iz bırakan etkileyici kitap sözleri / Kitaplardan Anlamlı Alıntılar – Güzel Alıntı Cümleler – 1 » Teknobeyin

Iz Bırakan Etkileyici Kitap Sözleri

iz bırakan etkileyici kitap sözleri

Edebiyat Tarihinin Dokunaklı ve Unutulmaz 36 Giriş Cümlesi listemizde o tat damağımızda kalmıştı. Alıntı tadı. Adı üzerinde alıntı. Kitabın tüm sırlarına vakıf değil, ama bir tutam taze bilgi, azıcık görgü, hafif bir merak ve yaşamın sırlarına doğru açılan küçük bir kapı gibi.

Yazın dünyasının en eğlenceli köşesi, hızla okunup asıl konuya karşı ilgiyi daha da odaklayan, kitabına tamamına ulaşmak için okuru sabırsızlandıran o cin fikirler. Bu sefer kitapların açılış cümlelerini değil sayfaların arasında sırasının gelmesini bekleyen, göz kendine değdiğinde irisi kocaman açan, dönüp bir kere daha bir kere daha kendini okutan cümleleri derledik. Kaynağımız ekşiden iz bırakan kitap cümleleri&#;

seafoodplus.infoç, suda yaşar; ama, yüzme bilmez &#; suyun içinde, yürür&#;

Oruç Aruoba / Benlik

seafoodplus.infoarı genel anlamda seviyorum ama kimseye tahammülüm yok

Oğuz Atay / Tutunamayanlar

3.Büyük bir hastalık geçirmeyenler, her şeyi anladıklarını iddia edemezler

hariciye
Peyami Safa / Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

seafoodplus.info bu kadar mutlu olmana ancak senden birşey almaya hazırlandıkları zaman izin verirler

the-kite-runner
Khaled Hosseini / Uçurtma Avcısı

seafoodplus.info insanın, başka fırsatları olmasına rağmen onları reddedip sürekli aynı kişiyle sevişmek istemesine, bu mutluluk verici duyguya aşk denirdi

masumiyet muze
Orhan Pamuk / Masumiyet müzesi

seafoodplus.infone ruhumu kiraladım, vücudumdaki dikiş sayısını artık bilmiyorum, hayatımı diktiler, oysa yırtmak için çok uğraşmıştım

kinyas
Hakan Günday / Kinyas ve Kayra

seafoodplus.infoa hiçbir zaman kafamızdaki kadar harikulade şeyler olmayacağını henüz idrak etmemiştim

kurk mantolu
Sabahattin Ali / Kürk Mantolu Madonna

seafoodplus.infoın, uzun ve ağarmış kaşlarının gölgelediği o ürkütücü yeşil gözleri varken, sözünü geçirmek için ayrıca bir de sopaya ihtiyacı olduğu söylenemezdi

ihsan oktay
İhsan Oktay Anar / Amat

seafoodplus.infoç insan öldürmediği halde, altı kişinin canına kıymış bir katilden daha cani insanlar gördüm.
Umudumuzu öldürenleri gördüm

oluler evi
Dostoyevski / Ölüler Evinden Anılar

Üzüntü ile sevinç, su ve yağın tersine, birbirlerine karışabilirler

ying
Jose Saramago / Körlük

İnsanı savunuyorum, çünkü düştüğünü gördüm

Albert Camus / Düşüş

İnsanoğlu özgürlüğe mahkumdur. Çünkü, bir kere dünyaya atıldıktan sonra yaptığı her şeyden sorumludur

Sartre / Varlık ve hiçlik

Benim gibi yaşlı bir devrimciye böyle bir ödül vermek, kapitalizmin benden öç alma girişiminden başka bir şey değildir

sartre1
Sartre &#; Nobel&#;i reddettiğini açıklayan konuşmasından

Yaşar gibi yapmaktan, özlemez gibi yapmaktan, iyiymiş gibi yapmaktan, nefes alıp onu içimde tutmaktan, o nefeste boğulmaktan sıkıldım

Oğuz Atay / Tutunamayanlar

Sorarlarsa &#;ne yaptın bu dünyada?&#; diye, rahatça verebilirim yanıtını. Yalnız kaldım, kalabildim

Bir şeye ad vermek onu kendine alışmaya zorlamaktır. Yeryüzündeki bütün kinsiz, gurursuz, yalın ve dingin canlıyı evcilleştirmenin ilk adımıydı bu

Sema Kaygusuz / Yüzünde Bir Yer

Kusur, benim imzamdır. bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı

suskunlar
İhsan Oktay Anar / Suskunlar

Biz, türkler böyleyiz: oturur, konuşur, üzülürüz, acı acı çekiştirir, tenkid ederiz&#;

ali fuad
&#;Sonra da kalkar, dağılır, unuturuz. Şahsımıza dokunan en küçük bir zarara ve kötülüğe tahammül gösteremeyiz. Bir arşın toprak için, hatta beş on kuruş için adam öldürürüz. Fakat ammeye ve camiaya dokunan en büyük bir zarar ve kötülük karşısında hareket ve reaksiyon kabiliyetimiz hemen hemen sıfırdır. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın der, geçeriz. Ben bu ruh halimizi tahlil ediyor ve şu neticeye varıyorum: biz türkler hayvani cesaret ve reaksiyon kabiliyetimiz çok yüksek, fakat medeni cesaret ve insani reaksiyonumuz sıfır insanlarız. Ammeye ait bir kötülüğe karşı harekete geçmek ve reaksiyon göstermek medeni cesarettir. İşte bu, bizde olmayan bir meziyettir. Fakat bir milleti millet yapan ve yaşatan da bu meziyettir.

Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil / Yakın Maziden Hatıra Kırıntıları

Hiçbir şey ummuyorum, hiçbir şeyden korkmuyorum, özgürüm

zorba
Nikos Kazancakis / Zorba

Diktatörlük hastalığı tarihte ilk kez küçük asya&#;da (anadolu) başlamış ve helen dünyasının tümüne yayılmıştır&#;

kacaksaray
&#; Yunanlı yazarlar bu diktatörlüklere başlangıçta hiç de kötü anlama gelmeyen &#;tiranlıklar&#; adını takmışlardır.

Maurice Duverger / Diktatörlük Üzerine

İnsan birisini bu kadar severse nasıl darılır? diyordu. Hiç darılabilir mi? Muhakkak yorulmuştur

Ahmet Hamdi Tampınar / Saatleri Ayarlama Enstitüsü

İnsanları kendi karar almalarına yabancılaştırmak, onları nesnelere dönüştürmektir

freire
Paulo Freire / Eezilenlerin Pedagojisi

Başkalarının gözünde iyi yaşıyor görünürken, hayat ayaklarımın altından akıp gidiyormuş

Tolstoy / Ivan ilyiç&#;in Ölümü

Bazen bir insanın elindeki incil, babanın elindeki viski kadehinden daha tehlikeli olabiliyor

Harper Lee / Bülbülü Öldürmek

İki insanın birleşmesindeki sonsuzluk özü olmalı insan yaşamının

tezer
Tezer Özlü &#; Çocukluğun Soğuk Geceleri

Yemin ederim ki, dünyanın bütün toprakları bir tek insanın kanını akıtmaya değmez

cemil meric
Cemil meriç / Bu ülke

Ben, toplumdaki değerlerin ikiyüzlülüğünü, sahteciliğini, gülünçlüğünü göreli beri, gülünç olmayan tek tutamağı arıyorum: gerçek sevgiyi&#;

yusuf atilgan
&#;Bir kadın. birbirimize yeteceğimiz, benimle birlik düşünen, duyan, seven bir kadın!&#;

Yusuf Atılgan / Aylak adam

Yolculuğun hoş tarafı; gittiğin her yerde hayat miniktir&#;

&#; Otele gidersin, minik sabun, minik şampuan, tek kişilik tereyağı, minik gargara ve tek kullanımlık diş fırçası. Standart uçak koltuğuna sıkışıp oturursun. Dev gibisindir.&#;

Chuck Palahniuk / Dövüş Kulübü

Ben öldüm. Ama ailem üzülmesin diye yaşıyor gibi yapıyorum

juan-jose-millas
Juan jose Millas / Dünya ve Ben

Sevilen her kadın güzel bir şarkıdır, bütün sözlerini hatırlayamazsın belki ama melodisi aklında kalır.

emrah serbes alinti
Emrah Serbes / Erken Kaybedenler

Beni yüzüstü gömün. Çünkü yeterince gördüm

Yaşasın papatyalar; canım papatyalar. Seviyorum sizleri. Sizler ki bütün kış, toprağın altında, yalnız bizi düşünürsünüz ve ilkbaharda hemen seriliverirsiniz ayaklarımızın altına&#;

&#;Canımlarım benim. Seviyorum sizleri insan kardeşlerim. Durup dururken seviyorum işte. Sevip duruyorum. Kollarımı açıp bütün insanlığı kucaklıyorum. Papatyalar gibi sizi koparıp göğsümde tutmak istiyorum&#;” *

Tutunamayanlar

Akıllı insanlar birbirini tamamlarlar. Ahmaklar ise birbirini bitirirler. Konuşma insanın aklını diliyle kullanma sanatıdır. Seneca

İnsanoğlunun en büyük cahilliği kendini okuyamamasıdır. Eddi Anter

Şimdinin ustası olmazsan, geçmişin ve geleceğin kölesi olursun. Metin Hara

Her sabah yeni bir gün doğarken, bir gün de eksilir ömrümden. Her şafak bir hırsız gibidir, elinde bir fenerle gelen. Ömer Hayyam

