son tercih tarihi / YKS tercihleri ne zaman bitiyor? YKS tercihleri son gün ne zaman? - Son Dakika Haberleri

Son Tercih Tarihi

son tercih tarihi

Üniversite tercihleri ne zaman bitiyor, son gün ne zaman? YKS tercih kılavuzu ile tercih nasıl, nereden yapılır?

YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, adaylar için üniversite tercih süreci başladı. ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih tarihleri ne zaman olduğu merak ediliyor. Üniversite tercihleri ne zaman bitiyor, son gün ne zaman olduğu merak ediliyor. Üniversite tercihleri ne zaman bitiyor, son gün ne zaman? YKS tercih kılavuzu ile tercih nasıl, nereden yapılır? Detaylar haberimizdedir…

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Üniversite tercihleri 27 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında ÖSYM'nin funduszeue.info internet adresinden tercih yapabilirsiniz.

YKS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversite tercihleri ne zaman bitiyor, son gün ne zaman? YKS tercih kılavuzu ile tercih nasıl, nereden yapılır?

YKS TERCİH KILAVUZU İLE TERCİH NASIL YAPILIR?

ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanana göre:

YKS tercih işlemleri, 27 Temmuz tarihinde saat 'da başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 27 Temmuz Ağustos tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin funduszeue.info internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 05 Ağustos tarihinde saat 'da sona erecektir.

Adaylar, YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Adaylar, ÖSYM'nin funduszeue.info internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

ÖsymYKSGündemEğitimGüncelHaberler

YKS tercihleri son gün ne zaman? YKS tercihleri nasıl yapılır ? YKS tercih kılavuzu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Haziran'da gerçekleştirdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının adresinden açıklandığını duyurdu.

YKS tercihleri ne zaman yapılacak?

YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu bu hafta içinde yayımlanacak. Tercih işlemleri 27 Temmuz'da başlayacak. Adaylar, tercihlerini 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında yapabilecek. 

YKS sonuç sorgulama

Aygün, açıklamasında, " Haziran tarihlerinde üç oturumda gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını funduszeue.info internet sayfamızdan açıkladık. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerim" ifadelerine yer verdi.

YKS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversite taban puanları açıklandı mı?

eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programlarına yapılacak merkezî yerleştirme işlemine girecek adaylar, YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan faydalanarak tercih bildiriminde bulunacaklar. YKS taban puanlarının bir kısmı ön bilgi amaçlı yayımlanan kılavuz içerisinde yer aldı.

ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YKS TERCİH KILAVUZU ÖN BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

YÖK Atlas tercih robotu

YÖK Atlas tercih robotu son 4 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı sağlıyor.

YÖK Atlas Lisans Tercih Sihirbazı için tıklayınız.

YÖK Atlas Önlisans Tercih Sihirbazı için tıklayınız.

YÖK tarafından YKS tercihleri sırasında öğrencilere kolaylık sağlaması için geliştilen YÖK Atlas tercih programı, 4 yıllık veya 2 yıllık üniversitelerin geçtiğimiz yıllardaki taban puanlarını ve kontenjan bilgilerini içeriyor.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN ? YKS &#;niversite tercihleri hangi tarihte başlayacak? &#;SYM &#;niversite tercih kılavuzu ve kontenjanları i&#;in tercih tarihi bilgisi!

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Haziran 21,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Üniversite tercih tarihi , YKS sınavının ardından adaylar tarafından beklenmeye başladı. ÖSYM tarafından YKS sınavı Haziran tarihlerinde tamamlandı. AYT-TYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda gerçekleşen sınav sonrası ÖSYM adayların sınav puanlarını hesaplayarak takvime göre 20 Temmuz'da YKS sınav sonuçlarını ilan edecek. YKS tercih ve kontenjanları kılavuzu üzerinden adaylar üniversite tercihlerini tamamlayabilecekler. 2 yıllık ve 4 yıllık programların taban puanlarının yer aldığı YÖK tercih robotu, tercih maratonunda adaylar için önem arz edecek. YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ÖSYM'in funduszeue.info internet adresinden yayımlanacak. Peki, YKS tercihleri ne zaman başlayacak? Üniversite tercih kılavuzu hangi tarihte yayımlanacak? İşte, YKS tercih tarihleri hakkında ayrıntılar.

1/5YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YKS üniversite tercihleri hangi tarihte başlayacak ÖSYM üniversite tercih kılavuzu ve kontenjanları için tercih tarihi bilgisi
2/5YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK
3/5YKSDE ’DE KAÇ TERCİH HAKKI VAR
4/5ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI BELLİ OLDU
5/5YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YKS üniversite tercihleri hangi tarihte başlayacak ÖSYM üniversite tercih kılavuzu ve kontenjanları için tercih tarihi bilgisi

YKS tercihleri ne zaman bitiyor? YKS tercihleri son gün ne zaman?

Tercihler 5 Ağustos saat 'a kadar yapılabilecek.

YKS tercih kılavuzuna nasıl ulaşılır?

YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, funduszeue.info sitesinde yayımlandı. Üniversitelerin toplam kontenjanı 1 milyon 61 bin olarak belirlendi.

YKS tercih kılavuzu için tıklayınız.

ÖSYM'den önemli hatırlatma

ÖSYM ise tercihlerin sadece elektronik ortamda alınacağının altını çizerek şunları hatırlattı:

"Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır."

Açıklamada ayrıca, adayların tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemesi gerektiği duyuruldu. 

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası