

Özlem Özen Tel:() 88 51

Varuna Gezgin Kafe’nin Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Ankara lokallerinde üyelerimize %20 tenzilat var. Lütfen talep edin!

Çanakkale Ayvacık‘ta, Kazdağları’nda üyemiz Hüseyin Ergün’e ait olan Kartal Yuvası Butik Otel‘de üyelerimize %20 tenzilat uygulanmaktadır. Otel adresi: Sazlıaltı Mevkii, Sazlı Köyü, Ayvacık-Çanakkale Tel: () 63 25), E-mail: [email protected] Ayrıca buraya özel bir gezi gerçekleştirdik.

BARIŞ MANÇO VE DERNEĞİMİZ

Değerli kurucu üyemiz ülkemizde toplumu yola çıkamaya davet eden ve aramızdan çok erken ayrılan sevgili Barış Manço’yu kulübümüzde “Barış Manço Animasyon Ekibi” nin katkıları ile üç kez şarkıları ile andık. Zaten on yıldır devam eden derneğimizin radyo programının “adını” onun önerisi ile bir şarkısından aldık “Abbas Yolcu”

WANDERLUST İNGİLTERE DIŞINDA SADECE DERNEĞİMİZE DERGİSİNDE UZUN BİR SÜRE YER VERDİ

Evet, dünyanın en iddialı gezi dergisi Wanderlust “dernekler” köşesinde kendi ülkesi dışında sadece bizim derneğe sürekli yer verdi. 

ÖYKÜ VE FOTOĞRAF YARIŞMALARI

Gezginler Kulübü gezginlik ruhunu yaymak için Türkiye çapında iki öykü ve bir fotoğraf yarışması düzenlemiştir. I. Gezi Öyküleri yarışmasının jurisinde Buket Uzuner, Mustafa Balbay, Gülten Dayıoğlu, Hülya Koç, funduszeue.info Jak Deleon, Prof. Dr. Nadir Paksoy, Nasuh Mahruki ve  funduszeue.info Tarık Minkari; Gezi fotoğrafları yarışmasının jurisinde de Coşkun Aral, Gültekin Çizgen, İbrahim Demirel, Ara Güler, İzzet Keribar, Nasuh Mahruki ve Celal Yılmaz yer almıştır. Büyük ilgi gören yarışmamızın Fotoğraf bölümü renkli baskı dalında birinciliği “Kırmızı” adlı eseri ile Feyza Berker, saydam dalında birinciliği “Labirent – Fas 1” adlı eseri ile Utku Kumral, Öykü yarışması bölümünde de birinciliği “Seslere Tutunmak” isimli eseri ile Hamdullah Köseoğlu almıştır. Kendilerine plâketleri ve Türsab tarafından sağlanan bir hafta Antalya gezisi ödülleri törenle takdim edilmiştir. Öykü yarışmasında dereceye giren eserler ise, derneğimiz tarafından yayımlanan “Sefername” isimli kitapta yer aldı.

Birinci Öykü Yarışmamızın jürisinde ise Gülten Dayıoğlu, Prof. Dr. Jak Deleon, funduszeue.info Nadir Paksoy, Orhan Kural, Nevval Sevindi ve Özcan Yurdalan yer aldı ve yarışma Ağustos tarihinde sonuçlandı. Jüri, Numan Tefek’in “Hüznümüz Geceye Akar” adlı öyküsüne birincilik, Ahmet Yenmez’in “Avusor’dan Dikkaya’ya” isimli eserine ikincilik ve Seher Keçe Türker’in “Yerle Göğün Birleşip Ters Yüz Ettiği Zaman Aşk Yoktu” başlıklı öyküsünü üçüncü olarak seçti. Yarışma birincimiz Antalya Belek’teki Sun Zeynep Oteli’nde iki kişi her şey dahil esasına göre bir tatil ile ödüllendirildi.

Yedikule Hayvan Barınağı’nda bulunan ve bir çoğu cins olan ikibine yakın köpeği “sahiplendirmek” adına yılı içinde bir fotoğraf yarışması düzenledik. Fatih Belediye Başkanı Dr. Mustafa Demir, Leman Sam ve değerli üyelerimizin katıldığı ödül töreni 15 Kasım Cumartesi günü Zeyrek’te Arıkonak Malikhanesi’nde yapıldı. Bize kapılarını açan Arıkonak ile sahibesine ve yarışmayı destekleyen İFSAK’a teşekkür ederiz. Sonuçta birinciliği Sebahattin Özveren ikinciliği Metin Kaya üçüncülüğü ise  İbrahim Ayşıl elde etti.

Doğumunun yılı nedeniyle UNESCO’nun ’i “Evliya Çelebi’yi Hatırlama Yılı” ilan etmesi ve Evliya Çelebi’nin hazırladığı “Seyahatname”nin bütün dünyada tanıtılmasına destek verme kararıyla daha bir anlamlı hale getirmek amacıyla bir öykü yarışması düzenledik. Yarışmaya ’den fazla eser katıldı.

Evliya Çelebi Gezi  Yazısı Yarışması’nın sonuçları Coşkun Aral, Gülten Dayıoğlu, Hüseyin Gökçe, Kenan Işık, Prof. Dr. Orhan Kural, Nasuh Mahruki ve Timur Özkan’dan oluşan seçici kurul tarafından belirlendi. Ödül töreni 6 Nisan Çarşamba günü Saat – arasında Türkiye Gezginler Kulübü’nün Armada Oteli’nde gerçekleşen toplantısında açıklandı. Lale Apaydın Birincilik Ödülüne, Onur Ataoğlu İkincilik Ödülüne Caner Fidaner ise üçüncülük ödülüne layık bulundu. Türkiye Gezginler Kulübü özel ödülü Fatih Koca, Teşvik ödülü Mustafa Kemal Yılmaz ve Juri özel ödülü Duygu Demirayak Çeviker tarafından paylaşıldı. İlk üç başarılı gezginimize Dedeman Otelleri özel tatil armağanları sundu.

BASINDA DERNEĞİMİZ
Kulübümüz yazılı basınla birlikte bir çok radyo ve televizyon programında da konu olmuştur. Ayrıca derneğimizin, ülkemizdeki hakiki gezginlerin sayısının artmasında etkin bir rol oynadığını, gelen mektuplardan anlıyoruz. Derneğimizle ilgili yazılı basın haberleri ve fotoğraflar 13 albümde toplanmıştır. Ayrıca web sitemizde yer veriyoruz.

YABANCI BASIN

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün davetlisi olarak İstanbul’a gelen; Güney Kore’de yayımlanan Hankyorah Gazetesi editörü Know Tae-Sun, Prof. Shin Myung-Soon ve eşi Young Jin-Kim, 25 Temmuz tarihinde kulübümüzü ziyaret etmiştir. Bu ziyaret ile ilgili bir makale Kore gazetesinde  yayınlanmıştır.

Lower Lena- Artic Circle adlı kitaplarında Lena Nehri turunda tanıdığımız Avustralyalı çift hayranlıkla ilginç gezilerimizden bahsetmişler.

Uzatmayalım, derneğimizden  şimdiye kadar 60’a yakın ülkenin basınında yer aldı. (Web sitemizde zaten “yabancı basın” bölümünde yayınlıyoruz.)

DERNEĞİMİZİN YAYINLADIĞI “SEFERNAME I” ADLI ESERİN TANITIM TOPLANTISI

Elliye yakın edebiyat ile sanat dünyasının tanınmış siması gezi öyküleri ile katıldığı “Sefername”, derneğimizin ilk eseri olarak yayımlanmıştır. Tanıtımı Eminönü Belediyesi’nin (artık bu belediye yok) değerli katkıları ile Kadırga Kültür Merkezi’nde, 12 Ekim Perşembe günü basının da katılımı ile gerçekleşmiştir. Tören sırasında Ergin Minisker’in hepimizin beğenisini kazanan “Kanada’da Sonbahar” başlıklı saydam gösterisinin ardından Esin Afşar, Erol Büyükburç ve Attilâ Atasoy’un şarkıları, bizi maziye taşıdı. Ayrıca, bizimle birlikte olan yazarlarımıza ve kitaba emeği geçen dostlarımıza birer şükran plâketi veya derneğimizin tabağı armağan edildi. 5 Bin adet basılan Sefername yılı sonlarında tamamen bitti.

Gezginler Kulübü ve D&R işbirliği ile “Sefername” adlı eser için düzenlenen imza günlerine Ortaköy ve Zeytinburnu’nda kurucu başkan Orhan Kural, Ayşegül Aldinç ve Attilâ Atasoy, Ankara Migros D&R’da ise sadece  Orhan Kural katılmıştır. Sefername’nin genişletilmiş 3. Baskısı ise Şubat ’de yayınlandı.