İnsanlar önce para kazanmak için sağlıklarını, sonra da sağlıklarını korumak için paralarını harcarlar. Goethe

Kendimiz için yaptığımız şeyler, bizimle beraber ölüp gider. Başkaları ve dünya için yaptıklarımızsa ölümsüzdür&#; Dan Brown

Yaşayanları tüketmek, yaşamın tükenişidir&#; Eddi Anter Kabile

Bir annenin yüreği, dibinde her zaman bağışlamayı keşfedeceğimiz derin bir uçurumdur. Honore de Balzac

Aşkta her zaman biraz delilik vardır. Ama delilikte de her zaman biraz mantık vardır. Nietzsche

Görmek istemediklerine gözlerini kapatabilirsin, ama hissetmek istemediklerine kalbini kapatamazsın. John Fowles

Mutluluğu ihtiraslarda değil kendi yüreğinizde arayın. Mutluluğun kaynağı dışımızda değil içimizdedir. Lev Tolstoy

Şefkat iyileştiricidir. Çünkü, insanın içindeki tüm hastalıklar, sevginin eksikliğinden kaynaklanır. Osho

Bir öğreti ne kadar mantıksız olursa olsun, toplum tarafından kabul edilerek güç kazandığı zaman, milyonlarca insan kendilerini dışlanmış ve izole edilmiş hissetmektense, ona inanmayı tercih edecektir. Erich Fromm

İyi kalpli olmak, mükemmel olmaktan daha iyidir. H. Jackson Brown

Bir insanın bilgisi yetse bile, onu taşıyacak erdemi yoksa, neyi kazanırsa kazansın, sonunda her şeyi yitirir. Konfüçyus

Nereye giderseniz gidin, ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar. Khaled Hosseini

Bana hayır diyenlere şükran duyuyorum, hayatta kendim için ne başardıysam onlar sayesinde başardım. Albert Einstein

Hayatın anlamı konusunda kendini sorguluyorsan, hastasın demektir. Sigmund Freud

Arzu duyarsın çünkü sahip değilsin. Arzu duyarsın çünkü bir şeye sahip olursan onun sana memnuniyet vereceğini sanırsın. Arzu hoşnutsuzluktan kaynaklanır. Osho

Dünyayı anneler, şairler ve öğretmenler yönetseydi, kimseler sızlanmazdı. Charlie Chaplin

Mutluluk ve erdemin sırrıdır -yapmak zorunda olduğun şeyi sevmek. Tüm şartlandırmaların amacı budur: insanlara, kaçınılmaz toplumsal yazgılarını sevdirmek. Aldous Huxley

Yağmasız ve kıyımsız ayakta duramayacak olan bir devletin, yıkılıp gitmesi daha iyidir. Bertolt Brecht

Bir sürgünüm ben bu dünyada, sürgünüm ve kimse anlamıyor ruhumun dilinden. Halil Cibran

Mutlu olmak istiyorsanız iradenizin dışındaki şeyler yüzünden kaygılanmayı bırakın. Epiktetos

Bekleyen, beklediğini yaşar ama umut edenin başına umut etmediği gelir. Herakleitos

Kendimi o kadar çok kuşku ve hata ile utanmış halde buldum ki, kendimi yetiştirme çabamın, benim cehaletimi keşfetmemi artırmaktan başka bir etki yapmadığını gördüm. Soren Kierkegaard

Zaman; gerilim hattındaki elektrik akımı gibi, hatırladığımız şeylerin içinden geçerek ilerler; gerçek, gerçeğin ancak bildiğimiz kadarıyla ilişkili olarak vardır; bunun dışında zaman diye bir şey yoktur. William Faulkner

Benzer Kitap Sözleri

1. Namık Kemal: Dünyada bundan büyük güzellik var mıdır?
  2. Mümin Sekman: Bazı şeyler hiç değişmeyecek!
  3. Erkan Sarıyıldız: İnsan neden hiçbir sebep yokken Karanlık tarafı seçer ki?
  4. Oğuz Atay Sözleri: İnsan seviyorsa kaybetmekten korkar.
  5. Taylor Jenkins Reid: Ve insan bazen kaybetmez, sadece &#;öğrenir.&#;
  6. Bircan Yıldırım Sözleri: Sana kendini değersiz hissettiren insanlardan uzak dur.
  7. Eddi Anter Sözleri: Hayat sayfaları bomboş bir hikaye kitabıdır.
  8. Vishen Lakhiani: Hayat bana düşünmeyi öğretti
  9. Miraç Çağrı Aktaş Sözleri: Gücünün yettiği yere kadar sevmeli insan.
  10. Steve Jobs: Hayatınızı başkalarının hayatını yaşamak için harcamayın.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir