Найближчі конференції, що розглядають питання світового гемблингу / Архітектура України

Найближчі Конференції, Що Розглядають Питання Світового Гемблингу

Найближчі конференції, що розглядають питання світового гемблингу

ЗАСІДАННЯ ТРИДЦЯТЬТРЕТЄ

Сесійний зал Верховної Ради України

17 квітня року, година

Веде засідання Голова Верховної Ради України  МОРОЗ О.О.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Доброго ранку  шановні  депутат, гості Верховної Ради, представники Кабінету Міністрів, журналісти, радіослухачі, телеглядачі! Сьогодні 17 квітня. Відповідно до календарного плану  проходять пленарні засідання Верховної Ради.

Я прошу депутатів підготуватися до реєстрації.  Увімкніть систему „Рада”, проводиться поіменна реєстрація.

Готові працювати у сесійному залі народних депутати. Ранкове засідання оголошується відкритим.

Хочу також сказати, що сьогодні проходить засідання Конституційного Суду, який розглядає подання 53 народних депутатів стосовно указу  Президента від 2 квітня. Там зараз присутні 18 суддів Конституційного Суду. Суд почав роботу. В цьому засіданні беруть участь більше 30 народних  депутатів України, і тому  ви розумієте, що це певним чином відбувається, скажімо,  на активності у сесійному  залі, але це деталь, яка менш має значення. Ми вихід із такої ситуації можемо знайти.

Тим не менше зараз я хотів би скористатися можливістю і від вашого імені поздоровити з днем народження народного депутата України  Ісаєва Леоніда Олексійовича. Привітаємо. (О п л е с к и) У якого сьогодні ювілей. Давайте привітаємо йому довголіття, творчого, законотворчого і просто здоров’я. Людина користується колосальним авторитетом не тільки серед депутатів, всіх, хто з ним працював, працює, спілкується. А також поздоровимо з днем народження Триндюка Юрія Григоровича, він, правда, вдвічі молодший, але, тим не менше, достойна людина. Привітаємо його.

(О п л е с к и)

Відповідно до Регламенту вівторок розпочинається з виступів повноважних представників фракцій із внесенням пропозицій, оголошень, заяв, повідомлень тощо. Я прошу записатися представників. Я прошу записатися представників. Від фракцій записалися. А тепер просто депутати самостійно, бо у нас виходить 15 і 15 хвилин. Прошу запишіться. Від фракцій по п'ять хвилин, а депутати по три хвилини. Добре.

Слово має Мельничук Михайло Васильович від фракції соціалістів.

 

МЕЛЬНИЧУК М.В.

Мельничук, фракція Соціалістичної партії України, Чернівецька область.

Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги, радіослухачі, телеглядачі, шановні представники засобів масової інформації! 11 квітня на засіданні уряду була прийнята постанова про встановлення розмірів підвищених посадових окладів, ставок заробітної плати та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки. Це все зроблено з метою вдосконалення системи праці в галузі освіти.             

Я сьогодні звертаюся до освітян  України. Вслухайтесь в ті цифри і  в ті кроки, які зробив уряд у відношенні до вас. І це робиться тільки тому,  що професійно працює уряд, що Міністерство освіти дбає про освітян і не тільки. Я вважаю, що суттєві кроки назустріч людям – це є той стиль і та метода роботи сьогоднішнього уряду.

Коментуючи постанову,  аргументував би необхідність такого рішення кількома прикладами. До сьогодні вчитель, викладач, методист, майстер виробничого навчання 1 категорії, педагог-організатор отримав за ці звання від 1 до 17 гривень. Одна гривня або 17 гривень. Тепер вони будуть отримувати   відсотків від базової ставки. В середньому це складатиме від 70 до гривень. Це збільшення приблизно в 6 разів. Керівнику гуртка доплачували 3 гривні за його роботу. Скажімо, ми розуміємо наскільки це важка робота, яка потребує зусиль, часу. Три гривні отримував за це викладач. Тепер доплата збільшена в 31,5 рази або становитиме 15 відсотків від базової ставки, це складатиме по суті біля гривнів, тобто 99 гривнів. За керівництво стрілецьким тиром або кімнатою зберігання зброї вчитель раніше отримував 76 копійок. Вдумайтесь, 76 копійок! І це при тому, що вони мало того, що створили хаос у країні, не працюють в цьому залі, різними заявами штурмують виборців про те, що треба негайно вибори проводити і так далі, вони не звертали у свій час, коли мали на це підстави, коли міністр освіти Станіслав Ніколаєнко своїми законодавчими ініціативами, своїми зверненнями до уряду, говорив про таке становище в освіті, він мало в чому мав підтримку. 76  гривнів. В той же час, на сьогоднішній день доплата становитиме 10 відсотків від базової ставки.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Копійок. Михайло Васильович, копійок, а не гривень. 76 копійок.

 

 МЕЛЬНИЧУК М.В. 76 копійок.

Становитиме, скажімо, 66 гривень. Керівники спортивних секцій отримують доплату приблизно в п’ять-десять разів більше від тієї, яка була. Якщо раніше педагоги за роботу у спортивних гуртках отримували не більше вісім-дев’ять гривень, то тепер доплата становитиме до гривень.

Дуже важливим є те, що для вчителів фізичної культури, які мають сьогодні спортзал, гімнастичний чи атлетичний зал, доплата становитиме не одну-дві гривні, як це було раніше, а відсотків від базового окладу.

Майстрам виробничого навчання профтехзакладу за керівництво майстернею раніше платили гривню 60 копійок, тепер доплата становитиме 99 гривень.

За звання та використання в роботі іноземної мови керівникам та педагогічним працівникам профтехосвіти та дошкільних навчальних закладів ставка збільшена в чотири рази і становитиме від 40 до 70 гривень.

По лінії освіти чимало можливо й привести позитивних прикладів. Ця постанова уряду вступає в дію з першого травня на 50 відсотків, з першого січня року – повністю.

Зростає ВВП, поступово економічні показники покращуються. То скажіть мені, будь ласка, кому потрібний цей хаос? Кому потрібні дострокові вибори? До яких виборів сьогодні готуються ті, які провели, скажімо, свої з’їзди і так далі? Ми вважаємо, що вибори…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Слово має Болдирєв від фракції „Регіонів”, так записано. Хто, хто? Сергій Васильович Ківалов, прошу.  Замість Болдирєва.

 

КІВАЛОВ С.В.

Уважаемый Александр Александрович, уважаемые народные депутаты, уважаемые представители средств массовой информации, присутствующие!

Сегодня я написал заявление на имя Президента Украины о сложении полномочий председателя и члена Центральной избирательной комиссии. Вот это заявление.

Этот документ буквально после моего выступления будет представлен в Администрацию Президента, и Президент в соответствии с действующим законодательством должен будет представить Верховной Раде, и окончательное решение об отставке любого члена Центральной избирательной комиссии будет решаться именно в этом зале.

Вы знаете, в году весь состав Центральной избирательной комиссии был отправлен незаконно в отставку. И Слава Богу, что 2 апреля этого года весь состав Центральной избирательной комиссии восстановлен и сегодня он действует.

Я хочу сказать, что делаю я это во многом  для того, чтобы не давать ни малейшего повода оппозиции, против готовящихся различных таких провокаций, различных моментов вокруг Центральной избирательной комиссии и членов Центральной избирательной  комиссии. Это я делаю в интересах нашей политической силы и в интересах всего нашего государства, в интересах спокойствия в стране.

Помните формулировку, с которой была отправлена Центральная избирательная комиссия в отставку: «политической недоверие»?  Так я вам хочу сказать со всей ответственностью: ни в одном кодексе, ни в одном законе не существует такого понятия, как «политическое недоверие». В отличие от наших оппонентов, мы всегда поступили и поступаем исключительно по закону, и надеюсь, будем поступать именно так.

Вы знаете, Президент Украины после этого вошел во вкус и уволил уже не 15 членов Центральной избирательной комиссии, а – весь состав Верховной Рады отправил в отставку. Естественно, что это сделал он незаконно.

Уважаемые коллеги,  я думаю, что оппозиции не очень ловко слушать и видеть, как с ее рядов уходят депутаты. Но это наверное, действительно, может быть это наверное и плохо. Но это не дает повод распускать Верховную Раду.

Как мы можем требовать соблюдение и уважение Конституции, когда сам гарант этой Конституции, Президент Украины, стал на путь систематического нарушения действующего законодательства. Причем, это делается почти ежедневно.

Пример. Грубое и бесцеремонное вторжение в судебную систему, в независимую судебную систему. Эта система у нас действительно независимая и, может быть, станет независимой. И, наверное, от нее практически ничего сегодня не зависит, потому что Президент сам, я подчеркиваю, систематически нарушает закон, и сам решает вопросы, связанные с судоустройством.

Президент постоянно издает свои указы по судебной системы в нарушение всех действующих нормативных актов. То есть он сегодня сам переводит судью с одного суда в другой суд, сегодня он сам увольняет одного судью, второго судью. Сегодня дошло до того, что появился новый институт исполняющих обязанности руководителей судебных органов. Вы знаете, это очень опасно. Это очень опасно. Мы знаем, к чему это идет. Мы знаем, к чему может привести, если дойдет дело до того, что Президент сам будет со временем возбуждать уголовные дела.

Есть Конституция, есть определенное законодательство, которое необходимо исполнять. Я вам хочу сказать, что из уст Президента очень опасно стала исходить неправдивая информация, которая опрылюднюется в целом на все государство. Вот буквально недавно, несколько дней назад, Президент оповестил, что председатель парламентского Комитета по вопросам правосудия зашел в суд, забрал печать, забрал ключи от сейфа. Да я вам хочу сказать, что во время этого инцидента меня там вообще в суде не было…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 10 секунд дайте ще, будь ласка.

 

КІВАЛОВ С.В. Больше того, я вам хочу сказать, что издаются вот такие незаконные нормативные акты и Президент идет на поводу тех, кто готовит. 4 апреля этого года состоялось заседание Высшего совета юстиции. И когда у председателя Верховного Суда Украины Василя Онопенка спросили, давал ли он представление на увольнение председателя Печерского суда, во время заседания Василий Онопенко сказал, никакого представления он не давал, хотя в указе, в этом знаменитом указе есть ссылка на представление председателя Верховного Суда.

Я думаю, что Верховная Рада способна остановить тот правовой беспредел, который сегодня у нас есть в нашем государстве.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Матвєєв від фракції комуністів.

 

МАТВЄЄВ В.Г.

Фракція комуністів, Матвєєв.

Шановні колеги, шановні співвітчизники, сьогодні у нас, на превеликий жаль, є всі підстави заявити з парламентської трибуни, що політична ситуація в країні після антиконституційного указу Ющенка про дострокове припинення повноважень Верховної Ради досягла свого апогею.

Україна з лихої волі глави держави та його любих друзів перетворилася на величезний мітингуючий табір, в арену політичного протистояння, розборок та зведення рахунків. Помаранчева пропаганда методично зомбує суспільну свідомість, намагається переконати всіх і вся, що буцімто єдиний шлях до порятунку країни, до збереження її цілісності та єдності – це дострокові парламентські вибори. За зчиненим навколо цього лементом, за намаганням будь-що поставити країну дибки заводії цієї невдячної кампанії забули про економіку, про весняну посівну, про відродження села, про нагальні соціальні проблеми, котрі необхідно розв’язувати в інтересах переважної більшості народу. І коли Президент заявляє, що, мовляв, не бачить підстав для погіршення соціально-економічної ситуації, то він, м’яко кажучи, лукавить. Не бажає усвідомити, що політична нестабільність неминуче призводить до соціальних і економічних потрясінь. Назву лише кілька цифр і фактів.

За два останні тижні, відколи оприлюднено горезвісний Ющенків указ, надходження до державного бюджету скоротилося щонайменше на мільйонів гривень. В ряді регіонів поповзли в гору ціни на хлібобулочні вироби, а також на нафтопродукти, сировину, для яких, зверніть увагу, які були завезені  ще в листопаді минулого року. На очах у всієї країни в обхід Конституції та діючих законів Президент брутально викручує руки урядові добиваючись від нього фінансування незаконно оголошених дострокових парламентських виборів.

Сьогодні з цієї парламентської трибуни з інформацією Кабінету Міністрів виступить Микола Янович Азаров. Мабуть, він назве ще немало, на превеликий жаль, невтішної статистики, яка безперечно на совісті тих, хто провокує соціальну-економічну нестабільність, намагається втягнути Україну в авантюру під назвою дострокові парламентські вибори. І це все робиться під орудую Президента, котрий давно забув про свої 10 кроків на зустріч людям, підмінюючи їх, 17 кроками на зустріч пані Ю. з її невдоволеними ладними амбіціями.

Глава держави замість пошуку компромісу та шляхів примирення взяв курс на дальше загострення протистояння та беззаконня. Про це свідчить і його вчорашня, зокрема, нарада з керівниками силових структур, виявляється, в нашій країні саме функція СБУ, Генеральної прокуратури, на думку Ющенка, продемонструвати 48 мільйонам громадян, а їх, до речі, сьогодні всього лише 46, що в Україні працює закон і фундаментальне право громадян на вибори має бути реалізоване.

Чи можна бути більше лицемірним ще чим цинічно розтоптавши Конституцію робити такі заяви, робити виклик міжнародній спільноті? А ще публічно демонструє необізнаність із станом справ у власній країні. Та якби не намагався гарант беззаконня і хаосу грати м’язами, як би він не потурав амбіційним примхам Тимошенко, тимошенків, кириленків та луценків, якби всі разом вони не шаленіли, суспільство вже переконалося бліц-кригу, іншими словами блискавичного антиконституційного усунення найвищого законодавчого органу державної влади не вийшло.

Ми впевнені, що антиконституційний переворот у державі не пройде. І на заваді цьому твердо стали і будуть стояти всі здорові політичні сили, свідомі і чесні громадяни України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Спасибі. Слово має Чечетов замість Берташа, так вони домовилися. Будь ласка.

 

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Михайло Чечетов, фракція Партії регіонів України.

 Шановний Олександре Олександровичу, шановні співвітчизники, шановні колеги! Ми разом з усіма вами належимо до великого народу. На нас лежить відповідальність за єдність країни. Мовчати сьогодні – злочин. Мовчазно виконувати усі забаганки Президента – злочин подвійний. Адже сьогодні у людей не просто відбирають вибір року – той вибір, який країна зробила на чесних парламентських виборах, – сьогодні у людей намагаються відібрати право самостійно вирішувати власну долю, долю власної держави, захищати свій добробут та своє майбутнє.

Політичне противостояння, спровоковане безпідставним Указом Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України викликало серйозну напругу в суспільстві. Сьогодні ця напруга досягла апогею і ось-ось може перерости у неконтрольоване сповзання України до суспільного протистояння та економічної прірви. Ми виступаємо   проти цього, ми хочемо постійних перевиборів на догоду окремим політикам, ми хочемо жити і працювати, працювати на себе, на свою родину, на Україну.

Сьогодні Президент ще міг би змінити  логіку розвитку політичного процесу у державі. Ми сподіваємося, що він   все-таки виконає свою місію гаранта та спокою  і відкличе власний указ. І ми переконані, що саме цього кроку чекає від нього суспільство.

Верховна Рада продовжує свою роботу у нормальному режимі, ми працюємо і чекаємо чесного, справедливого та неупередженого рішення Конституційного Суду. Ми всі розуміємо, якщо сьогодні не зупинити правовий хаос,  якщо дозволити  діяти у рамках революційної доцільності, то завтра хаос і безлад увійдуть  до кожної оселі. У  країні не залишиться ані правових, ані моральних авторитетів, а сама Україна перетвориться на чорну діру у самому центрі Європи і все тільки через те, що окремі політичні сили не бачать іншого способу дістатися влади.

Ми звертаємося до них: „Шановні, у вас був історичний  шанс, у вас було два роки. И чим ви запам’яталися народу? Кризами, зрадами, звинуваченнями один одного. Тому сьогодні  зупиніться і не заважайте працювати. Ми не віддамо вам Україну і майбутнє українського народу. Ми говоримо „ні”  позаправовому реваншу, „ні” попранню Конституції, „ні” поділу  України та українців”.

Дякую за увагу. (О п л е с к и)  

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Спасибі.

Слово має Калетнік Григорій Миколайович. За ним Кузьменко.

 

КАЛЕТНІК Г.М.

Григорій Калетнік, фракція Партії регіонів, Вінниччина.

Шановні співвітчизники! Шановна президія! Заява Коаліції національної єдності.

„Сьогодні,  17 квітня  цього року Конституційний  Суд України розглядатиме справу щодо конституційності  Указу Президента України „Про припинення  повноважень Верховної Ради України та призначення дострокових парламентських виборів”. Не випадково, що саме напередодні цієї важливої  події посилюється тиск на суддів Конституційного Суду України  з метою  не допустити прийняття законного рішення. Тиждень тому судді   Конституційного Суду, призначені на ці посади за квотою Президента, та ті, що обрані за  рекомендацією  пропрезидентського блоку "Наша Україна", одночасно через засоби масової інформації звернулися із заявою про те, що на них чиниться політичний тиск. При цьому не було наведено жодного конкретного факту, не послідували відповідні звернення до правоохоронних органів. Але  саме це стало  однією з головних підстав для перенесення розгляду справи на  7 днів.

У той же час у понеділок 16 квітня, у переддень засідання   Конституційного Суду прозвучали звинувачення  на адресу судді-доповідача Станік з вуст виконуючого обов’язки голови Служби безпеки України  Наливайченка. Це свідчить, що зазначена спецслужба вдається до будь-яких кроків, аби реалізувати давно розроблений сценарій зриву Конституційного Суду.

Між тим, усі  ці так звані факти спростовані Генеральною прокуратурою України. Невипадково саме сьогодні Президент України  прийняв ряд кадрових рішень стосовно заміни  керівників деяких провідних департаментів Служби безпеки України, які ще більше посилять його  вплив на цю структуру, зроблять її надійним знаряддям у досягненні  незаконних цілей. Подібні спроби впливу на суд помаранчева команда вже випробувала у році щодо Верховного Суду України.

Коаліція національної  єдності наголошує на недопустимості подібних дій по  відношенню до суддів  Конституційного Суду і вимагає створити всі необхідні умови для його безперешкодної роботи і прийняття об’єктивного рішення по справі, адже йдеться не тільки про дотримання законності та внутрішній спокій у державі, а й про міжнародний авторитет України  та повагу до неї з боку світової спільноти. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Слово має Кузьменко.  За ним виступатиме Кисельов замість Майбороди.

 

КУЗЬМЕНКО С.Л.

Сергій Кузьменко, Запоріжжя, фракція Соціалістичної партії України. 

Шановні громадяни України, шановні колеги, шановна президія! Я хотів би зупинитись на подовженні, так би мовити, теми, яку дуже часто озвучує в останній час особливо Президент України. Він говорить про те, що указ обов'язковий до виконання, що всі, хто його не виконують, будуть нести відповідальність. Але скажіть мені, будь ласка, чому Президент або його оточення ніколи не говорять про інше: а яку відповідальність будуть нести ті люди, які зараз почнуть виконувати указ Президента, в тому числі витрачати якісь кошти на виконання цього указу, а потім Конституційний Суд визнає указ таким, що не відповідає Конституції? Хто і яким чином буде відповідати за ті дії, які будуть вчинені на виконання неконституційного указу? Чому Президент про це не говорить? Тому що він вважає, що такі дії залишаться безкарними? Для нього, поки він Президент, можливо, він має недоторканість. Але для всіх інших ні в якому разі. І я хотів би, щоб всі, хто пробує виконувати указ без рішення Конституційного Суду, мали це на увазі – на них недоторканість не розповсюджується, прийдеться відповідати. Це перше, що я хотів би сказати.

Хотів би також наголосити на наступному. Одна з останніх заяв Президента – це піарівське, я по-іншому не можу сказати, звернення до всіх партій, яким він пропонує відмовитись від недоторканості депутатів на якийсь період. Я хотів би сказати, що Президент, ну мабуть тому, що у нього освіта не дозволяє бухгалтерська, погано знає право: ніяка відмова від депутатської недоторканості, навіть якщо ми всі напишемо заяви і кров'ю розпишемось на цих заявах, не дозволить жодному правоохоронцю вичинити будь-які дії без рішення Верховної Ради про надання згоди на притягнення до відповідальності народного депутата, ніякому прокурору будь-які дії вчинити без рішення Верховної Ради без надання згоди. Тобто це – чисто піарівський крок, який не тягне за собою правових   підстав.

І останнє. Президент дуже часто говорить про те, що… і його оточення про те, що треба пройти випробування народною довірою і пройти через дострокові вибори. Я тільки не розумію чому Президент себе ставить вище такого випробування. На мій погляд, сьогоднішня соціологія говорить про те, що перший кому треба пройти випробування народною довірою – це  Президент України. І немає ніяких підстав  відмовлятися від проведення дострокових президентських виборів. Хай народ скаже довіряє він Президенту Ющенку чи ні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Спасибі. Слово має Кисельов замість Майбороди. За ним виступатиме… Малишев замість Корсакова.

 

КИСЕЛЬОВ В.О.

Шановні співвітчизники! На цю трибуну мене змусила піднятися відповідь Генеральної прокуратури, що надійшла на депутатське звернення 5 депутатів і на Постанову Верховної Ради України, в якій Верховна Рада просила переглянути постанову Генеральної прокуратури про припинення кримінальної справи відносно українського газоресурсного консорціуму та посадовців, через яку відмивалися Єдиною енергетичною системою України (це корпорація Тимошенко) відмивалися мільярдні кошти. І я міг би вам зачитати цю відповідь. Тут ведеться про те, що об`єм роботи дуже великий і вимагає багато часу на  вивчення, тому просять ще  подовжити термін на вивчення.

У зв`язку з цим у мене виникає питання - чому Генеральна прокуратура України покриває розкрадачів бюджетних коштів? Чому сьогодні, згідно матеріалів, отриманих нашою Генеральною прокуратурою від Мінюсту США по справі Лазаренка, в якій Тимошенко визнана співучасницею, нічого Генеральна прокуратура не робить з цього приводу.

Я переконаний, що Указ Президента України „Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради” спрямований саме на те, щоб не дати покарати „воров в законе” і відволікти суспільство, увагу суспільства від цих резонансних справ. А ви…. з бюджету держави украдено мільярди гривень.

І на завершення.   Коли ми хотіли створити комісію, тимчасову слідчу комісію Верховної Ради, яка б мала розібратися, що ж було, що відбулося з Президентом Ющенко, з кандидатом в Президенти Ющенко напередодні голосування: чи то було отруєння, чи щось інше, - ви пам’ятаєте, що виконуючий обов’язки керівника СБУ України Наливайченко на прес-конференції заявив: ось є матеріали. Він сказав, що найближчим часом, читаю дослівно: „СБУ в ближайшее время проинформирует общество о реальном ходе расследования».

Тому я пропоную, Олександре Олександровичу, викликати сюди представників Генеральної прокуратури і самого Наливайченка, і нехай вони дадуть нам відповідь, чому вони сьогодні покривають злочинців, і чому сьогодні Наливайченко не доповів суспільству, як він обіцяв, що відбулося з кандидатом в Президенти Ющенко. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Ну, власне, щоб я не робив потім підсумки стосовно цього фрагменту вашого виступу, давайте протокольне доручення дамо щодо підготовки звернення до Генеральної прокуратури і керівництва СБУ, щоб вони зробили таку інформацію для парламенту. Я думаю, що це буде цілком слушно.

Слово має Малишев. І потім останній Чорновіл, уже використовуючи потребу депутата і те, що він останній записався.

 

МАЛИШЕВ В.С.

Владимир Малышев. Партия регионов, Донецк.

Уважаемый Александр Александрович, уважаемые коллеги, уважаемые соотечественники! Впервые с этой трибуны я выступаю не как юрист, а как политик. В моей жизни навсегда останутся события года, когда я, будучи слушателем Академии МВД СССР, имел возможность слушать и видеть великого человека двадцатого столетия – Андрея Дмитриевича Сахарова, который жил, как назначила ему природу: по уму, чести и без страха. Многие его высказывания заставили задуматься, как, например, это: «Демократия по своей сути положительное явление, но она вольна пониматься по-разному, ее нельзя приносит извне, а нужно растить внутри страны». Сегодня эти слова как никогда актуальны. В ситуации, сложившейся в Украине в результате неконституционного указа, не могу не только я, а и большая часть населения оставаться равнодушным.

Уважаемый господин Президент, вы везде и всегда называете себя демократом, но ваши действия говорят об обратном. Не только парламентской коалиции, но и большинству народа не понятен ваш указ о роспуске парламента.  Прислушайтесь к своей совести и отмените свой неконституционный указ. Этим вы покажете не только стране, а и миру, что вы демократ не на словах, а на деле. Создается впечатление, что вы отдаете предпочтение не прогрессивным идеям Вольтера, Монтескье, Бердяева, а являетесь приверженцем Макиавелли и используете принцип «разделяй и властвуй», изложенный в его книге «Государь».