SEFERNAME II’de OKUYUCUSUYLA BULUŞTU

Sefername (I) adlı kitabımızın gördüğü ilgiden güç alarak  daha iyiye, daha doğruya ulaşmak istedik. Eleştiri alan (6) bölüm çıkarılırken, bazı yazarlarımızın bölümleri de değişti, bazıları  ise kısaldı; Kenan Işık, Atilla Dorsay gibi 10’a yakın yazar, yeni gezi yazıları ile aramıza katıldı. Kitabımız sayfa olarak yayınlandı. Elli sekiz  yazarın dünyanın ve ülkemizin farklı yerlerindeki anılarını birleştiren ve bazı kulüp  üyelerimizin de yer aldığı bu eserin tanıtım toplantısı 1 Ekim ’te tarihinde çok yoğun bir katılım ile Armada Oteli’nde gerçekleşti. Parla Şenol, Ayşegül Aldinç, Nevval Sevindi, Gültekin Çizgen, Deniz Banoğlu gibi yazarların da katıldığı toplantı neşe içinde tamamlandı. Sefername II adlı eserin Eylül ’te Ayşegül Aldinç, Kenan Işık, Atilla Dorsay, Parla Şenol, Orhan Kural ve Nasuh Mahruki ile birlikte, Erenköy D&R ve 4. Levent İş Kuleleri D&R imza günü düzenlendi. İmza gününe çok sayıda okuyucu ve basın katıldı.

UNUTULMAZ GEZİ ANILARI (UGA) YAYINLANDI

88 yazarın gezi anısını içeren Unutulmaz Gezi Anıları (UGA) 40 yazarını Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Tesislerinde buluşturdu. İstanbul’da bugüne ulaşabilmiş bir vaha, Çelik Gülersoy mirasında güneşli bir cumartesi günü buluşuyoruz…Önce kısa tanıtım konuşmaları ve video gösterisi sonrası tüm yazarlar dünya haritası önünde fotoğraf çfunduszeue.info çok, kitap yetiştiremiyoruz!Daha sonra ikram, bahçede sohbet, tanışma ve yazarlarca imzalar atılıyor. Bravo Ankaralı Gezginler’e! Kalabalıklar, kitabı sahiplendiler! Timur ise iş disiplini ile bu projenin esas “mimarı” idi. Herkes mutlu görünüyordu!

RADYODA ABBAS YOLCU PROGRAMINA ULAŞTI

Orhan Kural’ın hazırlayıp sunduğu “Abbas Yolcu” isimli gezi programı her Pazar günü saat –  arası “Yön Radyoda” () (funduszeue.info) büyük ilgi gördü. Üç yıl kadar  devam etti. Her programda bir “ülke” soruluyordu. Soruları değerli üyemiz Nejat Cingi hazırlayıp sundu. Bilenlere ise gezi ve diğer kitapları  hediye edildi. Her programda bir veya iki ünlü konuk oluyordu. Bu program daha önce Radyo Kozmos, Açık Radyo, Radyo , TRT, TRT FM  ve Yapı Radyo’da yayınlanmıştı. İki yıl aradan sonra Abbas Yolcu BloombergHT (97,2)’de Kasım ’e tekrar başladı. Zaman zaman başkan yardımcısı Cem Polatoğlu yönetim kurulu üyeleri ve üyelerimiz de Orhan Kural ile birlikte programı hazırlayıp başarı ile sunuyorlar. Onların katılımı ile daha renkli bir hazırlıkla daha geniş bir kitleye ulaşıldı.

GEZİ YAZILARI

Bir dönem Hürriyet ve Milliyet Gazetesi’nin Cumartesi günleri yayınlanan tatil ekinde, Yeni Şafak’ın turizm ekinde ayrıca Art Decor, Marie Claire, Hülya Magazin, Nilüfer Gezgin, Borajet Dergisi, Ayna Programı Web Sitesinde, Has Seyahat, Sırt Çantası, BUDO, Zerparola ve İTÜ Vakıf Dergileri, İstanbul Gazetesi, Ogün Gazetesi ile diğer bazı dergilerde Orhan Kural’ın gezi yazıları yıllardır yayınlandı, bazıları ise devam ediyor.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası