morpa afacanlar eğitim seti / Ç NDEK LER MORPA ÇOCUK - PDF Ücretsiz indirin

Morpa Afacanlar Eğitim Seti

morpa afacanlar eğitim seti

Mor Şemsiye Yayınları 4 Yaş Afacanlar Okul Öncesi Eğitim Seti

KARGO BEDAVA

Kurumsal Fatura

Satıcı : TEMEL

Koleksiyona Ekle

Tahmini Kargoya Teslim: 8 gün içinde

• 15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.
  • Bu ürün TEMEL tarafından gönderilecektir.
  • 4 Yaş Afacanlar Okul Öncesi Eğitim Seti 4+ Yaş ve üzeri içindir. MEB yeni Okul Öncesi Programı’na göre hazırlanmıştır. Çocuğun günlük yaşamda karşılaştığı durumları, araştırma ve inceleme yaparak öğrenmesini sağlayacak etkinliklere yer verilmiştir. Uygulamalar, öğrenim ilkeleri göz önünde bulundurularak basitten karmaşığa doğru sıralanmıştır. Gelişimsel Eğitim Seti. Set İçeriği: 8 Adet her biri 24 sayfadan oluşan Eğitim Kitapları:Okulda-Evde-Dünya’yı Keşfediyor-Sağlıklı Besleniyor-Meslekleri Öğreniyor Nisan’ı Kutluyor-Yolda-Tatilde
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere adetten fazla stok sunulmuştur.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.
  • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

ÜRÜNÜN TÜM ÖZELLİKLERİ

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

• 4 Yaş Afacanlar Okul Öncesi Eğitim Seti 4+ Yaş ve üzeri içindir. MEB yeni Okul Öncesi Programı’na göre hazırlanmıştır. Çocuğun günlük yaşamda karşılaştığı durumları, araştırma ve inceleme yaparak öğrenmesini sağlayacak etkinliklere yer verilmiştir. Uygulamalar, öğrenim ilkeleri göz önünde bulundurularak basitten karmaşığa doğru sıralanmıştır. Gelişimsel Eğitim Seti. Set İçeriği: 8 Adet her biri 24 sayfadan oluşan Eğitim Kitapları:Okulda-Evde-Dünya’yı Keşfediyor-Sağlıklı Besleniyor-Meslekleri Öğreniyor Nisan’ı Kutluyor-Yolda-Tatilde
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere adetten fazla stok sunulmuştur.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.
  • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

• BoyutNormal Boy
  • Basım DiliTürkçe

1

2 De er li Okul Öncesi E i tim ci leri, Siz den al d m z güç ve ener ji ile say g n l m z dan ve ka li te miz den ödün ver me den tam 30 y l d r ço cuk la r m z n ge le ce i ni ay d n lat mak için ça l fl yo ruz. Mor pa ola rak e i tim-ö re tim y l n, akademisyenler ve alan uzmanlar taraf ndan haz rlanan, okul ön ce si ço cuk la r n n tüm ge li flim alan la r n des tek le yen içe ri i, bas k ka li te si mü kem mel yayınlarımız ve eğitici materyallerle karfl l yoruz. E i tim ve ö re tim de ki ye ni lik le ri ya k n dan ta kip et me ye de vam edi yo ruz. E i tim de tek no lo ji yi kul la n yor, 7 gün 24 sa at e len ce li e i ti min ad re si Mor pa Ço cuk la de i fli me ayak uy du ru yo ruz. Okul öncesi ile ilgilenen herkesi e itimin bilimsel ve e lenceli yönüyle Morpa Çocuk la tan flmaya davet ediyoruz. Ya y n la r m z da ki kap sam l ve bi lim sel içe ri i, e i tim tek no lo ji si nin des te i yle haz rlanan Mor pa Ço cuk la ke yif li ve gü ven li bir fle kil de ya n n z da his set me ni zi is ti yo ruz. Çünkü bu ülkede yaşayan herkesin daha iyi bir eğitim ve öğretimi hak ettiğine inanıyoruz. Tüm e it men le ri mi ze ve ço cuk la r m za en de rin sevgi ve say g la r m z la Ç NDEK LER MORPA ÇOCUK YAfi ÇOCUKLARINA YÖNEL K K TAPLAR YAfi ÇOCUKLARINA YÖNEL K K TAPLAR YAfi ÇOCUKLARINA YÖNEL K K TAPLAR YAfi ÇOCUKLARINA YÖNEL K K TAPLAR E T C OYUN KARTLARI ÖYKÜLER YAfi ÇOCUK GEL fi M K TAPLARI EĞİTİCİ OYUNCAKLAR EĞİTİM MATERYALLERİ

3 Morpa Çocuk la Hayalleriniz gerçek oldu! OKUL ÖNCESİNDE 7 GÜN 24 SAAT OYUN, EĞLENCE VE EĞİTİM KEYFİ BAŞLADI! l On binlerce okul ön ce si ö retmeni, çocu u ve onlar n aileleri e i ti min e len ce li yü züy le tan flt. Okul ön ce si ile il gi le nen her kes 7 gün 24 sa at oyu nun, e len ce nin ve e i ti min key fi ni yaflamaya bafllad. l Onlar ev den, okul dan, di le di i her yer den t k l yor, e le ni yor, ö re ni yor. Ö retmenin ve ö renmenin keyfini doya doya yafl yor. Ya siz?

4 Tıklayın, Eğlenin, Öğrenin! NASIL ÜYE OLUNUR? MOR PA ÇO CUK NE D R? Mor pa Ço cuk, okul ön ce si ö retmenlerine, ço cuklar na ve onlar n ai lelerine des tek ol mak için ha z rlanm fl, Mil lî E i tim Ba kan l okul ön ce si müf reda t na uy gun, in ter net üze rin den kul la n lan bil gisa yar des tek li bir e i tim or tam d r. 3 yafl tan (36/48 ay) bafllayarak 6 ya fla ka dar (60/72 ay) tüm ço cuk lar, bu yafl gru bun da ço cuklar olan ai le ler ve okul ön ce si ku rumlar nda gö revli ö retmenler ile ku rum yö neticileri kul lan r. NELER VAR? Morpa Çocuk ta canlandırmalı öy kü ler, çizgi filmler, bel geseller, çocuk tiyatroları, flark lar, deneyler, e it sel oyun lar üç bo yut lu et kinlikler, ya ban c dil çal flmalar, etkinlik havuzu, e-kütüphane, kitap ve oyuncak marketi, ö ret men, an ne ve ba ba e itim konular, bültenler ve evrak çantası vardır. İçerik 30 uz man dan olu flan özel ya y n eki bimizce y l bo yun ca sü rek li ye nilenir. NASIL KULLANILIR? Mor pa Ço cuk tan ya rarlanmak için in ter net ba lant s olan bir bil gisayar ye terlidir. n ter net ba lant s olan her yer den kul lan c ad ve flifre gi rilerek kul lan l r. Yap lmas ge re ken tek fley, adresine gi re rek üye ol makt r. internet adresine girerek kredi kart yla, Yetkili e itim dan flmanlar, bayiler ve üye e itim kurumlar ndan edinilecek Morpa Çocuk flifreli üyelik kart ile, numaral telefonu arayarak banka veya posta çeki havalesi ile, Mor pa Ço cuk, Mor pa okul ön ce si ya y nlar n kul la nan ö retmenler ve on la r n ö ren cileri ile ai lelerine üc retsizdir. Yıllık üyelik ücreti 60 TL dir. ÜYEL K SÜRES NE KADARDIR? Morpa Çocuk a üyelik süresi, üyeli in bafllat ld tarihten itibaren 1 (bir) y ld r. 4

5 Okul öncesinde Oyun, eğlence ve eğitim ile ilgili ne ararsanız hepsi bir arada, Morpa Çocuk ta. Üstelik, sadece bir tık uzakta. 5 5

6 Okul Öncesinde, Oyun, Eğlence ÇO CU A KAT KI SI NE D R? MEB okul öncesi program na uygun içeri i, istedi i zaman, dilediği yerde dinleyebilir, seyredebilir, oynayabilir. Yafl seviyesine uygun, geliflimini destekleyen çizgi filmlerle e lenerek ö renir. Görsel kalitesi yüksek, etkileflimli ve e lenceli e itsel oyunlarla ö rendiklerini s k lmadan pekifltirir. Kendi kendine ö renme yetene i, yarat c l ve öz güveni artar. Ö RETMENE KATKISI NED R? Seviyeye uygun, e itsel içerikli sesli anlat mlar, belgeseller, deneyler, tiyatrolar, çizgi filmlerle amaç ve kazan mlar daha rahat gerçeklefltirir ve bunların pekifltirilmesini sa lar. Görsel kalitesi yüksek, etkileflimli çal flmalar ve e itsel oyunlarla çocu u ölçer den fazla etkinlik sayesinde etkinlik arayarak zaman kaybetmez. Evrak çantas ndaki alternatif planlar ve formlarla MEB program na uyum sa lar. Haftal k bültenlerle farkl etkinlik örneklerine sahip olur. E-kütüphanedeki öykü, etkinlik ve rehber kitaplarla, ansiklopedilerden faydalan r. Akademisyenlerin haz rlad e itim içeriklerinden yararlan r, onlara dan flabilir. AKADEM SYENLER M Z A LEYE KATKISI NED R? Çocu un neyi, ne kadar dinledi ini, seyretti ini ve oynad n görür. Çocu un geliflimini izler. E itsel oyunlarla ve etkileflimli çal flmalarla çocu un e lenerek ö rendi ini gözlemler. Alan uzmanlar taraf ndan çocu uyla ilgili haz rlanm fl e itim içeriklerinden yararlan r. Uzmanlara dan flabilme olana n elde eder. Prof. Dr. Ayla Oktay Prof. Dr. Alev Önder Doç. Dr. Adalet Kand r Prof. Dr. Berrin Akman Prof. Dr. Belma Tu rul Prof. Dr. Binnur Yeflilyaprak Prof. Dr. Erdal Atabek Prof. Dr. Elif Üstün Prof. Dr. Fatma Alisinano lu Yrd. Doç. Dr. Fatma Tezel fiahin Prof. Dr. smihan Artan Prof. Dr. Neriman Aral Prof. Dr. Nilüfer Dar ca Prof. Dr. Ozana Ural Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat Prof. Dr. P nar Bayhan Uzm. Psikolog Nevsun Duman Prof. Dr. Ramazan Ar 6

7 ve Eğitim Morpa Çocuk ta MORPA ÇOCUK TA NELER VAR? Rüfltü Asyal, Derya Baykal ve profesyonel tiyatrocular n seslendirdi i canland rmal öyküler. E itici, e lendirici ve çocu un seviyesine uygun çizgi filmler. Çocu un geliflimsel özelliklerine göre özenle seçilmifl hayvan, bitki, do a ve uzay belgeselleri. Müzikli, e lenceli ve e itici çocuk oyunlar ve flark lar. MEB müfredat na paralel, temel, say sal ve sözel becerileri gelifltiren nefleli al flt rmalar. Temel kavramlar pekifltirmeye yönelik, e lenceli ve etkileflimli çal flmalar. Çoklu zekâ kuram na paralel ve tüm geliflim alanlar n destekleyen e itsel içerikli e itici okul öncesi oyunları. Okul ve aile etkinliklerinin yer ald haftal k bültenler. Akademisyenlerin haz rlay p seslendirdi i, görsel içeriklerle desteklenmifl, ö retmen ve aile e itimleri. Alan uzmanlar nca haz rlanan, geliflim alanlar na, amaç ve kazan mlara göre grupland r lm fl den fazla etkinlik. MEB müfredat na uygun, bol seçenekli y ll k-günlük planlar, haber mektuplar ve form örnekleri. Çocuklara yönelik etkinlik ve öykü kitaplar, ö retmen ve aile rehber kitaplar, sözlükler, ansiklopediler ve kültür kitaplar. 7

8 YAfi E T M SETLER BAfiARILI ÇOCUK Çok lu Ze kâ E i tim Se ti Ha z r la yanlar: Prof. Dr. Belma Tu rul Prof. Dr. Nilüfer Dar ca Fatma Çi dem Gökçen Baflar l Çocuk Çoklu Zekâ E itim Seti, çocuklar n yaflam boyu ö renmekten zevk alan bireyler olarak yetiflmelerini hedefleyen 4 çal flma kitab ndan oluflan bir e itim setidir. Setteki kitaplar çocuklar n çok yönlü düflünmelerine olanak sa lar, problem çözme yeteneklerini gelifltirir, yarat c l klar n destekler. Dikkatli Çocuk, çocuk la r n oku ma-yaz ma, prob lem çöz me be ce ri le ri nin ge li fli mi ne yar d m c olur. Akıllı Ço cuk, ile ri ki dö nem ler de ço cuk la r n da ha ak tif, ba m s z ve üret ken bi rey ler ola rak top lum içi ne ka t l ma la r n, ya ra t c l k la r n ge lifl tir me le ri ni sa la yan et kin lik le ri içe rir. Prob lem Çö zen Ço cuk ta ço cu un problemi anlay p kavrama ve çözüm üretme becerilerini destekleyen çal flmalara yer verilmifltir. Becerikli Çocuk ta çeflitli konu ve kavramlarla 8 zekâ alan na ait örnek etkinlik ve uygulamalar bulunmaktad r. Dizideki kitaplar set olarak ve tek tek kullan ma uygundur. Bu ki tap lar, alan uz man la r n ca okul ön ce si ço cuk la r na tav si ye edil mifl tir. Ekleri: Plan Defteri Y ll k ve Günlük Plan Örnekleri Kazan m De erlendirme Dosyas Geliflim Raporu Kat l m Belgesi Posterler Başarılı Çocuk Çoklu Zekâ Eğitim Seti 1. Dikkatli Çocuk 84 sayfa 2. Akıll Çocuk 96 sayfa 3. Problem Çözen Çocuk 84 sayfa 4. Becerikli Çocuk 60 sayfa 26 cm x cm, renk li, 1. ha mur g kâ t, lüks kar ton dan se le fon lu ka pak 8

9 E T M SETLER YAfi M N KLER Çok lu Ze kâ E i tim Se ti Ha z r la yan lar: Rey han Cey lan Nur gün Çe lik Mi nik ler Çok lu Ze kâ E i tim Se ti, yafl ço cukla r için MEB Okul Ön ce si E i tim Prog ra m Kitab nda yer alan amaç lar ve ka za n m lar do rul tu sun da özenle ha z r lan m fl on ça l fl ma ki ta b n dan olufl mak ta d r. Ki tap lar da tüm ze kâ alan la r n n des tek len me si ne ve pe kifl ti ril me si ne yö ne lik et kin lik le re yer ve ril mifltir. Et kin lik ler yafl ço cuk la r y la uzun y l lar ya p - lan ça l fl ma lar ve göz lem ler so nu cu olufl tu rul mufl tur. On la r n de i flen be e ni, il gi ve be ce ri le ri dik ka te al n m fl ço cuk ge li fli mi ve e i ti mi ala n n da ki ge liflme ler do rul tu sun da ha z r lan m fl t r. Ça l fl ma la r n ana ama c, çocu un gün lük ya flam da kar fl lafl t du rum la r arafl t r ma ve in ce le me ya pa rak ö ren mesi ne f r sat ver mek, ya ra t c l ge lifl ti re rek top lum sal ya flam için ge rek li olan pay lafl ma, so rum lu luk al ma, ifl bir li i kur ma ve ba fla r l ol ma duy gu su nu tat ma s - na ola nak sa la mak t r. Bu ki tap lar, alan uz man la r n ca okul ön ce si ço cuk la r na tav si ye edil mifl tir. Minikler Çoklu Zekâ Eğitim Seti 1. Mi nik ler Oku la Bafl l yor 2. Mi nik ler Ev de 3. Mi nik ler Ata türk ü Ta n yor 4. Mi nik ler Dün ya y Kefl fe di yor 5. Mi nik ler Kar Topu Oy nu yor 6. Mi nik ler Sa l k l Bes le ni yor 7. Mi nik ler Mes lek le ri Ö re ni yor 8. Mi nik ler 23 Ni san Kut lu yor 9. Mi nik ler Yol cu luk Ya p yor Mi nik ler Yaz Ta ti lin de Ekleri: Plan Defteri Y ll k ve Günlük Plan Örnekleri Kazan m De erlendirme Dosyas Geliflim Raporu Kat l m Belgesi Posterler 21 cm x cm, renkli, 32 sayfa, 1. hamur g kâ t, selefonlu kapak 9

10 YAfi E T M SETLER B LG DÜNYASI Çok lu Ze kâ E i tim Se ti Ha z r la yan lar: Yrd. Doç. Dr. Öz gül Po lat Ö r. Gör. Elif Kur tu lufl Ö r. Gör. Müge Yurtsever Bu set haz rlan rken MEB Okul Ön cesi E i tim Prog ram Ki ta b n da yer alan amaç ve ka za n m lar ile kav ram lar te mel al nm flt r. Ayr ca ço cuk la r n il kö re ti me ha z r la na bil me le ri için te mel olan ça l fl ma lar da göz önün de bu lun durul mufl, tüm ze kâ alan la r des tek len mifl tir. Set te ki etkin lik ler, bafl ta fen do a, man da la, gör sel al g, ölç me, gra fik, ses ça l fl ma la r ol mak üze re duy gu, dik kat, ha f za, la bi rent, çiz gi, sos yal dav ra n fl lar, kav ram lar, grup la ma yap ma, ar t k ma ter yal ler ile ha z r la na bi le cek pro je ça l fl ma la r vb. gi bi ge nifl bir et kin lik yel pa ze siy le ele al n m fl t r. Set yafl ço cuk la r için plan lan m fl olup 10 ki tap tan olufl mak ta ve her ki tap tüm ze kâ alan lar n n pe kifl ti ril me si ne yö ne lik ça l fl ma lar içer mekte dir. Set te çocuklar n dün ya ya da ha de rin le mesi ne ve çok yön lü bir ba k fl aç s ge lifl ti re bil me le ri ön plan da ol du un dan dün ya fi gü rü kul la n l m fl t r. Bu ki tap lar, alan uz man la r n ca okul ön ce si ço cuk la r na tav si ye edil mifl tir. Ekleri: Plan Defteri Y ll k ve Günlük Plan Örnekleri Kazan m De erlendirme Dosyas Geliflim Raporu Kat l m Belgesi Posterler 21 cm x 29,7 cm, renk li, 40 sayfa 1. ha mur g kâ t, se le fon lu ka pak Bilgi Dünyası Çoklu Zekâ Eğitim Seti 1. Okul da ki Dün yam 2. Be nim Dün yam 3. Sa l k Dün ya m 4. Dün ya Dö nü yor 5. Dün ya dan Ha ber ler 6. fl Dün ya s 7. Can l lar Dün ya s 8. Dün ya n n Üs tün de 9. Tra fik Dün ya s Ses le rin Dün ya s 10

11 EĞİTİM SETLERİ YAfi MUTLU YAfiAM Okul Öncesi E i tim Se ti Ha z r la yan lar Prof. Dr. Alev Önder Yrd. Doç. Dr. Hülya Gülay yafl çocuklar için haz rlanan Mut lu Ya flam Okul Ön ce si E i tim Se ti ö ret men le rin fark l ko nu ve kavram lar la il gi li ça l fl ma la r n da bafl vu ra bi le cek le ri 7 fark l ki tap tan olufl mak ta d r. Bu di zi, ço cuk la rı ken di ni ta n yan, duy gu la r n n ve ih ti yaç la r n n far k n da olan, çev re ye kar fl du yar l bi rey ler olarak ye tifl tir me yi he def ler. Dizideki her kitap farkl bir konuyu, her konu da farkl alt bafll klar ve kavramlar içerir. Dizi oluflturulurken çocuklar n ilgilerini çekebilecek, günlük yaflamda s k karfl laflt klar konulara yer verilmifltir. Ayr ca kitaplara ait ç kartmalar, çocuklar n el becerilerinin geliflmesine önemli katk sa lar. Bu ki tap lar, alan uz man la r n ca okul ön ce si ço cuk la r na tav si ye edil mifl tir. Ekleri: Plan Defteri Y ll k ve Günlük Plan Örnekleri Kazan m De erlendirme Dosyas Geliflim Raporu Kat l m Belgesi Posterler Mutlu Yaşam Okul Öncesi Eğitim Seti 1. Suyu Tan yal m Susuz Yaflam Olmaz 48 say fa 2. Duygular m Tan yorum 48 say fa 3. Çevremizi Tan yal m ve Güzellefltirelim 48 say fa 4. Evdeki Kazalardan Korunalım 48 say fa 5. Trafik Kazalar ndan Korunal m 32 say fa 6. Spor Yapal m Sa l m z Koruyal m 48 say fa 7. Deprem Nedir? Nas l Korunabiliriz? 40 say fa 19,5 cm x 27,5 cm, renk li, 1. ha mur 90 g kâ t, se le fon lu ka pak 11

12 YAfi UYGULAMA KİTAPLARI Ö REN YORUM D Z S - 3 Ha z r la yan : Fat ma Çi dem Gök çen Bu set yafl ço cuk la r na yö ne lik olup 3 ki tap tan olufl mak ta d r. Ço cuk lar se vim li ve ya ra maz kö pek le rimiz Ka ra bafl ve ai le siy le Sa y lar, renk ler, fle kil ler ve kav ram lar dün ya s n da çi ze rek bo ya ya rak ç kart malar ya p fl t ra rak e le ne rek ö re ne cek ve ke yif le va kit ge çi re cek ler. Bu di zi de ki ki tap lar ço cuk la r n din le me al fl kan l n n ge lifl me si, bü tü nü göz den ge çir me, ay r n t la ra dik kat et me, so ru sor ma ve te ker le me lere efl lik ede rek dil be ce ri le ri nin ge lifl me si ne des tek ve rir. Ki tap lar da ki ç kart ma lar on la r n el be ce ri le rinin ge lifl me si ne de önem li kat k sa lar. 21 cm x cm, renk li, 1. ha mur g kâ t, lüks kar ton dan se le fon lu ka pak, ç kartmal Öğreniyorum Dizisi Sa y lar-3 72 say fa 2. Renk ler ve fie kil ler-3 64 say fa 3. Kav ram lar-3 64 say fa ETK NL KLERLE BOYAMA cm x cm, sayfa 1. ha mur 90 g kâ t, lüks kartondan se le fon lu ka pak Ha z r la yan : Fat ma Çi dem Gök çen yafl ço cuk la r na yö ne lik ha z r la nan ça l fl ma da, okul ön ce sin de de ve ri len kav ram lar la il gi li ça l fl mala ra, ço cu un gün de lik ya flam da ken din de ve çevre sin de ge li flen olay la r n far k na var ma s na yö ne lik uy gu la ma la ra ve bi lifl sel et kin lik le re yer ve ril mifl tir. YEN BOYAMA 21 cm x cm, 96 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak Ha z r la yan: Aziz Si vas l o lu Ko lay dan zo ra do ru ha z r lan m fl ye ni bo ya ma ki ta b m z la, ço cuk la r m z n ya ra t c l k la r n ve ha yal dün ya s n ge lifl tir me k amaç lan m fl t r. Ki tap ta, çiz gi ler çiz me, bir lefl tir me, ta mam la ma, sayma ve bo ya ma bafl ta ol mak üze re çok çe flit li e i ti ci ve e len di ri ci ça l fl ma lar yer al mak ta d r. 12

13 UYGULAMA KİTAPLARI YAfi ETK NL K YAPIYORUM - 3 Ha z r la yan lar: Rey han Cey lan Nur gün Çe lik Bu kitap, yafl ço cuk la r na yönelik bafl ta çizme, kesme, kat la ma, ko part ma, ya p fl t r ma gi bi el be ce ri le ri ni ge lifltir me ye yö ne lik ça l fl ma lar ile ar t k ma ter yal ler le ya p lan 48 etkinli i kapsamaktad r. Bu ça l fl ma lar ya p l r ken ço cu un ya ra t c l n el be ce ri le riy le ve sö zel ola rak ifa de et me si ne f r sat su nul mak ta, es te tik yö nü ge lifl mek tedir. EVDE OYNUYORUZ 24 cm x 34 cm, Spiralli Cilt Ha z r la yan lar: Rey han Cey lan Nur gün Çe lik Okul ön ce si ço cuk la r n n ev de ai le le riy le bir lik te kaliteli za man ge çir me le ri ni des tek le mek ama c y la ha z rlan m fl t r. Ki tap ta her haf ta ev de ya p l ma s öne ri len iki et kin li e yer ve ril mifl tir. Ön say fa la r n da ço cu a ve ai le ye yö ne lik 2 çe flit yö ner ge, ar ka say fa la r da ise çocukla ile tiflim kur ma n z sa la ya cak bil gi ler vardır. DUL DU ngilizce E i tim Se ti 21 cm x cm, renkli, sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak, perforajl Ha z r la yan lar: Ayfle lknur fiengül Ali Yal man Bu set, n gi liz ce ö ren me ye bafl la yan ço cuk la r için özel bir kay nakt r. Et ki le flim li CD ler de ki tap lar da ki ko nu la ra pa ra lel ola rak ço cuk la r n, ö ren dik le ri n gi lizce söz cük le ri pe kifl tir me si ama c y la ha z r lan m fl et kinlik ler yer al mak ta d r. Ö ret men ler için ha z r la nan CD ile çocuklar ke li me le ri flar k lar efl li in de ö re ne cekler. Ek le ri Ses CD si Etkileflimli (interaktif) CD ler (2 adet) Oyun Kartlar Bu ki taplar, Millî Eğitim Bakanlığınca okul öncesi öğrencilerine tav si ye edil mifl tir. Te mel Ders Ki ta b 1 Temel Ders Kitab 2 ngilizce CD 19 cm x 27 cm, renkli, 48 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak SESLER N DÜNYASI Ha z r la yan: Fat ma Çi dem Gök çen Kitapta yafl ço cuk la r n n din le me al fl kan l k la r n ge lifl ti re cek, ses le rin zen gin dün ya s n kefl fet me le ri ni sa la ya cak ça l fl ma lar yer al mak ta d r. Et ki le flim li CD ile çocuklar ö rendiklerini pekifltirecek, ö ret me ne ve ri len Ses ler CD si ile ses le ri tan yacaklar. Bu ki tap, alan uz man la r n ca okul ön ce si ço cuk la r na tav si ye edil mifl tir. 19,5 cm x cm, renkli, 48 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak 13

14 YAfi UYGULAMA KİTAPLARI 21 cm x cm, renkli, 96 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak E LENEREK MATEMAT K Ö REN YORUM Ha z r la yan: fiük ran O uz kan Bu ki tap la yafl grubundaki çocuklar n ma te matik le il gi li et kin lik le re ilgilerinin art ma s, sa y lar la il gili ifl lem le rin oyun yo lu ile ö re til me si amaç lan m fl t r ara s n da ki sa y sem bol le ri ni ta n ma, yaz ma, nes ne sa y s na uy gun sa y sem bol le ri ni seç me, ba sit top la ma ve ç kar ma ifl lem le ri yap ma ve ge omet rik fle kil le ri kavra ma kitab n içeri ini oluflturmaktad r cm x cm, renkli, 64 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak 21 cm x cm, renkli, 96 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak NOKTALARLA ÇALIfiIYORUM Ha z r la yan: Gü lay Gür büz ler Ço cuk nok ta lar dan çiz gi ye, çiz gi ler den ya z ya do ru ad m ad m iler ler. Oy na ya rak, bo ya ya rak, çi ze rek zevk le ge çe ce i bu afla ma la r n so nu cun da gü zel ya z al fl kan l ka za n r. Nok ta la r bir lefl tir me ça l fl ma s, yafl ço cuk lar n n yaz ma ya ha z r lan ma la r n da ki te mel ba sa mak t r. Bu ki tap ta özel lik le el ya z s na yö ne lik ha z r l k ça l fl ma la r n içe ren et kin lik le re yer ve ril mifl tir. Ç ZG LER DÜNYASI - 3 Ha z r la yan: Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat Bu kitap, il kö re tim de ço cuk la r n düz gün ya z yazma y da ha h z l baflara bil me si için okul ön ce si dönemde ge rek li olan te mel be ce ri le ri ka zan d r mak ama c y la haz rlanm flt r. Ki tap ta yer alan çizgi çal flmalar, ço cu a el ya z s n ko lay ca ya za bil me si için ge rek li olan be ce ri le ri kazand r r cm x cm, renkli, 96 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak EL YAZISI YAZMAYA HAZIRLANIYORUM Ha z r la yan lar: Reyhan Ceylan Nurgün Çelik Bu ki tap, ço cuk la r n ka le mi düz gün kul la na bil me be ce ri le ri ni, yö ner ge le ri ta kip ede bil me ye te nek le ri ni, el ya z s ya za bil mek için ge rek li olan çiz gi ça l fl ma la r n yap ma la r n des tek le mek te dir. Ay r ca bu kitaptaki etkinliklerle ço cuk la r n ses le ri ö ren me le ri, harf le rin fle kil ve form la r y la il gi li gör sel ha f za olufl tur ma la r, say lar do ru yazabilmeleri amaç lan m fl t r. 14

15 UYGULAMA KİTAPLARI YAfi TAT L ARKADAfiIM Ha z r la yan: Fat ma Çi dem Gök çen yafl gru bu nu kap sa yan, da ha ön ce den çe flit li kavram lar la il gi li ça l fl ma lar yap m fl ço cuk lar için ha z r lan m fl bir ki tap t r. Bu yafl ço cu u ar t k il kö re ti me bafl la ya ca ndan bi lifl sel ge li fli mi nin des tek len me si, ka lem kul lan ma be ce ri si nin tam ola rak ka zan d r l ma s amaçlanm flt r. Bu ki tap, Mil lî E i tim Ba kan l n ca okul ön ce si ö ren ci le ri ne tav si ye edil mifl tir. YAZ E LENCES Ha z r la yan: Fat ma Çi dem Gök çen Yaz E len ce si, da ha ön ce den kav ram lar la il gi li ça l fl malar yap m fl, yafl ço cuk la r için ha z r lan m fl bir ki tap t r. Ço cuk lar bu ki tap la, e it sel alan lar da de ne yim le ri ni ar t rarak ken di le ri ni de er len dir me f r sa t bu la cak lar d r. 19,5 cm x cm, renkli, 64 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak SUDOKU Ha z r la yan: P nar Aslan Su do ku h z l ve man t k l dü flün me yi ge rek tir me si aç s n dan ze kâ ge lifl ti rici özel lik te dir. Ki tap ta su do ku ö re ti lir ken bul ma ca lar da kul la n lan nes ne ler sa yesin de ço cuk la r n okul ön ce si e i tim de ö ren dik le ri ni pe kifl tir me le ri sa lan mak ta d r. 20,5 cm x 29 cm, renkli, 80 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak TANGRAM Ha z r la yan lar: Reyhan Ceylan Nurgün Çelik Tang ram par ça la r ile ç kart ma la r n bu lun du u bu ki tap ta okul ön ce si ço cuk la r n n 7 par ça kart la son suz fle kil üret me ye da ya nan tang ram oyu nu nu ö ren me le ri, et kin likler le ö ren dik le ri ni pe kifl tir me le ri, e le nir ken gör sel-uzamsal ze kâ alan la r n ge lifl tir me le ri amaç lan mak ta d r. E LENCEL ZEKÂ ETK NL KLER Ha z r la yan lar: Morpa Okul Öncesi Yay n Komisyonu Ço cuk lar, bu kitaptaki e len ce li et kin lik ler le da ha ön ce den ta n fl t, ça l fl t kav ram la r ve de ne yim le ri pe kifl tir me f r sa t bu la cak t r. Uy gu la ma lar da ge nel lik le, çocuğun ha t r la t c ön ça l fl ma lar dan son ra dik ka ti ni da ha çok yo un lafl t ra ca, dü flün me sü re cin de bir den faz la ol gu yu göz önün de bu lun du ra ca ve ba lan t lar ku ra ca ça l fl ma lar plan lan m fl t r. 19,5 cm x cm, renkli, 32 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak cm x cm, renkli, 48 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak 19,5 cm x cm, renkli, 32 sayfa 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak ç kartmal 15