Прошу всех нас осмыслить слова французского философа, который сказал: «Законы даны, чтобы сильный не мог делать всего, что ему хочется, чтобы справедливость стала сильней оружия и чтобы стыдно было сражаться со своими согражданами». Для наших политиков этот постулат должен стать философией жизни.

Кому нужна сегодня сильная Украина, независимая, отказывающаяся от импорта, равная по территории многим развитым странам Европы? Отвечаю: никому, кроме нас самих. Мы за это  с вами должны ежедневно, ежечасно бороться и не сдаваться.

Я обращаюсь к вам, уважаемые политики, дорогие соотечественники: строить нашу красавицу Украину мы должны сегодня, завтра будет поздно. Потомки нам этого не простят. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Тарас Чорновіл, ви наполягаєте на слові? Не наполягає.

Давайте підведемо підсумок  короткий нашої розмови. Вчора ви, очевидно, спостерігали дискусію по телеканалу „1+1”, коли два колишніх судді Конституційного Суду – Олександр  Миколайович Мартиненко… Мироненко і Микола Іванович Корнієнко вели дискусію з приводу нинішньої політичної ситуації і її причин.

Ну, по-перше, блискучі конституціоналісти, я знаю їх обох більше ти років, мені здається, були зразком і для тих, хто сьогодні претендує на суддівство в Конституційному Суді, та і взагалі для тих, хто займається правом.

Дуже цікавий був було висловлювання Олександра Миколайовича Мироненка, коли він говорив про ієрархію законодавчих актів в контексті 8 і статей Конституції. Він говорив про ієрархію: Основний закон, тобто право взагалі, потім Основний закон – Конституція, потім закони, потім постанови Верховної Ради, потім укази Президента і так далі.

Ви помічаєте, що сьогодні весь час вкидається в суспільну свідомість думка про те, що указ Президента вище всього, і мовляв не повинні діяти інші нормативні акти. Так ви маєте на увазі, що постанови Верховної Ради мають нормоутворюючу суть, а не виконавчу. А указ Президента діє якраз у межах закону і постанов, і інших, і Конституції у визначених повноважень. Це відмінність суттєва, і треба на це звертати увагу.

Тобто ми з повагою ставимося до указів Президента, ми зобов’язані їх виконувати всі, якщо вони відповідно до 19 статті Конституції і 60 статті Конституції відповідають чинній Конституції. А якщо ні, то вони є необов’язкові до виконання. Так говорить Основний закон.

Ще раз після учорашньої дискусії і всіх тих дискусій, які відбувалися останніми днями, учора я проводив засідання громадської ради при Голові Верховної Ради, де були представники усіх громадських, найвідоміших в Україні громадських організацій. Всі зводяться до того, до висновку власне такого, що ніхто не боїться виборів, ми не проти виборів і дострокових у тому числі. Ми проти незаконних виборів, які організовуються в порушення Конституції. Цього допускати не можна, бо ми далеко зайдемо, ми зруйнуємо тим самим державу і розведемо суспільство за політичними і іншими ознаками. Цього допускати не можна.

Ми спостерігаємо, що втручання в роботу Конституційного Суду стало явним. І вже сьогодні зрозуміло, хто втручається. Як може Служба безпеки України напередодні розгляду питання у Конституційному Суді іти у засоби масової інформації із звинуваченнями щодо одного із суддів – судді доповідача. Навіть, якщо було щось там те, що достойне уваги Служби безпеки, то треба робити розслідування і за Кримінальним кодексом, за принципами судочинства не можна викидати в засоби масової інформації суть справи, котра не завершена розслідуванням і є по суті таємницею слідства.

 А з іншого боку, є ще один елемент. Якщо мова йде про хабарництво абощо, то це – не підсудність Служби безпеки, це підсудність прокуратури. Це повинні знати елементарно юристи, зокрема ті, що працюють в Службі безпеки. Я це розцінюю, я думаю, що маю підстави так говорити я, бо в даному випадку як громадянин, як тиск на Конституційний Суд. Це неприпустима річ.

Я хотів доповісти, що післязавтра як Голова Верховної Ради я запрошуюсь на засідання Парламентської асамблеї Ради Європи. І те, що поспішно засоби масової інформації, не знаю звідки, опублікували заяву про те, що це не можливо абощо, це не так. Я вчора одержав запрошення від президента Парламентської асамблеї Вандерліндена з цього приводу. І я гадаю, що, виступаючи там чи спілкуючись, якщо не на сесійному засіданні, а спілкуючись з керівництвом Парламентської асамблеї, я підтверджу ще раз, що ненормально, що в сесійному залі немає сьогодні представників від опозиції. Ненормально, що таким чином розвиваються події і вулиця втягується у розборки політичні. Це недобре.

Але ми все будемо робити так, щоб на основі рішення Конституційного Суду і на основі консультацій і знаходження компромісів ми повернулися до нормальної роботи парламенту. І представники опозиції повернуться у зал, ніхто не буде злорадствовать з приводу того, що вони десь займалися іншими видами діяльності. В кінці-кінців, їм корисно було з’ясувати стосунки поміж собою і сьогодні, проводячи з’їзди, певним чином демонструючи, що й вони не вірять у можливість дострокових виборів. В будь-якому разі рішення „Нашої України” про те, що вони публікують сьогодні списки в алфавітному порядку, включивши всіх депутатів туди, а тільки через 10 днів там будуть розглядати питання про рейтингове розміщення у списках, свідчить про те, що вони знають прекрасно, Конституційний Суд прийме рішення про неконституційність указу Президента, скоріше за все, а це означає, що  їм тоді не доведеться свариться поміж собою, бо всі же хотіли включить. І тим самим все-таки лідер „Нашої України”, віддамо йому належне, мудро вчинив зберігши єдність у фракції, принаймні, на певний період.

Отже, ми ще раз за пошук компроміс, ми за використання в основі цього компромісу або знаходження компромісу в Конституції і іншого бути не може, і інакше не буде, я хотів, щоб всі це знали. Спасибі за доброзичливу і коректну оцінку всього того, що відбувається сьогодні. (О п л е с к и)

Вчора на засіданні Погоджувальної ради депутати висловилися з приводу заслуховування інформації Кабінету Міністрів про наслідки соціально-економічні нинішньої політичної ситуації. У зв’язку з тим, ми запросили на засідання першого віце-прем’єр-міністра Миколу Яновича Азарова для такої інформації. Я думаю, що ми побудуємо з невеличким відхиленням від Регламентом, якщо ви не будете заперечувати. Він робить інформацію на час, він просив хвилин, зробить інформацію, а потім може відповісти хвилин на запитання, якщо такі будуть від депутатів. Немає заперечень? Тоді я не ставлю цю процедуру на особливість на голосування, вважаємо, що вона погоджена.

Микола Янович Азаров запрошується на трибуну.

 

АЗАРОВ М.Я.

Уважаемый Александр Александрович! Уважаемые народные депутаты! К сожалению, в который раз наша страна переживает сложный период в своем развитии, и я в полной мере отдаю себе ответственность, отчет в той ответственности за каждое сказанное мной слово и за каждый сделанный мной вывод. Однако задача правительства, дать парламенту объективное изложение ситуации в стране. Я ответственно заявляю, правительство полностью контролирует экономическую ситуацию в стане и имеет достаточно средств и возможностей для решения самых сложных вопросов, возникающих на этом этапе.

Наше правительство во главе с Виктором Федоровичем Януковичем работает восемь месяцев. Первые несколько месяцев ушли на стабилизацию социально-экономической ситуации. Мы приняли страну, в которой казна была пуста и разворована. В газохранилищах и на угольных складах не было необходимых запасов угля и газа на зиму. Финансовое положение страны, особенно наших крупных предприятий было неудовлетворительное. Из страны полным ходом вывозилось продовольствие, продовольственная пшеница, и это при недостаточном урожае года. Перед своим уходом наши предшественники резко подняли тарифы на электроэнергию и газ, не приведя в соответствие тарифы на жилищно-коммунальные услуги, не обеспечив ни население, ни бюджеты необходимыми средствами и компенсациями. Во многих городах и областях продолжали кипеть предвыборные страсти и практически не проводилась никакая организационная работа. Исполнительная дисциплина была в стране на нуле.

С самых первых дней так называемая оппозиция устроила обструкцию и максимально препятствовала правительству в реализации антикризисной программы. С самого первого дня на страну обрушились потоки клеветы, лживых обвинений. Еще с осени хорошо оплаченные политтехнологи стали готовить страну к идее разгона парламента и отстранения от власти законно избранного правительства. То есть по сути готовили страну к ревизии выборов года. Почему я употребил термин так называемая оппозиция. Да потому что практически все члены, все руководители районных, областных администраций, то есть вся вертикаль исполнительной власти на местах находится в руках так званой оппозиции.

К сожалению, к целенаправленным действиям против правительства присоединился Президент и его окружение. Двадцать восемь законов ветировано за этот небольшой промежуток времени. Двадцать одна постанова правительства была приостановлена. Впервые в истории Украины вето было наложено на закон о государственном бюджете. На полтора месяца задержалась работа по разработке нормативных документов, связанных с внедрением и реализацией закона про государственный бюджет.

И тем не менее, правительству удалось не только выправить ситуацию, но и экономику на траекторию устойчивого развития. Особенно показательными являются результаты первого квартала. По итогам года мы вышли на положительную динамику, как по экономическим показателям, так  и по бюджетным. Политика правительства, направленная на ускоренные темпы  экономического роста, дала положительные результаты и первый квартал показателен.

Коротко остановлюсь на итогах. Реальный валовый внутренний продукт   за январь-март года вырос на 8 процентов. Основными факторами роста стало увеличение валовой добавленной стоимости  в обрабатывающей промышленности, на 14 процентов, в строительстве – на 14, в торговле – на 14 процентов. Темпы роста промышленного производства, посмотрите  внимательно на слайд и обратите внимание, более чем в 12 раз выше, чем за аналогичный квартал года. Объем производства промышленной продукции увеличился  на 12,5 процентов. Особенно показательны темпы  прироста объемов продукции в перерабатывающей отрасли, в деревообработке увеличились почти на 40 процентов, в химии – на 6 процентов,  в  металлургии -  на 17 процентов, в  машиностроении -  на 24 процента.

Прирост наблюдается, как по товарам, которые потребляются населением, так и по  изделиям, используемым в сфере производства и предоставления услуг.

Объем розничного товарооборота за январь-март года увеличился на 26 процентов.  Крайне трудно было устранять негативные последствия года в области импортной политики. Практически 12 миллиардов за первый квартал долларов мы вложили в  развитие  чужих экономик.  59 миллиардов гривен составил объем импорта в первом квартале. Негативное сальдо по товаром составил минус  5 миллиардов или практически  1 миллиард долларов. Но это уже меньше, чем  за аналогичный период прошлого года. Напомню, что год мы  закончили  с негативным сальдо  по товарам почти минус 7 миллиардов. То есть мы имеем позитивную динамику сокращения отрицательного сальдо по товарам.

Правительству удалось сохранить ценовую стабильность и это при таком  росте тарифов на электроэнергию и газ.

На слайде вы видите, что январь-март года  было получено один из самых низких показателей  индекса потребительских цен – 1,3 процента, что в 2 раза ниже, чем в январе-марте года. Динамика темпов роста ВВП,  это  особенно  важно для развития экономики, существенно опережает инфляцию.

В первом квартале текущего  года  превышение динамики валового внутреннего продукта над инфляцией составил 6,7  процента, то есть, прирост конечных совокупных доходов  значительно превышает  рост цен. Поэтому можно говорить об удачной политике правительства, которая сочетает высокие   темпы роста экономики и низкую инфляцию.

За первые три месяца года   ускорился рост депозитов населения, их объем в национальной валюте  вырос  на 11 процентов. Это свидетельство об укреплении доверия  граждан и бизнеса к политике правительства. Значительно увеличились поступления  в сводный бюджет. Они превысили прошлогодний уровень (вдумайтесь только в эту цифру) при уменьшении налоговой базы  на 37 процентов.  И это без всяких истерик года, которые мы наблюдали с вами   на всех телевизионных каналах, когда боролись с, так называемой, теневой экономикой.

В общий фонд государственного бюджета  за январь-март года   сверх плана поступило  более полутора миллиардов гривен. За счет этого мы в марте приняли  решение  о повышении уровня социальной защиты населения. И вместе с вами приняли решение  еще дважды повысить социальные стандарты.

В бюджете для населения предусмотрены существенные компенсаторы повышения тарифов за жилищно-коммунальные услуги, спровоцированные нашими предшественниками. С целью повышения эффективности  расходования  и минимизации злоупотреблений  в бюджетной сфере мы максимально   проинвентаризировали порядки  использования бюджетных средств и уже утвердили    новых порядка.

Расходы в первом квартале осуществлялись в строгом  соответствии с бюджетной росписью. процентов выделено ассигнований из общего фонда Государственного бюджета на защищенные статьи.

За три   месяца текущего года   из Государственного бюджета местным бюджетам перечислено в 1, 3 раза больше средств, чем за аналогичный период  прошлого года. Правительство разработало  среднесрочную программу реформ, которую собирается в ближайшее время презентовать в Верховном Совете. Уже завтра на заседании правительства мы планируем рассмотреть проект Налогового кодекса, который предусматривает значительное уменьшение налогового давления и улучшение инвестиционной привлекательности Украины.

На этапе завершения разработка концепции реформирования местных бюджетов, программа повышения конкурентоспособности национальной экономики и других необходимых для  государства реформ. И вот эта серьезная созидательная работа Верховного Совета и правительства сорвана, практически сорвана известными событиями начала апреля этого года.

Обострение политической ситуации не могло не привести к формированию отрицательных признаков и отрицательных тенденций, представляющих значительные риски для экономической, финансовой стабильности государства. Прежде всего, я вынужден констатировать, что с начала апреля сократились поступления в бюджет. Это – обычная характеристика обострения политической ситуации.

На слайде вы может видеть, что загальный фонд за девять банковских дней на 16 апреля недополучил более млн. гривен. На следующим слайде, на котором вы видите динамику средств – остатков на едином казначейском счете, то есть, средства правительства в казначействе, вы можете видеть провал, который нам оставили наши предшественники, когда казна была пустой в объеме один миллиард всего-навсего. Мы вышли на устойчивый уровень – 12 млрд. К сожалению, мы начали срабатывать свои запасы.

Я не открою никакого секрета, если скажу, что международное рейтинговое агентство «Стандартен-пурс» ухудшило прогноз рейтинга Украины со стабильного на негативное. Кредитные аналитики опасаются, что Украина может прийти к полномасштабному конституционному кризису, который парализует принятие политических решений, остановит реализацию крайне необходимых государству реформ, экономических решений и значительно ухудшат перспективы экономического роста.

На ситуацию, политическую ситуацию в Украине мгновенно отреагировали международные инвесторы. Замораживаются инвестиции, есть сигналы об этом.

К сожалению, я должен констатировать и на слайде вы можете видеть, как изменилась спред украинских ценных бумаг. Всего за несколько дней котировка наших ценных бумаг упала на 12 базисных пунктов. Также, к сожалению, должен констатировать, что на фондовых рынках мы наблюдали беспрецедентное снижение курса акций отечественных предприятий. И когда некоторые так званые горе-теоретики-экономисты говорят, что 7 процентов – это не много, 7 процентов – это средняя температура по больнице, потому что акции ликвидных предприятий упали более, чем на 20 процентов. Акции соответственно малоликвидных предприятий уменьшились на немного и 7 процентов – это очень много.

На следующем слайде вы можете видеть изменения в структуре депозитных и кредитных ресурсов в наших отечественных банках. К сожалению, мы вынуждены констатировать то, что обычно происходит в таких случаях, это движение средств на счетах предприятий приостанавливаются и деньги прекращают работать в экономику, уходя в более тихие гавани. С начала месяца депозиты юридических лиц увеличились почти на миллиард гривен.

За 15 дней апреля по сравнению с соответствующим периодом марта уменьшился, к сожалению, экспорт. Это только некоторые признаки, которые определяют реакцию экономки на ситуацию политической неопределенности.  Поэтому правительство, зная хорошо нрав нашей оппозиции, которая во всех абсолютно грехах будет винить правительство, уже сейчас заявляет, что авторы сегодняшних тревожных  явлений в экономике – это не правительство и не Верховный Совет. Это те самые политические силы, которые с самого начала мешали правительству работать и делали все, чтобы сделать ситуацию в экономике как можно более худшей.

С целью недопущения распространения негативных явлений в реальном секторе экономике, обеспечения стабильной ситуации в бюджетной сфере, усиления ответственности на всех уровнях исполнительной власти… процессов экономической и социальной сферах правительством разработано и внедряется целый ряд мероприятий. Было принято специальное постановление правительства, которое направлено на обеспечение бесперебойного функционирования стратегически важных для экономики и безопасности государства объектов предприятий, недопущение дестабилизации ситуации на товарных рынках, необоснованного повышения цен, поддержку стабильности валютного курса, недопущение снижения золотовалютных резервов страны и полное согласование политики правительства с политикой Национального банка, целевое использование бюджетных средств, подготовку законопроектов, принятие которых имеет стратегическое значение для экономики.

Предусмотрено усиление контроля за своевременностью выплаты заработной платы, социальных пособий и пенсий, обеспечение социальной защиты наиболее уязвимых слоев населения, расчета  за потребленные энергоносители, полнотой и своевременностью начисления уплаты налогов, сборов, обязательных платежей бюджетов всех уровней.

Эффективная организация работы по выполнению Государственного бюджета  должна сочетаться с жестким контролем качества и полноты предоставленных услуг, а также мероприятиями по экономии бюджетных средств.

В связи с риском недопоступления в апреле плановых платежей мы были вынуждены сократить финансирование инфраструктурных проектов, программ развития, других несоциальных расходов, в первую очередь…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте закінчити.

 

АЗАРОВ М.Я. В первую очередь средства будут направлены на выплату заработной платы, пенсий, социальных выплат и государственных пособий.

В завершение отмечу, что общая задача всех партий, блоков, всех ветвей власти – не допустить перегрева политического напряжения, формирования негативных тенденций, которые составляют угрозу экономической и финансовой безопасности государства, ухудшение имиджа нашей страны и отечественных  товаропроизводителей на  международной арене. Мы  абсолютно ответственно заявляем, что сейчас еще не поздно, еще есть время для того, чтобы мы сохранили те тенденции и те траектории экономического развития, которые достигнуты экономикой в первом квартале. Экономика развивается динамично только в стабильных политических условиях, и это – аксиома. Только  имея  уверенность в  завтрашнем дне, расширяется производство, внедряются новые технологии, повышается оплата труда, а соответственно, и благосостояние людей. Вот что формирует фундамент экономического роста.

Благодарю вас за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам і дякую депутатам за увагу, яку вони виявили до цієї інформації.

Може, в когось запитання виникли якісь? Тоді запишіться, будь ласка. І ми  так, як домовлялися з вами, виділимо десь хвилин 10 на запитання і відповіді. Нагадую, запитання – не більше хвилини, відповідь – не більше хвилини.

Ілляшов.

 

ІЛЛЯШОВ Г.О.

Ілляшов, Партія регіонів.

Передаю слово Пеклушенко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пеклушенко слово.

 

ПЕКЛУШЕНКО О.М.

Николай Янович, прежде всего, я хочу поблагодарить  от имени Запорожской области, я встречался с аграриями, за полностью выданные деньги по компенсациям, за возможность удержать цены на энергоносители, удобрения, это очень позитивно отмечается. В то же время, людей сейчас волнует самое главное: первое – кредиты, их объемы и процентная ставка.

Второй вопрос – вопрос цены на продовольствие. Но здесь есть обратная сторона: неумышленное регулирование  и непродуманная остановка рыночных механизмов, чтобы здесь не было крайностей.

И самое главное: скажите, когда заканчивается тот возможный…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, відповідайте. А тоді  третє питання підійдете окремо візьмете.

 

АЗАРОВ М.Я.           Как вы понимаете, мое выступление на таком вот уважаемом собрании не позволяет полностью и детально характеризовать те тенденции, которые правительство сейчас наблюдает.

Вчера состоялась встреча у Президента с присутствием председателя Национального банка. И мы проинформировали Президента в гораздо более полном объеме, гораздо более откровенно о ситуации, которая складывается в стране.

Еще раз повторяю, мы считаем, что на сегодняшний день ситуация…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте можливість закінчити думку. Прошу, будь ласка.

 

АЗАРОВ М.Я. Ситуация находится полностью под контролем правительства и Национального банка. Нет никаких оснований для того, чтобы  цена кредита увеличилась, чтобы количество кредитных вложений, объем кредитных вложений в экономику уменьшился. Мы в этом твердо убеждены, и мы готовы вместе с Национальным банком сделать все возможное для реализации вот такой тактики.

Вместе с тем я хотел бы подчеркнуть, что давать стопроцентные гарантии в результате непредсказуемого развития политической ситуации невозможно. И поэтому мы абсолютно четко сказали Президенту, что необходимо восстановление стабильности как можно в более короткие сроки.

Теперь, что касается формирования цен на продовольствие. У нас достаточные запасы по всем товарным позициям. Абсолютно достаточные, и нет никаких оснований для роста цен,  объективных оснований нет сейчас. И поэтому в тех местах, где имеется повышение цен – это типичное поведение субъектов рыночного хозяйства, которые ориентируются на вот такой ситуации политической неопределенности. Поэтому правительство в своем постановлении предусмотрело использование всех необходимых рычагов, в первую очередь рыночных, но мы не исключаем и применения административных рычагов в тех случаях, где ситуация может выйти за пределы тех параметров цен на продовольствие, которые мы для себя обозначили.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Постарайтеся чуть-чуть коротше відповідати. Гуреєв просив слова. Немає. Чичков.

 

ЧИЧКОВ В.М.

Прошу передать слово Пеклушенко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пеклушенко.

 

ПЕКЛУШЕНКО О.М.

Партия регионов, Пеклушенко.

Николай Янович, я думаю, что все понимают, насколько сбалансировано ваше выступление, все понимают, что экономика вещь хрупкая и нельзя непродуманными высказываниями подталкивать те процессы. Поэтому мы вас благодарим за емкое четкое выступление, и я уверен, что сам бизнес, само производство, торговля не сделают глупостей, которые приведут к необратимым процессам.

В этой связи вы как специалист, скажите, сколько вы видите возможностей во времени и пространстве для того, чтобы политики договорились и чтобы в экономике, нее дай Бог, не начались необратимые процессы?

 

АЗАРОВ М.Я. Александр Николаевич, трудно сказать, трудно гадать. Мы с вами имеем опыт и я вчера об этом Президенту говорил. У нас есть опыт. Умные люди, к сожалению, учатся на чужих ошибках, а мы даже на своих собственных не можем научиться. Так вот, у нас есть опыт года, когда мы видели как по дням изменялась ситуация в экономике, по дням. Я ему сказал: «Пожалуйста, возьмите год, конец ноября, декабрь, и посмотрите, что происходило в экономике буквально по дням». В экономике  и в финансовой сфере, составьте себе прогноз. Я не хочу сравнивать ситуацию года с годом, они абсолютно разные, но вместе с тем сделать вполне определенные выводы, если ты хочешь эти выводы сделать, труда никакого не представляет.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Я думаю, що, як ви сказали, во времени и пространстве, во времени треба закінчити всю цю катавасію днів за і приступити до нормальної роботи, а в пространстве - по всій території України і за її межами. Будь ласка, Петрик задає слово.

 

ПЕТРИК П.П.

Прошу передати Чечетову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чечетов.

 

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Николай Янович, за полуторагодичное пребывание помаранчевой команды у власти все мы убедились в их дилетантстве, полном отсутствии профессионализма. Все мы помним как после 7 месяц после назначения Тимошенко Премьером Президент был вынужден отправить ее в отставку, понимая, что еще пару дней и пребывание ее у власти, и она не то, что развалит экономику, она развалит все страну.

Сегодня мы являемся свидетельством очередной элементарной безграмотности госпожи Тимошенко, когда она цинично заявляет, что деньги на выборную компанию можно взять из Святая Святых - резервного фонда Кабмина. Слава Богу, что хоть хватило ума ей, чтобы не предложить эти деньги в казино проиграть.

Уважаемый Николай Янович, я вас убедительно прошу, проведите ликбез во всю страну для дилетантов из помаранчевой команды и лично госпожи Тимошенко в части того, куда, на какие цели по закону, я акцентирую внимание, по закону должен использоваться резервный фонд Кабмина, и кто должен принимать решение о создании финансового источника для проведения выборной компании.

 

АЗАРОВ М.Я. Законодательство Украины совершенно однозначно определяет, что средства на проведения избирательной компании выделяются отдельным рядком в Законе «О государственном бюджете», все. Інших джерел для фінансування виборів немає.

Резервный фонд расходуется только на чрезвычайные ситуации. И у нас есть богатый опыт, когда нам  средств резервного фонда не хватало на ликвидацию последствий стихийных бедствий, на ликвидацию такой крупной аварии, которая была в селе Новобогдановка Мелитопольского района. Когда мы были вынуждены из резервного фонда потратить более 70 миллионов гривен. Поэтому ни одно ответственное правительство никогда не израсходует резервный фонд на цели, не связанные с ситуациями…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чрезвычайными.

 

АЗАРОВ М.Я. Чрезвычайными.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Матвієнков замість Кузьменко.

 

МАТВІЄНКОВ С.А.

Матвиенков, фракция Социалистической партии. Уважаемый Николай Янович, мы все прекрасно помним те моменты, когда в одночасье, буквально в течение месяца или двух, наша страна из экспортноориентированной превратилась в импортноориентированное государство. И те три миллиарда долларов отрицательного баланса, которые возникли в результате торгового баланса, они, естественно, говорят в отношении того, что мы начинаем интенсивно финансировать чужую экономику. За последнее время нам удалось сократить этот объем где-то, я так понял из ваших цифр, до одного миллиарда. Но тем не менее, те тенденции, которые есть, те планы, которые сегодня ставит правительство, как вы видите развитие ситуации в этом направлении? Что будет предприниматься для того, чтобы нам все-таки исправить ту роковую ошибку, которая была допущена в году? Спасибо.

 

АЗАРОВ М.Я. Вы знаете, ошибку легко сделать, но чрезвычайно сложно исправить. Поэтому, если мы снизили таможенные тарифы, открыли свои границы, теперь закрыть их без ущерба для населения, без ущерба для ценовой ситуации практически невозможно. Поэтому правительство приняло решение поддержки прежде всего экспортных отраслей экономики. Мы приняли решение обеспечить такую поддержку, при которой рост темпов экспорта превысит импорт. Максимально мы будем внедрять импорто…… продукты и развивать свою собственную экономику. Ну, достаточно сказать, что по, предположим, легкая промышленность в структуре валового внутреннего продукта занимает всего один процент. Поэтому правительство разработало большую серьезную поддержки нашей отечественной легкой промышленности с тем, чтобы она заменила турецкие, китайские, таиландские, малоазийские и прочие товары на нашем внутреннем рынке. Но все это может быть реализовано только в условиях стабильности политической, только в условиях, когда мы имеем по крайней мере трех-четырехлетние серьезные…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Спасибі. Матвєєв, останнє запитання.

 

МАТВЄЄВ В.Г.

Прошу передати слово колезі Мармазову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мармазов.

 

МАРМАЗОВ Є.В.

Николай Янович, ну вы нарисовали мрачную, конечно, картину такую, что…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Объективную картину.

 

МАРМАЗОВ Є.В. Что?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Объективную картину…

 

МАРМАЗОВ Є.В. Да, и объективную.

И действительно, так, мы ж видим  ситуацию на местах, мы ж видим, чем занимается Кабмин,  Премьер не вылазит из кабинета    от  Президента, все убеждает его пойти на  какие-то, значит, уступки. Значит, мы  видим ситуацию в сельском хозяйстве, мы знаем, что шахтеры уже вообще собираются бастовать.

Ну, вот как понимать, Президент проводил пресс-конференцию и  заявляет, вот его слова: «Безответственны и бессмысленны заявления о возможном ухудшении экономических показателей в случае  продолжения политического кризиса».

Вот вы встретились с Президентом, вот какое  у вас впечатление: или его обманывают вот это окружении, или он умышленно вводит в заблуждение  народ Украины?

 

АЗАРОВ М.Я.  Я уже… мне приходилось  объяснять эту ситуацию.  И я в очередной раз только могу повторить то, что сказал, что те, кто  утверждает, что политический кризис и политическая нестабильность способствует развитию  экономики,  ну те, мягко скажем, в экономике мало что понимают. Экономика требует стабильности, политической прежде всего. И политические риски при оценке инвестиций  стоят на первом месте, кстати сказать, на первом месте. Прибыль и все остальное – это уже вторые факторы, а на первом месте стоят политические риски.

Я рисовал, еще раз подчеркиваю, не мрачную картину, напротив я старался избегать оценок и мрачных  прогнозов. Я напротив говорил о том, что у нас есть все возможности вернуться на ту траекторию экономического развития, на которую страна вышла в первом квартале. Есть все возможности.

Мне представляется, что в результате вот вчерашних, ну, почти  двухчасовых  бесед такое понимание  у Президента…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. 

Я думаю, що Євген Васильович зрозумів, Президент в курсі і дбає про добробут людей, так як і належить Президенту. Але я би хотів попросити Миколу Яновича і представників Кабінету Міністрів уже в тій інформації, котра прозвучала стосовно складнощів нинішньої, скажемо так, кризової ситуації цілком проглядається лінія уряду на реформи і розвиток економіки.

Було би корисно, якби ми скоріше підготували програму дій уряду з таким розрахунком, щоб можна було всі ці новацій щодо, наприклад, розвитку легкої промисловості, створення робочих місць, поліпшення інвестиційного клімату тощо, щоб покласти в один документ. І тим самим дати відповідь суспільству і особливо критикам, які говорять про те, що коаліція і створений нею уряд працюють без перспективного плану, щоб вони переконалися – є хороша перспектива, є хороші перспективи для України в цілому, просто треба забезпечити нормальну роботу всіх структур влади, аби не було так, як до сьогоднішнього дня, коли уряд змушений весь час відтанцьовувати, бо йому на пальці наступають і заважають працювати і відразу притому вимагають переконливих результатів. Вони будуть, якщо ми спільно забезпечимо нормальну роботу уряду і всіх структур влади. Я сподіваюся на це, що уряд це врахує і ми, локалізувавши політичну кризу, приступимо до зваженої і планової роботи Кабінету Міністрів і всієї влади в Україні. Спасибі, Микола Янович, за те, що ви час знайшли для цієї інформації.

Ми приступаємо до розгляду питання , реєстраційний номер, це - проект Закону про територіальну організацію виборів і референдумів в Україні.

Доповідає секретар Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Григорій Григорович Пономаренко.

 

ПОНОМАРЕНКО Г.Г.

Шановні колеги, я хотів, щоб ви зрозуміли, що закон цей підв'язується не під дострокові вибори. Я думаю, що сьогодні і ежу понятно, що виборів 27 травня не буде і дострокових виборів взагалі не буде.              

Я думаю, що є час, щоб цей закон в повній мірі можна було примінити на виборах года… року.

Крім мене, авторами цього  закону є також Віктор Тихонов, Наталія Богачева і Юрій Ключковський, і основним завданням законопроекту є створення правових передумов  для формування постійної мережі територіальних виборчих утворень, тобто виборчих комісій, виборчих дільниць і територіальних виборчих округів.

Ви знаєте, що в усіх законах – і в Законі про вибори Президента, народних депутатів, депутатів АРК і місцевих рад, про всеукраїнські місцеві референдуми – різняться строки утворення цих дільниць і округів. І от мета цього закону – об`єднати, утворити замість тимчасового статусу, тому що зараз ці і дільниці, і округи мають  тимчасовий  статус, щоб вони мали постійний статус. Ви знаєте, що на виборах… на останніх виборах в   році взагалі окремі спеціальні дільниці в частині лікарень  із-за того, що місцеві органи вчасно не звернулися до цього питання, не були утворені в окремих лікарнях.

Інша група проблем, викликаних тимчасовим характером виборчих  територіальних одиниць пов`язана із складанням списків виборців. Слава Богу, що ми 22 лютого цього року вже прийняли реєстр… Закон про Державний реєстр виборців. Він вступає в силу з 1  жовтня, але окремі положення його діють уже з 22  лютого, тобто мова йде про те, що ЦВК набула повноважень розпорядника реєстру. Кабінет Міністрів готує відповідно  цього закону положення і фінансове… фінансову базу для підрозділів, які будуть створюватися. Я думаю, що оці два законопроекти, які я сьогодні презентую, і  Закон про Державний реєстр виборців, - це запорука того, що, ну, ми ж знаємо, що привид ходить Україною - привид виборчого кодексу. Так от, ці два законопроекти будуть першими цеглинами в виборчому кодексі, який, я думаю, до кінця року, цього року Верховна Рада цього скликання повинна буде прийняти.

Передбачається, щоб звичайні комісії, а ви знаєте, що є звичайні, спеціальні, закордонні дільниці, були частина спеціальних комісій були постійними. По-перше, це дозволило б уважно і без поспіху підійти до підготовки пропозицій щодо мережі і меж виборчих дільниць, по-друге, заздалегідь віднести абсолютну більшість виборців в якісь окремі дільниці, і по-третє, це дозволить зважено, без перекосів формувати виборчі округи. До речі, вперше функції створення дільниць, первинне створення постійних виборчих дільниць покладається на Центральну виборчу комісію.

Законопроект також пропонує встановити верхню межу кількості виборців, віднесених до однієї дільниці, у 2  осіб без права перевищення цієї межі. Ви знаєте, що в різних законах, виборчих законах, в тому числі про референдуми і про вибори Президента, там різні цифри: до осіб, до двох з половиною тисяч осіб. І я думаю, що формування… Законопроект пропонує утворити округів. Я думаю, що це цифра для другого читання, тому що можна , , , , , 27 округів. Це технологічні округи, і зараз вони функції технологічних округів виконують, щоб не везти з Кадими в Одесу з дільниць протоколи або з середини Бугу і в Суми створюється кількість  округів. Скільки їх буде, я думаю, що до другого читання ми з цією цифрою визначимося. Я думаю, що їх не повинно бути більше двохсот.

В „Прикінцевих положеннях” передбачено, що узгодження цих положень  із Законом про вибори Президента, народних депутатів і вибори місцевих рад, але окремі дії Закону про місцеві ради будуть регулюватися законом, який діє.

Це я як автор проекту доповів, а я як секретар комітету, мені доручено позицію Комітету з питань державного будівництва, місцевого  самоврядування, який розглянув даний законопроект 14 березня цього року.

Крім того, свої висновки нам надіслали Комітет з  питань правової політики, Комітет бюджетний і Головне науково-експертне управління.

Я думаю, що ті зауваження які висловив Комітет з питань державної політики, можна було б врахувати окремі з них при підготовці до другого читання.

Комітет з бюджету, як завжди, посилається на висновки або зауваження Міністерства фінансів, а Міністерство фінансів зауважує, що … добавка  ти округів викличе додаткове фінансування 4 мільйони.

Ну, я сказав перед цим, що ніхто сьогодні… я не впевнений, що на другому читанні залишиться округів. І я думаю, можна заспокоїти Міністерство фінансів і самим заспокоїтися.

Ці два комітети пропонуються підтримати… взяти за основу і підтримати у першому читанні. Не зрозумілі висновки Головного науково-експертного управління, яке пропонує відхилити даний законопроект, тобто пропонує, щоб все це врегульовувалося окремими виборчими законами і законами про референдуми.

Я доповів вам пропозиції нашого комітету і прошу підтримати, тобто прийняти за основу в першому читанні.

 

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України МАРТИНЮК А.І.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Георгію Григоровичу.

Чи будуть запитання? Немає? Є, запишіться, будь ласка.

Так. Вісім хвилин, щоб кожен встиг задати запитання. Герасимов, я не бачу. Матвієнков, будь ласка, Сергій.  За ним – Сухий.

 

МАТВІЄНКОВ С.А.

Уважаемый докладчик. Матвиенков, фракция Социалистической партии.

Скажите, пожалуйста, мы говорим в отношение формирования участка, мы говорим в отношение формирования округов. Это действительно один из серьезнейших вопросов. Но вы коснулись этой темы. И мы понимаем о том, что без создания реестра избирателей, без создания четкой, строенной системы реестра выборцив невозможно справедливо провести ни одни выборы. И мы это прекрасно понимаем и отдаем себе отчет.

В этом плане как вы планируете эту работу, как будет трансформироваться этот закон с созданием именно реестра избирателей, это первый момент.

И второй момент. Не кажется ли вам, что слишком уже революционное движение в плане перекраивания участков, перекраивания округов могут привести к тому, что есть какая-то отлаженная модель, какая-то отлаженная схема и алгоритм работы уже на сегодняшний день. Есть, конечно, негативы определенные, но он есть, он выработан.

Не кажется ли вам, что вот это кроение может привести к тому, что мы можем внести определенную сумятицу, что может только усугубить процесс проведения выборов? То примерно, о чем мы говорили вот при принятии того закона, который действует сегодня.  Спасибо.

 

ПОНОМАРЕНКО Г.Г. Мы наблюдали на выборах года, что власти заинтересованы в том, чтобы участки были не приспособлены для голосования.

Вот здесь предусматривается: в течение двух месяцев со дня опубликования этого закона ЦВК дается два месяца на то, чтобы местные органы подали предложения по участкам. И ЦВК в течение трех месяцев будет изучать, приспособлены ли они для пропуска вот этих 2,5 тысяч человек. Если не приспособлены, будет отвергаться. То есть пять месяцев дается на создание Центральной избирательной комиссией участков.

Примерно полгода надо на то, чтобы ЦВК на основании избирательных участков сформировала избирательные округа. Я говорю, что перекраивания может вообще не быть, мы можем вложиться, если вы ко второму чтению заявите, что надо , мы вложимся в эту цифру, , и вообще границы можем не перекраивать. Задача в том, что надо исходить из количества, определяя границы …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ярослав Сухий.

 

СУХИЙ Я.М.

Дякую. Георгій Григорович, я згоден з вашою тезою про те, що єдину систему виборчих округів, виборчих дільниць потрібно уніфікувати хоча би для того, щоб не повторити сумний досвід року, а особливо сумний досвід року, коли багато хто з наших виборців були позбавлені виборчого права.

Але скажіть, будь ласка, от колега Матвієнков задавав вам питання стосовно державного реєстру виборців. Впродовж цього питання. Чи передбачається запровадження такої уніфікованої єдиної системи виборчих округів і дільниць, внесення змін до виборчого законодавства в частині інших положень, в тому числі, безумовно, і в частині списку виборців? Дякую.

 

ПОНОМАРЕНКО Г.Г. Ну, ви, я ще раз кажу, що закон про реєстр діє з 1 жовтня, але вже є статті, які діють сьогоднішнього дня, тобто ЦВК вже набула повноважень розпорядника реєстру. Кабінет Міністрів, там записано на протязі місяця, тобто до 27 квітня цього року, повинен затвердити положення про оті органи, які ми будемо створювати на місцях, районні і районні в адміністраціях, обласні адміністрації до набрання чинності повинні створити оці органи, нові органи і, якщо ви пам’ятаєте, Закон „Про реєстр” передбачає, що реєстри відносно цього закону на кожну дільницю буде даватись окремий з реєстра, окремий перелік осіб, які будуть приймати, які будуть приписані до цієї дільниці. Тобто тут ці два законопроекти діють в межах в

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Матвєєв Валентин.

 

МАТВЄЄВ В.Г.

Дякую. Георгію Григоровичу, те, що необхідно удосконалювати в цілому виборче законодавство ні в кого викликає сумнівів, про це ми уже давно говоримо. Тому і необхідно, мабуть, прискорити роботу над розробкою виборчого кодексу, це вирішить тоді проблему, я так думаю, а латати законодавство, це взагалі, на мій погляд, зовсім не той шлях, який би повинен обрати сьогодні парламент. Тому питання до вас. Навіщо все-таки окремим законом сьогодні врегульовувати питання територіальної організації виборів і референдумів в Україні, якщо ми повинні йти більш досконалим раціональним шляхом?

 

ПОНОМАРЕНКО Г.Г. Валентин Григорович, ми могли б внести зміни до цих виборчих законів, в тому числі до дуже недосконалого Закону „Про всеукраїнські і місцеві референдуми”. Але я ще раз кажу, цей  закон дає статус постійних виборчим комісіям. Тобто, я сьогодні вже буду знати, де я буду голосувати в році, до якої дільниці я прикріплений. Я, в принципі, за те, щоб вносити, можна внести зміни, але тоді не зміниться статус виборчих дільниць і я кажу, ми відведено нам 45 днів і ми похапцем створюємо, да, виділяємо приміщення і створюємо дільниці і дільничні комісії. Я думаю, що треба приймати закон, тим паче, це  одна із частин виборчого кодексу. Одна із частин виборчого кодексу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте будь ласка. Так, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає? Ні, є. Так, Чечетов, будь ласка. Мікрофон, з місця.

 

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Адам Иванович, уважаемые народные депутаты! Действительно, мы рассматриваем довольно серьезный и довольно непростой, и сложный законопроект. И от того, в какой редакции, в какой концепции он будет принят, как он будет выписан, во многом будет зависеть процедура, прозрачность, демократичность проведения следующих выборов или невыборы, повторят выборы года, которые были, по признанию всех европейских наблюдателей и наблюдателей СНГ, были признаны как наиболее прозрачные, демократические, свободные, честные выборы, или наоборот, будет дана другая оценка. При более глубоком изучении данного законопроекта на уровне специалистов возникли очень серьезные вопросы в части того, что вот именно эта концепция закона как раз будет способствовать тому, что выборы выйдут на более высокий уровень прозрачности и демократичности, и честности.

Поэтому у меня есть предложение все-таки отправить этот законопроект на доопрацювання для того, чтобы более детально и серьезно проработать данный закон. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. І так, будь ласка, яка думка міністерства юстиції? Заступник міністра Лутковська Валерія Володимирівана.

 

ЛУТКОВСЬКА В.В.

Дякую. Шановний Адаме Івановичу, шановні народні депутати! Міністерство юстиції не підтримує цей проект закону в зв’язку з тим, що проект закону має на меті врегулювати територіальну організацію виборів та референдумів в Україні як упорядковану сукупність спеціальних територіальних одиниць. А разом з тим проект уніфікує лише територіальну організацію виборів Президента України і виборів народних депутатів України та всеукраїнського референдуму. Отже, система територіальної організації місцевих виборів всіх рівнів та місцевих референдумів залишається поза межами регулювання запропонованого проекту закону. Її організацію пропонується визначити відповідним законом. Таким чином, прийняття цього проекту може суттєво ускладнити одночасне проведення загальноукраїнських та місцевих виборів.

Крім того, відповідно до  частини восьмої статті 85 Регламенту Верховної Ради  України, якщо для реалізації положень поданого  законопроекту після його прийняття необхідні зміни до інших законів, такі зміни мають викладатися у розділі „Перехідні   положення” цього законопроекту або у одночасно внесеному  його ініціатором в окремому законопроекті.

Разом з тим у пункті 2 „Прикінцевих положень” зазначено, що  після набрання  чинності цим законом багато інших  законів України  будуть діяти в частині, що не суперечить цьому закону. Зазначена норма засвідчує відсутність у проектів комплексного підходу до питань, що пропонується врегулювати. У зв'язку  із цим…

Тому ми вважаємо, що  прийняття проекту   у запропонованому  вигляді замість розвантаження норм існуючих виборчих законів може невмотивовано  ускладнити виборчий  процес в Україні.

Крім того, у проекті потребують уточнення визначення термінів „територіальний виборчий округ”,  „закордонний виборчий округ”, „виборча дільниця”, оскільки запропоновані визначення не в повній мірі відображають зміст цих понять.

Крім того,  є певні невідповідності проекту правилам  і нормам  проектувальної техніки. У зв'язку  із цим Міністерство юстиції не підтримує цей проект закону.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги,  обговорення питання завершено. Дійсно, ті хто… і в своїх  запитаннях, і в обговоренні, і ми почули думку Міністерства юстиції. Мабуть, ми поступимо таким чином. Подякуємо авторам за спробу удосконалити виборче законодавство про те, що  вони привернули увагу і Верховної Ради  і суспільства на необхідності його  удосконалення.

І, дійсно, користуючись нагодою, я хотів би заручитися вашою підтримкою щодо того, аби ми самі собі дали зобов’язання перш передусім і профільному Комітету з питань державного будівництва, що нам потрібно створити єдиний виборчий кодекс. Ми кожного разу, підходячи до тих чи інших виборів,  обов'язково приймаємо нові закони і латаємо виборче законодавство.  Це нам не робить честі. Я думаю,  ми абсолютно цілком дозріли для того,  щоб мати єдиний  виборчий кодекс і не приймати законів, які от зараз пропонуються. Це лише  одна з латочок, які можуть, так би мовити, удосконалити  законодавство. Але якщо уважно прочитати, то цей  законопроект не стільки удосконалює законодавство, скільки його  ще більше ускладнює,    бо замість  низки законів ще один додатковий, який, так би мовити, тільки буде  вносити певну плутанину.

Тому  ще раз і ще раз наголошую. Наш обов’язок, і я сподіваюся, що Верховна Рада п’ятого скликання  до наступних виборів, а перші вибори будуть не  у році, а першими будуть вибори президентські, раніше – у чи році, це  ще будуть суперечки, коли вони будуть, але, принаймні, раніше, ніж парламентські   вибори. Ми з вами  зробимо все для того, щоби,  дійсно, створити  єдиний виборчий кодекс, адаптувати вже в ході одних, наступних  виборів, і тоді, щоб у нас було менше претензій, щоби не виникало  ніяких колізій про те, щоби нас  ніхто  не звинувачував, тим більше справедливо, що  указ Президента не можна виконати навіть тому, що законодавство не дає можливості  його виконати, і, слава Богу, з одного боку, всі прийшли до висновку, включаючи  ініціатора указу про те, що  27 травня при всьому бажанні вибори провести не можна. Але, оскільки  ініціатива  була, то я у такому  порядку поставлю їх  на голосування.

Комітет пропонує  прийняти законопроект за номером – проект  Закону про територіальну організацію виборів і референдумів в України за основу у першому читанні. Прошу визначатися.

 

За-3

Ця пропозиція одержала три голоси на підтримку. Не приймається така пропозиція.

Давайте направимо авторам законопроекту  на доопрацювання цей законопроект, нехай працюють. Прошу голосувати.

 

За

Дякую, прийнято. Законопроект направлено на доопрацювання авторам.

Шановні колеги! Ми з вами зараз маємо розглядати  проект Закону про загальні засади парламентського контролю в Україні, законопроект за номером Проте наш колега, який є автором ініціативи, Ківалов Сергій Васильович, просить перенести розгляд цього питання в зв'язку з необхідністю узгодження позицій по даному законопроекту. Прошу підтримати цю пропозицію – про перенесення розгляду питання. Голосуємо. Працює, тисніть добре.

 

За

Рішення прийнято. Розгляд законопроекту переноситься.

Нам потрібно включити до порядку денного і сьогодні розглянути законопроект за номером – урядовий проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення завдань Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України. Прошу проголосувати про включення питання до порядку денного і розгляд сьогодні. Голосуємо.

 

За

Включено питання до порядку денного. Приступаємо до його розгляду.

Ну, тут доповідачем визначений міністр оборони Грищенко Анатолій Степанович, але ви знаєте позицію міністра до Верховної Ради. Я думаю буде адекватна позиція і Верховної Ради до міністра. Так, я надаю слово голові підкомітету Комітету з питань національної безпеки і оборони Гнатенку Льву Миколайовичу. Будь ласка, яка позиція комітету?

 

ГНАТЕНКО Л.М.

Народный депутат Украины Лев Гнатенко, Комитет з питань національної оборони і безпеки.

Значит, данный законопроект внесен Кабинетом Министром Украины в лице Премьер-министра Украины Виктора Федоровича Януковича. Предлагаемый законопроект вносит изменения в пять основных законов Украины з питань обороны и безопасности. Предлагаемый законопроект призван     уточнить функции Министерства обороны Украины, Генерального штаба Вооруженных Сил, вопрос об обеспечении государственной политики в сфере обороны, а также осуществление военно-политического и административного управления Вооруженными Силами Украины.

Авторами законопроекта предлагается уточнение на законодательном уровне полномочия Президента Украины как Верховного Главнокомандующего, согласование терминологии во всех законодательных актах. В учетом своего профессионального опыта могу подтвердить, что необходимость  данного законопроекта и уточнение заданий Министерства обороны Генерального штаба созрели давно.

Вместе с тем, положение законопроекта нуждается в тщательной доработке с учетом заключения Главного научно-экспертного управления Аппарата Верховной Рады Украины и предложений  членов комитета по вопросам  национальной безопасности и обороны. В частности, предлагаемые изменения во многим подлежат конкретизации и исключения взаимопротиворечий в  трактовке отдельных положений действующих законов и Конституции Украины.

На заседании  Комитета Верховной Рады по вопросам национальной безопасности и обороны 23 марта года было принято решение о  внесении данного законопроекта на рассмотрение парламента с рекомендацией принять его за основу как законопроект, который крайне необходим для нашего  государства. С учетом замечаний и предложений субъектов законодательной инициативы привести его в соответствие с Конституцией Украины и законами Украины при подготовке ко  второму чтению. Это решение также было поддержано представителями Министерства обороны и Кабинета Министров Украины.

Члены парламентского комитета по вопросам национальной безопасности и обороны открыты для плодотворного  сотрудничества и ждут предложений от своих коллег, независимо от политической принадлежности.  Это оборона государства.

Прошу поддержать решение комитета о принятии проекта закона за основу с поручением  подготовить его ко второму чтению.

Благодарю за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Лев Миколайович. Чи є запитання? Немає? Сідайте, будь ласка. Хто бажає взяти участь у обговоренні? Запишіться від фракцій.   

Так, хто від депутатів ще бажає? Так, будь ласка, Михайло Васильовч Чечетов, прошу, фракція Партії регіонів.

 

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Михайло Чечетов, фракція Партії регіонів України.

Шановний Адаме Івановичу, шановні народні депутати, це, дійсно, дуже важливий законопроект урядовий, і його потрібно приймати в першому читанні. Але в нас є окремі зауваження до цього законопроекту.

Перше. Проектом пропонується врегулювати більш широке коло питань, ніж це випливає з його назви. Зокрема, крім уточнення завдань Міністерства оборони, Генерального штабу України, передбачено уточнення повноважень Президента України як Верховного головнокомандувача, узгодження термінології деяких законодавчих актів з Законом України „Про правові засади цивільного захисту” та інші доповнення до чинних законодавчих актів.

Друге. З огляду на пропозицію внесення ряду змін до Закону України „Про оборону України”, з метою його узгодження із Законом „Про правові засади цивільного захисту” необхідно було б включити до даного законопроекту приписи про визнання законів України „Про цивільну оборону України” і „Про війська цивільної оборони України” такими, що втратили чинність.

І третє. Також потребує уточнення термінологічний апарат проекту, зокрема визначення поняття „особливий період”. Але ці зауваження не знижують значимість законопроекту. І думка одна: прийняти цей законопроект в першому читанні, а в процесі доопрацювання до другого читання врахувати вказані пропозиції. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Михайло Васильович.

Шановні колеги, обговорення питання завершено. Будемо визначатися. Дійсно, Кабінет Міністрів як суб’єкт законодавчої ініціативи правий у тому, що треба врегулювати деякі положення. Але я звертаю увагу профільного комітету про те, щоб ми не писали закони або не вносили зміни в закони на один день.

Зараз ситуація така, що Головнокомандувачем Збройних сил є начальник Генерального штабу. Але це сьогодні така ситуація, коли міністр оборони – невійськова людина, тоді начальник Генерального штабу є відповідно Головнокомандувачем. А якщо завтра чи післязавтра міністр оборони  буде військовим, він тоді стає головнокомандувачем Збройний сил, а ми в законі запишемо про те, що начальник Генерального штабу Головнокомандувач. Це тому, що міністр сьогодні – невійськова людина.

Тому я просив би при підготовці до другого читання врахувати ці нюанси і виписати. Добавити, напевно, якщо міністр оборони є невійськовою людиною, тоді начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройний сил. Щоб  врахувати, щоб потім знову нам через день-два, три, чи місяць, чи рік не змінювати закони залежно від тієї ситуації, хто буде міністром оборони.

І подивитися на  інші формулювання, які пропонується внести до цього закону.

Да. Прийде чи не прийде, ну, це вже – інша ситуація. Це більше наша внутрішня регламентна норма.

Я ставлю на голосування пропозицію про прийняття за основу у першому читанні Закону про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення завдань Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних сил України, реєстраційний номер

Прошу голосувати.

 

За

Законопроект прийнято у першому читанні.

Нам, шановні колеги, потрібно включити до порядку  денного і розглянути сьогодні проект Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", реєстраційний номер

Прошу проголосувати про включення до порядку денного.

 

За

Законопроект включено до порядку денного. Приступаємо до його обговорення. Законопроект урядовий.

Доповідає заступник міністра праці та соціальної політики Молчанов Борис Якович. Підготуватися від комітету Червонопиському.

 

МОЛЧАНОВ Б.Я.

Шановний Адаме Івановичу, шановні народні депутати. Відповідно до Закону України "Про  пенсії за особливі заслуги перед Україною” учасники бойових дій, Великої Вітчизняної війни, нагороджені за бойові дії орденом, медаллю „За відвагу” або медаллю Ушакова, не залежно від часу нагородження мають право на пенсію за особливі заслуги у розмірі від 25 до 35 відсотків прожиткового мінімуму, визначеному для осіб, які втратили працездатність.

Особам, які брали участь у бойових діях на території інших держав і які нагороджені одним із орденів України або колишнього Радянського Союзу, пенсія за особливі заслуги встановлюється у розмірі від 25 до 25 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.

Питання надання учасникам бойових дій на території інших держав однакових прав у частині одержання пенсій за особливі заслуги із учасників Великої Вітчизняної війни два роки поспіль вирішується законами про Державний бюджет  і року.

Поданим законопроектом пропонується внести зазначену норму до Закону України "Про  пенсії за особливі заслуги перед Україною” як постійно діючу норму. Прийняття та реалізація законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України. Просимо прийняти зазначений законопроект за основу та в цілому.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Борисе Яковичу.

Чи будуть запитання? Немає? Ні, це не скорочена процедура. Сідайте, будь ласка.

Сергій Васильович Червонописький, будь ласка, від профільного комітету.

 

ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ С.В.

Шановний Адаме Івановичу, шановні народні депутати. Комітетом у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів розглянуто і підтримано проект  Закону України про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", який розроблено Кабінетом Міністрів України у зв’язку з необхідністю приведення у відповідність до Закону України „Про Державний бюджет на рік” і Державний бюджет на рік щодо надання однакових прав ветеранам війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав із учасниками бойових дій під час Великої Вітчизняної Війни в частині призначення пенсій за особливі заслуги перед України.

Підпунктом другим статті першої Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" передбачено, що пенсії за особливі заслуги встановлюються ветеранам Великої Вітчизняної Війни, учасникам бойових дій проти Японії у і 45 роках, в тому числі на території Монголії, нагородженим за бойові дії орденом, медаллю „За відвагу” або медаллю Ушакова, партизанам Великої Вітчизняної Війни, нагородженим медаллю „За відвагу” незалежно від часу нагородження. Участь громадян  в бойових діях на території інших держав, а також міжнародних миротворчих операціях була і залишається виконанням військового обов’язку, пов’язаного з особливим ризиком для життя. Громадяни України в складних умовах у складах контингентів військ з честю і гідністю виконували свій військовий обов’язок у різних регіонах земної кулі.

Метою законопроекту є законодавче підтвердження заслуг захисників Вітчизни всіх поколінь перед державою, забезпечення соціальної справедливості в питаннях їх пенсійного забезпечення. Така ж норма передбачена в Законах України „Про Державний бюджет” на , рік. Оскільки зазначена норма є постійною, пропонується внести зміни до Закону України „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”.

Просимо підтримати і прийняти закон в першому і другому читанні і в цілому як закон. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергій Васильович. Чи будуть запитання? є одне маленьке. Ну, Сухий хай  поставить.

 

СУХИЙ Я.М.

Ні, ну, Сухий хай поставить, а, слава Богу, що Сухий поставить це запитання, бо його потрібно було задати заступнику міністра, ми чомусь його не задали. Скажіть, будь ласка, чи на комітеті розглядалося питання про додаткові бюджетні кошти? Розумієте, про що я кажу, аби ми зараз в угарі бажання сподобатися електорату не наробили біди з нашим бюджетом, бо ми таке вже мали колись. Чи ми не розбалансуємо саме бюджет Пенсійного фонду! Чи ви розглядали, просто сьогодні це не звучало. Яка сума додаткових надходжень, які джерела покриття? Будь ласка.

 

ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ С.В. Шановний мій колего, я відповідаю, ви трошки, мабуть, неуважно почули. В законах „Про Державний бюджет ” ці кошти вже передбачені. І тому зараз просто треба це зробити постійно діючою нормою. Тому ні копійки дисбалансу не буде.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так. І я, шановні колеги, шановні колеги, я нагадую, що це урядовий законопроект, якщо уряд вносить законопроект, то він уже все порахував, а тим більше, ще раз підкреслюю, підтверджую слова Сергія Васильовича, що такі норми є уже закладені у бюджеті на рік. Тобто додаткових витрат не потребує, бо ці норми ми з вами вже передбачили. От. Ярослав Михайлович цілком вдоволений.

Сідайте, будь ласка, Сергій Васильович.

 

ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ С.В. Да. В першому і  в цілому.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, хто бажає взяти участь у обговоренні, прошу записатись від фракцій. Так від депутатів, якщо є бажаючі, прошу записатись. Так, тоді, будь ласка, 8 хвилин, вибачте, 6 хвилин Михайло Васильович Чечетов, підготуватись Матвієнкову.

 

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Михайло Чечетов, фракція Партії регіонів України.

Уважаемый Адам Иванович! Уважаемые народные депутаты! Уважаемые избиратели! Действительно мы сегодня рассматриваем важнейший социально значащий законопроект.

И очень жаль, что сегодня в зале нет ни фракции БЮТ, ни фракции «Наша Украина», которые ратуют и на митингах рубашки рвут, и в средствах массовой информации,  какими они являются защитниками народа и что они всегда выступают за решение, прежде всего социальных вопросов повышения жизни уровня людей. Хотя жизнь показала, что когда принимался бюджет, в который были заложены повышение социальных стандартов, они делали все возможное для того, чтобы страна вошла в новый год без бюджета, для того, чтобы не было ни получения ни пенсии, ни зарплат.

И сегодня, еще раз повторяю, важнейший социальный законопроект, и ни БЮТа, ни «Нашей Украины» нет. Вот политика двойных стандартов, когда говорят одно, а когда коснулось дела, - совершенно другое. Ну, это почерк оппозиции, чем хуже для людей, тем для них лучше.

Теперь что касается конкретно законопроекта. Законопроектом пропонується з 1 січня року поширити право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною на всіх ветеранів війни, нагороджених а бойові дії орденом, медаллю „За відвагу” або Медаллю Ушакова, не залежно від часу нагородження. Право на отримання зазначених пенсій цією категорією осіб набуло постійного характеру, оскільки було передбачено законами України про державний бюджет України на рік та про державний бюджет України на рік. Я прошу вас всіх підтримати урядовий законопроект.

Я ще раз повторююся, дуже важливий, соціальнозначущий законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, Матвієнков передає Зубку, прошу.

 

ЗУБКО Ю.Г.

Шановний Адаме Івановичу, шановні народні депутати, шановні телеглядачі, учасники бойових дій, ветерани Великої Вітчизняної війни, родини загиблих! Сьогодні розглядається дуже важливий законопроект, який буде сприяти підвищенню рівня соціального захисту учасників бойових дій, тих людей, які віддавали своє життя, служіння і захисту Батьківщини,  ті люди, які сьогодні являються елітою нації.

Я хотів би висловити слова вдячності Кабінету Міністрів  за те, що він вніс цей дуже важливий законопроект  напередодні   Великої перемоги  у Великій Вітчизняній війні, що дасть можливість підвищити рівень соціального захисту  ветеранів, тих людей, які нагороджені солдатськими нагородами, медаллю „За відвагу” і медаллю Ушакова.

Я прошу народних депутатів проголосувати і підтримати цей законопроект. І я думаю, що це буде  до Великої перемоги  у Великій Вітчизняній війні добрий подарунок громадянам нашої України.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка.

Яка думка Пенсійного фонду?  Перший заступник голови Пенсійного фонду Новак, будь ласка. Молчанов не збивайте Новака, йому слово надали. Яка думка Пенсійного фонду по цьому законопроекту?

 

НОВАК В.М.

Шановні народні депутати, Пенсійний фонд не заперечує проти прийняття такого законопроекту у зв'язку  з тим, що додаткових видатків із бюджету не потрібно. І зауважень у нас немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Обговорення питання завершено. Всі ті, хто брав участь, і доповідачі, і  співдоповідачі, і ті, хто виступав, підтримують цей законопроект. Тим більше, ще раз наголошую, що це вже по суті  ми наздоганяємо Закон про Державний бюджет, в якому це враховано. Але це враховано на один рік, рік. Є можливість  зробити це постійною нормою, тим більше, що це пропозиція Кабінету Міністрів. Я думаю, у нас є всі підстави прийняти  цей законопроект в цілому як закон.

Я ставлю на голосування  про прийняття в цілому як закону Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України  „Про пенсії  за особливі заслуги перед Україною”.  Законопроект за номером 

Прошу голосувати.

 

За

Закон прийнято.

Оголошується перерва до 12 години  30 хвилин.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

Веде засідання Голова Верховної Ради України  МОРОЗ О.О.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Продовжується засідання.

Нам треба розглянути проект постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради "Про застосування соціальних стипендій Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей". Але перед тим його треба включити до порядку дня, це питання. Тому я вас прошу визначитися щодо включення проекту (реєстраційний номер ). Я ставлю на голосування цю пропозицію – щодо включення цього проекту до розгляду.

 

За

Попросіть депутатів, щоб зайшли до залу. Не встигли перекурить. Ну давайте ми… Розпочалося засідання трохи раніше, ніж оголошували на півгодини перерву. Хто за те, щоб повернутися до розгляду цього питання? Хто за те, щоб повернутися до голосування з цього приводу? Будь ласка, іде голосування.

 

За

Ну природно, сідайте будь ласка.

Я ставлю на голосування пропозицію про включення до порядку дня проекту постанови реєстраційний номер Іде голосування, будь ласка.

 

За

Приймається рішення, „за” –

Слово має голова… заступник голови Комітету з питань сім`ї, молодіжної політики і спорту Сафіуллін Равіль Ісафович. Прошу.

Спокійно, будь ласка, спокійно. Не нервуйте.

 

САФІУЛЛІН Р.С.

Уважаемый Александр Александрович, уважаемые народные депутаты! Профильный комитет принял решение поддержать данный проект Постановления Верховной Рады о передаче вопросов распределения социальных стипендий Верховной Рады Украины студентам высших учебных заведений из числа детей-сирот и детей из малообеспеченных семей из предмета ведения Комитета по вопросам физической культуры, спорта, молодежной политики и туризма Комитету по вопросам науки и образования.

Дело в том, что  это полностью отвечает тем изменениям, которые приняты были в соответствии с  Постановой Верховной Рады Украины „Про   перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України 5-го скликання”, в соответствии с которым как предметом видения Комитету с пытань науки и освиты относятся вопросы образования, а соответственно и вопросы, которые  включают стипендиальное обеспечение  студентов.

У меня просьба к народным депутатам поддержать данный проект постановления. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Я прошу. У нас це не за скороченою процедурою… так, запитання до доповідача є якісь?

Нема запитань. Тоді сідайте, будь ласка. Нема заперечень про те, щоб поставити на голосування?

Я ставлю цей проект на голосування "Про застосування соціальних стипендій Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей". Це зміни до існуючої постанови.

Ставлю на голосування.  Іде голосування.

 

За

Рішення прийнято.

Далі. Погоджувальна рада рекомендує наступні проекти: від до , до включно, - у плані, який у вас є, розглянути за скороченою процедурою. Якщо ви підтримуєте цю пропозицію. Я ставлю на голосування цю пропозицію про пропозицію розгляду питання.

 

За

Приймається рішення таке, процедурне.

За скороченою процедурою розглядаються питання. І перше серед них – реєстраційний номер. Проект Закону про внесення змін до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я (щодо встановлення працівникам сімейної медицини додаткової відпустки). Доповідає голова Комітету з питань охорони здоров’я Бахтеєва Тетяна Дмитрівна.

Будь ласка.

 

БАХТЕЄВА Т.Д.

Шановний Олександре Олександровичу, шановні народні депутати! Вношу на ваш розгляд поданий мною законопроект про внесення змін до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, яким пропонується надати медичним сестрам загальної практики сімейної медицини, завідуючим відділеннями сімейної медицини та середньому медичному персоналу виїзних бригад, які безперервно працюють понад три роки, право на додаткову оплачувану щорічну відпуску тривалістю три календарних дні.

Слід зазначити, що такі категорії медичних працівників, як дільничні лікарі, у тому числі сімейні, а також фахівці відділень швидкої невідкладної допомоги – санітарна авіація, екстреної консультативної допомоги вже користуються правом на триденну додаткову відпустку. Медична сестра сімейної медицини працює спільно з лікарем сімейної медицини, виконує ті ж самі обов’язки, що дільнична сестра, заслуговує також на додаткову триденну відпустку. Щоб надати своєчасну допомогу хворому на селі, медсестрі часто доводиться пішки долати великі дороги. На початок цього року в Україні нараховується більш ніж дев’ять тисяч сімейних медсестер, у тому числі шість тисяч працює в сільській місцевості, а додаткова потреба цієї категорії працівників в цілому по країні є 11 тисяч.

Пропонується також надати право на додаткову триденну відпустку завідувачам відділень сімейної медицини, які виконують обов’язки аналогічно завідувачам терапевтичних  та педіатричних відділень.

Прийняття законопроекту буде сприяти розвитку первинної допомоги на засадах сімейної медицини, що є оптимальним засобом підвищення ефективності роботи галузі охорони здоров’я.

За розрахунками Міністерства охорони здоров’я впровадження законопроекту не потребує додаткових коштів із Державного бюджету України …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте закінчити, тим паче, вона так блискуче на українській мові говорить. Давайте послухаємо.

 

БАХТЕЄВА Т.Д.  Дякую.

Оскільки середній медичний персонал  загальної практики сімейної медицини та виїзних бригад на практиці поки що прирівнюється до терапевтичної служби та швидкої допомоги відповідно і вже отримують триденну додаткову відпустку. Однак ці положення потребують відповідного  законодавчого врегулювання.

Не заперечує проти прийняття законопроектів Міністерство фінансів та бюджетний комітет Верховної Ради. Комітет з питань охорони здоров’я пропонує прийняти законопроект за основу в першому читанні.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую і вам. Сідайте, будь ласка.

Ще раз відзначу, що у Тетяни Дмитрівни абсолютно Черкаський акцент. Ви помітили, очевидно. Так же?

Хто хоче висловитися чи „за” чи „проти”, запишіться, будь ласка.

Пеклушенко і Матвієнков хочуть висловитися.  Будь ласка, Олександр Миколайович.

 

ПЕКЛУШЕНКО О.М.

Уважаемая Татьяна Дмитриевна, мы от имени всех коллег хотим поблагодарить вас за этот закон, хотя мы прекрасно понимаем, что это – тот минимум, который мы должны дать этой категории работников. К сожалению, уважаемые наши радиослушатели, этот минимум нам не позволяет ситуация усилить.

Конечно же, если бы сегодня Верховный Совет работал в полном формате,   если бы сегодня Кабинет Министров мог полностью реализовывать свои полномочия, то ситуация шла бы не о трех днях, а ситуация бы шла, конечно, о самом главном – о вашей зарплате. Мы знаем ваши проблемы, мы знаем эти проблемы на селе. И мы вам гарантируем, что парламент в этом составе выйдет из политического кризиса. Наши оппоненты должны понимать, что вы воюете не против парламента, не против Партии регионов, не против коалиции, вы воюете против собственного народа.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Олександре Миколайовичу, парламент не в політичній кризі. У кризі частина депутатів, які її ініціювали. Парламент працює і відповідно до Конституції має право приймати рішення і приймає. Тобто функціонує законодавчий орган. Це факт, який не потребує навіть якогось коментаря.

Матвієнков Сергій Анатолійович, будь ласка.

 

МАТВІЄНКОВ С.А.

Матвиенко, фракция Социалистической партии.

Уважаемые коллеги, мы сегодня на фракции рассматривали этот законопроект и приняли однозначное решение поддерживать его, потому что, мы считаем, что это даже не те, не то, что сегодня нужно делать, это те долги, которые сегодня действительно накопычились перед этой категорией людей. Перед той категорией людей, которая своим трудом, своей жизнью спасает здоровье нашего населения.

Особенно это касается сельской местности, тех людей, которые работают в селе, тех людей, которые вынуждены, извините за такую прозу, наматывать километры для того, чтобы добраться до того или иного помешкання для того, чтобы оказать первую необходимую медицинскую помощь.

И, как правило, эти люди вынуждены иногда и свои деньги лично тратить для того, чтобы каким-то образом обеспечить нормальную работоспособность. Они вынуждены тратить и не считаться абсолютно не со своими семьями, не со своим личным временем, не со своим здоровьем. Они в любой момент готовы прийти на выручку, они в любой момент готовы идти на помощь и выполнить свою клятву.

Поэтому мы за то, чтобы принять этот законопроект. Еще раз подчеркиваю, считаем это не авансом, считаем это долгом, который мы хоть как-то частично разрешим для того, чтобы в дальнейшем при стабилизации экономической политики мы могли сделать более весомый вклад в решение проблем для этой категории населения. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я маю право ставити на голосування цей проект. Спочатку у першому читанні я ставлю на голосування. Будь ласка.

 

За

Рішення прийнято. Ну, такої ініціативи не було.

– законопроект про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" (щодо удосконалення процедури призначення керівних кадрів).  Це проект народного депутата Самойленка. І він і як автор, і від комітету просить 4 хвилини разом. За цією процедурою це передбачається.

Будь ласка, ви можете виступати. Самойленко Юрій Павлович.

 

САМОЙЛЕНКО Ю.П.

Уважаемые коллеги, нет необходимости говорить о роли и месте специальной службы любой страны в различные периоды строительства государственности. Но если проанализировать сегодня деятельность спецслужбы Украины за последние 5 лет, то можно констатировать, что нарушается основной принцип закона «О Службе безопасности Украины», это принцип деполитизации службы, невмешательство службы в различные политические процессы, которые проходят внутри страны. И основная причина этого – это отсутствие законодательного механизма кадровой политики, которая предусматривала бы высокий профессиональный уровень назначаемых руководителей, преемственность и стабильность кадров предотвращала бы политическую заангажированность и разбалансированность работы службы.

Это является следствием и недостаточного парламентского контроля за деятельностью специальных органов государства и предотвращением субъективизма в кадровой политике. Для иллюстрации можно начать с назначения председателем службы кадрового военного, я подчеркиваю, разведчика Смешко, положившего началу процессы реформирования службы на основе лозунгов декагебизации, демилитаризации. Реформа свелась безосновательно к замене опытных контрразведчиков коллегами Смешко по острову из военной контрразведки, раздуванием центрального аппарата, муссированием разговоров о сокращении количественного состава СБУ. Апофеозом кадровой политики было назначение на должность первого зампреда коммерсанта Сацюка с последующим присвоением ему генеральского звания. Как результат – всем  известные материалы участия СБУ в избирательном процессе, долгоиграющее уголовное дело по отравлению одного из кандидатов в Президенты.

На волне победы помаранчевой революции в результате дележа должностей и портфелей место председателя СБУ занял представитель политической силы БЮТ господин Турчинов, за 7 месяцев правления которого четко просматривалась линия политизации СБУ. Свидетельством этому являются возбужденные уголовные дела в отношении политических лидеров Партии регионов Колесникова, Тихонова, Ефремова, других, процесса, так называемой, люстрации. То есть мы были свидетелями попытки возрождения пресловутого политического сыска, процветавшего во времена всесильного КГБ. Я уже не говорю о кадровой чехарде, когда опять безосновательно была заменена значительная часть членов коллегии службы, начальников региональных органов СБУ, их заместителей. Основным критерием при этом являлся вклад каждого в победу помаранчевых.

Смена премьера Тимошенко повлекла заменою председателя СБУ, им становится кадровый сотрудник органов прокуратуры Дрижчаный. И опять кадровая лихорадка путем назначения на руководящего должности надежных соратников, в том числе и сотрудников прокуратуры, и других ведомств.

Вывод: в резерв под предлогов реформирования опытных профессионалов и продолжение реформ без четкого видения конечных целей на основе рекомендации ПАРЕ и других импортных советчиков. Ну, а потом процесс, вернее, попытка гаранта Конституции назначить на должность председателя СБУ кадрового сотрудника органов внутренних дел и затянувшиеся исполнение обязанностей председателя спецслужбы кадровым дипломатом господином Наливайченко. Как результат, назначение на должности двух зампредов сотрудников внутренних дел, профессионалов, но в области работы милиции, 12 заместителей  руководителей региональных органов СБУ из числа этой же категории. А самое неприемлемое – продолжение процесса политизации СБУ, подтверждением этого является: назначение временной следственной комиссии; беспрецедентное заявление господина Наливайченко о готовности СБУ обеспечить охраны функционирования ЦВК как в Киеве, так и на местах, в регионах; вмешательство сотрудников СБУ под предлогом охраны в процессы, происходившие вокруг Печерского суда, а самое опасное – это попрание принципа презумпции невиновности и выступление в СМИ непроверенной, явно заказной информации в отношении родственных связей судьи Конституционного Суда Сюзанны Станик, об этом уже…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Закінчуйте будь ласка.

 

САМОЙЛЕНКО Ю.П. А мое мнение, что за подобные решения рано или поздно надо будет отвечать.

Поверьте мне, что обнародованная информация господином Наливайченко в отношении многомиллионных приобретений родственников судьи Конституционного Суда требует значительных временных затрат для добычи соответствующих материалов. То есть налицо факт подготовки акции, финальное заключение которой выбрано именно перед решающим заседанием Конституционного Суда. Это, если хотите, и давление на других судей. Смотрите, мол, такое и с вами может случится. И мне как бывшему сотруднику СБУ обидно, что руководство службы втянуто в эту правовую вакханалию. А потом возникает вопрос почему материалы не были переданы своевременно в Генеральную прокуратуру, в ведении которой находятся эти вопросы?

Исходя из этого я вынужден с этой трибуны сегодня обнародовать поступившую в Комитет по национальной безопасности и обороны информацию – я  подчеркиваю – подлежащую  проверке, о попытках втянуть Службу безопасности в еще одну провокацию, дискредитацию Головы Верховной Рады Александра Александровича Мороза, членов правительства Азарова, Клюева и других, в том числе путем «получения» (в кавычках) Службой безопасности информации о их связях с гражданами России, придание ей соответствующей контрразведовательной окраски и вброса в СМИ.

Теперь на этом фоне, уважаемые депутаты, представьте состояние оперативного состава и сотрудников СБУ. Расплывчатость задач, которые меняются с каждым приходом нового руководителя, неуверенность в будущем, социальная незащищенность. Народная мудрость гласит: «Рыба гниет с головы». Поэтому вашему вниманию предлагается данный законопроект, целью которого является усовершенствование процедуры назначения руководящих кадров СБУ путем повышения профессиональных требований к кандидатам и конкретизации критериев их отбора.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, сідайте будь ласка. Хто хоче висловитися з приводу змісту цього проекту, ставлю на голосування. Прошу записатися на виступ. Катерина Семенівна хоче. Будь ласка. Йдіть на трибуну. На трибуну, вас видніше буде на трибуні.

 

САМОЙЛИК К.С.

Шановні колеги,  шановні радіослухачі! Я хочу звернутися до всіх. І я думаю, абсолютно слушні були аргументи нашого доповідача, який запропонував цей  законопроект. І фракція Комуністичної партії України  буде голосувати у першому читанні.

Ми, звичайно, пам’ятаємо ще часи, коли Службу безпеки України   очолювали Маліков, Радченко, які, дійсно, стояли на охороні національних інтересів нашої держави. І ніяка позиція,  ані Президента України,  ані інших політиків не могла їх похитати, дійсно, оцю їх  позицію абсолютно.

Ми знаємо інше, що стандарти  сект переносилися на роботу Служби безпеки. Ми знаємо далі, що почали дійсно призначати керівників Служби безпеки саме людей, яких просто находили або на вулицях, або на майданах і таке інше. Такого не можна  допустити. Я хочу, щоб ми згадали слова відомого класика, він абсолютно  правильно сказав: „Кадри вирішують все”.

А Україну вже  протягом 16 років трясе. Постійно трясе від того, що немає у нас кадрової продуманої політики, тому що ми не займаємося резервом кадрів і чому абсолютно випадкових людей, особливо на провідні такі, будемо говорити, посади просто підбираємо за якимись іншими мотивами, лише не за мотивами професійної готовності цих  людей.

І тому я думаю,  що цей  саме законопроект  буде слугувати  тому, щоб ми переглянули кадрову політику і не тільки Служби безпеки України, я думаю, це повинно стосуватися всіх силових структур, і Міністерства  оборони, щоб випадкові люди там не були, і  Генеральна прокуратура, зрозуміло, і всі інші силові структури.

І тому я думаю, що ми підтримаємо, тим самим покладемо початок суто професійному відбору кадрів  і на ці посади, і на… 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Олег Антіпов, будь ласка,  з місця. Олег Миколайович.

 

АНТІПОВ О.М.

Уважаемый Александр Александрович, уважаемые народные депутаты!

Антипов Олег Николаевич, секретарь Комитета по вопросам  национальной безопасности и обороны.

Очень своевременно и правильно подняли вопрос о том, что  надо заняться серьезно  подготовкой и  контролировать призначение головы Службы безопасности Украины. И в тоже время обращалось внимание Юрия Павловича  на профессионализм этой службы. Вы посмотрите, что происходит в нашей сейчас стране.  Максимально силовые структуры  пытаются  заполитизировать, превратить в орудие, инструмент, который бы влиял на   политическую ситуацию в нашей стране.

Поэтому я предлагаю  депутатам поддержать этот законопроект. Верховная Рада  должна в условиях демократического контроля контролировать  назначение на должность. И голова Службы безопасности в будущем  должен  проходить собеседование в Верховной Раде, в Комитете национальной  безопасности. И мы должны внимательно и тщательно отслеживать  тот факт, кто и на каких условиях назначается на эту службу.

Благодарю за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Я хотів би звернутися до авторів законопроекту і до всіх депутатів. Зауваження Науково-експертного управлення  Верховної Ради  цілком слушне з приводу того, що  в таких формулюваннях, як тут записано,  ми можемо самі себе підставити  під  неточне виконання норм  Конституції щодо    розподілу  функцій влади. Але  у одній із статей Конституції, я зараз  не пригадую, здається  89 стаття, мова йде про   функції контролю з боку комітетів Верховної Ради   і Верховної Ради взагалі. Цього  запису не було у попередньому тексті, він з’явився   при внесенні поправок.

Таким чином нам треба прискорити підготовку законопроекту про  забезпечення парламентського контролю за діями   всіх структур, у тому числі і Служби безпеки. І, очевидно, там   тоді виписати ті можливості, які дають підстави контролювати і штатний розпис, і порядок призначення  на посади відповідних людей, і їхню  професійну підготовку, і багато інших речей, чим стурбовані  сьогодні  автори законопроекту.

Іншими словами,  ми можемо зараз прийняти цей документ за основу, і  треба працювати над ним, але, прискоривши той, можливо, ми   ці норми включимо потім у інші закони, бо тут є багато речей, які   стосуються порядку розгляду цих питань на сесії, тобто може зміни до Регламенту і так далі. Тобто працювати  у цьому  напрямку потрібно, але зараз  є пропозиція, я просив би підтримати в першому читанні цей проект. Ставлю на голосування цю пропозицію.

 

За

Рішення прийнято.

Ну і відносно репліки щодо там зв'язків окремих представників політикуму України з громадянами Росії і з росіянами взагалі, то у мене хороші зв'язки були із Олександром Сергійовичем Пушкіним, правда, покійним, на жаль. І сьогодні я знайомий і з Президентом Росії, і з деякими провідними політиками там. Вважаю, що це цілком корисно для України і думаю, що в такому руслі ці зв'язки будуть і продовжуватися. А те, що афери там розробляються деким із спеціалістів, спасибі за інформація. Я думаю, що вони будуть тепер ретельніше трохи думати про те, як це все робити, бо бувало вже не один раз, коли спецслужби намагаються компрометувати тих чи інших політиків, а потім виявляються великі ляпсуси з того діла.

Розглядається проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України щодо державної реєстрації договорів комерційної концесії (реєстраційний номер ), і доповідає з цього приводу Воропаєв Юрій Миколайович. Є присутній? Я щось не бачу його. І Фельдмана я не бачу Олександра Борисовича. Ну Фельдман, той революцією займається, а… Тоді  я пропоную перенести цей розгляд на пленарне засідання наступного тижня. Я ставлю на голосування цю пропозицію.

 

За

Приймається така пропозиція.

Проект Закону про внесення змін до Закону "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю". Проект  доповідає народний депутат України, голова комітету  Самойлик Катерина Семенівна. А, як автор доповідає, народний депутат. Вибачте. Але це, я думаю, вас не образило, що ви – голова комітету.  

реєстраційний номер, будь ласка.

 

САМОЙЛИК К.С.

Ні, ні. Абсолютно. Бо від  комітету Равіль Сафович буде виступати.

Шановний Олександр Олександрович! Шановні колеги! Ми… я як автор законопроекту прошу вас прийняти за основу, саме за основу цей законопроект, бо він потребує ще доопрацювання, бо висунено ряд пропозицій Науково-експертного управління нашого. Правда, ряд із них вони навіть не стосуються, тому що ми, наприклад, не міняли структури. Ми не можемо говорити у кожному законі діти до якого віку, до якого віку молодь і таке інше. Це врегульовано іншим законодавством. А в принципі, на що  саме закон наш спрямований? 

Перше. Після прийняття першої редакції законопроект  пройшло дуже багато часу і реалії дійсно змінилися. Наприклад, раніше так не стояло питання щодо виховання дітей в сім`ї, воно завжди стояло, але, на превеликий жаль,    сьогодні ця проблема дуже загострена в нашій державі. Наприклад, не займалися питаннями  раніше ми і  з питаннями, пов`язаними з нароманіями, СНІДом і таке інше. Тобто, сьогодні   ми  пропонуємо внести ряд таких пропозицій, які повинні відобразити реалії сьогодення нашого і робота повинна все-таки зосередитися на вихованні в сім`ї наших дітей. І тому не міняючи структури цього законопроекту ми вносим туда нові реальні потреби нашого суспільства щодо  соціальної роботи з дітьми та молоддю і добавляємо також  із сім`єю, тому що без сім`ї не може існувати абсолютно ніяке  суспільство, в тому числі і наше українське суспільство, бо саме ази виховання і любьві до нашої землі і здорового способу  життя і до нашої Батьківщини і таке  інше вони зароджуються  в сім`ї. все це потребує сьогодні підтримки з боку нашої держави і я думаю, що законопроект якраз і націлений на…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, дякую, сідайте, будь ласка.

Співдоповідь. Сафіуллін Равіль доповідає від комітету.

 

САФІУЛЛІН Р.С.

Уважаемый Александр Александрович, уважаемые народные депутаты! Закон про соціальну роботу з дітьми та молоддю был принят еще в году. Бесспорно, что за время, которое прошло с этого момента, в сере организации социальной работы с детьми и молодежью произошло значительное количество серьезных изменений. В соответствии с положениями изменился и целый ряд предметов ведения, отнесенных к компетенции министерства по поводу обеспечения и реализации государственной политики в отношении семей, детей и молодежи.

Понятно, что все эти изменения требуют и определенного, достаточно серьезного усовершенствования законодательной базы, и правового урегулирования осуществления социальной работы с семьями, детьми и молодежью. По сути, законопроектом предлагается принять новую редакцию существующего закона и привести ряд других законов в соответствие с законодательством.

Что касается финансового обеспечения, в Государственном и местных бюджетах ежегодно предусматриваются соответствующие средства на осуществление этой работы, поэтому дополнительных расходов бюджет нести не будет.

Комитет профильный на своем заседании поддержал законодательную инициативу по поводу усовершенствования правовых отношений в сфере социальной работы с семьями, детьми и молодежью и предлагает Верховной Раде принять его за основу. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Сідайте, будь ласка.

Хто хоче висловитися з цього приводу, запишіться. Сухий просив…(Шум  у  залі)

По-перше, не „нажимав”, а натискував, тиснув на кнопки. Ярослав Михайлович, будь ласка. Сухий Ярослав говорить.

 

СУХИЙ Я.М.

Шановні колеги, я, слухаючи цей законопроект і  попередні законопроекти, і ми з вами нещодавно прийняти рішення, яким звільнили від необдуманого податку на оздоровлення наших дітей, все більше  переконуюсь, що тільки та політична сила, яка думає про майбутнє, тільки та політична сила, яка вірить в майбутнє, зрештою, тільки та політична сила, яка має це майбутнє, може виходити з законодавчими ініціативами щодо вдосконалення організаційних та правових засад соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Тому не випадково, що цей законопроект, як  попередній, вносять народні депутати коаліції національної єдності.

Я як представник індустріального регіону техногенно перенавантаженого – Запорізького краю – хотів би звернути авторів законопроекту, що при доопрацюванні до другого читання необхідно більше уваги приділити такій проблематиці соціальної роботи, як оздоровлення дітей.

Справа у тому, що сьогодні ми маємо чи не єдиний засіб відволікти людей від вулиці, від підвалів та від наркотиків шляхом залучення їх до фізкультурно-масової роботи. І не випадково, ми пам’ятаємо, у  році, намагаючись реалізувати якісь плани Майдану, було припинено фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл на Україні. Це – той засіб, який дає нам можливість виховувати людину, бо не може бути людина фізично хворою і духовно багатою, коли ми не будемо займатися створенням належної матеріальної бази.

І особливо я хотів би звернути увагу розробників законопроекту до такої обставини: ми в кінці кінців повинні продумати про якісь нехай тимчасові маленькі преференції для тих індустріальних промислових центрів і підприємств, які своїм коштом утримували і утримують фізкультурно-масову спортивно-оздоровчу базу. Їм потрібно зробити хоча б атмосферу зацікавленості.

В цілому цей законопроект, безумовно, потрібно приймати в першому читанні. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую і вам.

У інших… У вас є? Александровська теж тисла  не на ту кнопку.

Ви майте на увазі, за скороченою процедурою або „за”, або „проти” тиснуться кнопки. А ви тисли просто на „слово з місця”.

 

АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.

Уважаемые коллеги!

Я хочу обратить внимание не один нюанс.  Вообще-то закон действует, и здесь правильно депутат Самойлик вносит некоторые коррективы, потому что нужно выйти за рамки того закона и внести  новые положения, которые касаются уже помощи семьям.

Не может быть счастливым ребенок вне семьи. И невозможно помочь отдельному ребенку, если мы не сможем решить проблемы семей. И мы с вами понимаем, что эти проблемы должны решаться не только в плоскости оказания психологической или даже может материальной помощи, а эти проблемы будут решены в плоскости решения всех экономических проблем Украины.

И очень важным вопросом является вопрос финансирования деятельности этих социальных служб. В Харьковской области созданы такие приюты для детей. Созданы при местных органах самоуправления. Они эти все структуры имеют свой юридический статус. И сегодня в местных бюджетах нет денег для обеспечения их деятельности.

Поэтому важным вопросом, который мы должны будем урегулировать при доработке законопроекта, - это решение вопроса финансирования этой деятельности. Это очень серьезный вопрос. Поэтому я предлагаю поддержать в первом чтении этот законопроект и доработать его в плане финансирования. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Добре. Можна ставити на голосування? Я просив би тільки авторів законопроекту дуже серйозно поставитися до доопрацювання проекту, бо фактично ви пропонуєте нову редакцію закону. Він складний і такий за обсягом чималий. Треба ретельно відпрацювати всі норми.

Іде голосування. Будь ласка.

 

За

Рішення прийнято.

Є пропозиція автора проект Закону про внесення змін до Закону України "Про  вищу освіту”, реєстраційний номер , перенести, зняти з розгляду. Бо він вважає, що норми, які ним пропонувалися, власне врегульовані у законодавстві, і доповнення ці нічого не додадуть.

Тому я ставлю на голосування пропозицію про зняття з розгляду цього законопроекту. Це пропозиція комітету. Я прошу підтримати. Треба голосувати.

 

За

Рішення прийнято.

Розглядається Проект Закону про внесення змін до Закону "Про рекламу" (щодо маркетингових комунікацій). Заступник міністра економіки Слюсаренко Оксана Олександрівна доповідає цей проект, реєстраційний номер Прошу уваги.

 

СЛЮСАРЕНКО О.О.

Шановний Олександр Олександрович, шановні народні депутати, основна мета законопроекту полягає у вдосконаленні правового регулювання реклами і підвищення рівня захисту прав споживачів реклами.

&#;&#;&#;

США і Південна Корея змогли підняти на поверхню елементи північнокорейського розвідувального супутника, що впав у море року після невдалого запуску з  з станції запуску супутників Сохе (КНДР). предметом аналізу є західні компоненти даного супутника, ідентифікація яких дозволить зрозуміти хто саме приймає участь в північнокорейській космічній програмі всупереч санкціям США.  див. пов. &#;&#;

&#;&#;

&#;&#;

Під час розмови з головою ОКНШ ЗС США Mark Alexander Milley (Jun 24 ), ГК ЗСУ генерал Залужний 12 хвилин спілкувався з президентом США Байденом. Тема обговорення нам невідома. 

Секретна служба США ( United States Secret Service (USSS) під час засідання в Capitol SCIF (це закрита зона всередині будівлі) проінформувала  членів наглядового комітету Палати представників  Конгресу США    про хід розслідування виявлення кокаїну в Білому домі. Розслідування офіційно завершиться &#;&#;&#;

&#;&#;&#;

Коли Байден повернеться додому його буде чекати на столі звіт спеціальної групи міністерства фінансів США по аналізу бюджетно-фінансового стану України. Він невеликий, всього 12 сторінок.  Але на ст. 11 є дві цифри - орієнтовна сума вкрадених бюджетних коштів України починаючи з по і сума збитків бюджету України отриманих в результаті дій виконавчої і законодавчої влади України за цей же період. 

Даний звіт є частиною и сторінкового документу "Integrated policy on Ukraine"про стан і заходи по подоланню корупції в Україні. 

Питання по ситуації під Бахмутом вирішиться в наступні доби. Або підрозділи РФ відійдуть залишивши  Бахмут, або будуть оточені. РФ чекає повернення Зеленського і гарантування виходу з Бахмуту. 

Показова ліквідація Станіслава Ржицкого була проведена демонстративно  біля паркану краснодарської філії спецпідрозділу " Альфа"  центру спецпризначення ФСБ.  На труп були кинуті фото, які були підібрані слідчою групою і які скоріше всього вказують на причину акту.  По хронометражу події з камер спостереження підозрюваний Сергій Денисенко  знаходився в момент вбивства за декілька кілометрів від місця події. 

&#;&#;&#;

Заступник командувача Південного військового округу ЗС РФ генерал-лейтенанта Цоков загинув внаслідок удару по запасному командному пункту ї армії у Бердянську. Цоков був відправлений з завданням переформувати і поповнити  залишки ї армії ЗС РФ. Станом на &#;&#;&#; а армія складалась з в\с. 

Міністр сільського господарства Угорщини Надь поїде до Туреччини для переговорів зі своїм турецьким колегою щодо  угоди, яка дозволяє Україні експортувати зерно з чорноморських портів. 

&#;&#;&#;

Кадиров фактично почав операцію по еміграції з території РФ. При тому він відсікає і родинні зв'язки - нова особистість існує уже кілька років. Нове місце проживання  місто Нізва&#; (ар. نزوى&#;) султана&#;т Ома&#;н (ар. س&#;ل&#;ط&#;ن&#;ة&#; ع&#;م&#;ان&#;&#;) 

О по мск начальник ГШ ЗС РФ генерал Герасимов проінформував секретаря РБ РФ Патрушева (третю  добу не залишає місце роботи) про критичний стан російських військ у Бахмуті. 

В оточенні\оперативному оточенні знаходиться біля 15 тисяч в\с РФ. Шляхи постачання і відступу  - під вогневим контролем ЗСУ. 

Патрушев - Герасимову по системі оперативного зв'язку "Прекратите истерику ! Договоренности есть. Войска отойдут беспрепятственно" 

Ізраїль має в своєму розпорядженні  57  тактичних ядерних боєприпасів, загальною потужністю кТ в тротиловому еквіваленті.  З них 18 - другого рівня реактивації. 

Рішенням керівництва КНР повністю змінено керівництво  Академії військових наук Народно-визвольної армії Китаю (кит. 中国人民解放军军事科学院). Причина офіційно не називається. 

&#;&#;&#;

Інформація про відсторонення начальника ГШ ЗС РФ  генерала Герасимова не відповідає дійсності. Герасимов продовжує виконувати обов'язки керівника ГШ. 

Літак для перельоту Зеленського в Стамбул з Чехії було надано чеськими ВПС по розпорядженню президента Чехії Петра Павела. 

Керівництво РФ було інформовано про проведення переговорів між президентом Туреччини Ердоганом, президентом України Зеленським і Романом Абрамовичем. Інформацію отримувало міністерство закордонних справ РФ. Повний звіт по переговорам передано Абрамовичем після прибуття в РФ в секретаріат РБ РФ. 

Безпосередню участь в обміні 5 командирів полку "Азов" приймав російський олігарх Роман Абрамович, який в Стамбулі зустрічався з Ердоганом і Зеленським. 

&#;&#;&#;

Після того, як польська розвідка "не виявила" підрозділів ПВК "Вагнер" в Білорусі, вона передислокувала до кордону з нею біля в\с і 50 одиниць важкої техніки.

85 в\с ПВК "Вагнер" знаходяться  на місці постійної дислокації 5-ї окремої бригади спеціального призначення ЗС РБ (Мар'їна Гірка, РБ)

&#;&#;&#;

Білорусь офіційно повідомила РФ про порушення Пригожиним умов домовленостей, які передбачали його знаходження на території Білорусі. 

Блокування РФ т.з. "зернової угоди"  дуже серйозно вдарило по інтересам Туреччини, яка активно приймала участь в його продажу.  На фоні цього Туреччина пригрозила РФ передачею Україні  важкої артилерії і боєзапасу. 

Питання про надання Україні касетних боєприпасів буде обговорювати сьогодні  спеціалізована група експертів в Держдепартаменті. Висновки будуть передані президенту США Байдену  в понеділок для остаточного прийняття рішення. До обговорення скоріше всього залучать ГК ЗСУ генерала Залужного. 

&#;&#;&#;

Доповідь спеціальної слідчої групи  РБ РФ секретарю РБ РФ Патрушеву однозначно визначає, що генерал армії Суровікін Сергій Володимирович приймав участь в плануванні і діях осіб причетних до спроби захоплення державної влади в РФ. 

&#;&#;&#;

США передало Китаю два технічних звіти про знищення комплексами  MIM &#;Patriot&#; з протиракетами PAC-2 і PAC-3  роcійських ракет системи ХМ2 &#;Кинжал&#; українською ППО. 

Білий дім був ненадовго евакуйований  &#;&#;&#; ввечері, поки президент Джо Байден був у Кемп-Девіді,  після того, як Секретна служба виявила підозрілий порошок у зоні загального користування Західного крила, доступній для туристичних груп.  Комплекс був евакуйований приблизно о   в неділю, оскільки пожежники та бригади швидкої допомоги були залучені для проведення експрес-тесту, який попередньо ідентифікував кокаїн. В евакуацію було відмінено.

Масовий запуск примітивних БПЛА по Москві і Московській області зі сторони України  мають на меті зовсім іншу ціль ніж враження цілей. БПЛА, який впав на дах штабу 45 бригади особливого призначення ( в/ч &#; в Кубинці, Одинцовський р-н, РФ)  взагалі був без вибухівки.  

Ціль дуже проста - виявлення особливостей реагування систем ППО ЗС РФ в межах системи прикриття особливо важливих об'єктів. Дії проходять під оперативним командування ЗС НАТО. 

&#;&#;

Проект "POOL"  Лівермо&#;рської націона&#;льної лаборато&#;рії ім. Ло&#;уренса (Lawrence Livermore National Laboratory, LLNL) по створенню електронних схем без застосування напівпровідників хімічного походження отримав в бюджеті Пентагону фінальне фінансування для створення виробничих потужностей промислового масштабу. 

Станом на компанії пов'язані з Пригожиним отримали з бюджету РФ  млрд рублів за виконання держзамовлень.  Характер замовлень закритий грифом. 

Керівник ПВК "Вагнер" Пригожин отримав принципову згоду керівництва Білорусі на початок вербувальної роботи по пенітенціарним закладам РБ. &#;

&#;&#;

Доповідь підрозділів патрулювання кордону   ї бригади НВАК  (в/ч ) вказує на значне посилення наркотрафіку на кордоні з Північною Кореєю і фактично участь прикордонних військ КНДР в цьому. 

Корабель забезпечення типу класу Dajang (ダージャン) ВМС КНР  виявив залишки  підводного човна 长城 проект М9 (мод. &#;Кіло&#; , радянське позначення проекту &#; Палтус&#; ), що зник в травні р. неподалік о. Тайвань. Підйом решток визнано неможливим в зв'язку з великою фрагментацією залишків. Наявні дані свідчать про те, що аварія сталась через вибух великої потужності і детонацію всередині торпедних апаратів. (див. пов.&#;&#;&#;)

Головною причиною низької ефективності наступальних дій ЗСУ є дефіцит палива для танкових і бронетехнічних  підрозділів ЗСУ які забезпечені цим ресурсом і об'ємах недостатніх для проведення більш активної бойової роботи. 

 Bureau of Intelligence and Research (INR) державного департаменту США 

Загальний звіт  по темі "Україна".

&#;

&#;&#;

Пригожин в Білорусі запропонував Лукашенко підписати контракт на охорону силами ПВК "Вагнер"  підприємств стратегічного значення Білорусі. Мова скоріше всього йде про &#;Білоруськалій&#;.

&#;&#;

Пригожин  фізично знищив ресурси медіакомпанії "Патриот". Застосовано метод подвійного побайтового стирання\перезапису. В цьому випадку дані  може відновити лише технічний відділ ЦРУ США. 

По спискам матеріально-технічного забезпечення МО РБ кількість в\с  "спецпадраздзяленне Вагнер" складає осіб. &#;

&#;&#;

Під виглядом ядерної зброї РФ передала в Білорусь 25 учбових макетів ядерних боєзапасів різних типів з о (в/ч ) і о  (в/ч ) міжвідомчих регіональних учбових центрів ЗС РФ. 

В Білорусі проводиться модернізація військової бази на території в\ч (90 км від Мінська) для розміщення в\с ПВК "Вагнер"

&#;&#;

&#;&#;

Єдиним реально діючим каналом офіційного зв'язку США-Україна залишилась пряма лінія між ОКНШ США і  ГШ ЗСУ, фактично між генералом Milley і ГК ЗСУ генералом Залужним. 

В РФ почалась конфіскація майна Пригожина. Вилучена техніка його інформаційно-пропагандистських підрозділів, заблоковані приміщення, банківські рахунки, в трьох банках відкривають депозитні сховки. Іде вилучення якихось документів зі сховку в підвалі ресторану &#;Старая таможня&#;, С.-Петербург. 

Згідно інформаційному циркуляру &#; С  РБ РФ департаменту державної і громадської безпеки РБ РФ  все майно, грошові кошти, банківські рахунки  групи компаній  &#;Конкорд&#;, ООО &#;Конкорд Менеджмент и Консалтинг&#;  і  ООО &#;Конкорд Кейтеринг&#; підлягає примусовому вилученню на користь держави.  (*власник Пригожин)

На черговому засіданні  "Национального центра управления обороной Российской Федерации" (rus.) були відсутні Шойгу, Суровікін і Юдін.  Засідання вів Герасимов. Присутній крім членів НЦУО, секретар РБ РФ Патрушев.

&#;&#;

Група співробітників ФСО президента РФ вивезла з території в/ч а  н\п  "Железнодорожный "[rus] Московської області, РФ Євгенія Пригожина в невідомому напрямку. 

Президент України Зеленський  двічі за день намагався переговорити з президентом США, а потім з держсекретарем США. Абоненти на дзвінки не реагували. 

США  просило  президента Литви  Науседу обговорити з Зеленським створення уряду, якому можна довіряти (government you can trust).&#;

&#;&#;

  [Сле&#;дственный комите&#;т Росси&#;йской Федера&#;ции] rus. (СК Росії, голова призначається президентом РФ особисто) порушив кримінальне провадження по звинуваченню  Пригожина Євгенія Вікторовича  по статтям  Кримінального Кодексу РФ

[текст  оригіналу]

Статья &#;. Незаконный оборот специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации

    Статья Разбой

   Статья Легализация (отмывание) денежных средств или иного имущества, приобретённых другими лицами преступным путём

        Статья Нарушение правил сдачи государству драгоценных металлов и драгоценных камней

  Статья &#;. Контрабанда наличных денежных средств и (или) денежных инструментов

  Статья &#;. Публичное распространение заведомо ложной информации об использовании Вооруженных Сил Российской Федерации, исполнении государственными органами Российской Федерации своих полномочий, оказании добровольческими формированиями, организациями или лицами содействия в выполнении задач, возложенных на Вооруженные Силы Российской Федерации

   Статья Организация незаконного вооружённого формирования или участие в нём

      Статья Незаконные приобретение, передача, сбыт, хранение, перевозка, пересылка или ношение оружия, основных частей огнестрельного оружия, боеприпасов

        Статья &#;. Незаконные приобретение, передача, сбыт, хранение, перевозка, пересылка или ношение взрывчатых веществ или взрывных устройств

        Статья &#;. Незаконные приобретение, передача, сбыт, хранение, перевозка, пересылка или ношение крупнокалиберного огнестрельного оружия, его основных частей и боеприпасов к нему

 Статья Хищение либо вымогательство оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств

        Статья Насильственный захват власти или насильственное удержание власти

        Статья Вооружённый мятеж

Турецька влада передала в адміністрацію Зеленського рекомендації по створенню в Криму "кримськотатарської національно-культурної автономії" після його звільнення. Це ув'язано зі збереженням "зернового коридору" і підтримки вступу України в НАТО. при цьому початок законодавчого оформлення даної ініціативи пропонується почати в короткостроковій перспективі. 

Підрозділи ЗС Центральноафриканської республіки взяли під контроль базу фірми SEWA SECURITY SERVICES (підсанкційна США,представник групи "Вагнер" в ЦАР)  і складські одиниці зберігання на її території. &#;&#;

&#;&#;

Євгеній Пригожин знаходиться в спецізоляторі на території в/ч а  н\п  "Железнодорожный "[rus] Московської області, РФ. 

Прокуратурою РФ повернуто до розслідування справу по звинуваченню начальника генерального штабу ЗС РФ  Валерій Герасимова  по ст. КК РФ Статья п.1 "1. Причинение смерти по неосторожности " [rus]

див. пов. &#;&#;

Міністр оборони РФ Сьорен Шойгу затриманий Федеральною службою охорони по санкції РБ РФ підписаній першим замісником голови РБ Дмитром Мєдвєдєвим. 

&#;

Підрозділи ї бригади прикордонної оборони ЗС КНР  зайшли на територію РФ в районі н\п  Білітуй Забайкальський край РФ.  Причини нам невідомі. 

По розпорядженню РБ РФ здійснюється комплексна перевірка  діяльності МО РФ.  

&#;&#;&#;

МВС РФ розіслало своїм підрозділам циркулярний лист по застосуванню до всіх учасникув ПВК "Вагнер" "мероприятий особого учета и контроля".

Підрозділи ПВК "Вагнер" втратили доступ до системи загальновійськового зв'язку ЗС РФ

Над Московською областю по циклічному колу рухається повітряний командний пункт  ИлВКП (сер. &#;). По радіотехнічним характеристикам він виконує функції радіотрансляційного центру. Відбувається спроба зміни характеру зв'язку ЗС РФ.

Підрозділи СОБР &#;Ахмат&#; знаходяться в Аксаї, (Ростовська обл. РФ). Рух підрозділу  по трасі М4 заблоковано. 

Фінська аерокосмічна компанія ICEYE (по проханню США, які взамін нададуть компанії виробничі потужності) передає Україні в оренду (безкоштовно) супутник ICEYE-X9 з технологією РСА (радар з синтезованою апертурою).  Технологія РСА перевершує оптичні прилади в тому, що воно дозволяє отримати якісні зображення в будь-який час і за будь-яких погодних умов, навіть у темряві та в похмуру погоду. Додаткові переваги полягають у високій частоті та своєчасності отримання супутникових зображень, що ідеально підходить для виявлення об'єктів, відстеження цілей, моніторингу активності та багато іншого.

В Вороніжській області іде переміщення військової колони загальною чисельністю біля 2 військових  з опізнавальними знаками ПВК "Вагнер"

В операції ПВК "Вагнер" в Ростові приймає участь біля 3 тисяч військових без шевронів  чи опізнавальних знаків самої ПВК. 

З лінії боєзіткнення відійшли підрозділи раніше ідентифіковані, як підрозділи спеціального загону швидкого реагування &#;Ахмат&#; (СОБР &#;Ахмат&#;). Більша частина перебуває в Ростовській області РФ

Підрозділи ПВК "Вагнер" оточили штаб Південного військового округу  ЗС РФ в Ростові-на-Дону. 

Президент Білорусі Лукашенко вилетів з Москви, але кордон Білорусі не перетинав. 

Управління &#;А&#; Центру спеціального призначення Федеральної служби безпеки Російської Федерації (Управління &#;А&#; ЦСН ФСБ Росії) повідомило про ліквідацію  групи, що пересувалась на легкових машинах, в яких вірогідно знаходився керівник ПВК "Вагнер" Пригожин.  Наші джерела удар підтверджують, ліквідацію Пригожина - ні. 

Підрозділи  о  авіаційного полку 1-ї ЗАД ВВС РФ (в/ч мпд Морозовськ) відмовились виконувати наказ про нанесення авіаційного удару по колонам ПВК "Вагнер", що пересуваються по шляхам загального користування. 

В Ростові (РФ) біля половини особового складу поліції не з'явилось до місць збору після екстреного оповіщення системи МВС РФ. 

Система  оповіщення ПВК "Вагнер" працює в штатному режимі.

Спроба затримати Пригожина в С.-Петербурзі  силами підрозділів ФСБ  не вдалась. Місцезнаходження його невідоме. 

В Ростовській області запрацювала система екстреного оповіщення ФСБ РФ "Карусель"(СЭО-2)

З території України відходять підрозділи раніше ідентифіковані, як підрозділи ПВК "Вагнер". Кордони РФ в зворотному напрямку перетнуло біля 10 тисяч в\с. Конфліктів і сутичок не спостерігається, рух колон розрізненний, але основна маса іде в напрямку Ростова. 

&#;&#;&#;

Невідомими атаковано департамент безпеки військового регіону Сіньцзян, четверта автотранспортна бригада, підрозділ , &#; , проспект Шуйлі, округ Єчен, префектура Кашгар, Сіньцзян Номерний знак: LJ  Департамент опікується системою закладів примусового перенавчання в окрузі.  Це третя атака за останній рік. 

До припинення фази активних бойових дій розміщення на території України оборонних підприємств є недоцільним. (Безпекові рекомендації Державного департаменту США країнам НАТО)

Комітет Палати представників із питань збройних сил без обговорення прийняв поправку про створення спеціального генерального інспектора для України

В останній квартал року Україна увійде з новим урядом. Інформація про це звучить з багатьох джерел. Хвилі чуток про зміну прем’єра та ротацію Кабміну здіймаються регулярно, проте цього разу, саме через те, що це рішення неодноразово відкладалося, ймовірність того, що восени уряд врешті буде переформатовано, найбільша.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Необхідність змін назріла та перезріла». «Кабмін Дениса Шмигаля вичерпав себе», «Банковій конче потрібно скинути негатив, що накопичився за останні роки». Аргументів в інсайдерів «Главкома» безліч. При цьому звучать різні імена наступників нинішнього глави уряду. З цих прізвищ вже можна скласти топ-5 претендентів: Олександр Кубраков, Ростислав Шурма, Олексій Чернишов, Оксана Маркарова та Михайло Федоров. Остаточного рішення ще нема, і шанси обійняти посаду прем’єра у всіх фігурантів списку, переконують джерела. У кожного з потенційних кандидатів є свої переваги, у кожного – свої ризики.

У новий сезон – з новим прем’єром. Топ-5 кандидатів фото 1

Ростислав Шурма, 39 років

Заступник керівника Офісу президента

Будь ласка, читайте текст після реклами

Чутки про призначення Ростислава Шурми головою уряду мусувалися чи не з дня його приходу на посаду заступника голови Офісу президенту. Ставки Шурми особливо зросли після слів Володимира Зеленського, сказаних під час пресмарафону у листопаді року: тоді глава держави назвав нещодавно призначеного чиновника «дуже потужною людиною».

Дійсно, попри молодий вік (39 років) Ростислав Шурма має бекраунд досвідченого промисловця. До призначення на Банкову він був гендиректором заводу «Запоріжсталь» ( – ), який входить до групи «Метінвест» Ріната Ахметова. До цього працював фінансовим директором Макіївського металургійного заводу («Метінвест»), заступником директора металургійного дивізіону «Метінвест». Був членом наглядової ради Маріупольського металургійного комбінату («Метінвест»), головою наглядової ради заводу «Промет» (Болгарія, «Метінвест»), членом ради директорів «Метінвест-Траметал» (Італія).

Втім, призначення Ростислава Шурми містить певні політичні ризики для влади. І справа навіть не у тому, що батько Ростислава – Ігор Шурма, був членом СДПУ(о), близьким соратником Віктора Медведчука. Діти за батьків не відповідають. Наприклад, прогресивна соціалістка-мати не завадила Юрію Вітренко очолити «Нафтогаз». Хоча навчання Ростислава у роках у Московській школі управління «Сколково» можна розглядати як наслідок ідеологічних переконань його батька.

Однак справжньою політичною перешкодою для призначення Шурми на роль голови виконавчої влади є його особиста участь в політичних проросійських проєктах. З року він був депутатом Донецької облради за списками Партії регіонів. З по рік очолював Запорізьку обласну організацію партії «Опозиційний блок». У році балотувався до Верховної Ради під шостим номером у списку Опозиційного блоку разом із Євгеном Мураєвим, Олександром Вілкулом, Геннадієм Кернесом і Геннадієм Трухановим. Причому політичний менеджмент давався Ростиславу Шурмі вочевидь важче, ніж металургійний. У році він повністю провалив вибори до міськради Запоріжжя: очолюваний ним Опозиційний блок посів лише п’яте місце, вщент програвши «Опозиційній платформі – За життя». Та ж доля спіткала і спроби Оппоблоку на національному рівні. Призначати під час війни прем’єром колишнього «регіонала» – доволі спірний вибір. Як і міняти одного екс-менеджера Ахметова на іншого на посаду голови уряду. Нагадаємо, Денис Шмигаль до призначення в уряд працював в енергетичному бізнесі мільярдера.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Ба більше, призначення Шурми могло статися і раніше. Але переводу Ростислава Ігоровича на нову позицію заважає його діяльність на позиції поточній, в Офісі президента. І ось чому…

Після приходу екс-директора «Запоріжсталі» на Банкову очікувалися, як і казав президент, потужні реформи, економічний ривок країни і промисловий зокрема.

Однак, як по-злому жартують опоненти заступника голови Офісу президента, гора відвалів «Запоріжсталі» народила мишу. Кредитна ініціатива «5%-7%-9%» – не «злетіла». Кредити виявилися недоступними для нового бізнесу, проти продовження програми виступають міжнародні банки.

Податкову реформу «» розкритикували свої ж соратники: Данило Гетьманцев назвав її маячнею, а Тимофій Милованов наголосив на відсутності розрахунків запропонованої моделі. Експертне середовище сприйняло програму Шурми більш ніж прохолодно, наголошуючи на загрозах бюджетних втрат при неясних бенефітах. Зокрема, відомий економіст Юрій Гайдай назвав «» реформою з далекого минулого, яка створює «концепцію нового офшору». МВФ також закликав не впроваджувати реформу. Пізніше виявилося, що реформа запозичена із передвиборчої програми «Оппоблоку» на виборах року, яка також передбачала вирівнювання ставки ПДВ, податку на доходи фізосіб та податку на прибуток, але на рівні 12%, а не 10%.

Скандал викликали також слова Ростислава Шурми на нещодавній лондонській конференції Ukraine Recovery Conference про те, що керівництво країни розглядає можливість відмови від готівкових розрахунків та повного переходу на розрахунки картками або онлайн – для подолання корупції. «Ми хочемо бути першою у світі cashless економікою», – заявив Шурма. У НБУ виступили проти цієї ініціативи, зазначивши, що вона протирічить законодавству та є небезпечною під час військового стану. Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила: попри те, що банківська система готова до такого кроку, до цього не готові самі українці, після чого сам Шурма повідомив, що його не так зрозуміли. Прохолодний коментар Рожкової став вершиною айсбергу конфлікту, який, як пишуть ЗМІ, вирує між заступником Офісу президента та Нацбанком.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Інші ідеї, представлені Шурмою у Лондоні, зокрема, про те, що до року Україна стане енергетичним хабом Європи, виробництво електрики зросте усемеро, видобуток газу – учетверо, нафти – у понад шість разів, отримавши понад $ млрд інвестицій в енергетику експертному середовищі охарактеризували як «без жодного зв’язку з реальністю».

Втім фактом залишається успішність діяльності промислових гігантів Ріната Ахметова у час керування ними Ростислава Шурми, а відсутність подібних на новій результатів посаді може пояснюватися вкрай складними періодами для країни: пандемією Covid та повномасштабною війною. Тож Шурма у списку топ-5 кандидатів, і його не можна скидати з рахунків.

Приклад того ж Петра Порошенка яскраво доводить, що можна бути колишнім членом Партії регіонів і навіть СДПУ(о), програвати вибори, а потім стати навіть не прем’єром, а президентом і зайняти при цьому нішу головного патріота. Час перебування Ростислава Шурми на посаді заступника Офісу президента не дав жодних підстав засумніватися у його проукраїнській позиції.

У новий сезон – з новим прем’єром. Топ-5 кандидатів фото 2

Олексій Чернишов, 45 років

Голова НАК «Нафтогаз»

Перевагою Олексія Чернишова – відсутність негативного медійного шлейфу після його роботи київським губернатором та міністром ЖКГ. Преса не має сильних почуттів до Чернишова – як негативних, так і позитивних. І справді, колишній керманич ринку Барабашово, екс-топ-менеджер концерну АВЕК Олександра Фельдмана вираженою харизмою не володіє. Але якщо дивитися на Дениса Шмигаля, то це, скоріше, є перевагою для виживання у владі, ніж вадою.

Втім, Чернишов не має зрозумілих широкому загалу досягнень на посадах, які він обіймав у владі. Сторінка Чернишова у Вікіпедії повідомляє, що той «з початку своєї політичної кар'єри провів одну з найуспішніших реформ – реформу децентралізації, а також реформу державного регулювання у будівництві». Однак, схоже, навіть редактори Вікіпедії не знайшли в собі сил повірити у масштаби досягнень героя статті і промаркували її фразою «походження окремих тверджень залишається незрозумілим».

Реформа децентралізації була дійсно успішна, тільки роль у цьому процесі Чернишова була, так би мовити, сміливою гіпотезою. А от реформа «державного регулювання у будівництві», а саме створення ДІАМ замість ДАБІ у березні викликало на будівельному ринку справжній колапс, коли видача дозвільних документів зупинилася і величезна галузь просто завмерла більш ніж на пів року. У грудні Кабмін визнав провал реформи, відновивши дію постанови від року. Лише наприкінці року ДІАМ ледве запрацювала. 

Звісно проблеми з впровадженням реформи не пояснюються виключно фігурою Чернишова, але лава запасних президента залишається короткою. А тому цей чиновник, як і Ростислав Шурма, розглядається як можливий наступник Дениса Шмигаля. Мабуть, конкуренція за майбутнє прем’єрство і стала однією з причин протистояння між високопосадовцями, загострення якого відбулося під час призначення Чернишова головою НАК Нафтогаз, а Шурми – членом Спостережної ради НАК.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Олексій Михайлович вважаться відданою президенту людиною. Однак тінь Ігоря Коломойского супроводжує його з моменту призначення головою Київської ОДА. Ця посада була звільнена для Чернишова не в останню чергу завдяки медійній роботі нардепа Олександра Дубинського проти попередника – Михайла Бно-Айріяна. Також були «футбольні» переговори із олігархом, який начебто «сплутав» міністра з Бахматюком. Ну а боротьба за контроль над націоналізованою «Укранафтою», де позиція Чернишова співпала з інтересами Коломойського, ще раз продемонструвала, що Ігор Валерійович не випадкова людина у трудовій біографії Олексія Михайловича. Тож перемога одного чи другого учасника протистояння «Чернишов-Шурма» за прем’єрське крісло обґрунтовано може бути сприйнята як перемога Коломойського або Ахметова.

На чолі «Нафтогазу» Олексія Чернишова наразі показав поки що лише рекордні вимоги щодо отримання компенсації у млрд грн. Цю вимогу Мінфін назвав головним бюджетним ризиком року. А попереду новий опалювальний сезон, який може бути щонайменше таким же складним, як і минулий.

Можливо, контрольним челенджем для премєрського майбутнього Чернишова стане збереження доходів від транзиту російського газу. Вірогідність відмови від українського транзиту вже була заявлена. Наразі транзит російського газу українськими трубами приносить державі не менше $1,2 млрд доходу у валюті.

У новий сезон – з новим прем’єром. Топ-5 кандидатів фото 3

Оксана Маркарова, 46 років

Посол України в США

Маркарова – міністерка у двох Кабмінах та досвідчена фінансистка, чию роботу позитивно оцінювали не тільки вітчизняні чиновники, а й західні партнери і навіть представники опозиційних кіл. Зокрема екс-глава Національного банку України, найближча соратниця Петра Порошенка Валерія Гонтарева в жовтні року називала Маркарову «найкращим реформатором нашої країни».

Від лютого цього року у ЗМІ активно поширювалися повідомлення про те, що на призначенні Оксани Маркарової на місце Дениса Шмигаля наполягають американську урядовці. Один з мотивів – на Заході давно і добре знають Маркарову, впевнені у її професіоналізмі та здатності подолати корупцію. Про готовність підтримати «незашквареного» кандидата вже заявили у «Голосі».

Статті в українських ЗМІ, які називають Оксану Сергіївну «жінкою, яка ніколи не спить» (як не згадати славнозвісне «Вона працює»!), дають зрозуміти, що політична вага Маркарової давно перевищує масштаби звичайного посла.

Компетенції Маркарової у фінансовій роботі сумніву не підлягають. Проте у царині політичної діяльності пані посла не все так райдужно. Опоненти чиновниці закидають їй, що чи не найголовнішим результатом її діяльності у Вашингтоні стало відкриття ресторану української кухні «Рута» її чоловіком, власником Акордбанку Данилом Волинцем. Причому, відкриття особисто анонсувала сама пані посол.

Про досягнення дипломатичної роботи Маркарової говорити складніше. Обіцяний Україні лендліз так і не запрацював. Зброя закуповується за рахунок державних коштів і потрапляє в Україну з завеликим запізненням, що збільшує втрати ЗСУ і гальмує контрнаступ. Також, попри намагання, посольству не вдалося переконати американських партнерів у необхідності більш рішучої позиції щодо НАТО, ніж та, що була зафіксована на Вільнюському саміті. Звісно, це не може бути виключно відповідальністю посольства України в США.

Завадити отримати посаду прем’єра пані послу можуть і сторінки її професійного минулого. Зокрема, головування у спостережній раді «Актив-банку» братів Клюєвих, потім – купівля цього банку у братів і виведення із збанкрутілого банку цінного активу – елітного будинку на Подолі – на свою фірму. Цікаво, що розслідування з цього приводу зробило Радіо Свобода, яке фінансується Конгресом США. У подальшому Фонд гарантування вкладів фізосіб намагався судитися із Клюєвими, Оксаною Маркаровою та її чоловіком Данилом Волинцем, вимагаючи повернення 1,7 млрд грн завданої банку шкоди.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Тож, попри очевидні та визнані фінансові компетенції, казати про те, що Оксана Макарова готова переїхати в офіс уряду на Грушевського, скоріш за все, передчасно. «Главком» ще наприкінці минулого року писав, що однією з причин, через які Маркарова відмовляється від пропозицій повернутися до Києва, є те, що її дитина пішла недавно у школу в Штатах. І материнський інстинкт начебто переважає кар’єрні амбіції. Тим паче, що керувати урядом у воєнний час – виклик ще той…

У новий сезон – з новим прем’єром. Топ-5 кандидатів фото 4

Михайло Федоров, 32 роки

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації

Запрошення Михайла Федорова у президентську команду є одним з найкращих і далекоглядних управлінських рішень Володимира Зеленського. Призначення Федорова головою Мінцифри за кілька років перетворило Україну з країни з відсталою, забюрократизованою та ворожою до громадянина сферою державних послуг на одну з передових у цьому напрямку. Сьогодні значна кількість важливих для кожного українця державних послуг можна отримати за допомогою кількох кліків у смартфоні.

Саме за Федорова Україна стала піонером цифрових інновацій. Зокрема, наша країна першою у світі зробила цифровий паспорт офіційним аналогом паперового. Тепер головний документ у житті кожного українця перебуває завжди поруч, у застосунку «Дія». І створена Федоровим система цифрових послуг «Дія», або, як він її називає, цифрова держава стабільно працює попри війну. Про рівень успіхів у цій сфері наочно свідчить, що Україна допомагає таким країнам, як Бельгія, у створенні технології цифрового посвідчення особи digital ID для онлайн-ідентифікації користувача.

Перевагою Федорова є безперечна чистота його репутації. Він є одним з небагатьох чиновників, на яких немає компромату. Окрім анекдотичних випадків, як-от ситуація, коли власник компанії, яка забезпечує проведення всіх онлайн-платежів через державний портал та застосунок «Дія», отримуючи з цього відсоток, виявився виконавчим директором онлайн казино Pin-Up.

Підвищення Федорова до віце-прем’єра можна було б розглядати як трамплін до прем’єрської посади. Втім, візія розвитку освіти, яку він презентував, справляє контраверсійне враження. Якщо коротко, вона зводиться до тієї ж цифровізації освіти. Що безперечно є надактуальним, але ж явно недостатнім, з точки зору загальної концепції, кроком. Адже цифровізація є лише інструментом досягнення цілі, але не самою ціллю.

Тож, логічно було б припустити, що і на посту прем’єра Федоров буде робити ставку на цифровізацію всього. Проте реальна економіка є набагато складнішою за комбінації нулів і одиниць і ширшою за віртуальний світ. Приклад Ілона Маска доводить: коли геній виходить із свого звичного середовища у нові для нього галузі – чи то у політику, чи навіть у керування соцмережами, це призводить до щонайменше курйозів. Тому, скоріш за все, Михайло Федоров залишиться головним і безперечно геніальним, але – системним адміністратором країни.

У новий сезон – з новим прем’єром. Топ-5 кандидатів фото 5

Олександр Кубраков, 40 років

Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури

Олександр Кубраков є винятком з того правила, що IT-шник нездатний керувати великими інфраструктурними проектами. До великої політики він потрапив за списком «Слуги народу», та за три роки у команді президента він встиг пройти шлях від пересічного депутата до голови «Укравтодору», за тим зайнявши крісло міністра інфраструктури, а потім – віцепрем’єра з питань розвитку громад і територій, під крило якого відійшов також і Мінрегіон.

Як і у Михайла Федорова, в активі урядовця Олександра Кубракова є результати, які кажуть самі за себе.

Будь ласка, читайте текст після реклами

За два роки в межах президентської програми «Велике будівництво» оновлено й побудовано понад 40% основної мережі доріг України – 14 тис. км автомобільних доріг. Понад відновлених штучних споруд і відбудованих мостів. За даними соцопитувань, позитивні зміни в інфраструктурі України до початку повномасштабної війни відзначали понад 60% громадян.

А після початку повномасштабної агресії віцепрем’єр показав, що Україна здатна до швидкого відновлення навіть в умовах постійних російських атак. За рік було відновлено для проїзду штучних споруд та третину від всіх зруйнованих залізничних мостів. Під час повномасштабної війни були запущені навіть такі «вічні» недобуди як Дарницький міст (міст Кірпи) у Києві.

Від 24 лютого минулого року Кубраковим виконувався великий обсяг не дуже помітної з точки зору піару, проте критично важливої роботи. На його плечі лягла організація військової логістики з першого дня повномасштабної війни. Після скасування повітряного сполучення була створена логістична система залізничної та автомобільної доставки в Україну допомоги, гуманітарної та військової, через мережу хабів – зокрема, у польському Жешуві та інших містах.

Саме Кубраков став основним «голосом» і підписантом України у зерновій угоді. У значній мірі його зусилля дозволили уникнути колапсу в аграрному секторі, і дозволили реалізувати врожай за прийнятними з точки зору ситуації цінами.

Кубраков був одним з ключових переговорників із донорами – Світовим банком, ЄБРР, Європейським інвестиційним банком і представниками західних країн. Світовим банком була озвучена сума, яка має піти на відбудову критичної інфраструктури, житла та важливих соціальних і транспортних об’єктів – $ млрд. Схоже, саме інфраструктурна складова стала єдиною належним чином обгрунтованою і конкретною заявкою України для донорів та кредиторів.

Віцепрем’єром було запущено ініціативу We build Ukraine – впартнерство міжнародних організацій, які братимуть участь у відбудові України і відпрацьовано ключовий «біль» партнерів – прозорість і підзвітність у отриманні допомоги – систему цифрового управління відбудовою DREAM. Ця система надає контроль усіх етапів реалізації проєктів – від проєктування до аудиту результатів робіт.

Головним аргументом опонентів Кубракова зазвичай є, як не дивно, все те ж «Велике будіництво». Поширюється конспірологічна теорія про те, що проєкт було запущено, аби завести у тендери свої компанії. Про порушення при виконанні програми були, про це детально повідомляв «Главком», їх розслідують правоохоронці. Втім, треба визнати, пул гравців на цьому ринку склався історично до того, як ця програма почала працювати, і не зазнав суттєвих змін.

Без сумніву, у цьому шорт-листі потенційних прем’єрів є фаворити і є аутсайдери. Проте останнє слово – за президентом. Очевидно, що під час війни та безпрецедентних викликів країні самі він має обрати людину, готову взяти на себе відповідальність за країну.

Микола Мельник, для «Главкома»

Олександр КубраковОлексій ЧернишовКатерина РожковаОксана МаркароваДенис ШмигальТимофій МиловановМихайло ФедороввибориміністрКабмін

Internal Server Error

The server зафіксований an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

  • Франтишкові Лазні, Чехія
  • undefined
  • Подебради, Чехія
  • Константинови Бані, Чехія
  • Міста Чехії (35)
    • помилка серверу, спробуйте пізніше..
    • Прага (Praha), Чехія
    • Новий Бір, Чехія
    • Літомержице, Чехія
    • Жатець, Чехія
    • Чеська Липа, Чехія
    • Усті &#; над &#; Лабем, Чехія
    • Дечин, Чехія
    • Острава (Ostrava), Чехія
    • Плзень (Plzen), Чехія
    • Брно (Brno), Чехія
    • Біліна (Bilina), Чехія
    • Міст (Most), Чехія
    • Ліберець (Liberec), Чехія
    • Литвинов (Litvinov), Чехія
    • Хомутов (Chomutov), ​​Чехія
    • Бенешов (Benesov), Чехія
    • Бероун (Beroun), Чехія
    • Кладно (Kladno), Чехія
    • Kolin (Kolin), Чехія
    • Кутна Гора (Kutna Hora), Чехія
    • Маріанські Лазні (Marianske Lazne), Чехія
    • Мельник (Melnik), Чехія
    • Карлові вари (Karlovy Vary), Чехія
    • Mлада Болеслав (Mlada Boleslav), Чехія
    • Німбурк (Nymburk), Чехія
    • Пршибрам (Pribramske Hradcany), Чехія
    • Раковник (Rakovnik), Чехія
    • Tепліце (Teplice), Чехія
    • Францішкові Лазні (Frantiskovy Lazne), Чехія
    • Лоуни (Louny), Чехія
    • Бані Білоград (Lazne Belohrad), Чехія
    • Подебради (Podebrady), Чехія
    • Константинови Бані (Konstantinovy ​​Lazne), Чехія
    • Крупка (Krupka), Чехія
  • Податкова система Чехії (16)
  • Транспорт у Чехії (1)
  • Чеська Республіка на світовому тлі. Цікаві цифри та факти про Чехію (1)
  • Чеські свята (5)
  • Чому Чехія? (2)
  • Медичне страхування в Чехії
  • Чехія та автомобілісти
  • Народження дитини у Чехії
  • Територія Чехії
  • Соціальне забезпечення у Чехії
  • Музеї у Чехії, музеї у Празі
  • Чеські традиції та звичаї
  • Дитячий садок та гімназія у Празі
  • Містика у Чехії
  • Митне управління в Чеській Республіці
  • Супермаркети у Празі
  • Смішне про Чехію
  • Корисні контакти в Празі
  • Економіка Чехії
  • Політична структура Чехії
  • Населення Чехії
  • Туристи у Чехії
  • Медичні установи у Чехії
  • Стільниковий звязок у Чехії
  • Конституция Чехии
  • Перебування іноземця в Чехії
  • Магазини російських товарів у Празі
  • Російсько-чеський розмовник
  • Географічне розташування Чехії
  • Карта Чехії
  • Карта Праги, Чеська Республіка
  • Шенгенська Зона у Чехії
  • Метро у Празі, Чехія
  • Час роботи установ у Чехії
  • Гастрономія у Чехії
  • Екстрені телефони у Чехії
  • Валюта в Чехії
  • Гімн Чехії
  • Веб-камери Чехії
  • Основи ділового етикету у Чехії
  • Іпотека в Чехії на купівлю нерухомості, кредитування (8)
  • Новини Чехії (0)
    • Новини економіки у Чехії ()
      • Який прибуток зобов&#;язує стає підприємцем у Чехії?
      • З яких доходів не потрібно сплачувати податок у Чехії?
      • Що може списати компанія на витрати у Чехії?
      • Коли не потрібно подавати податкову декларацію та сплачувати податки у Чехії?
      • Автомобіль у підприємницькій діяльності в Чехії
      • У Чехії не можна буде зняти додаткові пенсійні накопичення
      • Юридична та фактична адреса компанії в Чехії
      • Для виходу на пенсію достроково в Чехії потрібно сплачувати страховий внесок 40 років
      • Чи вигідно оформляти автомобіль на фірму у Чехії?
      • Скільки грошей у громадян Чехії йде на продукти на місяць?
      • Громадяни Чехії стали економнішими
      • У Чехії виявили підпільну тютюнову фабрику
      • За економію електрики в Чехії доплачуватимуть
      • У Чехії багато громадян не мають заощаджень і не відкладають на пенсію
      • Чи потрібно блогерам у Чехії сплачувати податки?
      • З року на дитину в Чеській Республіці платитимуть більше
      • У Чеській Республіці 50% громадян скаржаться на доходи
      • Коли робити перший авансовий платіж з податку на прибуток у Чехії?
      • Що таке &#;Служба єдиного вікна&#; в Чехії?
      • Отримати дозвіл на проживання в Чехії буде простіше
      • Виїзд дітей з України до Чехії та ЄС: нові правила
      • Ви стали індивідуальним підприємцем у Чехії: який термін дії статусу?
      • Чеська Республіка переходить на євро?
      • Що робити: купити готову чи відкрити нову фірму у Чехії?
      • Що таке перевірка на благонадійність у Чехії?
      • У яких випадках у Чехії підписується договір про нерозголошення?
      • Як у Чехії регулюється партнерство у бізнесі?
      • Влада Чехії оголосила про нові заходи щодо економії бюджету
      • Більшість компаній у Чехії мають віртуальну юридичну адресу
      • Як успадковується частка фірми у Чехії?
      • Як не потрапити на шахраїв підписуючи договір у Чехії?
      • Чи потрібна фірмі в Чехії друк у році?
      • Що таке VOP у Чехії?
      • Jednatel у Чехії: обов&#;язки та вимоги у році
      • Податок на спадщину у Чехії. Чи потрібно платити у році?
      • Відкрити фірму у Чехії можна максимально швидко
      • У Чехії можуть повернути суворіші умови лікарняного
      • Чеська логістична фірма Zásilkovna з роботизованими складами продається.
      • Скорочення надбавок чеських пенсій оскаржено у Конституційному суді
      • Заходи жорсткої економії та безробіття: що відбувається в Чехії?
      • Працювати в Чехії дистанційно з дому скоро можна буде законно
      • У ЧР запущено інтернет-магазин Billa з безкоштовною доставкою у 2 регіонах
      • Raiffeisenbank завершив інтеграцію двох банкінгів в один
      • У Чеській Республіці узаконено новий податок на прибуток
      • Фруктівники Чехії перестали вкладати гроші в нові яблучні сади
      • У Чехії незабаром значно підвищать пенсійний вік
      • Прибуток чеських банків зріс у році майже наполовину
      • Рекордні показники сонячних та вітрових електростанцій у Чехії досягнуто
      • Уряд думає про те, як зберегти самозайнятим та сім&#;ям з дітьми гроші в Чехії
      • Отримувати дозволи на будівництво в Чехії буде простіше завдяки NSZ
      • Взаємодія між Чехією та Тайванем зміцнюється не лише нанотехнологіями.
      • Активність купівлі авіаквитків в Чехії підвищилася, але продаж нижче очікуваних
      • Якісні продукти харчування фактично відсутні, а ціни в Чехії – високі
      • Ціни в Чехії на енергоносії стали знижуватися на радість чехів і не тільки
      • Хочеться краще за пенсію в Чехії — доведеться сплачувати інші внески на соціальне страхування
      • Dáme jídlo не йде з чеського ринку, а проходить ребрендинг
      • Страховка від бідності – міф чи необхідність у Чехії?
      • Що відбувається в Чехії: чому для покупки товарів чехи їздять до Польщі?
      • У Чехії бюджетники вимагають підвищити зарплату
      • Десятків тисяч Клієнтів Prazska energetika очікує підвищення цін на енергоресурси у Чехії
      • Пілотні проекти чеського бізнесу вже реалізовуються в Україні
      • Як зберегти гроші у Чеській Республіці?
      • Перша диверсифікація дизельного палива зі США пройшла днями у Чехії
      • року інфляція в Чехії перевищила підвищення заробітної плати
      • Успішне виконання Чехією функцій голови Євросоюзу у непростий період
      • Які зміни чекають на платників податків Чехії?
      • Споживання газу в Чехії знизилося вперше за останні 8 років
      • Десятки чеських компаній взяли участь у робочому візиті до Індії
      • У Чехії планують відкрити філію української транспортної компанії
      • Російські компанії у Чехії активно змінюють власників
      • Як відкрити НП у Чехії у році?
      • Хто може отримати оплачувані лікарняні в Чехії?
      • Подаємо річний звіт у Чехії у році.
      • Як надавати послуги в Євросоюзі та інших державах із Чехії?
      • Що потрібно знати про працевлаштування у Чехії?
      • Яким чином індивідуальний підприємець у Чехії може заощадити на податках?
      • Чому відкривати SRO у Чеській Республіці сьогодні вигідно?
      • Як отримати бонуси від страхової компанії в Чехії?
      • Які види іпотечних кредитів є у Чехії у році?
      • Нововведення року у Чехії для приватних підприємців
      • Як законно зменшити податок у Чеській Республіці?
      • Це вже не криза, а обвал ринку
      • Як отримати знижку на дітей у Чехії у році?
      • У Чехії скасували дорожній податок
      • Той, хто справно сплачує податки, може оформити знижку платника податків у Чехії.
      • Як відкрити ІП у Чехії у році?
      • Іноземці все частіше відкривають фірми у Чехії
      • Медична страховка у Чеській Республіці
      • Найпоширеніші помилки платників податків у Чехії
      • У яких випадках можна не сплачувати податки у Чехії?
      • Оборот чеських інтернет-магазинів знизився
      • Компанії Чехії люблять дякувати своїм діловим партнерам за співпрацю
      • Зазначається приріст населення в Чехії, насамперед за рахунок міграції.
      • Обіди в чеських школах та дитячих садках подорожчають
      • Кількість вживаних автомобілів у Чехії, що пропонуються в автосалонах та рекламних оголошеннях, скоротилася
      • 27 березня в Чехії годинник переведуть на одну годину вперед
      • Фірмам у Чехії дозволили вести податковий та бухгалтерський облік у євро
      • Зросли продажі вживаних автомобілів в Чехії
      • Податок на додану вартість на електрику скасують у Чехії
      • Пішохідний підвісний міст завдовжки метр буде збудований у Моравії.
      • Жителі Чехії отримають листи з проханням вакцинуватись
      • Іноземці в Чехії зможуть оформити страховку в одній компанії
      • Житель Чехії не зміг пояснити у податковій свій прибуток
      • Кадастр нерухомості в Чехії ізолюють від програм-роботів
      • Безкоштовна оренда велосипеда для власників із празьким проїзним документом
      • Замок у Чехії купив королівський фонд Малайзії
      • У Чехії розробляють жувальні тести
      • За криптовалюту в Чехії доведеться сплатити податок
      • Відправлення грошей з Чехії стає вигіднішим з новою платіжною системою
      • Введуть ПДВ для невеликих посилок у Чехії
      • Три міста Чехії змогли потрапити до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
      • Вдова Петра Келлнера стала найбагатшою персоною Чехії
      • Те, про що пишуть популярні видання у Чехії
      • У поштових відділеннях Чехії вводиться електронна черга
      • Товари IKEA в Чехії можна отримати у спеціальних осередках.
      • Бути чи не бути багатим та щасливим у Чехії
      • Блакитна гілка метро буде збудована у Чехії
      • Шахраї вкрали у трьох громадян Чехії 7 мільйонів крон через операції з криптовалютою
      • Ціна на тести в Чехії знижена МОЗ
      • Сімї з дітьми сплачуватимуть менше податків у Чехії
      • Ціни на послуги таксі в аеропорту Чехії можуть змінитися
      • Подвійна якість продуктів у Чехії скасовується
      • Автомобілі в Чехії коштуватимуть дорожче
      • Конституційний суд Чехії скасував частину закону про вибори
      • Зміна Праги через десяток років
      • Понад 60 мільйонів крон не надійшло до скарбниці Чехії
      • Збільшилася вартість продуктового кошика в Чехії
      • Повний пакет акцій банку в Чехії перейшов до Raiffeisen Bank
      • Велосипедна структура отримає сотні мільйонів інвестицій у Чехії
      • У столиці Чехії з 1 серпня подорожчає проїзд у транспорті
      • Громадяни Чехії отримають виплати за програмою уряду
      • Росії заборонено брати участь у будівництві АЕС у Чехії
      • Ухвалення заявок на державну страховку в Чехії
      • Більше оплачуватимуть лікарняні у Чехії
      • Вплив коронавірусу на дохід у Чехії
      • Думка половини громадян Чехії стосується настання економічної кризи
      • Розробка нових карантинних правил у Чехії
      • Власника гірськолижного курорту в Чехії буде оштрафовано на велику суму
      • Вакцинація певних категорій громадян у Чехії
      • Помилковість реєстраційної системи в Чехії
      • Оприлюднення вкрадених документів про вакцинацію в Чехії хакерами
      • Реконструкція фунікулера у Празі
      • Подорожчання цигарок у Чехії найближчим часом
      • Не сплачені аліменти у Чехії виділять із скарбниці
      • Ускладнюється оплата карткою в інтернет-магазинах Чехії
      • Зявилася мапа злочинності в Чехії
      • Штраф у розмірі двадцяти мільйонів крон чесько-російському Експобанку
      • Готелі та гуртожитки незабаром будуть викуплені чеською владою
      • Електронну віньєтку в Чехії можна буде купити через інтернет
      • Збирання грошей на відновлення деревяного храму в Чехії
      • Штрафують за порушення карантину у Чехії
      • Посилки з Aliexpress доставлятимуть за 10 днів до Чехії
      • Ввели систему PES у Чехії, яка регулюватиме заходи проти епідемії
      • Жителі Чехії вважають, що великі непотрібні речі з вулиці заберуть
      • Оскаржили закриття маленьких магазинів у Чехії
      • Зниження рівня ВВП у Чехії майже на 11 відсотків
      • Закупівля трьох мільйонів доз вакцини від коронавірусу Чехією
      • Поява зупинки у Празі
      • Завершення кредитних «канікул» у Чехії
      • Зміни у топі серед бізнесменів у Чехії
      • Запропоновано відстрочку ЄЄТ Міністерством фінансів у Чехії
      • Протягом вересня відбулося збільшення рівня безробіття у Чехії
      • Будують огорожі на автомагістралях у Чехії
      • Наступного року у Чехії зявиться вакцина проти коронавірусу
      • Мільярдер у Чехії купив музичні інструменти після невдалої угоди
      • Зацікавилися приладом від випромінювань вишок із 5G у Чехії
      • Прогнозують спад економіки у Чехії
      • Замінять мережу мобільного інтернету в метро Чехії
      • Крона Чехії зміцнилася по відношенню до євро та долара
      • Вартість проїзного квитка на рік піднімуть у столиці Чехії
      • Організатори культурних заходів у Чехії отримають тисяч крон.
      • Уряд Чехії запропонував знизити ПДВ для деяких видів бізнесу
      • Впав рівень ВВП у Чехії в 1-му кварталі року на 3,3 відсотка
      • У Чехії кожен десятий громадянин зіштовхнеться із фінансовими труднощами
      • Обмінні пункти в Чеській Республіці майже не отримують скарг
      • Зниження ПДВ на 10 відсотків у Чехії на надання готельних послуг
      • Зникнення телефонних будок у Чехії
      • Створення меблевого банку у Празі
      • Розпочато роботу першої комерційної мережі в Чехії в 5 Джі
      • Підтримка дрібного хабарництва більшістю громадян Чехії
      • У планах жителів Праги скорочення витрат на покупку товарів
      • Самозайняті в Чехії незабаром сплачуватимуть податки по-новому
      • Зупинення вуглевидобутку в Чехії компанією OKD
      • Коронавірусна пандемія знизила попит на легкові автомобілі
      • Зняття обмежень у Чехії позитивно впливає на пандемію
      • У Чехії зникла марка кабельних мереж
      • У Чехії сповільнилася інфляція
      • Економіка Чехії впаде порівняно з минулим роком на 6,2%
      • На 20 відсотків скоротилася кількість туристів у Чехії за перші три місяці року
      • У Чехії аналізують негативну вартість нафтової ціни
      • Як планувати в кризові часи особисті фінансові кошти в Чехії та поза нею
      • У Чехії знімають рекламу у Празі
      • У Чехії створюють підприємство для випуску поїздів
      • Банки в Чехії дадуть клієнтам відстрочку за кредитами
      • Пересилання грошей із Чехії до країн СНД
      • У Чехії побільшає прожитковий мінімум
      • У Чехії ухвалили закон про відстрочення кредитів у звязку з епідемією
      • У Чехії найманим робітникам пропонують гуртожитки для проживання
      • У Чехії поширене кредитування
      • У Чехії побільшало «зайців» у транспорті
      • У Чехії знайшли новий спосіб боротьби з коронавірусом
      • У Чехії за допомогою соціальних мереж намагаються впіймати грабіжників
      • У Чехії багатодітній матері, яка перестала отримувати допомогу, фінансового допомогли небайдужі громадяни
      • У чеській лікарні виявили компютерний вірус Ryuk
      • У чеському районі Чорний Міст відкриють нове паркування P R наступного року
      • У Чехії підрахували безпритульних
      • У Празі йде успішний розвиток у сфері будівництва та транспорту
      • Столиця Чехії є другим містом з ВВП у Євросоюзі
      • Урядом Чехії схвалено цифровий податок
      • У Чехії встановлюють нові квоти енергоефективності житла
      • У Чехії створять сайт для спілкування із податковою інспекцією
      • Має бути обмін прав водія в Чехії
      • За порушення паркування в Чехії автомобілі евакуюватимуть
      • Лібенський міст у Чехії буде закрито на два роки
      • У Чехії половина мешканців на Різдво у подарунок отримала гроші
      • У Чехії витрачають більше, ніж в Америці та Англії
      • У Чехії на заводі Pilsen Steel скоротять близько працівників
      • Літак Boeing зазнав удару блискавки, перед вильотом до Чехії
      • Близько вісімсот мільйонів крон витратить в інтернеті сьогодні мешканці Чехії
      • Тіньова економіка становить приблизно 9% чеського ВВП
      • У Чехії на Різдво закриваються великі магазини
      • Парламент Чехії не затвердив підвищення дитячої допомоги для всіх
      • У Чехії збільшили витрати на святкове освітлення
      • У Чехії подорожчають спиртні напої та цигарки
      • У Чехії збільшилася ціна квартир у новобудовах
      • Чеський інтернет-магазин Alza оштрафований
      • У Чехії при безконтактній оплаті вимагатимуть PIN-код
      • У Чехії затвердили закон про збільшення допомоги на дитину
      • У Чехії виявили шість класів у суспільстві
      • У Чехії можна відмовитися від податку на користь радіо та телебачення
      • Тунель у Чехії зєднає столицю та Бероун
      • Для клієнтів, які розмовляють російською та англійською мовами, стали завищувати ціни в Чехії
      • У столиці Чехії відкрився новий торговий центр
      • Сплатити проїзд поїздами Чехії можна буде карткою
      • Зменшилися середні ставки з іпотеки в Чехії
      • У чорну пятницю закликали жителів Чехії дотримуватися пильності
      • Голешовицький ринок повернувся до столиці Чехії
      • Столиця Чехії позбавилася стежки смерті біля вокзалу
      • Виробництво автомобілів у Чехії зрівнялося з минулорічними показниками
      • Депутати парламенту в Чехії посилили вимоги до ріелторів
      • Святомартинські вина почали продавати у Чехії
      • Андрій Бабіш посів четверте місце у списку найбагатших людей Чехії
      • У Чехії збільшили допомогу з народження дитини
      • Празька влада запускає пілотний проект з будівництва доступного кооперативного житла
      • У Чехії кожен другий хоч раз на рік купує квиток моментальної лотереї.
      • Державної бюрократії в Чеській Республіці поменшало
      • Страйк вчителів у Чехії може пройти 6 листопада
      • Дозвіл на будівництво складно отримати у Чехії
      • У Чехії бюджет наповнюється за рахунок нерухомості
      • Найбагатший громадянин Чехії придбає компанію CME разом із TV
      • У Чехії витрати стали більшими
      • У Чехії зросте середня пенсія
      • У Чехії готуються будувати ще один блок атомної станції
      • Обман у магазинах та ресторанах в аеропорту Чехії
      • Банківська група J
      • Перевірятимуться сімї, які отримують допомогу на житло в Чехії
      • Тунель зданий в експлуатацію в Чехії
      • Укладено контракт на постачання вагонів метро із Чехії
      • У Чехії подати податкову декларацію легко
      • У Чехії знизилися відсотки за іпотеками
      • У Чехії стали частіше брати кредити
      • У Чехії поменшало боржників за кредитами
      • Tesla розкрила ціни на електромобілі у Чехії
      • У Чехії виключили низку дилерів з Асоціації торгівлі вживаними автомобілями
      • Сотні тисяч клієнтів Thomas Cook, зокрема з Чехії, залишилися за кордоном
      • Архітектори з Чехії будуватимуть місто у Грузії
      • Як позначиться банкрутство Томас Кук на відпочиваючих із Чехії?
      • Чехію та Україну звяжуть авіарейси
      • У Чехії створюють транспортний додаток
      • 28 вересня в Чехії буде закрито великі торгові точки
      • У Чехії стали менше випускати легкові автомобілі
      • Значення профіциту в Празі скоротилося минулого року і становило 6,7 млрд. крон.
      • З 1 січня року відбудеться збільшення допомоги
      • У Чехії продають сайт, який збирає інформацію про товари та ціни
      • У Чехії оштрафували ресторан, який вчасно не виїхав із приміщення
      • У Чехії зловмисники уникли сплати податків
      • У Чехії розривають договори з обмінниками
      • Через одну людину скасували кілька рейсів до Чехії
      • У Чехії підірвали старе депо
      • У Чехії національний банк встановить правила іпотеки
      • Фірма з Чехії побудує у Росії протонний центр лікування раку
      • У Чехії кожен пятий мешканець платить іпотеку
      • Компанія з Чехії купує завод мінеральних вод у Сербії
      • У Чехії не переводитимуть гроші холдингу, підтриманому Бабішем
      • У Чехії все більше підприємців підключають до ЄЄТ
      • Підсумки двох хвиль електронного обліку в Чехії
      • У Чехії молодим стало простіше отримати іпотечний кредит
      • У Чехії виявили випадки дискримінації
      • Профспілки хочуть підвищити МРОТ на крон
      • Правила інвестування в криптовалюти у Чехії
      • У Чехії змінилися правила захисту персональних даних
      • У Чехії сталося посилення правил оплати ПДВ
      • Допомога з догляду за дитиною в Чехії
      • У Чехії стали пити менше пива, незважаючи на спеку
      • У році чехи стали пити більше
      • Збільшення кількості податкових декларацій у Чехії
      • Мобільних операторів у Чехії звинуватили у змові
      • Оплата житла у Чехії
      • У Чехії населення виступає проти програми «Україна»
      • У Чехії дороги гірші, ніж у ЄС
      • У Чехії встановлюють термінали безконтактної оплати у метро
      • Чехія нарощує постачання лісу до Китаю.
      • У Чехії менше випускають автомобілів
      • З Чехії можна приїхати до Санкт-Петербурга за електронною візою
      • У Чехії подорожчали бізнес-ланчі
      • Податки фірм у Чехії за півроку склали мільярдів крон
      • Кількість кредитів у Чехії влітку підвищується
      • У Росії пиво з Чехії тепер не є алкоголем
      • Чеську компанію купує Vodafone
      • У Чехії для міжбанківських грошових переказів треба знати коди банків
      • Підроблені гроші у Чехії
      • У Чехії обговорюють бюджет наступного року
      • Найбільші витрати в Чехії для сімї – це квартплата
      • У Чехії менше зростають ціни на товари
      • У Чехії збільшать пенсії
      • У Чехії інтернет-магазини перейшли на компютерне визначення ціни
      • Ставлення у Чехії до валюти євро
      • У Чехії компанія починає доставку посилок приватним клієнтам
      • До Чехії знову надходить нафта
      • У Чехії відкрили родовище гранатів
      • У Чехії знизилася кількість продажів нових легкових автомобілів
      • У Чехії обговорюють результати боротьби з обмінниками
      • Вартість віньєток у Чехії значно подорожчає
      • На початку весни у Чехії спостерігалося зростання споживчих цін на 3%.
      • У Чехії побільшало людей, які володіють мільйоном доларів
      • Відсутність конкуренції у Чехії пояснює високі ціни на інтернет
      • У Чехії здали в оренду зал для інавгурацій
      • Для молоді в Чехії планують спростити процедуру отримання кредиту з іпотеки
      • У Чехії дорожчає їжа
      • На ринок у Чехії вийде четвертий оператор мобільних мереж
      • Між Чехією та Китаєм укладено торгову угоду
      • Компанія RegioJet планує запустити залізничне сполучення між столицею Чехією та Мукачево.
      • У Чехії визначилися з третім та четвертим етапами підключення до ЄЄТ
      • У Чехії впав інтерес до іпотек
      • У Чехії чиновників обурив продаж літра молока за 1 крону
      • У Чехії багато крадуть у магазинах
      • У Чехії будуть видавати гроші з картки на касі
      • Кредити у Чехії
      • Ощадбанк змушений залишити не лише Чехію
      • У Чехії можуть підвищити ставки за кредитами
      • Відновлення постачання російської нафти до Чехії планується за два місяці
      • У Чехії фонди пенсійного додаткового страхування не змогли подолати інфляцію
      • У Чехії дедалі більше стає доларових мільйонерів
      • У Чехії знижують ПДВ на пиво та інші товари та послуги
      • Розцінки на нерухому власність
      • У Чехії призупинилося зростання економіки
      • У Чехії позитивно оцінюють становище в економіці
      • На початку весни в Чехії було знижено середню ставку з іпотеки
      • У Чехії встановлять фіксоване відрахування страховки
      • У Чехії збільшують пенсії
      • У Чехії закривають деякі обмінники
      • У Чехії спостерігається інфляційне зростання
      • Ціни на товари в Чехії у березні піднялися на 3%
      • У Чехії продовжують використовувати податкові пільги
      • Торік у Чехії зросла кількість пива
      • Модель Škoda Scala, що виходить у квітні, в Чехії замовили вже тисяча автолюбителів
      • Ірландські фастфуди Supermacs можуть зявитися у Чехії
      • У Чехії фірми складають податкові декларації
      • У Чехії зупинилося зростання ставок за іпотечними кредитами
      • У Чехії вводять безконтактні карти у міських трамваях
      • У Чехії збанкрутувала місцева Силіконова долина
      • У Чехії зменшився прибуток Škoda Auto
      • Авіаквитки з Росії до Чехії стали дорожчими
      • У Чехії успішно користуються кредитами
      • У Чехії зростають ціни на продукти
      • Понад мільйон автомобілів випустила Škoda Auto протягом року
      • Найбільше автомобілів із Росії було експортовано саме до Чехії
      • У Чехії збудують склад російської продукції
      • У Чехії обговорили спільні чесько-російські проекти
      • До Чехії прилетів президент Татарстану
      • У Чехії виступають за покупку російського газу
      • Продовжує розвиватися конфлікт між Китаєм та Чехією
      • У Чехії штрафують інтернет-сервіс за угоди з готелями
      • У Чехії підвищуються ціни
      • У Чехії будують сучасний бізнес-центр
      • У Чехії запустять систему миттєвих платежів між банками
      • У Чехії випустили ювілейні гроші
      • У Чехії скоротять випуск рекламних листівок для супермаркетів
      • Китайці в Чехії не розроблятимуть сайт для сплати податків
      • У Чехії дорожчають кредити на житло
      • Банки у Чехії визнані надійними
      • На автосалоні у Женеві у березні відбудеться премєра кросовера Škoda
      • У Чехії – конфлікт між органами управління та китайською компанією
      • Найбільше путівок на Новий рік росіяни замовили до Чехії.
      • Постачання газу до Чехії «Газпром» збільшив на 43,4%
      • Чехія хоче збудувати інфраструктуру в Сирії
      • Крону у Чехії переоцінили
      • Чехія стала просунутою країною в оплаті криптовалютами
      • Сприятливий прогноз економічних показників для Чехії
      • Бізнесмени з Чехії відвідали Піднебесну
      • У Чехії виділятимуть дотації для сімейного бізнесу
      • У Чехії відкрилася промислова виставка
      • У Чехії збільшилося виробництво автомобілів
      • Президент Мілош Земан підписав бюджет Чехії на наступний рік
      • Бізнесмену з Чехії належатиме великий торговий центр у Росії
      • Чехія посіла перше місце за кількістю комерційних угод
      • Чеські банки переходять на швидкі платежі
      • Світовий економічний форум визнав Чехію конкурентоспроможною
      • Навантажувальні тести продемонстрували стійкість банків та страхових компаній Чехії.
      • Достойна старість у Чехії
      • У Чехії виділяють субсидії на зелену енергію
      • Канадська компанія хоче добувати марганцеву руду у Чехії
      • Міністерство сільського господарства Чехії розглядає питання щодо заборони рекламних листівок
      • Міністерство сільського господарства запропонувало 26 проектів на суму 48,6 мільярда
      • Адміністрація залізниці хоче інвестувати у залізничну інфраструктуру
      • У Чехії можна купити банкноту в нуль євро
      • Уряд Чехії випускає держоблігації, присвячені річчю республіки
      • У Чехії хочуть інвестувати у підприємств
      • Чеські фермери готові конкурувати на європейських ринках
      • Чеський автоконцерн пропонує нові проекти
      • Виробники меблів Чехії побили рекорд виробництва
      • У Чехії переходитимуть на цифрову економіку
      • Чеське пиво завойовує світ
      • Експорт товарів із Чехії за кордон має збільшитися на два відсотки
      • Жителі Чехії стали багатими
      • Кожна пята компанія у Чехії неактивна
      • Як зростають ціни в Чехії
      • Бізнес у Чехії: сексуальна революція
      • У Чехії затвердили бюджет із дефіцитом
      • Чеська республіка залучить 11,5 мільярда інвестицій
      • Чехія експортуватиме до Китаю радари та літаки
      • Чи задоволені мешканці Чехії життям?
      • У Чехії подешевшали продукти
      • Президент Чехії проведе виставку у Китаї
      • У Чехії знизять ПДВ на органічні продукти, газ та тепло
      • У Чехії зросло виробництво легкових машин
      • Довіра до економіки Чехії продовжує зростати
      • З Чехії експортують сільгосптехніку
      • В економіці Чехії більше не лідируватиме експорт
      • Уряд Чехії сперечається щодо приватизації держпідприємства
      • У Чехії вважають за краще купувати одяг місцевого виробництва
      • Американські експерти: чеська економіка найстабільніша в Європі
      • У Чехії у Брно відкрилося виробництво джину за унікальним рецептом
      • У Чехії виріс державний борг
      • У Чехії домовляються про прямі авіарейси на Тайвань
      • У Чехії представили новий винищувач
      • У Чехії пропонують банківські картки для дітей з 6 років
      • У Чехії виробляють пиво для жінок, які страждають від раку грудей
      • У Чехії продовжують зявлятися нові інтернет-магазини
      • У Чехії дедалі більше купують смартфони
      • Косметичні компанії Чехії представили нову еко косметику
      • Минулий рік для Чехії став піком зростання економіки
      • У світі зростає інтерес до стартапів у Чехії
      • У Чехії знову хочуть запустити авіарейс до Єкатеринбургу
      • Деякі особливості кадастру нерухомості Чехії
      • Банк Китаю надасть фінансування інфраструктури Південно-Моравського краю Чехії.
      • У Чехії виготовляють 3D-принтери
      • У Чехії стали більше купувати через інтернет
      • У Чехії підрахували найбагатших людей
      • Чеська компанія стане незалежним лідером серед виробників ліків у Європі
      • У Чехії зменшився індекс бюрократії
      • Цього року Прага посіла пяте місце по заповнюваності готелів
      • У Чехії підвищують процентні ставки за кредитами
      • Кількість віртуальних офісів у Празі стрімко збільшується
      • У Чехії Національний банк підвищив ставки
      • У готелях Чехії працюватимуть роботи
      • Як у Чехії роблять гарне вино
      • До Чехії заходить Starbucks
      • Муніципалітет Праги вирішив взяти під контроль короткострокову оренду житла
      • У столиці Чехії відбудеться пивний фестиваль
      • У Чехії будуть виробляти електромобілі
      • Валюта Чехії – одна з найбільш переоцінених світових валют
      • Вчені Чехії винайшли новий вид дослідження рослин
      • Кругова економіка у Чехії
      • Столиця Чехії &#; місто, що найактивніше користується криптовалютою світу
      • Компанія у Чехії збільшила свій дохід за рахунок експорту
      • У Чехії побутовий газ стане дорожчим
      • Компанія Чехії стала однією з найпрогресивніших компаній у світі
      • Національний банк Чехії склав прогноз на наступний рік
      • У Чехії будуть давати гранти для бізнесу
      • У Чехії зростає виробництво молока
      • Металургійна компанія в Чехії втретє піде з молотка
      • У Чехії жителі розповіли про витрати на житло
      • Банки Чехії прискорили процедуру переказу грошей
      • У Чехії зявився інтернет-аукціон державного майна
      • У Чехії ресторани швидкого харчування отримують великий прибуток
      • У Чехії можна розплатитися за допомогою Google Pay
      • У Чехії вводять оплату криптовалютою
      • Розвиток економіки Чехії у майбутньому
      • У Чехії цього року збирають рекордний урожай фруктів
      • У Чехії стає все більше шанувальників інтернет-супермаркетів
      • Як Чехія готується перейти на євро
      • Голландська страхова компанія продає свої філії у Чехії
      • Уряд Чехії розглядає Туреччину як потенційний ринок збуту
      • У що вкладають кошти мешканці Чехії
      • У Чехії економіка зростає надзвичайно швидко
      • Національний банк Чехії підвищив іпотечні ставки
      • Банки Чехії відмовляються піднімати ставки
      • У Чехії дорожчає крона
      • Економічний потенціал Чехії оцінили поряд із Швейцарією
      • Жителі Чехії не хочуть заощаджувати
      • У Чехії подешевшають товари, послуги та комунальні платежі
      • Чи є в Чехії загроза економіці від іпотек
      • У Чехії трохи піднялися в ціні послуги ресторану
      • У Чехії підвищилася кредитна надійність міст
      • У Чехії очікують, коли Болгарія вступить у зону євро
      • У Чехії відкрився фонд криптовалют
      • З Чехії стали возити менше пива до Китаю
      • У Чехії нагадують населенню про податки на нерухомість
      • Вихід Чехії з Євросоюзу знищить її економіку
      • У Чехії опублікували дані про економіку
      • У Чехії вивчають зростання цін
      • Крона у Чехії зміцнюється
      • У Чехії ухвалили закон про банкрутство
      • У Чехії відкриється студія магазину IKEA
      • У Чехії слідкують за зміною цін на споживчі товари
      • У Чехії змінюється споживчий кошик
      • У Чехію інвестує Євросоюз
      • Зростання державного орендного житла має охопити різні райони Праги
      • У Чехії зміцнилася крона
      • У Чехії легше створити малий та середній бізнес, ніж в інших країнах ЄС
      • Швидкість інтернет-зєднань у Чехії стане ще вищою
      • У Чехії відбувся традиційний відбір святомартинських вин
      • У столиці Чехії громадський транспорт &#; один із найкращих у світі
      • Столиця Чехії визнана одним з міст, що розвиваються.
      • У Чехії росте крона
      • Порівняння економіки двох країн Чехії та Словаччини, які були єдиною країною
      • Бізнесмени з Чехії уклали у Росії мільйонні контракти
      • Зростання економіки в Чехії найвище в Євросоюзі
      • Над росіянами, які переважно живуть у Чехії, можуть помякшити валютний контроль
      • Система tax free запрацює незабаром у Росії для громадян Чехії
      • У столиці Чехії відкриються грандіозні торгові центри
      • У житті підприємців у Чехії відбудуться позитивні зміни
      • У Чехії запровадили нові правила сплати ПДВ
      • Як організувати бізнес у Чехії, щоб він приносив доходи
      • У Чехії найменше бідних за даними Європейського союзу
      • У Чехії можна відкрити приватну пошту у селі
      • Приватна авіакомпанія Travel Service поступово скуповує акції державних авіаліній Чехії
      • Провінційні регіони Чехії наздоганяють столицю за рівнем зарплат
      • Як вкласти гроші, живучи в Чехії
      • Курс національної валюти продовжує зміцнюватися у Чехії
      • У Чехії підрахували експорт та імпорт
      • Чехія потрапила до списку країн, де можуть заощаджувати американці
      • У Чехії є персони, які зберігають свої кошти в офшорах
      • Чехія займеться встановленням програми електронного платежу під час руху платними дорогами країни
      • Найбагатший житель Чехії у році не втратив своїх позицій
      • Європейська комісія спрогнозувала покращення економічної ситуації в Чехії у поточному році
      • Цінова політика на ринку вторинного житла у Чехії
      • Ціни на нове житло у Чехії піднялися ще на 5%
      • Споживчий попит на житло по всій Чехії значно перевищує кількість пропозицій
      • Інтернет магазин поширить свою роботу на всій території Чехії.
      • За перший квартал року виробництво автобусів у Чехії збільшилося ще більше
      • Чеські компанії цілком освоїлися на тлі кризи, що все ще триває
      • У Чехії в одному місті скасували платежі за вивіз сміття
      • У Чехії будуватимуть канатні дороги у містах
      • У Чехії запустили вантажний поїзд до Китаю
      • Tesla Motors можливо збудує свій завод на території Чехії
      • Комісія ЄС заявила, що знизить вартість мобільних послуг
      • У Чехії набуде чинності закон про охорону персональних даних
      • У Чехії активно купують місцеві компанії
      • Якій валюті довіряють мешканці Чехії
      • У Чехії вивчають де найдешевший громадський транспорт
      • Мільйонери в Чехії вкладають гроші в інші країни
      • Уряд Чехії дав добро на будівництво високошвидкісних залізниць
      • У Чехії, при купівлі вживаних автомобілів, почали використовувати біткоїни
      • Ресторани в Чехії хочуть надавати можливість курити
      • У Чехії заборонили одну із служб таксі
      • Чеська Республіка стала лідером за кількістю транзакцій
      • Одержувачам допомоги у Чехії доведеться попрацювати
      • Розглядається законопроект у Чехії про облік електронного виторгу
      • Прага на першому місці у рейтингу вартості життя серед міст Східно-Центральної Європи
      • Поширення у Чехії отримали безконтактні платежі
      • Показник експорту Чехії до країн ЄС наприкінці року знову зросте
      • Ціни на товари народного споживання в Чехії незначно зросли
      • У Чехії відбулося значне зростання економіки
      • Компанія народного таксі в Чехії
      • За даними рейтингу Big Mac Index у Чехії вартість долара завищена
      • Угодою року буде визнано покупку у Чехії торгових площ
      • Мобільний інтернет доступний усім громадянам Чехії.
      • Відвідування визначних памяток у Чехії подорожчає
      • Памятки в Чехії приносять до скарбниці понад млн. крон щорічно
      • Будинки та земельні ділянки в Чехії залишилися без власників
      • Чеська компанія Skoda запланувала збільшити прибуток до року вдвічі
      • Мінфін Чехії хоче побудувати у країні квартал для багатих
      • Сім організацій продовольчої торгівлі отримали позначку із найменуванням «Традиційний чеський магазин»
      • Німецька компанія у Чехії запланувала будівництво складських приміщень для обслуговування автомобілів Mercedes-Benz
      • Лікувальні курорти Чехії, самобутня та унікальна культура, архітектурні твори всіх епох та стилів приваблює туристів з усього світу
      • Готель «Європа» у Чехії займе почесне перше місце у Празі готелю класу люкс W Prague
      • Прискорення термінів підготовки до будівництва швидкісної залізниці у Чехії
      • Інвестиції багатіїв Чехії мають свою статистику
      • Масова перереєстрація фірм у Чехії
      • У столиці Чехії зруйнують будову у стилі бруталізму
      • Оновлення празького транспорту в Чехії
      • Чеська пошта розповіла про найближчі нововведення
      • Стало відомо, за що жителів Чехії найчастіше штрафують
      • У країні зявилися традиційні чеські магазини
      • При покупці нерухомості в Чехії податок сплачуватиме покупець
      • Зростання зарплат у Чехії: торгові мережі почали боротися за касирів
      • Чеські підприємства назвали вакансії, які найскладніше закривати
      • Заборона Брюсселем застосування анонімних платіжних карток у Чехії
      • Трамваї Чехії повертаються до колишньої популярності
      • Китайські бізнесмени зможуть вкладати інвестиції в курорт Чехії Лазні Киселка
      • Проведено опитування підприємців Чехії щодо виходу з ЄС.
      • Банк ČSOB, як і раніше, обслуговуватиме відділення пошти Чехії.
      • Інвестиції Китаю в економіку Чехії менше, ніж очікувалося
      • У Чехії прогнозують прибутковий бюджет
      • У Чехії зявиться нова електростанція від компанії Росатом
      • Передріздвяні знижки від Amazon, німецького гіганта інтернет-торгівлі
      • Шкода збирається впроваджувати революційні IT-рішення у свої автомобілі
      • Руйнування старих двигунів внаслідок переходу на нове паливо у Чехії
      • Чехія зможе забезпечити Європу літієм
      • Чехія посіла 27 місце у рейтингу Світового банку
      • Чехія найдешевша держава в Євросоюзі
      • Чехія &#; найвільніша республіка від державного регулювання
      • Відмова іноземцями від захисту у судах Чехії
      • У Чехії забороняється будівництво нерухомості
      • Банк UniCredit Bank розпродав всю власну нерухомість у Чехії
      • Мережа Globus готова вкладати мільярдні інвестиції у міста Чехії
      • Чехія могла б отримати зиск на еміграційній кризовій ситуації
      • У Чехії після р. будуватиметься лише екологічне житло
      • Чеська аерохолдингова фірма припинить своє існування
      • Гігантський інтернет Alza у Чехії залишає сервіс Heuréka
      • Меблева мережа XXX Lutz Австрії відкриє торгові центри у Чехії
      • Застосування контрольного сповіщення у Чехії принесло підприємцям складності
      • Експерти з Чехії порівняли празькі ціни із сусідніми європейськими столицями
      • У Чехії значно збільшився продаж аудіокниг
      • Хміль із Чехії користується величезною популярністю
      • Дедалі більше бутиків від відомих фірм зявляється у Чехії
      • Змінюємо постачальника електроенергії в Чехії
      • Вибираємо постачальника електроенергії у Чехії
      • Причини втрати грошей у Чехії
      • Фінансове планування у Чехії
      • У Чехії зявилося нове таксі
      • У Чехії жебраків найменше
      • Безкоштовний чеський бар
      • Іпотеки в Чехії стали затребувані
      • Чеські автомобілі користуються попитом
      • Прага знову лідер
      • Район Чехії, який здивував усіх
      • Чи хочуть туристи залишитися у Чехії
      • Чеський аеропорт знайшов заміну Росії
      • Фольксваген замовив авіаперевізник
      • Брно як офісна столиця
      • З Відня до Австрії
      • Чехи стали жити краще
      • Чеська Шкода поміняє орієнтир
      • Новий завод у Чехії
      • Чеські авіарейси набирають популярності
      • У Чехії буде перебудовано кілька будівель
      • Були визначені постійні гості Чехії
      • Дорога від Чехії до Дрездена займатиме менше часу
      • Чехія внесена до списку найкращих країн для іноземців
      • Bank of China відкриється в одному з районів Чехії
      • Чехія підвищить ціни для туристів
      • Чехія не залежить від падіння рубля
      • Чехія переповнена автобусами
      • Бюджетний авіаперевізник тепер може літати над Чехією
      • Провідні інвестиційні компанії Чехії планують придбати контрольний пакет Unipetrol
      • Amazon побудує у Чехії велике сховище
      • Автокомпанія Чехії Шкода представляє нову модель Octavia Combi
      • «Шкода» Чехії розпочала продаж електричних велосипедів
      • Автомобільна компанія Чехії Škoda здійснила продаж автомобілів
      • Новий ліфтбек Superb від Škoda у Чехії
      • Празьке Кафе «Між рядків» у Чехії
      • У час кризи відкриття нових торгових точок на Паризькій вулиці Праги в Чехії
      • Зміни тарифів медичного страхування у Чехії
  • nest...

    казино с бесплатным фрибетом Игровой автомат Won Won Rich играть бесплатно ᐈ Игровой Автомат Big Panda Играть Онлайн Бесплатно Amatic™ играть онлайн бесплатно 3 лет Игровой автомат Yamato играть бесплатно рекламе казино vulkan игровые автоматы бесплатно игры онлайн казино на деньги Treasure Island игровой автомат Quickspin казино калигула гта са фото вабанк казино отзывы казино фрэнк синатра slottica казино бездепозитный бонус отзывы мопс казино большое казино монтекарло вкладка с реклама казино вулкан в хроме биткоин казино 999 вулкан россия казино гаминатор игровые автоматы бесплатно лицензионное казино как проверить подлинность CandyLicious игровой автомат Gameplay Interactive Безкоштовний ігровий автомат Just Jewels Deluxe как использовать на 888 poker ставку на казино почему закрывают онлайн казино Игровой автомат Prohibition играть бесплатно