16 YAfi E T M SETLER AFACANLAR Çok lu Ze kâ E i tim Se ti Ha z r la yan lar: Morpa Okul Öncesi Yay n Komisyonu Afa can lar Çok lu Ze kâ E i tim Se ti, yafl ço cukla r için MEB Okul Ön ce si E i tim Prog ra m nda yer alan amaç lar ve ka za n m lar do rul tu sun da, özen le ha z r lan m fl on ki tap tan olufl mak ta d r. Ki tap lar yafl ço cuk la r y la uzun y l lar ya p lan ça l fl ma lar ve göz lem ler so nu cu olufl tu rul mufl, on lar n be ce ri ve il gi le ri göz önün de bu lun du ru la rak ge lifl ti ril mifl tir. Ço cu un gün lük ya flam da kar fl lafl t du rum la r, arafl t r ma ve in ce le me ya pa rak ö renme si ni sa la ya cak tüm ze kâ alan la r n des tek le yen et kin lik le re yer ve ril mifl tir. Uy gu la ma lar, ö re nim il ke le ri göz önün de bu lundu ru la rak ba sit ten kar ma fl a do ru s ra lan m fl t r. Bu ne den le ki tap lar da ki say fa s ra la ma s n ta kip et mek te ya rar var d r. Bu ki tap lar, alan uz man la r n ca okul ön ce si ço cuk la r na tav si ye edil mifl tir. Ekleri Plan Defteri Plan Örnekleri Kazan m De erlendirme Dosyas Geliflim Raporu Kat l m Belgesi Posterler Afacanlar Çoklu Zekâ Eğitim Seti 1. Afacanlar Okulda 2. Afacanlar Evde 3. Afacanlar Sonbahar Tan yor 4. Afacanlar Dünyay Keflfediyor 5. Afacanlar Kardan Adam Yap yor 6. Afacanlar Sa l kl Besleniyor 7. Afacanlar Meslekleri Ö reniyor 8. Afacanlar 23 Nisan Kutluyor 9. Afacanlar Yolda Afacanlar Tatilde 21 cm x cm, 24 sayfa 1. hamur, g kâ t, selefonlu kapak 16

17 E T M SETLER YAfi S H RL SEK Z Çok lu Ze kâ E i tim Se ti Ha z r la yan: Prof. Dr. Ni lü fer Da r ca Ze kâ, in sa no lu var ol du un dan be ri me rak edi len, üze rin de sü rek li arafl t r ma lar ya p lan bir ko nu dur. Prof. Ho ward Gard ner, ze kâ y, de i flen dün ya da ya fla mak ve de i flim le re uyum sa la mak ama c y la her in san da olan ken di ne öz gü ye te nek ve be ce ri le rin bü tü nü olarak ta n m la mak ta d r. Gard ner, Çok lu Ze kâ Te ori si nde in san la r n ba fla r l ve ba fla r s z ola rak s n f lan d r la ma yaca n, her ke sin her fle yi ö re ne bi le ce i ni; an cak her ke sin ö ren me bi çi mi nin ve h z n n bir bi rin den fark l ol du u nu sa vun mak ta d r. Gard ner, in san zih nin de se kiz ze kâ ala n n n ol du u söy ler. Bun lar; 1. Sö zel-dil sel Ze kâ, 2. Man t k sal ve Ma tema tik sel Ze kâ, 3. Gör sel - Uzam sal Ze kâ, 4. Be den sel-kines te tik Ze kâ, 5. Mü zik sel-rit mik Ze kâ, 6. Ki fli ler Ara s - Sos yal Ze kâ, 7. Ki fli sel- ç sel Ze kâ, 8. Do a Ze kâ s ola rak s ra la na bi lir. Gard ner, her ke sin do ufl tan bu ze kâ alan lar na sa hip ol du u nu önem le vur gu la mak ta d r. An cak her in san da bu ze kâ la r kul lan ma flek li nin ge ne tik ya p, ya k n çev re, kül tür ve ben ze ri et kin lik ler le fark l lafl t n ifa de et mek te dir. Gard ner, e i ti min bu se kiz ze kâ ala n n kapsa ya cak fle kil de ve ril me si ge rek ti i ni sa vun mak ta d r. Bu di zi, yafl ço cuk la r na yö ne lik, 8 ze kâ ala n n kapsa ya cak fle kil de kırk sekizer say fa l k 4 ki tap ola rak plan lanm fl t r. Bu ki tap lar, alan uz man la r n ca okul ön ce si ço cuk la r na tav si ye edil mifl tir. Ekleri Plan Defteri Plan Örnekleri Kazan m De erlendirme Dosyas Geliflim Raporu Kat l m Belgesi Posterler cm x cm, 48 sayfa 1. hamur, 90 g kâ t, selefonlu kapak Sihirli Sekiz Çoklu Zekâ Eğitim Seti 1. Matemati i Do adan Ö reniyorum Ma te ma tik, Mant k ve Do a Ze kâs 2. Gözlemliyorum Anlat yorum Gör sel ve Sö zel Ze kâ 3. Arkadafllar mla Keflfediyorum Ki fli ler Ara s ve ç sel Ze kâ 4. Dinliyorum E leniyorum Be den sel ve Mü zik sel Ze kâ 17

18 YAfi UYGULAMA KİTAPLARI Ö REN YORUM D Z S - 2 Ha z r la yan: Fat ma Çi dem Gök çen Bu set yafl ço cuk la r na yö ne lik olup 3 ki taptan olufl mak ta d r. Ço cuk lar Ka ra bafl ve K v rc k ile Sa y lar, renk ler, fle kil ler ve kav ram lar dün ya s n da çi ze rek, bo ya ya rak, ç kart ma lar ya p fl t ra rak e le ne rek ö re ne cek ve ke yif le va kit ge çi re cek ler. Bu dizideki kitaplar çocuklar n dinleme al flkanl n n geliflmesi, bütünü gözden geçirme, ayr nt lara dikkat etme, soru sorma ve tekerlemelere efllik ederek dil becerilerinin geliflmesine destek verir. Ayr ca kitaplardaki ç kartmalar onlar n el becerilerinin geliflmesine de önemli katk sa lar. Öğreniyorum Dizisi Sa y lar-2 2. Renk ler ve fie kil ler-2 3. Kav ram lar-2 21 cm x cm, 48 sayfa renkli, 1. ha mur g kâ t, lüks kar ton dan se le fon lu ka pak, ç kartmal Ç ZG LER DÜNYASI - 2 Ha z r la yan: Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat Çiz gi ler Dün ya s 2 ki ta b, il kö re tim de ço cuk lar n düz gün ya z yaz ma y da ha h zl baflara bil me si için okul ön ce si dönemde ge rek li olan te mel be ce ri le ri ka zan d r mak ama c y la plan lan m fl t r. Kitapta, çiz giler de de vam l l k, yuvarlak çiz gi ler ve bi lek kas la r n ge lifl ti re cek ça l fl ma la ra ve etkinliklere yer ve ril mifl tir. Bu ki tap, alan uzmanlar nca okul ön ce si ö ren ci le ri ne tav si ye edil mifl tir. 21 cm x cm, 64 sayfa renkli, 1. hamur 90 g kâ t, lüks kartondan selefonlu kapak 18

19 UYGULAMA KİTAPLARI YAfi ETK NL K YAPIYORUM - 2 Ha z r la yan lar: Rey han Cey lan Nur gün Çe lik Bu kitap, yafl ço cuk la r na yönelik bafl ta çizme, kes me, kat la ma, ko part ma, ya p fl t r ma gi bi el be ce ri leri ni ge lifl tir me ye yö ne lik ça l fl ma lar ile ar t k ma ter yal lerle ya p lan et kin lik le ri kap sar. Ço cu a bu çalışmalarla ya ra t c l n el be ce ri le riy le ve sö zel ola rak ifa de et me si ne f r sat su nul mak ta, s ra s n bek le mek, yar d m is te mek, yar d m c ol mak, so rum lu luk la r n ye ri ne ge tirmek gi bi sos yal be ce ri le ri nin ge li fli mi ne kat k da bu lunul mak ta d r. 24 cm x 34 cm, Spiralli Cilt NEfiEL MATEMAT K Ha z r la yan lar: Rey han Cey lan Nur gün Çe lik Bu ki tap 4 yafl ve üs tü ço cuk la r n te mel ma te matik kav ram la r n e len ce li bir flekilde ve oyun için de ö ren me le ri ama c y la ha z r lan m fl t r. Sa y sem bol leri ni ta n ma, yaz ma, nes ne sa y s na uy gun sa y sembol le ri ni seç me, ba sit top la ma ve ç kar ma ifl lem le ri ni yap ma ve ge omet rik fle kil le ri kav ra ma, ki ta b n içeri i ni olufl tur mak ta d r. Kitap, ço cuk la rın ma te ma tik be ce ri le ri, el-göz ko or di nas yo nu, mo tor be ce ri le ri, prob lem çöz me ve kav ram sal ge li flim be ce ri le ri ni destek le mek te, ç kart ma-ya p fl t r ma et kin lik le riy le on la ra e len ce li bir e i tim sun mak ta d r. 21 cm x cm, 96 sayfa renkli, 1. hamur 90 g kâ t, ç kartmal lüks kartondan selefonlu kapak ETK NL KLERLE BOYAMA -2 Ha z r la yan: Fat ma Çi dem Gök çen yafl ço cuk la r na yö ne lik ha z r la nan ça l fl ma da, okul ön ce sin de de ve ri len kav ram lar la il gi li ça l fl ma lara, ço cu un gün de lik ya flam da ken din de ve çev re sinde ge li flen olay la r n far k na var ma s na yö ne lik çe flit li etkinlik ve uygulamalara yer verilmiştir. 21 cm x cm, sayfa 1. ha mur 90 g kâ t, lüks kartondan se le fon lu ka pak 19

20 YAfi UYGULAMA KİTAPLARI Ö REN YORUM D Z S - 1 Ha z r la yan: Fat ma Çi dem Gök çen yafl gru bu ço cuk la ra yö ne lik bu di zi, ço cuk la r se vim li ve ya ra maz kö pe i miz Ka ra bafl la e le nir ken sa y lar, renk ler, fle kil ler ve kav ram lar dün ya s ile ta n fl t ra cak; çi ze rek bo ya ya rak ç kart ma la r ya p fl t ra rak ö re nme le ri ni sa la ya cakt r. Bu di zi de ki ki tap lar al fl t r ma la r n ya n s ra din le me al fl kan l n n ge lifl me si, bü tü nü göz den ge çir me, ay r n t la ra dik kat et me, so ru sor ma ve te ker le me le re efl lik ede rek dil be ce ri le ri nin ge liflme si ne des tek ve rir. Ay r ca ki tap lar bu yafl ço cuk la r n n çok se ve ce i ç kart ma lar la zen gin lefl ti rilmifl ol du un dan, ço cuk la r n el be ce ri le ri ni ge lifl tir me de önem li bir kat k sa layacakt r. Dizi, yafl ço cuk la r na yö ne lik, ç kartmal 3 ki tap tan olufl mak ta d r. Bu kitap lar, alan uz man lar n ca okul ön cesi çocuk lar na tav siye edil mifl tir. Öğreniyorum Dizisi Sa y lar-1 32 say fa 2. Renk ler ve fie kil ler-1 40 say fa 3. Kav ram lar-1 32 say fa 21 cm x cm, renk li, 1. ha mur g kâ t, lüks kar ton dan se le fon lu ka pak, ç kartmal 20

21 UYGULAMA KİTAPLARI YAfi ETK NL K YAPIYORUM - 1 Ha z r la yanlar: Reyhan Ceylan Nurgün Çelik Bu etkinlik kitab baflta kesme-katlama, kopartmayap flt rma çal flmalar olmak üzere yafl grubuna uygun art k metaryallerle yap lan etkinlikleri kapsar. Bu ça l fl ma lar ya p l r ken ço cu un ya ra t c l n el be ceri le riy le ve sö zel ola rak ifa de et me si ne f r sat su nul makta, es te tik yö nü ge lifl mek te, ar t k ma ter yal le ri kul lan ma ko nu sun da de ne yim le ri art mak ta, s ra s n bek le mek, yar d m is te mek, yar d m c ol mak, so rum lu luk la r n ye rine ge tir mek gi bi sos yal be ce ri le ri nin ge li fli mi ne kat k da bu lu nul mak ta d r. 24 cm x 34 cm, Spiralli Cilt ETK NL KLERLE BOYAMA - 1 Ha z r la yan: Fat ma Çi dem Gök çen yafl ço cuk la r na yö ne lik bu kitapta, okul ön cesin de ve ri len kav ram lar la il gi li ça l fl ma la ra, ço cu un gün de lik ya flam da ken din de ve çev re sin de ge li flen olayla r n far k na var ma s na yö ne lik uy gu la ma la ra ve bi lifl sel et kin lik le re yer ve ril mifl tir. Bu çal flmalarla bir yandan ço cuk la r n in ce kas be ce ri le ri nin ge lifl me si sa la n r ken, di er yan dan mü zik, re sim, spor, bi lim gi bi çe flit li alanlar da me ra k uyan d r la rak, arafl t r ma ve ö ren me is te ini ar t ra cak f r sat lar yarat lmaktad r. 21 cm x 29,7 cm, 1. ha mur 90 g kâ t, 72 sayfa, lüks kar ton dan se le fon lu ka pak BEN M LK Ç ZG LER M Ha z r la yan lar: Mu hab bet O uz can Eb ru Do ku yu cu Bu ki ta b m z la yafl gru bu ço cuk la r m z n çizgi ler le ta n fl ma s, el-göz uyu mu nu ge lifl tir me si, yönle ri an la y p ok la r ta kip ede bil me si, ka lem kul lan ma be ce ri si ni ge lifl ti re bil me si amaç lan m fl t r. Ki tap ta, çiz gi ça l fl ma la r ya p l r ken ço cu a il ginç ve an lam l ge le bile cek bi re bir efl le me, nes ne ler le par ça la r n bir lefl tirme, ra kam lar, fle kil ler, du yu or gan la r gi bi kav ram la r n ö re nil me sine de yer verilmifltir cm x cm, 96 sayfa renkli, 1. hamur 90 g kâ t, lüks kartondan selefonlu kapak 21

22 YAfi UYGULAMA KİTAPLARI BEN M LK RES ML SÖZLÜ ÜM 21 cm x cm, 24 sayfa renkli, 1. hamur 90 g lüks kâ da s vanm fl, selefonlu karton kapak Ha z r la yan lar: Mu hab bet O uz can Eb ru Do ku yu cu Be nim lk Re sim li Söz lü üm, yafl ço cuk la r n n ilk gör dük le ri ve ö ren dik le ri nes ne ler le il gi li fo to raf lar la ha z r lan m fl bir ki tap t r. Ki tap, yafl ço cu u nun ko lay l k la kull a na bil me si aç s n dan az say fa l ve ka l n yap rak l ça l fl lm fl t r. Ö ren me sü re cin de ilk ad m, ço cu un nes ne nin ken di si ile ça l fl ma s ; ikin ci ad m, nes ne nin res mi ile ça l fl ma s d r. Bu ne den ler den ötü rü özel lik le hedeflenen yafl gru bu için fo to raflar kul la n l m fl t r. BEN M LK K TABIM 21 cm x cm, 24 sayfa renkli, 1. hamur 90 g lüks kâ da s vanm fl, selefonlu karton kapak Ha z r la yan lar: Mu hab bet O uz can Eb ru Do ku yu cu Bu ki tap, yafl ço cuk la r na yö ne lik olup ço cu un çev re sin de s k l k la gör dü ü ve kul lan d nes ne le ri bu kez re sim le ri ni gö re rek al g la ma s, din le me ve an la ma be ce rile ri ni ge lifl tir me si ama c y la ha z r lan m fl t r. Çocu un an la d n uy gu la ya rak özel lik le nes ne le rin ad la r n söy le me si, gör dü ü re sim ler hak k n da yo rum ya parak sö zel ifa de si nin ge li flmesi ve re sim ler le il gi li so ru lan so ru la ra ba sit ya n t ve re bil me si esas al n m fl t r. BEN M LK ETK NL KLER M cm x cm, 16 sayfa renkli, her sayfas selefonlu ve ç kartmal Ha z r la yan: Fat ma Çi dem Gök çen Ki tap, yafl ço cuk la r na yö ne lik ç kart ma l bir et kin lik ki ta b d r. Ço cuk lar bu ki tap ta gördükleri re sim le ri an la t r, is te nen le ri gös te rir, ad la r n söy ler ve yo rum lar lar. Ö rendik le ri nes ne le ri ç kart ma lar dan bu lur ve uy gun yer le re ya p fl t r r lar. Ço cuk la r n bun la r ya par ken ke yif al ma s ve hofl ça va kit ge çir me si ön ce lik le dik ka te al n m fl t r. 22

23 UYGULAMA KİTAPLARI YAfi ETK NL K K TAPLARI Ha z r la yan: Mükerrem Uçkan Bu di zi, yafl ço cuk la r na yö ne lik olup ç kart ma l 4 et kin lik ki ta b n dan olufl mak ta d r. Ço cuk lar, ki tap la r n da ki öy kü le ri din ler ken re sim le ri in ce ler; gör dük le ri ni an la t p; isim le ri ni, sa y - la r n ve renk le ri ni söy ler; ö ren di kle ri nes ne le rin re sim le ri ni gös te rir ler. Ç kart ma ya p fl t r la cak sayfa la ra uy gun ç kart ma y bu la rak ya p fl t r r lar. Bun la r ya par ken hofl ça va kit ge çi rir ler. Bu et kin lik ki tap la r, da ha ya fl n dan bafl la ya rak arafl t ran, so ran, sor gu la yan, prob lem çö ze bilen bi rey ler ye tifl me si ne kat k sa la ya cak t r. Etkinlik Kitapları 1. En Sev di im Yi ye cek 2. Mi nik Ke di Ne re de? 3. Ha ri ka lar Sir ki 4. Kü çük Fa re nin Be re si cm x cm, 16 sayfa renk li, 1. ha mur 90 g kâ t, ç kartmal se le fon lu ka pak 23

24 YAfi EĞİTİCİ OYUN KARTLARI AKLINDA TUT Ha z r la yan lar Dr. Nes li han Av c Ö r. Gör. Uzm. Ay fle Tur la Ak l n da Tut kart la r, yafl ço cuk la r için ha z rlan m fl olup ço cuk ile oynan r. Amaç, çocu un gördü ü bir resmi ve yerini an msayabilmesidir. kartl k bu oyun kartlar kolay y rt lmaz ve çizilmez. HAYD SAYALIM Ha z r la yan lar Dr. Nes li han Av c Ö r. Gör. Uzm. Ay fle Tur la Bu oyun kart la r, yafl ço cuk la r na yö ne lik nesne le ri efl lefl tir me, ra kam lar la bir lefl tir me oyun la r ndan olu flur. Bu oyunu ço cuk tek ba fl na oy na ya bi lece i gi bi, ki fli lik ço cuk grup la r ile de oy na ya bi lir. kartl k bu oyun kartlar kolay y rt lmaz ve çizilmez. B L, BUL, YAP, E LEN, Ö REN Ha z r la yan lar: Yrd. Doç. Dr. To sun Yal ç n ka ya Yrd. Doç. Dr. Öz gül Po lat Bu oyun kartlar nda yafl ço cuk la r na yö ne lik çe flit li kav ram lar, hay van lar ara c l y la ve ril mifl tir. kartl k bu oyun kartlar kolay y rt lmaz ve çizilmez. YAPBOZ SET Ha z r la yan: Yrd. Doç. Dr. Öz gül Po lat 70 kartl k bu oyun kartlar kolay y rt lmaz ve çizilmez. Yap boz lar, okul ön ce si dö nem de ço cuk la r n oyun yo luy la ka l c ö ren me ler olufl tur ma la r na yar d m eder. Bu set, yafl ço cuk la r na yö ne lik parça l k 8 yap boz dan olufl mak ta d r. Ama c m z ço cuk lar n e le ne rek ö ren me le ri ni tefl vik et mek tir. 24

25 ÖYKÜLER YAfi SEV ML ÖYKÜLER D Z S Ha z r la yan: Ay fle Tur la Ki tap sev gi si ni kü çük yafl lar da ka zan d r mak ama c yla yafl grup la r na gö re ha z r la nan bu di zi de; ço cu un il gi si ni çe ken ko nu lar, onun an la ya bi le ce i bir dil le ve se vim li re sim ler le ifl len mifltir. Bu ki taplar, Mil lî E i tim Ba kan l n ca okul ön ce si ö ren ci le ri ne tav si ye edil mifl tir. Sevimli Öyküler Dizisi 1. Hayvanlar yafl (16 sayfa) 2. Küçük ve Büyük Kurba a Piknikte yafl (16 sayfa) 3. Küçük Kurba a Hayvanlarla Tan fl yor yafl (16 sayfa) 4. ki Sürpriz Birden yafl (16 sayfa) 5. Küçük Kaplumba a Saklambaç Oynuyor yafl (24 sayfa) 6. Küçük Kaplumba a Müzik Yar flmas nda yafl (24 sayfa) cm x cm, renk li, 1. ha mur 90 g kâ t, lüks kar ton dan se le fon lu ka pak E LENCEL ÖYKÜLER D Z S Ha z r la yan: Yrd. Doç. Dr. Oya Aba c Bu di zi, ço cuk la r n ki tap sev gi si ni, din le me-an la ma al fl kan l n ge lifl tir mek ama c y la ha z r lan m fl olup yafl ço cuk la r na yö ne lik befl ay r öy kü den olufl mufl tur. Eğlenceli Öyküler Dizisi 1. Ce ren in Mev sim Bah çe si 4. Kü çük Su Dam la s 2. Se vim li Mi nik Kufl 5. Ar ka dafl Ara yan Oto mo bil 3. Sar man Evi nin Yo lu nu Ar yor cm x cm, renk li, 16 sayfa, 1. ha mur 90 g kâ t, lüks kar ton dan se le fon lu ka pak PENGU ÖYKÜLER D Z S Ha z r la yan: fiük ran O uz kan Pen gu, Gü ney Kut bu n da ya fla yan bir yav ru pen gu endir. yafl ço cuk la r n n il gi ve ge rek si nim le ri dü flü nü lerek ha z r lan m fl bu di zide befl öy kü var d r. Bu öy kü le rin de va m olan ki tap ise, Pen gu Et kin lik Ki ta b d r. Bu ki taplar, Mil lî E i tim Ba kan l n ca okul ön ce si ö ren ci le ri ne tav si ye edil mifl tir. Pengu Öyküleri Dizisi 1. Pen gu Yüz me Ö re ni yor 4. Pen gu ve Yav ru Ba li na 2. Pen gu nun Do um Gü nü 5. Pen gu nun Dü flü 3. Pen gu ve Ay Ba l cm x cm, renk li, 16 sayfa, 1. ha mur 90 g kâ t, lüks kar ton dan se le fon lu ka pak 25

26 YAfi ÖYKÜLER Bu set okul ön ce si ço cuk la r n n bi lifl sel, sos yal duy gu sal ve dil ge li fli mi ni des tek le mek, hofl ça va kit ge çir me le ri ni sa la mak ama c y la ha z r lan m fl t r. 26

27 ÖYKÜLER YAfi ÖYKÜ YA MURU Öy kü Ya mu ru Se ti, gün lük ya flam dan öy kü ler ve kur gu sal ma sal lar dan olu flan yafl ço cuk la r na yö ne lik ta ma m renk li, on altışar say fa l k 50 ki tap tan olu flan bir di zi dir. Öy kü ler, ala n n da uz man e i tim ci ler ve öy kü ya zar la r ta ra f n dan ka le me al n m fl t r. Tam say fa renk li re sim ler ül ke mi zin önem li çi zer le ri ta ra f n dan çizilmifltir. 50 ki ta b n tü mü al n d n da, çocuklar n bu öy kü ler le bir lik te ke sip, kat la y p ya p fl t ra ca ça l fl ma la r içe ren Et kin lik Dos ya s, çiz gi film ler, kuk la ti yat ro su ve flar k lar dan olu flan 6 CD, öy kü le ri din ler ken ve din le dik ten son ra ya pa ca etkinlikleri içe ren Et kin lik ler le Hi kâ ye ler ki ta b ve sür priz ar ma- an lar da se tin üc ret siz par ça la r olarak verilmektedir. Öykü Yağmuru Seti 1. Ay na da ki K z 2. Ba na Dik kat le Ba k n 3. fiafl k n Ku u Yav ru su 4. Kar Ya yor 5. Lây Lây Lom 6. Dos tum Ba di 7. Ali nin S k n t s 8. Yu mur ta ile Ge len So rum lu luk 9. Be nim Gü zel Mü cev her le rim Renk li Ço rap lar Bon cuk ile To mur cuk Ça ma fl r lar Ku ru du Çok Ya fla Dai re Ku u lar Aç Kal ma s n Mut lu So kak Sa kin le ri Can su nun Uy ku su Ediz ler Ta fl n yor Pe lin in Yu nus la Yol cu lu u fiim di Ben Ne Ola ca m? Zey nep Kay bol du Ken di Bil di in Gi bi Re sim Yap Ö ret me nim Pa muk Gi bi Uy gun De il! Pay la fla l m Ya fla s n 23 Ni san Ata türk ve Kü çük Ço ban Ata türk ün A aç Sev gi si Ak flah ile Ka ra flah T s t s ile P s p s n Oyun Ar ka dafl la r Kra li çe nin Yü zü ü Ro bo Ne re de? M r m r k Kay bol du Hep si ni Biz Ha z r la d k Si hir li San d k fie kil le rin E len ce si Ça l fl kan Ma ran goz Tak Tak Da vet siz Mi sa fir Fil ler Kaç Ta ney di? Kur ba a Ha n m n Lo kan ta s Kur de le ve To to Üç So kak Ke di si On Kü çük Fa re He pi miz Çok Ac k t k Onun Ce bin de ki Ney di? Ali ile Zey nep Ha ri ka lar Sir ki nde Han gi fiap ka y Al ma l y m? Bay Siv ri ve Ba yan Küt Cum ba n n Evi Kü çük Si hir baz fii rin Kir pi Ç kar ma Ö re ni yor cm x cm, renk li, 16 sayfa 1. ha mur 90 g kâ t, lüks kar ton dan se le fon lu ka pak 27

28 YAfi ÇOCUK GELİŞİMİ KİTAPLARI Ço cuk luk, in san ya fla m n n en önem li dö ne mi dir. Al fl kan l k la r n ge lifl ti i, be den sel ya p n n fle killen di i, ki fli li in olufl ma ya bafl la d y l lar ço cuk luk y l la r d r ve in san, en çok, ço cuk ken yar d ma ge rek si nim du yar. Biz an ne ba ba lar ve e i tim ci ler, bu y l lar da ona ne ka dar yar d m ede bi lir sek, o da son ra ki y l la r n o ka dar mut lu ya fla ya cak, sa l k l, mut lu ve ba fla r l bir bi rey ola rak top lum da ki ye ri ni ala cak t r. Yafl Ço cuk Ge li fli mi ve E i ti mi ki tap la r bu amaçlar göz önünde bulunduran alan uz man la r ve akademisyenler ta ra f n dan sizler için özen le ha z r lan m fl t r. 15 cm x cm, 1. hamur 90 g kâ t, selefonlu kapak Yaş Çocuk Gelişimi 1. Dikkat Geliştiren Oyunlar sayfa 2. Gelişimde Yaş sayfa 3. Bir Aile Olmak sayfa 4. Çalışan Anne ve Çocuk sayfa 5. Çocuk ve Disiplin sayfa 6. Çocuk ve Beslenme sayfa 7. Ailede İletişim sayfa 8. İlköğretime Hazırlık sayfa 28

29 EĞİTİCİ OYUNCAKLAR YAfi Şimdi, Morpa Store da eğitici oyuncak ve eğitim materyali de var. Kaliteli eğitici oyuncak ve uygun fiyat için tıklayınız! 29

30CD si Müzikli Oyunlar CD si Ço cuk Ez gi le ri CD si Se vim li Öy kü ler Ma sal CD si Ses len di ren: Rüfl tü As ya l Pen gu Öy kü le ri Ma sal CD si Ses len di ren: Rüfl tü As ya l E len ce li Öy kü ler Ma sal CD si Ses len di ren: Rüfl tü As ya l Okuma Sand Öykü CD si Ses len di ren: Derya Baykal Ses le rin Dün ya s CD si ( de i flik se s) Du li du Yes, I do n gi liz ce CD 30

31 EĞİTİM MATERYALLERİ YAfi Kazan m De erlendirme Dos ya s Ö ren ci ile il gi li tüm bil gi le rin yer ala ca bi çim de ta sar lan m fl, renk li, 1. ha mur 80 g kâ da ba s l m fl t r. Ye ni yö net me li e gö re ha z r la nan ve 17 cm x 23 cm öl çü le rin de olan bu 16 say fa l k dosya n n ka pa se le fon lu olup lüks kar to na ba s l m fl t r. Geliflim Ra po ru Karnenin yerine ye ni prog ra ma gö re ha z r lan m fl olan geliflim raporu cm x cm öl çü le rin de olup, 1. ha mur 90 g kâ - da ba s l m fl t r. 4 say fa d r. Kat l m Belgesi Ana oku lu ve ana s n flar na yönelik kat l m belgesi diploman n yerine haz rlanm flt r cm x 20 cm öl çü le rinde olup, g lüks kar to na ba s l m fl ve özel ola rak re sim len di ril mifl tir. Devam Çizelgesi ve S n f Defteri Ye ni yö net me li e gö re ha z r lan m fl olup, cm x cm öl çü le rin de 1. ha mur kâ da ba s l m fl t r. Kar ton ka pak l ve 64 say fa d r. Y ll k ve Günlük Plan Defteri Ye ni yö net me li e gö re ha z r lan m fl olup cm x cm öl çü le rin de, say fa, 1. ha mur 80 g kâ da ba s l m fl t r. Ka pa lüks kar ton dan üre til mifl ve se le fon la kap lan m fl t r. Kay t Defteri Ye ni yö net me li e gö re ha z r lan m fl olup cm x cm öl çüle rin de, 1. ha mur kâ da ba s l m fl t r. Kar ton ka pak l ve 48 say fa d r. Pos ter ler 50 cm x 70 cm eba d n da ki ar ka l ön lü bu 8 pos ter, g lüks ku fle kâ da ba s l m fl t r. 1. Ata türk Köflesi 5. Var l k lar 2. Sa y lar 6. Sa l m 3. Renk ler 7. lk ba har, Yaz 4. Hay van lar 8. Son ba har, K fl 31

32 Morpa, eğitimde teknolojiyi kullanıyor, değişime ayak uyduruyor. Ya siz? Tam 30 y ld r, çocuklar m z n gelece ini ayd nlatmak için çal fl yoruz. Morpa Çocuk Morpa Kampüs Morpa Kültür Yay nlar Ankara Caddesi, No: 16 Kat: Ca alo lu - Fatih - stanbul tel.: ()

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası